Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

5 پروتکل برتر Blockchain برای پیگیری در سال 2018

اکنون اواسط سال 2018 است و افراد بیشتری علاقه و علاقه بیشتری به بلاک چین و ارزهای رمزپایه پیدا می کنند. وقتی نوبت به بلاکچین می رسد ، مردم معمولاً تصور می کنند که ما فقط در مورد بیت کوین صحبت می کنیم. خوب ، بیت کوین فقط نوک کوه یخ است ، فناوری بلاکچین بسیار گسترده است و تعداد زیادی نوزاد تازه متولد شده وجود دارد که باید مغز شما را تیک بزند. امروز قصد داریم در مورد پروتکل های برجسته بلاکچین صحبت کنیم که باید در سال 2018 آنها را تحت نظر داشته باشید.

لیست نهایی پروتکل های Blockchain

1. بیت کوین

بیت کوین

هیچ یک نمی تواند اولین شبکه بلاکچین ساخته شده را انکار کند. اساساً بعداً راه را برای بقیه هموار کرد. بیت کوین هنوز در بالای لیست است. با سرمایه بازار سرسام آور 131 میلیارد دلار.

بیت کوین یک سیستم نقدی دیجیتالی است که ضرورت هر شخص ثالثی را برای اعتبار سنجی معاملات برطرف می کند. آنها به دلیل الگوریتم اجماع اثبات کار ، هش ، امضای دیجیتال ، ویژگی های استخراج مشهور هستند.

بیت کوین روی چندین فاکتور مهم که سیستم را بسیار قابل اعتماد و معتبر ساخته است مانند جلوگیری از هزینه های مضاعف کار می کند. سال گذشته ، ارزش Bitcoin 1000 1،000 افزایش یافت. بدون شک ، بیت کوین رهبر صنعت و یکی از بهترین پروتکل های بلاکچین است که باید علاقه شما را به خود جلب کند.

2. اتریوم

مزایای سیستم عامل غیرمتمرکز Ethereum

Ethereum غالباً بلاکچین نسل 2 نامیده می شود زیرا امکان بلاکچین را به بعد کاملاً جدیدی تبدیل کرده است. در حالی که بیت کوین فقط یک سیستم نقدی دیجیتال است ، Ethereum بسیار بیشتر از این است.

نابغه روسی ، Vitalik Buterin ، قراردادهای هوشمندی را ابداع کرد که بلاکچین را قادر می سازد روی دارایی ها ، شاخص ها و خدمات مختلف کار کند.

جدا از قرارداد های هوشمند ، آنها ماشین مجازی Ethereum (EVM) ، برنامه های غیرمتمرکز و سازمان های خودمختار غیرمتمرکز را معرفی کردند..

بسیاری از بلاک چین های جدید از رمز ERC-20 اختراع شده توسط Ethereum استفاده می کنند. Ether ارز رمزنگاری شده است که بلاکچین Ethereum استفاده می کند. درباره مزایای بسترهای نرم افزاری غیر متمرکز Ethereum بیشتر بدانید

3. موج دار شدن


Ripple Net

موج دار شدن در سال 2012 به معرض دید گذاشته شد و بر روی یک دفتر توزیع شده منبع باز ساخته شده است. چه چیزی Ripple را بسیار مقاوم می کند؟ معاملات سریعتر و آسان تر. در حالی که انتقال پول با استفاده از بلاکچین Bitcoin ساعت ها طول می کشد ، Ripple می تواند با یک کلیک فوری این کار را انجام دهد. علاوه بر این ، هزینه معامله تقریبا صفر است. بنابراین ، اگر می خواهید برای کسی که در هر نقطه از جهان زندگی می کند پول ارسال کنید ، این ثانیه ها طول می کشد و هزینه های آن تقریباً صفر است.

آنها XRP را به عنوان واحد پول بومی خود دارند. علاوه بر این ، زنجیره بلوکی مناسب برای بانک ها و سایر شرکت های ارائه دهنده پرداخت با RippleNet خود است.

4. IOTA

IOTA

IOTA به دلیل دفتر کل دیجیتال بدون بلوک شناخته می شود. در حالی که اکثر افراد برای فعال نگه داشتن دفتردار از زنجیره بلوکی استفاده می کنند ، از یک دفتر منحصر به فرد به نام “Tangle” استفاده می کنند. Tangle اقتصاد ماشین را قادر می سازد تا در زمان واقعی منابع دیجیتالی در سراسر جهان را معامله کند.

آنها معتقدند بلاکچین های رمزنگاری می توانند بسیار بیشتر از یک ارز دیجیتال P2P باشند و برای معامله دارایی های فنی بدون هزینه بسیار مفید است.

می تواند در زمینه هایی مانند دولت الکترونیکی و رای گیری الکترونیکی مورد استفاده قرار گیرد. بیشتر منابع مانند پهنای باند یا قدرت محاسباتی بیکار و بی فایده باقی می مانند. IOTA این منابع بیکار را قادر می سازد تا به طور مشترک تقسیم و اجاره شوند.

5. Symbiont

سیمبونیت

Symbiont دفتر توزیع شده برای اولین بار در سال 2016 به نمایش درآمد. در ابتدا ، مانند یک کیت توسعه برای Assembly کار می کرد. اکنون مونتاژ فقط بخشی از قراردادهای هوشمند Symbiont است. چگونه از رقبای خود متمایز است؟ خوب ، هر شبکه بلاکچین نمی تواند بیش از 80،000 تراکنش در ثانیه را انجام دهد!

آنها مخترع هستند اوراق بهادار هوشمند فن آوری. اوراق بهادار هوشمند موسسات را قادر می سازد تا منطق تجاری و داده های بازار را با یک دفتر دیجیتال توزیع شده به اشتراک بگذارند. این می تواند داده ها را در سرعت نور با حفظ محرمانه بودن و یکپارچگی داده ها به اشتراک بگذارد. این فناوری کاملاً بی خطر است و برای ایجاد اعتماد در بین کاربران به شخص ثالثی احتیاج ندارد.

بدون شک یکی از برترین پروتکل های بلاکچین است که در سال 2018 رونق خواهد گرفت.

همچنین بخوانید,

  • 10 رمز ارز برتر امیدوار کننده برای تماشای در سال 2018

  • 10 رمز ارز برتر که باید درباره آنها بدانید

کلمات نهایی

خوب ، به چی فکر میکنی؟ دیر یا زود فناوری بلاکچین بر اقتصاد جهان مسلط خواهد شد. هرچه زودتر کار روی آنها را شروع کنید ، بهتر است. شما نمی خواهید وقتی دنیا با این فناوری حیرت انگیز در حال حرکت است قدم برداشت.

تعداد دیگری از شبکه های امیدوار کننده بلاکچین وجود دارد که ارزش بررسی آنها را دارد. همچنین می توانید Chain ، Corda ، HydraChain ، Lisk ، Openchain و Hyperledger را زیر نظر داشته باشید. آنها از رقابت بهترین پروتکل های بلاکچین خیلی عقب نیستند.

* سلب مسئولیت: مقاله نباید به این صورت باشد و به منظور ارائه هیچ گونه مشاوره سرمایه گذاری در نظر گرفته نشده است. ادعاهای مطرح شده در این مقاله به منزله مشاوره سرمایه گذاری نیست و نباید چنین برداشت شود. تحقیق خود را انجام دهید!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector