بهترین چارچوب های Blockchain سازمانی که باید درباره آنها بدانید

وقتی نوبت به چارچوب بلاکچین سازمانی می رسد ، چارچوبهای بسیار خوبی وجود دارد. اگر می خواهید راه حل سازمانی خود را بسازید ، پس از آنکه ما بهترین چارچوب های بلاکچین سازمانی را مرور خواهیم کرد ، به مکان مناسب رسیده اید..

بلاکچین نحوه کار بنگاه ها را تغییر داده است. این امر باعث بهبود شفافیت ، تغییر ناپذیری و کارایی شبکه شده است – مزایایی برای تنظیمات شرکت. به همین دلیل است که شرکت های سازمانی بیشتر و بیشتر مایل به آزمایش این فناوری برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آن هستند. همچنین بسیاری از شرکت های سازمانی وجود دارند که در حال حاضر با موفقیت روی این فناوری کار می کنند.

به عنوان یک تجارت ، هدف شما داشتن شبکه ای است که بتواند نیازهای شرکت شما را حفظ کند. نه تنها این ، بلکه باید از آینده نیز اثبات شود و باید با هدف تجارت سازگار باشد. این راهنما لیست کوتاه چارچوب بلاکچین را ارائه می دهد که می توانید آن را بررسی کنید.

اکنون ثبت نام کنید: دوره Blockchain رایگان

چرا از چارچوب های Blockchain سازمانی استفاده کنید?

بنابراین ، ممکن است به این فکر کنید که مزایای بلاکچین سازمانی چیست؟ اگر با بلاکچین آشنا هستید ، پس باید بدانید که بلاکچین کاملاً به شفافیت و تمرکززدایی مربوط است. با این حال ، شرکت کاملاً برعکس آنچه بلاک چین عمومی ارائه می دهد ، نیاز دارد.

برای شرکت ها ، اجازه کار ضروری است. برای آنها ، بلاکچین باید اطمینان حاصل کند که اجازه دادن از طریق سیستم کار می کند ، و همیشه از داده ها و مالکیت معنوی محافظت می کند. بلاکچین های مجاز کلید اصلی هستند. آنها نه تنها سطح امنیتی مناسبی را ارائه می دهند ، بلکه در مقایسه با بلاکچین عمومی سریع نیز هستند.

بلاک چین های عمومی سازگار نیستند. طبق تعریف ، هر کسی می تواند به یک شبکه باز بپیوندد – که همه شرکتها آن را نمی خواهند – تا زمانی که ایجاد یک شبکه عمومی برای بخشی از خدمات خود نکنند.

بنابراین ، چه عواملی واقعاً بلاکچین سازمانی را بسیار پردرآمد کرده است؟ بیایید به مزایای زیر نگاه کنیم:

 • بلاکچین سازمانی می تواند هزینه کمتری داشته باشد. همچنین پردازش سریع را بهبود می بخشد و هزینه کم را تضمین می کند. استفاده از قراردادهای هوشمند بخش بزرگی از معاملات شبکه را شامل می شود ، از جمله تصفیه تسویه حساب و غیره.
 • حذف یک شبکه متمرکز همچنین تضمین می کند که از نظر انسانی تقلبی در شبکه وجود ندارد.
 • خطاهای ساخته شده توسط بشر نیز از سیستم حذف می شوند – باعث صرفه جویی در وقت ، تلاش و هزینه مرتبط با آن می شوند.
 • شفافیت بیشتری را ارائه می دهد و پاسخگویی را فراهم می کند.
 • به داده های بی درنگ دسترسی پیدا کنید
 • بلاکچین سازمانی برای تنظیم دسترسی مجاز در سطوح مختلف امنیتی سازمان بسیار مناسب است.
 • در آخر ، به کاهش افزونگی کمک می کند و کیفیت بهتر جمع آوری و انتقال داده را بهبود می بخشد.

بیشتر بخوانید: 6 ویژگی کلیدی Blockchain که باید درباره آنها بدانید

چرا به چارچوب های بلاکچین سازمانی نیاز داریم?

اکنون که ما نیاز به بلاکچین سازمانی را درک کردیم ، بیایید بفهمیم چرا شرکت به چارچوب نیاز دارد.

Frameworks ساختاری را ارائه می دهد که توسعه دهندگان را قادر می سازد تا به سرعت برنامه بسازند. این برای هر اکوسیستم صادق است زیرا چارچوب هایی از ویژگی های دانه ای یک اکوسیستم مراقبت می کنند.

به عنوان مثال ، اگر از یک فریم ورک Django برای ساخت وب استفاده می کنید ، دیگر لازم نیست نگران ویژگیهای اساسی ، از جمله احراز هویت ، اتصال پایگاه داده و غیره باشید. این چارچوب ها ماژول هایی را برای انجام وظایف ارائه می دهند. با استفاده از چارچوب ها ، دیگر نیازی به ساختن چیزی از ابتدا یا به عبارت ساده تر ، “چرخ دوباره اختراع” نیست.


به همین ترتیب ، یک شرکت قادر به ساختن یک راه حل کامل بلاکچین از انتها به پایان نیست. این چارچوب ها به ساده سازی فرایند کمک می کند و همچنین اطمینان حاصل می کند که این شرکت از این امکان برخوردار است که شبکه بلاک چین را که برای خود می سازد شخصی سازی کند. چارچوب ها عناصر سازنده ای را ارائه می دهند که به عنوان تسریع کننده برای شرکت ها عمل می کنند ، و آنها می توانند به جای نیاز به بازآفرینی ایده ها ، بر اجرای نیازهای خود تمرکز کنند..

همین امر می تواند برای توسعه وب نیز صادق باشد. شما می توانید چارچوب های توسعه بلاکچین را پیدا کنید که توسعه دهندگان وب را قادر می سازد تا به طور موثر وب سایت ایجاد کنند. بعداً در این راهنما بهترین لیست چارچوب بلاکچین را با شما به اشتراک خواهیم گذاشت.

سهم بازار

فناوری دفتر توزیع شده دنیای اطراف ما را تغییر خواهد داد. شماره یک دلیل تأثیر آن مزایایی است که می تواند ارائه دهد. سازمان ها می توانند از اعتماد حاصل از بلاکچین کاملاً استفاده کنند. این اعتماد به هر سازمان را تقویت می کند – بهبود فرایندها و اجرای حتی پیچیده ترین جنبه های سازمانی.

یکی دیگر از مزایای بزرگ استفاده از بلاکچین پیاده سازی ، مدیریت و اجرای آن با هزینه کم است – همه اینها سهم بازار آن را تشکیل می دهد که می تواند به 3.1 تریلیون دلار تا سال 2030.

این رشد حیرت انگیز تنها در صورتی امکان پذیر است که سازمان ها از بلاکچین برای تأمین قدرت فرآیند تجارت خود استفاده کنند. طبق این مقاله ، هوش مصنوعی نیز نقشی اساسی در رشد آن خواهد داشت.

آیا می خواهید درباره فناوری دفتر توزیع شده بیشتر بدانید؟ راهنمای ما در مورد DLT را بررسی کنید!

عناصر چارچوب های توسعه Blockchain چیست?

فقط اجرای بلاکچین موفقیت شما را به همراه نخواهد داشت. شما به عنوان یک سازمان یا یک شرکت باید اطمینان حاصل کنید که عناصر خاصی مطابق آنچه در نظر گرفته شده است کار می کنند. بیایید در مورد عناصر زیر بحث کنیم تا تصویر بهتری داشته باشیم.

محرمانه بودن بالا

به عنوان یک شرکت ، شما باید اطمینان حاصل کنید که اهمیت محرمانه بودن را درک می کنید. Blockchain به عنوان یک شبکه شفاف و غیرمتمرکز تعریف شده است که حریم خصوصی و اعتماد را به شما ارائه می دهد.

برای یک شرکت ، دسترسی جهانی امکان پذیر نیست ، زیرا بسیاری از داده ها یا اطلاعات مهم وجود دارد که برای موفقیت سازمان باید خصوصی بمانند. همچنین ، در صورت لو رفتن اطلاعات ، سازمان می تواند متحمل خسارات زیادی شود. به همین دلیل محرمانه بودن و امنیت دو عنصری هستند که باید در اولویت اصلی شرکتی قرار بگیرند که اطلاعات از دست رفته می تواند میلیون ها دلار از دست رفته درآمد داشته باشد.

برای شروع ، سازمان ها باید کنترل دسترسی مناسب را در کل داده های ذخیره شده در سیستم عامل ایجاد کنند. نه تنها این ، بلکه آنها باید از الزامات قانونی و نظارتی نیز پیروی کنند.

چارچوب های بلاکچین سازمانی همیشه از این ویژگی برخوردار است که امنیت لازم را فراهم می کند. به عنوان مثال ، Hyperledger Fabric از ساختار جریان داده سه سطح برای اطمینان از امنیت داده های شرکت به هر قیمتی استفاده می کند.

ساختار جریان داده سه سطح مانند زیر است:

 • امکان دسترسی مجاز به کاربران از طریق گروه بندی اطلاعات در دفترها یا کانالهای جداگانه.
 • معاملات بین طرفین با کمک حریم خصوصی بهتر و محرمانه بودن اطلاعات محرمانه است. به این ترتیب ، هیچ شخص ثالثی نمی تواند به اطلاعات معاملات دسترسی پیدا کند.
 • سرانجام ، ارائه اعتبار سنجی با دانش صفر اطمینان حاصل می کند که داده های محصور شده بدون آشکار شدن داده ها تأیید می شوند.

همچنین بخوانید: چگونه بلاک چین کار می کند?

شفافیت کامل

اگر سازمانی بخواهد رشد کند ، شفافیت لازم است. آنها باید از جریان مناسب اطلاعات بین طرفین اطمینان حاصل کنند. زنجیره تأمین به بیشترین شفافیت احتیاج دارد زیرا اطلاعات صحیح به آن امکان می دهد تا بهینه کار کند. هرگونه کمبود اطلاعات به معنای قطع خدمات است – در نتیجه ضرر است.

به طور كلی ، شركت ها همیشه می ترسند كه اگر رقبا در مورد این موضوع بدانند ، به اشتراک گذاری اطلاعات نتیجه معكوس خواهد داشت. علاوه بر این ، قیمت گذاری داخلی بخش مهمی از هر سازمان است – درز این اطلاعات می تواند به ضرر بازار منجر شود زیرا رقبا می توانند در مورد قیمت گذاری خود اطلاعات کسب کنند و استراتژی هایی برای بهبود سهم بازار ایجاد کنند.

هر چارچوب بلاکچین سازمانی برای غلبه بر این مسئله باید تفاوت ظریف بین اطلاعات مهم و اطلاعات عادی را درک کند. با این کار می توان شفافیت را در هر موجودی حفظ کرد بدون اینکه نیازی به افشای اطلاعات مهم باشد.

وقتی صحبت از بلاک چین عمومی می شود ، شفافیت معنای کاملاً متفاوتی دارد. حتی بلاکچین عمومی کاملاً شفاف نیست – فقط اطلاعات مورد نیاز به راحتی قابل دسترسی است – در حالی که اطلاعات مهمتر با خیال راحت در شبکه ذخیره می شوند.

از نظر شفافیت ، چارچوب های بلاکچین سازمانی با اطمینان از سطوح مختلف حریم خصوصی ، کار بهتری انجام می دهند. بنابراین ، بهترین روش داشتن سطح بالاتری از حریم خصوصی است که اطلاعات مورد نیاز برای اجرای بهینه شبکه در بین سایر افراد به اشتراک گذاشته شود. از طرف دیگر ، اطلاعات محرمانه باید با خیال راحت ذخیره شود – منافع سازمان را دست نخورده نگه دارید.

هزینه عملیاتی کم

یک شبکه شفاف مناسب می تواند هزینه عملیاتی بهتری را کاهش دهد. این می تواند به صورت کاهش مداخله دستی ، آزمایش حسابرسی و تقسیم هزینه انجام شود.

 • حذف واسطه ها: هر شبکه ای که بتواند اطلاعات را بدون افشای اطلاعات مهمتری به اشتراک بگذارد ، به معنی حذف واسطه ها نیز هست. با این کار هزینه لازم برای استخدام یا مدیریت آنها کاملاً برداشته می شود. در برخی موارد ، تعداد واسطه ها را می توان به حداقل ممکن کاهش داد. از قراردادهای هوشمند بیشتر برای خودکار کردن معاملات و به اشتراک گذاری داده ها استفاده می شود.
 • تقسیم هزینه: کاهش هزینه عملیاتی دیگر ناشی از استفاده از فناوری های دفتر توزیع شده است. سازمانهای بزرگ برای به اشتراک گذاشتن داده ها به عنوان بخشی از گردش کار خود نیاز دارند. با استفاده از یک فناوری دفتر توزیع شده ، سازمان های بزرگ می توانند هزینه مورد نیاز برای میزبانی و نگهداری داده ها را خود تقسیم کنند. این همچنین بدان معنی است که دیگر به هیچ راه حل یا نرم افزار شخص ثالثی احتیاج ندارید – که به معنای هزینه اضافی و مسائل امنیتی بیشتر است.
 • دنباله حسابرسی: یک سیستم شفاف مناسب همچنین به معنی آزمایش آسان حسابرسی ، کاهش هزینه و زمان مرتبط با آن است.

هزینه معامله کم

آخرین نکته ای که قصد داریم درباره آن بحث کنیم کاهش هزینه معامله است. DLT شرکت ها را قادر می سازد تا عناصر شخص ثالث را حذف کنند یا حداقل میزان مشارکت آنها را به حداقل ممکن کاهش دهند. این منجر به کاهش هزینه معامله می شود.

آیا می خواهید در مورد فناوری Blockchain بیشتر بدانید؟ برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آن ، به راهنمای تعریف بلاکچین مراجعه کنید.

چگونه بهترین چارچوب فناوری بلاکچین را انتخاب کنیم?

بسیار جالب ، ما در مورد چارچوب بلاکچین سازمانی کاملاً صحبت کردیم. اکنون زمان آن فرا رسیده است که مراحلی را که باید برای انتخاب چارچوب بلاکچین سازمانی مناسب انتخاب کنید ، طی کنید.

این لیست به شما کمک می کند تعدادی از چارچوب های بلاکچین سازمانی را در فهرست کوتاه خود قرار دهید. از آنجا ، شما باید بر اساس نیاز خود تصمیم بگیرید. بنابراین ، انتخاب چارچوب بلاکچین سازمانی ممکن است روی حیله و تزویر باشد – و به همین دلیل مهم است که قبل از انتخاب به دنبال عناصر مختلف باشید.

 1. انجمن: یک جامعه پر رونق می تواند به شما کمک کند تا با مسائل و رشد کنار بیایید. به عنوان یک شرکت ، همیشه باید بپرسید که جامعه چارچوب چقدر گسترده و تأثیرگذار است?
 2. مجوز: به عنوان یک شرکت ، باید مجوز چارچوب را دوباره بررسی کنید. از خود س questionsالاتی بپرسید مانند استفاده رایگان است؟ اگر بله ، آیا محدودیت هایی دارد؟ این س questionsالات شما را در تصمیم گیری صحیح مجهز می کند. استفاده از یک چارچوب با کاربرد محدود یا مدت مجوز اشتباه می تواند به راحتی رشد طولانی مدت سازمان شما را مختل کند
 3. مدل پشتیبانی: چارچوب ها به پشتیبانی مداوم نیاز دارند. اگر از یک شرکت بزرگ پشتیبانی دریافت می کند ، ممکن است بخواهید آن را امتحان کنید زیرا به معنای آن است که نرخ بقا در طولانی مدت بهتر است.
 4. نقشه راه: آیا چارچوبی که انتخاب می کنید نقشه راه مشخصی دارد؟ اگر چنین شد ، بررسی کنید که آنها در آینده چه پیشنهادی دارند.
 5. فعالیت: چارچوب در مورد به روزرسانی ها و وصله ها چقدر فعال است?
 6. راحتی در استفاده: نکته آخر اینکه باید سعی کنید سهولت استفاده از چارچوب ارائه شده را نیز درک کنید.

بهترین چارچوب های فناوری Blockchain سازمانی

با رعایت تمام اصول ، اکنون زمان آن فرا رسیده است که چارچوب های بلاکچین سازمانی بزرگ را در این لیست بیاوریم. اجازه دهید از طریق آنها مرور کنیم تا در مورد آنها اطلاعاتی کسب کنیم.

پارچه هایپرلجر

پارچه بلاک یکی از محبوب ترین چارچوب های بلاکچین منبع باز سازمانی است که از Hyperledger وجود دارد. چارچوب هایپرلجر برای اولین بار در سال 2016 به وجود آمد. این یک شبکه مجاز است که آن را به گزینه ای ایده آل برای شرکت های خارج از کشور تبدیل می کند..

در واقع ، این یک بلاکچین سازمانی منبع باز است و تمام ویژگی های اصلی را که شما از بلاکچین سازمانی انتظار دارید ارائه می دهد – از جمله قراردادهای هوشمند ، پروتکل ها ، حریم خصوصی ، امنیت و غیره!

استفاده از پارچه فواید زیادی دارد –

 • منبع باز و رایگان برای استفاده
 • کد کیفیت
 • طراحی مدولار ، عالی برای ادغام و گسترش
 • راندمان بالاتر
 • شبکه مجاز
 • می تواند در طیف گسترده ای از صنعت استفاده شود

از بین همه ویژگی ها ، طراحی مدولار همان چیزی است که چارچوب هایپرلجر را جذاب می کند. این همچنین محرمانه بودن ، رمزگذاری معامله مناسب را ارائه می دهد – که بلاکچین عمومی برای نیازهای شرکت ارائه نمی دهد.

بیشتر ، طراحی مدولار همچنین سطح تأیید کمتری را به ارمغان می آورد و عملکرد نرم افزار و شبکه را بهبود می بخشد. در آخر ، شما می توانید از پروژه Fabric از زنجیره بلوک Hyperledger استفاده کرده و آن را به گونه ای پیکربندی کنید که با کنترل دقیق آن با مقررات و قوانین مختلف ، از داده های سازمانی محافظت کند.

آیا می خواهید در مورد پارچه بیشتر بدانید؟ بیشتر از راهنمای ما در مورد Hyperledger Fabric بیشتر بخوانید.

حد نصاب

Quorum یکی دیگر از چارچوب های بلاکچین منبع باز سازمانی محبوب مبتنی بر شبکه Ethereum است. این اولین بار در سال 2016 منتشر شد. از این رو ، این چارچوب عمدتا در بخش مالی متمرکز شده و ایده JP Morgan است..

مانند دیگر چارچوب های بلاکچین سازمانی ، Quorum شبکه های مجاز را نیز ارائه می دهد و به سازمان ها امکان می دهد آن را مطابق با نیازهای خود سفارشی کنند.

از ویژگی های اصلی Quorum می توان به موارد زیر اشاره کرد –

 • مدیریت همتا و شبکه
 • چارچوب بلاکچین منبع باز
 • جامعه محور
 • قابل اعتماد و آماده سازمانی
 • بالغ
 • آماده کار
 • جامعه محور

سه م componentsلفه اصلی معماری حد نصاب شامل موارد زیر است-

 • گره حد نصاب: ابزاری خط فرمان با استفاده از گت
 • مدیر معاملات صورت فلکی: مدیر معامله ای که بر مراقبت از داده های معامله تمرکز دارد.
 • Enclave: Enclave اطلاعات حساس را کنترل می کند و رمزگذاری / رمزگشایی را مدیریت می کند

حد نصاب به طور فعال توسعه یافته است ، و در حال حاضر نیز موفقیت آمیزتر از موسسات مالی وجود داشته است. نکته اصلی فروش در اینجا پردازش سریعتر معاملات ، ادغام آسان و شبکه مجاز است

آیا می خواهید در مورد حد نصاب بیشتر بدانید؟ بیشتر از راهنمای ما در Quorum بخوانید.

Enterprise Ethereum (EE)

شبکه Ethereum به دلیل توانایی ایجاد dApps و قراردادهای هوشمند محبوب است. با این حال ، این یک شبکه باز است که ماهیت عمومی دارد.

Enterprise Ethereum یک پایگاه مجاز و خصوصی از پایگاه Ethereum است. این شرکت را قادر می سازد بدون نگرانی در مورد محرمانه بودن ، امنیت ، شفافیت و هزینه ، از Ethereum استفاده کنند.

EE تمام ویژگی های ارائه شده توسط Ethereum را ارائه می دهد. تنها تفاوت در ایجاد مدیریت هویت برای ایجاد آن به یک شبکه مجاز است. EE یک محصول عالی است زیرا هدف آن استفاده از استانداردهای موجود است و می خواهد در کنار هم تکامل یابد. در حال حاضر این یک سازمان عضو محور (Enterprise Ethereum Alliance) با بیش از 300 عضو شرکت ، بیش از 45 کشور ، 1400+ عضو منفرد و 19+ مشاور فنی و حقوقی است.

آیا می خواهید درباره Enterprise Ethereum بیشتر بدانید؟ بیشتر از راهنمای ما در Enterprise Ethereum بخوانید هم اکنون.

R3 Corda

R3 Corda یکی دیگر از سیستم عامل های بلاکچین سازمانی است که باید بررسی کنید. در واقع ، این یک محیط مجاز را ارائه می دهد و در حال حاضر هیچ چارچوب مجاز را ارائه نمی دهد. حتی اگر قبلاً بیشتر مورد استفاده سازمانهای مالی بود ، اکنون در بسیاری از صنایع قابل استفاده است.

استانداردهای معماری Corda شامل موارد زیر است:

 • طول عمر
 • پایدار
 • امن است
 • قابل همکاری
 • مقیاس پذیر

R3 Corda همچنین اصول تجاری خاص خود را ارائه داده است که به شرکت کمک می کند تا درک کند که چه چیزی ارائه می دهد.

 • کاربران می توانند یکدیگر را کشف کنند
 • هویت مطمئن ارائه می دهد
 • منطق مشترک را پشتیبانی کنید
 • حریم خصوصی گرا
 • غیرقابل تغییر
 • مقتدر

به طور کلی ، R3 Corda باید هر آنچه که بلاکچین سازمانی ارائه می دهد را ارائه دهد.

آیا می خواهید درباره R3 Corda بیشتر بدانید؟ بیشتر بخوانید از راهنمای ما در R3 Corda.

مقایسه چارچوب های Blockchain

در زیر مقایسه کاملی از چهار چارچوب مختلف بلاکچین را مشاهده خواهید کرد. می توانید برای مقایسه چارچوب ها و تصمیم نهایی خود از این جدول استفاده کنید.

 Hyperledger FabricQuorumR3 CordaEthereum
نوع لجر مجاز مجاز مجاز بدون مجوز
حکومت بنیاد لینوکس توسعه دهندگان JP Morgan و Ethereum کنسرسیوم R3 توسعه دهندگان Ethereum
تمرکز بر صنعت صنعت متقابل صنعت متقابل صنعت مالی صنعت متقابل
ارز رمزنگاری شده هیچ یک هیچ یک هیچ یک اتر (ETH)
سازوکار اجماع مکانیسم قابل انعطاف پروتکل رأی گیری مکانیسم قابل انعطاف اثبات کار (PoW)
قرارداد هوشمند
زبان قرارداد هوشمند NodeJS یا Golang یا Java جامدادی جاوا یا کوتلین جامدادی
نوع برنامه دامنه گسترده دامنه گسترده برنامه های مالی دامنه گسترده
توان عملیاتی > 2000 ثانیه 100 ثانیه 170 پوند در ثانیه 20 پوند در ثانیه

نتیجه

این ما را به انتهای مقاله چارچوب های بلاکچین سازمانی می رساند. در اینجا بحث کردیم که چه چیزی بلاکچین سازمانی را تشکیل می دهد ، نیازها ، سهم بازار ، عناصر و چارچوب های بلاکچین سازمانی محبوب در آنجا. امیدوارم که این راهنما به همه تازه کاران خارج از کشور کمک کند تا در مورد چارچوب بلاکچین سازمانی بیشتر بدانند.

با این حال ، موضوع فناوری بلاکچین کاملاً پیچیده است و درک آن در اکثر اوقات دشوار است. اگر شما علاقه مند به یادگیری از یک متخصص هستید ، توصیه می کنیم دوره رایگان بلاکچین ما را بررسی کنید. چرا صبر کنید؟ سفر بلاکچین خود را همین حالا شروع کنید!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map