آیا می توان Blockchain را هک کرد؟

از آنجا که بسیاری از شما نگران هک شدن بلاکچین هستید ، ما به هسته اصلی این موضوعات می پردازیم تا بفهمیم این نوع سناریو حتی امکان پذیر است یا خیر..

ما در جهانی زندگی می کنیم که امنیت یک نگرانی بزرگ است و نقض داده ها اتفاقاً یک فعالیت روزانه است. زیرساخت های اینترنتی که امروزه از آن استفاده می کنیم روز به روز منسوخ می شوند. این به وضوح نمی تواند از هر نوع حملات سایبری پیشرفته جلوگیری کند. مهم نیست که از چه نوع امنیت سایبری استفاده می کنیم ، قطعاً نمی تواند 100٪ از ما محافظت کند.

فناوری بلاکچین اتفاقاً نوید روش متفاوتی را از این طریق می دهد. این تضمین می کند که دیگر نیازی به اعتماد نداریم و می توانیم خودمان محتوای دیجیتالی خود را کنترل کنیم. علاوه بر این ، به نوعی ، بسیاری ادعا می کنند که هیچ کس نمی تواند بلاکچین را هک کند. اما آیا این گفته واقعاً درست است?

آیا راهی وجود ندارد که بتوان بلاکچین را هک کرد؟ در حقیقت ، بلاکچین بسیار قدرتمند است و به نظر می رسد هیچ کس نمی تواند بلاکچین را هک کند. با این حال ، باید بگوییم که کاملاً در برابر حملات مصون نیست. هر فناوری با نقاط ضعف و قوت همراه است. بنابراین ، ما کمی عمیق تر خواهیم کاشت و به شما اطلاع خواهیم داد که بلاک چین می تواند هک شود یا خیر.

اما قبل از شروع ، بیایید چند مورد از هک های مهم بلاکچین را که طی سالها اتفاق افتاده است ، بررسی کنیم. بنابراین ، بیایید شروع کنیم!

اکنون ثبت نام کنید: دوره خبره امنیت Blockchain Security (CBSE)

 Blockchain Hacked: آیا می توانید Blockchain را هک کنید?

 • Gox

اولین هک بلاک چین در ژوئن 2011.

ضرر: 50،000 دلار (2609 BTC)

این یکی از شناخته شده ترین سناریوهای هک شده بلاک چین در تاریخ است. ظاهراً ، مجرم اینترنتی از اعتبار حسابرس محروم شد و سپس برای ورود به سیستم از آنها سو misاستفاده کرد. بیشتر از این ، مهاجم سپس مقدار 1 BTC را به 1 سنت تغییر داد. علاوه بر این ، مهاجم همچنین 2609 BTC از چندین مشتری که BTC را با این قیمت بسیار کم فروخته اند ، جمع آوری کرده است.

پس از آن ، او حتی 650 BTC را از حساب دیگری نیز خریداری کرد. پس از روشن شدن سناریوی بلاکچین هک ، Mt. Gox تمام عملیات را برای چند روز متوقف کرد. با این حال ، آنها دوباره عملیات را شروع کردند و ادامه دادند.

حال ، بیایید به سراغ حمله بعدی برویم که آیا می توانید راهنمای بلاکچین را هک کنید.

بلاکچین دوم در مارس 2014 هک شد.

ضرر: 350 میلیون دلار (750،000 BTC)

حمله دوم برای کوه حتی بدتر بود. Gox ظاهراً ، این بار مهاجم متوجه اشکال در کدها شده و مشاهده کرده است که معاملات انعطاف پذیرتر هستند. بیشتر از این ، هرکسی می تواند جزئیات معامله را ویرایش کند و آنرا به گونه ای جلوه دهد که حتی هرگز رخ نداده است. بنابراین ، به نوعی مانند هزینه های مضاعف است.


اگر به جزئیات بیشتری بپردازیم ، روند کار به این شکل پیش می رود. مهاجم قبل از اینکه ارسال کننده به طور دائمی در دفتر ذخیره شود ، دست به امضای فرستنده زد. وی همچنین شناسه معامله را تغییر داد. شناسه جدید و معامله تغییر یافته می تواند جزئیات اصلی معامله را بازنویسی کند و به نظر برسد که گیرنده وجهی دریافت نکرده است.

با این حال ، در واقع ، مهاجم آن را دریافت کرد ، اما سیستم آن را به عنوان یک معامله ناموفق اشتباه گرفت. پس از اتمام کار ، مهاجم مجدداً خواستار انتقال شد و دو بار بودجه دریافت کرد.

این بار کوه Gox بلافاصله پس از شناسایی حمله سایبری ، کلیه معاملات BTC را متوقف کرد. بیشتر از این ، هیچ بازپرداختی نیز صورت نگرفت. پس از مدتی ، آنها نتوانستند از پس زیان برآیند و پس از آن درخواست ورشکستگی کردند.

 • Bitcoinica:

ضرر کلی: 430،000 دلار (122،000 BTC)

اولین هک بلاک چین در مارس 2012.

در مورد اول ، مهاجم عمدتا به کیف پول داغ Bitcoinica حمله کرده و آن را از سرور Linode رمزگشایی کرد. در پایان ، این حمله حدود 43،554 BTC طول کشید. سایر کاربران که از سرور Linode استفاده می کردند نیز هک شدند.

Blockchain دوم در ماه مه 2012 هک شد.

خوب ، اولین بار برای Bitcoinica کافی نبود. بار دوم ، مهاجم وارد سیستم داخلی پایگاه داده شد. از آنجا ، او تمام اطلاعات خصوصی کاربران را به سرقت برد و حتی 38000 BTC گرفت.

سومین هک بلاکچین در جولای 2012.

این حملات به قدری وخیم بود که بعداً در ماه جولای ، دوباره حدود 40،000 BTC را به سرقت بردند! با این حال ، آنها اتفاقاً وجوه خود را مخفیانه در کوه ذخیره می کنند. Gox مخفیانه ، و بعداً به آنها بازپرداخت شد.

بیایید به مورد بعدی برویم که در این راهنمای blockchain می توانید هک کنید.

 • Bitfinex

هک آنلاین بلاکچین در آگوست 2016.

ضرر: 72 میلیون دلار (120،000 BTC)

داستان در این داستان بسیار کوتاه است. Bitfinex درست یک سال پیش و قبل از حمله شروع به استفاده از کیف پول چند علامت BitGo کرد. ظاهراً کیف پول دارای مشکلات اساسی بود و آسیب پذیری های گسترده ای در آن وجود داشت. در واقع ، مهاجم موضوع را پیدا کرد و BTC ها را به سرقت برد.

پس از حمله ، این شرکت برای جبران خسارت به مشتریان خود ، به سرعت توکن BFX صادر کرد. نشانه های BFX با USD قابل استفاده هستند. با این حال ، آنها کل پول سرقت شده را به تدریج بازپرداخت کردند زیرا مبلغ سنگینی بود. فقط با یک حمله فقط طی چند ساعت قیمت از 607 دلار به 515 دلار کاهش یافت!!!

 • هک NiceHash

هک بلاکچین در تاریخ 6 دسامبر 2017.

ضرر: 80 میلیون دلار (4700 BTC)

این بیشتر حمله اخیر به بلاکچین است. ظاهراً پلتفرم تبادل اسلوونی ، NiceHash ، هک شده است. بلافاصله پس از هک بلاکچین ، مدیر عامل شرکت وارد فیس بوک لایو شد و آن را اعلام کرد. با این حال ، او جزئیات بیشتری نداد.

تمام آنچه که ما تاکنون می دانیم یکی از رایانه های کارمندان آنها به خطر افتاده است ، و مهاجمان از آن برای سرقت سکه ها استفاده کردند.

در واقع ، این شرکت کلیه معاملات را طی 24 ساعت آینده به حالت تعلیق در آورد تا مسئله را تحلیل کند و اینکه چگونه می توانند از تکرار آن جلوگیری کنند. باید بگوییم که این یک ابتکار نسبتاً خوب از طرف مدیریت شرکت است.

بنابراین ، اینها برخی از هک های بلاکچین است که در گذشته اتفاق افتاده است. حال ، بیایید به بخش بعدی این راهنمای بلاکچین هک کنیم ، برویم.

هک بلاکچین: سناریوهای احتمالی

اکنون ما در مورد هک شدن بلاکچین بحث خواهیم کرد و اگر چنین است ، چگونه امکان پذیر است. برخی از حالات خاص ممکن است رخ دهد. بیایید ببینیم آنها چه هستند –

 • یک حمله 51٪

بیایید با سناریوی اصلی بلاکچین هک شروع کنیم. اگر مدتی است که با بلاکچین برای ساز و کار سر و کار دارید ، پس حتماً در مورد طرح حمله 51٪ شنیده اید. اما چگونه می توان حمله 51٪ اتفاق افتاد?

بگذارید بگوییم یک بلاک چین یا DLT عمومی وجود دارد که از اجماع اثبات کار استفاده می کند و اتفاقاً تعداد زیادی گره فعال دارد. علاوه بر این ، همه گره ها تمایل دارند که از نرم افزار و ابزار سخت افزاری ویژه ای برای استخراج استفاده کنند ، زیرا به این ترتیب شما یک معامله را در PoW معتبر ارزیابی می کنید.

قانون این نوع شبکه عدم تمرکز کامل است. بنابراین ، کاربران عضو یک گروه نخواهند بود و کلیه قوانین سیستم را دنبال می کنند. علاوه بر این ، برای اطمینان از غالب بودن ماهیت غیرمتمرکز ، هر گره قدرت محاسبه ای را ارائه می دهد اما برای غلبه بر شخص دیگری کافی نیست.

با این حال ، اگر یک هکر بتواند از یک ابزار هک بلاکچین برای بدست آوردن قدرت محاسبات بیشتر استفاده کند ، در این صورت می تواند حمله کند. اما برای انجام این کار ، او باید 51٪ از کل قدرت محاسباتی درون سیستم را کنترل کند. با این کار ، آنها می توانند نرخ هش در مقایسه با سایر گره ها را افزایش دهند.

در طولانی مدت ، آنها می توانند روند معامله را دستکاری کنند ، و این امر منجر به هزینه مضاعف می شود. با این حال ، این فقط در الگوریتم های اجماع تشنه قدرت رخ می دهد که با قدرت های محاسباتی سروکار دارند.

آیا هکرها می توانند آن را بیرون بکشند?

در حقیقت ، بلاک چین های عمومی مانند Ethereum دارای تعداد زیادی گره هستند. هرچه شبکه بیشتر به گره ها اضافه شود ، به قدرت محاسباتی بیشتری نیز نیاز است. علاوه بر این ، گره های جدید هر روز به شبکه اضافه می شوند.

این سطح بالایی از قدرت محاسباتی تضمین می کند که بلاکچین هک کاری کاملاً مشکل است. عمدتا به این دلیل که ابزار هک بلاکچین که آنها استفاده خواهند کرد قادر به ارائه این قدرت محاسباتی برای غلبه بر سایر گره ها نیست.

همچنین ، هر پلتفرمی که از PoW استفاده نمی کند ، در امان است و اگر خصوصی یا فدراسیون باشد ، مطمئناً در شفاف هستید.

بلاک چین های عمومی نه چندان محبوب می توانند هدف اصلی در اینجا باشند. در سال 2018 ، هکرها سعی در حمله 51٪ هک بلاکچین به Monacoin ، Verge و غیره داشتند.

آیا به هیچ وجه به نفع هکرها است?

اگر بلاکچین عمومی آنقدر محبوب نباشد ، ارزش ارز رمزنگاری شده آن پایین است. از طریق حمله 51٪ ، آنها بدون شک سکه دریافت می کنند ، اما سود بسیار کمتری خواهد داشت. از طرف دیگر ، بلاکچین هک یک پلت فرم عمومی محبوب به تعداد قابل توجهی قدرت محاسباتی احتیاج دارد و در دراز مدت ، هزینه آن بیشتر از سود خواهد بود.

 • اشکالات کد پروتکل Blockchain

مثال دیگر در این راهنمای blockchain هک ، نقص در کدهای منبع پروتکل است. خوب ، بلاکچین یک سیستم پیچیده است و همچنین می تواند در کد پروتکل اشکال داشته باشد. برای درک بهتر آن ، مثالی از این مسئله را می بینیم. این یکی از معایب بلاکچین است.

در سال 2010 یک سناریوی هک بلاکچین وجود داشت ، جایی که آنها از یک کد بد در پروتکل بیت کوین سو mis استفاده کردند. در حقیقت ، کدی که تراکنش های بیت کوین را بررسی می کرد معیوب بود. ظاهراً ، کد اگر نتیجه خیلی بزرگ باشد کار نمی کند و باعث جمع شدن خلاصه می شود.

در نتیجه ، یک هکر از آن به نفع خود استفاده کرد و 184.467 میلیارد سکه تولید کرد. با این حال ، حداکثر میزان عرضه بیت کوین در واقع 21 میلیون است! پس از اطلاع از این موضوع ، خالق Satoshi Nakamoto و یکی دیگر از توسعه دهندگان Gavin Andersen به سرعت مشکلات را فقط در عرض چند ساعت برطرف کردند.

علاوه بر این ، آنها زنجیره بد را ایجاد کردند تا یک زنجیره خوب ایجاد کنند و به سایر کاربران توصیه کردند که از زنجیره ایجاد شده توسط هکر پرهیز کنند. در مجموع ، این یک پس انداز خوب بود.

اما باید بگوییم ، شخصی که با استفاده از همین روش طرح مشابه بلاکچین هک را انجام می دهد ، در حال حاضر کاملاً غیر قابل پیش بینی است.

هر کسی که می خواهد با استفاده از یک اشکال از این قبیل حمله کند باید سطح مهارت های پیشرفته ای حتی برای شناسایی مسئله داشته باشد ، چه رسد به اینکه در آن تغییراتی ایجاد کند. از آنجا که بلاکچین یک بستر پیچیده است ، کاملاً غیرممکن است.

همچنین ، اکنون ، توسعه دهندگان بلاکچین قبل از راه اندازی ، کدهای خود را به طور کامل بررسی می کنند ، و این از این نوع خرابکاری ها به طور موثر جلوگیری می کند.

 • اشکالات قرارداد هوشمند

این وضعیت کد معیوب دیگری است که می تواند منجر به هک شدن سناریوهای بلاکچین شود. این بیشتر یک برنامه هک کننده در شبکه است تا کل پلتفرم. با این حال ، این نوع هک بلاکچین می تواند تأثیر جدی بگذارد.

قراردادهای هوشمند بسیار محبوب هستند و در بسیاری از سیستم عامل های بلاکچین اجرا می شوند. اگر شرایط را از قبل تعریف کنید ، می تواند دارایی را بر اساس آن قوانین منتقل کند. همچنین ، همانطور که آنها در بلاکچین هستند ، پس از تعیین شرایط ، هیچ کس نمی تواند آنها را اصلاح کند.

بعلاوه ، بعد از همه ، شرایط برآورده شده است ، می تواند به طور خودکار اجرا شود ، و همچنین آنها یک جایگاه دائمی در دفتر دارند. بنابراین ، هیچ کس نمی تواند اعدام را معکوس کند. با این حال ، اگر به نوعی ، کد قرارداد هوشمند پر از اشکال باشد ، ممکن است هکرها از آن سو استفاده کنند.

یک مثال خوب می تواند حمله به DAO باشد. در طول سال 2016 ، جامعه Ethereum DAO را برای اداره صندوق های سرمایه گذاری و کمک به آنها در مدیریت بهتر پیشنهادها ایجاد کرد. با این حال ، آنها از قراردادهای هوشمند برای مدیریت DAO استفاده می کردند.

حتی اگر پروتکل سیستم Ethereum کاملاً کار می کرد ، برنامه قرارداد هوشمند دارای یک اشکال بود. در واقع ، این اشکال به کاربر اجازه می داد از حساب DAO پول درخواست کند و آن را در دفتر ثبت نکند. این نوع هک DAO تهدید بزرگی برای امنیت بلاکچین است.

هکر آن را کنترل کرد و 60 میلیون دلار از شبکه گرفت. بعد از این حادثه ، Ethereum سخت فورک کرد تا سیستم را بازنشانی کند. بنابراین ، Ethereum که اکنون می بینید در واقع نتیجه آن سخت چنگال است. با این حال ، برخی از افراد هنوز از زنجیره قدیمی استفاده می کنند و به آن Ethereum Classic می گویند.

از نظر این موارد ، س questionsالات دیگری مانند هک شدن کیف پول های بلاکچین یا هک شدن سایر خدمات مرتبط با بلاکچین افزایش می یابد. باید بگوییم ، برای همه موارد دیگر نیز همین است.

 • حمله سیبیل

این نوع دیگری از حمله است که در آن یک موجودیت می تواند تعداد زیادی گره در یک شبکه واحد داشته باشد. با تعداد گره ها ، نهاد می تواند سعی کند شبکه را با معاملات بد یا معاملات نامعتبر پر کند و فعالیت را مختل کند.

هکرها می توانند از ابزار مختلف هک بلاکچین برای این یکی استفاده کنند. با این حال ، باید بدانید که این حمله هنوز نظری است. با این حال ، جلوگیری از آن بسیار ساده تر است. اگر سیستم عامل های بلاکچین سازمانی با استفاده از پروتکل ها و الگوریتم ها ، داشتن تعداد زیادی گره را گران کنند ، بنابراین با اطمینان می توان گفت که هکرها نمی توانند حمله کنند.

 • مسیریابی حمله

این بیشتر یک حمله داخلی است تا اینکه از بیرون وارد شود. یک سرویس دهنده اینترنت که به خطر بیفتد ، دلیل اصلی این نوع هک است. هکرها می توانند کانالهای ارتباطی بلاکچین را با مصالحه یا کار با ISP رهگیری کنند.

گرچه ممکن است از هر کجای دنیا گره اجرا شود ، اما در شرایط فعلی ، گره های درحال اجرا متمرکز هستند. این ISP ها معمولاً حمل و نقل زیادی را انجام می دهند و این نقاط ورود آسیب پذیر هستند.

رهگیری سیگنال ها در این کانال ها ارتباط را مختل می کند و سپس می تواند روند معامله را دستکاری کند. همچنین ، هکرها می توانند شبکه را به قطعات جداگانه تقسیم کرده و در یکی از این موارد سکه های خوبی خرج کنند. بعداً ، وقتی پارتیشن را بردارند ، زنجیره کوچکتر به طور خودکار لغو می شود.

تا آنجا که پیش می رود ، تاکنون گزارشی از چنین حملاتی گزارش نشده است.

 • انکار مستقیم خدمات

در اینجا ، هکرها می توانند شبکه ای را با حجم بالایی از ترافیک پر کنند و درخواست های قانونی را از گرفتن هرگونه منبع اخلال کنند. ما فکر می کنیم این نوع حملات را بطور روزمره به شرکتهای متمرکز مشاهده می کنید.

در حقیقت ، روش این است که تعداد زیادی از درخواست ها را به سرور شرکت ارسال کنیم ، نه اینکه به آن فرصت دهیم تا با افزایش ترافیک افزایش یابد. در نتیجه ، پهنای باند تمام می شود و سرور خراب می شود.

با این حال ، ما می خواهیم اشاره کنیم ، هکرها در واقع نمی توانند چیزی را سرقت کنند به جای اینکه فقط به فعالیت شبکه آسیب برسانند. بیشتر از این ، بسیاری از راه حل های بلاکچین می توانند به طور م itثر آن را از این نوع حمله محافظت کنند.

هک بلاکچین یا مبادله های رمزنگاری شده?

همانطور که قبلاً مشاهده کردید بیشتر نمونه های هک بلاکچین عمدتا مربوط به مبادله رمزنگاری یا هر پلتفرمی است که اتفاقاً برای ارائه ارزهای رمزپایه ارائه می شود. بنابراین ، بیشتر تازه واردان تمایل دارند این هک های ارز رمزنگاری شده و بلاکچین هک را اشتباه بگیرند.

با این حال ، باید بدانید که بین این دو تفاوت کمی وجود دارد. بیایید ببینیم که چرا آنها متفاوت هستند –

در حقیقت ، اکثر زنجیره های بلوک عمومی معماری فناوری بسیار متفاوتی نسبت به یکدیگر دارند. و بنابراین ، آنها قابلیت همکاری ندارند. بنابراین ، با استفاده از Ethereum نمی توانید در بستر بیت کوین معامله کنید.

بنابراین ، اینجاست که مبادلات رمزنگاری بازی می شود. در حقیقت ، اینها بستری را به شما پیشنهاد می دهند که می توانید تقریباً از هر نوع ارز رمزنگاری شده استفاده کنید. حتی می توانید ارز رمزنگاری شده را به ارز دیگر تبدیل کنید. اگرچه این کار را آسانتر می کنند ، اما آنها ارائه دهنده خدمات شخص ثالث هستند.

بنابراین ، تجارت بسیار آسان است. با این حال ، آنها از امنیت لازم برای سرورهای متمرکز خود برخوردار نیستند. و از این طریق هکرها با استفاده از ابزار هک بلاکچین می توانند به راحتی و بدون هیچ مشکلی این نشانه ها را هک کنند. در واقع ، هنگامی که شروع به استفاده از آن می کنید می توانید خطرات زنجیره بلوکی را پیدا کنید.

با این حال ، وقتی آنها به این مبادلات رمزنگاری حمله می کنند ، به این معنی نیست که آنها بلاکچین را هک می کنند. در عوض ، این فقط حمله به سرور مرکزی است و به عنوان هک فناوری بلاکچین در نظر گرفته نمی شود.

بیایید به بخش بعدی خود برویم در این راهنمای هک بلاکچین قابل هک است.

کاربران مساوی با سرزنش یا حتی بیشتر هستند!

وقتی کسی س asksال می کند ، “آیا می توان بلاکچین را هک کرد” ، پاسخ بین یک منطقه خاکستری خواهد بود. با این حال ، در هر صورت ، خواهید دید که در اکثر موارد ، کاربران مقصر هستند و گاهی اوقات آنها دلیل اصلی هک شدن بلاکچین هستند.

در حقیقت ، فناوری بلاکچین یک سیستم کاملاً قدرتمند را ارائه می دهد و فقط چند مورد موفقیت آمیز در مورد وضعیت هک بلاکچین وجود دارد. با این حال ، در بیشتر مواقع ، کاربران مقدار زیادی پول از دست می دهند. اما چگونه?

خوب ، برای شروع امنیت در فناوری بلاکچین کاملاً قوی است. با این حال ، شما آسیب پذیرترین نقطه ورود سیستم – کاربران را فراموش می کنید.

ممکن است فکر کنید ، آیا می توانید کیف پول blockchain را هک کنید ، و من باید بگویم – بله!

ورودی های مختلف مانند مبادلات ، کیف پول ، سایر خدمات شخص ثالث که کاربران از آنها استفاده می کنند دارای پروتکل امنیتی آسیب پذیر هستند. همچنین ، بسیاری از کاربران حتی تفاوت بین کلید خصوصی و کلید عمومی را ندارند. بنابراین ، آنها می توانند کلید خصوصی خود را برای دیگران آشکار کنند و تمام دارایی خود را از دست بدهند.

در مورد تفاوت کلید خصوصی و عمومی کنجکاو هستید؟ در اینجا راهنمای کلید خصوصی در مقابل کلید عمومی است.

بنابراین ، هکرها می توانند به راحتی از یک ابزار هک بلاکچین برای هک سیستم و سرقت میلیون ها دارایی استفاده کنند.

باید بگوییم که بیشتر سناریوهایی که در این راهنمای بلاکچین هک آورده ایم ، نظری هستند. حتی به گونه ای که سیستم عامل های بلاکچین بدون هیچ مشکلی در زمان واقعی از اینها دفاع می کنند. سطح بالای هک رمزنگاری عمدتا اتفاق افتاده است ، زیرا ، خوب ، انسان ها در هوشیاری بسیار عالی نیستند.

بسیاری از کاربران تمایل به استفاده مجدد از رمزهای عبور ، بی دقتی در اینترنت کار می کنند ، قربانی کلاهبرداری فیشینگ می شوند ، از هرگونه رفتار غیرمعمول غافل می شوند ، از دستگاه های خود در مکان های آسیب پذیر استفاده می کنند و غیره. همه اینها به راحتی می توانند منجر به هک بلاک چین شوند.

آیا واقعاً می توانید هکرها را شکست دهید?

بسیاری از شرکت های نوپا و استارت آپ اخیر وجود دارند که به مسئله هک بلاکچین می پردازند. علاوه بر این ، برخی از روشهای مشخص برای بهبود امنیت کلی معماری وجود دارد. با این حال ، توسعه دهندگان و کاربران هر دو بازی بزرگی در این زمینه دارند. بیشتر اینکه ، ویژگی های بلاکچین در صورت استفاده صحیح از هکر ، بدون شک می تواند در شکست دادن شما کمک کند. بیایید ببینیم اینها چیست –

 • حسابرسی – فرآیندهای حسابرسی که کد پروتکل بلاکچین را قبل از راه اندازی به شدت بررسی می کند. هر نوع کد غلط یا بد به راحتی کشف می شود. بیشتر اینکه ، اگر بتوانید هوش مصنوعی را وارد ترکیب کنید ، بسیار دقیق خواهد بود.
 • تست خسته کننده – کدهای قرارداد هوشمند باید به طور کامل آزمایش شوند تا از شر خلأها خلاص شوید. بدون هزاران آزمایش در زمان واقعی ، هیچ کس نمی تواند تشخیص دهد که اشکالی دارد یا نه.
 • حریم خصوصی – کاربران باید کلید خصوصی خود را خصوصی نگه دارند و آن را با شخص دیگری به اشتراک نگذارند. در واقع هیچ محلی از محل نشت کلیدهای خصوصی شما وجود ندارد. بنابراین ، آن را در مکانی امن و به دور از دیگران نگه دارید.
 • هوشیاری – کاربران نباید از رمزهای عبور تکراری استفاده کنند یا از دستگاه خارجی وارد سیستم نشوند. این به هکر فرصتی می دهد تا از حساب شما سو mis استفاده کند.
 • گزینه های نظارت – سیستم عامل های بلاکچین باید گزینه های نظارتی برای تشخیص سریع هرگونه فعالیت غیر عادی داشته باشند.
 • به روز – پروتکل های امنیتی Blockchain باید در سریع ترین زمان ممکن به روز باشند. این اطمینان حاصل خواهد کرد که از نظر نرم افزاری هیچ آسیب پذیری وجود ندارد.
 • الگوریتم های اجماع – بلاکچین باید از الگوریتم های اجماع ضد هک استفاده کند.
 • گزارشهای ثابت – کاربران موجود در شبکه به محض تشخیص سیستم باید هرگونه اشکال در سیستم را گزارش کنند. اگر کاربران با سیستم مانند سیستم خود رفتار کنند ، پس از آن سیستم برای آنها نیز امن خواهد ماند.

یادداشت پایان

خوب ، آیا می توان بلاکچین را هک کرد یا نه ، یک سوال کاملاً پیچیده است ، برای شروع؟ خود این فناوری تاکنون به مراتب برتر از هر فناوری دیگری است. و همانطور که می دانیم ، این باشگاه فناوری هنوز کاملاً جدید است. بنابراین ، قطعاً اشکالاتی نیز خواهد داشت.

با این حال ، اگر شرکت های زنجیره بلوکی کیفیت را نسبت به کمیت در نظر بگیرند ، می توان بر بسیاری از نقایص آن غلبه کرد.

با توجه به این نکته ، بسیاری از بلاک چین های سازمانی اکنون بالاترین سطح امنیت را بدون همه نقص ها ارائه می دهند. و تاکنون کاملا امیدوار کننده به نظر می رسند. امیدوارم که این سیستم عامل ها بدون هیچ مشکلی از پس شرایط هک بلاکچین برآیند.

اکنون که از خطرات آن مطلع شدید ، مراحل بعدی شما چیست؟ آیا می خواهید در رسیدگی به همه این مسائل به یک متخصص امنیت بلاکچین تبدیل شوید؟ در دوره Certified Blockchain Security Expert (CBSE) ما ثبت نام کنید و بیاموزید چگونه همه مسائل امنیتی را یک باره حل کنید!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map