Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

راهنمای استراتژی کسب و کار نهایی Blockchain

فناوری Blockchain نسبتاً جدید است. با این حال ، این همه تلاش برای افزایش کارایی عملیاتی را متوقف نکرده است. داستان های موفقیت در مورد استفاده از این فناوری ، نیاز به ابتدای کار با فناوری را توجیه می کند. به طور فزاینده ای از نیاز به درک استراتژی های مختلف کسب و کار بلاکچین ، برای موفقیت بیشتر در محیط های مختلف تجاری ، روشن می شود.

ایده های تجاری بلاکچین به آرامی در حال رشد است و راهی آسان برای استفاده از مزایای فناوری دفتر به مشاغل می دهد. با این حال ، ابتدا باید درک کرد که فناوری دفتر کل چیست.

Blockchain شبکه ای نظیر به نظیر است که از یک دفتر ثبت نام فاسد غیرمتمرکز برخوردار است. هر رکورد دیجیتال منتقل شده در زنجیره دارای یک مهر زمان خاص است که هیچ کس نمی تواند در آن دستکاری کند. این شبکه همچنین مستقل و غیرمتمرکز است بنابراین نیاز به دولت متمرکز را از بین می برد.

Contents

اینفوگرافیک استراتژی تجاری Blockchain

مراحل اجرای استراتژی تجاری Blockchain

ویژگی های استراتژی تجاری Blockchain

شبکه تجاری Blockchain همه چیز درمورد عدم تمرکز داده ها است. شبکه با بهره گیری از گره های شبکه ، اعتماد به یک واحد ذخیره سازی را از بین می برد. استراتژی های تجاری بلاکچین ممکن است متفاوت باشد. با این حال ، همه آنها دارای ویژگی های حیاتی مانند شفافیت ، امنیت ، یکپارچگی و کارایی هستند که آنها را برجسته می کند.

هر ایده تجاری بلاکچین باید همیشه به عنوان راهی برای افزایش شفافیت در شبکه مورد بررسی قرار گیرد. هرکسی که از چنین شبکه ای استفاده می کند باید بتواند تاریخ معامله را هر زمان که بخواهد ردیابی کند.

روند تجارت بلاکچین همیشه باید بالاترین سطح صداقت را رعایت کند. در این حالت ، یک معامله فقط باید با توافق در یک شبکه تجاری بلاکچین انجام شود. کاربران در یک شبکه نیز باید به طور مستقل کار کنند.

تغییرناپذیری مدل تجاری جدید بلاکچین ، نیاز به تأیید دستی یا تأیید شخص ثالث را کاهش می دهد. جنبه هش این فناوری را غیرقابل قبول می کند.

آنچه قبل از اجرای استراتژی تجاری Blockchain باید بدانید

هر ایده تجاری Blockchain همیشه باید سه عامل اساسی را در نظر بگیرد ، آنها شامل:

  • ارزش فناوری Blockchain
  • بازگشت کوتاه مدت سرمایه گذاری به مقیاس رشد
  • طرح خیاطی برای مقیاس پذیری بلند مدت

ارزش فناوری Blockchain

ارزش فناوری دفتر دیجیتال در یک شبکه تجاری بلاکچین یکی از مواردی است که همچنان اعتبار خود را به عنوان فناوری قرن 21 تایید می کند. بلاکچین یک فناوری نسل دوم است زیرا قرار است انقلابی در بخشهای مختلف اقتصاد ایجاد کند.


بلاکچین به عنوان یک دفتر توزیع جهانی ، امکان جابجایی اقلام با ارزش مانند پول به موسیقی و همچنین رای گیری را بدون نیاز به واسطه ها فراهم می کند. خلاص شدن از شر نتایج واسطه در کاهش پیچیدگی معاملات و همچنین هزینه های غیر ضروری بدون در نظر گرفتن استراتژی استفاده از بلاکچین.

مدل های تجاری بلاکچین همچنین منجر به بهبود شفافیت و همچنین کنترل تقلب می شود و به مشاغل اجازه می دهد حداکثر ارزش را از فعالیت های خود تولید کنند..

بازگشت سرمایه کوتاه مدت با استفاده از فناوری Blockchain

در حین بررسی استراتژی تجاری بلاکچین ، تهیه یک پروژه قابل توسعه مهم است. برای اینکه یک کسب و کار به رشد مطلوب برسد ، باید در کوتاه مدت ، بازده احتمالی سرمایه گذاری مشخص باشد. تعیین اهداف کوتاه مدت به عنوان راهی برای به دست آوردن مزایای واقعی این فناوری ضروری است.

مشاغلی که در مشاغل زنجیره تأمین اشتغال دارند می توانند در ابتدا استراتژی تجاری بلاکچین خود را با هدف کاهش هزینه های عملیاتی ساختار دهند. این فناوری می تواند در از بین بردن اختلافات در فرآیند زنجیره تامین و همچنین از دست دادن محصول کمک کند ، بنابراین سرعت حمل و نقل را تسریع می کند.

کاهش هزینه یکی از موفق ترین اهداف کوتاه مدت به عنوان راهی برای دستیابی به بازگشت سرمایه برای استفاده از فناوری بلاکچین است..

خیاطی ایده تجاری Blockchain برای مقیاس پذیری

ادغام استراتژی های تجاری بلاکچین کوتاه مدت و بلند مدت در استراتژی اولیه ضروری است. یافتن راهی برای تلفیق این دو روش مطمئن برای بهره مندی از مزایای کامل فناوری دفتر حساب است. به عنوان مثال ، یک شرکت دارویی می تواند در کوتاه مدت از فناوری برای کاهش تلفات محصول و همچنین زمان حمل و نقل استفاده کند ، بنابراین ، میزان موفقیت را افزایش می دهد.

برای مقیاس بندی در آینده ، شرکت داروسازی می تواند مدل تجاری خود را برای همکاری با بیماران با هدف تجاری سازی داده های آنها برای تحقیقات دارویی ، پیکربندی کند. گرچه راه حل های کوتاه مدت در صنعت تغییر نخواهند کرد ، اما استراتژی بلند مدت به شرکت داروسازی اجازه می دهد مقیاس بندی کند ، بنابراین بر صنعت تسلط پیدا می کند.

نحوه پیاده سازی استراتژی تجاری بلاکچین

فناوری Blockchain هنوز در سالهای نوپای توسعه است. با این حال ، هنوز هم چندین روش وجود دارد که می توان از این فناوری به خوبی استفاده کرد. وقتی نوبت به اجرای استراتژی تجاری بلاکچین می رسد ، مراحلی وجود دارد که یک کسب و کار برای موفقیت بیشتر باید دنبال کند.

روی یک موضوع خاص تمرکز کنید

برای موفقیت بزرگ ، استفاده از فناوری در یک مسئله خاص مهم خواهد بود. به جای تلاش برای استفاده از فناوری در کل فعالیت تجاری ، یک کسب و کار باید استراتژی تجارت بلاکچین را برای تمرکز بر یک مسئله واحد پیکربندی کند..

با محدود کردن زمینه های تمرکز ، یک کسب و کار می تواند از کارآیی بیشتری برخوردار شود و در این فرآیند قابلیت های بلاکچین را بهینه کند. به همین دلیل ، یک مدیر کسب و کار باید زمانی را صرف طوفان فکری با تیم خود کند تا ببیند این فناوری از کجا استفاده زیادی می کند. این می تواند در مدیریت تدارکات و تأمین ، نگهداری سوابق یا استفاده از فناوری برای افزایش معاملات باشد.

در این حالت ، یک استراتژی تجاری بلاکچین باید بر عملیاتی متمرکز باشد که در آینده به اصلاحات اضافی نیاز دارد. فناوری دفتر هنوز در حال پیشرفت است و قابلیت های جدید و همچنین ویژگی های آن آماده پیشرفت هستند.

قدم های کوچک بردارید

گاز کامل غرق شدن در بینی و استفاده از فناوری بلاکچین ممکن است در طولانی مدت خودکشی باشد. بنابراین یک ایده تجاری بلاکچین باید بر اجرای مرحله به مرحله فناوری متمرکز باشد.

این واقعیت که فناوری بلاکچین در طول مسیر به تغییرات زیادی نیاز دارد ، احتیاط زیادی را نیز به دنبال دارد. به همین دلیل ، تمرکز روی راه حلهای کوچک با استفاده از فناوری که تأثیر زیادی خواهد داشت ، مهم خواهد بود.

اعتماد زیاد به فناوری به عنوان بخشی از استراتژی تجاری بلاکچین ایده آل نیست. درعوض ، با استفاده از این فناوری برای استفاده خاص و جلوگیری از وسوسه خزش ، ثابت قدم بمانید.

با یک POC همراه باشید و تمام انتظارات را بهم متصل کنید

ارائه اثبات مفهوم جنبه اساسی پیاده سازی استراتژی تجاری بلاکچین است. اثبات مفهوم ضروری است زیرا به شما اجازه می دهد تا همه اهداف و نتایج خود را برنامه ریزی کند. برنامه ریزی ضروری است زیرا به شما این امکان را می دهد تا یک کسب و کار همچنان روی استفاده از فناوری بلاکچین در یک موضوع خاص متمرکز باشد.

در مرحله برنامه ریزی ، بحث و گفتگو با افراد مختلف با نظرات و دیدگاه های مختلف مهم خواهد بود. با طوفان فکری ، ایده ها باید در مورد چگونگی استفاده بهتر از این فناوری برای پرداختن به موضوعات اساسی توضیح دهند. طوفان فکری نیز ضروری است زیرا به شما امکان می دهد قبل از مرحله اجرا ایده کامل تجارت بلاکچین را تغذیه کنید.

استراتژی تجاری Blockchain را پیاده سازی کنید

پس از طوفان مغزی و ارائه تمام ایده های تجاری بلاکچین ، مرحله بعدی اجرای آن است. اجرای استراتژی تجاری بلاکچین در آغاز کار ساده ای نیست. این به این دلیل است که اثبات مفهوم ممکن است در آغاز نقایص زیادی داشته باشد. به همین دلیل مهم است که هنگام کار روی مرتب سازی موضوعات یک به یک ، در مقیاس های کوچک اجرا شود.

بازگشت به پیکربندی معایب باید به عنوان راهی برای به دست آوردن بهترین نتیجه از استراتژی تجارت بلاکچین مطرح شود. این زمان مناسب برای بازگشت دوباره به اعضای تیم است تا یک بار دیگر در مورد نقص اساسی و نحوه حل بهتر آنها ایده پردازی کنید..

آزمایش یک میلیون زمان پس از هر اصلاح موفق ، تنها راهی است که می تواند از فناوری بلاکچین بهترین بهره را ببرد. هرچه راه حل بلاکچین پیچیده تر باشد ، اصلاح و آزمایش بیشتری باید به کار گرفته شود.

ممکن است همکاری با شرکت های دیگر به عنوان راهی برای تنظیم دقیق یک راه حل بلاکچین مشخص مطرح شود. تعداد زیادی از شرکت ها وجود دارند که مایلند هزینه های زیادی را در یک پروژه بلاکچین با چشم اندازهای فوق العاده خرج کنند.

مراحل اجرای استراتژی تجاری Blockchain

مراحل
شماره اصلی را شناسایی کنید & تعیین اهداف -نگاهی دقیق تر به یک کسب و کار و شناسایی مسئله ای که از قابلیت بلاکچین بهره می برد

-یک مورد استفاده کنید که بتواند این فناوری را مفید کند

– اهدافی را بیابید که فناوری بلاکچین باید پس از اجرا به آنها برسد

اثبات مفهوم را توسعه دهید -با یک تیم طوفان فکری کنید تا یک راه حل بلاکچین ارائه دهید

– طرح POC را هنگام طوفان مغزی طراحی کنید

– تهیه برنامه برای اجرا

راه حل آزمایشی بلاکچین -نمونه اولیه POC بسازید

-راه حل بلاکچین را آزمایش کنید

-تمام خطاها و موفقیت را ارزیابی کنید و سعی کنید راه حل blockchain را جلا دهید

راه حل Blockchain را باز کنید -با انجام آزمایشات ، محلول بلاکچین را باز کنید

-برای اطمینان از مطابقت با همه معیارها ، این را بررسی کنید

استراتژی تجاری بلاکچین را از کجا پیاده سازی کنید

یک استراتژی تجاری بلاکچین فقط می تواند با استفاده از فناوری بلاکچین از سه طریق مختلف استفاده کند: خصوصی ، عمومی و ترکیبی. سه گزینه بلاکچین راهی آسان برای استفاده از هم افزایی فناوری بلاکچین برای اهداف مالی یا غیرمالی فراهم می کند.

اجرای استراتژی تجاری بلاکچین در بلاکچین عمومی

وقتی نوبت به اجرای استراتژی تجاری بلاکچین در یک بلاکچین عمومی می رسد ، اساساً یک تجارت به افراد ، از هر طیف زندگی ، امکان دسترسی به محتوای شبکه را می دهد. در این حالت هیچ محدودیتی در مورد اینکه چه کسی می تواند وارد کند یا چه کسی می تواند برای دسترسی به محتوای شبکه وارد شود وجود ندارد.

یک بلاک چین عمومی با مکانیزم تشویقی طراحی شده است تا افراد بیشتری را به عضویت در شبکه ترغیب کند. با توجه به اینکه این زنجیره برای همه باز است ، بیت کوین نمونه کاملی از بلاک چین ایده آل است.

یکی از بزرگترین اشکالات ادغام استراتژی تجاری بلاکچین در بلاک چین عمومی مربوط به میزان قدرت محاسباتی مورد نیاز برای نگهداری چنین دفترچه ای است. یک کسب و کار به مقدار قابل توجهی از قدرت محاسباتی نیاز دارد ، که فقط برای کارکرد شبکه تجارت می تواند منجر به هزینه های اضافی شود.

علاوه بر این ، یک کسب و کار باید از این واقعیت آگاه باشد که برای دستیابی به اتفاق نظر ، هر گره در شبکه باید یک مسئله رمزنگاری پیچیده را که اثبات کار آن است ، حل کند. یکی دیگر از معایب بلاکچین عمومی در یک محیط تجاری مربوط به عدم رعایت حریم خصوصی در مورد معاملات است. ممکن است با توجه به ماهیت بلاک چین عمومی ، یک تجارت نتواند برخی معاملات حیاتی را خصوصی نگه دارد.

اجرای ایده تجاری بلاکچین در بلاکچین خصوصی

مشاغلی که نیاز به پنهان کردن برخی اطلاعات یا معاملات از مالکیت عمومی دارد ، ممکن است به عنوان بخشی از استراتژی تجارت بلاکچین خود ، از بلاکچین خصوصی استفاده کند. اجرای استراتژی کسب و کار در یک بلاکچین خصوصی ، راهی آسان برای محدود کردن دسترسی کاربر به برخی از محتواها برای یک کسب و کار فراهم می کند.

کاربران غیرمجاز برای دسترسی به محتوای بلاک خصوصی در این مورد مجوز دارند. شخصی که بلاکچین خصوصی را مدیریت می کند تنها کسی است که می تواند اجازه دسترسی دهد. بلاکچین خصوصی به مشاغل اجازه می دهد معاملات را هر طور که صلاح می دانند تنظیم کنند.

مقررات را می توان با در نظر گرفتن ماهیت معاملات و همچنین سرعت و قصد آنها تنظیم کرد. Blockchains خصوصی همچنین دستوراتی با اندازه بزرگتر از مقیاس پذیری را در مورد کارایی معاملات می دهد.

بلاکچین خصوصی یک بستر ایده آل برای اجرای استراتژی بلاکچین برای مشاغلی است که می خواهند به خوبی از قابلیت های بلاکچین اما در یک محیط کنترل شده استفاده کنند. بنیاد لینوکس با توجه به اینکه برای پیوستن به شبکه احتیاج به دعوت دارد ، نمونه کاملی از بلاکچین خصوصی است.

با این حال ، توجه ، این است که Blockchains خصوصی کاملاً از دسترس مردم خارج نیستند. افراد همچنان می توانند به محتوای بلاکچین دسترسی پیدا کنند اما براساس آنچه مدیر می خواهد آنها را ببیند.

اجرای استراتژی تجاری بلاکچین در بلاک چین ترکیبی

درست همانطور که از نامش پیداست ، بلاک چین ترکیبی تمام ویژگی های مثبت بلاکچین عمومی و خصوصی را با هم ترکیب می کند. پیاده سازی ایده تجاری بلاکچین در بلاک چین ترکیبی به شما امکان می دهد تا از دو زنجیره بلوک بهترین بهره را ببرید.

هیبرید یک بلاکچین ایده آل برای شرکت های بسیار منظم و همچنین ادارات دولتی است که به دنبال استفاده از قابلیت های بلاکچین هستند. اجرای ایده تجاری بلاکچین در Hybrid به یک کسب و کار اجازه می دهد انعطاف پذیری و کنترل بیشتری روی داده های به اشتراک گذاشته شده در دفتر عمومی و خصوصی داشته باشد.

در حالی که بلاکچین هیبریدی برای همه باز نیست ، با وجود برخی از ویژگی های برجسته بلاکچین مانند یکپارچگی ، شفافیت و امنیت همراه است. یک بلاک چین ترکیبی به شما امکان می دهد افرادی را که می توانند در بلاکچین مشارکت کنند ، شخصی سازی و کنترل کند. بلاکچین این امکان را برای یک کسب و کار فراهم می کند تا معاملات قابل انتشار عمومی را تنظیم کند.

بلاک چین عمومی بلاکچین خصوصی بلاک چین ترکیبی
تعریف Blockchain عمومی برای مشاهده مطالب و مشارکت در تصمیم گیری برای همه آزاد است -برای همه باز نیست بلکه برای افراد دارای مجوز مجاز است.

-بلاکچین با یک مدیر همراه است که دسترسی و همچنین دسترسی به محتوای بلاکچین را محدود می کند

– جنبه های بلاکچین عمومی و خصوصی را با هم ترکیب می کند تا منجر به ایجاد بلاک چین ترکیبی شود.

-بلاک چین ترکیبی به افراد امکان می دهد برخی از فرآیندها و مطالب را خصوصی و برخی دیگر را عمومی نگه دارند

شفافیت سطح بالایی از شفافیت بلاکچین فقط برای افرادی که به شبکه دسترسی دارند شفاف است شفافیت به چگونگی تمایل مالکان برمی گردد
مشوق به گونه ای پیکربندی شده است که مشارکت کنندگان برای رشد شبکه انگیزه می گیرند دسترسی محدود اساساً به معنای کمبود انگیزه است زیرا مدیران افرادی را که می توانند به شبکه بپیوندند تنظیم می کنند . دارندگان هیبرید می توانند تصمیم بگیرند که به عنوان راهی برای جذب افراد بیشتر ، به کاربران انگیزه دهند
از Case استفاده کنید ایده آل برای انواع صنایع که حریم خصوصی مسئله ای نیست.

-یک بلاکچین ایده آل برای ایجاد ارز رمزنگاری شده تجاری

-بلاکچین ایده آل برای سازمانهایی که به کنترل کامل گردش کار و معاملات خود در بلاکچین نیاز دارند -هیبرید یک بستر ایده آل برای بلاکچین برای پروژه هایی است که می توانند در هر زمان خاص دولتی یا خصوصی شوند.

-این همچنین یک بستر مناسب برای پروژه هایی است که اعتماد زیادی به اعتماد ندارند

خدمات مشتری خود را بشناسید نیاز نیست آره آره
هزینه معامله بسیار گران قیمت با توجه به تعداد محدودی از افرادی که به محتوای شبکه دسترسی دارند ، راه اندازی و نگهداری کاملا مقرون به صرفه است مقرون به صرفه

فدراسیون بلاکچین

چندین نهاد می توانند گرد هم آیند و از مزایای فناوری بلاکچین در یک شبکه استفاده کنند. ضمن اعتماد به یک شبکه واحد ، نهادها هنوز قادر به ایجاد یک نوع غیرمتمرکز از سیستم هستند. در چنین شرایطی ، بلاکچین فدراسیون برای تأمین نیازهای هر نهاد در شبکه ضروری است.

یک بلاکچین فدراسیون در واقع یک مرکز است که به موجب آن سازمان ها قادر به تبادل اطلاعات در یک شبکه واحد هستند. نهادهای درگیر در چنین شبکه ای هر از گاهی گرد هم می آیند و تغییرات لازم را ایجاد می کنند که باعث می شود شبکه کارایی بیشتری داشته باشد.

Federated Blockchain باعث ایجاد یک شبکه غیرمتمرکز می شود که به موجب آن هر نهادی می تواند به محتوای شبکه دسترسی پیدا کند. بر خلاف Blockchains Private ، که یک نهاد یا فرد مسئولیت آن را بر عهده دارد ، در یک blockchain فدراسیون ، هر موجودی مسئول وقایع در یک شبکه است.

استفاده از بلاک چین فدراتیو در استراتژی تجارت

بلاک چین های عمومی شبکه های غیرمتمرکز هستند که از سطح امنیتی خوبی برخوردار هستند. با این حال ، آنها فاقد سرعت و کارایی هستند. از طرف دیگر ، Blockchain خصوصی بسیار مقیاس پذیر و سریع تر است اما کاملاً غیر متمرکز نیست.

Blockchain فدراسیون آخرین راه حل را برای کنسرسیومی ارائه می دهد که می خواهد از مزایای کامل فناوری دفتر کل استفاده کند. بلاک چین های فدرال هنگامی که نوبت به پردازش معاملات می رسد ، بسیار سریعتر عمل می کنند.

این واقعیت که تعداد گره های مورد نیاز برای اعتبارسنجی همیشه تحت کنترل است ، خطر مسائل مقیاس پذیری را کاهش می دهد. علاوه بر این ، سرعت و سرعت پیچیده تر معاملات منجر به کاهش هزینه های معاملات در یک بلاکچین فدراسیون می شود.

بلاک چین های فدراسیون برای گروه ها یا نهادهای خاص هستند. این واقعیت که آنها به غریبه های تصادفی در شبکه اجازه نمی دهند خطر 51٪ حملات را کاهش می دهد.

بلاکچین به عنوان یک سرویس

غول های فناوری با توجه به توانایی های Technologys در افزایش بهره وری عملیاتی ، به طور فزاینده ای در Blockchain سرمایه گذاری می کنند. افزایش سرمایه گذاری اساساً باعث ایجاد بلاکچین به عنوان یک سرویس شده است.

بلاکچین به عنوان یک سرویس اساساً پیشنهادی است که به افراد امکان می دهد از راه حل های مبتنی بر ابر برای ارائه برنامه های بلاکچین و همچنین قراردادهای هوشمند استفاده کنند. آمازون مایکروسافت و اوراکل برخی از غول های فناوری هستند که سرمایه های هنگفتی را برای تقویت بلاکچین به عنوان یک سرویس سرمایه گذاری کرده اند..

آمازون قبلاً از الگوهای بلاکچین به عنوان بخشی از Baas رونمایی کرده است که به کاربران وب سرویس آمازون اجازه می دهد با سرعت بیشتری شبکه های Hyperledger Fabric و Ethereum را راه اندازی کنند. این الگوها همچنین امکان ایجاد شبکه های بلاکچین با سهولت را برای افراد آسان می کند.

مایکروسافت خود را به عنوان پیشگام صنعت BaaS معرفی می کند. از طریق Azure ، غول نرم افزار به لطف شبکه ها و زیرساخت های از قبل پیکربندی شده ، روند ایجاد شبکه های بلاکچین را ساده کرده است. اتصالات داخلی به کاربران امکان می دهد تا پیشرفت های مختلف بلاکچین را تأیید و تکرار کنند.

شرکت اوراکل از سرویس ابری Enterprise-Grade Blockchain رونمایی کرده است. این سرویس به مشتریان سازمانی یک رویکرد کاملاً مدیریت شده و همچنین چارچوبی برای درگیر شدن در بلاکچین را ارائه می دهد. زنجیره بلوک آن به عنوان یک سرویس در پروژه پارچه Hyperledger منبع باز ساخته شده است.

فرآیند تجارت بلاکچین

یکی از مزایای اصلی فناوری بلاکچین کمک به کاهش اصطکاک بین طرف های درگیر در تبادل اطلاعات است. فرآیندهای تجاری بلاکچین به طور فزاینده ای مورد توجه قرار می گیرند ، زیرا این فناوری به ساده سازی عملیات مختلف کمک می کند.

فناوری دفتر دیجیتال از دو طریق سطح شبکه تجاری بلاکچین را بالا می برد. اول ، ضبط آسان تاریخ معاملات را که در کل یک شبکه تجاری انجام شده است امکان پذیر می کند. معاملات در هر زنجیره قابل اثبات و تغییرناپذیر است در نتیجه به افراد امکان می دهد از یک زنجیره داده اطمینان داشته باشند.

این فناوری همچنین با در نظر گرفتن تمام نقش ها و مسئولیت های افراد درگیر در یک معامله ، منطق تجارت را در یک شبکه تضمین می کند. به عنوان مثال ، استفاده از قراردادهای هوشمند نحوه کار طرفین با یکدیگر را تعیین می کند ، همچنین این قراردادها اطمینان حاصل می کنند که افرادی که در معامله شرکت می کنند ، همیشه طبق قوانین عمل می کنند.

چگونه بلاکچین در فرآیندهای تجاری انقلابی ایجاد می کند

استخدام ، مدیریت تماس و همچنین Fintech برخی از زمینه های کلیدی است که استراتژی تجارت بلاکچین در آن جلب توجه می کند. گسترش فراتر از ارز رمزنگاری شده ، این فناوری را در عملیات کلیدی تجارت پیدا کرده است.

در زیر برخی از استراتژی های تجاری در حال ظهور بلاکچین که صنایع مختلف را شکل می دهند ، آورده شده است.

ایده های تجاری Blockchain بخش کاربرد فواید

قابلیت ردیابی دارایی

زنجیره تامین و تدارکات

-Blockchain در حال افزایش ردیابی کالا و همچنین قطعات در سراسر زنجیره های تأمین و کل چرخه زندگی آنها است.

-این فناوری همچنین به بهبود تصمیم گیری در مورد مدیریت و تعمیرات موجودی کمک می کند

-حذف واسطه ها

-هزینه های کمتر مدیریت زنجیره تامین

-امنیت شدید بالا

تسریع در تسویه حساب های معامله

مالی و خرده فروشی

– زمان تسویه حساب تسریع شده یکی از مزایای مدل های تجاری Blockchain در خرده فروشی و تجارت الکترونیکی است.

-این فن آوری به تسریع زمان حل و فصل در بحث اختلافات مربوط به معاملات کمک می کند.

-شبکه های تجاری بلاکچین از مزایای پرداخت های بی مرز مرزی نیز بهره می برند

-سریعتر معاملات

– هزینه های پایین تر

-تجربه مشتری بهتر

مالیات و گمرک

هر بخشی

-ثابت شده است که این فناوری در اتوماسیون و ساده سازی بارهای انطباق شامل مالیات و گمرک قابل اعتماد است.

-حذف واسطه ها

-افزایش شفافیت و قابلیت ردیابی

حق امتیاز و مجوز پرداخت

دارایی، مالیه، سرمایه گذاری

فناوری بلاک چین شرایط قرارداد از پیش تعیین شده را به صورت خودکار در می آورد و در نتیجه امکان پرداخت سریعتر حق امتیاز و درآمد اشتراک را فراهم می کند.

-افزایش شفافیت

-افزایش قابلیت ردیابی

-پرداخت ها به صورت خودکار انجام می شوند

جلوگیری از تقلب در پرداخت حق امتیاز

مدیریت هویت هر بخش فناوری Blockchain در احراز هویت در blockchain برای هویت معتبر و همچنین وفاداری و مدیریت برنامه پاداش استفاده کرده است.. -حفظ حریم خصوصی و امنیت

-شناسه های امضا شده بی نظیر

– افزایش امنیت داده ها

– مهار تقلب

خط پایین

در حالی که فناوری Blockchain برای مدتی طولانی وجود داشته است ، فقط همین حالا است که مردم و همچنین شرکت های چند ملیتی علاقه زیادی به آن دارند. به طور فزاینده ای روشن می شود که این فناوری توانایی بالابردن معاملات در بخشهای مختلف و همچنین کاهش هزینه های معامله را دارد. علاوه بر این ، این فناوری توانایی افزایش اشتراک اطلاعات حساس را به روشی ایمن تر دارد.

گفته می شود مشاغلی که به دنبال ارتقا efficiency بهره وری عملیاتی خود هستند باید همچنان سرمایه گذاری زیادی روی این فناوری داشته و آن را به عنوان بخشی از استراتژی کسب و کار خود جاسازی کنند.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector