Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

9 افسانه و حقایق برتر بلاکچین

چه مبتدی و چه متخصص Blockchain باشید ، ممکن است با یک یا چند افسانه Blockchain روبرو شده باشید. بیایید نگاهی به رایج ترین افسانه های Blockchain بیندازیم و حقایق موجود در آنها را فاش کنیم!

تأثیر پیشرفت های تکنولوژیکی در جهان موجود در زندگی روزمره هر فرد نقش مهمی در پیشبرد تصویب آن دارد. از طرف دیگر ، کاربران باید نفوذ فناوری های جدید مانند Blockchain را برای به دست آوردن بیشترین بهره از آنها درک کنند. با این حال ، بیشتر اوقات ، فناوری های جدید اغلب با سطح قابل توجهی از سردرگمی همراه هستند.

سردرگمی به طور کلی منجر به درک متغیری از فناوری جدید می شود ، در نتیجه باعث گسترش افسانه ها می شود. در میان پیشرفت های مختلف فن آوری در چند وقت اخیر ، Blockchain یکی از مدعیان برجسته بوده است. بنابراین ، عدم وضوح در درک Blockchain منجر به ایجاد افسانه های Blockchain بسیاری در طول سال ها شده است.

اکنون ثبت نام کنید: دوره Blockchain رایگان

تنها زمانی می توانید به درک روشنی از فناوری Blockchain دست یابید که بتوانید همه شک و تردیدهای مربوط به آن را از بین ببرید. بحث زیر به شما کمک می کند برخی از تصورات غلط رایج در مورد فناوری Blockchain را باز کنید. شما می توانید رئوس مطالبی از افسانه ها و حقایق بلاکچین را پیدا کنید که می توانند درک شما از فناوری بلاکچین را کاملاً درست کنند.

رایج ترین افسانه ها و حقایق موجود در بلاکچین در پشت آنها

آیا تأمل در افسانه های بلاکچین برای درک بهتر فناوری مهم است؟ برخی تعجب می کنند که منشأ همه افسانه ها دقیقاً کجاست! هر علاقه مند به بلاکچین از نوسانات شدید چشم انداز بلاکچین طی سالهای گذشته اطلاع دارد. ظهور ناگهانی بیت کوین و به دنبال آن سقوط آن ، بنیاد ایده آل برای برداشت های مختلف از ویژگی های آن را فراهم کرد.

از همه مهمتر ، مزایای گسترده ای که در فناوری Blockchain وجود دارد نیز عامل مهمی در ایجاد اطلاعات غلط و سردرگمی بوده است. حالا ، بیایید نگاهی به برخی از افسانه ها و حقایق برتر در مورد Blockchain بیندازیم که می تواند به شما کمک کند تفاوت بین آنچه Blockchain است و آنچه که نیست را پیدا کنید..

در دنیای بلاکچین تازه وارد هستید؟ در اینجا هر آنچه برای یادگیری مبانی بلاکچین باید بدانید آورده شده است.

باور غلط 1: هر بلاکچین عمومی است

حقیقت: بسیاری از مردم این واقعیت را بر اساس معرفی بلاک چین های عمومی جهانی مانند بیت کوین فرض کرده اند. با این حال ، این یکی از افسانه های برجسته Blockchain است که می تواند هر مبتدی را گیج کند. در حقیقت ، بلاکچین های عمومی تنها نوع بلاکچین نیستند. بلاک چین های خصوصی و هیبریدی نیز برای موارد مختلف استفاده مناسب هستند.

معرفی بیت کوین منجر به ایجاد یک پدیده خاص در تمام موسسات مالی و شرکت های خصوصی شد. این پدیده خاص به عنوان Blockchain مجاز شناخته می شود ، همچنین به عنوان Blockchain فدراسیون یا خصوصی شناخته می شود. بسیاری از فناوری های دفتر توزیع شده که در دنیای کنونی می یابید نمونه هایی از انواع مختلف بلاکچین است. بنابراین ، این یک افسانه برای شما است.

باور غلط 2: بلاکچین همان ارزهای رمزپایه است


حقیقت: اولین باری که به رسمیت شناخته شده جریان اصلی بلاکچین است ، معرفی بیت کوین در سال 2009 است. بنابراین ، بسیاری از افراد بلاکچین را به عنوان ارز رمزپایه اشتباه می گیرند. با این حال ، ارزهای رمزپایه اساساً یکی دیگر از کاربردهای فناوری Blockchain است. Blockchain در واقع سیستمی است که سوابق معاملات را ذخیره می کند و سوابق آن در رایانه های مختلف متصل به یکدیگر از طریق شبکه peer to peer نگهداری می شود..

بلاکچین به عنوان یک دفتر باز و توزیع شده عمل می کند که می تواند در ثبت معاملات بین طرف های مختلف کمک کند. با این حال ، افسانه های رایج Blockchain بلاکچین را به عنوان ارز رمزنگاری شده نقاشی می کنند. بنابراین ، درک این نکته ضروری است که ارزهای رمزپایه ارز دیجیتالی هستند که می توانند کنترل های نظارتی دولت بر روی ارز را دور بزنند.

علاوه بر این ، ارزهای رمزپایه نیازی به درگیر شدن واسطه ها ندارند. بنابراین ، فناوری بلاکچین به عنوان پایه ایده آل برای ساخت ارزهای رمزپایه عمل می کند. این بدان معنا نیست که همه ارزهای رمزپایه از فناوری بلاکچین استفاده می کنند. نمونه رمز ارز IOTA نشانگر استفاده از ارزهای رمزپایه بدون فناوری بلاکچین است.

IOTA از نمودار مستقیم دایره ای (DAG) ، نوعی از فناوری دفتر کل توزیع شده ، استفاده می کند. از طرف دیگر ، بلاکچین به طور خاص برای ارزهای رمزپایه در نظر گرفته نشده است. کاربردهای زنجیره بلوک در مراقبت های بهداشتی برای ساده سازی داده های پزشکی و تجویز بهتر همین امر را ثابت می کند.

باور غلط 3: بلاکچین ها آسیب پذیر نیستند

حقیقت: اساس اصلی فناوری Blockchain رمزگذاری اطلاعات مربوط به معاملات خاص بین دو طرف است. اکثر زنجیره های بلوکی مانند بلاکچین بیت کوین از الگوریتم هش رمزنگاری SHA-256 استفاده می کنند. از همه مهمتر ، بسیاری از کارشناسان SHA-256 را به دلیل پتانسیل آن برای رفع نیازهای رمزگذاری برای آینده قابل پیش بینی ستایش می کنند..

با این حال ، اگر الگوریتم به خطر بیفتد ، مشکلات بیشتری نسبت به کل بلاکچین وجود دارد. علاوه بر این ، دیدگاه های متغیری در مورد آسیب پذیری بلاکچین وجود دارد که با ادعای امنیتی مطلق فناوری بلاکچین مغایرت دارد. برخی از کارشناسان تصور می کنند که بلاکچین های کوچکتر می توانند به راحتی و با سرعت بیشتری به خطر بیفتند. از طرف دیگر ، بلاک چین های بزرگتر و عمومی زمینه بهتری برای امنیت در برابر حملات سایبری دارند.

بلاکچین طیف گسترده ای است. با این ورق تقلب Blockchain دانش خود را در مورد Blockchain گسترش دهید.

افسانه 4: فناوری بلاکچین تغییرات اساسی را در جهان به وجود می آورد

حقیقت: فناوری بلاکچین مزایای امیدوار کننده بسیاری را به همراه دارد و بنابراین مردم احتمالاً به این افسانه در مورد بلاکچین اعتقاد دارند. علاوه بر این ، گزارش های خبری در مورد ارز رمزنگاری شده با نفت ، پترو ، در ونزوئلا و افزایش علاقه بانک انگلیس به ارزهای رمزپایه نیز به چنین افسانه هایی دامن می زند..

تأمل دقیق در موارد نشان می دهد که هیاهوی پیرامون فناوری بلاکچین اغراق آمیز است. بلاکچین قطعاً می تواند احتمال کلاهبرداری را کاهش دهد. با این حال ، آنها نمی توانند به طور کامل رفع تهدیدات کلاهبرداری آنلاین را تضمین کنند. در برخی موارد ، فناوری بلاکچین می تواند در واقع یک تغییر شکل دیجیتالی ناکارآمد در یک دفتر معمولی باشد.

بنابراین ، پتانسیل فناوری بلاکچین بیش از آنچه باید باشد در حال نقاشی است. برداشت عملی از قابلیت های بلاکچین نیاز فوری به ساعت است. بنابراین ، توجه به این نکته ضروری است که گرچه بلاکچین پتانسیل تغییر جهان را دارد ، اما هنوز تا رسیدن به آن هدف فاصله دارد..

افسانه 5: Blockchain یک پایگاه داده مبتنی بر Cloud است

حقیقت: یکی از افسانه های رایج Blockchain بیان می کند که آنها فقط پایگاه داده های مبتنی بر ابر هستند. در حقیقت ، شما باید بلاکچین را بارگیری کرده و برای کار با آن در رایانه های دارای اینترنت فعال کنید. هر رایانه ای در دنیا که دارای بلاکچین است به عنوان یک گره در شبکه حساب می شود. قدرت اتصال به اینترنت رایانه در حال اجرا بلاکچین عامل اصلی در تقویت شبکه بلاکچین است.

تفاوت دیگر پایگاه داده های مبتنی بر بلاکچین و cloud این است که شما مجبور نیستید فایل های دیجیتال را در قالب هایی مانند اسناد Word ذخیره کنید. برعکس ، بلاک چین رکوردها را با اثبات وجود ذخیره می کند. اثبات وجود شواهد موجود در مورد وجود یک سند خاص را بدون نشان دادن سند واقعی نشان می دهد.

تصور 6: تمام معاملات در بلاکچین ها ناشناس است

حقیقت: مهمترین جنبه افسانه بلاکچین در مقایسه با واقعیت ، عامل ناشناس بودن است. تقریباً هر تازه وارد به فضای بلاکچین فرض می کند که ارزهای رمزپایه مبتنی بر بلاکچین می توانند در پرداخت ناشناس کمک کنند. خوب ، این جمله کاملاً نادرست نیست.

بلاکچین در حالی که از افشای نام صاحب کیف پول جلوگیری می کند ، فقط آدرس های عمومی کیف پول ها را ثبت می کند. با این حال ، گزارش های اخیر نشان داده اند که استفاده از ارزهای رمزپایه برای پرداخت هزینه فعالیت های غیرقانونی قابل پیگیری است. اگر کسی بتواند آدرس عمومی کیف پول را با هویت واقعی یک فرد مرتبط کند ، در این صورت او می تواند لیست کامل معاملات گذشته را ردیابی کند.

بلاکچین برای شرکت ها بسیار مهم است. بیایید این موارد برتر استفاده از Blockchain را برای شرکت ها مرور کنیم.

افسانه 7: بلاکچین رایگان است

حقیقت: بدیهی است که این یکی از رایج ترین افسانه های Blockchain است که حتماً با آن روبرو شده اید. اگرچه هزینه بلاکچین در رابطه با بیت کوین در درجه اول با استفاده از رایانه های قدرتمند برای حل معادلات ریاضی همراه بوده است ، اما هزینه واقعی تصویری کاملاً متفاوت ارائه می دهد.

استخراج بیت کوین به سخت افزار گران قیمت و قدرتمندی با مصرف برق بیشتر نیاز دارد. استخراج ارز رمزنگاری شده می تواند حدود 140 تراوات ساعت برق مصرف کند و در نتیجه هزینه قابل توجهی را نشان می دهد. بنابراین ، هیچ دلیلی وجود ندارد که باور کنید Blockchain رایگان است ، یا به زودی در آینده ارائه می شود.

افسانه 8: نشانه ها همان سکه ها هستند

حقیقت: کاربردهای Blockchain در بخش مالی مسئولیت طیف گسترده ای از افسانه های blockchain را بر عهده داشته است. بسیاری از مردم از اصطلاحات توکن و سکه به جای یکدیگر استفاده می کنند بدون اینکه تفاوت دقیق آنها را بدانند. سکه رمزنگاری محلی برای یک بلاکچین خاص مانند اتر یا بیت کوین است. همه این سکه ها بدون هیچ چیز دیگری در بلاکچین وجود دارند و درست مانند یک ارز کار می کنند.

از طرف دیگر ، توکن ها به دارایی های صادر شده توسط یک پروژه مبتنی بر بلاکچین اشاره دارند. در حالی که ویژگی های مشابه سکه را ارائه می دهید ، می توانید از رمزها به عنوان روش پرداخت در سیستم استفاده کنید. با این حال ، تفاوت اصلی بین نشانه ها و سکه ها این است که سکه ها امتیاز شرکت در یک شبکه را فراهم می کنند در حالی که توکن ها می توانند به عنوان عناصر مهم یک منبع دیجیتال عمل کنند یا نمایندگی برای یک سهم در شرکت را ارائه دهند..

باور نادرست 9: قراردادهای هوشمند قراردادهای حقوقی معتبری هستند

حقیقت: این نیز یکی از افسانه های برجسته Blockchain است که قراردادهای هوشمند را با قراردادهای حقوقی معتبر مقایسه می کند. قراردادهای هوشمند اساساً خطوطی از کد هستند که می توانند فعالیتهای مختلف را به طور طبیعی و در عین حال پرداختن به شرایط خاص انجام دهند. بنابراین ، آنها به عنوان قراردادهای حقوقی واجد شرایط نیستند. شما می توانید قراردادهای هوشمند را به عنوان اثبات اینکه آیا برخی از شرایط تحقق یافته است یا خیر ، ارائه دهید. با این حال ، قراردادهای هوشمند می توانند به عنوان دارایی باورنکردنی در ایجاد تحول دیجیتال با وجود موقعیت قانونی گیج کننده عمل کنند.

آیا این افسانه ها و حقایق بلاکچین واقعاً مهم هستند?

افسانه ها و حقایق Blockchain فوق الذکر بسیار انسداد آور هستند. علاوه بر این ، آنها می توانند منجر به تصمیمات بد تجاری شوند. بدون اعتبار بخشیدن به حقایق Blockchain در برابر این افسانه ها ، یک تجارت می تواند منابع گرانبها را هدر دهد ، که ممکن است در غیر این صورت برای افزایش انعطاف پذیری مشاغل استفاده شده باشد.

برای مصاحبه Blockchain آماده می شوید؟ این س topالات برتر مصاحبه Blockchain را مرور کرده و آماده دریافت مصاحبه شوید.

خط پایین

بنابراین ، شما می توانید به وضوح واقعیت موجود در افسانه های مختلف Blockchain را در بحث فوق مشاهده کنید. همانطور که همه افسانه ها را کشف می کنید ، به حقیقت درباره بلاکچین و ویژگی های آن نزدیکتر می شوید. علاوه بر این ، حقیقت همچنین محدودیت های بلاکچین را به شما نشان می دهد و در نتیجه به درک درست فناوری کمک می کند.

تنها با گذشت 11 سال از تأسیس خود ، فناوری Blockchain به موفقیت های چشمگیری رسیده است. اگر می خواهید از مزایای بلاکچین استفاده کنید ، لازم است همه افسانه های بالقوه در مورد آن را روشن کنید. هرچه بیشتر افسانه ها را باز کنید ، با فناوری Blockchain اعتماد به نفس بیشتری در دانش و توانایی های خود خواهید یافت.

آیا شما تازه کار هستید؟ سفر Blockchain خود را با دوره Blockchain رایگان ما آغاز کنید و پایه و اساس یک حرفه موفقیت آمیز در Blockchain را بنیان بگذارید.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector