Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

Blockchain برای بیمه: از موارد و برنامه ها استفاده کنید

این مقاله نمای مفصلی درباره موارد استفاده و کاربردهای بلاکچین برای بیمه و نحوه استفاده شرکت های بیمه از فناوری بلاکچین را ارائه می دهد.

بیمه یکی از بخشهایی است که می تواند با استفاده از بلاکچین سود کسب کند. در این مقاله ، ما در حال بررسی آنچه بیمه بلاکچین به ما می دهد خواهیم بود. بیمه همیشه برای هر کسی که مشکلی داشته باشد وظیفه بزرگی بوده است و ما امیدواریم که بیمه بلاکچین بتواند فضای کلی را تغییر دهد. بسیاری از شرکتهای نوپای بیمه بلاکچین در تلاشند تا یک تجربه بیمه بهتر برای کاربر نهایی و مشاغل اداره کننده بیمه برای افراد داشته باشند..

تعداد کمی از استارت آپ های بیمه بلاکچین روی یک رویکرد کاملاً جدید متمرکز شده اند ، در حالی که دیگران در تلاشند روندهای بیمه موجود را تقویت کرده و آنها را در کل روند بهبود بخشند..

همچنین ، برای درک بهتر بیمه نامه بلاکچین ، باید موارد استفاده از بیمه بلاکچین را مرور کنیم. با گذر از این موارد استفاده از بیمه بلاکچین ، ایده بهتری در مورد چگونگی تلاش استارت آپ های بیمه بلاکچین برای حل مشکل صنعت بیمه بلاکچین دریافت خواهید کرد..

اکنون ثبت نام کنید: دوره مبانی Blockchains سازمانی

Contents

Blockchain برای بیمه: شرایط فعلی و چگونگی کمک Blockchain

شیوع بیمه در زندگی ما چیز جدیدی نیست. هزاران سال است که اجرا می شود. در حال حاضر ، ما در یک صنعت بیمه زندگی می کنیم که بستگی زیادی به کارگزاران دارد. معمول است که کارگزاران مردم را فرا می خوانند و آنها را متقاعد می کنند که یک سیاست را در پیش بگیرند.

رویکرد ساختن قرارداد کاغذی است که به معنای درج اشتباهات انسانی در هنگام پیش نویس یا هنگام مطالبه بیمه است. در کل ، همه چیز را برای همه طرف های خط لوله از جمله بیمه ها ، کارگزاران و مصرف کنندگان پیچیده می کند. ما همچنین باید خطر مرتبط با کل فرآیند را در نظر بگیریم.

بلاکچین چگونه می تواند از بخش بیمه بهره مند شود?

بلاک چین فناوری است که می تواند صنعت را متحول کند. با این حال ، اکنون تأثیر چندانی ندارد ، اما نویدبخش است. برای درک بهتر ، ابتدا باید بفهمیم که بلاکچین چگونه بر صنعت بیمه تأثیر می گذارد یا تغییر می کند?

همچنین ، باید بدانیم که موارد استفاده در طولانی مدت تأثیر بسزایی دارد. برای شرکت های بیمه ، بیمه بلاکچین جدیدترین اصطلاحی است که آنها باید با آن کنار بیایند. این امر باعث ایجاد شرکت های بیمه بلاکچین می شود که از آنچه بلاکچین ارائه می دهد نهایت استفاده را خواهند برد.

در حال حاضر ، می توان گفت که ما پروژه های اثبات مفهوم زیادی داریم که ایده ها بیشتر یک مفهوم هستند تا یک واقعیت. همچنین ، بیمه ها باید همه کارها از جمله تغییر مدل کسب و کار بیمه خود را دوباره انجام دهند. قبل از اینکه تغییرات اساسی در بازار مشاهده شود ، این کار به زمان و آزمایش مناسب نیاز دارد.

با این حال ، پذیرندگان اولیه ای هستند که اولین مزیت متحرک را دارند. چهار مورد استفاده و زنجیره بلوک شامل موارد زیر است.


 1. کشف تقلب و پیشگیری از خطر
 2. پیشگیری و مدیریت ادعا
 3. بیمه سلامت
 4. بیمه اتکایی
 5. دارایی و تلفات (ص&ج) بیمه

برای درک نتایج بالقوه ، بیایید از برنامه های بیمه blockchain و موارد استفاده در زیر استفاده کنیم.

موارد استفاده از بیمه Blockchain و برنامه های بیمه Blockchain

کشف تقلب و پیشگیری از خطر: مسائل و مشکلات کنونی

کلاهبرداری در بیمه یک مشکل بزرگ است که هم سازمان ها و هم کاربران نهایی می خواهند آن را برطرف کنند. با بیمه هایی که واقعاً در حل مسئله کلاهبرداری سرمایه گذاری نکرده اند. رویکرد آنها در حل تقلب همیشه کمتر از حد مورد نیاز بوده است. با این حال ، استفاده از فناوری ضد تقلب در بین شرکت های بیمه کاملاً معمول است که 95٪ آنها از آن استفاده می کنند.

حتی با همه اقدامات احتیاطی و استفاده از فناوری مبارزه با کلاهبرداری ، بیمه ها هنوز مجبورند از تعداد زیادی کلاهبرداری رنج ببرند. براساس گزارش ها ، صنعت بیمه سالانه 80 میلیارد دلار رنج می برد. هم شرکت های بیمه و هم مصرف کنندگان نهایی به دلیل تقلب آسیب می بینند. به طور متوسط ​​، یک خانواده می تواند از 400 تا 700 دلار در سال ضرر کند.

به طور خلاصه ، روش استاندارد با توجه به پیچیدگی زیادی که صنعت بیمه ارائه می دهد ، نمی تواند از تقلب جلوگیری کند. بیشتر اوقات ، هنگام ارسال اطلاعات بین همتایان از جمله بیمه گران ، بیمه گران بیمه و مدعیان ، یک مسئله قابل مشاهده می شود. این مدارک همچنین مجرمان یا کلاهبرداران را قادر می سازد تا اطلاعات را اصلاح کرده و از این رو کلاهبرداری کنند.

چگونه Blockchain می تواند در کشف تقلب و پیشگیری از خطر کمک کند?

بلاک چین به لطف شفافیت ارائه شده می تواند مشکل تقلب را حل کند. هماهنگی بهتر بین بیمه ها به معنی مبارزه صحیح با کلاهبرداری است. فناوری دفتر توزیع شده دائمی بودن معاملات انجام شده در بلاکچین را تضمین می کند.

این بدان معناست که هیچ داده ای نمی تواند یک بار نوشته شود که مبنای امنیت داده باشد. اکنون ادعاها می توانند در دفتر توزیع شده اقامت داشته باشند و به راحتی بیمه گذاران می توانند اطلاعات را هنگام تأیید زمان تأیید کنند.

برای بهبود کشف تقلب ، بیمه های قابل توجهی اطلاعات را به صورت عمومی جمع آوری می کنند و سپس فعالیت های متقلبانه را پیش بینی می کنند. با استفاده از داده ها ، الگوهایی آشکار می شوند که در عوض به بهبود شناخت کمک می کند. با این حال ، چالش این است که داده های حساس را در سازمان هایی که همیشه وجود داشته اند ، به اشتراک بگذارید که این روند را پیچیده می کند.

هدف ایجاد یک سکوی تشخیص تقلب است که می تواند با کنترل حریم خصوصی در کل شبکه کار کند. بلاکچین به بیمه گذاران اجازه می دهد این کار را انجام دهند. این اجازه می دهد تا کلاهبرداری را متوقف کرده و هماهنگی بیشتری را بین بیمه ها ایجاد کنیم که می تواند به طور نامحدود از آن بهره مند شود.

بنابراین ، چه کلاهبرداری هایی را می توان با استفاده از بلاکچین متوقف کرد؟ بیایید آنها را در زیر لیست کنیم.

 1. متوقف کردن یا کاهش تقلبی با کمک گواهینامه های دیجیتال مزیت شماره یک است.
 2. هزینه های مضاعف یا رزرو در مواقعی که مشتری نتواند دوبار تقاضای حادثه کند ، قابل حذف است.
 3. حذف فروشندگان ثبت نشده و کاهش حق بیمه.

پیشگیری و مدیریت ادعا: مسائل و مشکلات کنونی

کنار گذاشتن کلاهبرداری ، مسئله مهم دیگری که صنعت بیمه از پیشگیری و مدیریت ادعا رنج می برد. مدتی طول می کشد تا بیمه گران هنگام تأیید یا تسویه دعوی بیمه ، کلیه اطلاعات مورد نیاز را جمع آوری کنند. این می تواند با توجه به شدت ادعا به مشکلاتی منجر شود.

چالش دیگر ، کشف کامل بودن ادعاها است. جعل اسناد نادرست برای مدعیان امری عادی است که می تواند منجر به ادعاهایی شود که هرگز اتفاق نیفتاده است.

چگونه بلاکچین می تواند به پیشگیری و مدیریت ادعا کمک کند?

بلاکچین ، هنگامی که با فناوری های مدرن ترکیب شود ، می تواند بیمه گذاران را قادر به ایجاد یک مدل ادعای مشتری محور شفاف و در عین حال توانمند کند. این مدل باید به شدت به اعتماد بستگی داشته باشد ، به این معنی که باید تا حد زیادی شفاف باشد.

جنبه پیشگیری از مطالبات بیمه می تواند از اطلاعات مربوط به مکان رویداد ، تجزیه و تحلیل و خطرات خارجی مرتبط با رویداد بسیار سود ببرد..

توزیع شده Blockchain یک روش پیاده سازی را فراهم می کند که بیمه گر و مدعی را در یک شبکه قرار می دهد. بیمه گذاران یا سایر اشخاص ثالث شخص ثالث می توانند به راحتی اطلاعات مربوط به فرم ها ، گزارش های پلیس ، شواهد و به زودی را به دست آورند. سایر جنبه های اصلی فناوری که می توانند در روند کار کمک کنند می تواند تلفن های همراه یا سنسورهای متصل به دستگاه های دیگر متصل به نهاد یا اطراف منطقه ای باشد که رویداد در آن اتفاق می افتد..

اینها کل روند را ساده کرده و از ارسال ادعای مناسب اطمینان حاصل می کنند. در عوض ، رضایت مشتری را بهبود می بخشد و هماهنگی بین همه طرف های درگیر در روند ادعا را بهبود می بخشد.

بنابراین ، یک بیمه گر از چه زمانی می تواند واقعه ای را بداند؟ اجازه سنسور برای ارائه اطلاعات می تواند طرفین مورد نیاز را هنگام وقوع یک رویداد غیر برنامه ریزی شده هشدار دهد.

به طور خلاصه ، بیمه ها در ترکیب با بلاکچین و سایر فناوری ها مانند ماهواره ، داده های حسگر ، فناوری تلفن همراه و سایر فناوری ها می توانند به حل مشکل اعتماد به سیستم کمک کنند. بلاکچین به عنوان ستون فقرات عمل می کند زیرا از همان ابتدا شفافیت ایجاد می کند. علاوه بر این ، بلاکچین همچنین می تواند برای تسهیل پرداخت ها در صورت تحقق برخی از معیارها ، بهبود زمان لازم برای رسیدگی به یک ادعا ، استفاده شود.

بیمه اموال و تلفات: مسائل و مشکلات روز

بیمه اموال و تلفات یکی از مهمترین بخشهای بیمه است زیرا توسط افراد ، استارتاپها یا حتی بنگاههای اقتصادی به شدت مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع بیمه 48٪ حق بیمه آمریکا را تشکیل می دهد و در سراسر جهان قابل توجه است. با این حال ، همچنین با مشکلاتی مانند ارزیابی داده ها برای پردازش ادعا ، ورود اطلاعات دستی ، هماهنگی بین طرفین و غیره روبرو است. ورود دستی اطلاعات همچنین منجر به خطاهایی می شود که بعداً بسته به نوع خطای رخ داده منجر به از دست دادن هر یک از طرفین می شود.

فقدان چارچوب مناسب برای پردازش ادعاها ، به کاربر نهایی آسیب می رساند. به عنوان مثال ، اگر خانه شما به دلیل سهل انگاری آسیب دیده است ، پس باید مدارک ادعا را پر کنید و سپس از ارائه دهنده بیمه خود مطالبات را بخواهید. پس از اتمام ، شرکت بیمه سپس ادعاها را ادامه داده و آنها را تأیید می کند.

با این حال ، بسته به نحوه رسیدگی به مطالبات توسط شرکت بیمه مجرم ، ممکن است تأخیر یا متوقف شود. این مسئله به دلیل عدم تطابق بین نحوه رسیدگی بیمه گر به مطالبات مشتریان خود رخ می دهد.

چگونه بلاکچین می تواند در بیمه نامه دارایی و خسارت مطالبات کمک کند?

بلاکچین می تواند به حل مشکلات فعلی بیمه اموال و تلفات کمک کند. رویکرد مدیریت دارایی های فیزیکی به صورت دیجیتالی است. همانطور که قبلاً می دانیم از بلاکچین می توان برای نوشتن قراردادهای هوشمند به صورت کد استفاده کرد.

این همچنین بدان معنی است که قوانین تجاری می توانند به طور خودکار اجرا و اجرا شوند. به طور خلاصه ، ادعاها با استفاده از قراردادهای هوشمند می توانند به طور خودکار پردازش شوند. همچنین ، تمام تغییرات را می توان از نظر اصالت ردیابی کرد که آنها را قابل کنترل می کند.

نکته کلیدی در اینجا قراردادهای هوشمند است زیرا عملکرد مورد نیاز تغییر قراردادهای کاغذی را به کد قابل برنامه ریزی ارائه می دهد. قراردادهای هوشمند ، به نوبه خود ، می توانند با در اختیار گرفتن کلیه اطلاعات و سپس اجرای آنها به طور خودکار ، به صورت خودکار اجرا شوند. بدهی ها همچنین می توانند با استفاده از قراردادهای هوشمند محاسبه شوند که پس از آن می توان به همه شرکت کنندگان پرداخت کرد.

بیمه اتومبیل می تواند از رشد کلی فناوری بهره مند شود زیرا در صورت بروز تصادف سنسورهای موجود در خودرو می توانند به طور خودکار ارسال شوند. قرارداد هوشمند به طور خودکار مراحل بعدی مانند یدک کش یا خدمات پزشکی را بر عهده خواهد داشت.

در مرحله بعدی ، سعی خواهد شد با کمک سنسورهای نصب شده بر روی خودرو و همچنین از طریق بازرسی دستی ، آسیب به وسیله نقلیه را ارزیابی کند. قراردادهای هوشمند پس از ورود گزارش های جدید ثبت می شوند. پس از به دست آوردن تمام اطلاعات مورد نیاز ، قرارداد هوشمند ادعا را تسویه می کند. همه اینها را می توان با حداقل دخالت انسان انجام داد یا هیچ مداخله ای انجام داد.

بیمه سلامت: مسائل و مشکلات روز

یکی از موضوعات اصلی شامل عدم دسترسی به اطلاعات بیمار به دلیل محرمانه بودن است. این امر منجر به کمبود اطلاعات / داده های مورد نیاز برای بیمه مطالبات می شود که هم برای بیمارستان ها و هم برای بیمار هزینه دارد.

هر بیماری که با مسائل بهداشتی سر و کار دارد مجبور است در طول زندگی خود به چندین پزشک مراجعه کند. این امر هنگام به اشتراک گذاشتن اطلاعات از یک پزشک به پزشک دیگر به مشکلاتی منجر می شود. به طور کلی ، همه در اکوسیستم صنعت بهداشت و درمان از جمله بیمه ها ، ارائه دهندگان و بیماران از مسائل آشکار رنج می برند.

بیشتر اوقات ، یک سازمان مراقبت های بهداشتی اطلاعات را در سیلوهای خود ذخیره می کند تا اینکه آن را با سایر ارائه دهندگان خدمات در میان بگذارد. همچنین ، مسئله تکراری یا خطایی وجود دارد که بدون هیچ گونه فرایند اصلاح ذخیره می شود. همچنین عدم استفاده از چارچوب اتصال به معنی سربار بیشتر اداری و حتی سردرد برای بیماران است.

به طور خلاصه ، دو مشکل قابل توجه در مراقبت های بهداشتی وجود دارد که به طور مستقیم یا غیرمستقیم بر بیمه خدمات درمانی تأثیر می گذارند. قوانین محرمانه محرمانه به این معنی است که اطلاعات به طور یکپارچه بین موسسات مراقبت های بهداشتی قابل اشتراک نیست.

بلاکچین در بیمه درمانی: راه حل ها

Blockchain یک شبکه امن رمزنگاری شده است که زیرساخت های لازم برای عملکرد صحی را به شما ارائه می دهد. می تواند برای ایجاد حریم خصوصی در شبکه مورد استفاده قرار گیرد و در عوض به صنعت بهداشت و درمان کمک کند تا میلیاردها دلار صرفه جویی کند.

هدف اصلی بلاکچین ایجاد شبکه ای است که اطمینان حاصل می کند بیماران همیشه اطلاعات پزشکی خود را کنترل می کنند. با انجام این کار ، آنها می توانند به بیماران اجازه دهند تصمیم بگیرند که چه زمانی و چگونه داده های آنها با پزشکان یا م institسسات پزشکی به اشتراک گذاشته شود.

تأثیر کلی بلاکچین در مراقبت های بهداشتی به این معنی است که بیمه می تواند همانطور که باید کار کند. آنها می توانند از شبکه بلاکچین برای سوابق پزشکی بیماران استفاده کرده و از صحت آنها اطمینان حاصل کنند. از آنجا که بلاکچین از امضای رمزنگاری استفاده می کند ، اطمینان می دهد که داده ها به هیچ وجه قابل دستکاری نیستند.

بلاکچین با استفاده از مهر زمان از داده ها محافظت می کند. همچنین ، سند ذخیره شده در زنجیره بلوک می تواند به طور منظم به روز شود تا تغییرات را منعکس کند. هر دو بیمه گر و ارائه دهندگان می توانند به داده ها در هر زمان دسترسی پیدا کنند و اطمینان حاصل کنند که اطلاعات حسابرسی بدون مشکل انجام شده است. بیماران همچنین می توانند در این فرآیند اطلاعات بیشتری را به حسابرسی اضافه کنند و به ادعای بیمه خود ارزش افزوده اضافه کنند.

بیشتر بخوانید: Blockchain برای مراقبت های بهداشتی: از موارد و برنامه ها استفاده کنید

بیمه اتکایی: مسائل و مشکلات فعلی

بیمه اتکایی نیز بخش بزرگی از صنعت بیمه است. آنها هنگام بیمه حوادث طبیعی از بیمه ها محافظت می کنند و از منافع آنها محافظت می کنند. درست مثل اینکه بیمه به مردم کمک می کند خطرات را کاهش دهند و حوادث غیر منتظره زندگی را مدیریت کنند ، بیمه اتکایی نیز برای بیمه ها همین کار را انجام می دهد.

از نظر بیمه گذاران ، بیمه اتکایی تماماً کاهش خطرات درصورتی که احتمال مخالفت با آنها باشد ، است. به عنوان مثال ، در حوادث طبیعی و همه گیری های بهداشت عمومی ، بیمه اتکایی می تواند به بیمه کمک کند تا از عهده تمام ادعاها و خواسته ها برآید.

راه حل فعلی مورد استفاده بیمه های اتکایی در بهترین حالت ناکارآمد است. به صورت دستی پردازش و توسط قراردادهای یکبار مصرف تعیین می شود. وضعیت کنونی به پیچیدگی هایی منجر می شود زیرا هر قرارداد به طور صریح نوشته شده است که ریسک جزئی یا یک رویداد خاص را پوشش می دهد. مسئله واقعی وقتی اتفاق می افتد اتفاق می افتد. تصمیم گیری در مورد قرارداد ممکن است 3 ماه طول بکشد که ادامه روند کار برای هر دو طرف دشوار است.

همچنین ، یک بیمه گر فقط با یک بیمه اتکایی مذاکره نمی کند ، بلکه چندین بیمه می کند ، که کل روند را پیچیده می کند. به طور خلاصه ، هیچ استانداردی لازم نیست که منجر به ایجاد استانداردهای مختلف داده در موسسات شود.

چگونه بلاکچین می تواند به بیمه اتکایی کمک کند?

همانطور که در بالا بحث شد ، بیمه اتکایی به شدت از کمبود جریان اطلاعات بین سازمانها رنج می برد. فناوری بلاکچین می تواند با ارائه یک شبکه کارآمد برای تبادل اطلاعات بین طرفین ، به حل مشکل کمک کند.

استفاده از دفتر مشترک در اینجا کلیدی است که اطلاعات لازم به محض دسترسی به روز می شوند. این بدان معناست که هر دو طرف ، بیمه گر و بیمه گر بیمه اتکایی می توانند برای تسویه سریع مطالبات ، اطلاعات را بهم متصل و به اشتراک بگذارند.

این کارایی می تواند به صنعت کمک کند تا کارایی بیشتری داشته باشد و از این رو هزینه عملیاتی مرتبط با آن را کاهش دهد. مصرف کنندگان همچنین از آن سود می برند زیرا هزینه کلی مرتبط با ادعاها را کاهش می دهد.

اینترنت اشیا (اینترنت اشیا)

یکی دیگر از موارد جالب استفاده از بلاکچین برای بیمه ، شامل بلاکچین و اینترنت اشیا (IoT) است. در روز جهان متصل ، معمول است که دستگاه ها متصل بمانند و مقدار زیادی داده برای ایجاد و جمع آوری تبادل کنند. همین داده ها را بیمه گران می توانند استفاده کنند و مدل های بیمه آنها را بر اساس کاربرد بهبود می بخشند.

بازار بیمه اتومبیل می تواند به شدت از این مدل های مبتنی بر استفاده بهره مند شود که به آنها امکان می دهد داده های مربوط به وسایل نقلیه بیمه شده را جمع آوری کنند. بنابراین ، اگر وسیله نقلیه ای تصادف کرد ، می توان اطلاعات را جمع آوری و سپس به شبکه بیمه مبتنی بر بلاکچین ارسال کرد.

بیشتر بخوانید: اهمیت بلاکچین در صنعت بیمه

برنامه هایی که بلاکچین را برای بیمه بهبود می بخشند

بیمه بلاکچین همیشه در شرکت ها و سازمان های بزرگ در جریان بوده است. آنها در تلاشند تا مشکلات بیمه را با بلاکچین حل کنند و بسیاری از برنامه ها به درستی از آن استفاده می کنند. برای به دست آوردن یک تصویر واضح ، برخی از برنامه های خاص را که بر استفاده صحیح از بیمه در بلاکچین تمرکز دارند ، لیست خواهیم کرد. بیایید شروع کنیم.

یک مورد خاص: IBM Blockchain

بلاکچین IBM یکی از آن پروژه های بیمه شگفت انگیز است که با کمک بلاکچین IBM مدیریت بیمه را متحول می کند. IBM همچنین یکی از شرکت های بزرگی است که از فناوری بلاکچین استفاده می کند. این امکان را به شرکت ها می دهد تا بستری را با در نظر گرفتن شفافیت ایجاد کنند.

بنابراین ، چگونه صنعت بیمه را تغییر می دهد?

در مرحله اول ، این فرایند کل شرکت را که با عملیات بیمه کار می کند ساده می کند. همچنین ، به دلیل اینکه دائماً با آنها در تعامل هستند ، اداره چندین مهمانی را برای آنها آسان می کند. به طور کلی ، استفاده از زنجیره بلوک IBM در بیمه می تواند به کاهش چالش های مربوط به مدیریت چندین طرف کمک کند.

فرآیند اعتبارسنجی و به روزرسانی مطابق با فناوری دفتر توزیع شده انجام می شود. این بدان معنی است که به طور کلی در هزینه های مربوط به مدیریت و پراکندگی سیاست ها کاهش می یابد. در عوض ، پشتیبانی مشتری ساده است تا به طور یکپارچه در کل صنعت بیمه کار کند. به طور خلاصه ، بلاکچین IBM به ما امکان می دهد چالش های فعلی در مدیریت بیمه را مدیریت کنیم.

برخی از راه های مهم بهبود زنجیره IBM در مدیریت بیمه به شرح زیر است:

 • پوشش کامل ریسک
 • استیضاح
 • مزایای گروه
 • بیمه اتکایی

و غیره موارد دیگری نیز وجود دارد که می توان از بلاکچین IBM برای کاهش هزینه ها ، ساده سازی عملیات و در عوض بهبود خدمات مشتری استفاده کرد. همچنین باعث ایجاد اعتماد بین فروشندگان ، مشتریان و احزاب مختلف می شود که به طور مستقیم یا غیرمستقیم با بیمه مرتبط هستند.

بیمه دریایی Blockchain

اکثر بازیکنان برای حل یک مشکل خاص کار می کنند. این امر در مورد صنعت دریایی نیز صادق است زیرا بازیکنانی مانند Guardtime ، EY و سایر پروژه های بیمه بلاکچین سعی در حل مشکل بیمه دریایی دارند.

سایر بازیگران اصلی که در این فرآیند مشارکت فعال دارند ، شامل مایکروسافت ، A.P و دیگران هستند. هدف آنها بهبود مدیریت ریسک با استفاده از معاملات دفتر خودکار است.

در آغاز ، آنها فقط بر مدیریت ریسک برای 1000 کشتی تجاری تمرکز خواهند کرد. یک بار ، آنها تاسیس می شوند و درصد موفقیت دارند. آنها سپس بستر خود را به سایر بیمه های تجاری از جمله هواپیمایی ، انرژی ، محموله های دریایی و سایر بخشها گسترش خواهند داد.

بلاکچین در بیمه عمر

زندگی انسان احتمالاً مهمترین است. و وقتی صحبت از فناوری می شود ، می تواند به شکل گیری زندگی میلیون ها انسان در سراسر جهان کمک کند. بیمه عمر می تواند از طریق استفاده از زنجیره بلوکی روند ثبت مرگ و ادعاهای مربوط به آن سود زیادی بدست آورد.

از آنجا که رویه بیمه عمر از کشوری به کشور دیگر متفاوت است ، جستجوی روشی واحد برای رسیدگی به تمام ادعاها و فرآیندهای مربوط به آن مهم است..

ادعاهای بیمه عمر موجود کارآمد نیستند زیرا پردازش مطالبات می تواند تا شش ماه طول بکشد. این بدان معناست که مدعی باید قبل از رسیدگی نهایی به ادعاها ، مشکلات زیادی را پشت سر بگذارد. بیمه عمر بلاکچین می تواند به کاهش همه مشکلات کمک کند.

یک مدل مبتنی بر بیمه عمر مبتنی بر بلاکچین می تواند همراه با بیمارستان ، شرکت بیمه ، گواهی فوت پردازش و اجازه دفن برای اطمینان از اینکه آنها می توانند مطالبات را سریعتر و با رویکرد بهتر پردازش کنند ، کار کند.

مراحل مورد نیاز Blockchain برای بیمه تا بلوغ و فرزندخواندگی

درست مثل هر فناوری دیگر ، مدتی طول می کشد تا بلاکچین به درستی در بیمه پیاده سازی شود. با این حال ، برای اطمینان از موفقیت لازم است که یک راه حل سه راهی را برای بلوغ و پذیرش مناسب دنبال کند.

آنها به شرح زیر است:

اثبات داخلی مفهوم

اولین قدم که بیمه گرها باید بردارند ، استفاده از موارد استفاده متمرکز در داخل است. با این کار ، آنها می توانند از مجموعه داده های مشتری خود استفاده کنند و با استفاده از قراردادهای هوشمند عملیات داخلی را بهبود بخشند.

این آزمایش باید انجام شود تا یاد بگیرد که سیستم های آنها چقدر برای بلاکچین مساعد هستند.

فرایندهای مشتری محوری

حتی اگر بهبود کارایی کلی فرآیند برای شرکت ها امری عادی باشد ، آنها فراموش کردند که از رویکرد مشتری محوری استفاده کنند. وضعیت ایده آل این است که اطمینان حاصل شود که برنامه های مشتری رو به درستی با استفاده از استراتژی های مناسب در اکوسیستم بزرگ انجام می شود.

این روش اطمینان حاصل خواهد کرد که پذیرش در بازار انجام می شود و بیمه گذاران می توانند به جای پیروان ، بازار ساز شوند. همچنین ، بیمه ها باید از چارچوب های نظارتی ، قانونی و مالیاتی مناسب پیروی کنند تا اطمینان حاصل شود که این فناوری برای استفاده طولانی مدت توسعه یافته است.

فعال کردن اینترنت اشیا

بیمه گران برای اطمینان و اعتبار به اطلاعات و داده های گرفته شده از طریق دستگاه های مختلف اعتماد زیادی دارند. بهترین روش برای اطمینان از صحت داده های گرفته شده ، بیمه ها باید از ادغام بلاکچین در اینترنت اشیا اطمینان حاصل کنند.

به این ترتیب تعامل بین بلاکچین ، اینترنت اشیا و داده های بزرگ می تواند نحوه عملکرد صنعت بیمه را تغییر دهد. نکته کلیدی در اینجا اتوماسیون کل فرآیند شامل حق بیمه ، ادعا و سایر موارد است.

برای پیاده سازی راه حل های مبتنی بر فناوری بلاکچین ، باید چالش های اساسی را درک کنید. از لیست 10 چالش برتر پیاده سازی بلاکچین سازمانی ما بیشتر بیاموزید.

نتیجه

نیاز به بلاکچین تقریباً در هر صنعت خارج از کشور مهم است. بیمه تفاوتی ندارد و می تواند از زنجیره بلوک بسیار بهره مند شود. در این مقاله ، ما موارد مهم استفاده را که مربوط به بلاکچین برای بیمه است ، مورد بحث قرار دادیم. موارد اصلی استفاده شامل پیشگیری از کشف تقلب ، مدیریت ادعا و پیشگیری و غیره است. همچنین پیاده سازی بلاکچین در بیمه زمان بر است و بیمه گذاران ابتدا باید آن را به صورت داخلی اجرا کنند قبل از اینکه دیگران بتوانند آن را اتخاذ کنند. قبل از شروع تغییر واقعی ، اولویت توسط چند بیمه و بیمه اتکایی تعیین می شود.

اگر به موارد و برنامه های استفاده از بلاکچین بیشتر علاقه دارید ، باید اکنون دوره رایگان بلاکچین ما را بررسی کنید.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector