Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

کنسرسیوم Blockchain: 20 کنسرسیوم برتر که باید بررسی کنید

اکنون انواع مختلفی از فناوری بلاکچین در بازار وجود دارد. در این راهنما ، ما به عناصر اصلی زنجیره بلوک کنسرسیوم فرو خواهیم رفت و نحوه عملکرد آن را درک خواهیم کرد.

درست پس از ظهور Blockchain به عنوان رئیس جدید فناوری ، بازار جدید و سیستم تجاری در اطراف آن شروع به توسعه کرد. هرچه زمان می گذشت ، انواع مختلف Blockchain به نظر ما رسید. در این میان ، کنسرسیوم فدراسیون یا Blockchain در حال ایجاد یک هیاهوی گسترده در بازار است.

کنسرسیوم Blockchain اکنون یک نوع محبوب Blockchain است و بسیاری از شرکت ها علاقه زیادی به این نوع شبکه ها دارند. با این حال ، ممکن است بسیاری از شما هنوز ندانید که این نوع بلاکچین چیست یا چگونه کار می کند.

بنابراین ، برای کمک به شما ، امروز ، ما بینشی در مورد کنسرسیوم بلاکچین به اشتراک خواهیم گذاشت و 20 کنسرسیوم برتر بلاکچین را در حال حاضر لیست می کنیم. بنابراین ، چرا صبر کنید?

یک فنجان قهوه بگیرید و شروع به خواندن کنید!

اکنون ثبت نام کنید: دوره مبانی Blockchains سازمانی

Contents

کنسرسیوم Blockchain چیست?

کنسرسیوم Blockchain یا Blockchain فدراتیو نوعی شبکه بلاکچین است که چندین سازمان سیستم را در آن نگهداری می کنند. با این حال ، مجاز است و عمومی نیست. شما می توانید آن را بیشتر شبیه خصوصیات پیدا کنید.

اما پیچ و تاب اصلی حتی از طریق مجاز است ، در واقع می تواند یک ساختار غیرمتمرکز را ارائه دهد. چطور؟ خوب ، همانطور که قبلاً می دانید ، به جای فقط یک سازمان ، چندین سازمان در کنسرسیوم شرکت می کنند. در نتیجه ، هر سازمانی با درمان مشابهی روبرو می شود.

بنابراین ، هیچ نهادی واحد بر این شبکه حاکم نیست و همه سازمان های دیگر در این زمینه کمک می کنند. در واقع ، شما می توانید آن را به عنوان بستری تصور کنید که چندین شرکت در آن جمع شده و در صورت لزوم اطلاعات خود را به اشتراک می گذارند. این یک محیط مشترک است که یک کنسرسیوم صنعت بلاکچین بسیار سودمند است. علاوه بر این ، هیچ محدودیتی برای سو استفاده در سیستم عامل وجود ندارد. انواع دیگری از فناوری بلاکچین نیز وجود دارد.

با این حال ، به نظر می رسد بسیاری Blockchain خصوصی را با بلاک چین های کنسرسیوم اشتباه می گیرند. در واقع ، آنها هر دو کاملاً متفاوت هستند و برای صنایع خاص و خاص استفاده می شوند. بنابراین ، اگر Blockchain خصوصی و blockchain کنسرسیوم را مقایسه کنید ، می توانید درباره تفاوت ها بیشتر بدانید.

کنسرسیوم Blockchain چه پیشنهادی برای شرکت شما دارد?

 • کاهش هزینه ها

معماری کنسرسیوم صنعت بلاکچین به شما کمک می کند تمام هزینه ها را بدون هیچ زحمتی کاهش دهید. از آنجا که این موارد عمدتا برای اهداف صنعتی مناسب هستند ، شما می توانید به راحتی با شبکه موجود خود به طور موثرتری از Blockchain دولتی یا خصوصی ارتباط برقرار کنید.

بنابراین ، سرمایه گذاری در این نوع کنسرسیوم صنعتی بلاکچین برای شرکت شما بسیار مفید خواهد بود.


 • هزینه های معامله بسیار کم

یکی دیگر از جنبه های مهم این کنسرسیوم صنعت بلاکچین این است که آنها می توانند هزینه معامله کمتری بدهند. باید بدانید که بلاک چین های عمومی ادعا می کنند ویژگی های مشابهی را ارائه می دهند. با این حال ، واقعیت کاملاً دور از واقعیت است.

در حقیقت ، وقتی بسیاری از کاربران شروع به استفاده از شبکه می کنند ، سرعت آن به شدت کاهش می یابد. بنابراین ، پردازش معاملات سخت تر از حد معمول می شود. وقتی چنین اتفاقی می افتد ، هزینه معاملات افزایش می یابد.

باید بدانید که از نظر کنسرسیوم ، این مسئله نیست. این یک محیط کنترل شده تر است و فقط افراد مجاز می توانند وارد آن شوند. بنابراین ، این بدان معنی است که بسیار پایدارتر است و می تواند هر فشار را کنترل کند.

 • محیط نظارتی

بنگاه ها برای عملکرد صحیح به مقررات نیاز دارند. و مهمتر از همه ، همانطور که بسیاری از سازمانها در اینجا با هم کار می کنند ، لازم است قوانین خاصی وجود داشته باشد. بنابراین ، کنسرسیوم صنعت بلاکچین می تواند به شکوفایی شما در یک محیط منظم کمک کند و همچنین به آنها آزادی تمرکززدایی را می دهد..

 • ورود غیرقانونی

بدیهی است که شما می خواهید در یک محیط مشترک از مجرمان دور باشید. برخلاف زنجیره بلوکی عمومی ، فقط افراد مجاز می توانند وارد این نوع شبکه شوند. بنابراین ، هر گره احراز هویت می شود و هیچ مجوزی برای مجرمان باقی نمی گذارد.

برجام برتر Blockchain

انواع کنسرسیوم Blockchain

در حال حاضر اصولاً سه نوع کنسرسیوم بلاکچین در بازار وجود دارد. اینها هستند –

 • متمرکز بر فناوری:

اینها سیستم عامل های قابل استفاده مجدد بلاکچین ، راه حل های مبتنی بر استانداردهای فنی را ارائه می دهند. عمدتا این موارد دارای موارد استفاده چند منظوره هستند – Hyperledger ، Enterprise Ethereum Alliance و غیره.

علاوه بر این ، این نوع کنسرسیوم صنعت بلاکچین صرفاً با هدف کمک به بلاکچین در دستیابی به شناخت جهانی وجود دارد.

 • متمرکز بر تجارت:

اینها تمایل دارند راه حلهای بلاکچین را برای یک مسئله خاص تجاری توسعه دهند. عمدتا همه راه حل ها فقط برای اهداف تجاری هستند – به عنوان مثال ، Bankchain ، Tradelens و غیره.

در حقیقت ، این معماری کنسرسیوم بلاکچین بر روی یک مورد خاص از Blockchain تمرکز می کند ، مانند بانکداری ، زنجیره تامین ، مراقبت های بهداشتی و غیره. به جای ارائه سیستم عامل های منبع باز ، بسیاری از آنها فقط برای اهداف تجاری هستند.

 • دو تمرکز:

در اینجا ، آنها هنگام ارائه بستر یا راه حل ، هم به فناوری و هم برای تجارت تمرکز دارند. بنابراین ، به نوعی ، آنها یک پلت فرم منبع باز مناسب برای هر نوع راه حل ارائه می دهند اما محصولات تجاری را نیز ارائه می دهند. یک مثال می تواند R3 باشد.

چه مزایایی را باید از کنسرسیوم Blockchain انتظار داشته باشید?

مزایای خاصی وجود دارد که باید از بلاک چین فدراسیون انتظار داشته باشید. بیایید ببینیم اینها چیست –

 • صرفه جویی در هزینه

شما باید در نظر بگیرید که آیا Blockchain فدرال در هزینه شما صرفه جویی می کند یا خیر. ایده اصلی عضویت ، کاهش هزینه ها است. بنابراین ، یکی را انتخاب کنید که بیشترین صرفه جویی در هزینه را برای صنعت شما داشته باشد.

 • تسریع در یادگیری

یک مزیت بزرگ دیگر که می توان از Blockchain فدراسیون انتظار داشت. برای رشد در زنجیره بلوک ، در یادگیری به پشتیبانی کامل نیاز دارید. بنابراین ، انتظار برای تسریع در روشهای یادگیری مفید خواهد بود. بسیاری از کنسرسیوم ها آموزش و سایر متخصصان پشتیبانی پشتیبانی را ارائه می دهند. چنین فرصت هایی می توانند تیم شما را نیز پرورش دهند.

 • به اشتراک گذاری خطر

خوب ، یکی دیگر از مزایای Blockchain فدراسیون تقسیم ریسک است. بنابراین ، شما مطمئناً بستری را می خواهید که در آن هر شرکت در صورت وجود یک راه حل جدید برای بلاکچین ، ریسک کند. از آنجا که Blockchain هنوز جدید است ، بسیاری از خطرات مرتبط با آن در بازار وجود دارد. اما اگر اعضا همکاری کنند ، در صورت عدم موفقیت یا موفقیت راه حل ها ، خطر کلی بسیار کمتر است.

اکنون ثبت نام کنید: دوره خبره امنیت Blockchain (CBSE)

 • ایجاد توده حیاتی فرزندخواندگی

فقط ساختن تنها یک راه حل واحد نباید در مورد Blockchain فدراسیون باشد. استفاده از آن در سطح پذیرش انبوه به شرکت شما کمک می کند تا به راحتی به قله جدیدی برسد. بدون تصویب گسترده ، رسیدن به بازار جهانی دشوار خواهد شد.

 • حفظ ارتباط / طول عمر

کنسرسیوم شما باید یک راه حل یا نقشه نقشه راه مربوطه ارائه دهد. همانطور که این فن آوری مدام در حال تغییر است ، حفظ ارتباط در این زمینه بسیار سخت است. بنابراین ، با تغییر زمان ، باید انتظار داشته باشید که کنسرسیوم شما نیز برنامه خود را با توجه به آن تغییر دهد.

 • استانداردهای تأثیرگذار

در آخر ، باید انتظار داشته باشید که کنسرسیوم استانداردهای تأثیرگذار را ارائه دهد. با توجه به بازار ، Blockchain به زودی به قابلیت همکاری می رسد. شما باید بر استانداردها تأثیر بگذارید تا جایگاه خود را در این صنعت با ارزش تریلیون دلار مشخص کنید.

مزایایی که سازمانها از کنسرسیوم Blockchain انتظار دارند

در حالی که می فهمید که چه چیزی را باید انتظار داشت و چه چیزی را نباید انتظار داشت ، می توانید انتظارات سایر شرکت ها از کنسرسیوم بلاکچین را بررسی کنید.

یک دلویت نظر سنجی از 1386 شرکت جهانی می تواند به شما کمک کند تا ببینید چه چیزی واقعاً در این زمینه اتفاق می افتد. اما باید بدانید که این نظرسنجی شامل هر بنگاه اقتصادی در جهان نیست و بنابراین تعداد واقعی ممکن است متفاوت باشد.

فرم جدول زیر را بررسی کنید –

مزایا درصد شرکتهایی که انتظار آن را دارند
صرفه جویی در هزینه 57٪
تسریع در یادگیری 55٪
به اشتراک گذاری خطر 47٪
ایجاد توده حیاتی فرزندخواندگی 45٪
حفظ ارتباط / طول عمر 42٪
استانداردهای تأثیرگذار 42٪
مطمئن نیستم

کدام معیارها سازمانها برای انتخاب کنسرسیوم Blockchain استفاده می کنند?

همچنین می توانید بررسی کنید که بنگاه های اقتصادی در انتخاب کنسرسیوم بلاکچین از کدام معیارها استفاده می کنند. یک دلویت نظر سنجی از 1386 شرکت جهانی می تواند به شما کمک کند تا ببینید چه چیزی واقعاً در این زمینه اتفاق می افتد. اما باید بدانید که این نظرسنجی شامل هر بنگاه اقتصادی در جهان نیست و بنابراین تعداد واقعی ممکن است متفاوت باشد.

فرم جدول زیر را بررسی کنید –

معیارها درصد شرکتهایی که از آن استفاده می کنند
اهداف تراز شده 41٪
کیفیت سایر اعضا 37٪
شواهد تأثیر 36٪
فرصت تأثیرگذاری 36٪
هزینه مقرون به صرفه مشارکت 36٪
مشارکت تنظیم مقررات 36٪
خط مشی ها یا قوانین عضویت 35٪
بلوغ 34٪
با بودجه خوب 34٪
حکومت 30٪
غیر انتفاعی یا انتفاعی 23٪
مطمئن نیستم

کنسرسیوم ها و شبکه های بزرگ Blockchain

اینها برخی از کنسرسیوم ها و شبکه های Blockchain عمده در بازار هستند. به نظر می رسد همه این کنسرسیوم ها شرکت های زیادی دارند که از فناوری بلاکچین استفاده می کنند. بنابراین ، بیایید بررسی کنیم که این کنسرسیوم ها چگونه هستند –

هایپرلجر

بیایید با Hyperledger شروع کنیم. زنجیره بلوک هایپرلجر یکی از برجسته ترین کنسرسیوم های بلاک چین در حال حاضر در بازار است. لینوکس با شروع سفر خود به سال 2016 ، Hyperledger را تأسیس کرد. در حقیقت ، این کنسرسیوم می تواند یکی از بهترین سیستم عامل های منبع باز برای شرکت ها باشد.

چرا؟ خوب ، به این دلیل است که هایپرلجر تعداد زیادی راه حل ارائه می دهد ، و آنها عمدتا در ارائه پشتیبانی فناوری برای انقلاب بلاکچین متمرکز هستند. در حال حاضر ، آنها تعداد زیادی پروژه دارند ، از جمله ابزارها ، سیستم عامل ها ، کتابخانه ها و بسیاری دیگر.

با استفاده از این موارد ، می توانید به سرعت سیستم عامل های بلاکچین خود را به آسانی توسعه دهید. در حال حاضر ، آنها بیش از 260 عضو در کنسرسیوم خود دارند.

اتحاد سازمانی Ethereum

این کنسرسیوم شایسته دیگری برای لیست کنسرسیوم blockchain ما است. ویتالک بوترین در واقع بنیانگذار اصلی Ethereum است. با این حال ، از آنجا که Ethereum اصلی یک بلاک چین عمومی است ، آنها تصمیم گرفتند که یکی از شرکت های بزرگ را نیز راه اندازی کنند.

علاوه بر این ، این مورد جدید به شما امکان می دهد از نظر معاملات و بسیاری از امکانات اضافه شده ، حریم خصوصی را بدست آورید. در حال حاضر ، Enterprise Ethereum بیش از 250 عضو دارد که با هم همکاری می کنند. نوآوری اولویت اصلی آنها است ، و آنها تمایل دارند که یک محیط عالی برای پرورش نیز فراهم کنند.

R3

کنسرسیوم Blockchain r3 در واقع توپ عجیب موجود در لیست کنسرسیوم Blockchain است. چطور؟ در حال حاضر ، این یکی از کنسرسیوم های دو تمرکز است. کنسرسیوم blockchain r3 نه تنها نسخه منبع باز پلت فرم Corda خود را دارد ، بلکه نسخه تجاری آن را نیز برای شرکت ها ارائه می دهد.

یک اتفاق مهم دیگر این است که هر دو سیستم عامل با یکدیگر سازگار هستند. بنابراین ، جابجایی بین آنها کار ساده ای است. در حال حاضر ، کنسرسیوم blockchain r3 دارای یک اکوسیستم متشکل از 200+ عضو و در حال رشد است. با این حال ، باید بگوییم ، فن آوری آنها بیشتر به دنبال خرده فروشی های مالی است. اما کنسرسیوم blockchain r3 به آرامی در تلاش است تا به موارد استفاده دیگری نیز برسد.

در حال حاضر بسیاری از نام های اصلی در حال پیگیری کنسرسیوم blockchain r3 هستند.

بانک زنجیره ای

BankChain در واقع یک کنسرسیوم بلاکچین بانکی است که آنها در آن راه حل های مختلف بلاکچین را اجرا ، ساخت و کاوش می کنند. با این حال ، تشکیل این کنسرسیوم های بلاکچین از فناوری های Primechain آغاز شد.

در حقیقت ، آنها مسئول حفظ ، اداره و بهره برداری از سیستم هستند. علاوه بر این ، آنها سفر خود را در سال 2017 با 9 پروژه زنده و 34 عضو آغاز کردند. برخی از محصولات آنها شامل – تخفیف فاکتور ، ضمانت های بانکی & اعتبار مستند ، KYC شرکت و رجیستری شارژ و موارد دیگر.

B3i

B3i نفر بعدی در لیست کنسرسیوم بانکی بلاکچین ماست. در سال 2016 ، ابتکار صنعت بیمه بلاکچین سفر خود را با بیمه های بیمه ای و بیمه ای آغاز کرد. در آن زمان ، آنها فقط می خواستند فناوری توزیع شده لجر را کشف کنند و از مزایای بالقوه آن مطلع شوند.

با این حال ، آنها بعداً خط تولید آن را گسترش دادند و اکنون بسیاری از راه حل های مبتنی بر بیمه را ارائه می دهند. یکی از آنها – قرارداد Cat XOL املاک است. در حال حاضر ، آنها حدود 18 عضو دارند.

IBM Food Trust

بخش عمده ای از زندگی ما حول و حوش غذا می چرخد ​​و بلاکچین می تواند به ایجاد ایمنی در این زمینه کمک کند. ظاهراً ، IBM Food Trust بزرگترین اکوسیستم تامین کنندگان ، تولیدکنندگان ، تولیدکنندگان ، خرده فروشان و بسیاری دیگر را ارائه می دهد.

در حال حاضر ، آنها بیش از 80 عضو در لیست خود دارند ، و چندین نام بزرگ غول پیکر مانند Walmart ، Nestle ، Unilever و بسیاری دیگر وجود دارد. و بنابراین ، با کمک سیستم عامل های خود ، شرکت ها می توانند زنجیره تامین مواد غذایی خود را از تامین کنندگان تا مصرف کنندگان ردیابی کنند.

چین لجر

China Ledger یک کنسرسیوم بلاک چین است که در چین راه اندازی شده است. در حقیقت ، آنها کنسرسیوم را راه اندازی کردند تا تأثیر این فناوری بر اقتصاد خود را درک و درک کنند. علاوه بر این ، آنها همچنین در حال کشف الگوریتم های رمزگذاری مختلف ، زنجیره های جانبی ، زنجیره های خصوصی و بسیاری دیگر از فن آوری های شبکه هستند.

آزمایشگاه های Wanxiang Blockchain اکنون اتحاد را رهبری می کند. همچنین این متشکل از یازده بورس کالا ، بورس دارایی مالی و بورس سهام است.

بیشتر از این ، آنها می خواهند بعداً در آینده راه حل ها و بسترهایی برای بخش های مالی خود در چین بسازند.

FISCO – کنسرسیوم مالی Blockchain شنژن

کنسرسیوم Financial Blockchain Shenzhen در 31 مه 2016 تأسیس شد و اکنون بیش از 100 عضو در کنسرسیوم خود دارد. همانطور که با نام می بینید ، آنها بیشتر در صنایع مالی تمرکز دارند. بنابراین ، همه اعضای آنها از شرکت ها و م companiesسسات خدمات اطلاعات مالی تشکیل شده اند.

از این رو ، FISCO در حال حاضر پروژه هایی در زمینه سهام ، اعتبار ، بیمه ، سرویس ابری ، سیستم امتیاز وفاداری ، دارایی های دیجیتال و بسیاری دیگر دارد. با این حال ، این پلت فرم در واقع منبع باز است. چین شروع به جابجایی در بلاکچین کرده است و اتفاقاً FISCO نتیجه آن است. بنابراین ، این یکی دیگر از بلاک چین های کنسرسیوم بیمه است.

شبکه تجارت جهانی حمل و نقل

شبکه تجارت جهانی حمل و نقل ، گروهی متشکل از 9 اپراتور ترمینال و حامل های اقیانوس را تشکیل داده است. پس از آن ، آنها پلت فرم باز خود را بر اساس Blockchain راه اندازی کردند. در واقع ، CargoSmart اولین کسی است که این کنسرسیوم را آغاز کرده است.

در حال حاضر آنها –

OOCL ، PSA International و بندر بین المللی شانگهای ، Evergreen Marine ، خطوط حمل و نقل COSCO ، بنادر Hutchison ، DP World ، Yang Ming و CMA CGM.

CargoSmart در واقع یک ارائه دهنده راه حل است. علاوه بر این ، این راه حل یک بستر دیجیتال برای اتصال حمل و نقل ، آژانس های سفارشی ، تدارکات ، حمل و نقل و بسیاری دیگر را ارائه می دهد. بنابراین ، این یک زنجیره بلوک برای کنسرسیوم زنجیره تأمین است.

تجار

Tradelens نفر بعدی در لیست کنسرسیوم زنجیره تامین ما است. آنها اینجا هستند تا انقلابی در جهان مدیریت زنجیره تأمین ایجاد کنند. در واقع این یک پلت فرم صنعت خنثی و باز مبتنی بر Blockchain است و بسیاری از بازیگران اصلی بازار از آن پشتیبانی می کنند.

در حال حاضر ، آنها بیش از 100 شرکت در اکوسیستم خود دارند. بیشتر ، بیشتر شامل پورت ها ، حمل کننده ها ، حمل و نقل ها ، 3PL ها ، اپراتورهای ترمینال و حمل و نقل کالا است. بنابراین ، تحت یک پلت فرم واحد گرد هم می آیند و همه چیز مربوط به زنجیره تأمین را رقمی می کنند.

اگر کنجکاو هستید که بلاکچین چگونه می تواند تأثیرات مثبتی بر دنیای زنجیره تأمین و عملیات مدیریت بگذارد ، باید اکنون در دوره مدیریت زنجیره تأمین شرکت و زنجیره تأمین شرکت کنید.!

بنیاد وب انرژی

بنیاد وب انرژی در بخش انرژی یک کنسرسیوم بلاکچین پیشگام است. بیشتر ، آنها ادعا می کنند که پیشگام این بلاکچین سازمانی برای اطمینان از نیازهای بازار ، عملیاتی و نظارتی این بخش هستند..

در حال حاضر ، آنها بیش از 100 عضو در اکوسیستم خود دارند. اگر در بخش انرژی هستید ، قطعاً می توانید آن را بررسی کنید. بنیاد انرژی وب همچنین فرصت های انعطاف پذیری زیادی را برای اعضا فراهم می کند.

مجموعه سلامت هاش

وقتی همه کنسرسیوم های دیگر بازار را تصاحب می کنند ، چرا بخش بهداشت و درمان عقب می ماند ، درست است؟ بنابراین ، مجموعه بهداشتی هاشد می آید. این کنسرسیوم های Blockchain برای مراقبت های بهداشتی یک جامعه جهانی از توسعه دهندگان ، مصرف کنندگان ، سازمان های مراقبت های بهداشتی یا هر کسی است که در بخش مراقبت های بهداشتی کار می کند.

این یک پلت فرم آزاد و جامعه غیرانتفاعی است که در آن نوآوری ها و ایده های جدید مبتنی بر بلاکچین را پرورش می دهند. به هر حال ، ما نتوانستیم تعداد دقیق اعضای اکوسیستم آنها را پیدا کنیم. با این حال ، ODH ، Change Healthcare ، Accenture ، PLC ، موسسه Altarum و موارد دیگر اتفاقاً در این لیست قرار دارند.

شبکه خدمات بهداشتی

حتی اگر این موضوع کاملاً جدید باشد ، تا اینکه شبکه Health Utility هیجان زیادی در بازار ایجاد کرده است. در حقیقت ، IBM ، Aetna ، PNC Bank ، Anthem و شرکت خدمات بهداشتی درمانی (HCSC) در حال همکاری برای ایجاد این اکوسیستم کنسرسیوم برای بخشهای بهداشتی هستند..

علاوه بر این ، هدف اصلی آنها بهبود قابلیت ردیابی و قابلیت همکاری صنعت مراقبت های بهداشتی است. همانطور که IBM در حال مخلوط شدن است ، با خیال راحت می توانیم فرض کنیم که این پلتفرم مبتنی بر Hyperledger Fabric باشد. به هر حال ، طبق این ، آنها مجموعه ای از راه حل ها را برای کمک به رشد بخش راه اندازی می کنند.

کانتور

بلاک چین کانتور یکی از پیشگامان کنسرسیوم های بلاکچین است. در واقع ، پروژه آنها در بخشهای مالی متمرکز است. بیشتر ، آنها از فناوری R3 برای تهیه نسخه پشتیبان از سیستم عامل بلاکچین خود استفاده خواهند کرد. هدف اصلی دیجیتالی کردن هر سند در بخشهای مالی است. پس از آن ، آنها می توانند شروع به راه اندازی یک سری راه حل کنند.

در حال حاضر ، آنها دوازده بانک در اکوسیستم خود دارند. آنها شامل –

Mizuho ، Scotiabank ، BNP Paribas ، بانک CTBC ، بانک بانکوک ، ING ، Intesa Sanpaolo ، Natwest ، SEB ، U.S Bank ، BBVA و HSBC.

مارکو پولو

مارکو پولو یکی دیگر از موارد عالی در لیست کنسرسیوم بلاک چین ما است. آنها در سال 2017 راه اندازی شدند و عمدتا بر روی طیف وسیعی از بلاکچین مالی تجارت تمرکز داشتند. در وهله اول ، آنها در تلاشند تا در دسترس بودن منابع مالی سرمایه در سیستم عامل TradeIX راه حل خود باشند. بیشتر ، آنها در حال ساخت محلول r3 Corda هستند.

بخشهای مالی متعددی مانند SMBC ، بانك بانك ، ING ، Standard Chartered Bank ، BNP Paribas ، انجمن Forfaiting (ITFA) ، NatWest ، گروه مالی OP ، Natixis ، Commerzbank ، DNB و تجارت بین المللی بخش عمده ای از اكوسیستم است.

ما. تجارت

ما تجارت را آسان می کنیم ، و ارتباط برقرار کردن با فروشندگان و فروشندگان بالقوه و مدیریت کلیه پرداخت ها و سفارشات را برای مصرف کنندگان آسان می کند. علاوه بر این ، هر تجارت در Blockchain KYC است. بنابراین مسئله کلاهبرداری یا فساد وجود ندارد.

یکی دیگر از جنبه های خوب این کنسرسیوم بلاکچین این است که به انتخاب محصولات مختلف بانکی نیز کمک می کند. بانکهای داخل اکوسیستم ضمانت پرداخت را نیز ارائه می دهند. در حال حاضر ، آنها هشت بانک زیر سیستم عامل دارند.

Batavia یکی از کوچکترین کنسرسیوم های blockchain تاکنون بوده است. آنها فقط پنج عضو در اکوسیستم خود دارند. آنها برای تهیه پشتیبان فناوری خود از IBM کمک می گیرند. این پنج بانک –

Commerzbank ، بانک مونترال ، گروه ارست ، UBS و CaixaBank.

تمرکز Batavia روی برنامه های blockchain مرزی ، مانند استفاده از ویژگی های قرارداد هوشمند برای هر راه حل مالی است. با کمک می توانید پرداخت مرزی خود را پیگیری کرده و پرداخت ها را به راحتی ارسال یا دریافت کنید. با این حال ، Batavia با We.Trade ادغام شده است و اکنون دیگر وجود ندارد.

اکنون ثبت نام کنید: دوره Blockchains و تجارت مالی

MOBI

Mobility Open Blockchain Initiative یک کنسرسیوم غیرانتفاعی است که مبتنی بر Blockchain است. این سازمان از NGO ها ، شرکت ها و دولت های آینده نگر تشکیل شده است تا از خدمات حرکتی مطمئن و مقرون به صرفه اطمینان حاصل کنند.

علاوه بر این ، آنها همچنین راه حل های سبزتر ، کارآمد و کم ازدحام با استانداردهای معمول Blockchain را ارائه می دهند. آنها با هویت وسیله نقلیه شروع کردند و به زودی سایر بخشهای تحرک را نیز تحت پوشش قرار می دهند. در حال حاضر ، آنها 87 عضو دارند.

اتحاد معتبر IoT (TIA)

بخش اینترنت اشیا greater بیشتر به اعتماد احتیاج دارد. بنابراین ، Trusted IoT Alliance آمد تا روز را نجات دهد. در واقع ، آنها قصد دارند صنعت اینترنت اشیا را قابل اطمینان تر کنند و خوانایی آنها را القا کنند. به همین دلیل است که آنها حسگرهای اینترنت اشیا را با قراردادهای هوشمند ترکیب می کنند تا یک محیط ردیابی دیجیتال را تسهیل کنند.

مزیت بزرگ دیگر این است که آنها در زمینه نوآوری ها آزادی کامل را ارائه می دهند. بنابراین ، شما بهترین ابزارها را برای توسعه پروژه جدید خود دریافت خواهید کرد. در حال حاضر ، آنها 42 عضو دارند.

گروه تبادل ژاپن – JPX

موسسات مالی و فناوری اطلاعات مختلف ژاپن این کنسرسیوم بلاکچین را به نام Japan Exchange Group تشکیل دادند. در حال حاضر ، آنها 44 عضو دارند و همه آنها شرکتهای مالی یا IT هستند. اما هدف اصلی چیست?

خوب ، آنها می خواهند راه حل هایی برای بازار سرمایه توسعه دهند. بعلاوه ، برخی از پروژه های آنها در حال انجام است. این شامل –

عملیات KYC ، فرآیندهای تطبیق تجارت ، فرآیند پیش از تسویه حساب تجارت فرامرزی اوراق بهادار و غیره.

جمع بندی افکار

در پایان ، کنسرسیوم های بلاکچین واقعاً در حال تغییر نحوه عملکرد بازار در این سال ها هستند. آنها به جای رقابت با یکدیگر همکاری می کنند تا دنیا را به مکانی بهتر تبدیل کنند. در صورت تمایل به ارائه راه حل سازمانی خود ، می توانید با پیوستن به کنسرسیومی که ایده های شما در آن پرورش می یابد ، شروع کنید..

در این راهنما ، ما 20 کنسرسیوم برتر بلاکچین را لیست کرده ایم. آنها را بررسی کنید و موردی را که متناسب با نیاز شماست انتخاب کنید. اگر می خواهید در مورد این نوع بلاکچین عمیق تر بدانید ، پس توصیه می کنیم با دوره رایگان بلاکچین خود شروع کنید.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector