تحول دیجیتال بلاکچین – 30+ نمونه تحول بلاکچین

تحول بلاکچین بر دوش ما است. همه چیز با بیت کوین شروع شد. این اولین بار در سال 2009 ظاهر شد و از آنجا رشد به هیچ وجه متوقف نشده است. می توان گفت که در حال حاضر در مرحله ای هستیم که سازمان ها و بنگاه ها تصویب آن را آغاز می کنند. تأثیر آن غیرقابل انکار است و صنایع نیز از این روند پیروی می کنند.

ایده تحول دیجیتال بلاکچین برای هضم آنقدر ساده است. به گره های توزیع شده اجازه می دهد بدون نیاز به مرجع متمرکز با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. دفتر دیجیتال همان چیزی است که در آنجا امکان ایجاد می کند ، امنیت ، تغییرناپذیری و شفافیت سه مزیت برتر است.

با این حال ، این چیزی نیست که ما امروز می خواهیم در مورد آن بحث کنیم. در مقاله امروز ، ما تمرکز زیادی بر روی صنایعی خواهیم داشت که در حال حاضر از بلاکچین تغییر شکل داده اند.

با بیت کوین ، اولین نسل فناوری بلاکچین به وجود آمد. امیدوار کننده بود ، اما درست مثل هر فناوری نسل اول ، این همچنین دارای مسائل مرتبط با آن بود.

دقیقاً مانند چگونگی ایجاد اینترنت و بروز مشکلاتی در آن.

نسل اول اینترنت بی روح و ساده بود. آنطور که باید کار کرد ، اما شما فقط می توانید وب سایت های ایستا را در آنجا پیدا کنید. ما همیشه می توانیم به اینترنت به عنوان اولین تحول دیجیتالی که زندگی را تغییر داده فکر کنیم. با این حال ، این رشد کرد و اکنون ما در وب 2.0 هستیم. بلاکچین فناوری است که می تواند به عنوان تحول دیجیتال دوم شناخته شود و زندگی دیجیتالی ما را کاملاً تغییر دهد. با استفاده از بلاکچین ، ما در حال ساخت وب 3.0 هستیم ، آینده اینترنت و این تحول بلاکچین است که منتظر آن هستیم.

تحول بلاکچین

زنجیره بلوک در همه جا وجود دارد و می تواند برای حل مشکلات مختلف مورد استفاده قرار گیرد. به عنوان مثال ، در بانکداری مفید است زیرا پرداخت های مرزی را سریعتر و ایمن تر می کند. در حالی که در امور مالی ، می تواند به شرکت ها کمک کند تا با شفافیت کامل معامله امن تر و سریع تری داشته باشند.

ذخیره داده همچنین می تواند یک مورد عالی برای بلاکچین باشد زیرا ما می توانیم داده ها را در گره هایی توزیع کنیم که نیازی به داشتن مرجع متمرکز نیست. نمونه های تحول تجاری بلاکچین بیشتری وجود دارد که ما در اینجا به آنها خواهیم پرداخت.

به طور خلاصه ، ما شاهد تغییر جدید هستیم زیرا قرار است تجربه مشتری را متحول کند.

بسیاری از استارت آپ ها در حال چالش هستند و در حال توسعه راه حل های جدید مبتنی بر بلاکچین هستند. این امر اکوسیستم را بهتر دیجیتالی می کند و اطمینان حاصل می کند که ما در صنعت اصلی زیرساخت کاری داریم که مستقیماً به زندگی روزمره ما متصل است. در این مقاله ، ما در مورد چگونگی تبدیل یک صنعت بحث خواهیم کرد. همچنین چند نمونه را به همراه آن اضافه خواهیم کرد.

برای دستیابی به تحول بلاکچین باید با تهدیدهایی که رشد آن را متوقف می کنند مقابله کنیم. اتوماسیون کلید تحول دیجیتال دوم است. نه تنها این ، بلکه ما باید مسائل امنیتی را حل کنیم و اطمینان حاصل کنیم که فناوری بدون هیچ مانعی رشد می کند.

بلاکچین همچنین با ارائه یک راه حل بسیار مقیاس پذیر مبتنی بر مدل های مختلف بلاکچین ، اینترنت را متحول خواهد کرد.

قبل از شروع ، سعی کنیم بیشتر در مورد تأثیرات بلاکچین در دنیای اطرافمان بدانیم.


چگونه قبل از بلاکچین مشکلات را حل کردیم?

بلاکچین یک فناوری نسبتاً جدید است. این تنها یک دهه از عمر آن می گذرد و ما باید راهی طولانی را طی کنیم تا بتوانیم کارهای اساسی را با آن انجام دهیم. برای درک واقعی توانایی های آن ، باید بدانیم که قبل از شروع تحول دیجیتال بلاکچین ، دنیای ما چگونه کار کرده است.

قبل از معرفی بلاکچین ، دنیای ما کارآمد بود اما از شبکه غیرمتمرکز بهره نمی برد. در آن زمان ، داشتن یک مرجع مرکزی برای اجرای روان عملیات ضروری بود. بدون آنها امکان پذیر نیست.

اتوماسیون نیز محدود بود و نمی توانست شکوفا شود زیرا همیشه نیاز به یک مرجع مرکزی برای تحقق خواسته های یک شبکه وجود داشت. قبل از بلاکچین ، ما همیشه مجبور به استفاده از بانک ها برای انجام معاملات یا تجارت نیز بودیم.

چشم انداز اقتصادی همه توسط یك مرجع مركزی كنترل می شد و هیچ راهی برای انجام معاملات بدون اطلاع بانك ها از آن وجود نداشت.

الان چطور تغییر کرده است?

اولین تغییر در تحول بلاکچین که بلافاصله مشاهده خواهید کرد ، عدم اقتدار متمرکز است. نحوه تعامل ما با یکدیگر را تغییر می دهد. بنگاه ها و سازمان ها نیز با بهینه سازی شبکه و خودکارسازی آن بدون نیاز به دخالت انسان ، از آن بهره خواهند برد. تقریباً هر صنعت با کمک بلاکچین از جمله بانکداری تغییر می کند. 

اینفوگرافیک تحول دیجیتال بلاکچین

9 عمود تحول بلاکچین

1. فناوری

بلاکچین نحوه کارکرد این فناوری در بخشهای مختلف را کاملاً دگرگون کرده است. برای درک بهتر آن ، تصمیم داریم آنها را به صورت زیر دسته بندی کنیم.

 1. فضای ذخیره ابری
 2. اینترنت اشیا
 3. مدیریت قدرت
 4. امنیت سایبری

فضای ذخیره ابری

تاکنون ذخیره سازی ابری در یک محیط متمرکز کار می کرد. م effectiveثر بود ، اما در برابر تهدیدات امنیتی و هکرها نیز آسیب پذیر است. با استفاده از بلاکچین ، مصرف کنندگان می توانند به فضای ذخیره سازی ابری بیشتر اعتماد کنند زیرا به یک سیستم غیرمتمرکز منتقل می شود که احتمال بهره برداری از آن کمتر است و از دست رفتن داده ها محافظت می کند..

استورج مثال اصلی در مورد فضای ذخیره سازی غیر متمرکز ابر است. این در حال تغییر آینده ذخیره سازی ابری با استفاده از بلاکچین است و به کاربران امکان کنترل داده های خود را می دهد. هم اکنون در مرحله ساخت است و به زودی در مرحله آلفا منتشر می شود. ایده استفاده از پهنای باند مورد استفاده در سراسر جهان و ایجاد یک مرکز داده است که در آن عملکرد ، قابلیت اطمینان و شفافیت از عوامل اصلی رشد هستند..

فضای ذخیره سازی مبتنی بر بلاکچین همیشه بهتر از فضای ذخیره سازی سنتی است زیرا بسیاری از چالش های مرتبط با سیستم ذخیره سازی ابری سنتی را برطرف می کند. پروژه های دیگری که قابل ذکر است عبارتند از Siacoin, Filecoin, و MaidSafe. ذخیره سازی ابری نمونه ای عالی از تحول بلاکچین است.

اینترنت اشیا

اینترنت اشیا ((IoT) یک فناوری پیشگامانه است. با استفاده از فناوری دفتر توزیع شده ، کاملاً تغییر خواهد کرد زیرا امنیت ، شفافیت و فرصت های بیشتری را به همراه می آورد که قبلاً هرگز کاوش نشده اند. نقش کلیدی بلاکچین در اینجا اطمینان از ارتباط دستگاهها با یکدیگر بدون هیچ مشکلی است. بلاکچین همچنین قادر خواهد بود اطلاعات بیشتری در مورد دستگاه ها ، نحوه تعامل آنها و ایجاد اعتماد شبکه در بین دستگاه ها ذخیره کند.

به طور خلاصه ، بلاکچین به عنوان مبنای تعاملات و معاملات انجام شده در شبکه عمل خواهد کرد. قراردادهای هوشمند همچنین اتوماسیون کل شبکه را برای مهندسان آسان می کند. مزایای اصلی استفاده از بلاکچین در اینترنت اشیا شامل اعتماد سازی ، اجرای کم هزینه و معاملات سریعتر است.

بسیاری از برنامه های بلاکچین اینترنت اشیا attention توجه ما را به خود جلب کرد. با این حال ، موردی که می خواهیم در مورد آن بحث کنیم IBM زنجیره بلوکی را مورد توجه قرار داد که در حال باز کردن چگونگی استفاده تجارت از اینترنت اشیا با استفاده از بلاکچین است. مثال دیگر شامل Hyundai Digital Asset Currency (HDAC) است ، یک شبکه بلاک چین IoT که در حال حاضر در حال ساخت بلاکچین خصوصی IoT است. استارت آپ رشته ای همچنین با تولید تراشه ای که از فناوری بلاکچین استفاده خواهد کرد ، به سختی در حال پیشرفت صنعت اینترنت اشیا است..

مدیریت نیرو / انرژی

مدیریت انرژی برای آینده بهتر ضروری است. ما در جهانی زندگی می کنیم که تقریباً برای انجام همه کارها به قدرت نیاز داریم. ما همچنین در حال اتمام روش هایی برای تأمین انرژی مورد نیاز در آینده هستیم. اینجاست که تحول بلاکچین ایجاد می شود.

بلاکچین در وهله اول نحوه ذخیره ، توزیع و تولید انرژی را تغییر خواهد داد. در حال حاضر ، واسطه های زیادی در زمینه تأمین انرژی وجود دارد. این شرکت ها بخش بزرگی از سود را برای اطمینان از ارائه خدمات خود می گیرند. با از بین رفتن آنها ، انرژی ارزان می شود. برای زنده کردن ایده ها ، بسیاری از شرکت های نوپا در بخش مدیریت انرژی کار می کنند. تقریباً استارت آپ های بلاکچین انرژی افزایش یافته است 324 میلیون دلار بودجه در سال گذشته. تا کنون ، بیش از 100 استارت آپ انرژی وجود دارد که در تحولات زنجیره بلوک شرکت می کنند.

انتخاب ما شامل کنجول و رانش. Conjoule در حال ساخت یک شبکه همتا به همتا است که در آن هر یک از صاحبان PV ، خریداران شرکتی و بخش دولتی وجود خواهد داشت. از طرف دیگر ، رانش از DLT ، تجارت و یادگیری ماشین برای ارائه یک تامین کننده انرژی خرده فروشی جدید استفاده خواهد کرد.

امنیت سایبری

امنیت سایبری یکی از جنبه های مهم فناوری فعلی است. شرکت ها منابع زیادی را برای محافظت از اطلاعات محرمانه خود خرج می کنند. آنها همچنین می خواهند از زیرساخت های خود در برابر سو explo استفاده از جمله روترها و سایر دستگاه های مهم محافظت کنند. نه تنها زیرساخت های مهم دیگر مانند حمل و نقل ، نیروگاه ها و غیره نیز نیاز به محافظت در برابر هک دارند

بلاکچین ها در وهله اول چگونگی اجرای امنیت سایبری را کاملاً تغییر می دهند. در مرحله اول ، این امر نحوه غیر متمرکز نگهداشتن داده ها توسط سازمان را تغییر خواهد داد. به این ترتیب ، آنها می توانند هکرها را از مکانی برای هک کردن محروم کنند. همچنین یک شبکه نظیر به نظیر معرفی می کند که امنیت شبکه را بیشتر بهبود می بخشد. به لطف محافظتی که بلاکچین از آن استفاده می کند ، سرقت و کلاهبرداری داده ها مربوط به گذشته خواهد بود. همچنین از جلوگیری از توزیع خدمات (DDoS) جلوگیری می کند. تحول در بلاکچین تنها در صورت داشتن یک محیط امن می تواند کمک کند.

استارتاپ ها یا شرکت هایی که توجه ما را در زمینه امنیت سایبری جلب کرده اند ، شامل این موارد هستند مدنی, بلاکچین کمبریج, گلادیوس, لجر و موارد دیگر. ما می خواهیم به آنچه Gladius انجام می دهد اشاره کنیم. آنها استارتاپی هستند که در حال حاضر از فناوری بلاکچین برای مبارزه با حملات DDoS و کاهش زمان بارگیری استفاده می کنند. این امر به شما کمک می کند تا خدمات آنلاین خود را از ایجاد مزاحمت محافظت کند.

2. رسانه ها

رسانه یک صنعت چند دلاری است که هر ساله در حال پیشرفت است. با این حال ، در حال حاضر به دلیل استفاده از واسطه ها و کسب درآمد زیاد در این فرآیند ، مصرف کننده و خالق آن دوستانه نیست. با استفاده از بلاکچین ، کل فضای زمین می تواند تغییر کند و در دسترس مصرف کنندگان و همچنین محتواسازان قرار گیرد. ما فکر می کنیم که این امر بر دو زیر صنعت بزرگ زیر تأثیر خواهد گذاشت.

 1. تبلیغات
 2. ارزیابی بازار
 3. بازی کردن

تبلیغات

تبلیغات مدل اصلی کسب و کار برای بسیاری از شرکت های بزرگ است. به عنوان مثال ، گوگل و فیس بوک از این مدل برای کسب درآمد استفاده می کنند در حالی که بیشتر خدمات خود را بدون هزینه ارائه می دهند. اینترنت مکانی است که تبلیغ کنندگان می توانند تبلیغات خود را در آن قرار دهند و میلیون ها دلار درآمد کسب کنند. همه اینها نیست زیرا اکوسیستم موبایل تبلیغات در برنامه ها را نیز تسهیل می کند.

بنابراین ، چگونه تحول بلاکچین می تواند تبلیغات را تغییر دهد؟ از دو منظر قابل مشاهده است. دیدگاه اول این است که کاربران چگونه تحت تأثیر قرار می گیرند. با استفاده از مرورگرهای جدید با درجه زنجیره بلوک ، اکنون امکان خاموش کردن تبلیغات و محافظت از حریم خصوصی آنها برای مصرف کنندگان وجود دارد..

دومین روش نگاه کردن به آن ، برداشتن واسطه است. Brave همچنین توکن خود را که به عنوان توکن توجه اساسی (BAT) شناخته می شود منتشر می کند که نحوه تعامل مستقیم کاربران و تبلیغ کنندگان با یکدیگر را تغییر می دهد ، واسطه هایی مانند فیس بوک ، گوگل و غیره را از بین می برد. به این ترتیب ، هم تبلیغ کنندگان و هم مصرف کنندگان از مزایای استفاده می کنند کمک بلاکچین.

یکی دیگر از شروع های قابل توجه بلاکچین که می خواهیم به آن اشاره کنیم ، AdEx است. این یک شبکه تبلیغاتی غیرمتمرکز است که با استفاده از قراردادهای هوشمند و بلاکچین تبلیغات را ارائه می دهد.

ارزیابی / پیش بینی بازار

پیش بینی آینده است. از آنجا که با گذشت زمان همه چیز در پیچیدگی در حال پیشرفت است ، برای انسان امکان درک پیچیدگی اساسی و تصمیم گیری وجود ندارد. با استفاده از ابزارهای پیش بینی یا ارزیابی بازار ، تصمیم گیری بهتر برای بازاریابان و مدیران آسان خواهد شد.

تحول بلاکچین می تواند سرعت پیش بینی را تا سطح کاملا جدیدی تسریع کند. رویکرد جامع همچنین می تواند در تحلیل ، تحقیق و سایر بخشهای بازار تأثیر بگذارد. از آنجایی که بلاکچین می تواند حجم گسترده ای از داده ها را در خود جای دهد ، می تواند همراه با یادگیری ماشین یا هوش مصنوعی مورد استفاده قرار گیرد.

آگوور, مثلاً همین کار را می کند آنها از زنجیره بلوک Ethereum برای تأمین پروتکل پیش بینی خود استفاده می کنند که توسط مردم اداره می شود و متعلق به افراد و نه سازمانهای متمرکز است. اگر افراد آن را به درستی پیش بینی کنند ، به آنها پاداش می دهد. در حال حاضر ، آنها در نسخه بتا هستند و به آرامی به نسخه اصلی خود می روند. مثال جالب دیگر Gnosis است. آنها با ارائه یک بستر بازار پیش بینی که در آن منابع بر اساس آن توزیع می شوند ، آینده را توزیع می کنند.

بازی کردن

تعجب خواهید کرد اگر بدانید که بازی تحت تأثیر تحول بلاکچین است. بازی ها تاکنون توسط شرکت ها کنترل می شوند زیرا آنها بازی هایی را منتشر می کنند که ساخت آنها میلیون ها دلار هزینه دارد. همچنین اقتصاد آیتم های درون بازی نیز توسط شرکت بازی سازی کنترل می شود. اکنون این همه به لطف سیستم عامل های بازی غیرمتمرکز تغییر خواهد کرد. این همچنین به توسعه دهندگان بازی های مستقل کمک می کند تا بازی های خود را بدون نگرانی در مورد مجوز یا هزینه های مربوط به جهان به بازار عرضه کنند. ورزشها نیز به دلیل بلاکچین شکوفا می شوند.

بازی های غیرمتمرکز نیز مورد توجه بازیکنان و همچنین شرکت هایی قرار گرفته است که در این حوزه فعالیت می کنند.

بانتی یک ورزش سنگاپوری است که در حال حل مشکل eSports با کمک ارز رمزپایه و بلاکچین است. آنها مسائل معامله را ساده و شفاف و سریع می کنند. مثال دیگر می تواند باشد تیم رویایی این حل مشکلات داخلی eSport با حل مسائل مربوط به سازمان ، پرداخت و حامی مالی است.

3. قانون و جرم

جامعه ما همیشه به یک راه حل برای جنایاتی که روی می دهد نیاز دارد. قانون این رهنمودهای دقیق را اجرا می کند و تضمین می کند که جرم در کمترین حد خود باقی مانده است. شما تعجب خواهید کرد که می بینید این قانون نیز تحت تأثیر تحول بلاکچین قرار دارد. ما تصمیم گرفتیم آن را به موارد زیر دسته بندی کنیم.

 1. پلیس / قانون
 2. ایمنی اسلحه

پلیس / قانون

زنجیره بلوک یکپارچگی داده ها را حفظ می کند و از این رو مکانی عالی برای ذخیره تمام شواهد فراهم می کند. همچنین می تواند بدون نگرانی در مورد تعدیل ، توزیع شود و لایه امنیتی لازم را اضافه کند که به قانون اجرای قانون معنی و اعتماد می بخشد.

ما مجذوب دو استارت آپ هستیم که در این بخش کارهای سنگین را انجام می دهند. آن ها هستند مزمن و بیضوی. Chronicled متمرکز بر ارائه یک راه حل هوشمند برای زنجیره تامین است. این شرکت همچنین در حال توسعه تراشه های ارتباطی نزدیک و ظروف ضد دستکاری است که در آن می توان محتوا را ثبت و ذخیره کرد که برای سازمان های اجرای قانون و مقامات ایده آل است. از طرف دیگر ، بیضوی همه چیز در مورد جلوگیری از جرم در ارزهای رمزپایه با درک الگوهای درون شبکه و تغییر مقامات در صورت بروز مشکوک است.

ما همچنین می خواهیم ذکر کنیم نوترینو. این یک راه حل اجرای قانون است که ابزارهای ردیابی و تجزیه و تحلیل بهتری را در چندین بلاکچین فراهم می کند.

ردیابی اسلحه

مالکیت و استفاده غیرقانونی از اسلحه در بسیاری از ایالت های جهان در حال افزایش است. با استفاده از بلاکچین می توان سیستمی را در اختیار داشت که بتوان هر اسلحه را در آن حساب کرد. این زیرساخت ها هر سلاحی را که از کارخانه خارج می شود ردیابی می کنند و به جلوگیری از استفاده غیرقانونی و صادرات اسلحه کمک می کنند. اطلاعات یک بار ذخیره شده نیز می تواند هر زمان که لازم باشد بازیابی شود. این بدان معناست که اگر اسلحه ای در جرمی مورد استفاده قرار گیرد ، می توان آن را به صاحب اصلی آن ردیابی کرد یا بلافاصله ریشه آن را شناخت..

Blocksafe استارتاپی است که در واقع در حال ساخت یک راه حل ردیابی سلاح است که مسئولیت پذیری را در سیستم ایجاد کند.

4. حمل و نقل

حمل و نقل بخشی حیاتی از زندگی روزمره ماست. همچنین این یک جنبه عمده تجارت فعلی است زیرا آنها نیاز به مدیریت زنجیره تأمین خود و همچنین اطمینان از انجام کارآمد آن دارند. در حال حاضر ، صنعت حمل و نقل در حال حاضر با تحول بلاکچین تغییر کرده است. این کار را با کاهش هزینه های پردازش و اداری ، اختلافات کمتر ، بهبود سرعت کلی حمل و نقل و موارد دیگر انجام می دهد! برای دریافت یک نگاه اجمالی بهتر ، ما قصد داریم آن را در دسته های زیر توزیع کنیم.

 1. حمل و نقل تجاری
 2. خودرو
 3. حمل و نقل عمومی

حمل و نقل تجاری

این بلاکچین حمل و نقل تجاری را با امنیت بیشتر ، صرفه جویی در هزینه ها و کمک به شرکت های لجستیکی در بازی خود قرار می دهد. این کار را با اجازه دادن به هماهنگی آسان داده ها با استفاده از DLT انجام می دهد. آنها همچنین می توانند با استفاده از قراردادهای هوشمند بیشتر خطوط حمل و نقل خود را به صورت خودكار درآورند یا راه حل سفارشی ایجاد كنند تا حمل و نقل برای محصولات شكننده و حساس را به راحتی انجام دهند. آنها همچنین از امنیتی که اصالت زنجیره بلوکی ارائه می دهد لذت می برند. ناگفته نماند ، کل شبکه می تواند مقیاس بیشتری را شامل وسایل نقلیه حمل و نقل ، محصولات و اطلاعات بیشتری کند.

یکی از این نمونه ها که دوست داریم به اشتراک بگذاریم این است SkyCell که در حال حاضر در حال ساخت یک ظرف یخچال دار است که دارای زنجیره بلوکی است و از ثابت ماندن دما در طی فرآیند حمل و نقل اطمینان می دهد.

BiTA (بلاکچین در اتحاد حمل و نقل) در حال کار برای ایجاد استانداردی است که سازمانها از آن پیروی کنند تا آنها بتوانند از بلاکچین درست استفاده کنند و به طرز بسیار بهتری با سازمان های دیگر کار کنند.

خودرو

در حدود یک دهه گذشته صنعت خودرو به سرعت در حال رشد است. با توجه به اینکه اتومبیل های خودران از قبل خارج و حمل می شوند ، زمان آن فرا رسیده است که صنعت خودرو از زنجیره بلوک استفاده کند. انقلاب در حال حاضر آغاز شده است زیرا IOTA اثبات مفهوم خود را با فولکس واگن نشان داد و نشان داد که چگونه سیستم پیچیده IOTA آنها می تواند برای اتومبیل های خودمختار کار کند.

سایر بازیگران بازار خودرو مانند BMW نیز در حال ساخت راه حل خود هستند كه خط لوله کلی آنها را بهبود می بخشد. حتی پورشه برنامه های زنجیره بلوکی خود را دارد.

حمل و نقل عمومی

آخرین جنبه حمل و نقل که می خواهیم در مورد آن بحث کنیم حمل و نقل عمومی است. حمل و نقل عمومی همیشه به دنبال بهبود عموم مردم است و دولت نیز در تلاش است تا آن را به مرور بهبود بخشد. با تحول بلاکچین ، اوضاع به شدت تغییر خواهد کرد. وزیر حمل و نقل مالت قبلاً با همکاری با یکدیگر چیزهایی را در دست خود گرفته است فراگیری, استارتاپی که از بلاکچین به عنوان میان افزار استفاده خواهد کرد.

5. خدمات دولتی

دولت بیت کوین را دوست ندارد ، اما آنها عاشق بلاکچین هستند. ایده پشت بیت کوین این است که هر کسی توانایی انجام معاملات را بدون هیچ گونه دخالت دولت یا بانک ها فراهم کند. اما ، بلاکچین فناوری است که توجه دولت را به خود جلب کرده است زیرا می تواند نحوه اداره آنها را تغییر دهد. در حال حاضر ، دولت ها جنبه های مختلف حکمرانی خود را بهبود می بخشند و همچنین نحوه ارائه خدمات به متوسط ​​جمعیت را بهبود می بخشند. آنها نمی توانند فقط تحول بلاکچین را نادیده بگیرند. برای درک بهتر تلاش آنها ، قصد داریم تأثیر آنها را در دسته های مختلف در زیر لیست کنیم.

 1. حکومت
 2. مسافرت
 3. مراقبت های بهداشتی
 4. تحصیلات

حکومت

هدف اصلی یک دولت این است که حکمرانی آنها درست باشد. این شامل داشتن یک سیستم رای گیری شفاف مناسب ، تأمین حق شهروندی و به حداقل رساندن تقلب در سیستم است. حاکمیت همچنین شامل فرایند تصمیم گیری و اطمینان از حفظ قانون و نظم به هر قیمتی است. با بلاکچین ، دولت ها در حال جستجوی اتوماسیون بیشتر از طریق قراردادهای هوشمند و ایجاد تغییر مورد نیاز در حاکمیت شبکه ، پروژه یا صندوق هستند.

IBM قبلاً در حال کار بر روی تحول بلاک چین برای دولت ها بوده است. می توانید در اینجا بررسی کنید: https://www.ibm.com/blogs/blockchain/category/blockchain-for-government/ آنها در حال ارائه راه حلی مانند معاملات مرزی ، اشتراک داده ها و غیره هستند. مثال دیگری که می خواهیم آن را به اشتراک بگذاریم همکاری دولت گرجستان با گروه BitFury است که به آنها کمک می کند ردیابی و امنیت سوابق دولتی خود را بهبود بخشند. در مقاله قبلی ما بیشتر بخوانید: ”تحول دولت بلاکچین: معنی آن چیست؟ و چگونه زندگی ما را بهبود می بخشد؟ “

مسافرت

صنعت مسافرت تقریباً هر ساله رونق می گیرد. برای دولت ، این بدان معنی است که آنها باید سیستم های خود را تغییر دهند تا بتوانند شناسایی مسافر را بهتر انجام دهند ، اطلاعات سفر بهتری را ذخیره کنند و اطلاعات سوار شدن گذرنامه را اتوماتیک کنند. دولت ها در حال حاضر روش خود را برای اتوماتیک تر کردن سفرها به کار می گیرند. به عنوان مثال ، شناسایی به صورت خودکار انجام می شود ، همه این به لطف هویت دیجیتالی است که برای افراد بلاکچین ایجاد شده است. این کار ترخیص گمرک ، سوار شدن بر یک برنامه و انجام سایر کارهای سفر را آسان می کند.

داده های مسافر همچنین می تواند در زنجیره بلوکی ذخیره شود ، که ردیابی و مدیریت آنها را آسان تر می کند.

مراقبت های بهداشتی

برای دولت ها ، ارائه مراقبت های بهداشتی پایدار ، مقیاس پذیر و ایمن از اهمیت بیشتری برخوردار است. آنها به لطف تحول بلاکچین ، همه آنها را انجام می دهند. بیمارستان ها یا متخصصان می توانند با یکدیگر ارتباط بهتری برقرار کنند و همچنین درمان موثری را ارائه دهند. دولت همچنین می تواند سوابق بیماران را ثبت کرده و خدمات درمانی را به نیازمندان برساند. همچنین ، تمام داده ها ایمن می مانند.

تعداد اندکی از بازیکنان قابل توجه بلاکچین مراقبت های بهداشتی را شامل می شوند گوهر, Doc.AI, و ژنومیک سحابی. Gem شبکه بهداشت Gem خود را ارائه می دهد که ذخیره ، امنیت و به اشتراک گذاری داده های مربوط به مراقبت های بهداشتی را برای متخصصان مراقبت های بهداشتی آسان می کند. بیشتر بخوانید در مقاله قبلی ما “5 مورد استفاده از فناوری Blockchain در صنعت بهداشت”.

تحصیلات

آموزش و پرورش نیز توسط بلاکچین تغییر شکل داده است. نه تنها سازمان های دولتی ، بلکه سازمان های خصوصی نیز به دنبال برنامه های آموزش بلاکچین هستند. اولین قدم این است که اعتبار علمی از طریق بلاکچین قابل تأیید است. این امر به امنیت ، شفافیت و آزادی در بررسی و بازیابی مدارک به روشی که می خواهند می دهد. همچنین اسناد را حذف می کند.

بسیاری از استارت آپ ها در حال حاضر به دنبال تحول دیجیتال بلاکچین در بخش آموزش هستند. به عنوان مثال ، Odem در حال ایجاد یک بازار آموزش درخواستی است که تعامل مستقیم بین دانشجویان و متخصصان را تسهیل می کند و واسطه ها را به طور کامل از سیستم حذف می کند.

دولت می تواند هر زمان که لازم باشد از همان برنامه استفاده کرده و نیازمندان را در مکان های دوردست آموزش دهد. مثال دیگر این است Edgecoin که در حال ساخت اولین رمز آموزش الکترونیکی با استفاده از بلاکچین Ethereum است. این بلاکچین را به عنوان خدماتی در بخش آموزش به ارمغان می آورد.

6. حقوق بشر و مشارکتها

حتی اگر با سرعت نفس گیری در حال پیشرفت هستیم ، هنوز به حقوق اساسی بشر احتیاج داریم. ما به عنوان انسان نیز باید به شکلی یا دیگری در جامعه خود سهیم باشیم. در هر دو مورد ، ما به زنجیره بلوک برای کمک به بهبود کل چشم انداز نیاز داریم. تحول دیجیتال بلاکچین در حال حاضر نیز آن را در دست گرفته است. برای درک صحیح آن ، آن را زیر دسته بندی کرده ایم:

 • مشارکت ها
 • سازمان داوطلبانه
 • حق اطلاعات

مشارکت ها

یک تحول بلاکچین در بخش مشارکت ها وجود دارد. این کمک مالی کمک می کند تا شفافیت داشته باشد و افراد بیشتری را به کمک مالی ترغیب کند. همچنین ، می توان کمک های مالی را تا انتها ردیابی کرد و این امر باعث می شود که کمک های مالی بتوانند بدانند که پول آنها کجا رفته است. آلیس یکی دیگر از سیستم عامل های بلاکچین است که شفافیت در بودجه اجتماعی را به ارمغان می آورد. اعتماد ایجاد می کند و همچنین اطمینان می دهد که هیچ پولی هدر نمی رود. هدیه دادن,  dApp دیگری که بر روی Ethereum ساخته شده است یک پلت فرم منبع باز است که انرژی خیرخواهانه را تأمین می کند.

سازمان داوطلبانه

سازمان داوطلبانه بسیار مشابه مشارکتهایی است که می تواند برای ردیابی کلیه کمکهای مالی اطمینان حاصل شود که اعتماد به سیستم وجود دارد. یکپارچگی همچنین با اطمینان از عدم تغییر داده ای پس از اهدا ، حفظ می شود. سازمان داوطلبانه همچنین از پیچیدگی کل روند اهدای کمک خواهد کرد.

حق اطلاعات

حق اطلاعات حق اساسی بشر است. در حال حاضر ، هر کسی می خواهد بداند که هر چیزی باید مراحل پیچیده ای را برای پر کردن فرم ها و سپس منتظر روزها برای دریافت پاسخ طی کند. کشورهای مختلف کار متفاوتی دارند که باعث می شود استفاده از حق شما برای اطلاعات دشوارتر شود. اطلاعاتی مانند سابقه کارمندان ، تأیید هویت ، روند پرداخت و سایر موارد در زیر گروه اطلاعات قرار دارند. تحول بلاکچین می تواند با ارائه مدیریت صحیح داده و دسترسی به اطلاعات ، فرآیند مناسب را تسهیل کند.

7. Fintech

Fintech مکانی است که ایده های جدید در آن تولید می شود. با استفاده از بلاکچین ، Fintech نیز تغییر خواهد کرد و تغییر پارادایم را مشاهده می کند. در حال حاضر ، تعداد زیادی از استارت آپ های Fintech در حال کار با بلاکچین و هدف ارائه راه حل بهتر هستند. مشارکت بلاکچین در Fintech را می توان با این واقعیت درک کرد که از 50 Fintech 2018 برتر Forbes ، 11 نفر در فضای بلاکچین کار می کنند.

برای درک بهتر ، آنرا در زیر دسته بندی کرده ایم.

 1. دارایی، مالیه، سرمایه گذاری
 2. حمایت مالی
 3. رابط بانکی

ما در مورد هر یک از زیر مجموعه ها جداگانه بحث نخواهیم کرد زیرا آنها با هم ارتباط نزدیک دارند. با این حال ، ما قصد داریم تعدادی از استارت آپ های شگفت انگیز را که در بخش بلاک چین Fintech فعالیت می کنند ، لیست کنیم.

Ubiquicoin اکوسیستم اولین انتخاب ماست. این یک سیستم منحصر به فرد است که پیش بینی هایی را برای سرمایه گذاران در محیط ناپایدار بلاکچین ارائه می دهد. از یک سیستم دو سکه ای استفاده می کند که تضمین می کند تا حد ممکن خطر را برطرف می کند. همچنین از سازوکار اجماع جدیدی که به عنوان اثبات اکثریت شناخته می شود استفاده می کند.

لندو یک بستر وام است که یک پلت فرم وام غیر همکار به همتا ارائه می دهد. و ، سرانجام ، شبکه سایبر که بستری غیر قابل اعتماد و غیرمتمرکز برای تصفیه دارایی های رمزپایه فراهم می کند. 

8. قراردادها

قراردادها برای تنظیم شرایط لازم برای اخذ شغل ، پرداخت و سایر وظایف مورد نیاز دو طرف لازم است. این می تواند موسیقی ، قانونی یا حتی زمینی یا ملکی باشد. برای ساده سازی ، آن را به زیر مجموعه های زیر تقسیم کرده ایم. بیشتر بخوانید درباره قرارداد های هوشمند.

 1. وراثت
 2. قراردادهای حقوقی
 3. مال و زمین

وراثت

تماس های هوشمند همچنین می توانند ارث را تقویت کرده و به تحول در بلاکچین کمک کنند. بیشتر به عنوان ارث دیجیتال شناخته می شود که به معنای انتقال دارایی های دیجیتال خود به شخص دیگر در هنگام مرگ است. و متعجب خواهید شد اگر بفهمید که در حال حاضر خدمات ارث رمزنگاری وجود دارد. دیجی پالس یک شرکت نوپای لتونی این کار را با ارائه مالک برای تنظیم ارث در شرایطی که دارایی های دیجیتالی او به شخص دیگری منتقل می شود ، انجام می دهد..

قراردادهای حقوقی

صنعت حقوقی با کمک بلاکچین و قراردادهای هوشمند تغییر خواهد کرد. این باعث ایجاد قراردادهای حقوقی خواهد شد که از قراردادهای هوشمند بهره می برند و در بلاکچین زندگی می کنند. از این طریق مالکیت معنوی را می توان بدون نگرانی در مورد سرقت آن حفظ کرد. قراردادهای حقوقی باید به قانون بلاکچین پایبند باشند و بنابراین نمی توانند خارج از قانون کد شوند.

املاک و زمین

قراردادهای حقوقی همچنین می توانند بر املاک و زمین تأثیر بگذارند. در حال حاضر ، همه چیز در مورد داشتن مقاله مناسب است. دیر یا زود همه چیز دیجیتالی می شود و بلاکچین وسیله مناسبی برای ثبت اسناد ، مالکیت املاک و غیره فراهم می کند. با این کار هرگونه کلاهبرداری یا تغییر عمل بدون اطلاع خود مالک از بین می رود. همچنین ، اطلاعات با شفافیت و امنیت کامل قابل بازیابی است.

بسیاری از استارت آپ ها در حال کار در جهت ایده دیجیتالی کردن کل افق املاک و مستغلات هستند. خوشمان آمد بندرگاه, ShelterZoom, و پریشانی زیرا همه آنها راهی منحصر به فرد برای حل مشکل موجود ارائه می دهند.

9. سرگرمی

آخرین دسته ما برای تحول دیجیتال بلاکچین ، سرگرمی است. تحول بلاکچین همچنین باعث تغییر سرگرمی می شود. برای شفاف سازی بیشتر ، تصمیم گرفتیم آن را به دو زیر مجموعه تقسیم کنیم:

 1. صنعت سرگرمی
 2. صنعت موسیقی

صنعت سرگرمی

آینده سرگرمی در دست بلاکچین خواهد بود. بلاکچین نحوه ایجاد یا مصرف محتوا را تغییر می دهد. در حال حاضر ، صنعت سرگرمی در حال حاضر توسط نهادهای متمرکز از جمله Twitch و Spotify یا حتی Apple Music کنترل می شود.

به عنوان مثال ، Twitch نسبت به پخش کننده های رایج مغرضانه عمل می کند و شروع به کار پخش جدید در سیستم عامل سخت است. به نظر می رسد که اپل موزیک و اسپاتیفای نیز هزینه های سنگین را کاهش می دهند و فقط مزایای بسیار ناچیزی به سازندگان محتوا می دهند.

آونتوس یکی از پروژه های منبع باز است که هدف آن حل مشکلات بلیط است. این مشکلات بلیط های بسیار گران قیمت را حل می کند و همچنین بلیط های جعلی را از معادله حذف می کند. دیگر بازیگران اصلی که می توانند آینده سرگرمی را دگرگون کنند ، عبارتند از: MovieCoin, نیمکت بزرگ FlimChain, StreamSpace, و دیگران.

صنعت موسیقی

صنعت موسیقی یکی از شاخص ترین صنعت در جهان است. بلاکچین می تواند سرگرمی را تغییر دهد. این باعث سهولت در به اشتراک گذاری محتوا و همچنین استفاده از قراردادهای هوشمند برای انجام این کار می شود. قراردادهای هوشمند اطمینان حاصل خواهد کرد که درآمد طبق طرف قرارداد به طرفین توزیع می شود. این تغییر محوری ساده باعث می شود که سازندگان محتوا بتوانند بیشترین بهره را از کار خود ببرند. همچنین باعث حذف واسطه ها خواهد شد.

تعداد کمی از بازیکنان برجسته را شامل می شوند اپوس. این یک پروژه منبع باز است که از فناوری peer-to-peer IPFS در بالای شبکه Ethereum استفاده می کند. در اصل با حذف واسطه ها مستقیماً به تولیدکنندگان و هنرمندان محتوا می رسد. صدا همچنین یک پلت فرم موسیقی غیرمتمرکز است که از شبکه Ethereum بهره می برد. یکی دیگر از استارت آپ های قابل توجه این است UjoMusic, این امر باعث می شود که سازندگان به راحتی بتوانند از حقوق مناسب کار خود استفاده کنند و حق امتیاز را با استفاده از قراردادهای هوشمند به طور خودکار انجام دهند.

نتیجه

تحول دیجیتال بلاکچین فقط شروع شده است. تقریباً در هر بخشی شاهد تغییراتی هستیم که می توانیم فکر کنیم – این می تواند آموزش ، بهداشت ، املاک و مستغلات و موارد دیگر باشد! تا کنون ، ما در کل 9 گروه را پوشش داده ایم. ما همچنین آنها را زیرمجموعه قرار دادیم تا نگاه بهتری در تحول بلاکچین داشته باشیم.

بنابراین ، آینده چه چیزی در انتظار است؟ مطمئناً روشن است. با توجه به اینکه شرکت ها و استارت آپ ها به طور موازی برای معرفی راه حل جدید و بهبود راه حل های موجود کار می کنند ، اکنون بهترین زمان برای دنبال کردن کل انقلاب در مقابل چشمان شماست. ما فکر می کنیم بین 5 تا 8 سال زمان لازم است تا همه جا در بلاکچین بیشتر شود. خب چی فکر می کنی؟ نظر خود را در زیر وارد کنید و به ما اطلاع دهید.

* سلب مسئولیت: مقاله نباید به این صورت باشد و به منظور ارائه هیچ گونه مشاوره سرمایه گذاری در نظر گرفته نشده است. ادعاهای مطرح شده در این مقاله به منزله مشاوره سرمایه گذاری نیست و نباید چنین برداشت شود. تحقیق خود را انجام دهید!

 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map