Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

10 چالش برتر اجرای بلاکچین سازمانی

با انتقال بلاکچین از اعتیاد به مواد مخدره به واقعیت ، چالش های مختلف اجرای بلاکچین در حال آشکار شدن است. بیایید برای درک بهتر این چالش ها و اینکه چگونه می توانید بر آنها غلبه کنید ، عمیق تر برویم.

در حقیقت ، چالش های پیاده سازی بلاکچین به این معنی است که قبل از اینکه این فناوری به قول خود عمل کند ، کارهای بیشتری وجود دارد. بعلاوه ، همچنین مشخص شده است که فناوری از نظر امکان درک بهتر ، از این رو اجرای بهتر ، نیاز به جزئیات بیشتری دارد.

جالب اینجاست که رسیدن به ته چالش ها نیاز به درک خوبی از فناوری و آنچه که به دنبال دارد ، دارد. هم اکنون نیز بلاکچین کاملاً تعریف نشده است. به همین ترتیب ، ممکن است در مورد انتظارات از آن در آینده روشن نباشید.

صادقانه پیش بینی آینده سخت و کاملا مبهم است. قابل ذکر است ، مواردی که هنوز مشخص نیست شامل معماری پیاده سازی بلاکچین است که هنوز استاندارد نشده است. در این زمینه ، ما در مورد مشکل بلاکچین که امروز با آن روبرو هستیم بحث خواهیم کرد و اینکه آیا می توانید بر آنها غلبه کنید یا خیر.

اکنون ثبت نام کنید:دوره Blockchain رایگان

10 چالش برتر اجرای بلاکچین سازمانی

چالش های اجرای بلاکچین سازمانی

افزایش هزینه های اجرای بلاکچین

یکی از مهمترین چالشهای اجرای بلاکچین هزینه کل مراحل است. قابل ذکر است که اکثر سیستم عامل های بلاکچین موجود از نظر سرعت معاملات و مصرف انرژی کاملاً ناکارآمد هستند. به عنوان مثال ، در حالی که شبکه بیت کوین در هر ثانیه فقط 3 تا 5 معامله انجام می دهد ، انرژی زیادی را در روند کار خراب می کند.

از طرف دیگر ، Ethereum می تواند تا 15 تراکنش در ثانیه را مدیریت کند. متأسفانه ، همه اینها در مقایسه با VISA که می تواند 1667 مورد را در یک ثانیه انجام دهد ، مقایسه می شود.

اساساً ، سیستم عامل های بلاکچین سازمانی با چارچوبی مشابه بیت کوین و سایر برنامه ها کار می کنند. قابل توجه ، شبکه بیت کوین اولین نفری بود که ظاهر شد و این شبکه ای است که از دیگر فناوری های مبتنی بر بلاکچین که امروزه وجود دارد الهام گرفته است..

با این وجود ، سیستم عامل های محبوب بلاکچین سازمانی پیشرفت های زیادی در زمینه سرعت معاملات داشته اند.

به عنوان مثال ، Hyperledger Fabric ادعاها برای فعال کردن سرعت حداکثر 3500 TPS که تقریباً دو برابر سرعت پلت فرم VISA است. با این حال ، Hyperledger Fabric سیستم عامل های اثبات کار مانند بیت کوین را اجرا نمی کند و از این رو در مصرف برق کند است.


این بدان معنا نیست که روند پیاده سازی ارزان است. اول ، باید افراد مناسب استخدام شود. بعلاوه ، بیشتر نیازهای نرم افزاری گران هستند.

به طور خلاصه ، فرد باید آماده پرداخت هزینه راحتی موجود در فناوری جدید باشد. این شامل عضویت در کنسرسیوم هایی است که پروژه های بلاکچین سازمانی را که بیشتر آنها خصوصی هستند تحت فشار قرار می دهند. به هر حال ، بیایید مشکلات بخش بلاکچین و راه حل های آنها را در بخش بعدی بررسی کنیم.

مقیاس پذیری کم

فناوری بلاکچین و با گسترش فناوری بلاکچین سازمانی ، با مشکل عدم توانایی سرویس دهی به بسیاری از کاربران درگیر است.

با افزایش تقاضا برای بلاکچین سازمانی و برنامه های مرتبط ، شرکتهایی که می توانند با موفقیت مقیاس بسترهای بلاکچین سازمانی خود را مقیاس بندی کنند ، بزرگ خواهند شد.

قابل توجه است ، برای دستیابی به فن آوری قابل توجه توسط این فناوری توسط نهادهای اصلی ، توان تولید باید کافی باشد. در حال حاضر ، تعدادی از پروژه های در حال انجام وجود دارد که در حال بررسی روش هایی هستند که از طریق آنها سرعت معاملات سیستم عامل های سازمانی حتی با وجود بسیاری از کاربران موجود در سیستم می تواند بالا باشد.

برای شرکتهایی که تعداد زیادی مشتری دارند ، روشن است که مقیاس پذیری برای آنها در نظر گرفتن این فناوری ضروری است.

متأسفانه ، بیشتر شبکه های بلاکچین سازمانی موجود به همین میزان آزمایش نشده اند. بنابراین ، این یکی از چالش های بزرگ اجرای بلاکچین در حال حاضر است. قابل توجه است ، هیچ مدرکی مبنی بر استفاده از شبکه بلاک چین مانند Corda یا Hyperledger Fabric توسط بانک های بزرگ برای تعیین میزان موفقیت وجود ندارد..

به همین ترتیب ، تعداد کمی از م institutionsسسات ، در صورت وجود ، مایلند از این ترس استفاده کنند که نتیجه معکوس به آنها منجر شود. بنابراین ، ضروری است که پروژه های مختلف بلاکچین سازمانی متعهد شوند تا با عملی ساختن آنها از بازار به اندازه کافی مقیاس پذیر باشند. به هر حال ، بیایید مشکلات بخش بلاکچین و راه حل های آنها را در بخش بعدی بررسی کنیم.

بیشتر بخوانید: 6 ویژگی کلیدی Blockchain که باید درباره آنها بدانید

حریم پایین داده

یکی از بزرگترین نکات فروش بلاکچین سازمانی این است که عملیات غیرمتمرکز را انجام می دهد به طوری که کاربران نیازی به واسطه گری واسطه ها ندارند. با این حال ، این یکی از چالش های اجرای بلاکچین است.

در حقیقت ، این واقعیت نیز وجود دارد که اکثر شرکت ها از موردی که کسی می تواند داده های خود را که ممکن است کاملاً حساس به تجارت اصلی آنها باشد ، استقبال نمی کنند. بیایید چالش های پیاده سازی بلاکچین در زنجیره تأمین را به عنوان نمونه ببینیم.

بگذارید بگوییم شرکت های A و B در صنعت حمل و نقل رقیب هستند. علاوه بر این ، بگذارید فرض کنیم که شرکت ها علاقه مند به پیوستن به “TradeLens” ، یک راه حل زنجیره تأمین مبتنی بر بلاکچین هستند که دیجیتالی سازی عملیات در صنعت حمل و نقل را هدف قرار می دهد..

قابل ذکر است ، TradeLens یک مورد از پیاده سازی بلاکچین در زنجیره تأمین است که در آن شرکتهای صنعت حمل و نقل می توانند به راحتی به داده های مربوط به کالا دسترسی پیدا کنند. علاوه بر این ، راه حل های Fabric Hyperledger IBM ، که در آن تعاملات نظیر به نظیر است ، اجرا می شود. همچنین ، همه شرکت کنندگان می توانند به راحتی از طریق دفتر توزیع شده به هر نوع داده دسترسی پیدا کنند. در اصل ، این بدان معنی است که شرکت A می تواند هر نوع داده مربوط به شرکت B را مشاهده کند.

اگر شرکت A و شرکت B رقیب کسب و کار باشند ، شرکت B هر نوع اهرمی را که ممکن است داشته باشد از دست می دهد ، زمانی که شرکت A اطلاعاتی را که باید خصوصی باقی می ماند مشاهده می کند. به عنوان مثال ، شرکت A از هر نوع تعجب یا حرکت استراتژیکی که شرکت B در ذهن داشت جلوگیری خواهد کرد. به این ترتیب ، تجارت شرکت B به همان خوبی ممکن نیست که شرکت تصور کرده باشد.

از این نظر بعید است شرکتها به چنین بستری بپیوندند. بنابراین ، حریم خصوصی داده ها همچنان نکته مهمی است که پروژه های بلاکچین سازمانی به دنبال اصلاح آن هستند اگر این فناوری به جریان اصلی ادامه یابد.

دانش کافی در بلاکچین وجود ندارد

بلاکچین به عنوان یک فناوری تازه در حال افزایش است. قابل توجه است ، بیشتر راه حل های ارائه شده جدید هستند و بیشتر آنها برای اکثر افراد صنعت از نظر فنی هستند. با این حال ، سازمان ها افرادی ندارند که مفهوم بلاکچین و بطور گسترده ، بلاکچین سازمانی را به خوبی درک کنند. بنابراین ، این یکی دیگر از چالش های اجرای بلاکچین است که مانع رشد این بخش می شود.

به طور قابل توجهی ، سازمان ها فاقد اطلاعات مربوط به جنبه هایی مانند انتخاب بهترین پلت فرم بلاکچین سازمانی برای اتخاذ هستند. علاوه بر این ، شرکت ها از مراحل مناسب بلاکچین که باید بهترین نتیجه و همچنین استفاده بهینه از فناوری را تضمین کند ، آگاهی ندارند..

جالب اینجاست که فناوری بلاکچین نوید حل بسیاری از مسائل را می دهد که در ابتدا حل نشدنی بودند. این فناوری نوید می دهد که تقریباً انواع صنعت را شامل می شود ، از مدیریت زنجیره تامین تا مدیریت هویت. بنابراین ، سازمان ها باید درمورد نیازهای بلاکچین خود روشن باشند تا بتوانند بهترین پلتفرم بلاکچین سازمانی را انتخاب کنند.

برای دستیابی موفقیت آمیز به هدف ، سازمان به دانش داخلی بلاکچین کافی نیاز دارد. جالب اینجاست که آنها می توانند با استخدام استعدادهای بیرونی سعی کنند هرگونه خلا را پر کنند. با این وجود ، افراد ماهری که می توانند با موفقیت به هدف برسند ، کمبود دارند. بنابراین ، اجرای پروژه مربوط به بلاکچین برای شرکت ها دشوار می شود.

گیج شدن درباره اجرای بلاکچین یک سناریو طبیعی است زیرا هنوز یک فناوری جدید است. راهنمای ما را در مورد “آیا به Blockchain نیاز دارید؟” برای تصمیم گیری در حال حاضر!

مشکل در انتقال از شبکه های قدیمی

یکی دیگر از چالش های اجرای بلاکچین ، مرحله گذار از شبکه های قدیمی است. قبل از اینکه بلاکچین وارد تصویر شود ، بیشتر مواردی که هدف آن تغییر دادن است ، قبلاً به خوبی عمل کرده اند.

قابل ذکر است ، علیرغم چند چالش پیش روی آنها ، صنایع در حال ارائه خدمات یا محصولات به مشتریان خود بودند. به طور خاص ، صنایع از ساختارهای میراث تاسیس شده و همچنین استانداردهای تعیین شده متناسب با ساختارها عادت داشتند.

ترجیحاً در فضای زنجیره تأمین ، این یکی از مهمترین چالشهای پیاده سازی بلاکچین است.

بعلاوه ، افراد در صنایع کاملاً با ساختارهای قدیمی آشنایی دارند تا هر تلاشی برای معرفی ساختارهای جدید ، بی ثباتی کل صنعت را ایجاد کند. به عنوان مثال ، واضح است که صنعت مالی از جمله بخشهایی است که با انقلابی که توسط بلاکچین ایجاد شده روبرو است. در اینجا ، این بخش ساختارهایی ایجاد کرده است که ارائه خدمات را هدایت می کنند.

قابل ذکر است ، مردم از VISA برای معاملات مرزی استفاده می کنند. برای بانک ها ، آنها از SWIFT و سایر ابزارها برای جابجایی پول به صورت عمده استفاده می کنند. چنین ساختارهایی چنان در سیستم جا افتاده اند که معرفی مکانیزم های جدید مدت زمان زیادی طول می کشد. جالب اینجاست که این دقیقاً همان کاری است که بلاکچین انجام می دهد. این فناوری اساساً ماهیت عملیات را از هر نظر قابل تغییر است.

همانطور که قبلاً بحث شد ، سیستمهای قدیمی عمیقاً در صنعت جا افتاده اند ، به طوری که مردم می توانند برای آزمایش سیستمهای جدید بی میل باشند. به عنوان مثال ، افراد در صنعت مالی می توانند در برابر پذیرش فناوری بلاکچین مقاومت کنند زیرا – من) آنها اطلاعات کمی در مورد آن دارند و ii) احساس می کنند که این می تواند از دست دادن شغل های گسترده به دلیل از کار افتادن برخی موقعیت ها باشد..

اکنون ثبت نام کنید: دوره حرفه ای Blockchain Professional (CEBP)

فقدان شرکای فناوری

همانطور که قبلاً توضیح داده شد ، بلاکچین هنوز یک فناوری در حال ظهور است و هنوز بسیاری از افراد نمی توانند بینش روشنی در مورد آن کسب کنند. این بدان معناست که حتی برای آن سازمانهایی که مایل به اجرای آن هستند ، هیچ نقشه راه اجرای بلاکچین مشخص وجود ندارد.

به طور قابل توجهی ، فقدان استانداردهای روشن به این معنی است که اطلاعات زیادی وجود دارد که بیش از مفید بودن گیج کننده است.

با این وجود تلاش هایی برای آسان ساختن این فرآیند برای افرادی که می خواهند بلاکچین سازمانی را پیاده سازی کنند وجود دارد. قابل توجه ، مهمترین گامی که باید قبل از غوطه وری در نظر گرفت ، یافتن یک شریک فناوری مناسب برای هدایت در هزارتو است.

با این حال ، این یک مانع دیگر است. چه کسی بهترین شریک زندگی است و چگونه می توان گفت که شریک زندگی مناسب را پیدا کرده است?

جالب اینجاست که این یکی از مهمترین چالش های اجرای بلاکچین است که وقتی اشخاصی به دنبال پیاده سازی این فناوری هستند ، بوجود می آید.

بدست آوردن شریک مناسب ، یک سازمان را قادر می سازد تا بهترین نقشه راه اجرای بلاکچین را کشف کند.

در حال حاضر ، پروژه های چتری مانند Hyperledger ، Enterprise Ethereum Alliance و سایر سیستم عامل های بلاک چین مانند Corda ، Microsoft Azure و Hyperledger Fabric وجود دارد. به ویژه ، این سیستم عامل های بلاکچین خصوصی هستند که سازمان های همفکر متمرکز بر بلاکچین را گرد هم می آورند.

واقعیت این است که هزینه اجرای بلاکچین بسیار بالا است. به همین ترتیب ، فقط عاقلانه است که فرد به دنبال یک شریک برای کمک به اجرای فن آوری باشد.

حتی با وجود شرکای بسیار زیاد و پر مخاطب ، دسترسی به سیستم عامل های آنها بسیار هزینه بر است. علاوه بر این ، سیستم عامل های موجود به سرعت در حال پر شدن هستند ، به این معنی که به زودی می توانند بیش از حد جمعیت شوند. در چنین فضایی ، دریافت خدمات سفارشی با توجه به تقاضای زیاد دشوار است.

آیا می خواهید در مورد فناوری های بلاکچین سازمانی بیشتر بدانید؟ اکنون بهترین چارچوب های بلاکچین سازمانی پروژه خود را بررسی کنید!

مسائل امنیتی

چالش های استفاده از بلاکچین به اشکال مختلف در می آید. واضح است که یکی از بزرگترین نقاط فروش بلاکچین ، مقاومت آن در برابر حملات سایبری است.

با این وجود ، بخش بلاکچین با خطرات مختلفی از سوی بازیگران بد روبرو است. قابل ذکر است ، سرعت اجرای این فناوری ظاهراً بخشهایی از صنعت را در معرض هکرها قرار داده است.

در حقیقت ، به دلیل فرایندهای نابالغ و دفاعی ، آسیب پذیری های زیادی در فناوری وجود دارد. به عنوان مثال ، احتمال قربانی شدن کلاهبرداری فیشینگ در فرد بسیار زیاد است. بعلاوه ، عدم وجود استانداردهای مشخص توسعه ، بدین معنی است که بسیاری از بدافزارها در کمین صنعت هستند. این موارد ، همراه با آسیب پذیری های فناوری و همچنین بهره برداری از پیاده سازی ، خطری جدی برای کاربران بی خبر است..

برای فرار از احتمال بروز مشکلات امنیتی ، کاربران به طور مداوم به دنبال شبکه های خصوصی بلاکچین هستند. قابل ذکر است ، اینها شبکه هایی هستند که برای عموم آزاد نیستند و قبل از دسترسی به احراز هویت احتیاج دارند. نمونه هایی از این سیستم عامل های بلاکچین شامل مواردی است که پروژه های مختلف بلاکچین سازمانی بر روی آنها اجرا می شود.

با این حال ، مشکل شبکه های خصوصی این است که کاربران استقلال یکسانی ندارند که کاربران شبکه های بلاک چین عمومی دارند. در اینجا ، گره “رئیس” گرایش به اعمال برخی محدودیت ها در مورد آنچه شرکت کنندگان می توانند انجام دهند ، وجود دارد. به عنوان مثال ، این توانایی کاربران را برای همزبانی با سیستم عامل به روشی که می خواهند تحت تأثیر قرار می دهد.

با این وجود بلاک چین های عمومی ناامن هستند به طوری که هرکسی می تواند یک گره در اکوسیستم اجرا کند. اگر یک بازیگر بد با موفقیت به یک سیستم عامل حمله کند به گونه ای که بتواند هزینه های مضاعف از سکه را آغاز کند ، احتمالاً اعتبار سیستم از دست می دهد. این بدان معنی است که هر کسی که در اکوسیستم سرمایه گذاری کند ، ضرر خواهد کرد.

فعالیت های جنایی

اجرای بلاکچین سازمانی با چالش بزرگی روبرو است که “پاک” بودن فناوری را لمس می کند. قابل ذکر است که این فناوری پس از دو اتفاق ، محبوبیت جهانی را به دست آورد.

یک ، آن بیت کوین را به معرض نمایش گذاشت ، که تهدید می کند صنعت مالی را سرلوحه کار خود قرار می دهد. در مرحله دوم ، به نظر می رسید که این فناوری فعالیت مجرمانه معروف مانند پولشویی را کاهش می دهد. جالب اینجاست که بازیگران بد از این فناوری برای انتقال دسته عظیمی از پول نقد به سرقت رفته به جای دیگر استفاده کردند. بلاکچین حتی امروز با این مشکل روبرو است!

بعلاوه ، محققان كتابخانه دانشگاه كورنل با وجود وجود نظر سنجی که بسیاری از مردم به دلیل ارزهای مشهور رمزنگاری شده به بلاکچین اعتماد ندارند. به طور قابل توجهی ، این مطالعه نشان داد که مجرمان از ارزهای دیجیتال برای تسویه معاملات سایه بازارهای مبتنی بر اینترنت استفاده می کنند.

همچنین ، این مطالعه مشاهده کرد که مجرمان اینترنتی از رمزنگاری برای درخواست دیه در موارد حملات انکار سرویس توزیع شده (DDoS) رایانه ها استفاده می کنند.

در نتیجه ، بلاکچین کیفیت غیرقابل قبولی به خود گرفت. برای پذیرندگان بالقوه این فناوری ، مهم است که ابتدا ترس از ادامه استفاده بازیگران بد از سیستم عامل برای انجام فعالیتهای جنایتکارانه ، از بین برود..

در واقع ، نوعی ترس در میان کاربران بالقوه جدید وجود دارد که آماده نیستند درگیر طرحی شوند که آنها دوست ندارند.

در حقیقت ، این فکر چنین مواردی است که مانع استفاده کنندگان بالقوه این فناوری می شود. این یکی از چالش های اصلی در استفاده از فناوری بلاکچین در حال حاضر است.

همچنین بخوانید:10 چالش برتر پذیرش بلاکچین

عدم وجود مقررات

این یکی از چالش های بلاکچین است که با راه حل ها و فرصت ها همراه است. با توجه به موارد مختلف تأسف برانگیز که در بالا مورد بحث قرار گرفت ، برخی از نهادهای دولتی تمایلی به رشد فناوری دستی آزاد ندارند. بعلاوه ، تنظیم كننده ها با توجه به پیچیدگی آن ، در تعریف محیط قانونی این كار دشوار هستند.

به عنوان مثال ، یک شبکه بلاکچین متشکل از گره های مختلف پخش شده در سراسر جهان است. بنابراین ، هنگامی که یک معامله در سیستم عامل اتفاق می افتد ، برای مقامات دشوار است که صلاحیت قضایی و بنابراین ، تعهدات قانونی صحیح طرفین معامله را مشخص کنند.

در میان این معمای حقوقی ، دشوار است تصور کنید که قانون آینده مانند مقررات کلی حفاظت از داده های اتحادیه اروپا (GDPR) چگونه کار خواهد کرد.

در اصل ، این قانون به حقوق دیجیتال مالکیت داده های ذخیره شده در یک بستر بلاکچین می دهد. جالب اینجاست که واضح است که کاربران سیستم عامل های بلاکچین می توانند به صورت ناشناس فعالیت کنند. در چنین حالتی ، ناظران آگاه تعجب می کنند که GDPR تا چه اندازه مثر خواهد بود.

بعلاوه ، این واقعیت که GDPR نوعی حفاظت از داده را پیشنهاد می کند ، گیج کننده تر است. ظاهراً ، داده های ذخیره شده در دفتر توزیع شده برای مشاهده در دسترس همه شرکت کنندگان است ، اما قابل تغییر نیست.

همچنین ، تمام داده های متعلق به یک معامله خاص برای مشاهده توسط کاربران در دسترس نیست. این به دلیل خاصیت شبکه بلاکچین است که داده ها را به حداقل می رساند. بنابراین ، این مدرکی است بر اینکه داده های موجود در شبکه بلاکچین از قبل محافظت شده اند.

با این وجود ، نکته این است که جامعه بلاکچین هنوز در مورد آنچه که قانون درباره فناوری در حال ظهور می گوید ، روشن نیست. به همین ترتیب ، این یک نگرانی است که بسیاری از کاربران بالقوه بلاکچین سازمانی را حدس می زند که تصمیمات خود را حدس می زند.

بیشتر بخوانید: لیست 20 مورد استفاده از فناوری Blockchain

عدم همکاری سیستم عامل های Blockchain سازمانی

همانطور که قبلاً اشاره شد ، امروزه سیستم عامل های بلاکچین سازمانی زیادی وجود دارد. جالب اینجاست که هر پروژه سعی در ارائه راه حل های خاص به کاربران دارد.

به عنوان مثال ، IBM’s Hyperledger Fabric در مدیریت زنجیره تامین بسیار عالی است ، در حالی که R3’s Corda برای راه حل های صنعت مالی بهترین است. ظاهراً نوعی قطع ارتباط در بین این سیستم عامل ها وجود دارد که باعث ناوبری بین پلتفرمی می شود.

همکاری پذیری بلاکچین سازمانی یک مسئله مهم است که در صورت اتخاذ انبوه ، توسعه دهندگان باید برای آن راه حلی پیدا کنند. قابل توجه است ، فرد باید بتواند به Hyperledger Fabric بپیوندد اما بتواند از خدمات Corda یا Microsoft Azure بدون هیچ گونه مشکل سازگاری جدی استفاده کند..

این یکی از چالش های بلاکچین است که با راه حل ها و فرصت ها همراه است.

جالب اینجاست که دو مورد از محبوب ترین سیستم عامل های بلاکچین سازمانی ، یعنی Enterprise Ethereum Alliance و Hyperledger ، سال گذشته با چشم انداز این مشکل دیدار کردند.

قابل توجه است که پروژه ها قصد داشتند با هم کار کنند تا بتوانند مشکل همکاری را حل کنند. بخشی از این قرارداد مستلزم تنظیم برخی استانداردها است که می تواند راه حل های بلاکچین سازمانی را هدایت کند.

علیرغم اشتیاق پشت جلسه ، خواسته های زیادی از نظر همکاری وجود دارد. جالب اینجاست که قابلیت همکاری ویژگی نرم افزاری است که تعیین می کند آیا احتمال تصویب انبوه وجود دارد یا خیر.

به طور خاص ، هزاران نرم افزار وجود دارد که هر کدام از آنها کاربر دارند. بنابراین ، باید راهی وجود داشته باشد که از طریق آن کاربران نرم افزارهای مختلف بتوانند با یکدیگر تعامل و تجارت معناداری داشته باشند. از این نظر ، نیاز به کار بیشتری در زمینه همکاری پذیری بلاکچین سازمانی برای پیشبرد انبوه وجود دارد.

آیا می خواهید در مورد قابلیت همکاری بلاکچین بیشتر بدانید؟ اکنون راهنمای نهایی ما در مورد قابلیت همکاری بلاکچین را بررسی کنید!

کلمات نهایی

اکنون که از چالش های استفاده از فناوری بلاکچین آگاه شده اید ، می توانید در مورد اینکه آیا می خواهید از بلاکچین استفاده کنید یا خیر تصمیم گیری کنید. با این حال ، بلاکچین در آینده قرار خواهد گرفت حتی اگر امروز یک مشکل بلاکچین وجود داشته باشد.

با گذشت زمان ، فناوری بلاکچین در حال به روزرسانی هایی است که از شر این مسائل اساسی خلاص می شود. بیشتر از این ، در بسیاری از موارد ، شرکت ها از فناوری های خصوصی بلاکچین برای مقابله با این مشکلات استفاده می کنند.

به هر حال ، اگر تازه کار هستید و می خواهید در مورد این فناوری و مسائل بیشتر بدانید ، پس توصیه می کنیم دوره رایگان بلاکچین ما را بررسی کنید. این می تواند شروع سفر blockchain شما باشد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector