Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

10 چالش برتر پذیرش بلاکچین

فناوری بلاکچین چند چالش دارد؟ آیا می تواند بر همه اینها غلبه کند و به عنوان یک برکت تکنولوژیکی بدرخشد؟ در اینجا ، ما همه چالش های پذیرش زنجیره بلوک را برای کمک به شما در درک بهتر فن آوری پوشش خواهیم داد.

بلاکچین هنوز هم حرف اول را در دنیای فناوری می زند. قهرمانان فکر می کنند که این امر انقلابی در بخش های مالی از جمله املاک و مستغلات ، بهداشت و درمان و قانون ایجاد خواهد کرد. توانایی کار در یک محیط توزیع شده با امکانات ضد دستکاری منبع اصلی همه این اعتیاد به مواد مخدر است.

با این حال ، هر فناوری جدید همیشه یک مرحله اعتیاد به مواد مخدر را پشت سر می گذارد. خلاص شدن از شر همه چالش ها و استفاده از آن برای تأمین قدرت دنیای مدرن به زمان زیادی نیاز دارد. بلاکچین در اینجا تفاوتی ندارد. اگرچه امکانات زیادی وجود دارد ، اما برای کنار آمدن با همه چالش ها ، مدتی طول می کشد.

بنابراین ، این راهنما اصول مشکلات بلاکچین و راه حل های احتمالی آنها را برای کمک به هر تازه کار در درک بهتر این فناوری پوشش می دهد..

اکنون ثبت نام کنید: دوره Blockchain رایگان

چالش های برتر پذیرش بلاکچین: کدام یک هستند?

در اینجا لیستی از 10 چالش برتر پذیرش بلاکچین است که سرعت سیستم را کاهش می دهد:

طراحی فنی ناکارآمد

این یکی از مهمترین چالشهای پیاده سازی بلاکچین است. اگرچه فناوری بلاکچین مزایای زیادی دارد ، اما هنوز از بسیاری جهات تکنولوژیکی فاقد آن است. نقص یا روزنه کدگذاری یکی از نکات قابل توجه در این امر است.

بیت کوین در این زمینه مرز بود ، اما هنوز هم ، کل سیستم طراحی ناکارآمد را دوباره تجربه می کند. مطمئناً ، Ethereum سعی کرد همه کمبودهای بیت کوین را بپوشاند ، اما هنوز کافی نیست.

بیایید به عنوان مثال توسعه برنامه غیرمتمرکز را در نظر بگیریم. Ethereum به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا dApps را بر اساس سیستم خود پیاده سازی کنند. و تا به امروز ، dApp های زیادی بر اساس آنها وجود داشته است.

با این حال ، به نظر می رسد بیشتر آنها دارای کد نویسی نادرست و روزنه هایی هستند. کاربران می توانند از این روزنه ها استفاده کرده و به سرعت به سیستم هک کنند. بنابراین ، همه صحبت های مربوط به امنیت در اینجا به درستی کار نمی کند.

اگر ما بتوانیم این چالش پذیرش زنجیره بلوک را برطرف کنیم ، مطمئناً کارها راحت تر می شوند.


ارتباط جنایی

ویژگی ناشناس فناوری بلاکچین نه تنها کارشناسان بلکه اشخاص مجرمانه را نیز به خود جلب می کند. چرا؟ خوب ، ماهیت شبکه غیرمتمرکز است به طوری که هیچ کس نمی تواند هویت واقعی شما را بشناسد.

این امر بیت کوین را به هدف اصلی که به عنوان ارز در بازار سیاه و وب تاریک استفاده می شود ، تبدیل می کند.

چیز خوبی برای ایجاد اعتبار نیست. این نام بد بسیاری از افراد را وادار می کند قبل از بررسی کل سیستم ، دو بار فکر کنند. علاوه بر این ، طبیعی است که افرادی که می خواهند از هرگونه ارتباط جنایی دور باشند.

اکنون مجرمان از این ارزهای رمزپایه برای خرید تجهیزات غیرقانونی و روش های پرداخت محدود استفاده می کنند. آنها همچنین در ازای دریافت دیه ، ارزهای رمزپایه ای را درخواست می کنند. تنها راه کنار آمدن با این مسئله متوقف کردن ارتباط مجرمانه و برای همه برای اجرای بهتر بلاکچین است.

 مقیاس پذیری کم

یکی دیگر از چالش های اجرای بلاک چین مقیاس پذیری است. در حقیقت ، بلاکچین ها برای تعداد کمی از کاربران خوب کار می کنند. اما چه اتفاقی می افتد که یکپارچگی گسترده صورت گیرد؟ اکنون اتریوم و بیت کوین بالاترین تعداد کاربر در شبکه را دارند و نیازی به گفتن نیست که آنها برای مقابله با شرایط مشکل دارند.

وقتی تعداد کاربر در شبکه افزایش می یابد ، پردازش انتقال بیشتر طول می کشد. در نتیجه ، هزینه تراکنش ها بیشتر از حد معمول است و این باعث محدودیت بیشتر کاربران در شبکه می شود.

پردازش کل معامله حتی ممکن است روزها طول بکشد. بنابراین ، در پایان ، این چالش پذیرش بلاکچین باعث می شود این فناوری کم کم سودآور شود.

تعداد کمی از فناوری های بلاکچین خروجی سریع تری را به ما نشان می دهند ، اما با ورود بیشتر کاربران به سیستم ، سرعت آنها نیز کاهش می یابد.

این چالش باید خیلی سریع کنار بیاید زیرا کل فناوری را کسل کننده کرده است.

بیشتر بخوانید: 10 چالش برتر اجرای بلاکچین سازمانی

مصرف زیاد انرژی

مصرف انرژی یکی دیگر از چالش های پذیرش بلاکچین است. بیشتر فناوری های بلاکچین از زیرساخت های بیت کوین پیروی می کنند و از Proof of Work به عنوان الگوریتم اجماع استفاده می کنند.

با این حال ، اثبات کار آنچنان که به نظر می رسد عالی نیست. برای زنده نگه داشتن سیستم ، به قدرت محاسباتی نیاز دارد. احتمالاً در مورد استخراج معادن شنیده اید.

استخراج از شما مستلزم حل معادلات پیچیده با استفاده از رایانه است. بنابراین ، هنگامی که شروع به استخراج می کنید ، رایانه شما برای غلبه بر این وضعیت ، برق بیشتری و بیشتری مصرف خواهد کرد.

در حال حاضر ، معدن کاران از 0.2 درصد کل برق استفاده می کنند. اگر این روند مرتباً افزایش یابد ، معدن کاران توان بیشتری از آنچه دنیا تأمین می کند ، می گیرند. بنابراین ، اکنون به یکی از چالش های اصلی این شبکه تبدیل شده است.

بسیاری از سازمان ها فقط برای این چالش سعی در جلوگیری از بلاکچین دارند. به همین دلیل است که وضعیت باید تحت کنترل باشد زیرا یکی از اصلی ترین چالش ها در پذیرش فناوری بلاکچین است. اما چگونه?

خوب ، بلاکچین می تواند از سایر روشهای اجماع برای تأیید اعتبار انتقال استفاده کند. الگوریتم های اجماعی که برای پردازش به انرژی بسیار کمی نیاز دارند.

این تنها راهی است که می توانیم واقعاً دوباره فناوری بلاکچین را به یک برکت تبدیل کنیم.

نداشتن حریم خصوصی

زنجیره بلوک و حریم خصوصی با یکدیگر چندان مطابقت ندارند. سیستم دفتر کل به سیستم دامن می زند ، بنابراین حریم خصوصی کامل اولین نگرانی نیست.

اما آیا هیچ سازمانی می تواند بدون حفظ حریم خصوصی فعالیت کند؟ خب نه. بسیاری از شرکتهایی که با حریم خصوصی کار می کنند ، باید مرزهای مشخصی داشته باشند. مصرف کنندگان آنها با اطلاعات حساس به آنها اعتماد می کنند. بنابراین ، اگر همه آنها در یک دفتر عمومی ذخیره شوند ، اکنون در واقع دیگر خصوصی نخواهد بود?

به همین دلیل لازم است که ثبت ها را تغییر دهید تا دسترسی به داده ها محدود شود. در دسترس قرار دادن آن فقط برای مشتریان در اینجا یک راه حل خواهد بود.

این یک مورد ضروری در مورد بیت کوین و سایر ارزهای رمزپایه است. از طرف دیگر ، این نگرانی ها را برای دولت ها و شرکت ها ایجاد می کند. دولت ها و شرکت ها به دلایل مختلف همیشه باید از داده های خود محافظت و محدود کنند.

این بدان معناست که تا زمانی که کسی مشکل را حل نکند ، فناوری Blockchain قادر به کار با اطلاعات حساس نخواهد بود.

بلاکچین خصوصی یا فدراسیون می تواند در اینجا کار کند. دسترسی محدودی خواهید داشت و تمام اطلاعات حساس شما آنطور که باید خصوصی می مانند.

بیشتر بخوانید: 6 ویژگی کلیدی Blockchain که باید درباره آنها بدانید

بدون مقرره

این یکی از چالش های اصلی پیاده سازی بلاکچین در یک سازمان است. بسیاری از سازمان ها فناوری بلاکچین را به عنوان ابزاری برای معامله در آورده اند. خواهید دید که بسیاری از محصولات به این امر بستگی دارند. اما اکنون نیز هیچ مقررات خاصی در این باره وجود ندارد. بنابراین ، وقتی صحبت از بلاکچین می شود ، هیچ کس قانون خاصی را دنبال نمی کند.

اکنون ، این همان جایی است که موضوع مطرح می شود. اگرچه بلاکچین قابلیت مشاهده به عنوان یکی از مزایای آن را تضمین می کند ، اما هنوز هیچ امنیتی وجود ندارد. شما مطمئناً نمی دانید که برای شما ایمن است یا نه. برای کنار آمدن با این چالش ها ، دولت ها و بخشهای بسیار کنترل شده ممکن است نیاز به ایجاد مقرراتی برای بلاکچین داشته باشند.

مشکلات امنیتی

امنیت موضوع مهم دیگری در اینجا است. همه ما می دانیم که چگونه هر فناوری بلاکچین از امنیت خود می بالد. اما مانند هر فناوری دیگری ، بلاکچین با چند حلقه امنیتی نیز همراه است.

حمله 51 درصدی به شبکه یکی از نقص های امنیتی شبکه است. در این حمله هکرها می توانند شبکه را در اختیار بگیرند و از آن به روش خود سو استفاده کنند. آنها حتی می توانند روند معامله را تغییر دهند و افراد دیگر را از ایجاد بلوک محدود کنند.

برای مقابله با این مسئله ، لایه پروتکل به امنیت بیشتری نیاز دارد. ما قبلاً برخی از خلأهای امنیتی آن را دیده ایم. با این حال ، تعداد انگشت شماری از سناریوها دارای پروتکل های خوبی هستند که می توانند با این مسئله کنار بیایند. بنابراین ، هیچ کس نمی داند که آیا استفاده از آنها برای مدت طولانی بی خطر است.

فقدان مجموعه مهارت کافی

علاوه بر نرم افزار و سخت افزار ، برای مدیریت فناوری بلاکچین نیز باید افراد واجد شرایط را پیدا کنید. همانطور که می دانید ، فناوری بلاکچین نسبتاً جدید است و همچنان در حال پیشرفت است. در حال حاضر ، تعداد کمی از افراد مهارت پشتیبانی از چنین فناوری را دارند.

از طرف دیگر ، تقاضا برای این پرسنل واجد شرایط بسیار زیاد است. بنابراین ، اگر می خواهید افراد ماهر استخدام کنید ، مجبورید حقوق زیادی بپردازید. افراد مناسب برای شما هزینه می کنند.

مانند هر نوآوری فناوری ، زنجیره بلوک نیز به تکامل خود ادامه خواهد داد. بله ، ممکن است چالش هایی وجود داشته باشد ، اما مانعی نیست. تصویب مقررات و استانداردهای جدید یک امر ضروری است. قبل از اینکه آن را بشناسید ، در حال استفاده از فناوری بلاکچین برای شرکت خود نیز هستید. بنابراین ، مواظب چالش های پذیرش بلاکچین باشید.

اکنون ثبت نام کنید: دوره حرفه ای Blockchain Professional (CEBP)

بلاکچین ها می توانند کند باشند

بلاکچین پیچیده است. به همین دلیل پردازش هرگونه معامله به زمان بیشتری نیاز دارد. همچنین ، رمزگذاری سیستم باعث کندتر شدن آن نیز می شود. اگرچه آنها ادعا می كنند كه سریعتر از روشهای پرداخت سنتی هستند ، اما در بعضی موارد ، آنها نمی توانند آن را تحویل دهند.

انجام یک معامله ممکن است چندین ساعت طول بکشد. بنابراین ، اگر می خواهید هزینه یک فنجان قهوه را پرداخت کنید ، برای شما دردسر ایجاد می کند. این مورد بیشتر مناسب برای انجام معاملات بزرگ است که در آن زمان عنصر حیاتی نیست. این یک عنصر خطر است. و آیا قرار نبود ماهیت “ناامن” بلاکچین ها را از معادله حذف کند?

از لحاظ تئوریک ، این اصل به شبکه های بلاکچین که از چیزی غیر از مقدار ذخیره استفاده می کنند – به عنوان مثال ، ثبت معاملات یا تعاملات در محیط اینترنت اشیاs – گسترش می یابد..

این کانال ها – در حقیقت ، حتی پرونده های رایانه ای – می توانند کند و غیر عملی شوند. همیشه اینطور نیست. این تنها زمانی کند می شود که شبکه با تعداد زیادی کاربر روبرو شده باشد. هرچه بیشتر رشد کند ، کندتر می شود.

این چالش های پذیرش زنجیره بلوک می تواند به زودی به یک مانع تبدیل شود. بنابراین ، باید سریع به راه حل امیدوار باشیم. با این حال ، برخی از فناوری های جدید در مقایسه با فناوری های سنتی سرعت بیشتری را ارائه می دهند.

این موسسه علاقه مستقیمی به شکست بلاکچین دارد. صادقانه بگویم – ممکن است سریعتر از آنچه پیش بینی می کنیم ناپدید شود. بنابراین ، یافتن راه حلی برای این چالش های پذیرش بلاکچین ضروری است.

بانک ها از طریق واسطه ها سودهای کلانی کسب می کنند. و به همین دلیل ، هزینه ها بسیار کمتر از حد معمول است. اما اگر بلاکچین بتواند از این عامل پیشی بگیرد ، بسیار ارزان تر از این خواهد بود. ما معتقدیم که سازمان ها مجبورند این چالش ها را در استفاده از فناوری بلاکچین در نظر بگیرند.

بانک ها از قدرت لابی فوق العاده ای با دولت ها و قانون گذاران استفاده می کنند. می توان تصور کرد که ، اگر آنها تصمیم بگیرند که به نفع آنهاست ، بخش مالی سنتی می تواند بلاکچین را کاهش دهد. آنها همچنین می توانند به میزان قابل توجهی مفید بودن آن را کاهش دهند و در دسترس بودن آن را محدود کنند.

ادراک عمومی

یکی دیگر از چالش های بزرگ در استفاده از فناوری بلاکچین ، کمبود پایگاه دانش است. در حقیقت ، اکثر مردم هنوز از وجود و کاربرد بالقوه این فناوری آگاهی ندارند. اگر می خواهیم بلاکچین موفق باشد ، باید مقبولیت کسب کند. اگرچه این فناوری در حال تاریخ سازی است ، اما برای جذب مشتری بیشتر کافی نیست.

همچنین ، عدم وجود بازاریابی مناسب برای این مکان باعث عدم محبوبیت آن شده است. بنابراین ، اگر در این امر درگیر نباشید ، حتی نمی دانید که وجود دارد.

در حال حاضر ، فناوری بلاکچین تقریباً همان معنای بیت کوین است. بیشتر افراد فقط فکر می کنند بیت کوین تنها شبکه بلاکچین است. بقیه حتی به جز ارز رمزنگاری شده از آن اطلاع ندارند.

در همین حال ، ارزش بیت کوین همچنان به سطح بی سابقه ای افزایش می یابد. و همچنین ، ارز رمزنگاری شده با معاملات تاریک پولشویی ، تجارت سیاه و سایر فعالیتهای غیرقانونی همراه است.

قبل از امکان پذیرش عمومی ، افراد باید تفاوت بین بیت کوین ، ارزهای رمزپایه دیگر و بلاکچین را درک کنند. این کمک می کند تا پیامدهای منفی ارزهای رمزپایه را از بین ببرید و باعث شود این فناوری به خودی خود بدرخشد. این نتیجه افزایش تمایل به استفاده از این فناوری خواهد بود.

آیا می خواهید در مورد سیستم عامل های بلاکچین سازمانی بیشتر بدانید؟ اکنون بهترین چارچوب های بلاکچین سازمانی را بررسی کنید تا بدانید که هر یک از آنها چگونه کار می کنند.

آیا چیز دیگری برای چالش های پذیرش بلاکچین وجود دارد?

بلاکچین قبل از اینکه در جامعه ادغام شود با چالش های مختلفی برای پذیرش بلاکچین روبرو خواهد شد. مقیاس پذیری ، زمان لازم برای تأیید معاملات ، هزینه معاملات و امنیت شامل این موارد است.

اخیراً توجه ویژه ای به حوادث هک در شرکت ها و استارتاپ های مستقر در بیت کوین معطوف شده است. آنچه در اینجا نمی دانید این است که بیشتر این شرایط در نتیجه کاربران سرکش است.

به عنوان مثال ، یک کیف پول نرم افزاری ، که در اصل معادل بیت کوین حساب بانکی است. برای دسترسی و ذخیره تمام اعتبارات خود ، باید این کیف پول را روی رایانه شخصی خود نصب کنید. با این حال ، روزنه موجود در اینجا این است که هیچ رمزگذاری ندارد.

بنابراین ، هرکسی می تواند به رایانه شما دسترسی پیدا کند و سپس اعتبار شما را بگیرد.

سناریوی دیگر می تواند حمله 51٪ باشد. اگر بیش از 51٪ کاربران قدرت را کنترل کنند ، کاربران می توانند به دلخواه خود در شبکه تغییراتی ایجاد کنند. با این حال ، این نتیجه تقریباً غیرممکن است و به درد مهاجمان نمی خورد. علاوه بر این ، مقررات هنوز برای پروتکل های تسویه حساب با پروتکل های ارز رمزنگاری شده روشن نیستند. چالش های پذیرش بلاکچین در اینجا نیز تهدیدی محسوب می شود.

از جنبه مثبت ، نهادهای نظارتی در برخی کشورها اقدامات بیشتری را برای مقابله با این وضعیت انجام می دهند.

در مورد چگونگی استفاده از بلاکچین برای ایجاد و مدیریت شبکه های داخلی خود هیچ محدودیتی وجود ندارد. این امر بر استفاده خارجی از فناوری Blockchain مانند پرداخت و نقل و انتقالات تأثیر می گذارد.

آژانس های مرکزی ایالات متحده و انگلستان نشان می دهند که آنها می خواهند از یک رویکرد عملی استفاده کنند. این اخبار از بانک های بزرگ باعث تقویت این رویکرد عملی می شود.

آیا می خواهید در مورد فناوری Blockchain بیشتر بدانید؟ برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آن ، به راهنمای تعریف بلاکچین مراجعه کنید.

چالش ها و فرصت های Blockchain: هیچ امیدی نیست?

حتی اگر به نظر برسد که فقط مشکل بلاکچین وجود دارد ، اما در حال حاضر بسیاری از سیستم عامل های پیشخوان وجود دارد. به عنوان مثال ، هایپرلجر پروژه های زیادی را ارائه می دهد که فقط معطوف به شرکت های سازمانی است. نه تنها این ، Ethereum حتی در حال کار بر روی سیستم عامل های مجاز است که می تواند بسیاری از مشکلات بلاکچین را برای شرکت ها حل کند.

بیشتر از این ، بلاکچین مجاز می تواند مزایای بسیاری از صنایع را به همراه داشته باشد. در واقع ، در حال حاضر برنامه ها و پروژه های زیادی وجود دارد که کاملاً کار می کنند. بنابراین ، همانطور که می بینید ، تمام مشکلات بلاکچین با راه حل ها و فرصت هایی همراه است.

بیشتر از این ، بسیاری از شرکت ها مشتاق پیاده سازی یا استفاده از این فناوری هستند و سرمایه زیادی را نیز در آن سرمایه گذاری می کنند. بنابراین ، فقط یک مسئله زمانی است که شاهد تغییر بزرگی در جامعه و اقتصاد خواهیم بود.

Blockchain هنوز هم می تواند –

  • سیستم تأمین مالی فعلی ما را مختل کنید
  • پرداخت های بین بانکی را متحول کنید
  • از پرداخت های همتا به همتا اطمینان حاصل کنید
  • فرصتهایی را برای جایگزینی مکانیزمهای موجود برای مبادله فراهم کنید.
  • اطلاعات مالی ، سوابق مشتری و توافق نامه ها را حفظ کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این 50 شرکت برتر با استفاده از فناوری بلاکچین را بررسی کنید.

نتیجه

با این حال ، هنوز چالش های زیادی برای پذیرش بلاکچین وجود دارد تا شاهد تغییر واقعی در نحوه استفاده از خدمات مالی از این فناوری باشیم. امری اجتناب ناپذیر به نظر می رسد که شرکت ها باید آن را از نزدیک دنبال کنند و آماده تنظیم خدمات خود و دریافت نتایج باشند.

اگرچه تردیدی وجود ندارد که فناوری بلاکچین نقش مهمی در بخشهای دولتی و خصوصی خواهد داشت ، اما این آینده حتی دورتر از تصور بسیاری از افراد است. لیست چالش های پذیرش بلاکچین که در بالا ذکر شد ، به وضوح نیاز به پیشرفت های فنی را تأکید می کند.

در وضعیت فعلی فناوری بلاکچین ، تمرکز اصلی باید در دسترس قرار دادن این فناوری جدید و نوآورانه به طور گسترده باشد.

اگر شما علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر در مورد این فن آوری هستید و یا می خواهید بخشی از این انقلاب شوید ، توصیه می کنیم دوره رایگان بلاکچین ما را بررسی کنید. اکنون زمان مناسب برای یادگیری در مورد همه چالش ها و فرصت های بلاکچین است.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector