Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

5 مزیت برتر فناوری Blockchain

در این مقاله ، ما از مزایای فناوری بلاکچین ، مزایای آن و اینکه چگونه می تواند مزایایی را به بخشهای پیشرو ارائه دهد ، بازدید خواهیم کرد..

بلاکچین نحوه درک ما از مشکلات را تغییر داده است. این به تنهایی فوایدی به همراه داشته است.

فناوری Blockchain مسائل کلیدی مانند اعتماد به شبکه را حل می کند. با تغییر در پارامترهای اصلی ، اعتماد ، هر سازمانی می تواند بر حل مشکلات موجود تمرکز کند. دولت های جهانی نیز اهمیت آن را درک کرده اند و مشتاق اجرای فناوری بلاکچین هستند. به عنوان مثال ، Dubai Smart City 2020 پروژه ای است که هدف آن ساختن یک شهر هوشمند با فناوری های جدید ، از جمله بلاکچین است.

بنابراین ، مزایای فناوری بلاکچین چیست؟ بیایید ابتدا 5 مزیت برتر بلاکچین را بررسی کنیم.

اکنون ثبت نام کنید: دوره مبانی Blockchains سازمانی

5 مزیت برتر Blockchain برای صنعت

اگر در صنعت کار می کنید ، باید در مورد مزایای فناوری بلاکچین ، از مزایای آن بدانید. اگر کسب و کار شما در حال حاضر بلاکچین است یا قصد دارد بلاکچین را در آینده اجرا کنید ، به شما کمک می کند تا درباره تغییرات آینده اطلاعات کسب کنید. بیشتر این مزایا با ویژگیهای اصلی بلاکچین ارتباط نزدیک دارند. بیایید ببینیم چه نوع مزیتی ارائه می دهد.

شفافیت بهتر 

شفافیت یکی از موضوعات مهم در صنعت فعلی است. برای بهبود شفافیت ، سازمان ها سعی کرده اند قوانین و مقررات بیشتری را اجرا کنند. اما یک چیز وجود دارد که هیچ سیستمی را صد در صد شفافیت نمی کند ، یعنی تمرکز.

با استفاده از بلاکچین ، یک سازمان می تواند به دنبال یک شبکه کامل غیرمتمرکز باشد که در آن نیازی به یک مرجع متمرکز نیست ، و باعث بهبود شفافیت سیستم.

بلاکچین متشکل از همتایانی است که مسئولیت انجام معاملات و اعتبارسنجی آنها را دارند. همه همسالان در روش اجماع شرکت نمی کنند ، اما اگر می خواهند در روند اعتبار سنجی شرکت کنند ، آزاد هستند. برای تأیید اعتبار از طریق تمرکززدایی ، از روش اجماع استفاده می شود. پس از تأیید ، هر گره یک نسخه از سوابق معامله را نگه می دارد. به این ترتیب ، شبکه بلاکچین شفافیت را کنترل می کند.

شفافیت در مورد سازمانها پیامدهای بزرگتری دارد. همانطور که قبلاً ذکر شد ، دولتها همچنین می توانند از شفافیت در ایجاد فرایندهای دولت استفاده کنند یا حتی رأی گیری را انجام دهند.

امنیت پیشرفته


فناوری Blockchain در مقایسه با سایر سیستم عامل ها یا سیستم های نگهداری رکوردها از امنیت پیشرفته بهره می برد. هرگونه معامله ای که هرگز ثبت شده است ، باید طبق روش اجماع توافق شود. همچنین ، هر معامله رمزگذاری شده است و با استفاده از روش هش پیوند مناسبی به معامله قدیمی دارد.

همچنین با این واقعیت که هر گره یک نسخه از معاملات انجام شده در شبکه را در اختیار دارد ، امنیت نیز افزایش می یابد. بنابراین ، اگر هر بازیگر مخربی هرگز بخواهد تغییری در معامله ایجاد کند ، نمی تواند این کار را انجام دهد زیرا سایر گره ها درخواست او برای نوشتن تراکنش در شبکه را رد می کنند.

شبکه های بلاکچین نیز تغییرناپذیر هستند ، به این معنی که داده ها ، پس از نوشتن ، به هیچ وجه قابل بازگشت نیستند. این همچنین برای سیستم هایی که با داده های تغییرناپذیر رشد می کنند مانند سیستم هایی که شهروندان پیر هستند ، انتخاب درستی است.

اکنون ثبت نام کنید: دوره خبره امنیت بلاکچین (CBSE)

هزینه های کاهش یافته

در حال حاضر ، مشاغل برای مدیریت سیستم فعلی خود هزینه های زیادی را صرف پیشرفت می کنند. به همین دلیل آنها می خواهند هزینه را کاهش دهند و پول را به ساخت چیز جدید یا بهبود روندهای فعلی هدایت کنند.

با استفاده از بلاکچین ، سازمان ها می توانند هزینه های زیادی را که مربوط به فروشندگان شخص ثالث است ، کاهش دهند. از آنجا که بلاک چین هیچ بازیکن متمرکز ارثی ندارد ، نیازی به پرداخت هزینه های فروشنده نیست. علاوه بر این ، در هنگام اعتبار سنجی یک معامله ، تعامل کمتری مورد نیاز است ، و بیشتر نیاز به صرف پول یا زمان برای انجام کارهای اساسی را برطرف می کند.

قابلیت ردیابی واقعی

با استفاده از بلاکچین ، شرکت ها می توانند بر ایجاد یک زنجیره تأمین تمرکز کنند که هم با فروشندگان و هم با تامین کنندگان کار کند. در زنجیره تأمین سنتی ، ردیابی مواردی که منجر به مشکلات متعددی از جمله سرقت ، تقلبی و از بین رفتن کالاها شود دشوار است..

با استفاده از بلاکچین ، زنجیره تامین بیش از هر زمان دیگری شفاف می شود. هر طرف را قادر می سازد تا کالاها را ردیابی کند و اطمینان حاصل کند که در فرآیند زنجیره تأمین جایگزین یا سو or استفاده نمی شود. سازمان ها همچنین می توانند با پیاده سازی داخلی ، از قابلیت ردیابی بلاکچین نهایت استفاده را ببرند.

سرعت بهبود یافته و بسیار کارآمد

آخرین مزیت صنعتی که بلاکچین به همراه دارد ، بهبود کارایی و سرعت است. بلاکچین فرآیند وقت گیر را برطرف می کند و آنها را برای به حداکثر رساندن کارایی خودکار می کند. همچنین خطاهای مبتنی بر انسان را با کمک اتوماسیون ریشه کن می کند.

دفتر دیجیتال با فراهم آوردن یک مکان واحد برای ذخیره معاملات ، همه اینها را ممکن می کند. ساده سازی و اتوماسیون فرایندها همچنین به این معنی است که همه چیز بسیار کارآمد و سریع می شوند.

این واقعیت که همه چیز در دفتر مرکزی غیرمتمرکز ذخیره می شود ، اعتماد همه به دیگران را نیز آسان می کند. به طور خلاصه ، بلاکچین از روش منحصر به فرد خود در ذخیره سازی داده استفاده می کند تا فرایند بسیار کارآمد با اعتماد ، شفافیت و تغییرناپذیری را فراهم کند..

امیدواریم همه نکات فوق به سوال شما در مورد مزایای اصلی فناوری بلاکچین پاسخ داده باشند.

برای اینکه نگاه اجمالی بهتری داشته باشید ، بیایید مزایای فناوری blockchain را که با استفاده از blockchain برای پروژه خود به دست می آورید ، ذکر کنیم..

مزایای فناوری Blockchain

استفاده از فناوری بلاکچین در مقایسه با سایر فن آوری های سنتی مزایای بسیاری دارد.

 • با استفاده از بلاکچین ، با کمک سطح بالایی از امنیت ، از روند کاری شما بهتر محافظت می شود
 • تهدیدات هکری علیه کسب و کار شما نیز به میزان بیشتری کاهش می یابد.
 • از آنجا که بلاکچین یک بستر غیرمتمرکز ارائه می دهد ، نیازی به پرداخت هزینه برای نهادهای متمرکز یا خدمات واسطه ها نیست.
 • فناوری بلاکچین سازمانی ، سازمانها را قادر می سازد تا از سطوح مختلف دسترسی استفاده کنند.
 • سازمان ها می توانند با کمک بلاکچین تراکنش های سریع تری انجام دهند.
 • سازگاری حساب می تواند به صورت خودکار انجام شود.
 • معاملات انجام شده شفاف و از این رو ردیابی آسان است.

اکنون ، با روشن شدن تأثیر صنایع ، اکنون زمان آن فرا رسیده است که لیستی از بخشهایی را که از فناوری بلاکچین استفاده می کنند ، مرور کنیم. بیایید شروع کنیم.

آیا می خواهید در مورد فناوری بلاکچین و اینکه چگونه می تواند بر صنایع مختلف تأثیر بگذارد بیشتر بدانید؟ اکنون در دوره های blockchain ما ثبت نام کنید!

کدام صنعت می تواند از بلاکچین بهره ببرد?

تقریباً تمام بخشهای خارج از آن می توانند از بلاکچین بهره مند شوند. از بین تمام بخشهای موجود ، چهار بخشی که فکر می کنیم بیشترین سود را دارند شامل انرژی ، املاک و مستغلات ، تدارکات ، بهداشت ، امور مالی و دولت هستند.

در حال حاضر شرکت های زیادی وجود دارند که پس از درک پتانسیل این فناوری ، بطور فعال از فناوری بلاکچین استفاده می کنند. برای اینکه یک نگاه اجمالی به چگونگی استفاده مزایای بلاک چین از صنایع مختلف داشته باشیم ، بیایید به طور خلاصه از هر یک از آنها استفاده کنیم.

مزایای بلاکچین در بخش انرژی

توزیع ، تخصیص و تولید انرژی همیشه بخش مهمی برای دولتهای خارج از کشور بوده است. بدون مدیریت صحیح انرژی ، ارائه هر گونه رشد ارزشمند به اقتصاد خود برای هر دولتی دشوار می شود. بازیکنان خصوصی نیز نقشی اساسی دارند و می توانند از بلاکچین بهره مند شوند. در زیر مزایای بخش انرژی با استفاده از بلاکچین آورده شده است.

 • پایداری زیست محیطی: بلاکچین به پایدارتر شدن محیط زیست در زمینه انرژی کمک می کند. این کمک می کند تا مسائل مربوط به بهره وری بخش انرژی قدیمی را پشت سر بگذارید و شبکه ای را فراهم می کند که امکان تولید ، ذخیره و توزیع انرژی با کارآیی بیشتر وجود دارد..
 • هزینه های کاهش یافته: هزینه های مرتبط با بحث در مورد زیرساخت ها و جنبه های عملیاتی بخش انرژی کاهش می یابد.
 • بهبود شفافیت: استفاده از دفترهای توزیع شده شفافیت را بهبود می بخشد.

مزایای بلاکچین در املاک و مستغلات

وضعیت بخش املاک و مستغلات طی چند سال گذشته چندان خوب نبوده است. این تا حدی به دلیل افزایش قیمت دائمی و ناامیدکننده بودن خرید ملک است. بلاکچین چشم انداز تازه ای در مورد نحوه فعالیت بخش املاک و مستغلات ایجاد کرده است. از مزایای بلاکچین در املاک و مستغلات می توان به موارد زیر اشاره کرد –

 • توکن سازی: با استفاده از بلاکچین امکان توکین کردن اقدامات وجود دارد. این بدان معنی است که می توان با استفاده از کد از پیش تعریف شده ، املاک را برای مدت معینی اجاره کرد. نشانه ها همچنین اضافه کردن هر منطق تجاری ، از جمله توانایی محافظت در برابر تقلب را ممکن می کنند.
 • هویت مستاجر و سرمایه گذار مناسب: هویت دیجیتال می تواند به سرمایه گذار و مستاجر کمک کند تا هویت دیجیتالی ایجاد کنند که تأیید و کار با آنها آسان است. رویه های KYC / AML با استفاده از مدیریت مناسب هویت ساده تر می شوند. سرانجام ، اسناد آسان تر و قابل اشتراک تر می شوند.
 • فروش ملک: فروش املاک را می توان با قراردادهای هوشمند به صورت خودکار انجام داد. این توافق نامه های حقوقی را امکان پذیر می سازد که در صورت تحقق یک شرط خاص قابل پیگیری و اجرا باشند.
 • حسابداری در زمان واقعی: با استفاده از بلاکچین امکان انجام حسابداری در زمان واقعی وجود دارد

مزایای بلاکچین در امور مالی تجارت

مالی تجارت بی نهایت از بلاکچین بهره مند شد. برای حل مشکلاتی که در حال حاضر با آن روبرو است ، به نوعی اصلاح نیاز داشت. از مزایای بلاکچین در امور مالی تجارت می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • یکپارچگی داده: با استفاده از بلاکچین ، بخش مالی تجارت در هنگام صحت اطلاعات ، اصالت و منشأ مناسب دارایی بهبود می یابد.
 • روند ساده: اتوماسیون نیز به دلیل قابلیت blockchain dApp و قرارداد هوشمند به یک قاعده تبدیل شد. این باعث بهبود کارایی کلی فرآیند ، از جمله توانایی انجام تسویه حساب در زمان واقعی می شود. این فرآیند همچنین به دلیل عدم درگیر شدن واسطه ها از خطا خارج شد.
 • قابل برنامه ریزی: با استفاده از بلاکچین ، سازمان ها اکنون می توانند چندین جنبه از کسب و کار را کدگذاری کنند ، از جمله حریم خصوصی داده ها ، حاکمیت ، مدیریت هویت و غیره.
 • واکنش بازار: همچنین استفاده از امنیت دیجیتال به این معنی است که سازمانهای مالی تجارت می توانند در صورت نیاز تغییراتی ایجاد کنند. به عبارت ساده ، سفارشی سازی را ارائه می دهد.
 • کاهش هزینه: استفاده از یک شبکه خودکار به معنای کاهش هزینه ، از جمله معاملات ، عملیاتی و زیرساختی است.

اگر کنجکاو هستید که بلاکچین چگونه می تواند تأثیر مثبتی بر دنیای مالی تجارت و به ویژه عملیات تجاری بگذارد ، پس باید اکنون در دوره های بلاکچین سازمانی و تجارت مالی ما ثبت نام کنید.!

مزایای Blockchain در دولت

بسیاری از دولت ها در سراسر جهان طرفدار ارز رمزپایه نیستند ، اما آنها اهمیت بلاکچین و آنچه را که ارائه می دهد درک می کنند. دولت می تواند به روش های مختلف از بلاکچین استفاده کند. مزایای Blockchain در دولت شامل موارد زیر است:

 • مدیریت هویت مناسب: دولت می تواند از مدیریت هویت برای هر شهروند استفاده کند. به این ترتیب ، آنها می توانند تراکنش ها ، اعتبارنامه ها را مدیریت کنند و همچنین مدیریت داده ها را انجام دهند.
 • انتخابات عادلانه: آنها همچنین می توانند از بلاکچین برای انجام انتخابات شفاف در جایی که احتمال تقلب وجود ندارد استفاده کنند.
 • مدیریت مالی: در یک روش بهتر برای مدیریت مالی شرکت کنید. آنها همچنین می توانند بودجه ها را با شفافیت ، کارایی و اثربخشی تخصیص دهند.

فواید Blockchain در بهداشت و درمان

اگر می خواهند در ارائه خدمات به بیماران خود موثرتر باشند ، بهداشت و درمان نیز نیاز به تغییر كامل دارد. فواید زنجیره بلوک در مراقبت های بهداشتی بی شمار است. این مزایای زیادی را برای میز به ارمغان می آورد. بیایید ببینیم که بلاکچین برای مراقبت های بهداشتی چگونه می تواند بازی را تغییر دهد.

 • حریم خصوصی مشخصات بیمار: استفاده از دفتر مرکزی غیرمتمرکز به معنای مشخصات بیمار است. بیماران دیگر مجبور نیستند که اوراق خود را حمل کنند زیرا همه چیز از طریق یک دفتر امن قابل ذخیره و به اشتراک گذاری است. این همچنین به بیماران اجازه می دهد تا به افرادی که می توانند از داده ها استفاده کنند یا آنها را ببینند ، حریم خصوصی بیشتری را ارائه دهند.
 • ردیابی مواد مخدر: با بلاکچین ردیابی دارو نیز بهبود می یابد. از آنجا که همه چیز در زمان واقعی و در یک شبکه غیرمتمرکز ردیابی می شود ، احتمال اینکه مانع ایجاد شود وجود دارد.
 • آزمایشات بالینی بهتر: داده های بیمار ایمن شده و در یک شبکه غیرمتمرکز ذخیره می شود. از داده های بهداشت عمومی می توان برای انجام آزمایشات بالینی و تحقیقات بهتر – بهبود شانس ایجاد دارو برای بیماری های مختلف استفاده کرد.
 • سوابق الکترونیکی بهداشت (EHR): با بلاکچین ، سازمان های بهداشتی می توانند سوابق الکترونیکی را به راحتی مدیریت کنند.

مزایای Blockchain در تدارکات

لجستیک یک صنعت برجسته است که نیاز به تغییر در اسرع وقت دارد. این یکی از صنایعی است که با تعداد زیادی مسئله روبرو است. اینجاست که بلاکچین وارد عمل می شود. بلاکچین واقعاً می تواند مزایایی را برای این صنعت فراهم کند. بیایید بررسی کنیم که چگونه بلاکچین برای تدارکات واقعا می تواند ارائه دهد:

 • ردیابی بهتر بار: Blockchain یک کانال احراز هویت مناسب ارائه می دهد که همراه با تأیید است. هیچ کس نمی تواند داده های موجود در شبکه را دستکاری کند. این می تواند به شما کمک کند تا تمام زایمان ها را ردیابی کنید و زایمان ها را در زمان واقعی حفظ کنید.
 • حمل بار بهتر: بلاکچین کاملاً قادر به کنترل اوضاع است. هر فرآیند پردازنده درایور جدید می تواند در عرض چند دقیقه اتفاق بیفتد.
 • ارتباط بین خودرو و خودرو: بلاکچین می تواند به سرعت کلیه داده های فرایندهای ارتباطی خودرو به خودرو را ایمن کرده و به شرکت ها کمک کند تا اطلاعات را به صورت کارآمد تنظیم کنند.
 • امنیت دستگاههای اینترنت اشیا ((اینترنت اشیا): این می تواند امنیت دستگاه های اینترنت اشیا (که در صنایع لجستیک استفاده می شود) را ارائه دهد و تمام داده های حاصل از همه این دستگاه ها را کنترل کند.

نتیجه

این ما را به پایان مزایای اصلی ما در موضوع فناوری بلاکچین می رساند. اکنون که از اهمیت فناوری بلاکچین مطلع شدید ، می توانید تصمیمات آموزش دیده ای راجع به اینکه آیا می خواهید از این فناوری استفاده کنید یا نه.

بلاکچین یک فناوری انقلابی است و تأثیر زیادی بر هر بخشی از خارج از کشور دارد. تمرکز ما فقط روی بخشهای اصلی بود تا بتوانید مزایای آن را با هم ارتباط برقرار کرده و درک کنید.

اما در نهایت ، تصمیم کاملاً با خود شماست. امیدوارم که این راهنما در تصمیم گیری صحیح برای تجارت شما به شما کمک کند.

با این حال ، اگر می خواهید به جزئیات بیشتری بپردازید ، مطمئن شوید که دوره بلاکچین رایگان ما را می خوانید تا درباره این فناوری اطلاعات بیشتری کسب کنید.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector