20 سوال و پاسخ مصاحبه برتر Blockchain Architect

برای مصاحبه معمار بلاکچین آماده می شوید؟ در اینجا راهنمای تخصصی آورده شده است که سوالات مصاحبه برتر معمار بلاکچین را برای تهیه شما پوشش می دهد!

هیاهوی پیرامون فناوری بلاکچین به آرامی فروکش می کند و ارزهای رمزپایه با کاهش قیمت همراه هستند. با این حال ، مشاغل زنجیره بلوک همچنان در بخش های مختلف حرکت بنیادی می گیرند ، شرکت ها به ارزش تجاری بلاکچین پی می برند. بنابراین ، بسیاری از داوطلبان معمولاً بدنبال سوالات مصاحبه معمار بلاکچین می روند تا خود را برای نقش های شغلی مبتنی بر بلاکچین آماده کنند.

نقش شغلی معمار بلاکچین یکی از پرطرفدارترین نقش های شغلی در فضای بلاکچین است. از آنجا که نقش شغلی یک معمار بلاکچین مسئولیتهای اصلی را در بر دارد ، سوالات اصلی مصاحبه معمار بلاکچین بر تسلط فنی نامزدها تمرکز دارد. بنابراین ، آخرین س questionsالات مصاحبه با معمار بلاکچین را برای افزایش شانس صعود به یک شغل پردرآمد با فناوری بلاکچین ، از کجا می توانید پیدا کنید؟ در اینجا راهنمای جامع ما برای کمک به شما وجود دارد.

اکنون ثبت نام کنید: دوره مجاز معماری بلاکچین سازمانی (CEBA)

Contents

سوالات برتر مصاحبه معمار Blockchain

یکی از مهمترین نگرانی هایی که در ذهن متقاضیان مصاحبه با معمار بلاکچین وجود دارد ، به پیچیدگی سالات مربوط می شود. با این حال ، داوطلبان باید توجه داشته باشند که سوالات اساسی مصاحبه معمار بلاکچین از مفاهیم اساسی شروع می شود. مصاحبه کنندگان معمولاً س questionsالاتی را می پرسند که دانش اولیه داوطلب را در مورد بلاکچین آزمایش می کند. در اینجا برخی از محبوب ترین سوالات مصاحبه معمار بلاکچین وجود دارد که می توانید در مراحل اولیه با آنها روبرو شوید.

1. تفاوت Hyperledger و Blockchain چیست?

Blockchain به عنوان یک فناوری غیرمتمرکز با سوابق مختلف تغییرناپذیر ، که به عنوان بلوک شناخته می شوند ، تعریف می شود. از طرف دیگر ، هایپرلجر به عنوان بستری برای ایجاد توانایی در ایجاد بلاکچین خصوصی در افراد فعالیت می کند. هایپرلجر فقط برای راه حل های سازمانی مناسب است. از طرف دیگر ، بلاکچین در بخشهای مختلف غیر از تجارت ، از جمله مراقبت های بهداشتی و حکمرانی قابل اجرا است. Hyperledger به کاربران اجازه می دهد فقط بلاکچین خصوصی بسازند ، در حالی که بلاکچین انعطاف پذیری برای انتخاب بین بلاکچین خصوصی و عمومی را فراهم می کند.

2. درخت مرکل چیست?

درخت مرکل یکی از عناصر مهم در فناوری بلاکچین برای تأیید یک بلوک است. این یک ساختار داده ای است ، با شکل ظاهری یک درخت باینری که هش های رمزنگاری را در هر بلوک نگهداری می کند. ساختار درخت باینری در درختان مرکل هش از یک بلوک از داده های معاملاتی را به عنوان یک گره برگ نشان می دهد. از طرف دیگر ، گره های غیربرگی به عنوان هش گره برگ عمل می کنند. پس از آن ، ریشه مرکل یا ریشه هش نشان دهنده ریشه هش نهایی برای همه هش های معامله ، از جمله تمام معاملات در گره های غیر برگ است.

3. اهمیت رمزنگاری را در بلاکچین تعریف کنید

رمزنگاری یکی از بهترین مطالب در میان سوالات مصاحبه معمار بلاکچین است. هش کردن در رمزنگاری می تواند به حمایت از امنیت هویت کاربران کمک کند. همچنین از طریق عملکرد هش ، اجرای ایمن معاملات را تضمین می کند. Blockchain از پروتکل رمزنگاری SHA-256 با امکان خروجی هش منحصر به فرد برای همه ورودی ها استفاده می کند. الگوریتم SHA-256 خروجی استاندارد الفبایی متشکل از 64 حرف ، صرف نظر از ورودی را فراهم می کند..

4- بلوک Genesis را تعریف کنید


بلوک پیدایش نیز یکی از موضوعات قابل توجه برای سوالات اساسی مصاحبه معمار بلاکچین است. بیشتر از این ، بلوک پیدایش ، همانطور که از نامش پیداست ، اولین بلاک در بلاکچین است و از آن به عنوان بلاک 0 نیز یاد می شود. بلوک پیدایش تنها بلاک زنجیره بلوکی است که به بلاک قبلی اشاره نمی کند. پس از آن ، بلوک پیدایش همچنین می تواند به تعریف پارامترهای مختلف blockchain مانند الگوریتم های اجماع و سطح دشواری کمک کند.

5. برخی از الگوریتم های رمزنگاری محبوب?

برخی از برجسته ترین الگوریتم های رمزنگاری شامل SHA-256 ، Blowfish ، RSA ، Ethash و Triple DES.

6. محبوب ترین سیستم عامل های منبع باز برای توسعه برنامه Blockchain کدامند؟?

برجسته ترین سیستم عامل های منبع باز که می توانند در توسعه برنامه های بلاکچین کمک کنند شامل Ethereum ، Hyperledger ، Eris ، Open chain و Multichain است..

در حال حاضر Ethereum محبوب ترین گزینه برای توسعه برنامه های بلاکچین است. Enterprise Ethereum همچنین در میان شرکت ها برای توسعه راه حل های بلاکچین درجه تجاری محبوب است.

از طرف دیگر ، اریس یک انتخاب محبوب برای توسعه راه حل های بلاکچین سازمانی است.

7. چرا Blockchain را برای توسعه برنامه انتخاب کردید?

دلایل استفاده از بلاکچین به عنوان یکی از سوالات برجسته مصاحبه معمار بلاکچین نیز شناخته می شود. در حقیقت ، بلاکچین یک رویکرد قابل اعتماد به دلایل مختلف است. اول از همه ، بلاکچین بر اساس ماهیت منبع باز آن با برنامه های مختلف تجاری بسیار سازگار است. مدل های تجاری بلاکچین همچنین امنیت گسترده ای را برای تسهیل تبادل اطلاعات و معاملات امن فراهم می کنند. علاوه بر این ، بلاکچین با اطمینان از مقیاس پذیری بر اساس تقاضا برای مشاغل در هر اندازه مناسب است.

8- ویژگی های اصلی که می توانید در فناوری Blockchain بیابید چیست?

ویژگی های برتر بلاکچین شامل موارد زیر است,

  • طبیعت غیر متمرکز
  • دفتر توزیع شده
  • یک اکوسیستم امن با اطمینان بهتر از صداقت

9. نقش بلوک در بلاکچین چیست?

به احتمال زیاد بدون هیچ گونه شک و تردیدی در این مورد در میان سوالات مصاحبه معمار بلاکچین قرار خواهید گرفت. Blockchain در واقع یک زنجیره از “بلوک” یا مجموعه سوابق است. سپس بلوک ها با یکدیگر پیوند داده می شوند ، در نتیجه یک زنجیره ایجاد می کنند ، که ما آن را به عنوان بلاکچین می شناسیم. کاربران می توانند یک بلوک در دفتر آنلاین را از طریق نشانگر هش آن تشخیص دهند. نشانگر هش به عنوان پیوند بلوک قبل از بلوک مربوطه عمل می کند. علاوه بر این ، یک بلوک همچنین حاوی داده های معامله در کنار یک مهر زمان است. و همچنین تعیین اندازه بلاکچین است.

10. آیا درباره شناسه های بلاک چیزی می دانید؟?

شناسه های بلوک در بلاکچین شامل ارتفاع بلوک و هش هدر بلوک است که به شناسایی بلوک کمک می کند.

آرزو دارید سطح حرفه خود را با یکی از بهترین گواهینامه های بلاکچین ارتقا دهید؟ بررسی کنید که چگونه می توانید یک معمار بلاکچین سازمانی معتبر شوید.

11. نوع سوابق ذخیره سازی رکوردها در بلاکچین را نام ببرید

Blockchain هیچ محدودیتی در نوع سوابق مناسب برای ذخیره سازی اعمال نمی کند. در حال حاضر شرکت های مختلف در صنایع مختلف از بلاکچین برای امنیت انواع سوابق استفاده می کنند. به طور کلی ، بلاکچین به ذخیره سوابق مانند پردازش معاملات ، فعالیت های مدیریتی ، مدیریت هویت ، اسناد و مدارک معاملات پزشکی کمک می کند.

12. در مورد Forking در بلاکچین توضیح دهید

انشعاب یک موضوع معمول در محبوب ترین سوالات مصاحبه معمار بلاکچین برای کارشناسان است. در واقع ، فورکینگ فرآیند به روزرسانی کد یا پروتکل ارز رمزنگاری شده است. در طی فرآیند ، یک بلاکچین به دو شاخه تقسیم می شود. وقتی شرکت کنندگان در شبکه نمی توانند در مورد قوانین جدید و الگوریتم های اجماع برای اعتبار سنجی معاملات به توافق برسند ، فورکینگ اجتناب ناپذیر است. کاربران می توانند سه نوع متداول چنگال مانند نرم چنگال ، چنگال سخت و چنگال تصادفی پیدا کنند.

13. Nonce و کاربرد آن را در استخراج معدن تعریف کنید

Nonce همچنین یکی از مباحث رایجی است که ممکن است در سوالات مصاحبه معمار بلاکچین با آن روبرو شوید. استخراج یک نیاز اساسی برای اثبات معاملات از طریق حل یک معمای ریاضی است که به عنوان اثبات کار شناخته می شود. اثبات بلاکچین در تعیین یک عدد یا عدد در کنار الگوریتم هش رمزنگاری کمک می کند. هر دو الگوریتم nonce و هش مقدار هش کمتری نسبت به هدف از پیش تعریف شده تولید می کنند. بنابراین ، nonce اساساً یک مقدار تصادفی است که به تنظیم مقدار هش برای حفظ شباهت بین شرایط هش و مقدار نهایی هش کمک می کند.

14. کلید عمومی با کلید خصوصی چه تفاوتی دارد?

کلید خصوصی برای رمزگذاری یا قفل کردن پیام یا معامله ارسال شده از طریق شبکه بلاکچین مناسب است. در این حالت ، فرستنده می تواند با استفاده از کلید عمومی گیرنده پیام ارسال کند. سپس ، گیرنده می تواند معامله یا پیام را با استفاده از کلید خصوصی خود رمزگشایی کند. در نتیجه ، ارتباطات یا معاملات از هر گونه تهدید به دستکاری در امان می مانند.

در مورد تفاوت کلید عمومی و خصوصی کنجکاو هستید؟ در اینجا راهنمای کلید خصوصی در مقابل کلید عمومی است که می توانید آن را بررسی کنید.

15. برخی از برترین کاربردهای قراردادهای هوشمند چیست?

قابل توجه ترین برنامه های قرارداد هوشمند شامل ردیابی محموله های کالا ، برنامه های بیمه و حمایت از حقوق مالکیت است. قراردادهای هوشمند همچنین می توانند به عنوان ابزارهای مطلوب برای اطمینان از پرداخت دستمزد عمل کنند.

16. روند تولید یک امضای بلوک یا هش چیست?

س questionsالات مصاحبه معمار Blockchain همچنین بر روند تولید امضای بلوک متمرکز است. این فرایند با وارد کردن جزئیات معامله از طریق یک عملکرد هش یک جهته مانند SHA-256 آغاز می شود. سپس ، کاربران باید با استفاده از یک الگوریتم امضا مانند ECDSA با کلید خصوصی کاربر ، مقدار خروجی را اجرا کنند. اکنون ، می توانید هش رمزگذاری شده و همچنین سایر اطلاعات ، مانند الگوریتم هش را دریافت کنید.

17- نتیجه استقرار یک پرونده با چندین قرارداد چیست?

کاربران نمی توانند فایلی را با چندین قرارداد در بلاکچین مستقر کنند. کامپایلر علاوه بر نادیده گرفتن سایر مخاطبین ، آخرین قرارداد را از پرونده بارگذاری شده برای استقرار در نظر می گیرد.

18. آیا می توان کل بلوک را از شبکه Blockchain حذف کرد?

بله ، کاربران می توانند یک بلوک کامل را از یک شبکه بلاک چین حذف کنند. این در شرایطی قابل استفاده است که مجبور باشید فقط روی جنبه خاصی از دفتر آنلاین تمرکز کنید. از همه مهمتر ، شما می توانید فیلترها و گزینه های مختلف پیش فرض را برای حذف یک بلوک کامل پیدا کنید.

19. معامله Coinbase را تعریف کنید?

معامله Coinbase به اولین معامله ای که در یک بلوک اتفاق می افتد اشاره دارد. استخراج کنندگان می توانند این نوع منحصر به فرد از معاملات بیت کوین را برای جمع آوری پاداش بلوک برای سهم خود ایجاد کنند. ماینرها همچنین می توانند هزینه های دیگر معاملات جمع آوری شده توسط ماینر را نیز دریافت کنند.

20. انواع قابل توجه الگوریتم های اجماع کدامند?

متداولترین انواع الگوریتمهای اجماع شامل موارد زیر است,

  • اثبات کار
  • اثبات سهام
  • تحمل گسل بیزانس
  • اثبات زمان سپری شده
  • اثبات اقتدار
  • اثبات نمایندگی سهام

این پرسش ها و پاسخ های متداول مصاحبه بلاکچین را مرور کنید تا آماده شوید تا مصاحبه بلاکچین خود را بگیرید.

نتیجه

در یادداشت آخر ، می توانید انواع سوالات مصاحبه معمار بلاکچین را به وضوح مشاهده کنید. شانس موفقیت یک نامزد در سوالات مصاحبه معمار بلاکچین به میزان قابل توجهی به تخصص موضوع آنها بستگی دارد. جدا از دانش و مهارت خود در معماری بلاکچین ، برای دستیابی به ارزش ، به مهارت های تجارت محور نیاز دارید.

اگرچه مصاحبه های معمار بلاکچین برای داوطلبان آموزش دیده و دارای گواهینامه آسان به نظر می رسد ، اما موارد بیشتری برای مصاحبه در نظر گرفته شده است. شما باید تمرکز و تمرکز مناسبی را ایجاد کنید تا با اطمینان تمام س questionsالات را پاک کنید. همچنین می توانید یکی از بهترین گواهینامه های بلاکچین را تأیید کنید که مهارت و تخصص شما را تأیید می کند. این به شما یک مزیت اضافی در مصاحبه می دهد و در میان سایر داوطلبان اولویت بیشتری به شما داده می شود.

بنابراین ، زمان مناسب برای تقویت مهارت ها و دانش بلاکچین با سیستم عامل های معتبر آموزش بلاکچین و صدور گواهینامه است.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map