Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

Blockchain برای مراقبت های بهداشتی: از موارد و برنامه ها استفاده کنید

تقاضای انقلابی در فناوری یا هر بخش لازم است. با پیشرفت فناوری با سرعت سریع ، بدون شک اکنون و پس از آن شاهد تغییرات جدیدی هستیم. صنعت مراقبت های بهداشتی نیز باید از تغییرات حداکثر استفاده را ببرد و خود را به بهترین خدمات ممکن و راه حلی که می تواند مجهز کند. فناوری که ما در مورد آن صحبت می کنیم و انقلابی در مراقبت های بهداشتی ایجاد می کند ، بلاکچین است. بلاکچین می تواند نحوه دسترسی پزشکان به داده های بیماران ، نحوه انجام تحقیقات بالینی و سایر جنبه های اکوسیستم مراقبت های بهداشتی را تغییر دهد.

در این مقاله ، موارد استفاده از مراقبت های بهداشتی بلاکچین و نمونه های بهداشتی بلاکچین را مرور خواهیم کرد. این موارد استفاده به ما کمک می کند تا تأثیر بلاکچین در مراقبت های بهداشتی را بهتر درک کنیم. برنامه های مراقبت های بهداشتی بلاکچین مجهز به جدیدترین فناوری می توانند چالش هایی را که صنعت بهداشت و درمان از آن عبور می کند برطرف کنند. تمرکز باید بر روی بهبود کیفیت مراقبت های بهداشتی و اطمینان از اتخاذ رویکرد بیمار محور باشد تا سود حداکثر. نمی توان انکار کرد که تأثیر blockchain در مراقبت های بهداشتی در آینده قابل توجه خواهد بود. در اینجا ، ما سعی داریم موارد استفاده از مراقبت های بهداشتی بلاکچین را با به اشتراک گذاری مثالها و برنامه های مراقبت های بهداشتی بلاکچین بیاموزیم.

اینفوگرافیک Blockchain For Healthcare

پیش از این ، ما عمیق به مراقبت های بهداشتی بلاکچین می پردازیم که از موارد و برنامه های کاربردی استفاده می کند ، ابتدا باید سیستم مراقبت های بهداشتی فعلی را درک کنیم. بیایید شروع کنیم.

سیستم بهداشت و درمان فعلی

سیستم مراقبت های بهداشتی فعلی قدیمی است. این امر تا حد زیادی به تعامل بیمار و پزشک متکی است و بر روی داده های محدود کار می کند. جنبه محدود مراقبت های بهداشتی منجر به ایجاد یک سیستم مراقبت های بهداشتی متوسط ​​می شود که دائماً در استفاده از داده ها کوتاهی می کند. همچنین ، روند فعلی دریافت مراقبت های بهداشتی در بهترین حالت طولانی و خسته کننده است. همه اینها منجر به جابجایی غیر م ofثر بیمار می شود.

زنجیره تامین و تقلبی دارو

زنجیره تأمین نیز از تأثیر سو ad زنجیره تأمین رنج می برد. این وابستگی منجر به دستکاری قیمت ها ، تأخیر تأمین داروها و موارد دیگر می شود.

جعل مواد مخدر نیز یک مشکل بزرگ دیگر است زیرا منجر به زیان های کل صنعت بهداشت می شود. سیستم های فعلی زنجیره تأمین قادر به نگهداری داروهای تقلبی نیستند. این امر منجر به ضرر عظیم 200 میلیون دلاری صنعت بهداشت و درمان می شود.

تقسیم بندی داده ها و عدم مدیریت صحیح

نگهداری داده های بهداشتی جنبه دیگری است که بخش مراقبت های بهداشتی فعلی از کار می افتد. اطلاعات و اطلاعات مهم در مورد بیماران در همه سیستم ها و بخش ها پراکنده شده است و هیچ راهی برای دستیابی به اطلاعات مناسب در زمان مناسب وجود ندارد. این هنگامی که پزشک سعی می کند در مورد بیمار اطلاعاتی کسب کند منجر به بروز مشکلات و تأخیر می شود. حتی بیماران کنترل کامل ندارند زیرا گزارشات زیادی از پزشکان مختلف دارند که مدیریت آنها در یک مکان دشوار است. به دلیل عدم در دسترس بودن اطلاعات حیاتی ، بسیاری از سیستم های بهداشتی درمانی نتوانند درمان لازم را به بیماران ارائه دهند. سیستم مدیریت نیز تحت تأثیر قرار می گیرد زیرا بسیاری از بازیکنان بی نظم هستند و به ابزار مناسب برای یک روند صاف مجهز نیستند.

ذخیره و امنیت داده های بهداشتی

مشکل دیگری که سیستم مراقبت های بهداشتی باید با آن مقابله کند ، سو mis استفاده از داده های مراقبت های بهداشتی است. داده ها بیشتر به شرکت های شخص ثالث فروخته می شود. موارد سو mis استفاده از داده موارد دیگری وجود دارد که با مراجعه به آمار ذکر شده در زیر می توان به آن پی برد.

  • همه گزارش های بالینی در ایالات متحده گزارش نمی شوند که به معنای از دست دادن داده ها است
  • گزارش های مراقبت های بهداشتی با اطلاعات و اشتباهات گمراه کننده پر شده است
  • سازمان های بهداشتی در نقض داده ها 380 دلار از دست داده اند.

دلیل ضعف در استفاده از داده ها استفاده از سیستم های منسوخ شده مانند سیلوهای داده است که با اکثر سیستم های مراقبت های بهداشتی و برنامه های کاربردی مرتبط نیستند. علاوه بر این ، برخی از سیستم عامل های مراقبت های بهداشتی دوست دارند همه چیز محلی داشته باشند که یافتن اطلاعات مربوطه را که منجر به یک امر وقت گیر برای پزشکان می شود ، دشوارتر می کند. هزینه نیز تحت تأثیر قرار می گیرد که بیماران را دچار مشکل می کند. مراقبت های بهداشتی فعلی ما را در موارد استفاده از مراقبت های بهداشتی بلاکچین قرار می دهد که پس از یادگیری اینکه بلاکچین چگونه می تواند سیستم مراقبت های بهداشتی فعلی را حل کند ، در مورد آنها بحث خواهیم کرد.


چگونه بلاکچین مسائل بهداشتی را حل می کند

بلاکچین می تواند سیستم مراقبت های بهداشتی را کاملاً تغییر دهد. این می تواند به صنعت مراقبت های بهداشتی کمک کند تا از چالش های پیش روی خود عبور کنند. به عنوان مثال ، می تواند به بهبود دسترسی جهانی ، یکپارچگی ، امنیت ، قابلیت ردیابی و قابلیت همکاری کمک کند. برنامه های مراقبت های بهداشتی بلاکچین کلید بهبود شرایط فعلی مراقبت های بهداشتی هستند.

با استفاده از بلاکچین ، به لطف چارچوب توزیع شده ای که ارائه می دهد ، چندین سیستم مراقبت های بهداشتی (HIS) می توانند گرد هم آیند و داده ها را با یکدیگر تبادل کنند. بنابراین ، کدام یک از چالش های بلاکچین می تواند حل کند؟ بیایید آنها را در زیر لیست کنیم.

قابلیت همکاری

یکی از بزرگترین مزایای استفاده از بلاکچین قابلیت همکاری است که ارائه می دهد. HIS فعلی از انواع مختلف پروتکل ها و استانداردها برای اطمینان از دستیابی به داده ها در بیمارستان ها استفاده می کند.

بیشترین استفاده از CDA ، FHI ، HL7 2.X برای تبادل و ذخیره اطلاعات. با این حال ، این می تواند منجر به پیچیدگی هنگام صحبت در مورد ادغام سیستم ها یا سیستم عامل های جدید شود. راه حل بلاکچین است. بلاکچین می تواند تمام مسائل قابلیت همکاری را حل کند زیرا به عنوان یک پایگاه داده غیرمتمرکز عمل می کند. داده ها به لطف API ها با تمرکز بر قالب داده استاندارد قابل دسترسی هستند. Blockchain همچنین می تواند با سیستم عامل ها و پروتکل های فعلی که برای دسترسی و ذخیره داده ها استفاده می شود ، به طور یکپارچه کار کند.

تمامیت

یکپارچگی بلاکچین همچنین بسیاری از مشکلاتی را که صنعت مراقبت های بهداشتی در حال گذران است برطرف می کند. بلاکچین در مراقبت های بهداشتی امروزه به میزان زیادی در نحوه انتقال داده ها بین سیستم ها پی می برد. این امر منجر به خطاهایی می شود که اهمیت داده های ذخیره شده را باطل می کنند.

با استفاده از زنجیره بلوک می توان تمامیت داده ها را در تمام سطوح حفظ کرد. همچنین چندین مورد از داده های منسوخ شده بیمار را حذف می کند. همچنین ، هنگامی که داده ها در زنجیره بلوک بارگذاری می شوند ، با حفظ یکپارچگی داده ها ، توسط بازیگران مخرب نمی توان آنها را تغییر داد. فقط بیماران می توانند جزئیات را هنگام کار با پزشک تغییر دهند. بسیاری از مطالعات موردی برای بلاکچین در نکات بهداشتی وجود دارد که بلاکچین می تواند یکپارچگی لازم را برای محافظت از سرقت یا سو mis استفاده از داده ها به ارمغان آورد.

امنیت

صنعت بهداشت و درمان سنتی در حال حاضر از نشت اطلاعات رنج می برد که ممکن است میلیون ها دلار برای آنها هزینه داشته باشد. بدون راه حل مناسب ، آنها تا حد زیادی به آزمون و خطا اعتماد دارند ، و این بیش از حد در ایمن سازی همه سیستم عامل های آنها از جمله یکپارچگی داده ها ناتوان است. دستکاری و سرقت اطلاعات در حال تبدیل شدن به یک نگرانی بزرگ است و باید به درستی با آنها برخورد شود. Blockchain از رمزگذاری داده ها با استفاده از کلیدهای خصوصی استفاده می کند و فقط گیرنده می تواند با استفاده از کلید خود محتوای آن را رمزگشایی کند.

به طور خلاصه ، به راحتی می توان گفت که بلاکچین امنیت بهتری نسبت به راه حل های موجود در حال حاضر ارائه می دهد.

هزینه تعمیر و نگهداری

هزینه نگهداری نیز یک مشکل اساسی در سیستم های مراقبت های بهداشتی فعلی است. سیستم فعلی نیاز به نگهداری در عملیات مختلف دارد و به تیم تخصصی نیاز دارد تا اطمینان حاصل کند که همه عملکردها به طور متناسب اجرا می شوند و همگام هستند. Blockchain از این مشکل رنج نمی برد زیرا یک شبکه غیرمتمرکز توزیع شده است.

داده ها از طریق شبکه توزیع می شوند و این بدان معنی است که هیچ نقطه خرابی وجود ندارد. اگر گره ای خراب شود ، می توان داده ها را از گره های دیگر دریافت کرد زیرا نسخه های متعددی از داده ها در شبکه وجود دارد. هر گره کپی خود از پایگاه داده را دارد. مکانیسم پشتیبان گیری شگفت انگیز است زیرا به بیمارستان ها کمک می کند تا بهتر با شرایط اضطراری کنار بیایند. مزیت دیگر داشتن پشتیبان در هر گره به این معنی است که در هنگام ذخیره سازی یا بازیابی اطلاعات ، هزینه معامله کمتری وجود دارد.

دسترسی جهانی

بلاکچین دسترسی جهانی به همه کاربران خود فراهم می کند. این امر وابسته به یک مرجع مرکزی نیست که دسترسی جهانی را امکان پذیر می کند. اشخاص مجاز هر زمان که نیاز باشد می توانند به راحتی به داده ها دسترسی پیدا کنند و کل فرایند را می توان با مکانیزم های مختلفی مشابه قراردادهای هوشمند به صورت خودکار انجام داد. به طور خلاصه ، بلاکچین برای پزشکی امیدوار کننده است و باید در محیط کار نیز مورد تشویق قرار گیرد.

Blockchain برای بهداشت و درمان: از موارد و برنامه ها استفاده کنید

موارد زیادی برای استفاده از بلاکچین در زمینه بلاکچین برای مراقبت های بهداشتی وجود دارد. بگذارید در زیر درباره آنها بحث کنیم.

1. ردیابی مواد مخدر

مسئله: مشکل تقلبی دارو یکی از عمده ترین مشکلات صنعت بهداشت و درمان است. با حدود 10 تا 30 درصد از مواد مخدر تقلبی ، زمان آن رسیده است که مcareسسات بهداشتی آن را برای همیشه اصلاح کنند. آنها نه تنها میلیون ها دلار درآمد از دست می دهند بلکه بر بیماران نیز تأثیر می گذارند. هم اکنون مقدار بازار داروهای تقلبی اکنون سالانه 200 میلیارد دلار ارزش دارد. دو کشور اصلی که بزرگترین تولیدکننده داروی تقلبی هستند چین و هند است. این مسئله بزرگی است و باید با استفاده از بلاکچین رفع شود. داروهای تقلبی به طور کلی مضرتر هستند زیرا یا حاوی مواد لازم نیستند یا از مواد مختلفی تشکیل شده اند.

راه حل: بلاکچین می تواند با تأمین امنیت و ردیابی مواد مخدر ، همه این مسائل را حل کند. بلاکچین با افزودن تراکنش به بلاک کار می کند. این تراکنش ها تغییرناپذیر بوده و همچنین برای تأیید بعداً دارای مهر و موم هستند. بنابراین ، اگر کل زنجیره تامین به زنجیره بلوکی منتقل شود ، همه مشکلات قابل حل است. این یک نمونه کامل از موارد استفاده از بلاکچین در داروخانه است.

سیستم اطلاعات بیمارستان در صورت نیاز می تواند با زنجیره بلوکی خصوصی کار کند. مناسب ترین راه حل استفاده از بلاک چین ترکیبی است که برخی جنبه های آن خصوصی و برخی دیگر عمومی است. به این ترتیب آنها نه تنها می توانند داده های خود را ایمن نگه دارند بلکه با سیستم های دیگر ارتباط برقرار می کنند و اطلاعات عمومی را به اشتراک می گذارند.

قبل از شروع گردش خون ، همه داروها باید در بلاک چین ثبت شوند. بنابراین ، اگر سابقه دارویی در زنجیره بلوک یافت نشود ، می توان آن را جعلی دانست و از زنجیره تأمین دور انداخت. از این روش ساده می توان صحت داروها را بررسی کرد.

Blockchain همچنین یک راه حل از انتها به انتها ارائه می دهد که در آن سیستم عامل ها می توانند با هم کار کنند. این سیستم ها قادر به ردیابی داروها و بهبود روند ارائه دارو به خرده فروشان و بیماران خواهند بود.

راه اندازی ها یا راه حل ها اجرای موارد استفاده شامل برنامه SAP Pharma Blockchain POC ، Novartis ، GEM ، Chronicled است

2. آزمایشات بالینی

مسئله: کارآزمایی بالینی یک روش ساده برای آزمایش داروی جدید و اثربخشی آن در یک محیط کنترل شده است. تکمیل آن به راحتی می تواند چند سال طول بکشد. نه تنها شرکت های دارویی نیاز به سرمایه گذاری کلان در آزمایشات بالینی دارند. آنها همه اینها را اضافه می کنند ، به این معنی که شرکتها در معرض خطر زیادی هستند. بدون هیچ مشکلی ، در تحقیقات بالینی شاهد تقلب هستیم. این شرکت ها نیز اگر خود اقدام به کلاهبرداری کرده باشند اعتراف نمی کنند. این بدان معنی است که باید یک راه حل شفاف وجود داشته باشد که به هر کسی اجازه دهد گزارشات بالینی را بررسی کند و اطمینان حاصل کند که نتایج آزمایش دستکاری نشده است.

آزمایشات بالینی تعداد زیادی داده تولید می کند. این شامل آمار ، گزارش ها ، نظرسنجی ها ، تصاویر پزشکی ، آزمایش خون و غیره است. اولین چالش تیمی که روی آزمایش های بالینی کار می کند ، اطمینان از مراقبت دقیق از داده های جمع آوری شده است. به طور کلی ، مدیریت داده ها بسیار دشوار می شود که منجر به اشتباهاتی می شود که از ابتدا قرار نیست وجود داشته باشند.

کلاهبرداری به صورت دستکاری داده ها اتفاق می افتد. برخی از داده ها مخفی نگه داشته می شوند و هرگز به سیستم نمی رسند ، در حالی که برخی دیگر برای رسیدن به نتیجه مطلوب اصلاح می شوند. سازمانهایی که آزمایشات را انجام می دهند هرگز حاضر نخواهند شد و نمی گویند که آنها اطلاعات را دستکاری کرده اند. عدم اشتراک اطلاعات مهم قبل از شروع آزمایش بالینی از دیگر مشکلات است. مواردی مانند پروتکل تحقیق ، فرضیه ، روش های ذخیره داده به اشتراک گذاشته نمی شوند. عدم انتقال اطلاعات در مراحل حساس آزمایش به این معنی است که می توان بعداً در آزمون ها اصلاحاتی را انجام داد تا به نتایج مطلوب رسید. همچنین ، فرم ها اکثراً غیرقابل رقابت هستند و از این رو ساختگی هستند.

راه حل

بلاکچین می تواند به عنوان واسطه ای برای تسهیل آزمایش های بالینی عمل کند. از آنجایی که بلاکچین یکپارچگی داده ها را فراهم می کند ، در صورت نیاز به صحت مدارک ، می تواند به عنوان اثبات عمل کند. همچنین اجازه می دهد داده های جدیدی اضافه کنیم که برای فرآیند تأیید به گره های دیگری نیاز دارد. به طور کلی ، شبکه های توزیع شده از حفظ یکپارچگی داده اطمینان حاصل می کنند و همچنین اطمینان حاصل می کنند که هیچ داده ای بدون دسترسی مجاز اصلاح نمی شود.

ایده ساده یکپارچگی داده ها می تواند نحوه انجام آزمایشات بالینی را تغییر دهد. این یک سیستم بدون روزنه است و می تواند خدمات درمانی ما را برای همیشه بهبود بخشد. اصطلاحی که متناسب با بلاکچین است سیستمی است که “اثبات وجود” را ارائه می دهد ، به این معنی که داده ها قابل تأیید هستند. همچنین از الگوریتم رمزنگاری درجه یک SHA256 برای اطمینان از عدم امکان تغییر و هک کردن داده ها توسط هر شخص مخرب شخص ثالث استفاده می کند..

راه اندازی ها یا راه حل ها موارد استفاده شامل Amgen ، Pfizer و Sanofi است.

3. مدیریت داده های بیمار

مسئله

سلامت ما با مسائل مختلف و نگرانی های بهداشتی لجام گسیخته است. این بدان معنی است که هر بیمار متفاوت است که مدیریت داده ها را سخت می کند. از آنجا که هر بیماری برای بیماران مختلف متفاوت عمل می کند ، ایجاد ساختار یا استفاده از یک استراتژی درمانی مشترک نیز امکان پذیر نیست. اگر درمان روی یک بیمار کار کرده باشد ، به این معنی نیست که روی همه افراد با یک بیماری تأثیرگذار است. همه این مسائل پیچیده داشتن سوابق پزشکی کامل برای بیمار را ضروری می کند. این امکان مراقبت شخصی با تمرکز بر درمان بیمار محور را فراهم می کند.

چالش دیگری که بیشتر پزشکان از آن عبور می کنند ، عدم دسترسی به اطلاعات است. این می تواند منجر به این شود که درمان بیمار هزینه بیشتری را به کل مراقبت های بهداشتی اضافه کند.

داده های بیمار همچنین ایمن نیست زیرا سیستم هایی که داده ها روی آنها ذخیره می شود کاملاً ایمن نیستند. پزشکان همچنین از روش ناامن برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات استفاده می کنند. به عنوان مثال ، ما به راحتی می توانیم پزشکان را از طریق رسانه های اجتماعی به اشتراک بگذارند. این می تواند به راحتی منجر به نشت اطلاعات بیمار شود. علاوه بر این ، بیماران هرگز مسئول اطلاعات خود نیستند. مالکیت داده ها همچنین موضوعی است که سازمان ها به طور عمده داده های بیمار را بدون اجازه صحیح بیمار در اختیار دارند.

راه حل:

بلاکچین روش خوبی برای مدیریت مدیریت داده های بیمار فراهم می کند. این یک روش ساختاریافته برای ذخیره داده ها است که توسط متخصصان مناسب قابل دسترسی است. داده های بیماران می تواند در زنجیره بلوک ذخیره شود و فقط برای بیمار پزشکی که پرونده را اداره می کند قابل دسترسی است. دسترسی می تواند در هر زمان لغو شود که این اطمینان را می دهد که بیمار از گزارش پزشکی خود اختیار کامل دارد. این بدان معنا نیست که همه داده ها غیرقابل دسترسی هستند. داده های غیر حساس به صورت عمومی در دسترس است که سازمان های بهداشتی یا ذینفعان از طریق API می توانند به آنها دسترسی داشته باشند. این همکاری مناسب را در بین سیستم های مختلف تضمین می کند. پزشکان همچنین می توانند در صورت امکان داده ها را درخواست کنند.

بیماران همچنین می توانند داده های خود را بدون فاش کردن هویت خود به اشتراک بگذارند. این برای موسسات مراقبت های بهداشتی بسیار مطلوب است زیرا آنها می توانند از داده های ناشناس برای بهبود تحقیقات و سیستم های مراقبت های بهداشتی خود استفاده کنند. بیماران همیشه کنترل داده های خود را دارند و آنها تصمیم می گیرند که چه کسی می تواند به داده ها دسترسی پیدا کند.

هنگامی که با اینترنت اشیا combined ترکیب می شود ، تحقیقات می توانند به طور مداوم وضعیت بیمار مانند ضربان قلب و سایر عملکردهای حیاتی بدن را کنترل کنند. این به بهبود بیماران کمک می کند تا از مراقبت های بهداشتی مراقبت شوند. اینترنت اشیا با کمک بلاکچین می تواند تصمیم گیری سریعتر و نجات جان بیماران در شرایط بحرانی زندگی را امکان پذیر کند.

راه اندازی ها یا راه حل ها اجرای موارد استفاده شامل DokChain ، Patientory ، GEM ، GuardTime است

ادعا و صورتحساب

مسئله

آخرین مشکلی که ما در مورد آن بحث خواهیم کرد ادعاهای مراقبت های بهداشتی است. صورتحساب و ادعاهای بهداشتی درمانی پر از فعالیت های متقلبانه است که بیشترین رنج را به صورتحساب می زند. بیمارستانها با توجه به خدماتی که یا هرگز از آنها استفاده نمی شود یا قیمت آنها بیش از استانداردهای صنعت است ، صورتحساب بیماران پیشرو هستند. همه این کارها برای به حداکثر رساندن سود ، و جلوگیری از علاقه بیماران انجام می شود. نه تنها این ، بیمارستان ها و پزشکان نیز بارها درگیر ارائه نادرست وضعیت بهداشتی کاربر می شوند که اوضاع را حتی بدتر می کند.

واسطه های درون سیستم هایی که برای تأیید ادعاها تعیین شده اند نیز در کار خود اکراه دارند و کاربران نهایی را معلق نگه می دارند. پردازش این ادعاها زمان زیادی می برد و فرد باید هر زمان قبل از رسیدگی به دفتر مراجعه کند.

راه حل

بلاکچین می تواند روند صدور صورت حساب و ادعا را تنها انجام دهد. اگر فرآیند صورتحساب به بلاکچین متصل باشد ، دیگر هیچ فرصتی برای ارائه دهنده خدمات بهداشتی وجود ندارد که بیمار را برای خدمات بیش از حد هزینه کند یا خدمتی را اضافه کند که بیمار هرگز در وهله اول از آن استفاده نکرده است..

مدیریت ادعا نیز می تواند بهبود یابد. با استفاده از بلاکچین می توان آن را به چند دقیقه و نه ماه کاهش داد. این به این دلیل است که واسطه ها حذف خواهند شد و اتوماسیون می تواند کل روند ادعا را کنترل کند.

در حال حاضر ، هیچ استارتاپ یا سازمانی قابل توجهی برای حل پرونده استفاده وجود ندارد.

نتیجه

بلاکچین نوید زیادی می دهد و آماده ارائه نتایج خود در بازار است صنعت بهداشت و درمان. در این مقاله ، موارد و کاربردهای مختلف استفاده از بلاکچین را بررسی کردیم. ما مشکلات و راه حل های آنها را شرح دادیم تا برای شما آسان باشد که درک کنید بلاکچین چگونه می تواند چالش هایی را که صنعت مراقبت های بهداشتی فعلی از آن عبور می کند حل کند. بلاکچین در مراقبت های بهداشتی امروز در مرحله شیرخوارگی خود قرار دارد و در چند سال آینده می توان شاهد پیشرفت هایی بود. بنابراین ، آیا فکر می کنید آینده برای مراقبت های بهداشتی با بلاکچین درخشان است؟ آیا فکر می کنید ما می توانیم استفاده بیشتری از بلاکچین در مراقبت های بهداشتی داشته باشیم؟ نظر خود را در زیر وارد کنید و به ما اطلاع دهید.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector