Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

مثالهای Blockchain سازمانی که باید بدانید

این مقاله نام بخشهایی را برای مثالهای بلاکچین سازمانی با شرکتهایی که از قبل در آن زمینه کار می کنند ارائه می دهد.

آیا تا به حال فکر کرده اید که شرکت ها چگونه از بلاکچین استفاده می کنند؟ اگر این کار را انجام دهید ، پس به جای درست آمده اید زیرا ما قصد داریم ده مثال بلاکچین سازمانی را در آنجا به اشتراک بگذاریم.

بلاکچین بطور کامل شرکتها را متحول کرده است. شرکت ها برای مقابله با این تغییر آماده هستند زیرا این امر به آنها یک مزیت رقابتی می دهد. همچنین موارد استفاده زیادی از بلاکچین در تنظیمات سازمانی وجود دارد. قابلیت سفارشی سازی آن ، جذابیت آن برای کسب و کارهای خارج از کشور است. با استفاده از آن ، بی نهایت مدل مدل کسب و کار وجود دارد.

اما ، آیا این بدان معناست که کسب و کار شما نیز باید از بلاکچین استفاده کند. خوب ، این به تأثیرات بلاکچین در کسب و کار شما بستگی دارد ، اکنون و در دراز مدت.

برای کمک به شما در تلاش برای درک بهتر بلاکچین سازمانی ، نمونه های بلاکچین سازمانی را به اشتراک خواهیم گذاشت. همچنین ، بلاکچین سازمانی در مقایسه با بلاک چین های عمومی متفاوت است.

ثبت نام کنیداکنون: دوره مبانی بلاکچین سازمانی

Blockchains مجاز: رویکرد تصدی دو فاکتو

بلاک چین های عمومی برای عضویت و مشارکت در همه افراد رایگان است. سازمان ها توانایی اشتراک هر اطلاعات را ندارند. آنها اطلاعات مهمی دارند که شکست و موفقیت آنها را تعیین می کند. اگر اطلاعات مهم به درستی مدیریت نشوند ، منجر به از دست دادن مزیت رقابتی و سهم بازار می شوند.

آنجاست که بلاک چین های سازمانی مجاز وارد می شوند. همه چارچوب های بلاکچین سازمانی از ویژگی های مجاز پشتیبانی می کنند. به همین دلیل ما همچنین در مورد مثال blockchain مجاز بحث خواهیم کرد. بیشتر این فریم ورک ها توانایی مدیریت شبکه های مجاز با ویژگی های عمومی را دارند. این بدان معنی است که شرکت ها می توانند اطلاعات خود را ایمن نگه دارند در حالی که سایر کاربران نهایی را قادر می سازند به شبکه بلاکچین متصل شوند – و اطمینان از جریان مناسب اطلاعات.

بلاکچین مجاز برای زنجیره تأمین موارد بسیاری از موارد استفاده را دارد. زنجیره تأمین همیشه به ورودی و خروجی مطلوب اطلاعات نیاز دارد. اگر به درستی انجام نشود ، می تواند منجر به ضرر شود.

شناسایی مثالهای مناسب Blockchain سازمانی / موارد استفاده

به عنوان یک تجارت ، کار شما شناسایی مواردی است که به بلاکچین نیاز دارید. اگر آن را به درستی شناسایی کنید ، می تواند به شما کمک کند تا نتایج بهتری از بلاکچین بگیرید. بیایید س throughالات زیر را مرور کنیم.

 • آیا تجارت شما با چندین نهاد برای داده تعامل دارد?
 • آیا مشاهده داده یا معامله برای شرکای شما مهم است?
 • آیا سیستم اشتراک اطلاعات فعلی شما از امنیت کمتری برخوردار است یا هزینه بالایی دارد?

اگر به همه س questionsالات به صورت “بله” پاسخ داده باشید ، یک مورد استفاده از بلاکچین در دست شماست. اما ، قبل از پرش و انتخاب چارچوب بلاکچین سازمانی ، توصیه می شود قبل از تغییر ، تأثیر آن را تعیین کنید. اجرای بلاکچین ساده نیست و همچنین می تواند هزینه زیادی داشته باشد.


بهترین مثالهای Blockchain سازمانی که باید بدانید

بهترین راه برای یادگیری در مورد بلاکچین مرور مثالهاست. لیست 10 نمونه بلاکچین سازمانی ما بیشتر موارد استفاده را پوشش می دهد. ما سعی خواهیم کرد نمونه هایی از سیستم عامل های بلاکچین سازمانی را که در حال اجرای آن هستند ارائه دهیم – تا بتوانید زمینه مناسبی را بدست آورید.

هیچ چیز موارد استفاده واقعی را از بین نمی برد و به همین دلیل است که باید آنها را مرور کنیم.

مدیریت زنجیره تأمین

بلاکچین در مدیریت زنجیره تأمین بدون شک نمونه شماره یک بلاکچین سازمانی است. تقریباً هر صنعت یا شرکتی از زنجیره تأمین برای اطمینان از جریان مناسب محصولات استفاده می کند. اگر حتی کسری دچار تزلزل شود ، یک شرکت سود یا سهم خود را در بازار از دست می دهد. این زنجیره تأمین چقدر مهم است.

واضح است که بلاکچین چارچوب لازم را برای کارآمدتر بودن ، قابل اعتماد بودن و مقرون به صرفه بودن زنجیره تأمین فراهم می کند. استفاده از بلاکچین تضمین می کند که شفافیت در کل زنجیره تأمین ریشه دوانده است. این مسئله شماره یک که زنجیره تامین از آن رنج می برد را حل می کند – تقلب.

Blockchain همچنین اقدامات مقرون به صرفه ای را برای بهبود کارایی کلی شبکه ارائه می دهد. در همین حال ، همچنین اطمینان حاصل می کند که داده ها / اطلاعات می توانند بدون تأخیر در شبکه جریان عمیقی داشته باشند. همه این عوامل به زنجیره تأمین کمک می کند تا به آنچه که هست تبدیل شود.

یکی از این نمونه های زنجیره تأمین زنجیره تأمین ، IBM’s Food Trust است. همکاری IBM با ارائه دهندگان مواد غذایی پیشرو در تلاش است تا راه حل زنجیره تأمین نسل بعدی را با استفاده از بلاکچین ایجاد کند. این مزایای متعددی دارد ، از جمله اعتماد به نام تجاری ، کارایی زنجیره تامین و مهمتر از همه ، ایمنی مواد غذایی.

 • نیاز به زنجیره بلوک در زنجیره تامین
 • قابلیت ردیابی – ردیابی محصولات در طول سفر خود
 • شفافیت – اطلاعات شفاف است تا بتوان آن را تأیید کرد
 • تجارت – به تجارت بدون مداخله شخص ثالث کمک می کند

مثال ها: تروم, تجمل, GenuineWay, و دیگران.

مراقبت های بهداشتی

سلامت انسان در راس اولویت های دولت در قرن 21 قرار دارد. با پیشرفت علم پزشکی با سرعت سریع ، این فناوری است که به آن در انجام این کار کمک می کند. Blockchain فناوری دیگری است که می تواند نحوه عملکرد مراقبت های بهداشتی را در آینده تغییر دهد.

بنابراین ، مراقبت های بهداشتی فعلی چه مشکلی دارد؟ در حال حاضر ، اکوسیستم مراقبت های بهداشتی فعلی به روشی متمرکز کار می کند. اگر یک سیلوی مراقبت های بهداشتی دارای اطلاعات بهداشتی بیمار باشد ، دسترسی به آن برای دیگر نهادها سخت می شود. اما بزرگترین مسئله فرآیند تقلبی در زنجیره تأمین است که اشخاص بد را قادر می سازد داروهای جعلی را برای بیماران ارسال و توزیع کنند..

با استفاده از بلاکچین برای مراقبت های بهداشتی ، همه این مسائل قابل حل است. بیمارانی که یک بار پروفایل شده اند ، نگران به اشتراک گذاشتن اطلاعات خود نیستند. هنگامی که بلاکچین نسخه ای از آنها را در اختیار شما قرار داد ، آنها می توانند به پزشکان مراجعه کنند و اطلاعات را ارائه دهند – این دقیق است و از هرگونه اصلاح محافظت می شود. م institسسات تحقیقاتی همچنین می توانند از اشتراک غیرمتمرکز شبکه بهره مند شوند زیرا می توانند به اطلاعات عمومی دسترسی پیدا کنند و از آنها برای یافتن درمان مشکلات پیچیده پزشکی استفاده کنند..

یکی از این نمونه های بلاکچین مراقبت های بهداشتی است زنجیره پزشکی – این یک استارتاپ است که به بیماران امکان می دهد سوابق سلامت خود را با خیال راحت ذخیره کنند. این نیاز بیماران را برای پیگیری اطلاعات پزشکی خود برطرف می کند. این همچنین بدان معنی است که یک نسخه از داده های پزشکی وجود دارد که هم بیماران و هم پزشکان می توانند به آن اعتماد کنند.

شرکت های بزرگ بهداشتی نیز می توانند از مزایای بلاکچین استفاده کنند و نحوه مدیریت فرآیندهای مربوط به داروها ، داده های بیمار و مدیریت را بهبود ببخشند..

نیاز به زنجیره بلوک در مراقبت های بهداشتی

 • برای تأمین امنیت سوابق الکترونیکی بهداشت (EHR)
 • برای بهبود قابلیت ردیابی دارو
 • آزمایش داده های بالینی امنیت داده ها
 • مدیریت رضایت بیمار

مثال ها: ژنومیک سحابی, ایرو, زمان نگهبانی, گوهر

امور مالی و بانکی

سیستم های مالی ما هسته اصلی اقتصاد ما هستند. اگر آنها کارآمد کار کنند ، ما با سرعت بالایی رشد می کنیم. همین امر در مورد سیستم بانکی ما صدق می کند ، که توسط تریلیون ها نفر در سراسر جهان استفاده می شود.

بانک ها و م institutionsسسات مالی قبلاً اهمیت بلاکچین را درک کرده اند. با استقرار بلاک چین در امور مالی تجاری ، بانک ها در حال حاضر شاهد تحولی در نحوه تسویه حساب هستند. آنها در مورد حل و فصل مرزها صرفه جویی زیادی می کنند. از طرف دیگر ، بخش مالی نیز می تواند با بلاکچین بهبود یابد.

وقتی نوبت به تأمین مالی می رسد ، جنبه های زیر می توانند به شدت بهبود یابند

 • مالی تجارت
 • وام های مشترک
 • انطباق خودکار
 • حقوق پس از تجارت

بنابراین ، چگونه نهادهای مالی شرکت را برابر می کند؟ آنها می توانند از چارچوب R3 Corda موجود که موسسات مالی را برای ساخت بلاکچین سازمانی خود فراهم می کند ، بهره ببرند.

مثال ها: UnicaCredit Banka, موج دار شدن, R3 Corda

اکنون ثبت نام کنید:دوره Blockchains و تجارت مالی

انرژی

بخش انرژی وقتی یک دوره ابتکاری را پشت سر می گذارد می تواند از مزایای بی نظیر بلاکچین بهره مند شود. شرکتهای بخش انرژی اکنون برق را با قیمت ثابت ارائه می دهند. اما با استفاده از بلاکچین ، همه چیز می تواند فراتر از فضای سازمانی تغییر کرده و تکامل یابد.

نوآوری در بخش انرژی مهمترین است. وسایل نقلیه خورشیدی ، اندازه گیری هوشمند و برقی در پشت بام وجود دارد. با نوآوری زیاد ، بلاکچین می تواند با ارائه یک شبکه جهانی انرژی یکپارچه ، به بخش انرژی کمک کند تا فراتر از محدودیت فعلی خود رشد کند. با این کار ، مردم می توانند به سمت عرضه و تقاضای بیشتری بروند که در آن قیمت ها بسته به موجود بودن در نوسان باشد.

موارد استفاده بسیاری وجود دارد که بخش انرژی می تواند از طریق بلاکچین از آنها بهره مند شود. یک نمونه بازدهی تولید و توزیع انرژی در شبکه است. همچنین ، این امر به بهبود هزینه های کلی مربوط به توزیع انرژی کمک می کند. بلاکچین نحوه ثبت نام کاربران جدید برای نیازهای انرژی – برای عرضه یا تقاضا را ساده می کند. ارائه دهندگان خدمات همچنین می توانند از بلاکچین بهره مند شوند زیرا می توانند پیگیری بهتری از مواد شبکه مورد نیاز برای ایجاد یک شبکه جهانی مناسب داشته باشند.

همچنین ، بخش نفت همچنین می تواند مزایای بسیار زیادی را ببیند. بخش نفت و گاز میلیاردها کاربر دارد. بازیگران در آن می توانند از شفافیت ، اعتماد و اطمینان حاصل شده توسط بلاکچین بهره مند شوند. همچنین به حذف هرگونه ناکارآمدی در فرایندها یا زیرساخت ها کمک خواهد کرد.

نیاز به زنجیره بلوکی در انرژی

 • شفافیت بهتر
 • تغییر در مدل کسب و کار … انعطاف پذیری بیشتر
 • زنجیره تامین بهبود یافته برای مدیریت و نصب شبکه
 • بهبود حریم خصوصی در بخش انرژی
 • پایداری بهتر محیط زیست
 • سهامداران شفافیت بهتری دارند.

همچنین ، موارد اصلی استفاده در بخش انرژی شامل ارائه دهندگان خدمات ، تجارت انرژی همتا به همتا ، تجارت کالا ، مدیریت داده های برق و غیره است..

نمونه های شرکت: اونیفلو, زمین درخشان

هویت

شرکت ها از نظر حفاظت از هویت بسیار مشتاق هستند. از این گذشته ، آنها می خواهند از علاقه کاربران خود محافظت کنند. در حال حاضر ، فرآیند های کاری در حین محافظت از هویت چندان قابل توجه نیستند. وقتی صحبت از راه حل سازمانی می شود ، سرقت هویت یک اتفاق گسترده است. هک داده ها بیشتر مبتنی بر سرقت هویت است ، جایی که یک متجاوز اقدام به سرقت هویت می کند و به اطلاعات مهم در شبکه دسترسی پیدا می کند.

شرکت ها می توانند برای بهبود مدیریت هویت از بلاکچین استفاده کنند. یک سیستم مدیریت هویت دیجیتال مبتنی بر بلاکچین می تواند نحوه تعامل کاربران با یکدیگر را تغییر دهد و همچنین باعث می شود هیچ کس نتواند سرقت هویت را انجام دهد.

IBM Blockchain اهمیت سرقت هویت را درک می کند و مدارک تأیید IBM را ارائه می دهد که به شرکت ها برای مدیریت کارمندان و سایر هویت های شخصی مهم از طریق یک شبکه غیرمتمرکز کمک می کند. اکوسیستم جدید در اکوسیستم سازمانی بسیار خوب کار می کند. از بازنشانی رمز عبور ، مقررات حریم خصوصی ، چالش های مدیریت هویت و غیره مراقبت می کند. با استفاده از آن ، شبکه های مجاز می توانند با اعتماد بالایی کار کنند.

نیاز به زنجیره بلوک در هویت

 • داده های بازیگران مخرب را ایمن می کند
 • از سیستم مدیریت رمز عبور مناسب اطمینان حاصل کنید
 • هویت سخت تر و کپی می شود
 • مقررات حریم خصوصی بهبود یافته

مثالهای شرکتها: IBM Blockchain, شناسه معتبر, متادیوم, کلید

مشاور املاک

املاک و مستغلات یکی از آن بخشهایی است که برای رشد نیاز به اصلاح دارد. در حال حاضر روند معامله با یک ملک به کندی انجام می شود و می تواند هزینه زیادی را متحمل شود. در واقع ، آنقدر آهسته آهسته است که خرید یک ملک بین ماه ها ممکن است طول بکشد.

این تنها مشکلی نیست که املاک و مستغلات از آن رنج می برند. بسیاری از فعالیت های کلاهبرداری در املاک و مستغلات انجام می شود. همچنین مافیای زمینی وجود دارد که در فعالیت های غیرقانونی شرکت می کند. با تقاضای روزافزون برای املاک و مستغلات ، در آینده رشد خواهد کرد ، اما رشد آن همیشه محدود خواهد بود.

اما با بلاکچین و فناوری دفتر توزیع شده ، اوضاع به شدت تغییر خواهد کرد. این اعتماد و قابلیت ردیابی را در کل اکوسیستم جهانی املاک و مستغلات افزایش می دهد. علاوه بر این ، هزینه معاملات را نیز به میزان قابل توجهی کاهش می دهد – به دلیل استفاده کمتر از مدارک. نقش واسطه نیز به حداقل می رسد – که می تواند تعداد خطاهایی را که در حین انتقال اطلاعات یا مدارک رخ می دهد بهبود بخشد.

بنابراین ، چه ارتباطی با بلاکچین سازمانی دارد؟ اقتصاد جهانی املاک و مستغلات مجبور به استفاده از ویژگی های بلاکچین سازمانی برای استفاده بیشتر از فناوری DLT هستند. این می تواند به شبکه انعطاف پذیری لازم برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات را در عین سالم نگه داشتن اطلاعات حساس تر ، بدهد. شرکت های املاک و مستغلات همچنین می توانند با استفاده از بلاکچین سازمانی کارآمدتر کار کنند.

با استفاده از زنجیره بلوک برای املاک و مستغلات ، تغییرات زیر امکان پذیر است –

 • صندوق های املاک و مستغلات و مدیریت دارایی مناسب
 • سوابق سند و عنوان زمین به صورت دیجیتالی انجام می شود
 • قراردادهای هوشمند تسهیل تغییر مالکیت
 • لیزینگ و پرداخت ها روانتر می شوند
 • حسابداری در زمان واقعی امکان پذیر خواهد شد

مثال شرکت ها: TruSet, ایمبرکس

دولت

دولت در مورد فن آوری های جدید مانند فناوری دفتر توزیع شده همیشه مشتاق است. برای دولت ، استفاده از آنها مهم است زیرا می تواند به آنها توانایی اداره دهد.

بلاکچین دولت را قادر می سازد تا در راس روند خود باقی بماند. دولت متمرکز مستعد ابتلا به بسیاری از موضوعات از جمله فساد ، هزینه ، حریم خصوصی و دیجیتالی شدن است.

دولت ها می توانند انتخابات خود را به شفاف ترین روش انجام دهند. همچنین می تواند هرکسی را که از حقوقش برخوردار است ، فارغ از موقعیت و موقعیتی که دارد ، در انتخابات شرکت دهد. آنها همچنین می توانند با انتقال کل سیستم های مدیریت هویت خود به بلاکچین ، مشکلات هویت دیجیتالی را مهار کنند..

با استفاده از بلاکچین برای دولت همچنین می توانید بسیاری از مدارک را به طور خودکار انجام دهید – بهبود ارتباط بین بخش های مختلف و اطمینان از دسترسی بیشتر به اطلاعات. مردم همچنین می توانند به دولت اعتماد کنند زیرا اطلاعات عمومی به راحتی در دسترس آنلاین است.

همه اینها باید در مقیاس بزرگ اجرا شوند ، دقیقاً مانند نحوه انجام آن در راه حل های بلاکچین سازمانی.

نیاز به بلاکچین در دولت

 • مقررات هوشمند
 • مدیریت هویت
 • مدیریت مالی و بودجه
 • مدیریت فرآیند

موارد استفاده باعث ایجاد شهرهای هوشمند ، مراقبت های بهداشتی بهتر ، حمل و نقل بهتر ، آموزش آسان و صلاحیت های حرفه ای و غیره می شود.

مثال ها: ابتکار هوشمند دبی

رسانه و سرگرمی

دزدی دریایی یکی از بزرگترین نگرانی های صنعت سرگرمی و موسیقی است. تقریباً هر نوع محتوای تولید شده بصورت سرقت است – حق تولیدکنندگان را از کار خود محروم می کند. با استفاده از بلاکچین ، همه اینها می توانند تغییر کنند.

شبکه های بلاکچین سازمانی غیرمتمرکز همچنین نحوه دسترسی محتواسازان جدید به مخاطبان خود را بهبود می بخشد. قدرت فعلی رسانه ها انحصار خود را دارند ، که به نفع سازندگان محتوای جدید نیست. با استفاده از بلاکچین ، هر کسی می تواند به مخاطبان خود برسد – و این شانس را دارد که درآمد کسب کند.

استودیوهای رسانه ای همچنین می توانند با اجرای بلاکچین از بلاکچین بهره مند شوند. این می تواند به آنها در بهبود مالکیت معنوی خود کمک کند. همچنین می تواند روند دیگر آنها از جمله توانایی به اشتراک گذاری اطلاعات بین سازندگان را بهبود بخشد.

مثال ها: بلوک یکی

بیمه

صنعت بیمه برای تغییر نیاز شدیدی دارد. صنعت بیمه فعلی از چالش های بسیاری رنج می برد ، از جمله ناتوانی در نگهداری اطلاعات مناسب ، ادعای ناکارآمد بیمه نامه ، سیستم های صدور صورت حساب بد ، پشتیبانی ضعیف و غیره!

همچنین در مورد از دست دادن شرایط ابهام زیادی وجود دارد. به طور خلاصه ، در صورت نیاز ، بیمه گذاران بیشترین آسیب را در هنگام استفاده از سیاست خود می بینند.

بلاکچین برای بیمه این توانایی را دارد که نحوه کار را تغییر دهد. R3 Corda یکی از شرکت های بلاکچین سازمانی برای بیمه است که به شرکت های بیمه پیشنهاد می دهد شبکه اعتماد ایجاد کنند. این شبکه می تواند توسط کارگزاران ، بیمه ها ، بیمه های اتکایی و وکالت استفاده شود.

Corda همچنین به دلیل انتقال بی نقص دارایی و ایجاد امنیت عالی برای بیمه در خارج از کشور شناخته شده است. سیستم های ادعا نیز به لطف قراردادهای هوشمند پیش شرط بهبود یافته اند. چارچوب های دیگر مانند بلاکچین IBM نیز از ویژگی های مناسبی برای بخش بیمه برخوردار است تا اجرا شود.

نمونه شرکت ها: اتریش, Fidentiax.

تحصیلات

بلاکچین سازمانی به همان اندازه در بخش آموزش نیز مفید است. روش های مختلفی وجود دارد که بخش آموزش می تواند از فناوری بلاکچین یا دفتر توزیع شده بهره مند شود. حتی شرکت های بزرگ می توانند از فناوری دفتر کل برای آموزش کارمندان تازه استخدام شده خود و اطمینان از انتقال مهارت های جدید بدون نیاز به صرف میلیون ها دلار استفاده کنند..

اولین فایده ای که خواهیم دید این است که چگونه آموزش برای زبان آموزان بیشتر در دسترس خواهد بود. همچنین به ساده سازی مدارک تحصیلی و تکمیل درجه کمک خواهد کرد – زیرا گواهینامه دیجیتال را به زبان آموز ارائه می دهد. گواهی دیجیتال در هر جایی قابل استفاده است زیرا در صورت امکان تأیید می شود.

به طور کلی ، بلاکچین برای بخش آموزش می تواند چگونگی ارائه گواهینامه را بهبود بخشد. در مورد تأیید اعتبار ، کارکنان نیز سردرد کمتری خواهند داشت.

مثال شرکت ها: بلوک کنسرت, نصب شده, شبکه آموزش بلاکچین, پوست

نتیجه

این ما را به انتهای مثالهای بلاکچین سازمانی ما می کشاند. ما موفق شدیم ده نمونه از بلاکچین های سازمانی را لیست کنیم که در آنجا یاد گرفتیم چگونه می توان از بلاکچین در یک محیط سازمانی استفاده کرد. این مثالها همچنین نحوه استفاده از چارچوبهای بلاکچین سازمانی را نیز شامل می شوند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد مبانی بلاکچین ، باید در دوره رایگان بلاکچین ما ثبت نام کنید.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector