Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

Blockchain در ساخت: راهنمای توانمند سازی صنعتی

پتانسیل Blockchain کاملاً مناسب برای ساخت است. بیایید درک کنیم که بلاکچین چگونه می تواند ارزش تجاری را در بخش تولید افزایش دهد.

در واقع ، بخش تولید به تولید ناخالص داخلی هر کشور کمک می کند. می توانید بیشترین تأثیر را بر اقتصاد ایالات متحده ببینید. در Q4 برای سال 2019 ، تولیدکنندگان 2233.4 میلیارد دلار مسئول بودند! بنابراین ، این مقدار 11.39 درصد از کل اقتصاد را تشکیل می دهد. بنابراین ، می توانید ببینید که چگونه تولید یک عنصر مهم در رشد یک کشور است.

با این حال ، این بخش نیز با مشکلات زیادی دست به گریبان است. بنابراین ، تأثیر بر تولید ناخالص داخلی جهان روز به روز کاهش می یابد. با توجه به افزایش تأثیرات بین المللی ، تولید کنندگان باید با یکدیگر در ارتباط باشند. اما اکنون فقط بلاکچین می تواند این اتفاق را بیاورد.

بنابراین ، تولیدکنندگان در سراسر جهان در حال توسعه راه حل های بلاکچین برای ساده سازی عملیات خود و افزایش دید خود هستند. از آنجایی که بلاکچین پتانسیل ایجاد تغییر در کل روند تولید را دارد ، فقط لازم است شرکت ها گرد هم بیایند و یک اکوسیستم مبتنی بر بلاکچین ایجاد کنند..

در این مقاله ما به اهمیت بلاکچین در ساخت خواهیم پرداخت. این به تازه کاران خارج از کشور کمک می کند تا سناریوی فعلی صنعت تولید را درک کنند. بیشتر ، همچنین به شما کمک خواهد کرد که یاد بگیرید چگونه می توانید از این فناوری برای فرآیند های تولید خود استفاده کنید.

اکنون ثبت نام کنید: دوره Blockchain رایگان

Contents

بلاکچین در تولید: چرا این بخش به بلاکچین نیاز دارد?

صنعت تولید در حال حاضر با بسیاری از مسائل سرو کار دارد. در واقع ، این بخش به دلیل افزایش میزان ناسازگاری و سو mis مدیریت بسیار عقب است. بنابراین ، این بخش در حال حاضر به یک تغییر جدی نیاز دارد.

بلاکچین در بازارهای تولید

دشواری پیش بینی تقاضا

از آنجا که بازار دائماً در حال تغییر است ، پیگیری دائماً با روندهای جدید کاملاً دشوار است. بنابراین ، بسیاری از تولیدکنندگان نمی توانند پیش بینی کنند که چه محصولاتی در آینده مورد تقاضا هستند. این عدم توانایی به اعتبار تولید کننده لطمه می زند زیرا آنها نمی توانند برای اطمینان از نقش خود در بازارهای متغیر با پیش بینی محصول موفقیت آمیز مواجه شوند.

همچنین ، به نظر نمی رسد که آنها هیچ ابزار لازم را دارند که به آنها کمک کند تا تخمین بزنند چه تعداد یا چه زمانی باید یک محصول خاص را ادامه دهند. بنابراین ، در نتیجه محصولات زیادی به دلیل مازاد تولید تولید می شوند. در بسیاری از موارد ، آنها حتی با کمبود تولید نیز روبرو هستند.

سوvent مدیریت موجودی

این مسئله بزرگ دیگری برای شرکت تولید کننده است. عملاً ، الگویی که آنها برای مدیریت موجودی کالا دنبال می کنند ، به روشی قدیمی و پر از مشکل است. اگرچه اتوماسیون برخی از مشکلات را حل کرد ، اما پیچیدگی کلی مدیریت برای بسیاری از تولیدکنندگان طاقت فرسا است.


به دلیل سو mis مدیریت ، آنها قادر به تحویل به موقع محصولات نیستند و در نتیجه ضرر دارند. بیشتر ، آنها همچنین نمی توانند محصولات را در محیط مناسب حفظ کنند که منجر به از دست دادن هزینه های زیادی می شود.

در حقیقت ، ردیابی موجودی فرآیندی پرهزینه است ، بنابراین بسیاری مشتاق استفاده از آن نیستند. اما کار دستی ، در این حالت وقت گیر و مستعد خطا است. بنابراین ، آنها به راه حلی نیاز دارند که بتواند در هزینه ها صرفه جویی کرده و به آنها کمک کند تا موجودی ها را به طور موثرتری مدیریت کنند.

کارایی کم

مسئله این است که اگر می خواهید کارایی را افزایش دهید ، باید هزینه ها و حتی کیفیت محصولات را کاهش دهید. متأسفانه ، این سناریوی فعلی شرکت تولید کننده است ، جایی که آنها سعی می کنند کیفیت خود را کاهش دهند تا کارایی را افزایش دهند. نیازی به گفتن نیست که این رویکرد منجر به عدم رضایت مصرف کننده و در نتیجه درآمد کمتر برای شرکت ها می شود.

اما بسیاری از تولیدکنندگان نمی توانند از این روزنه خارج شوند ، جایی که کارایی منفی با هزینه گذاری مرتبط است. در بسیاری از موارد ، کسانی که کیفیت را انتخاب می کنند باید کارآیی خود را فدا کنند و قربانی افزایش هزینه شوند.

مشکل افزایش ROI

بدیهی است که هر سازنده ای مایل است به هر روشی ROI (بازگشت سرمایه) خود را افزایش دهد. در واقع ، این روند فروش آنها را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد و یا حتی ارزش محصولات آنها را افزایش می دهد. اما روشهای م effectiveثر بسیاری برای شرکتها وجود ندارد. همچنین ، در طی بسیاری از افت های اقتصادی ، مصرف کنندگان قادر به سرمایه گذاری پول خود در محصولات نیستند.

بنابراین ، فروش کلی شرکت ها را کاهش می دهد و آنها هیچ وسیله لازم برای پیشگویی در سیستم ندارند. بنابراین ، بسیاری از تولیدکنندگان در افزایش ROI خود با مشکل عظیمی روبرو هستند.

بیشتر بخوانید:اهمیت بلاکچین در صنعت بیمه

کمبود نیروی کار ماهر

ما می دانیم که رباتیک یا اتوماسیون می تواند در تشکیل پرونده نیروی انسانی کمک کند. اما ماشین ها در حال حاضر نمی توانند همه کارها را انجام دهند. در بسیاری از موارد ، توانایی های انسانی برای ادامه کار سیستم بدون هیچ مشکلی بسیار مورد نیاز است. با این وجود ، کمبود نیروی کار ماهر برای مدیریت کارآمد خروجی ها یا حل سریع هر مسئله ای این بخش را متضرر می کند..

همچنین ، بازنشستگی نسل کودک بومر باعث کمبود نیروی کار می شود زیرا نسل های دیگر این نوع کار را تحقیرآمیز می دانند. بنابراین ، صنایع تولیدی در تأمین نیاز با مقدار کمی نیروی کار موجود مشکل دارند.

سیستم شبکه قدیمی

فن آوری های جدید هر ساله ظهور می کنند و به سختی می توان با زمان تغییر تغییر داد. به عنوان مثال ، دستگاه های اینترنت اشیا یا نرم افزار تولید ، یا حتی رباتیک می تواند برای یک تولید کننده زمان کوچک طاقت فرسا باشد.

با این حال ، استفاده از این فناوری ها در تولیدکنندگان بزرگ زمان ، خروجی بیشتری نسبت به تایمرهای کوچک تضمین می کند. بنابراین ، وقت گیرهای کوچک در نقطه ضعف بزرگی قرار دارند و نمی توانند از پس رقابت برآیند. بنابراین ، این شکافی در بخش تولید ایجاد می کند ، جایی که فقط نام های بزرگ سود می برند و بچه های کوچک نیز عقب می مانند.

محصولات تقلبی

مسئله مهم دیگر افزایش تعداد محصولات تقلبی است. تولیدکنندگان جنایی تمایل دارند محصولات تقلبی را با محصولات واقعی مخلوط کنند و ردیابی آنها را غیرممکن می کند. اما این مسئله باعث افت برند شرکت مادر می شود و مصرف کنندگان از خرید محصولات اجتناب می کنند. در نتیجه ، فروش شروع به کاهش می کند و شرکت شروع به ضرر می کند. از طرف دیگر ، احزاب غیرقانونی شروع به پرداخت محصولات بی کیفیت و درجه پایین می کنند و این باعث تغییر بازار به طور کامل می شود.

بنابراین ، شرکت ها باید با کارآیی با این مسئله مقابله کنند تا مصرف کنندگان بتوانند ارزشی را که برای آن پرداخت می کنند ، بدست آورند.

فقدان مدل حسابرسی مناسب

فقدان مدل حسابرسی مناسب در صحنه تولید یکی دیگر از موضوعات عظیم این صنعت است. در حقیقت ، بدون وجود یک مدل حسابرسی مناسب ، بسیاری از شرکت ها نمی توانند کیفیت محصول را در هر مرحله ردیابی کنند. بنابراین ، وقتی منبع را در محصول نهایی شناسایی می کنند ، دشوار می شود.

در واقع ، این منجر به خسارات گسترده در طول سال ها می شود و شرکت ها مجبور هستند که بار دفع میلیون ها دلار از محصولات با ارزش را متحمل شوند فقط به این دلیل که نمی توانند کیفیت را تضمین کنند.

بررسی کنید که چگونه بلاکچین برای املاک و مستغلات می تواند از مشکلات این صنعت خلاص شود!

چگونه بلاکچین می تواند تولید را بهبود بخشد?

بلاکچین می تواند با ارائه زیرساخت غیرمتمرکز تولید را بهبود بخشد. ما می دانیم که ساختار غیر متمرکز برای محیط شرکت مناسب نیست. با این حال ، ویژگی های ارائه شده با این ساختار در واقع می تواند از طرق مختلف به شرکت های تولید کننده کمک کند. به عنوان مثال ، بلاکچین می تواند خط مشی بدون دستکاری را ارائه دهد ، به این معنی که وقتی داده ها وارد سیستم شوند ، در آنجا باقی می ماند. بنابراین ، هیچ کس نمی تواند آن را تغییر دهد یا در آن دستکاری کند.

بیشتر از این ، بلاکچین می تواند استفاده از یک سیستم حسابرسی مناسب را ایجاد کند. در حقیقت ، همه چیز در بلاکچین فرآیندهای مختلف حسابرسی را پشت سر می گذارد. بنابراین ، این ابزاری عالی است که می تواند به شرکت ها کمک کند تا مرتباً کیفیت محصولات را در زمان واقعی بررسی کنند. با استفاده از دستگاه های اینترنت اشیا می توانند به راحتی وضعیت هر محصول را کنترل کنند.

یکی دیگر از روش های عالی که بلاکچین می تواند ساخت را بهبود بخشد ، کاهش هزینه ها است. در حقیقت ، بلاکچین می تواند به شرکت ها کمک کند تا هزینه ها را کاهش دهند بدون اینکه به هیچ وجه به کیفیت آنها آسیب برساند. بنابراین ، شرکت ها می توانند سرانجام از خلا theها خلاص شوند و در نهایت بهترین محصولات خود را برای مصرف کنندگان ارائه دهند. بیشتر از این ، می تواند به صرفه جویی در منابع زیادی برای تولیدکنندگان کم زمان نیز کمک کند.

سرانجام ، بلاکچین در بازارهای تولیدی می تواند روند معامله ای را که در اکوسیستم اتفاق می افتد بهبود بخشد. همه کارها در عرض چند ثانیه ، پرداخت هزینه تأمین کننده ، معامله با مرکز توزیع یا تدارکات انجام می شود. قبلاً پردازش معاملات روزها طول می کشید. اما با استفاده از بلاکچین می توانید ظرف چند دقیقه این کار را انجام دهید!

بنابراین ، این یک افزایش گسترده برای همه شرکت ها است زیرا آنها هم اکنون می توانند کارایی خود را به طور کامل افزایش دهند. همانطور که می بینید ، اهمیت بلاکچین در ساخت بسیار زیاد است و هیچ استثنایی در آن وجود ندارد.

اکنون ثبت نام کنید:دوره حرفه ای Blockchain Professional (CEBP)

بلاکچین در ساخت چگونه استفاده می شود?

حسابرسی زنجیره تامین برای افزایش شفافیت

این یکی از بهترین بلاک چین ها در موارد استفاده در حال حاضر است. در حقیقت ، 78٪ از شرکت ها نگران روند حسابرسی زنجیره تأمین هستند و ضایعات ناشی از آن همچنان در حال افزایش است. بنابراین ، این یک مسئله است که نیاز به یک راه حل فوری دارد. بلاکچین به راحتی می تواند در این مورد کمک کند.

در حقیقت ، بلاکچین می تواند ممیزی محصولات را در زمان واقعی ارائه دهد و اطمینان حاصل کند که داده ها فاقد فساد هستند. بیشتر از این ، شما می توانید در هر زمان که بخواهید از بلاکچین برای بررسی خط تولید استفاده کنید. این یک روش عالی برای کاهش میزان هدر رفت و افزایش درآمد است.

بهبود کارایی در کارخانه های تولیدی

یکی دیگر از موارد استفاده خوب ، بهبود کارایی در کل بخش تولید است. همانطور که قبلاً می دانید ، کارخانه های تولیدی باید با بسیاری از مسائل ناکارآمدی کنار بیایند. اما هیچ راهی خوب برای افزایش آن بدون از بین بردن کیفیت محصول وجود ندارد. اما استفاده از بلاکچین به آنها کمک می کند تعادل خوبی بین این دو عنصر حفظ کنند.

در این حالت ، هیچ کس مجبور نیست کیفیت محصول را فدای کیفیت خود کند. بلاک چین می تواند با خلاص شدن از شر همه سو mis مدیریت ها و هرج و مرج ، تولید را بهبود بخشد. بیشتر اینکه ، عدم وجود خطاهای ساخته شده توسط انسان و داده های بدون دستکاری می تواند درآمد آنها را بسیار افزایش دهد. بنابراین ، به طور خودکار باعث افزایش کارایی آنها می شود.

کاهش موانع برای تولیدکنندگان کوچکتر

یکی دیگر از زنجیره بلوک در موارد استفاده از تولید ، مزیت تولید کنندگان کوچکتر است. در حقیقت ، بلاکچین می تواند ناجی این صنعت شود و سرانجام به تبعیض علیه تولیدکنندگان کوچک وقت پایان دهد. بلاکچین می تواند به ایجاد فرصت های جدید در بازار داخلی برای تولید کنندگان کوچکتر برای کسب سود کمک کند.

بنابراین ، سرانجام ، با استفاده از فناوری ، این رقبای کم وقت می توانند وارد بازی شوند و نام خود را در بخش های مختلف مطرح کنند. گزارش شده است که هر سازنده ای که از این فناوری در هر بخش از بخش استفاده کند ، یک مزیت رقابتی در بازارها کسب می کند. از طرف دیگر ، بلاکچین گزینه ای مقرون به صرفه حتی برای تولیدکنندگان با زمان کوچک است.

بلاکچین مزایای زیادی برای صنایع مختلف دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آن ، به راهنمای ما در مورد مزایای فناوری بلاکچین مراجعه کنید.

کاهش خرابی های سیستمیک

خوب ، بخش تولیدی از برخی نقض داده ها مصون نیست. در واقع ، این نقض ها از اشکال مختلف است. همچنین ، از آنجا که شرکت ها اکنون از سیستم های شبکه برای اتوماسیون یا پیگیری کار استفاده می کنند ، هرگونه نقض سیستم باعث دسترسی مجرمان به اطلاعات حساس می شود. بنابراین ، حفظ و یا برقراری رویه های امنیتی مناسب می تواند به یک بار بزرگ برای شرکت ها تبدیل شود.

بلاکچین می تواند در این مورد کمک کند. در واقع ، شبکه blockchain به عنوان یک دیوار آتش در برابر بسیاری از جرایم اینترنتی عمل می کند. این می تواند از ورود هرگونه افراد مخرب به سیستم جلوگیری کرده و حتی سایر اعضا را از این تلاش مطلع سازد. این می تواند به شرکت ها کمک کند تا از اطلاعات حساس خود محافظت کرده و هرگونه نقص سیستماتیک را در طولانی مدت کاهش دهند.

بنابراین ، اهمیت بلاکچین در ساخت روز به روز بیشتر می شود.

تشخیص تقلبی و خاستگاه محصول

یکی دیگر از بلاک چین های معروف در موارد استفاده از تولید ، شناسایی محصولات تقلبی است. اما در اینجا ، بلاکچین به کمک دستگاه های اینترنت اشیا نیاز دارد. این نوع فعالیت های کلاهبرداری همه جهان را آزار می دهد. به عنوان مثال ، هر ساله ، فقط برای محصولات تقلبی ، این بخش 3.7 تریلیون دلار ضرر می کند. نه تنها این ، مصرف کنندگان نیز پول خود را از دست می دهند زیرا ارزشی را که برای آن پرداخت می کنند دریافت نمی کنند.

اما با بلاکچین می توانند سرانجام به این مسئله پایان دهند. در حقیقت ، با استفاده از قابلیت ردیابی در زمان واقعی بلاکچین ، آنها می توانند از دستگاه های اینترنت اشیا برای بررسی تک تک کالاهایی که از تولید کننده به مصرف کننده ارسال می شود استفاده کنند. بنابراین ، هیچ راهی وجود ندارد که شخص ثالث بین معاملات وارد شود و محصولات خود را در بازار بکارد.

احراز هویت دستگاه های اینترنت اشیا

حتی دستگاه های اینترنت اشیا نیز هر از گاهی به محافظت از بلاکچین احتیاج دارند. در حال حاضر ، شرکت های تولیدی به شدت از دستگاه های اینترنت اشیا برای ردیابی محصولات خود استفاده می کنند. با این حال ، این دستگاه ها پروتکل های امنیتی لازم را برای محافظت از آنها در برابر حملات سایبری ندارند. بنابراین ، مجرمان اینترنتی می توانند به دستگاه ها دسترسی پیدا کرده و آنها را غیرفعال کنند و فقط با اتصال به اینترنت داده ها را دستکاری کنند.

این یک خطر بزرگ است. اما بلاکچین در ساخت می تواند روز را در اینجا صرفه جویی کند. با استفاده از پروتکل امنیتی blockchain ، دستگاه های اینترنت اشیا می توانند از شبکه غیرمتمرکز برای ذخیره داده های خود استفاده کنند. بنابراین ، آنها می توانند حتی در معرض حمله نیز محافظت شوند.

پیگیری در زمان واقعی روند تعمیر و نگهداری

توقف تولید به دلیل مشکل تعمیر و نگهداری اتفاق می افتد. اما محاسبه هزینه این کار دشوار است. متأسفانه بیش از 80٪ شرکتها حتی نمی توانند این هزینه را به درستی محاسبه کنند. بنابراین ، این امر باعث ناکارآمدی گسترده در داخل زنجیره تأمین داخلی می شود. همچنین ، با اعتماد شرکت ها به تجهیزات قدیمی ، دفعات خرابی می تواند به شدت افزایش یابد.

اما استفاده از بلاکچین در ساخت برای حفظ زنجیره تامین می تواند اطمینان حاصل کند که این فرآیند خودکار است. به عنوان مثال ، می توانید از مراحل تعمیر و نگهداری در زمان واقعی ردیابی کنید که به شما کمک می کند تا خرابی را به راحتی تعیین کنید. همچنین ، در بسیاری از موارد ، وابستگی به بلاکچین می تواند به شما کمک کند تا علت اصلی مشکل را دریابید.

آیا می خواهید موارد بیشتری را برای استفاده از بلاکچین بررسی کنید؟ در حال حاضر 20 مورد برتر استفاده از بلاکچین را بررسی کنید!

امنیت داده های حساس

وظیفه مهم دیگر برای بلاکچین در ساخت ، تأمین امنیت اطلاعات حساس در خط تولید است. همانطور که قبلاً می دانید ، بخش تولید گاه به گاه با بسیاری از اطلاعات حساس داخلی سرو کار دارد. بنابراین ، اگر اطلاعات از دست رقبا خارج شود یا به دست آنها بیفتد ، این می تواند ضرر بزرگی داشته باشد. بنابراین ، استفاده از فناوری که بتواند امنیت این اطلاعات حساس را ارائه دهد ، کاملاً منطقی است.

و به نظر می رسد بلاکچین کاملاً مناسب این امر باشد. در حقیقت ، بلاکچین می تواند با ارائه دسترسی مبتنی بر تأیید اعتبار به داده ها ، به این بخش کمک کند.

بازار امن برای تولید مواد افزودنی

تولید افزودنی نوع جدیدی از بخش تولید است. در واقع ، این به معنای چاپ سه بعدی است. با این حال ، هنوز هنوز جریان اصلی نیست. مسئله این است که این بخش به یک کانال مناسب برای نمایش امکانات نیاز دارد. اما با تمام فعالیت های کلاهبرداری که قبلاً در این صنعت رخ داده است ، بسیاری از تولیدکنندگان اصلی نمی توانند از این تعداد چشمگیر باشند. همچنین ، مسئله دیگری در سرقت طرح های دیگران با هک کردن به سرور این چاپگر وجود دارد. اما بلاکچین می تواند یک بازار امن ارائه دهد که در آن طراحان بتوانند طرح های خود را ثبت اختراع کرده و به فروش برسانند. همچنین ، دولت ها می توانند با استفاده از بلاکچین ، هرگونه فعالیت غیرقانونی را نیز در این حوزه پیگیری کنند.

بهبود منابع تأمین مواد

جمع آوری مواد برای صنایع تولیدی بسیار مهم است. ولی چرا؟ خوب ، به این دلیل است که اگر آنها از مواد معتبر استفاده نکنند ، کیفیت محصول نهایی آنها به شدت کاهش می یابد. بنابراین ، منطقی است که قبل از خرید نهایی منبع را محک بزنید.

بنابراین ، استفاده از بلاکچین در ساخت برای حفظ زنجیره تامین بسیار مهم است. بلاکچین می تواند به شما اطمینان دهد که منبع معتبر است و کیفیت مواد در حد قابل توجه است. بیشتر از این ، بلاکچین حتی می تواند منابع احتمالی را با خریدارانشان متصل کند تا گزینه های بیشتری به آنها بدهد.

یک مدل کسب و کار بهتر با استفاده از بلاکچین می تواند از بسیاری جهات به شرکت شما کمک کند. اکنون پروژه بلاکچین خود را با استفاده از استراتژی نهایی اجرای بلاکچین شروع کنید!

شرکت های تولید کننده در دنیای واقعی با استفاده از فناوری Blockchain

گروه فولکس واگن

گروه فولکس واگن برای ردیابی زنجیره تأمین مواد معدنی خود از بلاکچین در ساخت استفاده می کند. در حقیقت ، این شرکت در تلاش است تا مواد را به طور موثر تأمین کند و شرایط را به درستی حفظ کند. عملاً ، آنها کبالت معدنی را که در باتری های لیتیوم یون خود استفاده می کنند ردیابی می کنند. حسابرسی این مواد معدنی منابع زیادی را به خود اختصاص می دهد اما استفاده از بلاکچین می تواند باعث صرفه جویی در وقت و هزینه آنها شود.

گروه تویوتا

تویوتا یکی دیگر از شرکت های تولیدی است که از بلاکچین برای صنعت خودروسازی خود استفاده می کند. در حقیقت ، این گروه در حال بررسی تأثیر بلاکچین در صنعت هستند تا ببینند بلاکچین در چه مکانی می تواند بیشتر بدرخشد. بیشتر اینکه ، آنها همچنین از زنجیره بلوک برای مدیریت زنجیره تأمین خود استفاده می کنند تا اطلاعات لازم را برای اتومبیل های خودران خود بدست آورند.

سامسونگ

سامسونگ از بلاکچین در بازارهای تولید بسیار کارآمد استفاده می کند. عمدتا آنها می خواهند از بلاکچین برای ردیابی محموله های خود از کارخانه به فروشگاه ها با استفاده از ویژگی ردیابی در زمان واقعی استفاده کنند. به گفته آنها ، آنها می توانند در صورت شروع استفاده از بلاکچین ، هزینه حمل و نقل خود را تا 20٪ قطع کنند.

دایملر

دایملر یکی دیگر از شرکت های سازنده است که از بلاکچین برای سیستم عامل اشتراک داده خود استفاده می کند. در حقیقت ، آنها قبلاً اثبات مفهومی را با پروتکل Ocean در مورد بلاکچین تکمیل کرده اند. بیشتر ، اکنون آنها می دانند که چگونه می توانند از بلاکچین برای کسب درآمد از جریان داده ها در زنجیره تأمین داخلی خود استفاده کنند.

فاکسکان

فاکسکان یکی از بزرگترین شرکتهای فناوری در حال حاضر است و آنها مسئولیت تولید آیفون اپل را بر عهده دارند. در واقع ، با استفاده از بلاکچین ، آنها به وام دهندگان غیر بانکی فرصتی می دهند تا مستقیماً به زنجیره تأمین پول بپردازند. بنابراین ، آنها می توانند وام دهندگان را به راحتی و بدون هیچ گونه مدارک اضافی با تأمین کنندگان ارتباط برقرار کنند.

آب کم عمق

فورد یکی دیگر از شرکت های تولید کننده خودرو است که از بلاکچین برای تهیه مواد معدنی استفاده می کند. در حقیقت ، آنها از فناوری IBM برای ردیابی منابع معدنی خود در صنعت تولید خودرو استفاده می کنند. هدف اصلی اطمینان از یک شبکه باز است که می تواند به دیگران کمک کند کلیه مواد معدنی صرفه جویی در وقت و هزینه را ردیابی و تأیید کنند.

نستله

نستله از زنجیره بلوک در فرآیند تولید مواد غذایی استفاده می کند. در اینجا ، این شرکت در حال همکاری با OpenSC برای پیگیری فرآیندهای غذایی و زنجیره های تأمین خود است. اما این ابتکار عمل متفاوت از کار آنها با IBM Food Trust است.

Unilever

Unilever در حال کار بر روی یک پروژه آزمایشی یک ساله است که در آن آنها از بلاکچین برای ردیابی معاملات زنجیره تامین چای خود استفاده می کنند. در حال حاضر ، این شرکت در حال کار با بانک های بزرگ برای ردیابی کشاورزان و روند تهیه و تولید چای به طور کلی است.

فایزر

Pfizer از زنجیره بلوک در ساخت نیز استفاده می کند. در واقع ، آنها یک شرکت دارویی هستند و می خواهند محصولات مناسب در عرضه خود را تضمین کنند. بنابراین ، آنها در کنار سایر شرکت های دارویی ، تمام داروهای بالینی خود را از تولید تا مصرف کننده ردیابی می کنند.

مرک & شرکت.

یکی دیگر از شرکت های دارویی مرک & شرکت از بلاکچین در ساخت برای مقابله با مسائل تولید مانند ذخیره دارو ، انطباق با مقررات ، آزمایشات بالینی ، کارایی زنجیره سرد و غیره استفاده می کند. در حال حاضر ، آنها بخشی از کنسرسیوم امنیت زنجیره تأمین دارو (DSCSA) هستند.

بیشتر بخوانید:50 شرکت برتر با استفاده از فناوری Blockchain

نتیجه

مزایای بلاکچین در ساخت بسیار زیاد است. بلاکچین می تواند فرصت هایی را برای کل صنعت ایجاد کند و بازار عادلانه تولیدکنندگان بزرگ و کوچک را تضمین کند. همانطور که می بینید ، بلاکچین کاملاً بدون دردسر می تواند در اکوسیستم تولید جای بگیرد. بنابراین ، زمان آن فرا رسیده است که شرکت های سراسر جهان این فناوری را به کار گیرند و از شکوه و جلال خود استفاده کنند.

آیا از فناوری هیجان زده اید و می خواهید فرصت های بیشتری را کشف کنید؟ اگر فقط یک مبتدی هستید و می خواهید در مورد این فناوری اطلاعات بیشتری کسب کنید ، می توانید دوره رایگان بلاکچین ما را بررسی کنید. سفر بلاکچین خود را شروع کنید و اکنون از مزایای بلاکچین استفاده کنید!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector