آیا به Blockchain نیاز دارید؟ درخت تصمیم نهایی Blockchain

ما دائماً در مورد بلاکچین و درخت تصمیم بلاکچین می شنویم. کارآفرینان یا صنایع در حال درآمدزایی میلیونی هستند و به یک صنعت بزرگ تجاری تبدیل می شوند. رویکردهای نوآورانه عظیم مانند Ripple یا Binance موفقیت بزرگی را نشان داد.

چندی پیش بود که Ripple فقط به عنوان یک شرکت سرمایه گذاری 10،000 دلاری شروع به کار کرد ، اکنون آن را ببینید. در کمترین زمان خود را به سرمایه میلیارد دلاری می رساند. راز پشت آن چیست؟ آیا بلاکچین تنها ماده مخفی “راز” است?

پروژه های مشابه بسیاری از این دست وجود دارد که به قلب ر dreamیایی بسیاری از استارت آپ ها و شرکت ها دامن می زند.

بنابراین ، اگر در فکر پیاده سازی برنامه blockchain در کسب و کار خود یا شروع کار کاملاً جدید هستید ، کاملاً عملی است. اما آیا واقعاً برای تأمین سوخت کار خود به درخت تصمیم بلاکچین نیاز دارید؟ چگونه حدس می زنید که آیا می تواند “فاکتور واو” برای شما نیز باشد?

ما این درخت تصمیم گیری در مورد بلاکچین آسان را برای کمک به شما در کشف پاسخ آماده کرده ایم. در این سواری هاپ کنید و ببینید چه زمانی باید از بلاکچین استفاده کنید.

 

Contents

آیا به Blockchain نیاز دارید؟?

جدول محتویات

فصل 1: بخش اول: دارایی های دیجیتال و چندین طرف
فصل 2: ​​بخش دوم: یک رویکرد فنی
فصل -3: بخش سوم: پیکربندی شبکه
فصل چهارم: بخش چهارم: عوامل تعیین کننده نهایی
فصل 5: یادداشت پایان

 

فصل 1: بخش اول: دارایی های دیجیتال و چندین طرف

آیا شما به یک مرد میانی احتیاج دارید یا می خواهید?

این یکی از اولین س questionsالاتی است که باید از خود برای درخت تصمیم گیری در بلاکچین بپرسید. ظاهراً در بلاکچین جذابیت اصلی دور زدن واسطه یا شبکه است. با این حال ، بسیار مهم است که بدانید آیا آن را می خواهید یا نه. نگران نباشید مسیر تصمیم گیری در بلاکچین قطعاً به شما کمک می کند تا به این س answerال پاسخ دهید.

برای درک بهتر س questionال ، باید نحوه کار یک واسطه را بیشتر تحلیل کنیم. امروزه واسطه اصطلاحی نیست که ما فقط برای شخص ثالث “انسانی” استفاده کنیم ، اما همچنین برای اشخاص ثالث مشخص تر نیز استفاده می شود. شما می توانید یک بانک را به عنوان یک واسطه فکر کنید. از طریق بانک ها می توانیم از یک مکان به مکان دیگر پول معامله کنیم و همچنین پول خود را ذخیره کنیم.

از طرف دیگر ، در حین انجام معاملات بانک برای تأیید و معامله مبلغ به زمان زیادی نیاز دارد. این البته هزینه های اضافی را نیز به خود اختصاص می دهد. بنابراین ، چگونه می دانید چه زمانی از درخت تصمیم بلاکچین استفاده کنید?


اما اگر از زنجیره بلوکی استفاده می کنید دیگر نیازی به این نوع رسانه نخواهید داشت. یک سیستم دفترچه در شبکه برای همه باز است تا داده های معاملات خود را ثبت کرده و آنها را بدون هیچ مشکلی تأیید کند.

دفتر به طور خودکار به روز می شود تا شما همیشه جدیدترین اطلاعات را دریافت کنید. بهترین قسمت در اینجا مربوط به امنیت است. ما می دانیم که چگونه بعضی اوقات سیستم بانکی ما به دلیل هک یا دستکاری داخلی از کار می افتد. با این حال ، اگر سوالی مانند “آیا در اینجا به زنجیره بلوکی نیاز دارید؟” ما به سادگی پاسخ خواهیم داد بله.

 

بدون یک مرد میانه ، امنیت آن بیشتر است

شبکه Blockchain در مقابله با این نوع شرایط معامله بیشتری دارد. سطح امنیت بالاتری دارد و می تواند میزان قابل توجهی ایمنی را نسبت به سیستم بانکی سنتی فراهم کند.

این فقط به بانکداری محدود نمی شود. هر سیستمی که برای عملکرد صحیح به سطح قابل توجهی از اعتماد نیاز داشته باشد ، می تواند با این سیستم جدید کار کند.

این یکی از پرسشنامه های مهم بلاکچین است که می توانید قبل از تصمیم گیری از خود بپرسید.

بلاکچین اکنون می تواند جایگزین سیستم مدیریت مرکزی شود و همه چیز را بدون اعتماد به “واسطه” منصفانه کند. ممکن است فکر کنید با دیدن بسیاری از افراد سوابق شما ، آیا آنها قادر به تغییر آن نیستند?

خب نه! به محض اضافه شدن بلوک تراکنش به سیستم دفتر کل ، هیچ کس نمی تواند آن را تغییر دهد. به همین دلیل است که هر گره در شبکه معامله را به طور کامل تأیید می کند و پس از اینکه با هر تعامل دیگر گره مطابقت دارد ، به لیست اضافه می شود. به همین راحتی!

در پایان ، شما یک روش کارآمد تر برای انجام معاملات بدون اتلاف وقت اضافی خواهید داشت. علاوه بر این ، هزینه کلی ایجاد بلوک بسیار ارزان تر از سیستم بانکی سنتی است.

با این حال ، اگر نمی توانید برای انجام کار خود به یک فناوری جدید اعتماد کنید ، این یک جنبه کاملاً بیشتر است.

اما این یکی از سالاتی است که در مورد بلاکچین وجود دارد که مطمئناً برای ادامه کار لازم می دانید.

 

جواب –

آره: اگر واسطه می خواهید ، بلاکچین برای شما مناسب نیست. بلاکچین همیشه دو همتا را به طور همزمان متصل می کند و با شبکه ، آنها می توانند بدون رسانه ارتباط برقرار کنند. بنابراین ، اگر یک شبکه متمرکز می خواهید ، باید از نیاز خود به یک واسطه خلاص شوید.

نه: اگر پاسخ شما “نه” است ، ممکن است برای شما مفید باشد که از برنامه blockchain استفاده کنید. بیایید به بخش درخت تصمیم بعدی بلاکچین بپردازیم تا آن را بهتر ارزیابی کنیم.

 

آیا می خواهید با دارایی های دیجیتال کار کنید?

این دومین س questionsالی است که از این درخت تصمیم بلاک چین داریم. همچنین یکی از پرسشنامه های مهم بلاکچین است. در زمان های قدیم ، تجارت تجاری ما کمی متفاوت بود. همه چیز مدرسه قدیمی و بدون دخالت فناوری بود.

هر خرده فروشی مغازه یا مکان مخصوص خود را داشت که در آن تمام کالاهای خود را می فروختند و ما مجبور شدیم شخصاً به آنجا برویم تا از آنها بخریم. این یک سیستم خوب بود که در آن اعتماد متقابل وجود داشت و ما می توانستیم ببینیم چه چیزی خریداری کردیم.

با این حال ، برای جذب خرده فروشان مشتری باید خود را متفاوت معرفی کنند. هر کس استراتژی خاص خود را داشت و از مکانیزم های مختلفی برای افزایش فروش استفاده می کرد.

آن روزها اکنون گذشته است. اکنون ما در این مورد بیشتر به فناوری متمایل هستیم. کشاورزان اکنون نه تنها بازار ندارند و نه در برخی موارد ، بازار ندارند. آنها حضور آنلاین خود را از آنجا دارند که ما می توانیم وسایل خود را بدون حتی دیدن حضوری سفارش دهیم.

این سیستم تجارت الکترونیکی اکنون بر بازار مسلط است. بنابراین ، داشتن یک زمینه قوی برای افزایش فروش طبیعی است.

 

چرا کسب و کار کوچک نمی تواند در اینجا بدرخشد?

صنایع بزرگ مشکلی با این موضوع ندارند ، اما حضورهای کوچکتر حتی اگر مواد با کیفیتی را ارائه دهند به راحتی نادیده گرفته می شوند. بدیهی است که شما این فرصت را خواهید داشت که محصولات خود را از طریق سیستم عامل های تجارت الکترونیکی بزرگتر مانند آمازون یا eBay بفروشید. اما همه چیز مانند گذشته نیست.

اکنون ، بیشتر اوقات شما فقط چند گزینه برای افزایش حضور خود دریافت می کنید و بقیه در مورد آمازون تصمیم می گیرند. دیگر نمی توانید ویژگی جذاب خاصی را در صفحه خود اضافه کنید. آمازون بر محصولات شما اختیار خواهد داشت و شما باید مبلغ زیادی را به آنها پرداخت کنید.

نه تنها این ، چه اتفاقی می افتد که مشتریان شما محصولات مسابقات شما را در همان صفحه درست در زیر محصول شما به عنوان یک پیشنهاد مشاهده کنند؟ آیا این یک استراتژی خوب برای فروش شما است?

قطعا نه!

با این حال ، این نوع سیستم آشفته در سیستم عامل بلاکچین وجود ندارد. با این کار شما می توانید بدون نیاز به شخص ثالث با مشتریان خود ارتباط برقرار کنید.

بلاکچین تمایل دارد تا به جای بزرگتر کردن صنایع بزرگ ، تجارت را با مشاغل کوچکتر روشن کند. به شما مکانی می دهد تا با تمام دارایی های دیجیتال خود بزرگتر و بهتر شوید.

بنابراین ، اگر قصد دارید با دارایی های دیجیتال سر و کار داشته باشید ، Blockchain ممکن است انتخاب درستی باشد.

 

نشانه های مختلف: نوع جدیدی از دارایی دیجیتال

هر دارایی دیجیتال یک محصول نیست. بسیاری از مشاغل وجود دارد که می توانید از رمزها به عنوان دارایی دیجیتال استفاده کرده و از آنها برای انجام کار استفاده کنید. آنها عمدتا چهار نوع توکن هستند که اکنون در بازار موجود است.

 • نشانه ارز: به عنوان ارز در شبکه مانند بیت کوین ، نانو و غیره استفاده می شود.
 • نشانه دارایی: اینها محصولات خاص یا فیزیکی را به عنوان دارایی هایی مانند DGX (DigixDAO Gold) نشان می دهند.
 • نشانه های کمکی: برای انجام هر نوع فعالیت در شبکه مانند ETH (Ethereum) استفاده می شود.
 • ارزش سهام: این علامت ها حق رأی یا سهمی از شبکه مانند LSK (Lisk) را می دهند.

توکن ها امروزه یکی از قیمت های حیاتی اپلیکیشن بلاکچین هستند. بسیاری از برنامه های تجارت الکترونیکی با زنجیره بلوکی وجود دارند که نشانه خاص خود را برای مقابله در کانال دارند. این یک ابتکار خوب است و اگر می خواهید از این ویژگی استفاده کنید ، می توانید آن را بدون دردسر انجام دهید.

همانطور که گفته شد ، توکن ها برای بلاکچین نیز ضروری نیستند. بنابراین ، چگونه می دانید چه زمانی از بلاکچین استفاده کنید?

بنابراین ، اگر سوالی مانند این را بپرسید ، “آیا برای این کار به زنجیره بلوکی نیاز دارید؟” پس باید بگوییم ؛ این به نیاز شما بستگی دارد ، نه چیزی که قطعاً بتوانیم بگوییم. این بستگی زیادی به نوع کسب و کار شما و نوع کاربری شما دارد که می خواهید اضافه کنید.

ما در این مورد در س nextالات بعدی خود در مورد بلاکچین بیشتر بحث خواهیم کرد.

 

جواب –

آره: اگر می خواهید با دارایی های دیجیتال کار کنید ، بلاکچین می تواند راه خوبی برای پیش بردن باشد. بدیهی است که آنها روشهای دیگری برای تقویت تجارت شما بدون بلاکچین هستند. اما از آنجا که بلاکچین به شما آزادی ابتکار می دهد ، تماس خوبی است.

نه: اگر پاسخ شما “نه” باشد ، بدون بلاکچین ممکن است سود بیشتری ببرید. شما مجبور خواهید بود با دارایی های دیجیتال در شبکه یکی از راه های دیگر را کنار بیاورید ، بنابراین لازم نیست که به دنبال بلاکچین باشید. بیایید به بخش درخت تصمیم بعدی بلاکچین بپردازیم تا دید بهتری داشته باشیم.

 

آیا شما قادر به ایجاد یک راه حل دائمی برای دارایی های دیجیتال هستید?

این یکی دیگر از جنبه های مهم درخت تصمیم بلاک چین است. چرا؟ زیرا ممکن است همیشه یک راه حل دائمی برای شما وضعیت مطلوبی نباشد. بنابراین ، شما یک واسطه نمی خواهید و می خواهید با دارایی های دیجیتال کار کنید. مسیر تصمیم گیری در بلاکچین قطعاً به شما کمک می کند تا به این س answerال پاسخ دهید.

اما آیا می توانید یک کانال دائمی برای آنها ایجاد کنید؟ مانند ساختن آنها به یک سابقه دائمی؟ از آنجا که توسعه دهنده بلاکچین به منبع اصلی اعتماد اعتماد دارد ، فقط منطقی است که مردم تصور کنند بلاکچین ها می توانند همه چیز را حل کنند.

پاسخ در ویژگی های تجاری شما نهفته است. اگر مشاغل شما دارای احزاب قابل اعتماد زیادی باشد ، نمی توانید راه حل دائمی برای آنها تهیه کنید. زیرا قبل از ایجاد بلوک پایدار برای دارایی ، همه طرفهای شما باید با شرایط موافقت کرده و سپس وضعیت کلی دارایی را مدیریت کنند. مسیر تصمیم گیری در بلاکچین قطعاً به شما کمک می کند تا به این س answerال پاسخ دهید.

در خط مشاغل ، انجام آن عملاً غیرممکن است. علاوه بر این ، آیا شما حتی می خواهید یک بلوک دائمی داشته باشید؟ شاید تجارت شما با خط تولیدی روبرو باشد که نیاز به تغییر مداوم دفتر دارد. شرکتی مانند این که در اینجا با توسعه دهنده بلاکچین کار می کند ، ضد تولید خواهد بود. اصولاً ، در شرایطی که نیاز به تغییر اطلاعات دارید.

بنابراین ، چرا شما در اینجا از بلاکچین استفاده می کنید ، این خوب نخواهد بود و قطعاً منطقی نخواهد بود.

با این حال ، آیا برای این نوع ویژگی ها به زنجیره بلوکی نیاز دارید?

 

راه حل و نشانه ها: تأثیر بر قیمت گذاری

بگویید می توانید راه حل دائمی برای آن تهیه کنید. بنابراین ، شما باید جنبه های دیگری را نیز ببینید که می تواند بر قیمت گذاری تأثیر بگذارد. این از قسمت قبلی مربوط به نشانه ها است.

استفاده از توکن ها به عنوان یک دارایی دیجیتالی مجموعه امتیازات و محدودیت های خاص خود را دارد. چرا مقادیر در وهله اول تغییر می کنند?

خوب ، دلایل مختلفی برای آن وجود دارد. آن ها هستند –

 • عرضه و تقاضا: تقاضای توکن قیمت گذاری را تقویت می کند.
 • برنامه ویژه: هر نوع فعالیت در شبکه ، که به نشانه ها نیاز دارد ، بر قیمت تأثیر می گذارد.
 • جریان: تعداد رمزها و قفل های در گردش نیز بر قیمت تأثیر می گذارد.
 • بازی امکان به دست آوردن توکن از طریق سهام ، بر قیمت گذاری تأثیر می گذارد.
 • معدن: چه مقدار بیشتر می تواند استخراج شود یا اگر همه نشانه ها از قبل استخراج شده باشند ، بر آن تأثیر می گذارد.
 • نشانه های نسل جدید: بعضی اوقات ممکن است نوع جدیدی از توکن افزایش قیمت داشته باشد.
 • نرخ سوختن: اگر نشانه ها بعد از مدتی سوزانده شوند ، بر قیمت تأثیر می گذارد.

 

جواب –

آره: اگر می توانید راه حل دائمی برای دارایی های دیجیتال ایجاد کنید ، مراجعه به بلاکچین باید یک تماس خوب باشد. مسدود شدن دائمی در بلاکچین مطمئناً می تواند به شما کمک کند تا طرح تجاری مورد نظر خود را حفظ کنید.

همچنین ، به یاد داشته باشید هنگامی که آن را ساختید نمی توانید آن را تغییر دهید. بنابراین ، بنابراین می توانید به سراغ سوال بعدی تصمیم گیری در مورد بلاک چین برای دستیار بعدی بروید.

نه: اگر پاسخ شما “نه” است ، ممکن است سود بیشتری برای ترک بلاکچین داشته باشید. Blockchain در اینجا به هیچ وجه نمی تواند به شما کمک کند.

 

آیا به یک پایگاه داده مشترک نیاز دارید؟?

اگر اولین زمینه را درک نکنید ، این پرسشنامه blockchain در اینجا یک چالش است. آیا می خواهید یک پایگاه داده مشترک داشته باشید؟ در زنجیره بلوک ، شما باید یک سیستم دفتر مشترک با بسیاری از اشخاص ناشناخته دیگر به اشتراک بگذارید. این فقط نحوه کار بلاکچین است.

شما فقط برای کسب و کار خود یک پایگاه داده خصوصی نخواهید داشت زیرا این امر باعث قطع هدف اصلی این شبکه می شود. ممکن است بپرسید ، “آیا برای این کار به زنجیره بلوکی نیاز دارید؟ آیا نمی توانم فقط از یک پایگاه داده سنتی استفاده کنم؟ ” خوب ، بدیهی است که تغییرات جدی نسبت به پایگاه داده های معمولی وجود دارد.

Blockchain دارای یک پایگاه داده است ، اما مانند سایر موارد معمول نیست که همه از آن برای ذخیره داده استفاده می کنند. بیایید ببینیم که آنها در این راهنمای لیست بررسی Blockchain تصمیم درخت وجود دارد.

 

بانک اطلاعاتی سنتی

این نوع از پایگاه داده ها از یک مدل سرویس دهنده-کلاینت شبکه استفاده می کنند. یک سرویس گیرنده شناخته شده توانایی تغییر داده های ذخیره شده در شبکه را به هر روشی پیدا می کند. کنترل کلی با سطح بالاتری از اختیارات باقی خواهد ماند ، که می تواند هر کسی را که به شبکه وارد می شود احراز هویت کند.

اگر مرجع نتواند سطح امنیتی ارائه دهد ، به نوعی اطلاعات طرف های دیگر نیز از بین می رود. مقام سرکش می تواند از آنها به هر طریقی که بخواهند بهره برداری کند.

 

پایگاه داده بلاکچین

از طرف دیگر ، توسعه دهنده Blockchain دفترها را به داشتن یک سیستم شبکه جدید که در آن همه چیز از طریق یک کانال گره حفظ می شود ، ایجاد کرد. گره های زیادی در شبکه وجود دارد که اطلاعات را بدون هیچ گونه تماس انسانی بررسی می کنند.

هر گره ای در آنجا می تواند اداری و برنامه ریزی شده باشد تا قبل از ایجاد هرگونه تغییر در دفتر یا افزودن داده های دائمی ، تأیید شود. پس از افزودن بلوک ، حتی گره ها مجاز به تغییر بلوک قبلی نیستند. این مکانیسم خوبی است که سطح بالاتری از امنیت را فراهم می کند.

 

تفاوت اصلی بین Blockchain و Database

دفترهای بلاکچین از جنبه های دیگر متفاوت از این موارد هستند. بیایید ببینیم آنها چیستند:

تمامیت

تغییر داده یا دارایی در زنجیره بلوک تقریباً غیرممکن است ، اما داده ها یا دارایی ها به راحتی می توانند در پایگاه های داده تغییر کنند. Blockchain همچنین دارای شفافیت قابل توجه تری است زیرا همه چیز در فضای باز درست است.

اما پایگاه داده های معمولی اطلاعات را از همه افراد موجود در شبکه پنهان می کنند.

 

دسترسی بنویسید

برای یک بلوک در بلاکچین یک دسترسی نوشتن خواهید داشت. پس از افزودن اطلاعات ، او نمی تواند به هیچ وجه هیچ یک از اطلاعات را تغییر دهد یا تغییر دهد.

اما مشتری های پایگاه داده معمولی می توانند هر طور که بخواهند بخوانند ، بنویسند ، تغییر دهند و حذف کنند.

 

هزینه کردن

هزینه یابی در بلاکچین نسبت به بانک های اطلاعاتی ارزان تر است. بانک های اطلاعاتی سرمایه زیادی را پوشش می دهند. از طرف دیگر بلاکچین می تواند با هزینه کمتری همان امکانات را در اختیار شما قرار دهد.

 

اعتماد کنید

اگر سازمان شما نمی خواهد به اعتماد اعتماد کند ، بلاکچین راهی است که باید دنبال کنید. از طرف دیگر ، سازمانی با اعتماد متقابل باید به پایگاه های اطلاعاتی پایبند باشد.

 

جواب –

آره: اگر پاسخ شما “بله” است ، پس شما به پیاده سازی بلاکچین نیاز دارید. زیرا بلاکچین بدون هیچ گونه مشکل اعتماد ، قادر به ارائه سیستم دفتر بی اعتماد با قیمت گذاری ارزان خواهد بود. این یک معامله امن است ، همانجا. بنابراین ، می توانید به قسمت درخت تصمیم بعدی بلاکچین بروید.

نه: اگر پاسخ شما “نه” است ، باید از بلاکچین اجتناب کنید و با پول بیشتری با زنجیره بلوک معمولی کار کنید.

 

آیا با چند حزب کار می کنید؟?

همکاری با چندین طرف در یک تجارت نیاز به اعتماد و درک متقابل زیادی دارد. حتی اگر به یکدیگر اعتماد داشته باشید ، چندین روش برای پایان همکاری شما وجود دارد. شاید شما بچه ها استراتژی بازاریابی یکسانی نداشته باشید ، یا شاید یک تیم مسلط تر از دیگران باشد.

هر چه بلاکچین می تواند به شما کمک کند تا از پس آن برآیید. اگر می توانید همه طرفین را به استفاده از شبکه بلاکچین وادار کنید می توانید همه امور را به راحتی مدیریت کنید. همه چیز روی دفتر بارگذاری می شود تا همه ببینند. با این کار دید دیگری در مورد شفافیت کسب و کار خواهید داشت.

بنابراین هیچ سو point تفاهم وجود نخواهد داشت. اما اگر با چند طرف کار می کنید به بلاکچین نیاز دارید?

 

جواب –

آره: پاسخ دادن به “بله” برای این س wouldال رأی مثبت بله برای استفاده از برنامه blockchain را می دهد. کار با احزاب مختلف و بدون هیچ گونه اعتماد در رابطه با تجارت همیشه به معنای تجارت بد است. بنابراین ، بلاکچین می تواند بدون نگرانی همه شما را بهم پیوند دهد.

نه: در اینجا پاسخ “نه” به این معنی است که شما به بلاکچین نیازی ندارید. با این حال ، می توانید از بلاکچین به روش های دیگری نیز استفاده کنید.

بیایید به بخش درخت تصمیم بعدی بلاکچین بپردازیم تا آن را بهتر ارزیابی کنیم.

 

فصل 2: ​​بخش دوم: یک رویکرد فنی

آیا محیطی قابل اعتماد می خواهید؟?

اعتماد به طرف دیگر همیشه درگیر تجارت است ، به ویژه در شرایط شراکت. ما باید بانک ها را برای ایمن نگه داشتن پول خود باور داشته باشیم ، همکاران تجاری برای حفظ توافق خود ، وکلا برای پشتیبانی از ما و بسیاری دیگر.

چه اتفاقی می افتد که چارچوب اعتماد شکسته شود؟ متأسفانه ، ما همیشه می بینیم که هر روز اعتماد بیشتری نقض می شود و به همین دلیل رنج می برد. اکنون این یک مسئله مهم است. بسیاری از مشاغل پس از آن برای زنده ماندن مشکل دارند.

بنابراین ، چگونه می دانید چه زمانی از بلاکچین استفاده کنید?

اینجاست که س questionsالات بعدی ما درباره درخت تصمیم بلاکچین مطرح می شود. بلاکچین به شما بستری می دهد که اصلاً ارتباطی برای اعتماد ندارد. این یک محیط بدون اعتماد است که می توانید بدون نگرانی زیاد با طرف های دیگر کار کنید.

با بسیاری از خدمات مختلف بلاکچین در بازار ، تأمین تقریباً هر نوع نیاز بدون نیاز به اعتماد در وهله اول طبیعی است..

چگونه بلاکچین آن را انجام می دهد؟ کاملاً ساده است. از الگوریتم های اجماع مختلف برای ارزیابی همه معاملات بدون توجه بیشتر به طرف خاصی استفاده می کند. بنابراین ، یک بستر عادلانه ایجاد می کند.

این سازوکار با اثبات کار آغاز شد و سپس الگوریتم های اجماع دیگری را در ساختن ملموس تر درگیر کرد.

بنابراین ، پرسشنامه بلاکچین متعلق به شماست ، آیا برای کار در یک محیط بی اعتماد به زنجیره بلوکی نیاز دارید یا خیر?

 

جواب –

آره: اگر یک محیط بی اعتماد می خواهید ، پس باید به سراغ بستر بلاکچین بروید. بلاکچین در تجارت و پلتفرمی که می توانید بدون هیچ نگرانی با چندین طرف کار کنید ، میانگین معقولی به شما می دهد. می توانید به س nextال بعدی این درخت تصمیم بلاکچین بروید و سپس بهتر می دانید که آیا به آن نیاز دارید یا خیر.

نه: اگر پاسخ شما “نه” است ، بهتر است از زنجیره بلوک خودداری کنید و از روش های سنتی قدیمی استفاده کنید.

 

آیا به عملکرد بالا نیاز دارید؟?

ما به نقطه ای رسیده ایم که در این لیست بررسی درخت تصمیم گیری در مورد بلاکچین در مورد محدودیت های بلاکچین صحبت خواهیم کرد. اگر به دنبال یک سیستم عامل با عملکرد بالا هستید ، بلاکچین ممکن است یکی از آنها نباشد.

بلاکچین مزایای زیادی دارد اما یکی از محدودیت های آن شکاف عملکرد است. اگرچه بسیاری از بلاکچین های دیگر به آرامی شروع به جبران آن می کنند ، اما با این حال آنها به کار زیادی احتیاج دارند.

بیایید ببینیم چه انتظاری دارید.

 

شبکه پیچیده

اگرچه برای شروع فصل جدید به نظر می رسد ، اما این سهم پیچیدگی خاص خود را دارد. کل سیستم نسبتاً جدید است و ساخت آن ممکن است به تلاش بسیار بیشتری نیاز داشته باشد. بدون داشتن زمینه ، حفظ شبکه بسیار مشکل خواهد بود.

 

اندازه

بلاکچین با گره های بیشتری در شبکه کارآمدتر خواهد شد. هرچه تعداد گره های آن بیشتر باشد ، قویتر و بهتر می شود. بنابراین ، شما به طیف گسترده ای از گره های پخش شده در سراسر جهان نیاز دارید.

برای اندازه های کوچکتر ، نمی توانید از همه ویژگی های مثمر ثمر آن لذت ببرید.

 

سرعت

سرعت تراکنش از یک شبکه به شبکه دیگر متفاوت است. پردازش اولیه یک بیت کوین در حدود 10 دقیقه طول می کشد. اما یک صید وجود دارد!

هرچه تعداد آن بیشتر شود ، اعتبار یک بلوک بیشتر طول می کشد. بنابراین ، حتی پردازش آن ممکن است روزها طول بکشد.

با نگرانی های مربوط به سرعت برخورد شده است و پروتکل های بسیاری وجود دارند که در مقایسه با این موارد بسیار سریع هستند. با این حال ، این بدون شک در لیست کم عملکرد کمین کرده است.

سایر عوامل پروتکل های امنیتی و مسائل سیاسی است. بنابراین ، می بینید که بلاکچین نمی تواند استانداردهای فوق العاده سریع را به شما ارائه دهد ، اما هنوز هم می تواند پشتیبان خوبی ارائه دهد.

 

جواب –

آره: اگر می خواهید عملکردی با سرعت بالا داشته باشید بهتر است فعلاً با بلاکچین کار نکنید. برخی از شبکه ها هستند که می توانند از شما پشتیبان تهیه کنند ، اما محدودیت هایی نیز وجود دارد. هیچ شبکه ای بدون محدودیت وجود ندارد و زنجیره بلوک نیز از این قاعده مستثنی نیست.

نه: اگر پاسخ شما “نه” است ، پس می توانید از بلاکچین استفاده کنید. بیایید به بخش درخت تصمیم بعدی بلاکچین بپردازیم تا آن را بهتر ارزیابی کنیم.

 

آیا نیاز شما شامل واحدهای ذخیره سازی بزرگ است?

هر مشاغلی متفاوت است و با تقسیم مورد نیاز خود همراه است. یکی از نیازهای اساسی واحد ذخیره سازی است. اکنون همه چیز به صورت دیجیتالی ذخیره می شود ، طبیعی است که انتظار می رود فضای زیادی برای ذخیره سازی اختصاص داده شود.

با این حال ، ممکن است روزانه در شبکه بلاکچین آفتابی نباشد. بلاکچین همزمان با افراد زیادی کار می کند. تهیه واحد ذخیره سازی بزرگ یکی از مبارزاتی است که اکنون با آن روبرو است. واحدهای ذخیره سازی بزرگ با همه کانال های امنیتی اضافی در طولانی مدت هزینه بر خواهند بود.

اگر به فکر یک سرمایه گذاری مادام العمر هستید ، باید حداقل 100 دلار برای هر گیگابایت پرداخت کنید. این مقدار زیادی پول برای فضای کمی است.

هر گیگابایت می تواند تا 500000 تراکنش را در خود جای دهد. بنابراین ، اگر به یک طرح سطح گسترده صنعت با میلیون ها کاربر فکر می کنید ، ما واقعاً نمی توانیم ارزیابی کنیم که بلاکچین چقدر می تواند پرهزینه باشد.

همچنین ، اگر در سایر پروژه های مبتنی بر بلاکچین هستید ، مجبور نیستید هزینه کنید ، اما باید پایگاه داده خود را با سایر مهمانی ها به اشتراک بگذارید. در پایان ، هنوز هم یکی از نقص های Blockchain است.

برخی مفاهیم سطح سازمانی در این باره وجود داشته است و توسعه دهنده بلاکچین در تلاش است تا بر این مسئله غلبه کند. اما اگر به واحدهای ذخیره سازی بزرگ احتیاج دارید آیا به بلاکچین نیاز دارید?

 

جواب –

آره: پاسخ دادن به “بله” در این پرسشنامه بلاکچین ، ممکن است بلاکچین در اینجا نتواند به درد شما بخورد. بهتر است به سراغ راه حل های دیگر بروید.

نه: اگر پاسخ شما “نه” است ، باید به دنبال بلاکچین باشید. این می تواند خواسته های کوچک شما را بدون هیچ گونه نقض امنیتی برآورده کند. اکنون ، بیایید به بخش بعدی راهنمای درخت تصمیم گیری در مورد بلاکچین برویم.

 

آیا به دنبال راه حل های قراردادی هستید?

روابط یا قراردادهای قراردادی به طور سنتی می تواند برای هر دو طرف به یک وضعیت مشکل ساز تبدیل شود. پردازش کلیه حقوق قانونی یا پرداخت مبلغ مساوی ، گاهی اوقات به طور کامل از دست می رود.

با معرفی جدید قراردادهای هوشمند ، زندگی شما می تواند بسیار راحت تر از گذشته شود. با قراردادهای هوشمند ، قادر خواهید بود مجموعه خاصی از قوانین را تنظیم کنید و سپس پس از تحقق ، به طور خودکار وجوه را آزاد می کند یا هرگونه روش پرداخت را توزیع می کند.

این فرآیند در واقع بسیاری از مشکلات را در طول مسیر از بین می برد. شرکت های بیمه می توانند بیشترین بهره را از آنها ببرند. هر زمان که مشتری جدید بیمه نامه تنظیم می کند ، بیمه گر می تواند قراردادی را بر اساس قوانین موجود در شبکه تنظیم کند و در صورت تحقق برخی از رویدادها ، وجوه به طور خودکار آزاد می شوند.

این یک ترفند ساده است. اکنون کسی به خاطر امضای همه قراردادها یا گرفتار شدن در سیستم رنج نمی برد. این روشی است که م worksثر است. همین کار را می توان با پروژه ها انجام داد. شما یک معامله عادلانه دریافت خواهید کرد بدون اینکه کسی هیچ گونه جزئی نگرانه کسب کند.

بنابراین ، آیا برای این نوع ویژگی ها به یک درخت تصمیم بلاک چین نیاز دارید?

 

جواب –

آره: اگر پاسخ شما “بله” است ، قطعاً باید از بلاکچین برای راه حل های قراردادی استفاده کنید. با قراردادهای هوشمند ، شما قادر خواهید بود پروژه ها را بدون هیچ گونه مزاحمتی در تمام مدارک ، ساده کنید.

نه: پاسخ دادن به “نه” در اینجا این واقعیت را ثابت می کند که شما به بلاکچین نیازی ندارید. بنابراین بهتر است به سراغ راه حل های دیگر بروید. بیایید به بخش درخت تصمیم بعدی بلاکچین بپردازیم تا آن را بهتر ارزیابی کنیم.

 

فصل -3: بخش سوم: پیکربندی شبکه

آیا شما به هیچ تغییری یا تغییر کمی در قوانین سیستم نیاز ندارید?

این نکته مهم دیگری در راهنمای درخت تصمیم Blockchain است. همه بلاکچین را به عنوان یک سیستم تغییرناپذیر مفهوم می کنند. چرا؟ این به این دلیل است که شما قادر نخواهید بود هیچ قانونی را در سیستم تغییر دهید تا این سیستم برای شما مطلوب تر باشد. این چیزی نیست که سیستم اجازه دهد و از این طریق بلاکچین تعادل بین پروژه ها را تضمین می کند.

از آنجا که غیر متمرکز است ، این نوع ویژگی ها مطلوب است زیرا اگر کسی قدرت اداری داشته باشد چگونه تجارت عادلانه ای وجود دارد?

به همین دلیل شما هیچ كنترلی یا كنترل كمی روی قوانین اصلی سیستم نخواهید داشت. با این حال ، ممکن است آنطور که می گویند همه آن تغییرناپذیر نباشد. احتمال حمله 51٪ وجود دارد که می تواند روشهای سنتی سیستم را مختل کند.

اگر گروهی از استخراج كنندگان بیش از 50٪ از شبكه را تحت كنترل خود درآورند ، می توانند صریحاً سیستم را كنترل كنند. آنها می توانند معاملات دیگران را متوقف کنند و حتی مقدار پول را دو برابر هزینه کنند. با این کار ، آنها می توانند روش های قوانین سنتی را تغییر دهند و خودشان مقررات جدیدی وضع کنند ، که انتظار نمی رود.

با این حال ، خطر حمله 51٪ برای اثبات کار برجسته تر است ، اما سایر مکانیسم های اجماع قبلاً محیط امن تری را تضمین کرده اند. بنابراین ، شما نگران این موضوع نخواهید بود.

 

جواب –

آره: اگر با هیچ تغییری در قوانین محتوا مشکلی ندارید ، مطمئناً باید آن را امتحان کنید. این یک پروژه فوق العاده است که به راحتی می تواند با نوع کسب و کار شما کار کند. می توانید از اینجا وارد فصل بعدی این لیست بررسی درخت تصمیم بلاکچین شوید.

نه: اگر پاسخ شما “نه” است ، بهتر است از سیستمی استفاده کنید که به شما آزادی کار بیشتری می دهد. حتی اگر بلاکچین به شما آزادی نمی دهد اما تمام قوانین سیستم برای حفظ جنبه عدم تمرکز وضع شده است.

 

آیا به دسترسی نوشتن مشترک نیاز دارید؟?

هرگز از این نکته در راهنمای Blockchain biryar درخت استفاده نکنید.

در هر نوع بلاکچین دسترسی نوشتاری خواهید داشت ، اما نمی توانید آن را تغییر دهید. به دفاتر دسترسی فقط خواندنی دسترسی خواهید داشت و می توانید محتوا اضافه کنید اما در آینده حق ویرایش آنها را نخواهید داشت. بیت کوین یکی از نامهای فراوان این نوع سیستم عمومی است.

همچنین نوع دیگری از بلاکچین وجود دارد که مجوزهای ویژه ای برای نوشتن ، دسترسی یا خواندن اطلاعات ارائه می دهد. این نوع سازوکار بر معاملات کنترل دارد و همچنین می تواند نقش آنها را در شبکه ترسیم کند.

همچنین اطمینان از مدیریت هویت وجود دارد. این نوع مفهوم به عنوان زنجیره بلوک های فدراسیون شناخته می شود. Blockchain خصوصی نیز صفات مشابهی دارد. Ripple یک بلاک چین مجاز است مثال سیستم در اینجا.

این نوع طبیعت در طبیعت عمومی دیده نمی شود. بنابراین ، چگونه می دانید چه زمانی از بلاکچین استفاده کنید?

 

جواب –

آره: اگر در اینجا به “بله” پاسخ دهید ، متوجه خواهیم شد که باید به دنبال بلاکچین باشید. با این حال ، همانطور که می دانید انواع مختلف زنجیره بلوک وجود دارد ، ما دو س moreال دیگر می پرسیم تا تصمیم بگیریم کدام یک بیشتر به شما مناسب است. بنابراین ، بیایید جلو برویم و ببینیم که در دو سوال بعدی در این راهنمای درخت تصمیم بلاک چین چه چیزهایی داریم.

نه: اگر پاسخ شما “نه” باشد ، دیگر برای تقویت بازی خود به هیچ راه حل blockchain نیازی نخواهید داشت. می توانید راه حل دیگر را برای افزودن ویژگی جدید به پروژه خود امتحان کنید. متأسفانه ، سفر ما در اینجا پایان می یابد.

 

فصل چهارم: بخش چهارم: عوامل تعیین کننده نهایی

آیا به عملکردها نیاز دارید?

همانطور که گفتیم ، کنترل زودتر یک اصطلاح نسبی در برنامه بلاکچین است. در زنجیره بلوک خصوصی ، برای دسترسی به شبکه باید از طریق یک پروتکل تأیید شده عبور کنید. تفاوت اصلی بین بلاکچین دولتی و خصوصی کنترل بر شرکت کنندگان است.

اجماع تصمیم خواهد گرفت که چه کسی در سیستم رای گیری یا حقوق شرکت کرده و دفتر را حفظ خواهد کرد. مالک گزینه ای را برای حذف ، ویرایش یا لغو ورودی ها در صورت لزوم دریافت می کند.

بنابراین ، به تعبیری ، یک سیستم خصوصی غیرمتمرکز نیست بلکه بیشتر شبیه یک مفهوم توزیع شده است. در اینجا شما بر روی یک پایگاه داده بسته فعالیت خواهید کرد و ممکن است گاهی اوقات نتوانید تراکنش ها یا تغییر قوانین را تأیید یا تأیید کنید.

 

جواب –

آره: تمایل به کنترل عملکردها امری طبیعی است. درخت تصمیم Blockchain می تواند به شما امکان کنترل محدودی با سیستم خصوصی یا فدراسیون آنها را بدهد. بنابراین ، اگر پاسخ “بله” است ، باید به دنبال یک سکوی خصوصی Blockchain باشید.

نه: اگر پاسخ شما “نه” است ، ما به س questionsالات بعدی در مورد راهنمای درخت تصمیم گیری در بلاکچین می پردازیم تا آخرین تماس را برای شما انجام دهیم.

 

معاملات عمومی را می خواهید?

اگر نتوانید تصمیم بگیرید کدام طرف را انتخاب کنید این سوال مهم است. مسیر تصمیم گیری در بلاکچین قطعاً به شما کمک می کند تا به این س answerال پاسخ دهید. بلاک چین های عمومی باز هستند و هر کسی هر زمان که بخواهد می تواند به پروتکل دسترسی پیدا کند و بارگیری کند. نسبتاً توزیع شده است و بهترین حس غیر متمرکز محیطی را در این نوع خواهید داشت.

با این وجود ، هر معامله ای که انجام می دهید در یک پایگاه داده عمومی ثبت می شود. این بدان معناست که شما قادر به دیدن سایر معاملات خواهید بود و مردم نیز معاملات شما را مشاهده خواهند کرد.

این گاهی اوقات می تواند یک عامل ناخواسته در تجارت باشد ، بنابراین اگر 100٪ مطمئن باشید که معاملات عمومی را می خواهید با معاملات عمومی سود بیشتری خواهید برد. همچنین در این مورد در مقایسه با کانالهای خصوصی از امنیت زیادی برخوردار خواهید شد.

 

جواب –

آره: برخی افراد خواهان شفافیت کامل در سیستم دفتر خود هستند ، برخی دیگر خواهان کنترل بیشتر دسترسی هستند. در بلاکچین های خصوصی برای دسترسی به دفتر به احراز هویت احتیاج دارید. اما در ملا public عام ، شما هیچ الزامی ندارید. بنابراین ، اگر معاملات عمومی می خواهید ، بهتر است سراغ بلاکچین عمومی بروید.

نه: از طرف دیگر ، اگر پاسخ شما منفی است ، باید به سراغ بلاکچین خصوصی بروید زیرا از این طریق برای کسب و کار خود سود بیشتری خواهید برد..

و تمام س questionsالات در مورد درخت تصمیم بلاک چین در اینجا پایان می یابد.

 

فصل 5: یادداشت پایان

بنابراین ، اساساً ، همه این س questionsالات در مدل درخت تصمیم گیری در بلاک چین به شما کمک می کند بفهمید آیا این یک فاکتور مورد نیاز است یا نه. شاید سرمایه گذاری در بلاکچین خوب باشد. شاید اینطور نباشد شما در نهایت در این مورد تصمیم خواهید گرفت.

بنابراین ، شما چه خواهید کرد؟ آیا شما “بلاکچینی” را که همه توانایی تغییر سیستم های سنتی ما را دارد ، پذیرفته اید؟ یا می خواهید این یکی را بیرون بگذارید و اجازه دهید دیگران در بازی بازی کنند؟ انتخاب باشماست.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map