Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

Blockchain و ERP: ساده سازی تجارت شما

فناوری بلاکچین نیرویی مختل کننده است که این روزها به تدریج نحوه کارکرد مدل تجاری مختلف را تغییر می دهد. من فکر می کنم شما قبلاً در صنایع مختلف از جمله بهداشت ، زنجیره تأمین ، دولت ، امور مالی تجارت ، بانک و غیره تغییرات زیادی دیده اید. با این وجود هنوز راههای زیادی وجود دارد.

برای ساده سازی مشاغل در شرکت ها ، بسیاری از شرکت ها از سیستم های ERP استفاده می کنند. این سیستم ها در حال حاضر باعث افزایش کارایی می شوند. با این حال ، برخی از شما ممکن است در مورد اینکه بلاک چین باید جایگزین این سیستم ها شود یا نه شکاک باشید.

Contents

بلاکچین و ERP – همه چیزهایی که باید بدانید

بلاکچین و ERP

بنابراین ، آیا این فناوری جای سیستم های ERP را خواهد گرفت؟ یا اینکه بلاکچین و ERP برای ایجاد یک مدل جدید همکاری می کنند؟ در این راهنما ، من به موضوع اصلی سیستم های ERP و اینکه چگونه بلاکچین می تواند قطعه پازل گمشده باشد ، توجه خواهم کرد.

بنابراین ، بیایید شروع کنیم!

ERP چیست?

خوب ، اگر ایده روشنی در مورد این سیستم ندارید ، من آن را برای شما روشن می کنم. برنامه ریزی منابع سازمانی در واقع نرم افزاری است که شرکتها برای مدیریت نتایج روزانه خود مانند خرید ، حسابداری ، مدیریت ریسک ، مدیریت پروژه ، عملیات زنجیره تأمین ، سازگاری و موارد دیگر از آن استفاده می کنند.

بهترین قسمت در مورد این نرم افزار این است که گاهی اوقات به صورت مجموعه در می آیند ، در این صورت ، آنها می توانند شامل تجزیه و تحلیل عملکرد ، پیش بینی ها ، بودجه بندی ، برنامه ریزی یا گزارشات مربوط به رویدادهای روزانه نیز باشند. در واقع ، سیستم های ERP واقعاً می توانند عملکرد شرکت را افزایش دهند.

و از آنجا که شما یک گزارش دریافت می کنید و می توانید ببینید دقیقاً در شرکت شما چه می گذرد ، تغییر برنامه ها یا استراتژی ها آسان تر می شوند.

با این حال ، باید بگویم که سیستم کاملاً متمرکز است. بنابراین ، این مجموعه با موضوعات خاص خود همراه است که می تواند آسیب بیشتری نسبت به سود شما داشته باشد. و این همان جایی است که سیستم های بلاکچین و ERP در آن قرار می گیرند. با این حال ، بعداً به آن می پردازم. ابتدا به موارد مهم در سیستم های ERP اشاره می کنم.

بنابراین ، بیایید به بخش بعدی این راهنمای blockchain و ERP برویم.


مشکلات ERP چیست؟?

 • هیچ تعریف واضحی از مراحل تولید وجود ندارد

اول از همه ، ممکن است بسیاری از شما از سیستم های ERP استفاده کنید ، اما وقتی برای اولین بار می خواهید آن را پیاده سازی کنید ، گاهی اوقات ممکن است فراموش کنید که فرآیند تولید را کاملاً تعریف کنید. بیشتر اینکه ، اگر شرکت شما دارای بخش های مختلفی است که با یکدیگر رقابت می کنند ، پس کشف اینکه کدام بخش می تواند بیشترین سود را داشته باشد ، مسئله ای است.

همچنین ، برخی از فرایندهای موجود شما حتی ممکن است نیازی به سیستم نداشته باشند ، اما ادغام آن باعث کاهش کارایی می شود. همچنین ، اگر نقشه ها را ترسیم نکنید ، به وضوح ، سیستم ERP نمی تواند روند را به درستی انجام دهد. در حقیقت ، برای تکمیل به زمان زیادی نیاز دارد و عجله کردن آن کمکی نخواهد کرد.

این یکی از موضوعات مهم هر سیستم ERP است که تنظیم آن زمان زیادی می برد. همچنین ، در بسیاری از مواقع ، نمی تواند فرآیندی کارآمد برای شرکت شما ارائه دهد.

به هر حال ، بیایید به موضوع بعدی این راهنمای سیستم های بلاکچین و ERP برویم.

 • سیستم های ERP به اندازه کافی انعطاف پذیر نیستند

مسئله مهم دیگر این نرم افزار این است که کاملاً انعطاف پذیر نیست. بنابراین ، هنگامی که باید با فرایندهای شما سازگار شود ، ممکن است مجبور شوید با ساختار مدل سازی آن سازگار شوید. در غیر این صورت ، ممکن است همانطور که می خواهید کار نکند.

اساساً ، سیستم های ERP با قابلیت های از پیش تعریف شده ارائه می شوند. همچنین ، آنها مدولار نیستند که بتوانید فقط ویژگی مورد نیاز خود را جمع کنید. بنابراین ، اگر شرکت شما به ویژگی خاصی نیاز دارد ، سیستم ERP نمی تواند هر بار آن را ارائه دهد. بیشتر اینکه ، شما فقط وقت و منابع خود را هدر می دهید ، و این می تواند به طور جدی مارک تجاری شما را نیز مختل کند.

به هر حال ، بیایید به موضوع بعدی این راهنمای سیستم های بلاکچین و ERP برویم.

 • این سیستم ها در برابر هرگونه تغییر مقاوم هستند

بیشتر سیستم های ERP از کار می افتند زیرا از تغییر می ترسند. اساساً ، اینها فن آوری قدیمی هستند که چندان مشتاق انقلاب های جدید فناوری نیستند. علاوه بر این ، حالات شغلی و تجاری همچنان تغییر می کنند. اما اکثر شرکت ها با این تغییر کار نمی کنند و بیشتر در زیرساخت های قدیمی باقی می مانند.

در بسیاری از موارد ، این سیستم ها با بروزرسانی مکرر همراه نیستند و به زودی در سناریوی تغییر بازار منسوخ می شوند.

بدیهی است که تغییر سیستم داخلی به معنای تأخیر و مصرف وقت است ، اما مقاومت در طولانی مدت تأثیرات بدتری بر آن خواهد داشت. بیشتر از این ، بارها ، شما باید از خود یکپارچه سازی نرم افزار خلاص شوید و به موارد جدید بروید. و این می تواند به معنای دوباره سرمایه گذاری های زیاد باشد.

بیایید شماره بعدی را در این راهنمای سیستم blockchain و ERP بررسی کنیم.

 • عملکرد پیچیده یا محدود شده

این روزها بیشتر سیستم های ERP بیش از حد پیچیده هستند. بیشتر ، آنها با طراحی پیچیده UI و ویژگی های عجیب و غریب ارائه می شوند که می تواند طاقت فرسا باشد. علاوه بر این ، این سیستم ها در مورد ویژگی ها نیز کاملاً محدود هستند.

در بسیاری از موارد ، شرکت ها توسط یک عامل بازاریابی تحت تأثیر قرار می گیرند و سپس یک سیستم ERP بد را ادغام می کنند. این قطعاً مانع از ارزش تجاری و تجاری شرکت می شود. و به همین دلیل است که باید بدانید کدام سیستم ERP می تواند برای شما مفید باشد و آیا آن نرم افزار به روز است یا خیر.

به هر حال ، بیایید به موضوع بعدی این راهنمای سیستم های بلاکچین و ERP برویم.

 • هزینه نگهداری بالا

نیازی به گفتن نیست که اجرای یک سیستم ERP برای شما کاملاً هزینه خواهد داشت. حتی اگر اجرای اولیه آن بسیار پرهزینه است و ممکن است زمان زیادی را به خود اختصاص دهد ، اما همچنان تعمیر و نگهداری نیز به یک مسئله تبدیل می شود. تمام سیستم های ERP باید به طور منظم نگهداری شوند و این نیز با هزینه های همراه همراه است.

برخی از سیستم های ERP ممکن است در آغاز ارزان باشند ، اما هزینه نگهداری کلی می تواند مبلغ زیادی باشد. به همین دلیل وقتی به دنبال سیستم ERP برای شرکت خود هستید یک تصمیم نسبتاً بزرگ و ناخوشایند است.

بیایید شماره بعدی را در این راهنمای blockchain و ERP بررسی کنیم.

 • عدم استفاده از ویژگی های کلیدی یا درک درستی از سیستم

مصرف کنندگان شما همچنین باید درک کنند که سیستم ERP چگونه به نفع آنهاست. اگر با استفاده از این نرم افزار ویژگی ارائه می دهید ، باید به مصرف کنندگان خود نیز آموزش دهید. در بیشتر موارد ، بسیاری از سیستم های ERP دارای رابط کاربری پیچیده ای هستند که کنترل آن برای کاربر دشوار است.

همچنین ، سیستم های ERP به کاربران قدرت نمی دهند و این می تواند بر شرکت شما نیز تأثیر منفی بگذارد. بیشتر ، از آنجا که سیستم کاملاً شفاف نیست ، می تواند بسیاری از موضوعات اساسی اعتماد نیز وجود داشته باشد.

به هر حال ، بیایید به سراغ آخرین موضوع این راهنمای blockchain و ERP برویم.

 • ضعف در نگهداری اطلاعات ، که منجر به کاهش کیفیت می شود

اکنون نگهداری داده ها در سیستم ERP به اندازه کافی نیست. بسیاری از آنها هنگام اجرای سیستم ، از تبدیل داده های با کیفیت غافل می شوند. در واقع ، این شركت می تواند به یك بار بزرگ تبدیل شود كه شركت شما كاملاً به كیفیت آن داده ها وابسته باشد.

همچنین ، با متمرکز بودن سیستم ERP ، بسیاری از این مزیت استفاده کرده و داده های نادرست را به سیستم وارد می کنند. وقتی طرف های دیگر از آن داده ها برای اجرای یا استراتژیک کردن پروژه های خود استفاده می کنند ، با مشکلات اساسی روبرو می شوند.

همچنین ، بارها و بارها خطاهای ساخته شده توسط انسان وجود دارد که می تواند کیفیت داده ها را نیز کاهش دهد. بنابراین ، می بینید که هرگز نباید کیفیت داده را دست کم بگیرید زیرا کل برند شما به آن بستگی دارد.

در حال حاضر در مورد مسائل کافی است. بیایید بررسی کنیم که بلاکچین و ERP چگونه می توانند کنار هم قرار بگیرند و به سود بسیار خوبی برای شرکت ها بیایند.

چگونه Blockchain می تواند سیستم های ERP را بهبود بخشد?

 • دید عالی در هر مرحله از عرضه ، شفافیت را بهبود می بخشد

Blockchain برای سیستم های ERP می تواند بالاترین سطح دید را در هر بخش از فرآیند به شما ارائه دهد. معمولاً زنجیره تأمین فرآیندی طولانی و در عین حال تقسیم شده است. بیشتر از این ، ردیابی تمام فرآیندها یا نحوه محصول در هر مرحله نسبتاً دشوار می شود.

به همین دلیل استفاده از بلاکچین برای فناوری سازمانی برای ردیابی فرآیندها در زمان واقعی می تواند مسائل زنجیره تأمین را حل کند. علاوه بر این ، می توانید گزارش های مربوط به زمان واقعی محصول و درجه حرارت یا کیفیت محصول را در زمان واقعی دریافت کنید.

بنابراین ، می تواند به شما کمک کند محصولات خود را در یک محیط ایده آل نیز ذخیره کنید.

 • اعتماد را در بین همه شرکت کنندگان در زنجیره تامین ارتقا می دهد

با موارد استفاده از بلاکچین ERP ، می توانید اعتماد را در همه شرکت کنندگان در زنجیره تامین خود ارتقا دهید. چطور؟ خوب ، از آنجا که همه چیز در سیستم برای چشم همه قابل مشاهده است ، این اطمینان را می دهد که هیچ عامل اساسی یا فسادی در جریان نیست.

در واقع ، این کار در هنگام کار با یک شرکت جدید در بازار مفید خواهد بود. به هر حال سیستم های ERP بسیار عالی هستند ، اما بیشتر از خود سیستم به مردم بستگی دارند. صادقانه بگویم ، در بلاکچین ، بجای اعتماد به مردم ، شرکت ها می توانند به سیستم اعتماد کنند زیرا هیچ کس نمی تواند در شبکه فعالیت غیرقانونی انجام دهد.

 • احراز هویت و تأیید اعتبار افراد قبل از دسترسی به شرکت کنندگان

یکی دیگر از موارد استفاده از زنجیره بلوک ERP ، مراحل احراز هویت در همان ابتدای کار است. در یکپارچه سازی بلاکچین و ERP ، می توانید یک فرآیند احراز هویت چند عاملی را برای فیلتر کردن حضور خارجی در شبکه تنظیم کنید..

بیشتر اینکه ، با استفاده از بلاکچین ، می توانید احراز هویت زیست متریک را نیز بدست آورید. در واقع ، شما می توانید از این روش بسیار سود ببرید زیرا می توانید کارمندان خود را بر اساس موقعیت آنها احراز هویت کنید. علاوه بر این ، مشتریانی که سعی در رسیدن به یک فروشنده دارند نیز می توانند هویت خود را از این سیستم عامل اثبات کنند.

بنابراین ، این کاملاً اضافه شده به شرکت است.

 • اجرای قرارداد هوشمند برای خودکارسازی فرآیندها و پرداخت ها

Blockchain برای ERP می تواند آنچه را که هیچ سیستم ERP نمی تواند ارائه دهد به شما ارائه دهد – اجرای قرارداد هوشمند. با قراردادهای هوشمند می توانید معامله با تأمین کنندگان خود را به راحتی تأیید کنید. همچنین ، وقتی فرآیند خودکار است ، به محض احراز قوانین از پیش تعیین شده ، قرارداد خود به خود شروع می شود و معاملات را پردازش می کند.

به عنوان مثال ، شما با یک شرکت خارج از کشور دیگر تجارت می کنید. بنابراین ، پس از شروع یک قرارداد هوشمند با آن شرکت ، می توانید لوازم خود را درخواست کنید. در واقع ، شما می توانید روند تجارت را ردیابی کنید ، و پس از دریافت محصول ، قرارداد هوشمند به طور خودکار وجوه را آزاد می کند.

بنابراین ، این می تواند یک ویژگی عالی باشد که فقط با بلاکچین می توانید از آن استفاده کنید.

 • عوامل خطر در معاملات دیجیتال را کاهش می دهد

یکی دیگر از موارد استفاده از بلاکچین ERP ، کم خطر بودن در معاملات دیجیتال است. در واقع ، سیستم های ERP همچنین می توانند معاملات را ارائه دهند. با این حال ، آنها از الان امن نیستند. علاوه بر این ، آسیب پذیری های امنیتی هکرها را قادر می سازد تا سرورهای متمرکز را هدف قرار دهند و یک تراکنش را هک کنند.

با این حال ، بلاکچین با سیستم های ERP می تواند در اینجا سناریو را تغییر دهد. در حقیقت ، بلاکچین پردازش معاملات نظیر به نظیر را ارائه می دهد که کاملاً موثر و سریع است. همچنین ، پروتکل های امنیتی در هر بلاکچین یا فناوری سازمانی بسیار بالا هستند. بنابراین ، هکرها نمی توانند به راحتی به این سیستم عامل ها دسترسی پیدا کنند.

علاوه بر این ، از آنجا که آنها دارای یک محیط غیرمتمرکز هستند ، برای یک هکر ردیابی و هک کردن حساب کاربری کاملاً غیرممکن است. بنابراین ، فناوری همراه می تواند به راحتی امنیت بالایی را در معاملات دیجیتالی ارائه دهد.

 • سطح بالایی از امنیت و حریم خصوصی داده ها را در زمان واقعی ارائه می دهد

یکی دیگر از مزایای بزرگ بلاکچین با سیستم های ERP این است که با هم ، بالاترین سطح امنیت را ارائه می دهند. ادغام فناوری بلاکچین سازمانی از هرگونه نشت داده جلوگیری می کند ، هر گونه تهدید امنیتی یا شکاف را شناسایی می کند و فعالیت های غیر مجاز را در زمان واقعی تشخیص می دهد..

بهترین قسمت این است که نه تنها می تواند این نوع نگرانی های امنیتی را شناسایی کند بلکه می تواند جلوی آن را بگیرد. در حقیقت ، بلاکچین برای تجارت می تواند دسترسی معتبر را ارائه دهد و از شر شخص ثالث ناخواسته خلاص شود. همچنین ، می تواند حریم خصوصی کاملی را برای اطلاعاتی فراهم کند که برای عموم مردم نیست.

شرکت ها با بسیاری از اطلاعات حساس سر و کار دارند و دسترسی به حریم خصوصی مبتنی بر آن می تواند به حفظ مقررات داخل شرکت کمک کند. علاوه بر این ، همچنین می تواند از آسیب پذیری ناشی از تعاملات کارمندان خلاص شود.

 • انطباق با GDPR و امکانات ذخیره سازی امن برای اطلاعات حساس

هنگام برخورد با مصرف کنندگان و اطلاعات حساس آنها ، شرکت ها باید مطابق با GDPR باشند. علاوه بر این ، شما باید اطمینان حاصل کنید که تمام اطلاعات مشتریان شما خصوصی است و هیچ شرکت شخص ثالث نمی تواند این داده ها را برای تجزیه و تحلیل بازار استخراج کند..

رسوایی فیس بوک را مثال بزنید. شما قطعاً نمی خواهید بعضی اوقات مثل آن زندگی کنید. اگر از قوانین GDPR پیروی نکنید ، می توانید با مشکلات جدی حقوقی و جریمه روبرو شوید. ناگفته نماند که ارزش برند شما همراه با آن ضربه بزرگی را نیز به همراه خواهد داشت.

اینجاست که موارد استفاده از بلاکچین ERP وارد عمل می شود. با کمک بلاکچین ، می توانید تمام اطلاعات مصرف کنندگان را بدون هیچ مشکلی ایمن ذخیره کنید. علاوه بر این ، شما همچنین می توانید به طور کامل با GDPR مطابقت داشته باشید و شفافیت کامل را در صورت جابجایی مشتریان ارائه دهید.

 • هزینه را به شدت کاهش می دهد

همه ما می دانیم که چگونه اشتباهات کوچک در محیط شرکت می تواند منجر به مجازات های پرهزینه شود. بنابراین ، وقتی نوبت به استراتژی می رسد ، باید با تمام دارایی خود باهوش باشید و به طور کلی از هر نوع خطایی جلوگیری کنید. اما فقط بستگی به سیستم ERP کافی نیست.

Blockchain برای ERP در این زمینه راه حل مناسبی است زیرا می تواند فرآیندها را به صورت خودکار انجام دهد ، داده های شما را در زمان واقعی ارائه دهد ، محصولات را ردیابی کند ، معاملات را انجام دهد و موارد دیگر. در واقع ، با کمک این سیستم ها ، تولید کنندگان می توانند از ایجاد اختلال جلوگیری کنند ، عملیات را مدیریت کنند ، اطلاعات را از بین ببرند و موارد دیگر. اگر می خواهید هزینه خود را پایین بیاورید ، بلاکچین و ERP می توانند هوشمندانه ترین راه برای انجام این کار باشند.

 • Edge Edge را می دهد و به شما کمک می کند تا در بالای رقبا باشید

یکی از بزرگترین موارد استفاده از بلاکچین ERP مزیت رقابتی شما در بازار است. در حقیقت ، دنیای تجارت بسیار سریع پیش می رود ، و اگر از این الگو پیروی نکنید ، به زودی می توانید عقب بیفتید. بنابراین ، هنگامی که نوآوری های جدید شروع می شود ، شما باید بتوانید آن را بپذیرید تا جدید.

و این همان جایی است که بلاکچین وارد می شود. بلاکچین فناوری آینده خواهد بود و ایجاد می کند 3.1 تریلیون دلار بازار امنیت مکان خود در آن بازار قطعاً مزیت رقابتی به شما خواهد داد.

همچنین ، بلاکچین ویژگی های زیادی را ارائه می دهد که می تواند ارزش و درآمد برند شما را با سرعت بالایی افزایش دهد. بنابراین ، هنگامی که سیستم های بلاکچین و ERP را با هم مرتبط می کنید ، در نهایت با یک فناوری بسیار برتر عمل می کنید که می تواند تجارت شما را به اوج برساند..

 • گزارش های پیش بینی دقیق بازار را در زمان واقعی ارائه می دهد

برای یک شرکت ، پیش بینی دقیق بازار نسبتاً یک فرآیند ضروری است. بنابراین ، بسیاری از شرکت ها تمایل به دریافت سیستم های ERP برای آن دارند. در حقیقت ، سیستم های ERP عالی هستند ، اما چون آنها از نظر کیفیت کیفیت داده ها مشکل ندارند ، گاهی پیش بینی دقیق داده ها امکان پذیر نیست.

بنابراین ، بلاکچین برای ERP می تواند این سناریو را تغییر دهد و به سیستم های ERP کمک کند تا بازارها را حتی بهتر پیش بینی کنند. بیشتر از این ، فناوری های بلاکچین زیادی در بازار وجود دارد که به پیش بینی بازار اختصاص یافته است. قطعاً می توانید از آن به همراه سیستم های ERP استفاده کنید.

با فناوری پیش بینی قوی از اتصال بلاکچین با سیستم های ERP ، می توانید گزارش های دقیق تری از بازار را دریافت کنید ، حتی در زمان واقعی! بنابراین ، تجارت شرکت ها می تواند به سمت اهداف واقع بینانه و م moreثرتر حرکت کند.

 • اطلاعات یکپارچه غیرقابل تغییر را ارائه می دهد که کیفیت داده ها را افزایش می دهد

ادغام بلاکچین و ERP به شما یک سیستم تغییرناپذیر ارائه می دهد که هیچ کس نمی تواند هر طور که بخواهد تغییر دهد یا حذف کند. در واقع ، سیستم متمرکز ERP ها کاملاً آسیب پذیر و معیوب است. در این مدل ، کاربران می توانند داده ها را بعد از قرار دادن در سیستم تغییر دهند یا تغییر دهند. بنابراین ، اگر کارمندی بخواهد ، می تواند به راحتی داده ها را دستکاری کرده و از آن بهره مند شود.

با این حال ، آنها نه تنها به نفع خودشان هستند ، بلکه می توانند داده ها را خراب کنند و این منجر به کاهش کیفیت داده ها می شود. بنابراین ، با ورود بلاکچین به محض ورود اطلاعات به دفتر ، هیچ کس نمی تواند به زودی این داده ها را تغییر دهد.

بنابراین ، اکنون شما داده هایی کاملاً دقیق ، منحصر به فرد و با کیفیت بالا دارید که در هر زمان قابل تأیید هستند. قطعاً یکی از بهترین مزایای بلاکچین است.

 • یک مدل سیستم انعطاف پذیر ، قابل تنظیم و در عین حال مقاوم ایجاد می کند

خوب ، بلاکچین و یکپارچه سازی ERP یک مدل قابل تنظیم ، انعطاف پذیر و قوی ایجاد می کنند. بسیاری از فناوری های بلاکچین وجود دارد که سفارشی سازی های گسترده ای را ارائه می دهند. بسیاری از سیستم عامل های بلاکچین سازمانی مانند Hyperledger ، Enterprise Ethereum Alliance ، R3 Corda ، Quorum ، Ripple و غیره معماری ارائه می دهند که می توانید براساس نیازهای خود شکل دهید.

همچنین ، این سیستم ها می توانند به سرعت با تغییر حالات کسب و کار سازگار شوند و اطمینان حاصل کنند که در نهایت با یک سیستم منسوخ مواجه نخواهید شد. با این حال ، برای درک اینکه کدام فناوری بلاکچین را در حالی که آن را با سیستم های ERP ادغام می کنید ، انتخاب کنید ، راه خود را انتخاب کنید.

بلاکچین و سیستم ERP برای کارکرد آن باید کاملاً با یکدیگر سازگار باشند. در حقیقت ، بلاکچین می تواند سپر سیستم های ERP باشد زیرا آنها دارای سرورهای متمرکز آسیب پذیر هستند که به راحتی قابل هک هستند.

بنابراین ، به نوعی ، هر دو می توانند محیطی مقاوم و در عین حال انعطاف پذیر ایجاد کنند.

 • کارآیی را افزایش می دهد و روندها را در هر بخش ساده می کند

هرچه زمان می گذرد ، در ساخت ، روند کار پیچیده تر می شود. بنابراین ، بسیاری از شرکتها با خطاهایی روبرو هستند که نتایج پرهزینه ای را ایجاد می کنند. با این حال ، با کمک زنجیره بلوکی با ERP ، آنها می توانند به راحتی فرایندهای تجاری خود را خودکار کنند.

بیشتر از این ، آنها می توانند عملیات بین بخشی ، اطلاعات بی درنگ و راه حل ها ، از بین بردن خطاهای انسانی و بسیاری موارد دیگر را حفظ کنند. با استفاده از این فناوری جدید ، شرکت های ترکیبی می توانند از دست کار دستی خلاص شوند و کارایی خود را با سرعت بالایی افزایش دهند.

همچنین ، بلاکچین می تواند به شما کمک کند تا از فرآیندهای پیچیده و داده های نادرست همراه با بهبود زایمان خلاص شوید.

همچنین می توانید در زمان بسیار زیادی صرفه جویی کرده و سطح بهره وری خود را افزایش دهید. در حقیقت ، روند اتوماسیون بلاکچین می تواند خسارات وارده در بخشهای دیگر را جبران کند. همچنین ، کارمندان لازم نیست نگران همه جزئیات کوچک باشند و این فناوری می تواند به راحتی از بین برود.

علاوه بر این ، کارمندان همچنین می توانند از سهولت استفاده و کمترین حجم کار برخوردار شوند. بنابراین ، در دراز مدت ، شرکت ها واقعاً می توانند ارزش برند خود را افزایش دهند.

افکار نهایی: Blockchain و ERP فعلاً با هم تعامل خواهند داشت

بلاکچین با سیستم ERP یک سنگ قدم بزرگ برای بنگاه های اقتصادی است. سیستم های ERP حتی اگر با برخی مسائل همراه باشند کاملاً مثر هستند. با این حال ، این مسائل آنقدر برجسته نیستند که بلاکچین بتواند به طور کلی جایگزین ERP شود. بنابراین ، در حال حاضر ، من فکر می کنم بلاکچین به عنوان یک افزودنی برای سیستم های ERP کار می کند.

بیشتر از این ، فکر نمی کنم بلاکچین هنوز بتواند به طور کامل از شر ERP خلاص شود. بلکه یکپارچه سازی بلاکچین و ERP می تواند اتوماسیون و یکپارچگی زنجیره تأمین را تقویت کند.

تا آنجا که عملکرد بالا می رود ، بلاکچین با سهم قابل توجهی از توانایی های خود نیز همراه است. و با هم ، بلاکچین با ERP ، این فناوری می تواند به راحتی صنایع زنجیره تأمین را برای همیشه تغییر دهد.

اما ما نمی توانیم این واقعیت را فراموش کنیم که سیستم های ERP بسیار گران هستند و شرکت هایی که روی آنها سرمایه گذاری می کنند هر زمان که بخواهند نمی توانند این سیستم ها را کنار بگذارند. به همین دلیل شرکت های ERP ممکن است در طولانی مدت به توسعه نرم افزارهای بیشتری ادامه دهند.

با این حال ، پتانسیل نشان دادن زنجیره بلوک نیز در حال محبوب شدن است. و اتخاذ انبوه فقط مزایای آن را افزایش می دهد. بنابراین ، بلاکچین برای سیستم های ERP ممکن است در آینده نزدیک برجسته تر شود. به هر حال ، فکر می کنم ادغام بلاکچین و ERP می تواند بهترین گزینه در حال حاضر برای شرکت ها باشد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector