Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

هوش مصنوعی Blockchain: نگاهی به آینده

امروزه دو فناوری جدید در دنیای فناوری غوغا می کنند – هوش مصنوعی و بلاکچین. هر دوی این فن آوری ها می توانند انقلابی در جهان ایجاد کنند. اما بیشترین بحث شده تاکنون این است که آیا این دو واقعاً می توانند برای یکدیگر مفید باشند.

ما قبلاً می دانیم که بلاکچین توانایی ارائه سیستم دفتر مرکزی غیرمتمرکز را دارد و بسیاری از آنها هم اکنون از این فناوری استفاده می کنند. از طرف دیگر ، هوش مصنوعی نیز به منظور ساده سازی فرآیندهای سودمند ما تلاش می کند.

اما آیا هوش مصنوعی مبتنی بر بلاکچین می تواند نقطه عطف بعدی فناوری باشد؟ خوب ، بیایید ببینیم آیا بلاکچین واقعاً توانایی تأمین هوش مصنوعی را دارد یا نه.

مقدمه ای بر Blockchain + AI Infographic

جدول محتویات

فصل 1: بلاکچین AI – نگاهی به هوش مصنوعی
فصل 2: ​​چشم انداز کنونی هوش مصنوعی چیست?
فصل سوم: نقش Blockchains در فناوری AI
فصل چهارم: قابل توجه Blockchain AI PAAS
فصل 5: به طور خلاصه

 

فصل 1: بلاکچین AI – نگاهی به هوش مصنوعی

Artificial Intelligent شبیه سازی هوش انسان مانند از طریق سیستم های رایانه ای است. معمولاً این سیستم های رایانه ای به گونه ای برنامه ریزی می شوند که اقدامات مشابه انسان را تقلید کنند. ظاهراً این فرآیند کاملاً پیچیده است زیرا شبیه سازی فعالیتهای انسانی پیچیده است.

اما توانایی اصلی هوش مصنوعی مانند انسان بسیار منطقی است و اقدامات مبتنی بر تفکر فکری را انجام می دهد. آنها فقط برنامه ها را اجرا نمی کنند بلکه مفهوم پشت آن را نیز درک می کنند.

هوش مصنوعی از طریق روش یادگیری عمیق به این سطح از هوش می رسد. یادگیری عمیق چیست؟ بگذارید بفهمیم!

 

یادگیری عمیق: راهی به هوش انسانی

این تکنیک جدید یادگیری در واقع نوعی یادگیری ماشین است. در اینجا ، الگوریتم مدل در واقع از مغز انسان الهام گرفته شده است. بنابراین ، در اینجا دستگاه از مقدار زیادی داده یاد خواهد گرفت. این نوعی شبیه به روش یادگیری ما از تجربیات است.

در این روش ، هوش مصنوعی هر کاری را به طور مکرر انجام می دهد و نتیجه را می بیند. هر بار کار را کمی بهبود می بخشد تا عملکرد را بهبود بخشد. توسعه دهندگان در واقع این روش را بر هر نوع یادگیری ماشین معمول ترجیح می دهند.

یادگیری عمیق می تواند به هوش مصنوعی کمک کند تا یاد بگیرد چگونه از قبل فکر کند یا کارهایی را انجام دهد که نیاز به تفکر دارند. روند کار در واقع بسیار جالب است.


 

هوش مصنوعی به عنوان یک سرویس (AIaaS)

هوش مصنوعی به عنوان یک سرویس به هر سرویس هوش مصنوعی ای گفته می شود که از دید شخص ثالث ناشی شود. معمولاً اگر می خواهید هر چیزی را به عنوان سرویس ایجاد کنید ، این امکان برای تماس گرفتن از شبکه ای که از cloud استفاده می کند نیاز دارد.

به همین دلیل است که در بسیاری از موارد نرم افزار یا فناوری معمولاً از فروشنده شخص ثالث در دسترس خواهد بود. شما قادر خواهید بود تغییرات خاصی ایجاد کنید و سپس از ویژگی های آن استفاده کنید. بعضی اوقات می توان این محصولات را کاملاً متناسب با نیازهای شما سفارشی کرد.

این می تواند یک راه حل عالی برای کسانی باشد که توانایی تهیه فناوری AI به تنهایی را ندارند یا نمی خواهند منابع خود را برای آن هدر دهند. توسعه هوش مصنوعی به بودجه زیادی نیاز دارد و سپس آزمایش آنها به زمان زیادی نیاز دارد.

بنابراین ، این شرکت ها می توانند از هوش مصنوعی به عنوان یک سرویس برای ادغام فناوری با خود استفاده کنند. معمولاً این سرویس موارد زیر را ارائه می دهد:

 • گزینه ای برای ادامه استفاده از منابع برای فناوری اصلی تجارتشان و استفاده از مدل برای ابزارهای جداگانه.
 • یک راه حل شفاف برای کاهش هزینه ها.
 • در صورت عدم موفقیت ، خطر سرمایه گذاری را کاهش می دهد.
 • مزایای استفاده از حجم عظیم داده را افزایش می دهد.
 • از انعطاف پذیری تجارت خود اطمینان می یابد زیرا هوش مصنوعی به عنوان یک راه حل خدمات همیشه انعطاف پذیر است.

در حال حاضر ، در سال 2018 ، ارزش بازار AIaaS بیش از 1.52 میلیارد دلار است. با این حال ، کارشناسان معتقدند کل بازار تا سال 2023 به 10.88 میلیارد دلار رشد خواهد کرد.

بنابراین ، می بینید AIaaS یکی از فناوری های پیشرو در آینده نزدیک است ، پس چرا سرمایه گذاری در آن را شروع نمی کنید؟ با این حال ، توسعه AI هنوز از بسیاری جهات فاقد آن است. برای مقابله با آن ، بلاکچین می تواند کمک کند و با هم شرکت های بلاکچین AI می توانند سوخت فن آوری نسل بعدی باشند.

 

فصل 2: ​​چشم انداز کنونی هوش مصنوعی چیست?

مسئله این است که هر فناوری هوش مصنوعی زمانی رشد کند که بتواند از تعداد زیادی داده استفاده کند. هرچه اطلاعات بیشتری برای یادگیری بدست آورد ، خروجی بهتری خواهد داشت. با این حال ، این به منابع گران قیمت زیادی نیاز دارد و واضح است که شرکت های کوچک قادر به ادامه روند آن نخواهند بود.

اکنون شرکت های بزرگ پیشتاز هستند. آنها بودجه یا منابع لازم را برای توسعه هر روش آموزشی لازم برای هوش مصنوعی خود دارند. علاوه بر این ، آنها همچنین می توانند کارشناسان برجسته ای را برای کمک بیشتر در ساخت فن آوری جدید استخدام کنند.

از امروز ، شرکت های بزرگی مانند آمازون ، گوگل ، فیس بوک مقام های برتر را دارند. بنابراین ، هر شرکت جدیدی که بخواهد در این زمینه بازی کند ، باید حداقل از این رقبای قدرتمند برتر باشد. این وضعیت به این آسانی نیست.

این مدل به یک پایگاه داده عظیم نیاز دارد و از همه مهمتر مقرون به صرفه بوده است.

دومین مشکل فناوری های هوش مصنوعی امروز این است که همه آنها متمرکز هستند. همه شرکت ها به جای ساختن منبع باز ، اطلاعات را در اختیار دارند و از الگوریتم های خود محافظت می کنند.

 

AI متمرکز قابل اعتماد هستند?

استفاده از پایگاه داده متمرکز برای آموزش هوش مصنوعی بسیار سوال برانگیز است. اکنون بسیاری از کارشناسان تصور می کنند که آیا این فناوری ها یا موجودیت ها می توانند قابل اعتماد باشند یا خیر. زیرا تصور می شود هوش مصنوعی منبع اطلاعاتی بی طرفانه باشد و در آنجا بتواند بدون طرف تصمیم بگیرد.

با این حال ، به نظر می رسد بسیاری از هوش مصنوعی امروز نسبت به توسعه دهندگان کمی مغرضانه عمل می کنند. به عنوان مثال ، فرض کنید یک شرکت “X” یک فناوری AI جدید ایجاد کرده است. با این حال ، هر زمان که انتظار می رود هوش مصنوعی برای منافع بیشتر تصمیم بگیرد ، به نظر می رسد برای یکی از مزایای شرکت “X” باشد.

ما قبلاً مطالعات زیادی را برای اثبات این واقعیت دیدیم ، و اگر چنین اتفاقی ادامه یابد ، هرگز نمی توانیم به AI مورد نیاز خود برسیم.

در یک زمینه متمرکز ، شرکت های پیشرو به ما امکان دیدن نحوه آموزش هوش مصنوعی خود را نمی دهند ، بنابراین نمی توانیم کاملاً به آنها اعتماد کنیم.

این نیز تهدیدی امنیتی است. الگوریتم ها نیز به صورت مخفیانه مورد معامله قرار می گیرند ، بنابراین شخص می داند که هوش مصنوعی دقیقاً برای چه چیزی آموزش می بیند. شما هیچ وقت نمی دانید که هوش مصنوعی چگونه می تواند روی سیستم تأثیر بگذارد و آیا مسابقات دیگر هزینه آن را می دهند یا خیر.

به همین دلیل خلاص شدن از شر این نقص ها و برقراری عدالت در بازار شرکت های بلاکچین AI می توانند تنها راه حل باشند. بنابراین ، یک شبکه غیرمتمرکز واقعاً می تواند سناریو را تغییر دهد و با استفاده از بلاکچین های AI بسیاری از شرکت ها می توانند روی هوش مصنوعی سرمایه گذاری کنند.

 

هزینه ها خیلی زیاد است

فناوری AI فوق العاده جذاب است و می تواند درهای زیادی را به روی ما باز کند. اما بعد از مدتی هر شرکت یا فردی که می خواهد این فن آوری را دنبال کند متوجه می شود که برای انجام این کار به مقدار زیادی قدرت محاسباتی نیاز دارند.

و این همان جایی است که مشخصات سخت افزاری ارائه می شود. ساخت هر فناوری با یادگیری عمیق مستلزم صرف هزینه زیادی است. در اینجا باید با عوامل زیادی کنار بیایید. ابتدا پردازنده ، GPU ، SSD و مادربرد فوق العاده سریع و قدرتمند ارائه می شود. شاید در آغاز کار زیاد به نظر نرسد ، اما برای ساختن این فناوری پیشرفته باید بهترین بهترین سخت افزار موجود در بازار را در دست داشته باشید..

نیازی به گفتن نیست که اینها ارزان نیستند. اما فناوری AI همه چیز در مورد تجهیزات سخت افزاری نیست. همچنین لازم است قبض های بسیار زیاد منبع تغذیه ، تعمیر و نگهداری و تهویه مطبوع را به همراه داشته باشید.

همچنین ، باید آسیب به اجزای سازنده را در نظر بگیرید ، زیرا همه تجهیزات نمی توانند بار زیادی را برای مدت زمان طولانی صرف کنند. اما این قسمت بدتر نیست.

هر فناوری با گذشت زمان ادامه می یابد. بنابراین ، اگر می خواهید در راس رقابت باشید ، باید آخرین مشخصات سخت افزاری را به روز نگه دارید. به همین دلیل است که فناوری هوش مصنوعی به یک صنعت واقعاً هزینه بر در همه زمان ها تبدیل می شود.

در این راستا ، فقط شرکت های سطح بالا مانند Google یا Facebook می توانند به فکر ادامه پروژه هوش مصنوعی خود برای مدت طولانی باشند. اما تکلیف بنگاه های کوچک یا متوسط ​​چه خواهد شد؟ آیا راهی برای کاهش هزینه وجود ندارد?

خوب ، اینجاست که Blockchain وارد عمل می شود.

 

بلاکچین می تواند GPU را برای Better AI Services بهینه سازی کند

همه ما می دانیم که هوش مصنوعی به قدرت محاسباتی زیادی نیاز دارد. این مسئله در حال تبدیل شدن به یک مسئله است زیرا اکنون قدرت محاسبات در حال کمبود است. از طرف دیگر ، بلاکچین می تواند به طور متفاوتی از استفاده از GPU استفاده کند. خارج از استخراج ، این دو منبع جفت خوبی ایجاد می کنند.

اگر هر توسعه دهنده ای بتواند از این قدرت محاسباتی استفاده کند ، بنابراین می تواند ابر کامپیوترها را به راحتی بسازد. برخی از شرکت ها GPU را نیز به عنوان یک سرویس ارائه می دهند ، اما بیشتر متمرکز هستند ، بنابراین در نهایت کمکی نمی کند.

Google Cloud یا آمازون خدمات GPU را ارائه می دهند ، اما خدمات متمرکز نیز هستند. بنابراین ، در این مورد ، بسیاری از شرکت های بلاکچین AI در تلاشند صحنه را تغییر دهند. آنها می خواهند مدل غیرمتمرکز را معرفی کرده و از بلاکچین همراه با هوش مصنوعی استفاده کنند. از آنجایی که بلاکچین از قدرت محاسباتی کاربران خود استفاده می کند ، در واقع می تواند در طولانی مدت مقرون به صرفه باشد.

به زودی این شرکت ها را پوشش خواهیم داد.

همانطور که مشاهده می کنید ، فناوری بلاکچین دارای طبیعت متفاوت از فناوری است. دفتر توزیع شده این فناوری جدید واقعاً می تواند به ساخت یک ابر رایانه با قیمت ارزان تر کمک کند. معرفی بلاکچین هوش مصنوعی می تواند هزینه ها را تا 10 عامل کاهش دهد! با استفاده از بلاکچین ، می توانید تمام مسائل فنی را با کارایی بالا حل کنید.

بنابراین ، ابتدا ببینیم که همگرایی بلاکچین و هوش مصنوعی چگونه می توانند به یکدیگر برای رسیدن به طیف بلاکچین AI کمک کنند.

 

فصل سوم: نقش Blockchains در فناوری AI

اکنون که می دانید AI چگونه بر هوش مصنوعی مبتنی بر بلاکچین تأثیر می گذارد ، وقت آن است که به بررسی نقش بلاکچین در این زمینه بپردازید. بیایید ببینیم که بلاکچین چگونه می تواند هوش مصنوعی را بهبود بخشد و از راه حل بهتر بلاکچین AI برای شما اطمینان حاصل کند.

 • در ساخت یک ابر رایانه توزیع شده به ما کمک کنید:

فناوری هوش مصنوعی از مقدار گسترده ای از داده های غیر قابل توضیح رنج می برد. چرا؟ خوب ، به این دلیل است که بیشتر اوقات ما همیشه نمی توانیم ارتباط هر هوش مصنوعی را با خود درک کنیم. AI با مقادیر یا جریان داده ها ارتباط برقرار می کند یا خروجی می دهد.

اشکال زدایی از این جریان داده ها زمان زیادی را به خود اختصاص می دهد و در بسیاری از مواقع فرآیند برای درک ما بسیار پیچیده می شود و به انرژی بیش از حد نیاز دارد. آنچه بلاک چین AI می تواند در اینجا انجام دهد کمک به شما برای ساخت یک ابر رایانه توزیع شده است.

کاربران موجود در شبکه می توانند قدرت محاسبات خود را وام دهند و با اتصال آنها می تواند در کمترین زمان به یک ابر رایانه تبدیل شود.

با ماهیت توزیع شده ، می توانید فرآیند یادگیری ماشین را ردیابی کنید زیرا هر داده در blockchain یکی پس از دیگری اضافه می شود. بنابراین ، آنها می توانند مسیری روشن در مورد چگونگی یادگیری هوش مصنوعی اطلاعات جدید پیدا کنند.

هوش مصنوعی و زنجیره بلوک به عنوان یک مدل قادر به افزایش تجربه کلی هوش مصنوعی هستند. شما می توانید راه حل های بهتر ، اقدامات بهتر ، نتایج خلاقانه تر ، و هوش مصنوعی زیرکانه بگیرید. مشرف به شبکه به هوش مصنوعی کمک می کند تا سریعتر از قبل یاد بگیرد و بنابراین توسعه AI بسیار ساده تر خواهد شد.

 

 • بازارهای مختلف را متصل کنید:

نه تنها بلاکچین می تواند همه بازارها را به طور هم زمان به هم متصل کند ، بلکه باعث ایجاد مشاغل جدید خواهد شد. منظورم این است که شما می توانید تمام اطلاعات خود را با خیال راحت در شبکه ذخیره کنید ، و قبلاً گفتم ، شما نیز می توانید آن را بفروشید.

با این کار بازار جدیدی برای داده ها شروع می شود. ذخیره اطلاعات در بلاکچین همچنین توسعه هرگونه هوش مصنوعی را غیرمتمرکز می کند. بنابراین ، پنهان کاری هر گونه عمل هوش مصنوعی از بین می رود و هر کسی می تواند از آن بهره مند شود.

همچنین باعث ایجاد بازار هوش مصنوعی خواهد شد که در آن شما قادر خواهید بود ابزارهای توسعه هوش مصنوعی را از سایر شرکت های فروشنده آن دریافت کنید.

به این ترتیب بازار هوش مصنوعی روانتر خواهد بود. بنابراین ، هوش مصنوعی و بلاکچین با هم می توانند از هر لحاظ درخشش داشته باشند.

 

 • شماره اعتماد را حل کنید:

همانطور که قبلاً می دانید ، نمی توان به طور کامل به فناوری های متمرکز هوش مصنوعی اعتماد کرد. بنابراین ، وقتی همه چیز در یک پایگاه داده غیرمتمرکز ذخیره می شود ، شما ردیابی واضح از آنچه AI انجام می دهد و نحوه برقراری ارتباط با موارد دیگر به دست می آورید..

این اعتماد شما را به هوش مصنوعی بازسازی می کند و شما می توانید با خیال راحت به آن وابسته شوید. فعل و انفعالات ماشین به ماشین نیز ثبت می شود و شما روش های ارتباط آنها را بهتر درک خواهید کرد. بنابراین ، با ترکیب زنجیره بلوک و هوش مصنوعی ، می توان به راحتی موانع را شکست.

 

 • تجربه کلی هوش مصنوعی را افزایش دهید:

با استفاده از هوش مصنوعی ، کاربر می تواند بهترین تجربه هوش مصنوعی را در طول زندگی خود بدست آورد. Blockchain در حال حاضر بیش از هر چیز بر روی تجربه و امنیت کاربر تمرکز دارد. اما وقتی زنجیره بلوکی به هوش مصنوعی دامن می زند ، احتمال استفاده از برنامه های جدید بسیار زیاد است.

این فناوری جدید AI Blockchain می تواند برای ساختن برنامه های هوشمند مبتکرانه که عمدتا بر روی کاربران متمرکز است ، استفاده شود. نه تنها این ، بلکه با استفاده از بلاکچین در نهایت ، در نهایت امکان حل سیلوهای داده وجود خواهد داشت.

 

فصل چهارم: قابل توجه فروشندگان Blockchain AI PAAS

 • A تا Z

این شرکت در حال متحد کردن و ساختن عالی ترین پلتفرم هوش مصنوعی در همه زمان ها است. ATOZ یک فناوری دفتر توزیع شده است که از قدرت هوش مصنوعی استفاده می کند. هدف اصلی ATOZ ایجاد انقلابی در صنعت رایانش ابری و حصول اطمینان از بازده فناوری بهتر برای هوش مصنوعی است.

برای پروژه یادگیری عمیق تشنه قدرت ، ATOZ یک چارچوب سیستماتیک ارائه می دهد که در آن آنها مراکز داده سطح تجارت را بهم متصل می کنند و قدرت مورد نظر شما را فراهم می کنند. برای کمک به شما در توسعه فناوری AI بهتر ، ATOZ با استفاده از چارچوب هایی مانند Keras ، Tourch ، Caffe و Tensorflow ، پرکاربردترین تجهیزات در صنعت AI را به شما ارائه می دهد..

برای شروع پروژه جدید خود در محل کار ATOZ زمان راه اندازی صفر طول می کشد. راه اندازی هر ماشین مجازی مبتنی بر GPU فقط چند ثانیه طول می کشد و شما می توانید به صورت موازی بر روی ماشین های مختلف کار کنید.

بهترین قسمت در مورد ATOZ این است که این شرکت تمام منابع خود را صرف راه حل مقرون به صرفه می کند. آنها می دانند که چگونه اکوسیستم هوش مصنوعی به مشخصات سخت افزاری هزینه بر نیاز دارد. برای این ، بسیاری از شرکتهای کوچک و متوسط ​​نمی توانند با شرکتهای از قبل تاسیس شده رقابت کنند. با استفاده از ATOZ قادر خواهید بود هزینه های کلی یادگیری عمیق را توسط عوامل x5 کاهش دهید!

بنابراین ، برای نیازهای توسعه AI شما ، ATOZ می تواند کل بسته را در یک مکان قرار دهد.

 

 • DeepBrain Chain

این سازمان دیگری است که هوش مصنوعی و بلاکچین را در یک پلتفرم جمع کرده است. آنها ارائه می دهند DeepToken Exchange راه حلی برای توسعه برنامه های شبکه عصبی بلاکچین غیرمتمرکز AI. هدف اصلی DeepBrain Chain تهیه بازار برای توسعه دهندگان است. در اینجا هرکسی می تواند به توان محاسباتی مورد نیاز هوش مصنوعی دسترسی پیدا کند.

با این حال ، در اینجا همه بر اساس قدرت محاسباتی خود به دسته هایی تقسیم می شوند. استخراج کنندگان گره های بزرگی را تشکیل می دهند و می توانند قدرت محاسبه خود را به شرکت ها اجاره دهند. سخت افزار محاسباتی بسیار ساده گره های متوسط ​​تا کوچک خواهد بود.

هر شرکتی در صورت نیاز می تواند به آن دسترسی پیدا کند. تمام افرادی که قدرت محاسباتی را اجاره می کنند ، رمز DBC را به عنوان پرداخت دریافت می کنند. این رمز از طریق قرارداد هوشمند NEO مورد معامله قرار می گیرد. به غیر از این ، شبکه با استفاده از اثبات تفویض سهام و اثبات اهمیت ، تمام صداقت را حفظ می کند.

در حال حاضر ، زنجیره DeepBrain می خواهد قدرت محاسباتی ارزان و کم هزینه را به توسعه دهندگان ارائه دهد. اما آنها می خواهند آن را به گزینه های بیشتری مانند یک بستر تجاری برای الگوریتم های هوش مصنوعی ، مدل ها ، داده ها و غیره گسترش دهند.

 

 • تکینگی NET

بازار غیرمتمرکز دیگر پروژه های مبتنی بر هوش مصنوعی SingularityNET است. آنها بیشتر برای الگوریتم های هوش مصنوعی هستند. در اینجا فروشندگان می توانند خدمات نرم افزاری و سخت افزاری را در ازای ارز رمزپایه یا هر سرویس هوش مصنوعی به مشتریان ارائه دهند. من فکر می کنم شما از قبل می دانید که یافتن خدمات مربوط به هوش مصنوعی در بازار دشوار است ، بدون ذکر قیمت آنها.

با SingularityNET قادر خواهید بود از بستر غیرمتمرکز استفاده کرده و خدمات AI خود را در صورت لزوم دریافت کنید.

هر توسعه دهنده ای که سرویس AI را در شبکه اضافه کند ، از طریق قراردادهای هوشمند دستمزد می گیرد و به صورت توکن دریافت می کند. روند خواستگاری خرید و فروش تسهیلات برای قراردادهای هوشمند. این یک بازار نسبتاً ساده است که می خواهند خریدار و فروشنده را در یک مکان بیاورند.

در حال حاضر ، این شرکت یک توکن AGI ارائه می دهد که یک توکن ERC20 است. همه افراد موجود در شبکه عمدتا نمایندگان از این رمز برای پرداخت هزینه خدمات AI استفاده می کنند. اما این توکن ها همچنین به نمایندگان حق رأی در شبکه را می دهند.

 

 • گولم

این یک پلت فرم شبکه عصبی بلاکچین غیر متمرکز نسبتاً منحصر به فرد است. آنها یک شبکه غیرمتمرکز هستند که در آن خدمات قدرت محاسباتی را ارائه می دهند. هر کس می تواند بخشی از شبکه باشد چه یک سازمان باشد و چه یک نهاد فردی.

سیستم مشابه Uber است. اگر قدرت محاسبه اضافی را دارید می توانید آن را در اینجا به سازمان های دیگر بفروشید. این شبکه در سراسر جهان در دسترس است ، به این معنی که هر کسی می تواند از آنها استفاده کند و پول نقد اضافی کسب کند.

شرکتهایی که با هوش مصنوعی یا بلاکچین کار می کنند به مقدار زیادی قدرت محاسباتی نیاز دارند که می توانند از اینجا اجاره کنند.

گولم طیف گسترده ای از قدرت پردازش را از کاربران ارائه می دهد. شما قادر خواهید بود از انرژی رایانه شخصی به مراکز بزرگ داده استفاده کنید. به همین دلیل این پلت فرم می تواند بهترین مثال یا بلاکچین AI به طور کلی باشد.

اما کاربرانی که قدرت محاسباتی خود را اجاره می کنند چگونه پرداخت می شوند؟ ساده است. شبکه بلاکچین مبتنی بر Ethereum است تا بتواند همراه با تأمین منابع محاسباتی به تسویه هر نوع پرداخت کمک کند.

رمز GNT شبکه برای هر نوع پرداخت استفاده می شود. اگر می خواهید مقداری توان محاسباتی بخرید ، باید آن را درخواست کنید و سپس به طور خودکار یک قرارداد هوشمند تنظیم می کنید. پس از اجاره یا خرید توان محاسباتی ، قرارداد هوشمند پردازش را انجام می دهد.

بنابراین ، این بسیار آسان است.

 

 • قشر

Cortex یک پلت فرم غیرمتمرکز است که هوش مصنوعی به شبکه قدرت می بخشد. هر توسعه دهنده هوش مصنوعی می تواند مدل خود را بارگذاری کند و افراد دیگر می توانند به کسانی که رمزهای بومی Cortex را پرداخت می کنند دسترسی پیدا کنند.

آنها منبع باز دارند و در حال حاضر فقط مدل های هوش مصنوعی را ارائه می دهند. برخلاف سایر شرکت ها ، آنها هیچ نوع قدرت محاسباتی برای توسعه یا آموزش هوش مصنوعی خود فراهم نمی کنند. هر شرکتی که این مدل را خریداری کند ، از برنامه هوش مصنوعی برای یادگیری ماشین بهره مند می شود و نیاز به توسعه آن بیشتر با توجه به نیازهای خود دارد. Cortex بیشتر برای کاربردهای غیرمتمرکز هوش مصنوعی مناسب است.

نکته مثبت دیگر این است که این شرکت به کاربران امکان می دهد برنامه های غیرمتمرکز هوش مصنوعی خود را بارگذاری کرده و در شبکه بفروشند.

 

 • SONM

این یک پلت فرم مبتنی بر بلاکچین است که محاسبات مه غیر متمرکز را ارائه می دهد. با استفاده از SONM ، شما قادر خواهید بود از قدرت محاسباتی به عنوان یک طبیعت مه مانند استفاده کنید. محاسبات مه در واقع با رایانش ابری متفاوت است.

تفاوت اصلی در ماهیت غیرمتمرکز است. در سرویس های ابری معمولی ، شما قدرت محاسباتی را از یک منبع متمرکز یا مراکز داده دریافت خواهید کرد. اما در محاسبات مه ، شما می توانید مزایای یکسانی را بدست آورید ، اما نه تنها از یک منبع. در عوض ، از دستگاه های جداگانه برای دریافت خدمات استفاده خواهید کرد.

این ساختار واقعاً مسئله مقیاس پذیری را حل می کند و باعث توزیع سیستم می شود. محاسبات مه در مقایسه با معماری سنتی ابر ، کارایی و عملکرد بیشتری را ارائه می دهد.

بنابراین ، هدف اصلی SONM ایجاد یک بازار آزاد برای منابع محاسباتی است. SONM از رمز ERC20 استفاده می کند – یک رمز مبتنی بر Ethereum برای تسویه حساب پرداخت ها. رمز SNM به شبکه SONM دامن می زند.

در بازار ، افراد به گروههایی تقسیم می شوند – تأمین کنندگان و مشتریان. تامین کنندگان قدرت محاسباتی را تأمین می کنند و مشتریان آنها را خریداری می کنند.

SONM از ویژگی های قرارداد هوشمند Ethereum برای ایجاد قرارداد بین این دو گروه استفاده می کند.

 

 • تاتو

این یکی دیگر از شبکه های محاسباتی توزیع شده است ، اما تمرکز اصلی آنها روی شرکت هاست. Tatau یک بستر مبتنی بر بلاکچین است و با استفاده از هوش مصنوعی می تواند از منابع محاسباتی کم استفاده شده از جهان استفاده کند..

توسعه دهندگان Tatau فکر می کنند که مراکز داده مدرن مبتنی بر CPU برای ارتقا اختراعات ابتکاری آینده کافی نیستند. این مراکز نمی توانند پشتیبان لازم برای هوش مصنوعی ، تجزیه و تحلیل جریان و ارائه ویدئو را ارائه دهند. به همین دلیل تاتاو می خواهد با تمرکز بر قدرت محاسباتی که می تواند معماری پیچیده امروزی را به خود اختصاص دهد ، مسئله را حل کند.

شما قادر به پردازش خدمات از طریق شبکه مبتنی بر بلاک چین خواهید بود. Tatau سیستم عامل خود را به روشی دیگر طراحی کرده است – پردازش هوش مصنوعی ، ارائه ویدئو و استفاده از توان GPU. آنها همچنین می خواهند GPU را با منابع انرژی پایدار برای طیف گسترده ای از پشتیبان گیری صنعتی ترکیب کنند.

بنابراین ، شرکت های بزرگ می توانند از سیستم عامل خود برای پشتیبان گیری از فناوری های محاسباتی بالاتر خود بدون هیچ مشکلی استفاده کنند.

برای بدست آوردن قدرت محاسباتی ، خریدار باید رمز TATAU را بخرد و سپس از آن برای پرداخت به تامین کنندگان استفاده کند.

 

 • iExec

یک مثال عالی دیگر از بلاکچین AI iExec است – یک پلت فرم بلاکچین با بازار قدرت محاسباتی. iExec می خواهد معماری جدیدی را برای رایانش ابری ایجاد کند. این شرکت برای کار در شبکه ، ارز رمزنگاری شده خود به نام “RLC” را تهیه می کند. RLC مخفف “در بسیاری از رایانه ها اجرا می شود” که عملاً کل طرح آنها را مشخص می کند.

رمز توکن ERC20 است ، بنابراین بر اساس پلتفرم بلاکچین Ethreums ساخته شده است. در شبکه ، هر کاربری به سه نوع عمده تقسیم می شود – توسعه دهنده ، ارائه دهنده و دارنده رمز. در اینجا ، توسعه دهندگان مشتری هستند و قدرت محاسباتی را از ارائه دهندگان اجاره می دهند. توسعه دهندگان باید با رمز RLC به ارائه دهنده پرداخت كنند.

از طرف دیگر ، ارائه دهندگان می توانند قدرت محاسباتی خود را به توسعه دهندگان اجاره دهند و در ازای آن حقوق بگیرند. دارندگان توکن در شبکه می توانند از کانال پرداخت iExec برای ارسال یا دریافت پول استفاده کنند.

اما با بازارهای بلاکچین هوش مصنوعی کمی تفاوت وجود دارد. در اینجا ، ارائه دهنده می تواند به سه نوع مختلف اجاره دهنده قدرت – برنامه ، داده و سرور تبدیل شود. علاوه بر این ، توسعه دهندگان همچنین می توانند CLI و JS را در شبکه توسعه دهند. اما برای اطمینان از اینکه سیستم هیچ مشکلی برای مقیاس پذیری ندارد ، هر توسعه ای خارج از سیستم ابر غیرمتمرکز انجام می شود.

واقعیت جالب دیگر این است که توسعه دهندگان می توانند برنامه غیرمتمرکز خود را به فروشگاه iExec اضافه کنند تا اختراعات جدید خود را به بازار عرضه کنند. بنابراین ، می بینید که این پلت فرم فرصت های زیادی را برای توسعه دهندگان و غیر توسعه دهندگان فراهم می کند.

 

فصل 5: به طور خلاصه,

هوش مصنوعی و بلاکچین دو فناوری برتر تاکنون است. بنابراین ، هوش مصنوعی Blockchain به سادگی ترکیبی از Blockchain و AI است.

با این موانع زیادی که در مسیر بلاکچین تکامل هوش مصنوعی وجود دارد قطعاً می تواند سناریو را تا حد زیادی بهبود بخشد. با استفاده از بلاکچین ، توسعه دهندگان می توانند مکانیسم یادگیری عمیق را انجام دهند بدون اینکه نگران هزینه های آن باشند.

زنجیره بلوکی هوش مصنوعی می تواند توسعه ابررایانه ها را تسریع کند. با استفاده از بلاکچین ، مطمئناً نوآوری ها در راه است.

زنجیره بلوکی هوش مصنوعی می تواند پیشگام نسل بعدی دنیای فناوری باشد. دشوار است بگویید که چگونه واقعاً اتفاق خواهند افتاد ، اما در حال حاضر ، به بهترین ها امیدوار باشیم.

* سلب مسئولیت: مقاله نباید به این صورت باشد و به منظور ارائه هیچ گونه مشاوره سرمایه گذاری در نظر گرفته نشده است. ادعاهای مطرح شده در این مقاله به منزله مشاوره سرمایه گذاری نیست و نباید چنین برداشت شود. تحقیق خود را انجام دهید!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector