Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

Blockchain For Logistics: انقلابی در صنعت

صنعت تدارکات و حمل و نقل نیروی محرکه هر اقتصادی است. با این حال ، تغییر مداوم در ساختار اقتصادی و نیازهای تجاری باعث می شود که این بخش به شدت عقب بیفتد. بیایید ببینیم که بلاکچین برای تدارکات چگونه می تواند این سناریو را تغییر دهد و به ستون فقرات این بخش تبدیل شود.

اگرچه این بخش نیروی محرکه هر بخش مانند تولید ، زنجیره تامین ، کشاورزی است ، اما هنوز هم به دلیل تغییر در زمان کنونی ، انتظارات یک بالاترین رقم برای همیشه است. به عنوان مثال ، عدم ابتکار ، انتظارات مصرف کننده و مقررات محدودکننده در حال حاضر لطمه ای به این صنعت وارد می کند.

اگرچه بازپرداخت هنوز سودآور است اما شرکت های حمل و نقل درصد قابل توجهی از سود خود را به دلیل سرقت ، مدل تجاری ناکارآمد ، حملات سایبری ، افزایش هزینه ها و غیره از دست می دهند. در بسیاری از موارد ، سو mis مدیریت یا محموله های سرقت شده می تواند هر سال تا 50 میلیارد دلار زیان برای این شرکت ها وارد کند!

با این حال ، بلاکچین واقعاً می تواند سناریوی تدارکات را تغییر دهد. در واقع ، بلاکچین می تواند مدل تجاری شفاف و کارآمدتری را برای این بخش ارائه دهد. بیشتر اینکه ، بلاکچین می تواند به عنوان یک سیستم دفتری عمل کند ، بنابراین برای ردیابی حمل و نقل کاملاً مناسب است.

بنابراین ، این راهنما بر نقش blockchain در تدارکات و نمونه های واقعی blockchain در عمل تمرکز خواهد کرد.

اکنون ثبت نام کنید:دوره Blockchain رایگان

Contents

بلاکچین برای لجستیک: چرا لجستیک عقب است?

بلاکچین در صنعت تدارکات

افزایش هزینه های حمل و نقل

این یکی از موضوعات مهم این بخش است. در حقیقت ، حمل و نقل درصد عمده ای از کل هزینه ها را تشکیل می دهد. به عنوان مثال ، 30٪ از کل هزینه ها را پوشش می دهد ، که به دلیل افزایش هزینه سوخت می تواند تا 50٪ نیز افزایش یابد. موضوعات اصلی این است که راه حل هایی برای حل این مشکل وجود دارد ، اما بدون هزینه تأثیری بر جنبه های دیگر.

به عنوان مثال ، می توانید شرکت های مخابراتی را کاهش دهید ، اما در این صورت ممکن است خطر وابستگی بیش از حد داشته باشید. بیشتر ، شما می توانید محموله ها را ادغام کنید ، اما خطر تاخیر در تحویل را تهدید می کند.

به همین دلیل این بخش به ابزار دیگری نیاز دارد که بتواند به آنها در مدیریت همه این مسائل کمک کند.

فرآیندهای تجاری ناکارآمد

نقص مهم دیگر این بخش این است که فرایندهای تجاری بسیار ناکارآمد هستند. طبق یک نظرسنجی ، اکثریت قریب به اتفاق شرکت ها برای بهبود روند تجارت و کاهش هزینه ها به شرکای 3PL خود وابسته هستند.

با این حال ، صنعت تدارکات هنوز عقب مانده است زیرا آنها هنوز در این دوره های تغییر تلاش می کنند از مدل های قدیمی کسب و کار پیروی کنند. حفظ ثبات ، انعطاف پذیری و ریسک پذیری برای موفقیت به برنامه ریزی استراتژیک نیاز دارد. اما ، به دلیل عدم برنامه ریزی کارآمد ، این بخش باید با خسارات مقابله کند.


کیفیت خدمات پایین مشتری

خدمات مشتری بخشی جدایی ناپذیر از تدارکات است. در واقع ، بازار پویا با یک زنجیره تأمین پیچیده تر و انتظارات زیاد مشتری روبرو است. بنابراین ، در هر دو مورد ، انجام تحویل در زمان مناسب و با حفظ کیفیت مهم است.

همچنین ، در بسیاری از موارد ، مصرف کنندگان می خواهند ارائه دهنده تدارکات بسیاری از مسائل مربوط به محصولات را حل کند. بنابراین ، شرکت تدارکات نیاز به استخدام یک فرد ماهر دارد که می تواند این مشکلات را بدون مشکل حل کند. با این حال ، در حال حاضر ، صنعت تدارکات زیرساختی برای پشتیبانی از همه این خواسته ها ندارد. و بنابراین ، آنها با رضایت کم مشتری به پایان می رسند.

عدم شفافیت در زنجیره تأمین

مسئله این است که این صنعت میزان دید مورد نیاز شما را برای ادامه کار هرچه بیشتر با کارآیی فراهم نمی کند. همچنین ، عدم شفافیت در داخل زنجیره تامین باعث تولید محصولات تقلبی می شود. بیشتر از آن ، زیرا هیچ ردیابی محموله در محل وجود ندارد ، در بسیاری از موارد ، تحویل کالا به موقع انجام نمی شود.

بنابراین ، این یک مسئله عظیم می شود زیرا یک مهلت فراموش شده می تواند مهلت هایی را که پس از آن می آیند ، فلج کند. همچنین ، مدیریت موجودی کالا یا مدیریت انبار نیز باید بازی را افزایش دهد.

کاهش دسترسی به زنجیره تأمین مالی

امور مالی زنجیره تأمین در بحث تدارکات سهم بزرگی دارد. در واقع ، این به شرکت ها کمک می کند تا در مواقعی که تنش ها یا وظایف ژئوپلیتیک نامشخص هستند ، یک تجربه روان داشته باشند. بیشتر از آن ، دسترسی به چنین نوع مالی واقعاً امکان اطمینان از تولید بهتر این شرکتها را فراهم می کند.

به طور معمول ، برای پرداخت حسابرسی بار ، حساب باز و اعتبار اسنادی به مالی نیاز دارید. با این حال ، اطمینان از اینکه هر عنصر به موقع جریان نقدی را دریافت می کند کار دشواری است. هرگونه تأخیر در پرداخت ، بر کلیه حمل کنندگان و نتایج تأثیر خواهد گذاشت.

همچنین بخوانید:فناوری Blockchain توضیح داده شده: یک اکوسیستم غیرمتمرکز

تأثیر سوverse اقتصاد

این نشان دهنده مسائل سیاسی یا عدم اطمینان ، عملکرد پایین تولید ، تورم ، افزایش شاخص قیمت مصرف کننده و غیره است. اساساً همه این عناصر بر تعداد خدمات و محصولات تأثیر می گذارند و در نهایت بر نیاز به تدارکات تأثیر می گذارند.

بنابراین ، وقتی اقتصاد ثبات نداشته باشد ، به یک مسئله عظیم تبدیل می شود ، زیرا ادامه کار در شرایط بحرانی را برای شرکت های تدارکاتی دشوار می کند..

کمبود راننده

مسئله عظیم دیگر این بخش کمبود رانندگان یا کاندیداهای ماهر در صحنه تدارکات است. در حقیقت ، دولت ها تمایل دارند بسیاری از مقررات را وضع کنند ، به همین دلیل شرکت ها هنگام انتخاب رانندگان باید انتخاب بیشتری داشته باشند.

هر نوع مغایرت ناشی از پایان راننده بر شرکت تأثیر منفی می گذارد. بنابراین ، بازرسی از هر راننده و تهیه اطمینان از اینکه آنها مطابق با قوانین عمل می کنند ، دردسر ساز است. در بسیاری از موارد ، شرکت ها نمی توانند رانندگان را ردیابی کنند و می توانند از این نقص استفاده کنند.

مقررات پیچیده دولت

همانطور که قبلاً می دانید ، دولتها می توانند مقررات زیادی را در مورد محموله های جهانی وضع کنند ، زیرا قدرت تعریف قوانین را دارند. هر کالایی قبل از ورود به فروشگاه باید از نظر ایمنی و کیفیت مختلف بررسی شود. در بسیاری از موارد ، شرکت تدارکات مجبور است با این تعداد زیاد رویه مقابله کند. با این حال ، مسئله اصلی همه این فرایندها زمان بر و پر از اشتباه است.

همچنین ، در بسیاری از موارد ، فساد ریشه عمیقی در سیستم دارد که در دراز مدت مشکلات بیشتری ایجاد می کند.

پایداری کم

از آنجا که بخش تدارکات به شدت به وسایل نقلیه مختلف برای تحویل وابسته است ، آنها مجبورند مقدار زیادی انتشار کربن را که اتفاق می افتد در نظر بگیرند. در حال حاضر ، دولت ها در تلاشند تا میزان انتشار و رد پای کربن را کاهش دهند. بنابراین ، شرکت ها اکنون باید مسیرهای خود را بهینه کنند ، میزان انتشار را ردیابی کنند و حتی سوخت های جایگزین را انتخاب کنند.

این نه تنها یک رویکرد پرهزینه است ، بلکه پیگیری روند کار نیز بسیار دشوار است.

استفاده از فناوری میراث

هم اکنون ، بخش لجستیک از یک سیستم شبکه قدیمی استفاده می کند ، که مستعد خطا است. در حقیقت ، به نظر می رسد این سیستم های قدیمی توانایی شرکت ها را محدود می کنند. همچنین ، این سیستم ها کند هستند و تمایل به کاهش بهره وری دارند.

به همین دلیل لجستیک برای افزایش بهره وری و صرفه جویی در وقت و هزینه نیاز به ارتقا به فناوری پیشرفته تر دارد. اینترنت اشیا یا رباتیک می تواند کمک کند ، اما اینها همچنین به یک سیستم فایروال خوب یا یک شبکه محافظ نیاز دارند که از مجرمان اینترنتی جلوگیری کند.

آیا می خواهید در مورد نقش بلاکچین در تدارکات بیشتر بدانید؟ همین حالا بیشتر از راهنمای ما در مورد بلاکچین در تدارکات بیشتر بخوانید!

مزایای Blockchain در تدارکات

مزایای بلاکچین در تدارکات فوق العاده است. در حقیقت ، بلاکچین می تواند ویژگی های زیادی را برای این بخش ارائه دهد ، که به طور کلی تولید کلی این صنعت را افزایش می دهد. به عنوان مثال ، بلاکچین می تواند زنجیره تأمین را شفاف سازی کند. بنابراین ، هر نوع فعالیت در زنجیره تأمین در دفتر ثبت می شود و برای همه قابل دسترسی است.

یکی دیگر از مزایای بلاکچین در تدارکات ، فرآیند ردیابی است. در حقیقت ، بلاکچین برای صنعت تدارکات می تواند ردیابی محموله ها را از خط تولید به دست مصرف کننده ارائه دهد. بنگاه های اقتصادی حتی می توانند محل حمل و نقل خود را ردیابی کرده و از تحویل به موقع محموله اطمینان حاصل کنند.

همچنین ، زیرساخت های غیرمتمرکز می توانند سرانجام برای همیشه از هرگونه مغایرت موجود در اکوسیستم خلاص شوند. اگرچه ساختار غیرمتمرکز تا حدودی برای شرکتهای سازمانی مناسب نیست ، اما این ویژگیها هنوز می توانند به شکوفایی مناسب این بخش کمک کنند.

ما اعتقاد داریم بهترین راهی که می تواند به این بخش کمک کند طی یک فرآیند سریع تر معامله است. از آنجا که این صنعت در هر مرحله به میزان زیادی به پرداخت به موقع بستگی دارد ، بنابراین پرداخت سریعتر می تواند باعث تغییر خروجی و صرفه جویی در وقت زیادی شود.

بنابراین ، با استفاده از بلاکچین ، می توانید معامله را در عرض چند ثانیه به جای اینکه روزها و هفته ها برای پردازش آن وقت صرف کنید ، انجام دهید.

اگر می خواهید ، می توانید از این مقاله یا راهنما به عنوان بلاکچین در تدارکات pdf برای مطالعه بیشتر در مورد موضوع استفاده کنید.

بلاکچین می تواند مزایای بسیاری را برای سایر بخشها نیز فراهم کند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آن ، به راهنمای ما در مورد مزایای فناوری بلاکچین مراجعه کنید.

8 مورد مناسب استفاده از Blockchain برای تدارکات

موارد استفاده زیادی از بلاکچین در تدارکات وجود دارد. بیایید بهترین موارد استفاده از بلاکچین را در اکوسیستم حمل و نقل و تدارکات ببینیم.

ردیابی بهتر کالا

استفاده از زنجیره بلوک در تدارکات و زنجیره تامین می تواند به شما کمک کند تا راحت تر بار را ردیابی کنید. در حال حاضر ، تقاضا برای سفارش و تحویل همان روز در حال افزایش است. بنابراین ، وقتی صحبت از شرکت های تدارکاتی می شود ، یک مسئله عظیم است زیرا آنها توانایی پاسخگویی به نیازهای این افزایش تقاضا را ندارند.

با این حال بسیاری از شرکت های حمل و نقل بار در حال تلاش برای سرمایه گذاری در فناوری ردیابی خوب هستند ، اما امنیت این فناوری ها جای سوال دارد.

همچنین ، از آنجا که این فناوری ها فرآیند احراز هویت ایمنی ندارند ، مجرمان اینترنتی یا افراد بد همیشه از اطلاعات شبکه بهره می برند.

Blockchain در اینجا واقعاً می تواند سناریو را تغییر دهد. از آنجا که بلاکچین یک کانال تأیید اعتبار مناسب با تأیید ارائه می دهد ، اکنون هیچ کس نمی تواند داده ها را دستکاری کند.

همچنین ، همانطور که می توانید کلیه تحویلات خود را پیگیری کرده و تحویل ها را در زمان واقعی ردیابی کنید ، واقعاً می تواند تجربه بهتر مصرف کننده را برای صنعت تدارکات تضمین کند.

امنیت دستگاههای اینترنت اشیا ((اینترنت اشیا) برای افزایش کارایی

همانطور که قبلاً می دانید ، بسیاری از شرکت ها از دستگاه های اینترنت اشیا to برای ردیابی محصولات یا حفظ کیفیت دائما استفاده می کنند. با این حال ، این دستگاه های اینترنت اشیا مستعد حملات سایبری هستند زیرا تمایل دارند از سرورهای ابری برای برقراری ارتباط با یکدیگر استفاده کنند که این یک فرآیند آسیب پذیر است.

بنابراین ، در اینجا ، زنجیره بلوک در تدارکات و زنجیره تامین می تواند امنیت این دستگاه های اینترنت اشیا را فراهم کند و تمام داده های حاصل از همه این دستگاه ها را کنترل کند. بیشتر ، همچنین می تواند به تجزیه و تحلیل و طبقه بندی تمام داده های این دستگاه ها برای ایجاد تغییر در استراتژی تجارت کمک کند.

پیگیری موثر حمل و نقل

اهمیت ردیابی محموله ها بسیار زیاد است. بدون کانال های ردیابی مناسب ، انجام تحویل یا زمان بندی تحویل به موقع کاملاً غیرممکن است. با این حال ، این یک مسئله عظیم است ، زیرا در بسیاری از موارد ، محموله ها می توانند مسیری را طی کنند که در نهایت منجر به تحویل دیررس شود.

در حقیقت ، بلاکچین در تدارکات و زنجیره تامین می تواند ردیابی محموله ها را از خط تولید به دست مصرف کننده ارائه دهد. بنگاه های اقتصادی حتی می توانند محل حمل و نقل خود را ردیابی کرده و از تحویل به موقع محموله اطمینان حاصل کنند.

باز هم ، این می تواند به خرید هر وسیله نقلیه دست دوم کمک کند و اطلاعات مربوط به عملکرد گذشته ورود به سیستم را تأیید کند. بنابراین ، می بینید ، به طور کلی ، یک پیروزی عالی برای همه است.

اکنون ثبت نام کنید:دوره حرفه ای Blockchain Professional (CEBP)

حمل و نقل بهتر

مانند اعتبار سنجی وسیله نقلیه دست دوم ، بلاکچین می تواند تمام سوابق راننده را برای هر شرکت مخابراتی جدید تأیید کند. در حقیقت ، این فرآیند کاملاً زمان بر و پر دردسر است. بیشتر اینکه ، با توجه به اینکه زمان زیادی طول می کشد ، شرکت با مشکلات خاصی نیز روبرو می شود.

به عنوان مثال ، یک کارگزار می تواند در یک مکان بسیار خاص به ظرفیت بار برسد. بنابراین ، او می تواند حامل جدید را برای تعیین آن شناسایی کند اما نمی تواند آن را پردازش کند تا زمانی که شغل به درستی انجام شود. در واقع ، در مواقع بحرانی ، می تواند مسائل بیشتری ایجاد کند.

با این حال ، از آنجا که بلاکچین کاملاً قادر به حل مشکل است ، هر فرآیند پردازنده جدید راننده می تواند در عرض چند دقیقه اتفاق بیفتد. بنابراین ، قابلیت ردیابی بلاکچین برای لجستیک می تواند به شما کمک کند تا تمام فرایندهای پردازنده را به روشی مناسب و مناسب دنبال کنید.

ارتباطات خودرو با خودرو

یکی دیگر از موارد مهم استفاده از زنجیره بلوک گزینه ارتباط بین خودرو است.

بسیاری از شرکت ها در حال حاضر ارتباطات V2V را در سیستم خود ادغام می کنند. بنابراین ، وسایل حمل و نقل باری می توانند با یکدیگر ارتباط برقرار کرده و برای بهبود ایمنی ، صرفه جویی در مصرف سوخت و وقت ، یک دسته تشکیل دهند. با این حال ، امنیت این اطلاعات واقعاً پایین است و برای نگهداری به یک کانال مناسب نیاز دارد.

در حقیقت ، بلاکچین برای گزینه های ردیابی لجستیک می تواند به سرعت تمام داده های فرایندهای ارتباطی خودرو به خودرو را ایمن کرده و به شرکت ها کمک کند تا اطلاعات را به طور کارآمد تنظیم کنند. بنابراین ، شرکت ها همچنین می توانند با استفاده از این فناوری تمام داده ها را از هرگونه حمله سایبری در امان نگه دارند.

بارگذاری قابل اطمینان بارگذاری

این یکی از مشکلات مهم هر شرکت لجستیکی است. بسیاری از شرکت ها به طور مداوم نگران تخته های بار هستند زیرا این داده ها دستکاری می شوند ، کپی می شوند یا حتی پر از خطا می شوند. این می تواند نمایشی غیر قابل اعتماد از خواسته های مصرف کننده ایجاد کند.

بدون بلاکچین ، احتمال تکثیر و خطا همچنان افزایش خواهد یافت زیرا دیگر نمی توان به صورت دستی آن را کنترل کرد. اما با قابلیت ردیابی blockchain برای لجستیک ، حمل کنندگان می توانند به طور مستقیم مهر زمان را در زنجیره بلوک به روز کنند. همانطور که تمام اطلاعات موجود در بلاکچین تأیید می شود ، هیچ خطایی یا کپی وجود ندارد.

بنابراین ، این یک سود بزرگ برای شرکت و حمل و نقل است.

بیشتر بخوانید:Blockchain در ساخت: راهنمای توانمندسازی صنایع

کاهش هزینه با استفاده از قراردادهای هوشمند

یکی دیگر از موارد عالی استفاده از زنجیره بلوک برای تدارکات ، استفاده از قراردادهای هوشمند در هر مرحله است. همانطور که قبلاً می دانید ، صنعت لجستیک در چندین مرحله با بسیاری از معاملات انجام می شود. اگر حتی یکی از تأخیرها رخ دهد ، کل سیستم می تواند از هم بپاشد. با این حال ، معمولاً پردازش این معاملات به زمان زیادی نیاز دارد.

اما اگر در هر مرحله شروع به استفاده از قراردادهای هوشمند کنید ، می توانید طی چند ثانیه کل روند را ساده کنید. بیشتر اینکه شما با خلاص شدن از شر واسطه در هزینه های زیادی صرفه جویی می کنید. در صورت شروع استفاده از قراردادهای هوشمند در هر مرحله ، بهترین قسمت این است که می توانید تمام فرایندها را از بلاکچین خودکار کنید.

افزایش نقدینگی در زنجیره تأمین لجستیک

برنامه های زیادی با اکوسیستم بلاکچین موجود در بخش تدارکات وجود دارد. همه اینها تلاش می کنند تا با موضوع اصلی این بخش ، یعنی نقدینگی ، انعطاف پذیری و عملکرد ، مقابله کنند. کاهش میزان نقدینگی در این بخش کاملاً نگران کننده است زیرا انواع مختلفی را به وجود می آورد.

اما با استفاده از بلاکچین می توانید به سرعت مشکل را برای همیشه حل کنید. در حقیقت ، بلاکچین توانایی افزایش نقدینگی در زنجیره تأمین این بخش را دارد. بنابراین ، این می تواند به معنای نقدینگی راننده یا نقدینگی حامل و غیره باشد. همچنین ، بلاکچین می تواند تمام عناصر این بخش را تأیید کند تا اطمینان حاصل کند که هر عنصر در نقطه قرار دارد.

در صورت تمایل می توانید از این مقاله یا راهنما به عنوان بلاکچین در تدارکات pdf برای مطالعه بیشتر در مورد موضوع استفاده کنید.

آیا می خواهید موارد بیشتری را برای استفاده از بلاکچین بررسی کنید؟ در حال حاضر 20 مورد برتر استفاده از بلاکچین را بررسی کنید!

شرکتهایی که از بلاکچین در صنعت لجستیک استفاده می کنند

شما فقط در مورد پیامدهای واقعی این فناوری در تعجب هستید. کاملاً طبیعی است که نسبت به آن بدبین باشید. اما برای کمک به درک کامل عمق این فناوری ، لیستی از شرکت های سازمانی در صنعت تدارکات را که از فناوری بلاکچین استفاده می کنند ، تهیه کرده ایم..

یو پی اس

UPS یک شرکت بزرگ حمل و نقل آمریکایی است که از بلاکچین در صنعت تدارکات استفاده می کند. در حقیقت ، آنها با Inxeption بر روی یک بستر بلاکچین کار می کنند که زنجیره تأمین بازرگان آنها را بهبود می بخشد. بیشتر نام این پلتفرم Inxeption Zippy است و به زودی روشنایی روز را مشاهده می کند.

این بستر به شرکت ها کمک می کند تا کالاهایی را برای مشتریان خود لیست کنند ، به بازار عرضه کنند و حتی توزیع کنند. بنابراین ، این یک پیروزی بزرگ برای صنعت تدارکات است.

DHL

DHL یکی دیگر از زنجیره های بلوک در نمونه های تدارکاتی است که از این فناوری برای بهبود این بخش استفاده می کند. در واقع ، آنها با Accenture در این زمینه کار می کنند. آنها اثبات مفهومی دارند که به ردیابی دارو از تولید به مصرف کننده کمک می کند.

این کار عمدتا فرآیندی را که در حوزه قضایی تدارکات است به جای فرآیند تولید ، ردیابی می کند.

جی بی حمل و نقل هانت

J.B. Hunt Transport یکی دیگر از نمونه های بلاکچین در تدارکات است. در واقع ، آنها با BiTA یا Blockchain در Transport Alliance کار می کنند. آنها به همراه این کنسرسیوم قصد دارند استانداردهای بلاکچین را برای تدارکات توسعه دهند و به صنعت در مورد این فناوری جدید آموزش دهند. آنها معتقدند بلاکچین راه حلی برای تمام مسائلی است که در حال حاضر این بخش با آن روبرو است.

C.H. رابینسون

C.H. رابینسون یکی دیگر از نمونه های بلاکچین در تدارکات است. در واقع ، این شرکت یک غول عظیم 3PL است. این شرکت همچنین با همکاری Blockchain in Trucking Alliance (BiTA) استانداردهای خاصی را برای این صنعت تدوین می کند. همچنین ، آنها در حال کار بر روی بستری هستند که می تواند به آنها در بهبود کارایی کمک کند.

بلاکچین می تواند به شما کمک کند تا تجارت خود را تقویت کنید. اکنون پروژه بلاکچین خود را با استفاده از استراتژی نهایی اجرای بلاکچین شروع کنید!

Penske Logistics

Penske Logistics شرکت دیگری است که از بلاکچین برای صنعت تدارکات استفاده می کند. در واقع ، این شرکت می خواهد توسعه سیستم عامل های بلاکچین را در صنعت حمل و نقل افزایش دهد تا بتوانند برنامه های بیشتری را در بازارها ایجاد کنند..

در حال حاضر ، ما از پلت فرم دقیق اطمینان نداریم ، اما می دانیم که آنها روی تدارکات مواد غذایی و نوشیدنی خود کار خواهند کرد.

صنایع NFI

شرکت دیگری از بلاکچین برای بخش تدارکات استفاده می کند – NFI. در واقع ، این شرکت در حال کار با Blockchain in Transport Alliance (BiTA) است. بیشتر ، آنها می خواهند از این کنسرسیوم برای استفاده از فرصت های موجود و گسترش فعالیت های مختلف فن آوری ، از جمله بلاکچین استفاده کنند..

ژئودیس

GEODIS شرکت دیگری است که از زنجیره بلوک برای صنعت تدارکات استفاده می کند. در اینجا ، آنها برای تعمیر و نگهداری انبار با Project Verte همکاری می کنند. Project Verte در واقع یک پلت فرم تجارت الکترونیکی است که می خواهد فرصت های انبارداری را برای مارک های متوسط ​​تا کوچک فراهم کند. بنابراین ، همکاری در این دو گروه فرصت های بیشتری را برای مارک های کوچکتر در پی خواهد داشت.

FedEx

FedEx همچنین از بلاکچین برای اهداف لجستیکی استفاده می کند. در حقیقت ، آنها می خواهند بلاکچین را در سیستم خود ادغام کنند ، و همچنین اثبات اولیه دوره آزمایش مفاهیم را تکمیل کردند. به گفته آنها ، این آزمون موفقیت بزرگی داشت و اکنون آنها به دنبال تجربه کامل هستند.

Ceva Logistics

Ceva Logistics شرکت دیگری است که از بلاکچین برای موارد استفاده از لجستیک استفاده می کند. در واقع ، Ceva یک غول تدارکات ثبت شده در سوئیس است. بیشتر ، آنها اکنون با IBM و Maersk بر روی سیستم عامل جدید TradeLens خود کار می کنند.

بهترین قسمت این است که آنها می خواهند تجربه زنجیره تأمین را افزایش دهند و همچنین می خواهند شفافیت را در مدل کسب و کار خود بگنجانند.

شرکت های ورنر

Werner Enterprises همچنین از فناوری بلاکچین برای بخش تدارکات استفاده می کند. در حال حاضر ، آنها با Blockchain in Transport Alliance (BiTA) همکاری می کنند تا اطمینان حاصل کنند که تمام اجرای blockchain در این بخش از همان دستورالعمل ها و قوانین پیروی می کند. همچنین ، آنها می خواهند از آن برای مدیریت بار خود استفاده کنند.

بیشتر بخوانید:50 شرکت برتر با استفاده از فناوری Blockchain

نتیجه

اکنون که دانستید بلاکچین در تدارکات چیست ، می توانید درک کنید که چگونه بلاکچین می تواند سناریوی این بخش را تغییر دهد. در حقیقت ، بلاکچین هنوز یک فناوری جدید است که از هم اکنون به ارتقا بیشتری نیاز دارد. هنوز هم توانایی مدیریت کامل همه مسائل را دارد.

بنابراین ، اگر می خواهید بلاکچین را برای شرکت تدارکات خود استفاده کنید ، قطعاً باید نحوه کار این فناوری را بفهمید. اگر شما فقط یک تازه کار هستید و می خواهید در مورد این فن آوری از یک متخصص حرفه ای یاد بگیرید ، ما توصیه می کنیم با دوره Blockchain رایگان ما شروع کنید.

سفر blockchain خود را شروع کنید و شرکت تدارکات خود را به ارتفاعات جدید برسانید.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector