20+ مورد برای فناوری Blockchain که باید بدانید

یادگیری کاربردهای فناوری بلاکچین می تواند درک روشنی از چگونگی تغییر دنیای اطراف به شما بدهد. اگر تازه وارد بلاکچین شده اید و می خواهید فناوری داخل و خارج از بلاکچین را بیاموزید ، یادگیری کاربردهای فناوری بلاکچین واقعاً می تواند کمک کند!

هیچ کس نمی تواند تأثیر فناوری بلاکچین را در دنیای واقعی ما انکار کند. حتی کاربران باتجربه بلاکچین می توانند با یادگیری موارد استفاده برای فناوری بلاکچین از مزایای آن استفاده کنند. و ، در مورد شرکت ها چه؟ خوب ، ما همه را تحت پوشش قرار دادیم زیرا از نظر تجاری و شرکتی استفاده از فناوری بلاکچین را دنبال خواهیم کرد.

جدا از این ، ما همچنین استفاده های دنیای واقعی از فناوری بلاکچین را که برای افرادی که از نظر فنی نیستند ، هدف قرار می دهد. به طور کلی ، این پست راهنمای کاملی برای یادگیری موارد استفاده برای فناوری بلاکچین خواهد بود.

اما قبل از این کار ، باید با فناوری Blockchain آشنا شویم. بیایید شروع کنیم.

فناوری بلاکچین: راهی جدید برای دیدن جهان

دنیای ما متمرکز است. اگر به اطراف خود نگاه کنید ، خدمات بسیاری پیدا خواهید کرد که از مرکزیت برای تأمین انرژی کل فرآیند خود استفاده می کنند. بانکی که برای سپرده گذاری یا مبادله پول به آن مراجعه می کنید متمرکز است و آنها مالکیت دارایی های شما را به روش های بیشتری از آنچه تصور می کنید نگه می دارند.

فناوری Blockchain برای شکستن غلظت های مرکزیت و ارائه گزینه های بهتر به کاربران نهایی در اینجا قرار دارد. در هسته اصلی ، بلاکچین یک شبکه غیر متمرکز و مبتنی بر دفتر کل است که هیچ مرجع مرکزی وجود ندارد.

ایده اصلی تمرکززدایی همان چیزی است که فناوری بلاکچین را بسیار محبوب کرده است. اکنون در بخشهای مختلف برای بهبود وضعیت آنها مورد استفاده قرار می گیرد.

برای اطمینان از عدم تمرکز ، این شبکه برخی از موارد اساسی را برای کار با عدم تمرکز به کار می گیرد.

  • هر همتا در حفظ شبکه مشارکت می کند. همچنین هر همتا یک نسخه کامل از دفتر حساب دارد.
  • این شبکه همچنین از یک روش اجماعی استفاده می کند که معاملات را تأیید می کند.
  • مکانیسم استخراج همچنین با پیروی از قوانین استخراج در اختیار همتایانی قرار می گیرد که نیاز به شرکت در روش اجماع دارند.

اگر تازه وارد بلاکچین هستید ، توصیه می کنیم راهنمای دقیق ما را در مورد بلاکچینی که برای مبتدیان طراحی کرده ایم ، بررسی کنید: Blockchain برای مبتدیان: راهنمای شروع.

20+ مورد برای فناوری Blockchain که باید بدانید

اکنون که اصول فناوری بلاکچین را فهمیدیم ، اکنون می توانیم تمرکز خود را بر موارد استفاده از فناوری بلاکچین بگذاریم..


برای فناوری Blockchain استفاده می کند

ابتدا نگاهی خواهیم انداخت به کاربردهای فناوری بلاکچین از دیدگاه کسب و کار.

موارد استفاده تجاری برای فناوری Blockchain

مشاغل نیازهای متفاوتی دارند. آنها به فناوری نیاز دارند که می تواند کارآمد ، مترقی و کمک کننده به آنها باشد تا نقاط درد مربوط به فناوریهای قبلی را حل کنند.

بلاکچین دامنه پیشرفت کسب و کارها را فراهم می کند و می توان آن را در بازار فعلی مشاهده کرد. بخشهایی مانند امور مالی ، بهداشت و درمان ، املاک و مستغلات ، انرژی ، رسانه و سایر موارد به آرامی و در مدت کوتاهی به سمت پذیرش بلاکچین پیش می روند.

بیایید برخی از موارد استفاده تجاری برای فناوری بلاکچین را بررسی کنیم.

مراقبت های بهداشتی

ما در حال حاضر در میانه یک بیماری همه گیر هستیم. و اگر به داده ها نگاه کنید ، سیستم های مراقبت های بهداشتی ما برای چنین چیز بزرگی آماده نیستند. در برخی از کشورها تقاضای زیادی برای تختخواب وجود داشته است و راهی برای یادگیری محل های موجود تخت وجود ندارد. این به دلیل سیستم مراقبت های بهداشتی متمرکز است که ما طی سه تا چهار دهه گذشته از آن استفاده می کنیم.

یک رویکرد متمرکز به این معنی است که هیچ راهی مناسب برای برقراری ارتباط بین بیمارستان ها در مورد به اشتراک گذاشتن اطلاعات مهم در مورد تخت ها ، داروها یا مشخصات بیمار وجود ندارد. مشکل دیگر سیستم های متمرکز فعلی عدم ردیابی داروها است. این امر منجر به افزایش قیمت داروهایی می شود که توسط خود بیمارستان ها به بازار سیاه عرضه می شوند. به طور خلاصه ، عدم شفافیت در کل سیستم وجود دارد.

بلاکچین همه اینها را تغییر می دهد. این سیستم سیستمی شفاف ، بدون اعتماد و تغییرناپذیر را فراهم می کند که می تواند نحوه رسیدگی بهداشتی به مشکلات را تغییر دهد. به عنوان مثال ، ردیابی داروها با ادغام آن در زنجیره تامین امکان پذیر است. همچنین ، با استفاده از یک شبکه بلاکچین متصل ، هر بازیکن می تواند اطلاعات مهم را با یکدیگر به اشتراک بگذارد. بیماران همچنین می توانند به سیستم اعتماد بیشتری داشته و نحوه عملکرد سیستم را درک کنند.

یکی از بازیگران برجسته در مراقبت های بهداشتی که با استفاده از فناوری بلاکچین در حال تغییر وضعیت است BurstIQ. این یک بستر امنیتی است که شرکت ها را قادر می سازد تا اطلاعات بیمار را از یک مکان به مکان دیگر به طور ایمن منتقل کنند. آنها همچنین از قوانین سختگیرانه پیروی از HIPAA پیروی می کنند.

ما Blockchain For Health را پوشش داده ایم که در آن می توانید موارد جالب و کاربردهای جالب را بیابید.

Blockchain برای مراقبت های بهداشتی: از موارد و برنامه ها استفاده کنید

مدیریت زنجیره تأمین

تردیدی نیست که ستون فقرات اصلی هر کسب و کار در آنجا مدیریت زنجیره تأمین است. خرده فروشی یا تجارت الکترونیکی ، داشتن یک زنجیره تأمین بهینه می تواند یک تجارت را ایجاد یا از بین ببرد.

حتی اگر مشاغل چشمگیر با سیستم های مدیریت زنجیره تامین فعلی کار می کنند ، باز هم اشکالات عمده ای وجود دارد که اجازه نمی دهد با حداکثر عملکرد بهینه کار کند.

نقطه درد کنونی برای مدیریت زنجیره تامین قابلیت ردیابی است. فناوری Blockchain شفافیت کل فرآیند زنجیره تامین را فراهم می کند. این امکان را برای مشاغل فراهم می کند تا کالاها را از نقاط مبدا تا نقاط تحویل آنها ردیابی کنند. این ردیابی ها به طور دقیق انجام می شود و روش بهتری برای رسیدگی به کالاها و وضعیت آنها ارائه می دهد.

صنایع غذایی می توانند از تغییر اساسی ناشی از فناوری بلاکچین استفاده کنند. IBM Food Trust یکی از نمونه های بارز در مورد ردیابی مواد غذایی است. آنها در حال ردیابی مواد غذایی از مبدا their تا مصرف آن هستند و تقریباً همه افراد در این فرآیند از جمله خرده فروشان ، تولیدکنندگان ، تأمین کنندگان و مصرف کننده نهایی سود می برند. این کار با برچسب گذاری هر ماده غذایی با بارکدی منحصر به فرد که توسط بلاک چین ایجاد می شود ، کار می کند. سپس در طول چرخه زندگی خود ردیابی می شود. بنابراین ، اگر مشکلی پیش بیاید ، سیستم به آن اطلاع داده می شود و اقدامات مناسب برای حل آن برداشته می شود.

اگر علاقه مندید درباره زنجیره تأمین و تأثیرات آن بر فناوری بلاکچین بیشتر بدانید ، دوره نهایی زنجیره تأمین و زنجیره تامین را بررسی کنید.!

همچنین ، Blockchain For Supply Chain: The Game Changer را ببینید

دوره Blockchain و Supply Chain

مشاور املاک

املاک و مستغلات یک صنعت بزرگ است و اعداد و ارقام خود گویای این موضوع است. فقط در ایالات متحده آمریکا ، تجارت املاک و مستغلات هر ساله در حدود 6-7٪ با متوسط ​​قیمت متوسط ​​برای خانه های حدود 300KK در حال رونق است. این شماره ممکن است به شما این تصور را بدهد که املاک و مستغلات طبق وعده داده شده کار می کنند و مشکلی ندارند. این کاملا اشتباه است!

ممکن است املاک و مستغلات یک بازار بسیار سودآور باشد. با این حال ، آنطور که باید – با فناوری مناسب – بهینه و سودآور نیست.

نقاط دردناک املاک و مستغلات عدم شفافیت ، واسطه ها ، روند طولانی و تقلب است. بنابراین ، معنی همه اینها چیست?

مثال

اگر تصمیم به خرید خانه در سال 2020 دارید ، باید مرحله یا فرایندی را طی کنید که زمانبر و پرهزینه باشد. در مراحل اولیه ، باید بررسی کنید که آیا ملکی که تصمیم به خرید آن دارید به طور قانونی توسط صاحب واقعی آن فروخته شده است یا خیر. برای تأیید این موضوع ، باید یک وکیل استخدام کنید تا اوراق را تأیید کند. علاوه بر این ، می توان مقاله را جعل کرد تا خریدار احتمالی را فریب دهد. بعد از اینکه از مالکیت و اصالت اوراق راضی شدید ، می توانید از طریق واسطه ای برای خرید ملک حرکت کنید.

واسطه ها مزایا و معایب خاص خود را دارند. البته ، آنها به شما کمک می کنند معامله را ببندید ، اما همچنین مبلغ زیادی را برای کارهایی که انجام می دهند نیز می گیرند. ناگفته نماند ، آنها لایه دیگری از پیچیدگی را به کل مراحل خرید خانه اضافه می کنند.

اما ، فناوری بلاکچین چگونه مشکلات املاک و مستغلات را حل می کند?

این کار را با ارائه شفافیت ، حذف واسطه ها ، افزودن قابلیت راستی آزمایی و کاهش هزینه ها انجام می دهد. از آنجایی که بلاکچین یک بستر بی اعتماد و شفاف را ارائه می دهد ، دیگر نیازی به واسطه ها نیست زیرا همه چیز برای خریدار و فروشنده شفاف است. خصوصیات همچنین می توانند به صورت دیجیتالی ثبت شوند و قابلیت تأیید ملک از جمله صاحب آن را نیز اضافه کنند.

بنابراین ، اگر شما برای خرید یک ملک از طریق یک سیستم عامل یا بازار ساخته شده توسط یک پلت فرم blockchain رفته اید ، لازم است ملک را انتخاب کنید و بدون تأمل زیاد آن را خریداری کنید.

این پلت فرم از همه موارد دیگر از جمله افزودن وام و پردازش مالکیت از طریق قراردادهای هوشمند مراقبت خواهد کرد. قرارداد هوشمند روشی برای خودکارسازی جنبه های قرارداد مانند انتقال مالکیت به خریدار پس از پرداخت کل مبلغ وام است. قراردادهای هوشمند را می توان با شرایط خاص کدگذاری کرد. در اصل یک سند حقوقی به صورت کد است.

شرکت های زیادی وجود دارند که از فناوری بلاکچین استفاده می کنند. برخی از موارد قابل ذکر عبارتند از PropertyClub, ManageGO, و RealBlocks.

انرژی

وقتی ما در مورد انرژی صحبت می کنیم ، این به معنای انرژی تولید شده از طریق روش های مختلف مانند زغال سنگ ، باد یا خورشید است. برق یکی از اشکال اصلی انرژی است که تقریباً همه چیز را در اطراف ما تأمین می کند. بخش انرژی در دو سه دهه اخیر شاهد تغییرات بنیادی بوده است ، مناطق بیشتری را تحت پوشش قرار داده و انرژی مورد نیاز شهرهای بزرگ را تولید می کند. با این حال ، دسترسی محدود است و مشکلاتی وجود دارد که باید حل شود.

در هسته اصلی ، دلیل اصلی این که بخش انرژی قادر به حل مشکلات نیست ، متمرکز بودن آن است. مشکلات اصلی شامل عدم دستیابی ، پایداری کمتر و شفافیت است.

همه اینها با فناوری blockchain تغییر خواهند کرد زیرا باعث بهبود تعداد موارد استفاده از جمله توزیع عمده فروشی برق ، تجارت انرژی همتا و سایر موارد می شود.!

این بدان معنی است که کاربران می توانند انرژی تولید کرده و آن را به یک شبکه باز برای مصرف دیگران متصل کنند. این ایده شگفت آور است زیرا مرکزیت را از بین می برد و انرژی را قادر می سازد تا به مناطقی از جهان برسد که ایجاد زیرساخت برای شرکت ها عملی نیست. تجارت انرژی همتا به همتا را می توان با قراردادهای هوشمند به طور خودکار انجام داد.

توری+ یکی از آن شرکتهای انرژی است که با استفاده از فناوری بلاکچین توزیع عمده فروشی انرژی از جمله تجارت انرژی همتا را انجام می دهد.

ما ، در 101Blockchains ، همچنین با مدیر عامل شرکت Energy Friendly Solutions ، S.A. ، Oscars Odin صحبت کردیم. وی در مصاحبه خود ، در مورد اینکه چگونه فناوری بلاکچین می تواند انحصار بخش انرژی را بشکند و استفاده از مبادلات نظیر به نظیر صحبت کند. او صحبت می کند که چگونه دستگاه های اینترنت اشیا می توانند به یکدیگر متصل شوند و قابلیت ردیابی ، شفافیت و اعتماد به کل شبکه را فراهم کنند. آنها می خواهند با فناوری نوآورانه خود ، بخش انرژی را تغییر دهند. برای دانستن بیشتر ، توصیه می کنیم مصاحبه در کانون توجه جامعه را بررسی کنید.

https://www.youtube.com/watch؟v=YGsi0OKe360

رسانه ها

آخرین کارهایی که در فناوری بلاکچین انجام می شود و تاثیری که ما در مورد آن بحث خواهیم کرد بخش رسانه است. این یکی از بخشهایی است که بسته به شرایط اقتصادی – اقتصادی منطقه دائماً در حال پیشرفت است. به عنوان مثال ، چین کنترل دقیق رسانه ای دارد که می تواند منجر به کنترل رسانه ها و آزادی شود.

با این حال ، این برای هر کشوری وجود ندارد. با وجود رسانه های آزاد ، مشکلات عدیده دیگری از جمله نقض IP ، محتوای متمرکز و مشکلات کسب درآمد وجود دارد.

مسئله دیگری که بسیاری از کاربران از آن رنج می برند عدم توانایی در انتخاب بستر مورد نظر خود است. بنابراین ، اگر سازنده محتوا هستید و می خواهید تا آنجا که ممکن است به افراد دسترسی پیدا کنید ، باید سیستم عامل های محبوب محتوای موجود را انتخاب کنید. این نه تنها مخاطبانی را که به دست می آورید محدود می کند بلکه پولی را که از محتوای خود کسب می کنید به عنوان سیستم عامل ها مقدار خوبی برای خدمات به عنوان هزینه کاهش می دهد. برای سازندگان محتوا این یک وضعیت برد-برد نیست.

مثال

YouTube نمونه بارز انحصار محتوا است. در ابتدا ، آنها موفق شدند با تهیه پول خوبی برای تولید محتوای سازندگان محتوای پلتفرم خود ، مقدار زیادی محتوا به دست آورند. با این حال ، با گذشت زمان ، آنها با ارائه ارزش کمتری به محتواسازان ، همه چیز را سختگیرانه کردند. الگوریتم آنها نیز مورد سوال بود زیرا یک نوع محتوا را نسبت به بقیه ترجیح می دهد. در ریشه این مشکل ، تمرکز وجود دارد.

یک رویکرد غیرمتمرکز با استفاده از فناوری بلاکچین در رسانه ها پیشگام است زیرا بیشتر مشکلات را برطرف می کند. سازنده محتوا می تواند محتوای خود را در یک بستر غیرمتمرکز منتشر کند که محدودیتی برای دسترسی وجود ندارد. همچنین ، برای به اشتراک گذاشتن محتوای آنها در وب هزینه ای کاهش نمی یابد. سرانجام ، هر محتوا حاوی کدهایی است که می تواند برای کشف نقض IP استفاده شود.

بنابراین ، اگر کسی نقض IP کند ، سیستم می تواند خود آن را شناسایی کرده و براساس تعاریف هوشمند قرارداد اقدام کند.

هدف Spotify استفاده از فناوری بلاکچین برای ایجاد ارتباط بهتر بین کاربر و سازندگان است.

استفاده از فناوری Blockchain For Enterprise

اکنون که فهمیدیم فناوری بلاکچین چگونه به سود تجارت است ، می توانیم نگاهی به شرکت ها بیندازیم. حتی اگر بنگاه های اقتصادی به نوعی مشاغل باشند ، بیشتر آنها به عنوان مشاغلی تعریف می شوند که از نظر مخاطب و مقیاس بزرگ باشند.

بنابراین ، اگر بخشی از سازمانی هستید که مشکلات میلیون ها کاربر را حل می کند ، خواندن این بخش می تواند به شما کمک کند.

در حال حاضر ، بلاکچین هنوز در مرحله نوزادی است. با این حال ، این توسعه غیر فعال توسط چندین نهاد در سراسر جهان است. هایپرلجر یکی از نمونه های برجسته توسعه زنجیره بلوک در سراسر جهان است. این یک پروژه چتر منبع باز است که شامل ابزارها ، چارچوب ها و کتابخانه هایی برای شرکت ها برای ساخت و کشف راه حل های مربوط به فناوری بلاکچین است..

در 101Blockchains.com ، ما Hyperledger را به طور عمیق پوشش داده ایم. بنابراین ، اگر می خواهید در مورد آن بیشتر بدانید ، مقالات ارسال شده در زیر را بررسی کنید.

  • Analyst Corner: هایپرلجر چیست?
  • Hyperledger Fabric 2.0: Blockchain نسل بعدی
  • موارد استفاده از پارچه هایپرلجر و مطالعات موردی

ما همچنین موارد استفاده از فناوری بلاکچین را برای شرکت مورد بحث قرار داده ایم ، مواردی که باید در مورد استفاده از بلاکچین سازمانی بدانیم 10+ باید بدانید.

بانک و امور مالی

بخش مالی بخش اصلی در اجرای فناوری بلاکچین است. حد نصاب یکی از چارچوبهای بلاکچین سازمانی است که به سازمانها امکان استفاده از بلاکچین را می دهد.

در بانکداری و امور مالی ، ما مالیات غیرمتمرکز (DeFi) را در اختیار داریم که هسته اصلی تغییر است. DeFi یک جنبش منبع باز برای تغییر چشمگیر نحوه عملکرد برنامه های مالی در معماری غیرمتمرکز است. در هسته مرکزی ، مرکزی وجود ندارد که مشکلات اصلی سو mis استفاده از وجوه را از بین ببرد. Ethereum بستر اصلی بلاکچین است که برای ایجاد برنامه های DeFi استفاده می شود.

به غیر از این ، بانک ها همچنین می توانند از فناوری بلاکچین برای اصلاح روند بانکی خود استفاده کنند. آنها می توانند آن را اتوماتیک کنند تا یک تجربه یکپارچه را به کاربران نهایی ارائه دهند.

سرانجام ، ما همچنین می توانیم تأثیرات بلاکچین را در نحوه انتقال دارایی ها یا ارزش در سراسر جهان بدون نیاز به یک نهاد متمرکز مشاهده کنیم..

صنایع غذایی

صنایع غذایی نیاز مبرم به تغییر دارند. از طریق غذا ، انرژی دریافت می کنیم و خوردن غذای خوب می تواند سلامت بهتر برای همه باشد. با این حال ، در مورد غذایی که روزانه می خوریم چنین نیست. ممکن است آلودگی در غذا وجود داشته باشد که ما نمی دانیم. این بی خطر نیست.

برای اطمینان از ایمنی مواد غذایی ، کل زنجیره تأمین باید از نظر کیفیت و شرایط غذایی شفاف باشد. با استفاده از بلاکچین این اتفاق می افتد.

ظروف غذا را می توان به طور منحصر به فرد در بلاکچین با تمام حسگرهای لازم شناسایی کرد. بنابراین ، اگر کیفیت غذا پایین بیاید ، حسگر می تواند مشکل را شناسایی کرده و به پردازنده پیام دهد. آنها می توانند آن را تعویض یا كاملاً كنار بگذارند.

شناسه منحصر به فرد اضافه شده به هر ماده غذایی همچنین به این معنی است که شخصی که آن را خریداری می کند می تواند مبدا و مسیر آن ماده غذایی را با استفاده از بستر اطلاعات عمومی تأیید کند..

خرده فروشی

صنعت خرده فروشی نیز می تواند از فناوری بلاکچین بهره ببرد. وقتی نوبت به خرده فروشی می رسد ، انواع مختلفی از تجارت شامل غذا ، پارچه یا مغازه های الکترونیک را در بر می گیرد. ما قبلاً در بالا در مورد اینکه چگونه فناوری بلاکچین می تواند با تأمین ایمنی غذا با نظارت دقیق بر چرخه زندگی غذا – از ابتدا تا انتها ، صنعت غذا را تغییر دهد ، بحث کردیم..

اما ، در مورد سایر راه حل های خرده فروشی چه؟ آنها همچنین می توانند از فناوری بلاکچین برای نظارت بر زنجیره تأمین آن و کارآیی بیشتر آن استفاده کنند. شفافیت در جایی تغییر می کند که تجارت خرده فروشی بتواند خدمات بهتری ارائه دهد. همچنین مشتریان می توانند به خرده فروشی ها اعتماد بهتری داشته باشند زیرا می توانند اطلاعات خود را از طریق درگاه های عمومی تأیید کنند.

اتومبیل

صنعت خودرو با افزایش تقاضا برای وسایل نقلیه شخصی جنب و جوش بیشتری می یابد. با حضور بیشتر اتومبیل های خودران در جاده ها ، دیدن فناوری پخته شده در اتومبیل های آینده امری عادی خواهد بود. و ، فناوری بلاکچین می تواند نقشی اساسی در توانمند سازی صنعت خودرو برای رسیدن به نقطه عطف داشته باشد.

با استفاده از فناوری بلاکچین ، سنسورهای پردازنده نه تنها می توانند اطلاعات را بگیرند بلکه به صورت ایمن و شفاف آنها را در اختیار نهادهای مجاز قرار داده و توزیع می کنند. این موارد باعث بهبود اعتماد و همکاری طرفین درگیر در اکوسیستم از جمله مصرف کنندگان ، وسایل نقلیه و مشاغل می شود.

مدیران خودرو همچنین پذیرفته اند که فناوری بلاکچین می تواند تأثیر خود را طی سه سال آینده احساس کند.

خدمات دولتی

همه دولت ها هنگام استفاده از نوآوری انعطاف پذیر نیستند. اما ، بسیاری هستند که پتانسیل ارائه شده توسط فناوری بلاکچین را درک کرده و از آن لذت می برند.

یکی از این دولت ها شامل دبی است. هدف آنها این است که دبی را به اولین شهر جهان تبدیل کنند که تا سال 2021 کاملاً توسط بلاکچین تأمین می شود ، یکی از نمونه های بارز این است که ادغام بلاکچین برای موفقیت همه حیاتی است.

سوئیس کشور دیگری است که از آنچه فناوری بلاکچین ارائه می دهد ، لذت می برد. آنها رمزگزارترین و بلاک چین ترین کشورهایی هستند که قوانین مالیاتی در آنها آرام و استقبال می شود. آنها همچنین از نوآوری پشتیبانی می کنند زیرا بدون نیاز به مشمول قوانین نظارتی سرمایه گذاری گسترده تا 1.05 میلیون دلار را برای شرکت های نوپا امکان پذیر می کنند..

هر دولتی می تواند از فناوری بلاکچین برای تغییر روند خود استفاده کند. با استفاده از بلاکچین ، آنها می توانند فرآیندهای خود را شفاف کنند و مردم درک بهتری از نحوه کار دولت هایشان خواهند داشت. نه تنها این ، بسیاری از دولت ها همچنین می توانند با استفاده از فناوری بلاکچین سیستم رأی دادن خود را شفافیت کامل در روند کار را تأمین کنند.

بیمه

بیمه برای عملکرد صحیح جامعه ما امری حیاتی است. تقریباً هر بخش یا شخصی برای زندگی خود به بیمه احتیاج دارد بدون اینکه نگران حوادث غیرمترقبه ای باشید که بر سلامتی ، ثروت و توانایی فکری وی تأثیر می گذارد.

با تغییر سریع بازار جهانی بیمه ، تنها زمان افزایش موافقت فناوری بلاکچین در بین شرکت های بیمه است. در واقع ، ما می توانیم سازمان هایی را ببینیم که از فناوری دفتر توزیع شده استفاده می کنند. در نظرسنجی انجام شده توسط Accenture در سال 2019 ، 80٪ از مدیران گفتند که سازمان آنها از فناوری دفتر توزیع شده به این شکل یا شکل دیگر استفاده می کند.

بنابراین ، فناوری بلاکچین چگونه از بیمه بهره مند می شود؟ خوب ، این کار را با ارائه وضوح ، شفافیت و تغییر ناپذیری بهتر برای کل سیستم انجام می دهد. با وجود همه چیز در شبکه بلاکچین ، بیمه ها می توانند بیمه خود را در عرض چند دقیقه پردازش کنند. صنعت بیمه همچنین می تواند از آن بهره مند شود زیرا با خودکارسازی بیشتر پارامترهای گزارشگری بیمه ، تقلب را از سیستم حذف می کند.

به عنوان مثال ، یک اتومبیل مدرن با سنسور می تواند یک تصادف را مستقیماً با داده های بی درنگ به بیمه گزارش دهد و صحت و سقم پرونده را ارائه دهد. پس از دریافت اطلاعات ، شرکت بیمه می تواند بدون نیاز به اتلاف وقت ، بیمه را پردازش کند. به این ترتیب هم بیمه گران و هم شرکت های بیمه از کل روند بهره مند می شوند.

بسیاری از شرکت ها هستند که به طور فعال در تلاشند تا فناوری بلاکچین را در سازمان بیمه خود ادغام کنند. اتریش یکی از شرکتهایی است که بستر توسعه منبع باز را برای برنامه های بیمه غیرمتمرکز فراهم می کند.

موارد استفاده در دنیای واقعی

شاید تاکنون درک روشنی از کاربردهای فناوری بلاکچین داشته باشید. اما ، اگر کسی هستید که اهل فن نیستید و تصوری از چگونگی تغییر زندگی در بلاکچین ندارید ، این بخش مناسب شما است. همچنین می توانید این مورد را به عنوان سایر کاربردهای فناوری بلاکچین در نظر بگیرید.

خبر خوب این است که ما قبلا موارد مربوط به استفاده از فناوری بلاکچین را در پست مفصل خود در اینجا آورده ایم: موارد استفاده از بلاکچین در دنیای واقعی – 46 برنامه Blockchain

در آنجا ما درباره موارد جالب استفاده در دنیای واقعی در بسیاری از بخش ها از جمله مراقبت های بهداشتی ، خرده فروشی ، ذخیره سازی ، املاک و مستغلات و غیره بحث می کنیم..

اگر این مقاله را می خوانید ، باید از یک مرورگر وب استفاده کنید. و در حال حاضر یک مرورگر وب وجود دارد, شجاع, که از فناوری بلاکچین برای بهبود حریم خصوصی و دادن قدرت به کاربر برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات شخصی خود در شرکت ها استفاده می کند.

جدا از آن ، وجود دارد SimplyVital Health, یک راه حل مراقبت های بهداشتی که با هدف ارائه متخصصان مراقبت های بهداشتی ، ارائه دهندگان و مشتریان راهی برای اتصال و اشتراک اطلاعات با کمک فناوری بلاکچین.

موارد استفاده برای فناوری بلاکچین در دولت

ما این بخش را برای استفاده از فناوری بلاکچین در دولت نگه داشته ایم. ما قبلاً به طور خلاصه در مورد تأثیر فناوری های بلاکچین در دولت بحث کردیم.

موارد استفاده متعددی وجود دارد که شامل موارد زیر است.

  • مدیریت هویت: دولت ها می توانند از فناوری بلاکچین برای اجرای یک راه حل مناسب مدیریت هویت برای جمعیت خود استفاده کنند. این روش بهتر از ارائه هویت از طریق متمرکز است زیرا رویکرد غیرمتمرکز و شفاف است. عموم مردم همچنین می توانند بدون نیاز به حمل اسناد و مدارک ، از سیستم برای تأیید تأیید استفاده کنند. همه آنها به کلید عمومی خود برای تأیید از طریق یک سیستم عامل یا برنامه مدیریت هویت نیاز دارند.مدیریت سوابق: درست مانند مدیریت هویت ، دولت ها همچنین می توانند مدیریت سوابقی را ایجاد کنند که در بالای فناوری بلاکچین باشد. به این ترتیب افراد می توانند اسناد را در شبکه بلاکچین ضبط کنند بدون اینکه نگران گم شدن یا کپی شدن توسط شخص دیگری باشند. آنها می توانند در حین حرکت از آن استفاده کنند و همیشه راههای بهتری برای کنار آمدن با قوانین منطقه ای دارند.
  • رأی دادن: رای گیری همیشه فرایند چالش برانگیزی برای هر دولت بوده است. با استفاده از بلاکچین ، همه چیز می تواند تغییر کند ، زیرا دولت ها می توانند سرانجام فرآیند شفافی را برای رای گیری با فناوری بلاکچین انجام دهند. این کار همچنین به تئوری های توطئه مربوط به رأی دادن استراحت می بخشد و دیدگاه واضحی از آنچه اتفاق می افتد به مردم می دهد.
  • مالیات: دولت ها همچنین می توانند از طریق یک سیستم غیرمتمرکز که خدمات پرداخت مالیات رایگان را برای همه فراهم می کند ، مالیات را پردازش کنند.

شرکت ها فعالانه فناوری Blockchain را اجرا می کنند

بسیاری از شرکت ها به طور فعال در حال اجرای فناوری بلاکچین هستند. در این بخش ، نگاهی خواهیم انداخت به چند شرکتی که به طور فعال در حال اجرای یا سرمایه گذاری در بلاکچین هستند.

در بانک و امور مالی ، می توانید شرکت هایی مانند Visa ، HSBC ، Barclays و دیگران را با استفاده از فناوری بلاکچین پیدا کنید. اگر مراقبت های بهداشتی را می بینید ، بازیکنانی مانند FDA ، Pfizer و DHL Express وجود دارند. در پست خود ، چه شرکت هایی از فناوری Blockchain استفاده می کنند؟ ، بیشتر آنها را ذکر کردیم. با مشاهده تصویر زیر می توانید نگاه اجمالی داشته باشید.

شرکت هایی که در بلاکچین سرمایه گذاری می کنند

همچنین شرکت هایی وجود دارند که در بلاکچین سرمایه گذاری می کنند. انگیزه این شرکت ها پیشرفت فناوری بلاکچین با ساختن ابزار ، کتابخانه و چارچوب است. سپس ، شرکت هایی داریم که در استارت آپ سرمایه گذاری می کنند تا در ازای سود به آنها کمک کنند تا به هدف خود برسند.

می توانید لیست کامل شرکت های سرمایه گذار در بلاکچین را در اینجا بررسی کنید: شرکت های سرمایه گذاری در بلاکچین.

نتیجه

این ما را به انتهای 20+ استفاده ما برای فناوری بلاکچین می رساند که باید بدانید. همانطور که می بینید ، ما تقریباً همه جنبه های مورد استفاده از جمله تجارت ، شرکت ، دولت و غیره را پوشش دادیم.

بنابراین ، نظر شما در مورد فناوری بلاکچین چیست؟ نظر خود را در زیر وارد کنید و به ما اطلاع دهید.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map