Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

چگونه می توان Blockchain را برای توانمند سازی تجارت خود پیاده کرد؟

بسیاری از شما تعجب می کنید که چگونه از بلاکچین برای مشاغل شخصی خود استفاده کنید و از مزایای آن بهره مند شوید. ما فرایند چگونگی پیاده سازی فناوری بلاکچین را برای مشاغل طی خواهیم کرد و به شما در درک بهتر مفهوم کمک خواهیم کرد.

فناوری Blockchain در ابتدا برای تأمین تجارت ارز دیجیتال ایجاد شد. با این حال ، دنیای باهوش فناوری خیلی زود متوجه شد که روش های دیگری وجود دارد که می توان از طریق آن بلاکچین را به کار گرفت.

فناوری بلاکچین برای مشاغل فعال در طیف وسیعی از صنایع برای اجرای بلاکچین کاملاً منطقی است. اگر هنوز در مورد ایجاد بلاکچین مناسب برای نیازهای تجاری خود تعجب می کنید ، در اینجا یک راهنمای عالی ارائه می شود که می تواند به شما کمک کند تا یک تصمیم آگاهانه بگیرید.

در حال حاضر ، ممکن است در مورد چگونگی استفاده از بلاکچین برای مشاغل شخصی خود و چگونگی استفاده از مزایای آن تعجب کرده باشید. چنین مشکلاتی همیشه با فناوری های جدید همراه است ، بنابراین نگران نباشید ، شما تنها نیستید. دقیقاً به همین دلیل است که ما در اینجا هستیم تا شما را با روند اجرای بلاکچین با جزئیات راهنمایی کنیم.

اکنون ثبت نام کنید:دوره Blockchain رایگان

نحوه پیاده سازی بلاکچین?

قبل از اینکه مشاغل از فناوری بلاکچین استفاده کنند ، ضروری است که ابتدا مشخص کنند بهترین و مناسب ترین کاربرد در سیمان بلاکچین به عنوان یک دارایی سودآور است تا یک بدهی پرهزینه..

با این حال ، به عنوان یک رهبر تجارت ، ابتدا باید اعتراف کنید که بلاکچین برای ماندن در اینجا است. دیگر نمی توانید آن را نادیده بگیرید. علاوه بر این واقعیت ، این راه حل های عملی برای بسیاری از مسائل عملکردی روزمره شما ارائه می دهد.

بهترین حرکت ممکن پیاده سازی بلاکچین است. بیایید با آن شروع کنیم!

فرصت ها را کاوش کنید

آیا برای شروع به الهام نیاز ندارید؟ در حال حاضر ، تعداد معدودی مثال و کاربرد پیاده سازی بلاکچین وجود دارد که می تواند شما را الهام بخشد.

بنابراین ، برای هر کاربر جدید ضروری است که اثربخشی استفاده های فعلی را بسنجد و بهترین الگو را برای پیاده سازی در شرکت خود انتخاب کند. شما باید موارد استفاده آزمایشی بلاکچین را که در حال حاضر در بازار به کار گرفته می شود ، جستجو کنید.

بانکی


مثال برجسته اجرای بلاکچین ، بخش بانکی است.

با توجه به تعداد نقض امنیت سیستم های بانکی آنلاین و این واقعیت که یکی از برجسته ترین جنبه های فناوری بلاکچین امنیت برتر است ، اجرای بلاکچین گزینه مناسبی برای سیستم های بانکی آنلاین بود.

به همین دلیل برخی بانک ها برای حفظ اطمینان مشتری تقریباً مجبور به استفاده از فناوری بلاکچین شده اند. این به نوبه خود باعث افزایش دقت ، سرعت و ایمنی معاملات و به طور کلی بانکداری آنلاین شده است. به نوبه خود ، این امر همچنین در هنگام حسابرسی به بانک ها کمک می کند.

به زبان ساده ، اجرای بلاکچین شفافیت و وضوح را برای موسسات مالی به ارمغان می آورد. به همین دلیل است که بیشتر بانک ها عاشق بلاکچین هستند.

نحوه پیاده سازی اینفوگرافیک های Blockchain

بیمه

این یک مثال برجسته برای پیاده سازی بلاکچین برای تجارت شما است.

برای هر شرکت بیمه ، شفافیت داده ها ضروری است. پیاده سازی فناوری Blockchain به منظور ساده سازی تبادل اینگونه داده ها و اطمینان از شفاف ماندن آن است.

این کار توسط قراردادهای هوشمند انجام می شود. این شرایط قرارداد را تأیید می کند و تعیین می کند که آیا یک واقعه / وضعیت خاص تحت شرایط قرارداد هوشمند ذکر شده قرار دارد یا خیر.

این منجر به این می شود که مشتری مبلغ ادعا شده را سریعاً بر اساس شایستگی دریافت کند. پس از آن ، سوابق با سرعت سرسام آور حفظ و به روز می شوند.

نیازی به گفتن نیست که بلاکچین همچنین ایمن و مقاوم در برابر هکرهای غیرقانونی را تضمین می کند. به همین دلیل است که در سال گذشته رشد گسترده ای در برنامه های بیمه بلاکچین و همچنین اجرای کلی در بخش های زندگی ، بهداشت و درمان ، عنوان و بیمه اتومبیل وجود دارد..

برخی از شرکت های بیمه مبتنی بر بلاکچین شناخته شده عبارتند از:

  1. Kasko2Go
  2. FidentiaX
  3. Everledger
  4. اثیری

شما می توانید موارد بیشتری را پیدا کنید ، زیرا بسیاری از شرکت های بیمه از فناوری بلاکچین استفاده می کنند.

در مورد تأثیر بلاکچین در بیمه کنجکاو هستید؟ در حال حاضر به راهنمای ما در زمینه بلاکچین در بیمه مراجعه کنید!

مراقبت های بهداشتی

لازم به یادآوری است که صنعت مراقبت های بهداشتی نیاز به سوابق دقیق دارد. علاوه بر این ، چنین پرونده های بیمار می تواند حاوی اطلاعات حساس باشد ، بنابراین امنیت همان اهمیت فوق العاده دارد. بنابراین ، برای پیاده سازی بلاکچین در زنجیره تامین مراقبت های بهداشتی ، باید به شدت روی داروها تمرکز کنید.

در حالی که فناوری بلاکچین به طور م toثر این شرایط را برآورده می کند ، همچنین فرصتی برای ترکیب روش های پرداخت آنلاین فراهم می کند.

این امر همچنین می تواند به بیمارستان ها و ارائه دهندگان خدمات پزشکی برای تسریع در پرداخت بیمه با شرکت های بیمه درمانی ارتباط برقرار کند. در حال حاضر شرکت های دارویی زیادی وجود دارند که برای اجرای بلاک چین در زنجیره تأمین سرمایه گذاری کرده اند.

بنابراین اثبات خواهد شد که انتخاب برای پیاده سازی فناوری بلاکچین هم برای مجری و هم برای مشتریان مفید است.

در مورد تأثیر بلاکچین در مراقبت های بهداشتی کنجکاو هستید؟ در حال حاضر راهنمای ما در مورد بلاکچین در مراقبت های بهداشتی را بررسی کنید!

مشاور املاک

این یکی دیگر از مثالهای کاربردی استفاده از زنجیره بلوک فوق العاده است. با شروع ثبت دیجیتال در بخش املاک و مستغلات ، خطر قابل توجهی از هکرها وجود دارد.

این موارد شامل تغییر جزئیات رکورد همراه با خطاهای ابتدایی مانند سوابق سو badمصرف ، مدارک نادرست و غیره است.

این می تواند تلفات بی رویه ای را به افراد عادی بی خبر وارد کند.

خوشبختانه ، اجرای بلاکچین در جهت حذف یا حداقل کاهش حاشیه خطا است. این ، به نوبه خود ، به اعتبار کسب و کار کاربر و همچنین مشتریان کمک می کند.

در مورد تأثیر بلاکچین در املاک و مستغلات کنجکاو هستید؟ در حال حاضر راهنمای ما در مورد بلاکچین را برای املاک و مستغلات بررسی کنید!

اجرای Blockchain: مراحل

در اینجا گام های اصلی شما برای پیاده سازی بلاکچین آورده شده است.

یک مورد استفاده را مشخص کنید

اولین قدم طبیعی شناسایی مورد استفاده است. این فرآیند شناسایی ، روشن و سازماندهی نیازهای شما برای بلاکچین است. مورد استفاده می کند چرا شما برای تجارت خود به زنجیره بلوک نیاز دارید؟ برای چه چیزی به بلاکچین نیاز دارید؟ و سعی دارید با اجرای بلاکچین به چه اهدافی برسید?

این به سادگی شفافیت اهداف شما را در رابطه با بلاکچین اضافه می کند. شما یک مورد استفاده را شناسایی می کنید و سپس مراحل بعدی خود را در مورد آن می سازید.

بهترین کار این است که از کوچک شروع کنیم. با برخی موارد استفاده خلبان بلاکچین شروع کنید. آنها را کاوش کنید ، آزمایش کنید ، از آنها استفاده کنید ، نتایج را تجزیه و تحلیل کنید و سپس بلاکچین را در مقیاس بزرگتر پیاده کنید.

بیشتر بخوانید: استفاده از بلاکچین: لیست موارد استفاده از فناوری Blockchain 20+

تهیه اثبات مفهوم (POC)

هنگامی که روش های مختلفی را که در آن اجرای بلاکچین می تواند به نفع تجارت شما باشد ، مرور کردید ، می توانید به POC بروید.

چندین نهاد Fortune 500 قبلاً پتانسیل اجرای بلاکچین را دیده اند و در حال تهیه پول برای اثبات مفهوم هستند. در این قسمت ، ممکن است مجبور شوید بلاکچین را در java یا هر زبان برنامه نویسی مناسب پیاده سازی کنید.

POC چیست?

این فرایندی است که پتانسیل عملی و امکان پذیر بودن پروژه بلاکچین را برای تجارت شما تعیین می کند.

مراحل توسعه POC

توسعه POC مانند هر فعالیت تجاری شروع می شود. با برنامه ریزی محکم روند کار با یک سری س questionsالات مرتبط با پروژه شما شروع می شود. این س questionsالات ، به نوبه خود ، به توسعه گام به گام POC کمک می کند.

س Theالات حول ماهیت تجارت و الزامات آن خواهد بود. همچنین ممکن است س questionsالات مربوط به بازار هدف را شامل شود ، به خصوص اگر ماهیت بازار طاقچه باشد.

پس از پاسخ به س questionsالات ، شما آماده هستید که پایه و اساس اساسی Proof of Concept خود را ایجاد کنید. در حالت ایده آل ، باید درک بهتری از جهت خود داشته باشید. با این کار از پیچیدگی های غیرضروری در طول توسعه POC جلوگیری می شود. با گسترش ، جلوگیری از پیچیدگی ها باعث جلوگیری از صرف وقت و هزینه زیاد در توسعه POC می شود که فاقد جهت است. این یک مرحله حیاتی است زیرا ممکن است مجبور شوید زنجیره بلوک را در جاوا پیاده سازی کنید. بیشتر ، در صورت نیاز ، ممکن است مجبور شوید برای پیاده سازی بلاکچین در پایتون نیز اقدام کنید.

مراحل دنبال کردن

در اینجا مراحلی وجود دارد که باید دنبال کنید:

ساخت نظری: مجموعه ای از دستورالعمل ها که پارامتر پروژه شما را توضیح می دهند.

نمونه اولیه: نمونه اولیه ای که شامل کد ، طرح ، معماری ، طراحی و ماکت است.

MVP: همچنین با حداقل مجموعه ای از بهترین ویژگی ها ، حداقل محصول مناسب و زنده نامیده می شود.

در طول توسعه اثبات مفهوم بلاکچین ، لازم است که توصیه های زیر را در ذهن داشته باشید.

شما باید نتیجه ای را که تجارت شما می خواهد بدست آورد یا مشکلی را که باید از طریق بلاکچین حل شود ، شناسایی کنید. بعلاوه ، سعی نکنید چرخ را تغییر دهید. ببینید آیا می توانید از چرخی که در حال چرخش است استفاده کنید.

با این منظور ، منظور ما این است که بگوییم با ایجاد انقلابی در خود بلاکچین ، از پیچیدگی زندگی خود جلوگیری کنید و در عوض ، از طریق بلاکچین انقلابی در تجارت خود ایجاد کنید. آزمایش نمونه یا نمونه اولیه بسیار مهم است. این می تواند به معنای تفاوت بین میلیون ها از دست رفته یا میلیون ها درآمد باشد.

POC بخش مهمی در اجرای فناوری بلاکچین است. در حال حاضر درباره راهنمای اثبات نهایی مفهوم آن بیشتر بدانید.

انتخاب بستر Blockchain

شما باید بستری را انتخاب کنید که متناسب با بودجه شما باشد اما دارای یک سابقه مشخص در زمینه تأثیرگذاری در حوزه انتخابی خود باشد. غالباً ، می توان با تاکتیک های چشمگیر بازاریابی گمراه شد و انتخاب اشتباهی انجام داد. بنابراین ، تحقیقات حیاتی است.

هنگام انتخاب یک بستر زنجیره بلوکی ، باید بررسی کنید که آیا آنها دارای یک ایستگاه منبع باز هستند یا خیر. همچنین باید اطمینان حاصل شود که تیم فنی آنها به درستی سازمان یافته است.

شاخص خوبی برای اثربخشی پلت فرم وبلاگ های فنی آنها است ، زیرا اکثر سیستم عامل هایی که ارزش پول شما را دارند یک وبلاگ دارند.

بلاکچین به عنوان یک سرویس

اگر می خواهید بلاکچین را در تجارت پیاده سازی کنید ، بهتر است به عنوان یک ارائه دهنده خدمات به سراغ زنجیره بلوک بروید. در حقیقت ، این ارائه دهندگان می توانند به شما کمک کنند تا بلاکچین را در تجارت خود پیاده سازی کنید و آن را مدیریت کنید. این یک رویکرد بدون دردسر برای اجرا است.

حتی اگر Ethereum یکی از محبوب ترین و رایج ترین سیستم عامل های بلاکچین در جهان است ، اما برای مشاغل تازه شروع شده با بلاکچین ، موثرترین راه برای ادامه کار استفاده از بلاکچین به عنوان یک سرویس است.

به این ترتیب ، نیازی به صرف وقت در توسعه زیرساخت ها ، یافتن نیروی انسانی ماهرتر نیستید ، اما فقط با شروع بلاکچین از قبل طراحی شده که می تواند متناسب با نیازهای شما تنظیم شود ، شروع کنید..

بهترین چیز این است که بسیاری از گزینه های خوب برای انتخاب از شناخته شده ترین غول های فن آوری وجود دارد. این گزینه ها شامل موارد زیر است:

  • آمازون یا AWS (خدمات وب آمازون)
  • Microsoft’s Azure
  • اوراکل

اگر SMB هستید ، به شما توصیه می کنیم از Amazon یا الگوهای Amazon Web Services (AWS) آنها شروع کنید. این سرویس pay-as-you-go نه تنها به شما امکان پرداخت متناسب با استفاده شما را می دهد ، بلکه الگوهای بلاکچین از قبل طراحی شده سرعت کار را سریعتر می کند. همچنین شما می توانید از بین Ethereum و Hyperledger Fabric به عنوان یک پلت فرم انتخاب کنید.

Microsoft’s Azure یکی دیگر از گزینه های مقرون به صرفه و سریع برای مشاغل کوچک و متوسط ​​با شرکای زیادی است. با این حال ، اگر شما یک شرکت بزرگ هستید ، ما Oracle Blockchain Solution را پیشنهاد می کنیم (فقط با پارچه Hyperledger موجود است).

از نظر سیستم عامل می توانید از بین گزینه های معروف مانند Ethereum ، Hyperledger Fabric یا Hyperledger Sawtooth یکی را انتخاب کنید..

بیشتر بخوانید:Blockchain به عنوان یک سرویس: راه حل های BaaS Enterprise-Grade

ساختمان & در حال آزمایش راه حل Blockchain

اگر کاربر جدیدی هستید ، ابتدا باید فن آوری های فعلی بلاکچین را مشاهده کنید. مواردی را که می توانند متناسب با نیازهای شما اصلاح شوند ، انتخاب و پیاده سازی کنید. به عنوان مثال ، شما باید چندین فاکتور را بررسی کنید که شامل موارد زیر است:

  1. عمق فناوری به معنای امنیت و اجماعی است که ارائه می دهد و اگر هم از بلاکچین های عمومی و هم خصوصی پشتیبانی کند.
  2. وسعت فناوری به معنای پشتیبانی از چندین زنجیره و چندین سیستم عامل است.

جنبه اصلی فناوری بلاکچین قراردادهای هوشمند است. این امر به افراد امکان می دهد محصولات مهم را بدون نیاز به شخص ثالث مرکزی انتقال دهند. شما می توانید قوانین مورد نیاز خود را به قراردادها ضمیمه کنید. بیشتر اینها پیاده سازی بلاکچین در پایتون است.

این اجازه می دهد تا روند انتقال به صورت خودکار انجام شود. همچنین شفافیت ایجاد می کند و اطمینان حاصل می کند که همه طرفین از قوانین قرارداد پیروی می کنند. در واقع ، این قرارداد هوشمند خود اجرا است که بلاکچین را برای مشاغل بسیار هیجان انگیز می کند. هر جا منطقی باشد که اتوماسیون را اضافه کنید قراردادهای هوشمند برای فرایندهای کاری خود ایجاد کنید.

در مورد برنامه ها ، ابتدا آنها را در شبکه آزمایشی آزمایش کنید تا مطمئن شوید عملکرد آنها دقیقاً همان طور که می خواهید ، است.

در حال انجام شرکا و ادغام

وقتی می خواهید بلاکچین را در تجارت خود پیاده کنید ، باید شرکا و ذینفعان خود را نیز در نظر بگیرید.

ممکن است وسوسه شوید که مجذوب شوید و کاملاً به بلاکچین بروید. به محض بهره مندی از مزایای فن آوری جدید ، راحت می توان از آن دور شد. شما هنوز هم به سیستم های قدیمی و توانایی ادغام در همان سیستم نیاز خواهید داشت.

چندین شرکت یا شرکت وجود خواهد داشت که فناوری blockchain را به کار نگرفته اند. بنابراین ، شما مجبور خواهید شد هر از گاهی با آنها ارتباط برقرار کنید. در نتیجه ، شما باید سیستم های قدیمی را در فناوری بلاکچین اخیراً پیاده سازی کنید. به شما این امکان را می دهد که با هر کسی که هنوز تعویض نکرده است روابط تجاری خود را حفظ کنید.

شاید آرام آرام به نمادی برای تغییر تبدیل شوید. مشاغلی که سوئیچ را انجام نداده اند به عنوان مثال به سمت شما نگاه می کنند. با گذشت زمان ، آنها ممکن است متقاعد شوند که راه حل استفاده از بلاکچین است.

آنها حتی ممکن است به سراغ شما بیایند و تلاش کنند نمونه اولیه شما را پیاده سازی کنند. به نوبه خود ، این راه جدیدی از تجارت را برای شما باز می کند. شما ممکن است یک فروشنده بلاکچین شوید.

اما این تنها در صورتی امکان پذیر است که سیستم های قدیمی در زنجیره بلوک شما ادغام شده باشند. اگر چنین باشد ، به بازدیدکنندگان اجازه می دهد تا انعطاف پذیری فناوری جدید را درک کنند. اگر آنها یکپارچه نباشند ، فناوری ممکن است برای افراد ناشناخته بیگانه باشد.

اکنون ثبت نام کنید: دوره حرفه ای Blockchain Professional (CEBP)

بهره برداری و مدیریت شبکه در تولید

برای اینکه همه چیز به هم بریزد ، می توانید بلوک اولیه را به تنهایی بسازید. با این حال ، چنین بلوکی باید هر ویژگی از این زنجیره را در خود داشته باشد.

این فرایند همچنین به اتصال ثانویه نیاز دارد تا مکاتبات داخلی بلاکچین فراهم شود. اینجوری فکر کن در اولین گام ، ما زمینه ارسال اطلاعات را برای گره ها فراهم کردیم. اکنون باید پایه و اساس آنها را برای دریافت اطلاعات ایجاد کنیم.

این جایی است که یک رمز رمزگذاری شده یا برای شخص غیر روحانی ارز رمزنگاری شده بازی می کند. برای مهار قدرت محاسباتی لازم برای اطمینان از ادامه ارتباط گره ها استفاده خواهد شد.

گسترش

بعدی استقرار یک برنامه در شبکه بلاکچین است که یک سرور برنامه آماده است. این مرحله ای است که شما تمام برنامه های خود را در زنجیره اصلی میزبانی می کنید. اگر برنامه هایی با نهادهای درون زنجیره ای و هم خارج از زنجیره دارید ، که آن را به یک راه حل ترکیبی تبدیل می کند ، آن را در سرور ابری مستقر کنید.

آیا می خواهید در مورد فناوری بلاکچین بیشتر بدانید؟ اکنون راهنمای نهایی تعاریف بلاکچین ما را بررسی کنید!

مواردی که در هنگام اجرای بلاکچین باید در نظر گرفت

در اینجا چیزهای سریع برای بررسی و بررسی در طول روند اجرای بلاکچین آورده شده است.

کار کنید

اگر می خواهید آزمایش کنید که آیا سیستم شما واقعاً کار می کند ، باید آن را کاملاً آزمایش کنید. ابتدا آزمایش آن در یک محیط کنترل شده ضروری است. سپس شما باید آن را در کار واقعی نیز آزمایش کنید. در پایان ممکن است متغیر منحصر به فردی پیدا کنید که قبلاً در نظر نگرفته باشید. هر عاملی مانند آن می تواند بر نتایج اجرای زنجیره بلوک شما تأثیر بگذارد.

شکست همیشه یک فرصت است

هر جنبه ای از پروتکل پیاده سازی بلاکچین شما در ابتدای کار حداکثر عملکرد خود را نخواهد داشت. یک نسخه از همه مشکلات و خرابی ها ایجاد کنید ، سپس سعی کنید آنها را برطرف کنید. روش های زیادی برای انجام این کار پیدا خواهید کرد. با این حال ، باید سعی کنید از ساده بودن بلاکچین مطمئن شوید

آزمایش و خطا در چنین مواقعی بهترین دوست شما خواهد بود. مطمئن شوید که به اندازه کافی آزمایش کرده اید و اجازه نمی دهید هدر رود. با هر آزمایش به عنوان بخشی از منحنی یادگیری خود رفتار کنید. اطمینان حاصل کنید که به شما اجازه می دهد به جای عقب رفتن ، رشد کنید.

متمرکز بمان

هنگام انجام اصلاحات و اصلاحات در پروتکل ، باید هدف اولیه خود را در ذهن داشته باشید. جنبه های مختلف می تواند شما را به راحتی درگیر آنها کند.

این می تواند به برنامه کلی شما آسیب برساند. سعی کنید ببینید که شما و سازمان خود همچنان آنچه را که به مشتریان خود قول داده و آنچه را که آنها نیاز دارند ، دنبال می کنید. موثرتر ساختن سیستم باید هدف شما باشد ، نه اینکه آن را کاملاً در وسط تغییر دهید.

به طور خلاصه ، ضروری است که تمرکز خود را حفظ کنید و حواس پرت نشوید. در غیر این صورت ، کل تمرین می تواند برای شما بی نتیجه باشد.

برای آینده آماده شوید

هنگامی که توانستید یک پروتکل پیاده سازی بلاکچین فعال ایجاد کنید ، باید برای آنچه در آینده می آید آماده شوید. سعی کنید ببینید برخی از ویژگی ها نیاز به بهبود دارند. همچنین اگر بلاک چین برای نیازهای آینده شما در رشد مقیاس پذیر است ، باید بررسی کنید.

این مهم است تا فناوری راکد نشود. بنابراین ، شما نمی توانید روی لابرات خود استراحت کنید و باید کایزن را بپذیرید. کایزن اصطلاح ژاپنی برای بهبود مستمر است. به طور مستمر در قالب پیشرفت های کوچک به سمت کمال کار کنید.

بدون در نظر گرفتن یک مدل تجاری مناسب ، استفاده از بلاکچین به عنوان اهرم کار دشوار است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد توسعه بلاکچین ، استراتژی نهایی اجرای بلاکچین ما را بررسی کنید.

جنبه های دیگری که باید در نظر گرفت

در اینجا برخی دیگر از زوایای مهم راهنمای اجرای Blockchain آورده شده است که باید به طور جدی در نظر بگیرید.

نوع مجوز

این یکی از جنبه های مهم پیاده سازی بلاکچین و انتخاب خود فناوری است. 3 نوع مجوز وجود دارد ، یعنی خصوصی ، عمومی و فدراسیون. شما باید طبق پیش تنظیمات بلاکچین موجود از قبل تصمیم بگیرید. یعنی اگر از پیش تعیین شده عمومی است ، اما شما یک ایستگاه از پیش تعیین شده خصوصی را انتخاب می کنید ، ممکن است در نهایت موانع قابل توجهی برای شما ایجاد کند.

تغییرناپذیری

اساساً ، تغییرناپذیری همان چیزی است که به سیستم اجازه می دهد تا هرگونه “هزینه مضاعف” را مشاهده و بررسی کند. در مرحله فعلی توسعه ، اینترنت نمی تواند تضمین تغییرناپذیری را تأمین کند..

بلاکچین باید توانایی حفظ تغییر ناپذیری در معاملات را داشته باشد. این اطلاعات مربوطه را در داخل شبکه حفظ خواهد کرد. به افراد امکان می دهد تا با شناسایی مناسب از آن استفاده کنند. این امر باعث ایجاد تغییرناپذیری در شبکه می شود.

این یک سطح اضافی از حفاظت را فراهم می کند ، اجازه می دهد تا اجرای ترکیبی بلاکچین محلی سازی بیشتری داشته باشد.

بیشتر بخوانید:50 شرکت برتر با استفاده از فناوری Blockchain

موانع مشترک

در ایجاد سیستم برای طولانی مدت ، ممکن است با برخی از مشکلات مانند موارد زیر روبرو شوید.

سیستم ناکارآمد

اگر یک فناوری جدید به طور کامل و به طور کامل کارایی لازم را نداشته باشد ، طولانی نمی ماند. بیت کوین در زمان شروع مشکلات مشابهی داشت. اگر مشکلات در عملکرد آن بیشتر شود ، ممکن است مشتریان از اجرای بلاکچین شما برای مدت طولانی استفاده نکنند.

اگر بلاکچین شما همان ویژگی های سیستم های دیگر را با هزینه بیشتر در اختیار آنها قرار دهد ، در این صورت مشتریان به شما ملحق نخواهند شد. شما همیشه باید برخی از تحقیقات بازار را انجام دهید تا ببینید کدام ویژگی ها مورد تقاضا هستند.

رابط کاربری دشوار است

برخی از پیاده سازی های بلاکچین به دلیل همه تغییرات ، کار با آنها بسیار پیچیده است. تمام مشتریان شما در استفاده از فناوری مهارت چندانی ندارند. بنابراین آنها نمی خواهند از سیستمی استفاده کنند که پیگیری آن خیلی دشوار باشد.

بسیاری از مشتریان قبلاً از فناوری بلاکچین استفاده نکرده اند. اگر سیستم خود را ساده نگه دارید می توانید برای حداکثر افراد تجدید نظر کنید. سیستم شما نباید قوانینی آسان داشته باشد که اکثر مردم بتوانند آن را درک کنند.

بیش از حد گران

شروع یک سیستم از ابتدا هزینه زیادی می برد. با انجام اصلاحات ، هزینه یک پروژه می تواند میلیون ها دلار هزینه داشته باشد. اگر یک شرکت نوپا باشید ، یافتن چنین سرمایه های کلانی برای شما دشوار خواهد بود. بنابراین در ابتدا باید کار با شرکت های بزرگتر را در نظر بگیرید.

رشد نمی کند

نیازهای مشتریان در حال افزایش است. بسیاری از نیازهای مختلف وجود دارد. همه این شرایط توسط هر تجارت بلاکچین قابل کنترل نیست. در صورت عدم پرداختن به نیازهای مشتریان ، برخی از سیستم ها می توانند بلافاصله پس از راه اندازی منسوخ شوند.

همچنین بخوانید:10 چالش برتر اجرای بلاکچین سازمانی

نتیجه

مطمئن هستیم که اکنون ایده روشنی در مورد نحوه اجرای بلاکچین دارید. اگر می خواهید بلاکچین خود را پیاده سازی کنید یا به سادگی می خواهید فناوری بلاکچین را در تجارت موجود خود پیاده کنید ، این مقاله به شما کمک می کند تا به اهداف خود برسید.

با این حال ، لازم به یادآوری است که این هنوز یک فناوری جدید است. در ابتدا ممکن است به راحتی ناامید شوید. نکته اصلی این است که پایداری کنید زیرا این واقعاً آینده فناوری و دیجیتالی شدن است.

به هر حال ، اگر فقط یک مبتدی هستید و می خواهید در مورد این فناوری اطلاعات بیشتری کسب کنید ، پس توصیه می کنیم با دوره رایگان بلاکچین خود شروع کنید!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector