Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

چگونه فناوری Blockchain را یاد بگیریم

امروزه ، فناوری بلاکچین یکی از مورد بحث ترین ها در دنیای فناوری است. پس از اختراع اینترنت ، این مهمترین چیز بعدی است.

خوب ، من دروغ نمی گویم ، این راهی برای ما فراهم می کند تا اعتماد دیجیتالی را به صورت آنلاین جلب کنیم. بسیاری از شرکت ها در حال استفاده از بلاکچین در چارچوب های خود هستند. در حقیقت ، سرمایه گذاری های زیادی صرف این فناوری شده است.

بنابراین زمان آن فرا رسیده است که شما شروع به یادگیری فناوری بلاکچین کنید. در این راهنما ، من در مورد چگونگی یادگیری فناوری بلاکچین و پوشش همه موارد مربوط به آن صحبت خواهم کرد. بنابراین ، بیایید نحوه یادگیری راهنمای فناوری بلاکچین را شروع کنیم.

 

چگونه فناوری Blockchain را یاد بگیریم

با یادگیری اصول Core Blockchain شروع کنید

قبل از اینکه به عمق بیشتری بپردازید ، باید با اصول اصلی بلاکچین آشنا شوید. یادگیری در مورد مفاهیم اصلی به شما کمک می کند تا درک کنید که چگونه فناوری در بسیاری از صنایع اختلال ایجاد می کند.

1. تعریف فناوری Blockchain را بدانید

یادگیری در مورد تعاریف فناوری بلاکچین یک امر ضروری است. فناوری Blockchain یک سیستم دفتر توزیع شده است که غیرمتمرکز است. همچنین امنیت ، شفافیت بیشتر ، تغییرناپذیری و موارد دیگر را ارائه می دهد. این کاملاً متفاوت از هر مدل متمرکز است زیرا هیچ مرجع مرکزی در سیستم وجود ندارد.

در واقع ، این فقط سیستم دفتر کل است که در آن بلوک وجود دارد. تمام بلوک ها در مکانیزمی مانند زنجیر به هم متصل شده اند. بیشتر ، این بلوک ها حاوی اطلاعات رمزگذاری شده هستند. این باعث می شود همه چیز در داخل بلوک به صورت رمزنگاری شده ایمن شود.

علاوه بر این ، بلوک همچنین حاوی داده های معاملاتی ، شناسه هش و مهر زمان است. ممکن است بلاکچین را با پایگاه داده اشتباه بگیرید ، اما در واقع آنها بسیار متفاوت هستند. علاوه بر این ، در بین شرکت ها بسیار محبوب است و آنها تا 5 میلیون دلار یا بیشتر در راه حل های بلاکچین سرمایه گذاری می کنند.

 

2. با روند کار فناوری Blockchain آشنا شوید

در مرحله بعدی ، باید در مورد روند کار فناوری blockchain اطلاعات کسب کنید. بلاکچین به روشی کاملاً متفاوت از مدل متمرکز معمولی کار می کند. در حقیقت ، روند کار منحصر به فرد این فناوری در واقع آن را کاملاً منحصر به فرد کرده و امنیت مورد نیاز همه ما را ارائه می دهد.

به طور معمول ، یک کاربر در سیستم درخواست معامله می کند. بعد ، یک بلوک نمایانگر معامله در سیستم ایجاد می شود. پس از آن ، بلوک به گره های دیگر شبکه پخش می شود. سپس همه گره ها بررسی می کنند که بلوک معتبر است یا خیر. و منظور من از بلوک ، محتویات بلوک است.


اگر تمام اطلاعات معامله معتبر باشد ، بلوک تأیید می شود. در صورت نادرست بودن اطلاعات ، این بلوک رد می شود. پس از فرآیند تأیید ، بلوک جایی در دفتر ثبت می شود و معامله اجرا می شود.

 

3. از ویژگی های بلاکچین مطلع شوید

به هر حال برای یادگیری فناوری بلاکچین ، باید در مورد شش ویژگی اساسی فناوری اطلاعات داشته باشید. آن ها هستند –

 • سیستم دفتر توزیع شده
 • تغییرناپذیری
 • سطح امنیت بیشتر
 • تمرکززدایی
 • سازوکار اجماع
 • تسویه حساب سریعتر

یادگیری در مورد این ویژگی ها بسیار ضروری است زیرا این ویژگی ها به شما کمک می کند ارزیابی کنید چگونه می توانید بلاکچین را در Enterprise خود پیاده کنید. بهتر است شما بدانید که کجا فن آوری بلاکچین را یاد بگیرید.

 

4- انواع فناوری Blockchain را برای بنگاه ها مطالعه کنید

برای یادگیری در مورد فناوری بلاکچین ، شما باید انواع مختلف فناوری بلاکچین را برای شرکت ها مطالعه کنید. چرا؟ به این دلیل که هر کلاس ویژگی های مختلفی را همراه با مسائل مختلف ارائه می دهد.

بنابراین ، شما باید بفهمید که چگونه هر یک از آنها کار می کند قبل از اینکه این موارد را در یک محیط سازمانی وارد کنید.

اساساً ، سه نوع فناوری بلاکچین وجود دارد –

 • عمومی
 • خصوصی
 • فدراسیون

با این حال ، ما همچنین می توانیم آنها را بر اساس نوع اجازه طبقه بندی کنیم. اینها مجاز و مجاز نیستند.

 

5. درباره قراردادهای هوشمند و الگوریتم های اجماع اطلاعات کسب کنید

در آخر ، شما باید در مورد قراردادهای هوشمند و الگوریتم های اجماع بیاموزید. اینها دو مورد از مهمترین عناصر این فناوری هستند.

قراردادهای هوشمند در واقع قراردادهای دیجیتالی هستند. به محض تنظیم قوانین ، به طور خودکار آنها را بر اساس جنبه های خاص اجرا می کند.

از طرف دیگر ، الگوریتم های اجماع به توافق همه گره های سیستم کمک می کنند. در حقیقت ، بلاکچین برای ارائه یک سیستم کاملاً شفاف به این الگوریتم های اجماع نیاز دارد.

به هر حال ، بیایید به بخش بعدی در راهنمای فن آوری بلاکچین برویم.

 

در مرحله بعدی ، درباره نحوه کار بسترهای نرم افزاری بلاکچین Enterprise بیاموزید

بعد از اینکه اکنون همه چیز در مورد مبانی بلاکچین را یاد گرفتید ، باید در مورد نحوه کار سیستم عامل های بلاکچین سازمانی بیاموزید. اساساً ، این سیستم عامل ها برای شرکت ها ساخته شده اند و بسیاری از آنها از این سیستم عامل ها برای ساختن راه حل های مبتنی بر بلاکچین خود استفاده می کنند.

 • مبانی Hyperledger

در حالی که می خواهید فناوری بلاکچین را به صورت آنلاین یاد بگیرید ، دیر یا زود با Hyperledger روبرو خواهید شد. در حقیقت ، این یک پروژه منبع باز از بنیاد Linux است که پشتیبانی در سطح شرکت را ارائه می دهد. با این حال ، این یک پروژه واحد نیست بلکه یک پروژه چتر است. در اصل 15 پروژه در زیر آن اجرا می شود. بیشتر از آن ، اکنون 260 سازمان قابل توجهی با هم کار می کنند.

جامعه بسیار گسترده است و همه پروژه ها انواع مختلفی از ویژگی ها را برای هر صنعت ارائه می دهند.

با هایپرلجر, شما می توانید با پیشرفت های بلاکچین همراه باشید ، بهره وری بالاتری داشته باشید ، در پروژه ها همکاری کنید ، ارزش برتر کنترل را بدست آورید و مالکیت معنوی را به طور کارآمد مدیریت کنید.

بیایید به سراغ بستر سازمانی بعدی برویم تا در این روش یادگیری راهنمای فناوری بلاکچین را یاد بگیریم.

 

 • مبانی Ethereum

مورد دیگری که هنگام تلاش برای یادگیری آنلاین فناوری بلاکچین پیدا خواهید کرد Ethereum است. Ethereum سفر خود را به عنوان یک بستر عمومی بلاکچین آغاز کرد. با این حال ، به خاطر شرکت ها ، اکنون آنها نسخه خصوصی پلت فرم Ethereum را ارائه می دهند. در واقع ، این در واقع یک نسخه مجاز از کد عمومی است.

اکنون بسیاری از شرکت ها شروع به استفاده کرده اند شرکت Ethereum به عنوان اساس راه حل blockchain آنها. بهترین قسمت این است که شرکت Ethereum از زنجیره های خصوصی جدا شده از زنجیره های عمومی استفاده می کند. هنوز ، این پلتفرم تمام ویژگی های پلتفرم عمومی Ethereum را ارائه می دهد.

بخش قابل توجه دیگر شرکت Ethereum این است که آنها نسخه سفارشی پلت فرم Ethereum خود را به شما ارائه می دهند. بنابراین ، شما همیشه با یک راه حل منحصر به فرد بلاکچین روبرو می شوید. خیلی عالی نیست?

 

 • مبانی Corda

Corda آخرین مورد در راهنمای “نحوه یادگیری در مورد فناوری بلاکچین” است. در حال حاضر, کوردا در حال حاضر تقریباً یکی از محبوب ترین بلاک چین های Enterprise در بازار است. شرکت نرم افزاری بلاک چین R3 بستر Corda را برای شرکت ها توسعه داد.

با این حال ، در حال حاضر ، آنها دارای دو نوع سیستم عامل Corda هستند. یکی نرم افزار اصلی است و دیگری نسخه تجاری آن.

آنها هم اکنون بیش از 200 عضو در اکوسیستم دارند. این پلت فرم تغییرناپذیری ، دسترسی معتبر ، منطق مشترک ، حریم خصوصی ، مبانی قانونی و موارد دیگر را ارائه می دهد.

حتی اگر فکر کنید این پلتفرم فقط برای شرکت های مالی مناسب است ، موارد استفاده زیادی در بخشهای دیگر نیز ارائه می دهد. بنابراین ، هنگام یادگیری فناوری بلاکچین برای شما بسیار ضروری است که در مورد این بستر سازمانی اطلاعات کسب کنید.

 

کاوش کنید که بلاکچین چگونه صنایع مختلف را در سراسر جهان مختل می کند

وقتی بلاکچین را از ابتدا یاد می گیرید ، باید دریابید که چگونه صنایع مختلف توسط آن به هم می خورند. خوب ، این یک روش کاملاً جدید برای ذخیره اطلاعات است. مسئله این است که صنایع ما از مدتها قبل بصورت متمرکز تنظیم شده اند.

اما روش متمرکز نمی تواند همه مزایا را ارائه دهد یا حقوق کاربر را در مورد اطلاعات آنها ارتقا دهد. در نتیجه ، خلا security امنیتی ، سرقت و فساد زیادی وجود دارد. با این حال ، راه حل blockchains راهی برای برون رفت از مشکلات را تضمین می کند.

اما از آنجا که این فناوری نسبتاً جدید است ، بسیاری از آنها مطمئن نیستند که فناوری بهترین راه برای پیشرفت است. به هر حال ، با توجه به همه شرایط ، همچنان به هم زدن همه صنایع ادامه دارد. پیش بینی شده است که تا سال 2030 ، تقریباً همه بخش ها برای بلاکچین با چالش های بازار روبرو خواهند شد. بنابراین ، اگر اکنون امنیت مکان خود را شروع نکنید ، ممکن است در آینده بسیار دشوار باشد.

 

اخلال در بخشهای مختلف

اولین صنعتی که مختل شده ، بخش بانکی است. در حقیقت ، بلاکچین می تواند روشی ایمن برای ذخیره تمام سوابق بانک ها ارائه دهد. علاوه بر این ، همچنین می تواند راهی ارزان تر و سریعتر برای انتقال کل پول بدون کمک از یک مرجع متمرکز ارائه دهد.

در مراقبت های بهداشتی ، این می تواند به ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی و پزشکان اجازه دهد تا بدون آسیب رساندن به حریم خصوصی آنها ، به اطلاعات بیمار از طریق ایمن دسترسی داشته باشند. علاوه بر این ، این همچنین می تواند مسئله داروهای تقلبی را که از این صنعت باعث ویرانی شده است ، متوقف کند.

برای زنجیره تأمین ، می تواند ردیابی و نظارت بر زمان واقعی تمام خطوط تولید و تجهیزات را ارائه دهد. همچنین می تواند روند کارآمدتری در تجارت با یک شرکت دیگر ارائه دهد.

با کمک بلاکچین ، دیگر هیچ نوع فسادی در سیاست وجود نخواهد داشت. دولت ها می توانند اطلاعات محرمانه مردم را بدون هیچ گونه سرقت با خیال راحت ذخیره کنند.

بیشتر از این ، فناوری می تواند روند شرکت های املاک و بیمه را ساده کند. در واقع ، انجام مراحل کار در سیستم ، از شر بارگذاری غیرضروری کاغذ بازی خلاص می شود.

از طرف دیگر ، شرکت های حقوقی می توانند از فن آوری برای ارائه منشأ هر گونه شواهد مستند استفاده کنند. به راحتی می توانید ارث خود را به صورت دیجیتالی درست اثبات کنید.

برای بخش IT ، بلاکچین می تواند سیستمی ایمن و تغییرناپذیر را ارائه دهد که هیچ هکری نمی تواند به آن دسترسی پیدا کند. علاوه بر این ، همچنین می تواند ارائه دهندگان خدمات ابری را نیز ایمن کند. مدیریت حقوق مالکیت معنوی نکته مثبت دیگری است که به هنرمندان ارزشی می دهد که لیاقت همه آنها را دارد.

این فقط تعدادی از صنایعی است که باعث اخلال در آن می شود و برای اطمینان از آینده شرکت خود باید درباره آنها بیشتر بدانید.

 

به یک دوره صدور گواهینامه Blockchain برای حرفه ای های سازمانی بپیوندید

برای یادگیری بلاکچین از ابتدا ، باید در یک دوره صدور گواهینامه بلاکچین شرکت کنید. با کمک این دوره ها می توانید به راحتی مزایای بلاکچین را در تجارت خود کشف کنید. به هر حال ، بهترین قسمت این است که شما همچنین می توانید بلاکچین را به صورت رایگان یاد بگیرید.

به طور معمول ، یک دوره صدور گواهینامه بلاکچین تمام نکات قبلی را که در راهنما آورده ام پوشش خواهد داد. بنابراین ، شما می توانید با اصول بلاکچین آشنا شوید ، با سایر سیستم عامل های بلاکچین و بسیاری موارد دیگر آشنا شوید.

توصیه می شود برای درک کامل مفهوم کامل بلاکچین ، به دوره حرفه ای Blockchain Enterprise Certified Enterprise ما بپیوندید. این دوره ارزش بصیرت فوق العاده ای را ارائه می دهد و برای هر رهبر تجارت یا متخصص صنعت در خارج از کشور مناسب است. بنابراین ، اگر به این فکر می کنید که فناوری بلاکچین را از کجا یاد بگیرید ، می توانید از اینجا شروع کنید.

 

بیاموزید که چگونه می توانید به پیاده سازی بلاکچین سازمانی نزدیک شوید

اگر می خواهید فناوری بلاکچین را به صورت آنلاین بیاموزید ، باید تحقیقات جدی انجام دهید تا بدانید چگونه باید به طور کامل به شرایط نزدیک شوید. بنابراین ، بهتر است در این زمینه به یک آموزش یا دوره آنلاین نیز بپیوندید.

بدون شناخت مناسب از نحوه برخورد صنعت مختلف با این موضوع ، تهیه یک استراتژی محکم کاری دشوار خواهد بود. بیشتر از این ، شما بدون هیچ نقشه راهی مناسب نمی توانید خطر پریدن از داخل را بپذیرید. شما به راهنمایی مناسب نیاز دارید و قطعاً یک دوره آنلاین می تواند در این زمینه به شما کمک کند. همچنین دوره هایی وجود دارد که می توانید بلاکچین را به صورت رایگان یاد بگیرید.

 

تحول تجاری Blockchain را کاوش کنید

سرانجام ، هنگامی که می خواهید فناوری بلاکچین را به صورت آنلاین بیاموزید ، باید تحولات تجاری بلاکچین را کشف کنید. اساساً ، در اینجا ، شما تمام راه حل های دیگر بلاکچین موجود در بازار را در حال حاضر در بخش خود بررسی خواهید کرد.

علاوه بر این ، شما همچنین می توانید سایر راه حل های صنعت را جستجو کنید تا یک ویژگی ابتکاری برای کمک به راه حل خود را انتخاب کنید. هرچه راه حل منحصر به فرد شما باشد ، شانس بیشتری در بازار خواهید داشت.

 

یادداشت پایان

سرانجام ، بلاکچین برای ماندن در اینجا است ، به این زودی ها به جایی نمی رود. همانطور که قبلاً مشاهده کردید ، شروع به جایگزینی مدل تجاری سنتی با یک مدل آهسته آهسته کرده است. بنابراین زمان آن فرا رسیده است که شما شروع به یادگیری فناوری بلاکچین کنید. این راهنما لیستی از کارهای واضح را برای یادگیری بلاکچین در اختیارتان قرار داده است.

بنابراین ، این لیست را دنبال کنید ، و در کمترین زمان از بلاکچین مطلع خواهید شد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector