Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

چه زمانی Blockchain اختراع شد؟ نگاهی عمیق

آیا تا به حال فکر کرده اید که بلاکچین چه زمانی اختراع شده است؟ اگر این کار را انجام دهید ، پس به جای درست آمده اید. 

بلاکچین ، حتی اگر یک فناوری جدید باشد ، منشأ و تاریخچه ای غنی دارد. به همین دلیل است که در این مقاله ، ما ریشه های بلاکچین خود را با جزئیات بررسی خواهیم کرد.

اگر مشتاق یادگیری در مورد بلاکچین هستید ، ایده خوبی است که همیشه تاریخچه آن را بدانید زیرا به شما نیاز به فناوری بلاکچین و چگونگی متناسب بودن آن با نیازهای فعلی بازار را می آموزد..

قبل از اینکه از مسیر خود برای یادگیری ریشه و تاریخچه بلاکچین شروع کنیم ، بیایید سریع بلاکچین را بیاموزیم.

بلاکچین چیست و چه زمانی بلاکچین اختراع شد?

Blockchain شبکه ای نظیر به نظیر است که همتا می توانند بدون نیاز به نهادی متمرکز با یکدیگر ارتباط برقرار کرده و معاملات را انجام دهند. برای ایجاد پایداری در شبکه ، هر همکار یک نسخه از دفترکار دارد و همچنین یک الگوریتم اجماع وجود دارد که از اعتبار سنجی و ذخیره تراکنش ها در بلوک هایی که بخشی از “زنجیره بلوک” هستند ، مراقبت می کند.

بنابراین ، اگر می خواهید با استفاده از شبکه بلاکچین برای شخص دیگری پول ارسال کنید ، دیگر نیازی به ثبت نام برای هیچ سرویس نیست. 

تمام آنچه شما نیاز دارید کیف پول است که قادر به اتصال به شبکه بلاکچین و آغاز معامله باشد. پس از اتمام ، شبکه از الگوریتم اجماع خود برای دستیابی به اتفاق نظر در مورد معامله و در نهایت افزودن به بلوک استفاده خواهد کرد. 

با اضافه شدن بلوک به زنجیره ، معامله تغییرناپذیر می شود.

فواید بلاکچین بسیار است ، از جمله:

  • شفافیت بهتر
  • امنیت پیشرفته
  • قابلیت ردیابی واقعی
  • کاهش هزینه
  • سرعت و کارایی بهبود یافته

و بیشتر!

اگر می خواهید در مورد بلاکچین بیشتر بدانید و آن را از نظر مبتدی و فنی درک کنید ، Blockchain For Beginners را مطالعه کنید: راهنمای شروع.

از مرکزیت تا تمرکززدایی

کار ما درمورد تمرکز پیشرفت می کند. تقریباً هر برنامه رسانه اجتماعی که در رایانه خود باز می کنید توسط یک شرکت یا گروهی از شرکت ها کنترل می شود که به جای داده های شما این سرویس را ارائه می دهند ، حتی اگر آنها استفاده از داده های شما را برای منافع پولی استفاده نکنند. اگر صفحه رایانه خود را خاموش کرده و به بانک خود بروید ، تقریباً هسته اصلی تقریباً همه عملکردها را می بینید.


چرا که نه؟ در مورد جهانی شدن ، تمرکز کاملاً موفق بوده است. قرن بیست و یکم انبوهی از اختراعات را فراهم آورده است که به مشاغل توانمند می سازند تا بازار خود را جهانی کنند و از معاهدات و همکاری های بین المللی استفاده می کنند که هر کسب و کار را قادر می سازد تا در یک سطح شرایط بازی یکسان باشد..

کلمه تمرکز اولین بار در فرانسه در سال 1794 استفاده شد. در سال 1820 ، کلمه “عدم تمرکز” برای اولین بار استفاده شد.

در انگلیسی ، واژه تمرکز در دهه 1800 وجود دارد.

همانطور که می بینید ، مفاهیم تمرکز و تمرکززدایی تقریباً دو قرن قدمت دارند. 

با تمرکز گرفتن جایگاه محکمی در مورد چگونگی کار جهان ، فقط زمانی بود که مردم متوجه شدند که به تمرکز زدایی نیز نیاز است. در اوایل قرن 20 ، مردم آمریکا نسبت به تمرکز واکنش منفی نشان دادند. آنها تولید گسترده صنعتی را عامل نابودی مشاغل کوچک یا متوسط ​​می دانند.

رویکردهای متعددی برای تمرکززدایی وجود دارد که بیشتر شبیه طبیعت توزیع شده است.

سفر اینترنتی با توجه به تمرکز و تمرکززدایی

اینترنت همچنین در مورد تمرکز و تمرکززدایی شاهد همان چرخه تغییر و رشد است. وقتی اینترنت برای اولین بار به وجود آمد ، تقریباً همه متقاعد شده بودند که غیر متمرکز است. با این حال ، با عبور حداکثر میزان ارتباط از طریق تعدادی از شرکت ها ، درک شد که اینترنت واقعاً غیرمتمرکز نیست. 

به زودی ، بسیاری از پروژه های جدید شروع به کار کردند که سعی در حل مشکل عدم تمرکز داشتند. برخی از پروژه ها شامل FreedomBox ، Namecoin ، ArkOS و … هستند! تمام تمرکز این پروژه این بود که اینترنت با گذشت زمان غیر متمرکز شود. 

E.F.Schumacher در كتاب خود ، “كوچك زيباست: بررسي اقتصاد به گونه اي كه گويي مردم اهميت دارند”. اصطلاح دیگری به نام “فناوری مناسب” به کار برد. این اصطلاح به شدت بر فناوری هایی که در مقیاس کوچک و در عین حال کم مصرف و غیرمتمرکز هستند تأکید داشت.

همه اینها منجر به فناوری Blockchain می شود.

ظهور فناوری بلاکچین: چه زمانی بلاکچین اختراع شد?

ایده بلاکچین موضوع جدیدی نیست. استوارت هابر و دبلیو اسکات استورنتا در سال 1991 همچنین چیزی شبیه به بلاکچین در نظر گرفته است. آنها اولین زنجیره های امن رمزنگاری شده خود را با مهر زمان تنظیم می کنند تا کسی نتواند آنها را دستکاری کند. 

در همان سال آینده ، Haber ، Stornetta و Bayer از درختان مرکل برای اصلاح بیشتر طرح استفاده کردند. این کارایی سیستم را بهبود بخشید و آنها را قادر به ذخیره چندین گواهی سند در یک بلوک کرد.

سپس یک پیشرفت جالب دیگر وجود دارد که مربوط به ارزهای رمزپایه با اصل اساسی سیستمی است که مشابه فناوری بلاکچین است.

ب پول

W.Dai ، یک مهندس مشهور کامپیوتر با عمده فعالیت خود در زمینه ارزهای رمزنگاری و رمزنگاری ، از ایده پول غیرمتمرکز یعنی b-money در سال 1998 نام برد. این طرحی است که کاربران می توانند با استفاده از نام مستعار دیجیتالی خود ناشناس بمانند و همچنین معاملات را انجام دهند. با هر یک در حالی که قراردادها را اجرا می کنید بدون نیاز به کمک از خارج.

این فرایند را می توان در سایت وی یافت ب پول, او اندیشه خود را با ذکر این نکته که نیازی به دولت و خشونت در جامعه ای نیست که افراد بدون دانستن هویت واقعی آنها در ارتباط باشند ، آغاز کرد..

نظریه وی به روشنی ذکر کرده است که چنین نظامی در جایی امکان پذیر است که جامعه بتواند فعالیت کند بدون اینکه توسط قوانین و مقررات یک موجود واحد محدود شود. شرکت کنندگان می توانند بین خود همکاری کنند و از این رو می توانند از جامعه برای هدایت مبادله پول و اجرای قراردادها استفاده کنند. 

وی همچنین با زیرکی از دو پروتکل نام برد که در آن پروتکل اول “همه در آنجا پایگاه داده سوار می شوند (جداگانه)” بود. این پایگاه داده یک حساب کامل از نام مستعار پول خواهد داشت ، و از این رو همه به طور مشترک مالکیت پول را می دانند.

وی نیاز به حل مشکلات محاسباتی را در جایی که عنوان کرد خلق پول است ، نظریه پردازی کرد.

جذاب ، درست است?

خوب ، ایده ارزهای رمزپایه جدید نبود و همیشه تئوری هایی برای آن وجود داشته است.

در سال 2008 ، شخصی به نام Satoshi Nakamoto (نام مستعار) آن را آزاد کرد کاغذ سفید بیت کوین, که بر اساس ایده مشترک W.Dai برای ایجاد بیت کوین ساخته شده است. بیت کوین در اینجا ارز رمزنگاری شده است. با این حال ، فناوری مورد استفاده بیت کوین ، فناوری بلاکچین است.

با این وجود ، اطلاعات متناقضی به صورت آنلاین وجود دارد که منابع کمی سال فناوری بلاکچین را در سال 2009 ذکر کرده اند و دیگران را 2008 عنوان کرده اند. ما ویکی پدیا را انتخاب می کنیم زیرا قابل اعتمادتر از سایر منابع آنلاین است.

بنابراین ، اگر از شما سوال شود که بلاکچین چه زمانی اختراع شده است؟ پاسخ باید 2008 باشد و نه 2009.

بلاکچین از بیت کوین جدا می شود

بیت کوین یک ارز رمزنگاری شده است که از فناوری بلاکچین استفاده می کند. این بدان معناست که توسعه دهندگان شروع به درک پتانسیل فناوری بلاکچین کردند و شروع به استفاده از آن کردند ، صرفاً ایجاد ارزهای رمزپایه ، چند سال طول کشید.. 

هنوز هم افراد زیادی وجود دارند که معتقدند بیت کوین و بلاکچین همان چیزها هستند.

اما در حقیقت ، بیت کوین از فناوری blockcahin به عنوان فناوری زیربنایی خود استفاده کرد.

سپس سال 2017 فرا رسید ، جایی که تقاضای بیت کوین افزایش یافت و به اوج جدیدی رسید. این فناوری بلاکچین را قادر می سازد تا به افراد و توده های جدید دسترسی پیدا کند.

 

فناوری Blockchain: سفر ادامه دارد

فناوری بلاکچین بنیادی بیت کوین ، فناوری نسل اول است. این زمینه را برای پیشرفت در فناوری بلاکچین فراهم می کند.

مبارزه فناوری بیت کوین

یکی از مشکلاتی که این شرکت از آن رنج می برد عدم سرعت در انجام معاملات است. عدم مقیاس پذیری مانع ایجاد بیت کوین می شود. اما ، اکنون ، توسعه دهندگان بیت کوین در حال کار برای معرفی یک شبکه رعد و برق هستند که تراکنش بیت کوین را در هر ثانیه از 7 TPS به تعداد قابل احترام بهبود می بخشد.

از طرف دیگر ، VISA 24000 تراکنش در ثانیه ارائه می دهد.

بیت کوین همچنین از هزینه های معاملاتی رنج می برد که می تواند برای شخصی که معامله را انجام می دهد کاملاً مالیات پذیر باشد.

با این حال ، سناریوی فعلی به سرعت در حال تغییر است زیرا بیت کوین اکنون در حال آزمایش و استقرار شبکه های روشنایی است.

دو جز components برای شبکه رعد و برق آنها شامل شبکه روشنایی Daemon و نوترینو. بار سنگین شبکه با استفاده از شبکه رعد و برق از زنجیره خارج می شود.

Neutrino یک مشتری محرمانه است که استفاده از آن آسان و محرمانه است. از طرف دیگر ، Lightning Network Daemon قرار است جنبه های دیگر شبکه را مدیریت کند.

Ethereum: معرفی قراردادهای هوشمند

عدم کمال در فناوری بلاکچین بیت کوین به معنای ایجاد فرصت های زیاد برای دیگران برای ایجاد فناوری بلاکچین است که می تواند انعطاف پذیرتر باشد ، در مورد مقیاس پذیری ، سازگاری و تنظیمات.

Ethereum برای اولین بار در تاریخ 30 ژوئیه 2015 توسط ویتالیک بوترین و گاوین وود منتشر شد. این قرارداد قراردادهای هوشمندی را ارائه داد که توسعه دهندگان را قادر می سازد شرایط و الزامات را کد کنند و قراردادهای مجازی بین دو طرف ایجاد کنند. 

بنابراین ، اگر خانه ای را از فروشنده خریداری کنید ، هر دو می توانید یک قرارداد هوشمند اجرایی خود ایجاد کنید که دارای تمام شرایط زمینه ای از جمله پرداخت وام ، انتقال مالکیت و غیره باشد. پس از پرداخت کامل ، قرارداد هوشمند خود را اجرا می کند و مالکیت را از فروشنده به شما منتقل می کند.

بیشتر درباره Ethereum اینجا بخوانید: 

  • مقاله 1 Ethereum را از وبلاگ ما وارد کنید
  • مقاله 1 Ethereum را از وبلاگ ما وارد کنید

راه حل های Blockchain مبتنی بر فناوری توزیع شده

فناوری دفتر توزیع شده اصطلاحی چتری است که در آن فناوری بلاکچین قرار می گیرد. 

اکنون می توانید راه حل های عالی DLT از جمله Hyperledger ، Quorum و Corda را پیدا کنید. همه آنها رویکرد متفاوتی در حل مسئله دفتر توزیع شده دارند. ما همه آنها را در 101Blcockahins.com پوشش داده ایم ، بنابراین در زیر آنها را بررسی کنید.

  • مقاله هایپرلجر
  • مقاله حد نصاب
  • مقاله Corda

سوالات متداول

چه زمانی ارز رمزنگاری شده اختراع شد?

ایده ارز رمزپایه قدیمی است و به دهه 1900 برمی گردد.

اولین اجرای واقعی ارزهای رمزنگاری شده در سال 2008 و هنگامی که ساتوشی ناکاموتو مقاله سفید بیت کوین را منتشر کرد انجام شد.

با این حال ، دیوید چوم در سال 1983 ایده پول الکترونیکی را منتشر کرد ، معروف به پول نقد.

در سال 1998 ، وی دی ایده خود را در مورد ب-پول منتشر کرد. این ایده یک ارز رمزنگاری شده است که توزیع می شود و یک سیستم نقدی الکترونیکی با ناشناس ارائه می دهد.

فناوری بلاکچین چه زمانی اختراع شد?

ساتوشی ناکاموتو برای اولین بار در سال 2008 و با انتشار خبر سفید بیت کوین ، فناوری بلاکچین را اختراع کرد.

اولین بلاکچین اختراع شد?

بلاکچین و فناوری بلاکچین معنای یکسانی دارند. این بلاکچین برای اولین بار در سال 2008 اختراع شد.

چه کسی ارز رمزنگاری شده را اختراع کرده است?

اصطلاح “ارز رمزپایه” درست در دهه 1900 اختراع شد. در سال 2008 ، Satoshi Nakamoto هنگام انتشار کاغذ سفید بیت کوین ، اجرای واقعی آن را انجام داد.

 

نتیجه

این ما را به انتهای مقاله می رساند ، جایی که ما درباره ریشه و تاریخچه بلاکچین بحث کردیم. هدف ما یافتن انگیزه های موجود در فناوری بلاکچین ، مسیر تکامل آن و افرادی بود که پشت آن قرار دارند.

نظر شما در مورد مقاله چیست؟ فکر می کنید ما توانستیم آن را بصورت عمیق پوشش دهیم؟ نظر خود را در زیر وارد کنید و به ما اطلاع دهید.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector