Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

بهترین برنامه های Blockchain و راه حل های سازمانی برای انتخاب

اکوسیستم بلاکچین در پنج سال گذشته به سرعت رشد کرده است. با بیشتر شدن علاقه شرکت ها به بلاکچین ، وقت آن است که سیستم عامل های بلاکچین افزایش پیدا کنند.

در این مقاله ، ما از طریق سیستم عامل های بلاکچین روبرو خواهیم شد. 

سیستم عامل هایی که ما در مورد آنها بحث خواهیم کرد در چندین دسته قرار می گیرند ، از جمله سیستم عامل های بلاکچین سازمانی ، سیستم عامل های ابری بلاکچین و غیره.

Blockchain یک فناوری دفتر توزیع نظیر به نظیر است. عمده کاربردهای آن را می توان تقریباً در هر بخش موجود یافت. شما می توانید بلاکچین را در امور مالی ، زنجیره تامین ، غذا ، رأی دادن و غیره پیاده سازی یا استفاده کنید.

این اولین بار از طریق whitepaper جایی که Satoshi Nakamoto معرفی شد ، معرفی شد. 

بنابراین ، آنچه منتظر آن هستیم؟ بیایید با بهترین سیستم عامل های بلاکچین موجود در آنجا شروع کنیم.

Contents

بستر بلاکچین چیست؟ آیا ما به آن نیاز داریم?

اجرای بلاکچین یکی از بزرگترین چالش ها در صنعت فعلی است.

بسیاری از گزارش ها حاکی از آن است که هنگام اجرای پیچیده سیستم ، موفقیت کمتری در اجرای بلاکچین وجود دارد.

اگر یک کسب و کار بخواهد شبکه و چارچوب خود را در بلاکچین ایجاد کند ، کل اجرای بلاکچین پیچیده تر می شود.

به عبارت ساده تر ، نمی توان از ابتدا یک راه حل نهایی به بلاکچین ساخت.

در اینجا پلتفرم بلاکچین وارد شده است. به استارتاپ ها ، مشاغل و شرکت ها اجازه می دهد تا از زیرساخت ها ، راه حل ها یا خدمات موجود در رابطه با بلاکچین استفاده کنند.. 

ما همچنین نیاز به رشد blockchain در معادله داریم. در صورت استفاده از راه حل اختصاصی بلاکچین ، به راحتی نمی توان سیستم خود را به روز کرد. بلاکچین با سرعت بالایی در حال پیشرفت است و همیشه عاقلانه است که وظیفه ارتقا را به سیستم عامل های بلاکچین واگذار کنید.

سیستم عامل های بلاکچین دارای چندین ویژگی هستند.


اکنون که ما بستر بلاکچین و نیاز آنها را درک کردیم. بیایید مزایای بستر بلاکچین را در زیر لیست کنیم:

مزایای استفاده از بستر زنجیره بلوک

به عنوان یک مصرف کننده ، چرا باید از یک بستر بلاکچین استفاده کنید؟ برای مبتدیان ، بستر بلاکچین توانایی غلبه بر مهمترین چالشها را دارد.

بیایید مزایای دیگری را که می توانید با استفاده از یک بستر بلاکچین به دست آورید ، بررسی کنیم.

 1. دریافت ملزومات

در وهله اول چرا از یک بستر بلاکچین استفاده می کنید?

دلیل آن ساده است. شما تقریباً از هر پلتفرم بلاکچین موجود ویژگی های اساسی را دریافت می کنید. برخی از آنها یک راه حل کامل ارائه می دهند ، در حالی که برخی دیگر یک راه حل خاص برای شما ارائه می دهند. 

این بدان معنی است که شما برای شروع ویژگی های لازم را دارید.

به طور خلاصه ، سیستم عامل های Blockchain راه حل هایی هستند که توانایی کاربر نهایی را برای تعامل با بلاکچین فراهم می کنند. 

در هسته اصلی ، بلاکچین یک پایگاه داده است که توسط همسالان توزیع و مدیریت می شود. این می تواند کلیه معاملات را به روشی ایمن و ساختاری پیگیری کند. این بدان معناست که سیستم عامل های بلاکچین ویژگی های اساسی بلاکچین را ارائه می دهند.

هر یک از تراکنش ها در داخل بلوک ذخیره می شوند – توالی امن و رمزگذاری شده از تراکنش ها. این بدان معناست که هیچ شخصی نمی تواند بلوک ها را دستکاری کند و امنیت لازم را ایجاد کند. 

عامل اساسی دیگری که سیستم عامل های بلاکچین ارائه می دهند اجرای بلاکچین با توجه به نیاز آنها است. بلاکچین منبع باز است ، به این معنی که می توان متناسب با آن ساخت.

 1. کارایی بهبود یافته

بستر بلاکچین برای اجرای کارآمد بهینه شده است. با رایج شدن ابر در میان سیستم عامل ها ، بدیهی است که این سیستم عامل ها کارایی بیشتری را ارائه می دهند.

مدل تجاری فعلی از رایانه ها و ناکارآمدی قدرت پردازش محاسباتی آنها استفاده می کند. این می تواند با بلاکچین تغییر کند زیرا در مقایسه با سایر راه حل های دروازه انعطاف پذیری و رویکرد بیشتری دارد. راه حل های دروازه محدودیت هایی دارند که می تواند قیمت ، زمان تحویل و سایر عوامل را تعیین کند.

یک بستر بلاکچین همچنین تولید کنندگان را قادر می سازد تا مستقیماً با مصرف کنندگان تعامل داشته باشند. به عنوان مثال ، یک سازنده مواد غذایی می تواند محصول خود را از طریق بستر بلاکچین بفروشد – حذف واسطه ها و کارمزد آنها.

هم فروشنده و هم خریدار از استفاده از سیستم عامل های مبتنی بر بلاکچین سود می برند.

 1. قراردادهای هوشمند

سیستم عامل های مبتنی بر بلاکچین مانند Ethereum قراردادهای هوشمند ارائه می دهند. قراردادهای هوشمند پروتکلی است که تعیین می کند معامله چه موقع و در چه شرایطی انجام می شود. به عبارت ساده ، معامله فقط در صورت تحقق شرط مجاز است. 

این مهم برای محافظت از سیستم عامل در برابر تقلب است. پروتکل های قرارداد هوشمند باید به دقت برنامه ریزی شوند و قبل از اجرای آنها باید آزمایشات مناسب انجام شود. 

 1. جلوگیری از کلاه برداری

سیستم عامل های Blockchain پیشگیری از تقلب را ارائه می دهند. این به دلیل عملکرد بلاکچین است. تغییر داده ها هنگامی که روی بلاکچین نوشته شده امکان پذیر نیست.

بنابراین ، اگر کسی مقدار مشخصی پول ارسال کند ، اطلاعات معامله وی در بلاکچین ذخیره می شود. گیرنده مبلغ را دریافت می کند ، و همه چیز اکنون در بلوک ذخیره می شود. اکنون هیچ یک از طرفین نمی توانند انتقال وجوه را انکار کنند. همچنین تغییر اطلاعات معامله توسط هیچ یک از طرفین یا گره مخرب شخص ثالث امکان پذیر نیست.

 1. شفافیت

سیستم عامل های بلاکچین شفافیت ارائه می دهند. در حال حاضر بانک ها از راه حل هایی استفاده می کنند که کاملاً شفاف نیستند. بانک ها به دلیل آن سقوط می کنند – زیرا می توانیم بسیاری از تقلب ها را در سیستم بانکی مشاهده کنیم.

همچنین ، اگر معامله ای اشتباه یا به تأخیر بیفتد ، ردیابی آنها توسط مشتریان امکان پذیر نیست. فقط بانک ها می توانند وضعیت معامله را تأیید کنند که انجام آن 2-3 روز طول می کشد. بلاکچین به کاربران این امکان را می دهد تا خودشان از همه امور مراقبت کنند. از آنجا که هیچ واسطه ای وجود ندارد ، کاربران خود به عنوان یک بانک عمل می کنند و می توانند هر معامله را خود ردیابی کنند.

شرکتهایی که از بستر سازمانی بلاکچین استفاده می کنند نیز می توانند از شفافیت بهره مند شوند. آنها می توانند یک اکوسیستم شفافیت ایجاد کنند که می تواند اعتماد بیشتری به سیستم وارد کند.

 1. بررسی عملکرد

سیستم عامل های بلاکچین بررسی عملکرد در مورد عناصر مختلف کسب و کار را ارائه می دهند. به عنوان مثال ، اگر یک زنجیره تامین بلاکچین را قبول کند ، آنها می توانند نقاط ضعف زنجیره تامین خود را دریابند و آنها را برطرف کنند. 

بلاکچین ابزاری عالی است که علاوه بر بهبود کارایی ، درک بهتری از تجارت شخصی خود نیز دارد. همچنین ، منعکس کننده قطعاتی است که عملکرد بالایی دارند.

 1. ممیزی

حسابرسی یک قسمت اساسی از تجارت است. این مسئولیت را برای هر کس که بخشی از تجارت است به ارمغان می آورد.

بلاکچین این قابلیت شنیدن را روی میز می آورد. با استفاده از بستر بلاکچین ، ذخیره تمام اطلاعات قابل بررسی برای مسئولیت پذیری آسان است. به عنوان مثال ، یک شرکت زنجیره تأمین می تواند کارگران خود را هنگام رسیدن اقلام به مقصد پاسخگو بدارد.

معیارهای انتخاب سیستم عامل های بلاکچین

چندین سیستم عامل بلاکچین وجود دارد. 

برای اطمینان از اینکه بهترین ها را در آنجا انتخاب می کنیم ، مجموعه معیارهای خاصی را برای مطابقت با آنها ارائه داده ایم. این معیارها شامل موارد زیر است.

معیارها می توانند با توجه به نیاز شما متفاوت باشند. بنابراین ، همیشه ایده خوبی است که قبل از تعیین معیارهای درست تنظیم شده ، تحقیق کنید. به طور کلی ، معیارهای عمومی زیر را دنبال کنید.

 • فعالیت و محبوبیت → بستر بلاکچین چقدر محبوب یا فعال است. 
 • زبان های معماری و پشتیبانی شده → کدام زبان های برنامه نویسی توسط پلت فرم blockchain پشتیبانی می شوند؟ همچنین ، پلت فرم blockchain چه معماری ارائه می دهد?
 • نوع شبکه network نوع شبکه چیست؟ شبکه عمومی ، خصوصی یا مجاز
 • Github Repo → آیا آنها repo Github دارند؟ اگر بله ، آیا به طور مرتب به روز می شود؟?
 • هزینه اجرا و عملیاتthe هزینه آن چقدر است?

لیست بهترین سیستم عامل های Blockchain

اکنون که مزایای استفاده از پلتفرم بلاکچین را مورد استفاده قرار داده ایم ، زمان آن رسیده است که بهترین سیستم عامل های بلاکچین را در لیست قرار دهیم.

سیستم عامل های محبوب Blockchain

هایپرلجر

هایپرلجر به عنوان یکی از بهترین سیستم عامل های بلاکچین موجود شناخته شده است.

پلت فرم Hyperledger یک رویکرد منحصر به فرد برای حل مشکلات بلاکچین است. این یک همکاری منبع باز است که در سراسر صنعت انجام می شود. در حال حاضر توسط The Linux Foundation میزبانی می شود. شرکتهای بزرگی در سراسر بانکداری ، امور مالی ، زنجیره تأمین و سایر شرکتها در هایپرلجر شرکت کرده اند.

سیستم عامل هایپرلجر طیف گسترده ای از چارچوب ها / پروژه ها را با هدف استفاده در موارد مختلف مورد استفاده قرار می دهد. مواردی که به نظر ما شایان ذکر است عبارتند از:

 • پارچه هایپرلجر – این یک اجرای چارچوب بلاکچین است که هدف آن فراهم آوردن پایه ای برای مشاغل جهت ایجاد راه حل یا کاربرد خود با استفاده از معماری مدولار است. این طیف گسترده ای از ویژگی ها ، از جمله خدمات عضویت و اجماع را ارائه می دهد. علاوه بر این ، شما همچنین می توانید قراردادهای هوشمند را با استفاده از “گره زنجیره ای” میزبانی کنید. IBM و Asses Digital اولین مشارکت در این پروژه هستند.
 • دریاچه Sawtooth هایپرلجر: Sawtooth سکوی مدولار آن است. هدف آن ارائه خدمات به کاربران برای استقرار و اجرای DLT ها است. 
 • هایرولر ایروها: Hyperleder Iroha یکی دیگر از پیاده سازی های بستر بلاکچین است که با استفاده از C ++ نوشته می شود. از الگوریتم اجماع تحمل گسل بیزانس استفاده می کند. ویژگی منحصر به فرد آن استفاده از PostgreSQL است.

همچنین پروژه های هایپرلجر دیگر شامل Hyperledger Composer ، Hyperledger Cello ، Hyperledger Aries و غیره وجود دارد. در حال حاضر همه پروژه ها حالت غیرفعال ندارند. تعداد کمی از پروژه ها از جمله Hyperledger Burrow و Hyperladder Grid هنوز در مرحله جوجه کشی هستند.

آیا در مورد یادگیری بیشتر در هایپرلجر کنجکاو هستید؟ سپس Hyperledger: The Enterprise Blockchain را بررسی کنید.

R3 Corda

Corda همچنین به عنوان یکی از بهترین سیستم عامل های بلاکچین سازمانی شناخته شده است.

R3 Corda یک سیستم عامل منبع باز بلاکچین است. این یک فناوری دفتر توزیع شده با یک تغییر است.

روش آن کاملاً متفاوت از بلاکچین سنتی است ، جایی که یک معامله باید توسط بسیاری از گره ها تأیید شود. رویکرد آن کاهش تعداد اعتبار سنجی ها و بهبود کارایی در عین دست نخورده نگه داشتن مجموعه ویژگی های بلاکچین است. 

سه ویژگی اصلی R3 Corda منبع باز ، طراحی باز و توسعه آزاد است. این بدان معنی است که هر کسی می تواند از R3 Corda استفاده کند و از پلتفرم منبع باز بلاکچین برای نیازها و نیازهای خود استفاده کند. 

اگر کنجکاو هستید ، می توانید راهنمای نهایی ما را در R3 Corda بررسی کنید. این به شما بیشتر در مورد R3 Corda از جمله اصول کسب و کار ، معماری ، شبکه جهانی Corda ، Corda Bass Vendor و موارد دیگر بیشتر می آموزد.!

اتریوم

Ethereum همچنین به عنوان یکی از بهترین سیستم عامل های بلاکچین موجود شناخته می شود.

Ethereum در مقایسه با بلاکچین بیت کوین یک مرحله بالاتر است. این مفاهیم جدیدی از جمله dApps و قراردادهای هوشمند را معرفی کرد.

اگر مشاغلی هستید که می خواهید از یک پلتفرم بلاکچین متن باز و پذیرفته شده در سطح جهانی بهره ببرید ، Ethereum یک انتخاب عالی است. می تواند برای ایجاد برنامه های غیر متمرکز بسیار پیچیده (dApps) استفاده شود.

بلاکچین اتریوم توسط ویتالیک بوترین ساخته شده است که به تخصص خود در زمینه زنجیره بلوک مشهور است.

برای توسعه دهندگان ، آنها راهنماهایی را شروع کرده اند ، از جمله برنامه نویسی قراردادهای هوشمند و یافتن جدیدترین ابزارهای توسعه دهنده. Ethereum همچنین از Solidity که در بین جامعه توسعه دهندگان محبوب است استفاده می کند.

اگر شما علاقه مند به یادگیری آنچه Ethereum ارائه می دهد ، پس می توانید بررسی کنید صفحه Ethereum 2.0.

شرکت Ethereum

Enterprise Ethereum همچنین به عنوان یکی از بهترین سیستم عامل های بلاکچین سازمانی شناخته شده است.

اتریوم بلاکچین منبع باز و عمومی است. این برای برخی از مشاغل خارج از کشور مناسب است ، اما برای شرکت ها مناسب نیست. 

Enterprise به یک بستر بلاکچین نیاز دارد که امکان توسعه بلاکچین مجاز را فراهم کند و در عین حال ویژگی های بلاکچین مانند شفافیت ، امنیت و تغییرناپذیری را نیز فراهم کند..

این همان جایی است که Enterprise Ethereum وارد می شود.

Enterprise Ethereum زنجیره بلوکی انعطاف پذیر ، ایمن و قابل مقیاس با هدف تجارت ارائه می دهد. این سه نوع اجرا شامل خصوصی ، ترکیبی و کنسرسیوم را ارائه می دهد. این بدان معناست که هر مشاغل می توانند با سفارشی سازی Ethereum بر اساس نیاز خود از مزایای آن استفاده کنند. با ابزارهای ارائه شده می توانید برنامه های غیرمتمرکز ایجاد کنید. علاوه بر این ، شما همچنین می توانید dApp خود را آزمایش کنید. 

Enterprise Ethereum یک راه حل بلاکچین بسیار توانمند است که به معنی خرابی کمتر ، اجرای بهتر و قابلیت تنظیم است. همچنین به شما کمک می کند تا هزینه پیاده سازی را کاهش داده و اعتماد را به کل سیستم افزایش دهید.

از مزایای اصلی استفاده از Enterprise Ethereum می توان به مزایای اصلی آن اشاره کرد

 • اعتماد بهتر با هزینه کم
 • کارایی بهبود یافته
 • قابلیت شخصی سازی کامل از جمله اجازه سفارشی را ارائه می دهد
 • امنیت را افزایش دهید
 • مدل های تجاری بهتر و جدید

Enterprise Ethereum Alliance پشت استانداردها و اجرای Enterprise Ethereum است. تمرکز آنها ایجاد یک استاندارد باز است که بتواند در سراسر جهان کار کند. همکاری آنها شامل بیش از 250 شرکت عضو است که در بیش از 45 کشور گسترش یافته اند.

نمی دانید Enterprise Ethereum بیشتر چه چیزی ارائه می دهد؟ سپس راهنمای ما را در Enterprise Ethereum: Private Blockchain For Enterprise بررسی کنید.

حد نصاب

حد نصاب فرزند ایده جی پی مورگان است. همچنین این شرکت متمرکز بر شرکت است و عمدتا برای موسسات مالی ایجاد می شود. 

بنابراین ، اگر در صنعت مالی شغلی هستید ، باید حد نصاب را به عنوان یک بستر سازمانی بلاکچین در نظر گرفت. 

از ویژگی های اصلی حد نصاب معاملات و عملکرد سریع می توان به آن اشاره کرد که آن را برای بخش مالی ایده آل می کند. علاوه بر این ، این یکی از پیشرفته ترین پروتکل های امنیتی است که باعث امنیت آن می شود.

Quorum همچنین مبتنی بر Ethereum است ، به این معنی که ویژگی هایی مانند قراردادهای هوشمند و توانایی ایجاد dApp غیرمتمرکز را ارائه می دهد.. 

حد نصاب ویژگی های بهتری از جمله ارائه می دهد

 • عملکرد بهتر
 • بهبود حریم خصوصی قرارداد
 • مدیریت مناسب شبکه
 • سازوکار اجماع مبتنی بر رأی گیری

Quorum از الگوریتم اجماع استانبول BFT استفاده می کند ، که امنیت بالا و عملکرد بهتر را ارائه می دهد. همچنین ، حد نصاب منبع باز است ، به این معنی که شما می توانید آن را متناسب با نیاز خود تنظیم کنید. رویکرد منبع باز همچنین اعتماد ، بلوغ و اجتماع را به همراه دارد.

برخی از پروژه های قابل توجهی که از حد نصاب استفاده می کنند شامل VAKT ، KIMLIC ، IIN ، FOGCHAIN ​​ETHHOTELS و سایر موارد است..

آیا می خواهید در مورد حد نصاب بیشتر بدانید؟ سپس راهنمای نهایی را در پلتفرم بلاک چین Quorum بررسی کنید.

Blockchain به عنوان یک سیستم عامل خدمات (BaaS Platforms)

اکنون که از بهترین سیستم عامل های بلاکچین استفاده کرده ایم ، اجازه دهید لیست بلاکچین را به عنوان یک بستر خدمات ارائه دهیم.

این سیستم عامل های BaaS به شرکت ها ، مشاغل و استارتاپ ها خدمات ارائه می دهد زیرا آنها را قادر می سازد میزبان راه حل بلاکچین خود باشند.

IBM

طبق گفته IBM ، حرکت زودهنگام از مزیت خود برخوردار است. آنها تخصص معتبری را ارائه می دهند که متشکل از 1500 متخصص صنعت است. آنها همچنین دارای تعداد زیادی مشتری با بیش از 500 مشتری هستند و هنگام تحقیق در رتبه 1 قرار می گیرند.

بلاکچین سازمانی آنها تضمین می کند که می توانید با استفاده از راه حل آسان بلاکچین آنها را بسازید ، اداره کنید ، کار کنید و رشد کنید. اگر از زنجیره بلوک IBM استفاده می کنید ، به IBM cloud نیز دسترسی پیدا می کنید ، که این اطمینان را می دهد که می توانید به سرعت برنامه بلاکچین خود را مقیاس بندی کنید.

بلاکچین آمازون

آمازون همچنین راه حل BaaS خود را با استفاده از Blockchain مدیریت آمازون ارائه می دهد. با استفاده از آن می توانید بلاکچین را ایجاد و مدیریت کنید. با شبکه های معروف بلاکچین مانند Ethereum و Hyperledger Fabric کار می کند.

با استفاده از آن ، مزایای زیر را می گیرید

 • کاملاً مدیریت شده
 • پارچه Ethereum یا Hyperledger را انتخاب کنید
 • امن و مقیاس پذیر
 • قابل اعتماد

بسیاری از موارد استفاده را می توان با استفاده از بلاکچین آمازون پیاده سازی کرد. به عنوان مثال ، شما می توانید یک زنجیره تأمین ، خرده فروشی ، دارایی و انتقال معاملات را پیاده سازی کنید.

برای کمک به شرکت ها در ساختن برنامه بلاکچین خود ، آنها طیف گسترده ای از راه حل ها را ارائه می دهند ، از جمله آمازون QLDB (پایگاه داده Ledger Quantum) ، بلاکچین مدیریت شده آمازون ، الگوهای Blockchain AWS و شرکای Blockchain AWS.

آنها مشتریانی مانند Smatto ، DTCC ، healthdirect و دیگران دارند.

اوراکل

اوراکل همچنین از طریق بستر بلاکچین اوراکل تخصص خود در زمینه بلاکچین را فراهم می کند. این یک روش آسان برای ایجاد برنامه های کاربردی بلاکچین را ارائه می دهد ، بنابراین استفاده از بلاکچین را برای یک شرکت آسان می کند.

اوراکل خود را به عنوان یک پلت فرم بلاک چین درجه یک تعریف می کند. آنها خدماتی را ارائه می دهند که برای تغییر برنامه و روند کسب و کار برای استفاده از بلاکچین مورد نیاز است.

از ویژگی های کلیدی آنها می توان به خدمات مدیریت شده از قبل مونتاژ شده ، یکپارچه سازی پلاگین و بازی ، عملیات خودکار ، درجه سازمانی و باز اشاره کرد. آنها در حال حاضر راه حل مربوط به زنجیره بلوک خود را برای تأمین زنجیره تامین با CargoSmart ارائه می دهند.

سایر سیستم عامل های Blockchain که قابل ذکر است

OpenChain

OpenChain فناوری بلاکچین برای شرکت است. این همانند بسیاری از سایر سیستم عامل های بلاکچین منبع باز است.

OpenChain عمدتا برای سازمانهایی است که می خواهند اطمینان حاصل کنند که دارایی های دیجیتالی خود را به روشی ایمن ، قوی و مقیاس پذیر مدیریت و صادر می کنند..

استفاده از آن آسان است و هر کسی می تواند نمونه OpenChain خود را در عرض چند دقیقه ایجاد کند. همچنین توسط مدیران قابل تنظیم است. قوانین را می توان در جایی تنظیم كرد كه كاربران نهایی بتوانند شركت كنند و ارزش تعریف شده توسط این قوانین را مبادله كنند. هر معامله برای اطمینان از امنیت به صورت دیجیتالی امضا می شود.

OpenChain از اجماع تقسیم شده استفاده می کند. هر نمونه Openchain دارای یک اعتبار اعتبار تراکنش است ، جایی که بلاکچین از موارد Openchain برای اهداف تمرکززدایی استفاده می کند. این بدان معناست که تراکنش باید توسط نمونه های مختلف OpenChain تأیید شود.

از دیگر ویژگی های اصلی OpenChain می توان به کارایی بیشتر به دلیل استفاده از معماری کلاینت سرور و عدم وجود ماینر اشاره کرد. این همچنین بدان معنی است که معاملات به هیچ گونه هزینه ای نیاز ندارند و فوری هستند.

در آخر ، از یک طرح مدولار برای ادغام بهتر با سایر فرآیندهای تجاری استفاده می کند.

موارد استفاده از OpenChain شامل ایجاد اوراق بهادار برای دارایی های واقعی ، اجرای مالکیت کارهای خلاقانه ، امتیاز وفاداری و کارت های هدیه است..

ستاره ای

Stellar یک بستر بلاکچین است که به اتصال بانک ها ، مردم و سیستم های پرداخت کمک می کند. این همه چیز در مورد دریافت پول از مرزها با استفاده از فن آوری آنها است.

استلار خود را آینده بانکداری می نامد. حواله ، شعبه موبایل ، پرداخت خرد ، پول همراه و خدمات برای زیر بانک ارائه می دهد.

اگر در بخش پرداخت هستید ، می توانید از Stellar برای سفارشی سازی زیرساخت پرداخت استفاده کنید. می توانید با استفاده از شبکه سریع توسعه دهید. 

اگر علاقه مند هستید ، می توانید از قسمت اسناد ستاره ای

نتیجه

این ما را به انتهای لیست بهترین سیستم عامل های بلاکچین ما هدایت می کند. در کنار سیستم عامل های بلاکچین ، سیستم عامل های BaaS را نیز تحت پوشش قرار دادیم. این سیستم عامل ها به مشاغل ، شرکت ها و شرکت های نوپا پیشنهاد می دهند که با بلاکچین شروع به کار کنند و برنامه های کامل بلاکچین خود را بسازند. 

بنابراین ، نظر شما در مورد سیستم عامل های بلاکچین چیست؟ نظر خود را در زیر وارد کنید و به ما اطلاع دهید.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector