Blockchain in Retail: از موارد و برنامه های بالقوه استفاده کنید

بلاکچین می تواند فرصت های زیادی برای صنایع خرده فروشی فراهم کند. بیایید نگاه دقیق تری به نقش بلاکچین در صنعت خرده فروشی بیندازیم.

صنایع خرده فروشی حتی سال گذشته قبل از بروز همه گیری همه گیر در جهان در حال رونق بود. اگرچه بسیاری از شرکت های خرده فروشی امکانات خرید آنلاین را ارائه می دهند ، درآمد اصلی از فروشگاه های فیزیکی آنها است. با این وجود ، پس از فراگیر شدن همه گیرها ، خرده فروشان با برخی از مسائل مهم مانند حفظ زنجیره تأمین ، فروش محصولات ، افتتاح فروشگاه ها و حفظ امنیت همه مشتریان و کارمندان روبرو شدند..

با این حال ، اگر این صنعت از همان ابتدا از فناوری بلاکچین استفاده کند ، می توان از این موارد جلوگیری کرد. در حقیقت ، قابلیت اطمینان ، پایداری و کیفیت ردیابی و کمک به زنجیره بلوک در فرآیندهای مدیریت می تواند به صنایع خرده فروشی نهایت دیجیتالی سازی مورد نیاز را ارائه دهد..

بنابراین ، زمان آن فرا رسیده است که صنایع خرده فروشی با جدیت بیشتری بر روی بلاکچین تمرکز کرده و شروع به ادغام آن در سیستم های قدیمی خود کنند. بنابراین ، در این راهنما ، ما به چرایی نیاز صنعت خرده فروشی به بلاکچین و اینکه بلاکچین چگونه می تواند همه مشکلات را حل کند ، خواهیم پرداخت.

اکنون ثبت نام کنید:دوره Blockchain رایگان

Blockchain In Retail: آیا این صنعت واقعاً به Blockchain نیاز دارد?

طبیعی است که بپرسیم آیا این صنعت واقعاً به بلاکچین نیاز دارد یا خیر. در واقع ، به نظر می رسد که بخش خرده فروشی در مقایسه با سایر بخش ها عملکرد خوبی دارد. با این حال ، این صنعت با بسیاری از مسائل داخلی سروکار دارد که باید زودتر از دیرتر به آنها پرداخته شود. این دلیل عمده ای است که در حال حاضر این صنعت به تغییر مانند زنجیره بلوک نیاز دارد. اجازه دهید موارد احتمالی را بررسی کنیم.

بلاکچین در بازار خرده فروشی

تغییر انتظارات مصرف کننده

صنعت خرده فروشی مجبور است با بسیاری از عناصر فرار مقابله کند و یکی از این موارد انتظارات مصرف کننده است. در واقع ، به نظر می رسد انتظارات مصرف کننده کاملاً سریع تغییر می کند ، که همگام با آن دشوار است. فقط عناصر زیادی وجود دارد که باعث تغییر ذائقه مصرف کنندگان در یک شب می شود. به عنوان مثال ، ممکن است بخش خوبی از مصرف کننده کالایی را امروز دوست داشته باشد ، روز بعد ممکن است افکار متفاوتی داشته باشد و حتی ممکن است برخی دیگر محصول را دوست نداشته باشند.

تغییر فصل ، مناسبت ها ، تعطیلات ، روندها برخی از عوامل مهم در این امر است. بنابراین ، صنعت خرده فروشی باید به اندازه کافی هوشمند باشد تا بتواند همه این اطلاعات را درک کند. با این وجود هنوز هم پیش بینی های دقیق تا امروز امکان پذیر نیست.

حفظ وفاداری مشتری ضعیف

برای ایجاد وفاداری به مارک خوب ، باید تجربه مشتری خوبی داشته باشید. در واقع ، یکی از برجسته ترین موضوعات خرده فروشان این است که مشتریان قدیمی خود را از دست می دهند ، فکر می کنند که آنها می توانند به راحتی جایگزین شوند. ما می دانیم که برخورد با مصرف کنندگان در بعضی مواقع ممکن است سخت شود. اما عمل رها کردن فقط بعداً ممکن است شما را آزار دهد.


به عنوان مثال ، اگر این طرز فکر را ادامه دهید ، مقیاس بخشیدن به تجارت خود دشوارتر خواهید بود. اگرچه تبلیغات یا پیشنهادهای فروش یا تخفیف های ویژه می تواند به مشتریان قدیمی شما کمک کند تا احساس خواسته شوند ، اما در حال حاضر هنوز کافی نیست زیرا بیشتر اوقات ، خرده فروشان موفق به ارائه پیشنهادات شخصی نمی شوند.

ارتباط داخلی ناکارآمد

این بیشتر برای شرکت های بزرگ خرده فروشی مناسب است زیرا به نظر می رسد تقسیمات زیادی وجود دارد. بنابراین ، حفظ این تقسیم بسیار زیاد در عین حال پرهزینه و پیچیده است. بنابراین ، صرف پیچیدگی مدیریت و بهره برداری از این بخشها با برقراری ارتباط داخلی ممکن است در بعضی مواقع امکان پذیر نباشد.

در نتیجه ، عدم ارتباط بین بخش ها می تواند روند کسب و کار را همراه با کاهش رضایت مصرف کننده مختل کند. بدون وجود سیستم مناسب برای خودکار سازی این ارتباطات ، هیچ راه مناسبی برای حفظ این مشکل وجود ندارد. بنابراین ، آنها نیاز به کمک فن آوری ها دارند.

بدون استفاده از فن آوری های پیشرفته

خوب ، بسیاری از فناوری ها به طور خاص برای مشاغل خاص ساخته شده اند و در صورت استفاده صحیح می توانند به ارتقا benefits مزایای اضافی کمک کنند. با این حال ، شرکت های خرده فروشی کاملاً از این روند عقب هستند. حتی تا به امروز ، بسیاری از خرده فروشان حتی حضور مستقیمی ندارند. بنابراین ، آنها به شدت عقب می روند.

در حقیقت ، آنها هنوز از روش قدیمی استفاده می کنند که مدت ها قبل منقضی شده است. همچنین ، در بسیاری از موارد ، خرده فروشان استفاده از فناوری را کاری دشوار می دانند و توانایی استفاده صحیح از آن را ندارند.

باز هم ، برخی از شرکت های خرده فروشی برای انتخاب فناوری مورد نیاز تصمیمات اشتباهی می گیرند. این می تواند منجر به ناکارآمدی و هدر رفت پول به عنوان راه حلی برای دیگر مشاغل شود که نمی توانند سود مشابه خرده فروشی را ارائه دهند.

موارد بیشتر مشابه را کاوش کنید:اهمیت بلاکچین در صنعت بیمه

استراتژی بازاریابی مدرن ضعیف

بله ، بسیاری از شرکت های خرده فروشی به آرامی در حال ورود به حوزه بازاریابی آنلاین هستند. اما فقدان دانش کافی در مورد موضوع باعث می شود که آنها در نهایت سرمایه زیادی را صرف تولید کنند. در واقع ، شما فقط نمی توانید به بازاریابی شبکه های اجتماعی پایبند باشید. روش های مختلفی وجود دارد که می توانید محصولات خود را به مشتریان بازاریابی کنید.

بیشتر از این ، امروزه مشتریان عاشق تعامل شخصی با مارک های شخصی خود هستند. بنابراین ، مگر اینکه بتوانید این ویژگی را به آنها ارائه دهید ، ممکن است به زودی علاقه آنها به نام تجاری شما از بین برود. باز هم ، شرکت های خرده فروشی می توانند گاهی اوقات محصولات را بیش از حد به بازار عرضه کنند ، که این باعث عدم رضایت مشتری می شود.

کلاهبرداری و کالاهای تقلبی

یکی از مهمترین موضوعات این صنعت افزایش میزان فعالیتهای متقلبانه و کالاهای تقلبی است. نه تنها کالاهای تقلبی بسیار زیادی در بازار وجود دارد که اعتبار شرکت های خرده فروشی را از بین می برد ، بلکه فعالیت های کلاهبرداری داخلی نیز به ضرر درآمد است..

در حقیقت ، شناسایی کالاهای تقلبی دشوارتر می شود ، این به معنای عدم رضایت بیشتر مصرف کننده است. بدون پرداختن صحیح به این موضوع ، مشتری و خرده فروش هم پول با ارزش خود را از دست می دهند. بنابراین ، شرکت های خرده فروشی باید هرچه سریعتر این مسئله را حل کنند.

هک های سایبری

افزایش تعداد هک های سایبری گلوگاه دیگری برای شرکت های خرده فروشی است. در حقیقت ، اکثر شرکت های خرده فروشی از یک مدل شبکه سرور مشتری-سرور استفاده می کنند که رک و پوست کنده کاملاً آسیب پذیر است. بنابراین ، هک کردن سرورها و سرقت اطلاعات مهم تقریباً آسان است. بعلاوه ، هر شرکت خرده فروشی اطلاعات مربوط به مشتریان خود را نگهداری می کند ، دستکاری این داده ها و دسترسی به اطلاعات کارت اعتباری یا حساب بانکی آنها کاملاً آسان است. این می تواند به سرعت یک نقض امنیتی بزرگ شود که منجر به از دست دادن درآمد زیادی می شود. بیشتر از این ، این بدان معناست که مصرف کنندگان نمی توانند به شما با داده های خود اعتماد کنند ، که برای برند شما تأثیر خوبی نیست.

تورم قیمت خرده فروشی

امروزه مصرف کنندگان برای وسایل ضروری زندگی روزمره خود باید بیشتر و بیشتر هزینه کنند. بنابراین ، تمایل دارند که هزینه کمتری برای بودجه اقلام لوکس پس انداز کنند. با این حال ، قیمت های خرده فروشی و نوسانات برچسب های قیمت سنگین ، مشتری را از هزینه کردن منصرف می کند. بنابراین ، خرده فروشان باید پیشنهادات یا تخفیف های ویژه ای را برای جلب مشتریان در خرید محصولات ارائه دهند.

با این حال ، شرکت های خرده فروشی در حال حاضر حتی نمی توانند از پس هزینه های بالا برآیند. اما چرا؟ خوب ، عدم اتوماسیون و برنامه ریزی مناسب می تواند منجر به هزینه های بیشتری در تولید شود که این امر قیمت های خرده فروشی را نیز افزایش می دهد.

بنابراین ، اگر می خواهید مقیاس بندی کنید ، حفظ نرخ بالاتر از انتظارات مصرف کننده استراتژی خوبی نیست.

اکنون ثبت نام کنید:دوره حرفه ای Blockchain Professional (CEBP)

مزایای بلاکچین خرده فروشی چیست?

استفاده از بلاکچین در خرده فروشی فواید زیادی دارد. برخی از این مزایا منحصر به فرد است و تنها درصورت امکان استفاده از این فناوری در صنعت امکان پذیر است. با این حال ، با کمک blockchain ، این صنعت می تواند به زودی و در کمترین زمان از همه موانع عبور کند. بیایید ببینیم چه مزایایی دارد –

مدیریت موجودی مناسب

همانطور که قبلاً می دانید ، شرکتهای خرده فروشی اگر بخواهند کارایی کلی خود را افزایش دهند ، به مدیریت موجودی مناسب نیاز دارند. در واقعیت ، هیچ سقوطی به همراه ندارد. این شرکت ها فقط می توانند از مزایای آن استفاده کنند زیرا مدیریت موجودی به آنها کمک می کند محصولات و تاریخ انقضا و علائق مصرف کننده را ردیابی کنند.

بلاکچین در بازار خرده فروشی می تواند به شرکت ها کمک کند تا موجودی های خود را به طور موثرتری مدیریت کنند. بیشتر از این ، باعث صرفه جویی زیادی در هزینه های آنها خواهد شد ، زیرا می تواند روند کمبود محصول یا مازاد محصول را بر اساس تقاضای مصرف کننده در زمان واقعی خودکار کند. ما معتقدیم که این یک مورد استفاده عالی برای صنعت خرده فروشی است.

استفاده از رمزنگاری به عنوان روش پرداخت

یکی دیگر از کاربردهای عالی بلاکچین در بازار خرده فروشی ، روش های پرداخت رمزنگاری است. همانطور که قبلاً می دانید ، در حال حاضر بازارهای ارزهای رمزپایه در حال رونق هستند. بیشتر از این ، به نظر می رسد که کشورهای مختلف مشتاق کار روی ارزهای دیجیتال بانک مرکزی هستند ، که عملاً یک نسخه رمزنگاری شده از پول فیات است.

بنابراین ، به نظر می رسد ارزهای رمزپایه قرار است به پول آینده تبدیل شوند. در اینجا ، شرکت های خرده فروشی می توانند با استفاده از رمزنگاری موجود به عنوان پرداخت رسمی محصولات ، یک قدم جلوتر بمانند. در واقع ، این یک استراتژی خوب برای تحریک مصرف کنندگان و کمک به آنها برای پرداخت هزینه محصول با استفاده از پول های دیجیتالی و ایمن به روش شفاف است.

مدیریت هویت مشتری بهتر

همانطور که قبلاً می دانید ، اکثر شرکت های خرده فروشی از یک مدل شبکه مشتری-سرور معمول استفاده می کنند که کاملاً آسیب پذیر است. بنابراین دستکاری این داده ها و دسترسی به کارت اعتباری مصرف کننده یا اطلاعات حساب بانکی کاملاً آسان است. این یک نقض گسترده حریم خصوصی و نقض آشکار قوانین ایالتی است.

برای مقابله با این مشکل ، شرکت ها می توانند از بلاکچین در بازار خرده فروشی برای اطمینان از داده های مربوط به مشتری استفاده کنند. در حقیقت ، آنها می توانند فرآیندهای احراز هویت را در سیستم ارائه دهند و تمام اطلاعات را در ذخیره سازی تغییرناپذیر ذخیره کنند. بنابراین مشتری فقط به اطلاعات خود دسترسی خواهد داشت و هیچ شخص ثالثی نمی تواند شبکه را نقض کرده و از این اطلاعات سو mis استفاده کند.

بلاکچین می تواند تقریباً برای هر صنعت مزایایی داشته باشد. اکنون مزایای فناوری بلاکچین را بررسی کنید!

ساده سازی مالیات بر خرده فروشی

یکی دیگر از مزایای بلاکچین در خرده فروشی روند ساده سازی مالیات بر خرده فروشی است. در واقع ، هر سال ، هر شرکت خرده فروشی مجبور است مالیات خود را بر اساس میزان فروش خود پرداخت کند. با این حال ، بسیاری تمایل دارند از پرداخت این مالیات ، که بالغ بر 14.5 میلیارد دلار است ، اجتناب کنند! بیشتر از این ، بیشتر این اجتناب از مالیات برای خرده فروشان آنلاین اتفاق می افتد. در صورت ادامه این امر ، شرکت ها حتی می توانند به جرم این کار اتهامات جرمی علیه آنها دریافت کنند.

بنابراین ، برای حل این مسئله ، جمع آوری مالیات فروش خودکار مبتنی بر بلاکچین می تواند بر اساس تعداد فروش یا سود حاصل از آن ، به جمع آوری مالیات کمک کند. از این رو ، خرده فروشان می توانند اسناد خود را بارگذاری کنند ، که از طریق تأیید صحیح در شبکه انجام می شود. این در واقع یک روش عالی برای پرداخت مالیات در زمان مقرر و جلوگیری از هرگونه مسائل قانونی است.

جلوگیری از کالاهای تقلبی و کلاهبرداری

یکی دیگر از مزایای بلاکچین در خرده فروشی جلوگیری از تقلب و محصولات تقلبی است. در حقیقت ، فقط به دلیل تقلب ، صنعت خرده فروشی 62 میلیارد دلار در سال 2019 ضرر کرد. از این رو ، شرکت های خرده فروشی گران قیمت تقریبا 30٪ از سود خود را به دلیل داشتن سیاست های بازگشت نرم و حاشیه زیاد از دست دادند. اما مسئله ضرر نیست بلکه ضرری است که برند از نگهداری محصولات تقلبی برای فروش وارد می کند.

با استفاده از فناوری بلاکچین ، خرده فروشان می توانند کالاهای خود را از تولید کنندگان ردیابی کنند و اطمینان حاصل کنند که هر بار محصول اصلی را دریافت می کنند. بیشتر ، این می تواند به آنها کمک کند تا برای همیشه با محصولات تقلبی برخورد کنند.

تهیه منشأ محصول

یکی دیگر از زنجیره های بلوکی در موارد استفاده از خرده فروشی ، ویژگی داشتن منشأ محصول است. در حال حاضر ، مصرف کنندگان در مورد هر چیزی که خریداری می کنند بدبین هستند. و این کاملا طبیعی است ، زیرا آنها وقتی می پردازند که برای آن هزینه کنند می توانند انتظار بیشتری داشته باشند. اما شرکت های خرده فروشی نمی توانند منشأ دیگری به غیر از مهر و موم بر روی ظرفی که در آن نوشته شده است “تولید شده در xxx” ارائه دهند.

بنابراین ، با استفاده از بلاکچین ، شرکت ها می توانند سرانجام منشأ ارائه دهند زیرا مصرف کننده می تواند کل زنجیره تامین یک محصول را ردیابی یا مشاهده کند. این کار با تأمین کنندگان شروع می شود و با مصرف کننده ای که آن را خریداری کرده است پایان می یابد. این امر منشأ مشتریانی را که اکنون می خواهند فراهم می کند و آنها می توانند پول خود را صرف خرید یک محصول معتبر کنند.

بدون در نظر گرفتن یک مدل تجاری مناسب ، استفاده از بلاکچین به عنوان اهرم کار دشوار است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد توسعه بلاکچین ، استراتژی نهایی اجرای بلاکچین ما را بررسی کنید.

ارائه قرارداد محصولات

عدم نگهداری مناسب کانال تأمین کننده مانع رشد این صنعت می شود. در حقیقت ، روند پرداخت محموله ها زمان زیادی را شامل می شود ، از جمله تأیید و پردازش. با این حال ، این روند طولانی می تواند بسیاری از تامین کنندگان را از ارائه محموله در مهلت مقرر منصرف کند. بنابراین ، برای خرده فروشان نیز می تواند ضررهای زیادی داشته باشد.

با این حال ، یکی از بهترین عناصر بلاکچین در موارد استفاده از خرده فروشی ، قرارداد هوشمند است. در واقع ، بسیاری از شرکت های خرده فروشی می توانند از قراردادهای هوشمند به عنوان ضمانت پرداخت استفاده کنند. در اینجا ، آنها می توانند قول پرداختی را ارائه دهند که پردازش آن فقط چند دقیقه طول می کشد. بنابراین ، تأمین کنندگان برای انجام محموله در مهلت مقرر انگیزه خواهند یافت.

کاهش هک های سایبری

یکی دیگر از بلاک چین های معروف در موارد استفاده از خرده فروشی ، دفاع در برابر هک های سایبری است. همانطور که قبلاً می دانید ، صنعت خرده فروشی به طور مکرر با تهدیدهای امنیتی روبرو می شود. بنابراین ، این می تواند به سرعت به یک نقض امنیتی بزرگ تبدیل شود و منجر به از دست دادن درآمد زیادی شود. بیشتر از این ، این بدان معناست که مصرف کنندگان نمی توانند با داده های خود به شرکت ها اعتماد کنند ، که این احساس خوبی برای نام تجاری نیست.

اما با استفاده از بلاکچین در اینجا ، سناریو می تواند به شدت تغییر کند. از آنجایی که بلاکچین می تواند پروتکل هایی با امنیت بالا برای مبارزه با حملات سایبری ارائه دهد ، دیگر هیچگونه نقض امنیت امکان پذیر نخواهد بود. بنابراین ، بلاکچین می تواند با محافظت از شبکه از یک نهاد شخص ثالث ، درآمد خود را افزایش دهد.

برنامه های وفاداری هوشمند

بلاکچین در یک فروشگاه خرده فروشی می تواند در برنامه های وفاداری نیز کمک کند. در حال حاضر ، بسیاری از شرکت های خرده فروشی برنامه های وفاداری را اجرا می کنند که به آنها کمک می کند با جمعیت بسیار بیشتری ارتباط برقرار کنند و مصرف کنندگان قدیمی خود را از مارک های خود راضی نگه دارند. اما در برنامه های وفاداری نیز ناکارآمدی وجود دارد. بیشتر اوقات ، آنها قوانین ناسازگار ارائه می دهند که به مصرف کننده اجازه نمی دهد امتیاز پاداش را دریافت کند.

همچنین ، در بسیاری از موارد ، به دلیل عدم تطابق سیستم ، حتی اگر یک مصرف کننده واجد شرایط امتیاز باشد ، ممکن است آن را کسب نکند..

اما با انجام قراردادهای هوشمند بلاکچین ، شرکت های خرده فروشی می توانند کل فرآیند را خودکار کنند. آنها فقط می توانند قوانین را در یک قرارداد هوشمند از قبل برنامه ریزی کنند ، و هرگاه مشتری از هر قانونی پیروی کند ، به طور خودکار امتیازات را به دست می آورد.

معاملات شخص به بازرگان

این یک ویژگی نسبتاً جذاب بلاکچین است که اکنون بسیاری از خرده فروشان سعی در استفاده از آن دارند. بلاکچین در یک فروشگاه خرده فروشی می تواند معاملات شخص بازرگان را به شخص ارائه دهد. در واقع ، این به هر دو طرف کمک می کند تا از روند پرداخت بهره مند شوند. مشتری مجبور نیست با استفاده از سایر خدمات مالی شخص ثالث هزینه های اضافی را دریافت کند و تاجر می تواند از دریافت مستقیم پرداخت بدون استفاده از برنامه های شخص ثالث بهره مند شود.

بیشتر از این ، این می تواند اعتماد مداوم بین هر دو طرف را ایجاد کند ، که یک امتیاز مثبت بزرگ برای شرکت های خرده فروشی است.

آیا می خواهید موارد بیشتری را برای استفاده از بلاکچین بررسی کنید؟ در حال حاضر 20 مورد برتر استفاده از بلاکچین را بررسی کنید!

شرکت های خرده فروشی با استفاده از فناوری Blockchain

والمارت

Walmart در حال کار بر روی بلاکچین در راه حل های خرده فروشی برای ردیابی مواد غذایی است. برای آن ، آنها از پارچه هایپرلجر استفاده می کنند. در حال حاضر ، آنها با IBM کار می کنند تا پشتیبانی فنی خود را برای راه حل دریافت کنند. بیشتر ، غول خرده فروشی در حال حاضر روی دو پروژه اثبات مفهوم موفق با استفاده از بلاکچین کار کرده است. به گفته آنها ، بلاکچین می تواند به آنها در حفظ کیفیت غذا و جلوگیری از هرگونه پیامد مخرب کمک کند.

آمازون

آمازون از فناوری بلاکچین بهترین بهره را می برد. در حال حاضر ، آنها از زنجیره بلوک در تجارت تبلیغات خود استفاده می کنند. در واقع ، این در واقع استفاده خوبی از ویژگی های بلاکچین است زیرا می تواند کارایی آنها را به طور م improveثر بهبود بخشد.

به غیر از این ، آنها محصولات بلاکچین مانند بلاکچین را به عنوان خدماتی که در آن توسعه شبکه را بر اساس نیاز مشتری ارائه می دهند ، می فروشند..

علی بابا

علی بابا همچنین در حال کار بر روی بلاکچین در راه حل های خرده فروشی است. این شرکت برای افزایش قابلیت ردیابی محصولات خود از بلاکچین استفاده می کند. بیشتر از این ، آنها قبلاً یک پلت فرم تجارت الکترونیکی مرزی به نام Kaola مبتنی بر بلاکچین ساخته اند. به هر حال ، این پلت فرم تمام ترخیص کالا از گمرک ، جزئیات تدارکات و ثبت محصولات را ثبت خواهد کرد. بنابراین ، آنها همچنین قصد دارند از آن برای مقابله با محصولات تقلبی با کد دو بعدی استفاده کنند.

Ahold Delhaize

آلبرت هایجن ، یکی از شرکت های تابعه Ahold Delhaize ، در حال کار بر روی بلاکچین در راه حل های خرده فروشی برای دیجیتالی کردن روند زنجیره تامین آنها است. در واقع ، آنها می خواهند با استفاده از فن آوری روند کاغذ بازی را کاهش دهند و کل فرآیند را خودکار کنند. به گفته آنها ، آنها می خواهند زنجیره تأمین خود را با استفاده از این فناوری تمیز ، ایمن و هوشمند سازند.

کارفور

Carrefour مدت ها پیش به مسابقه blockchain پیوست. آنها همچنین در حال کار بر روی برنامه های کاربردی بلاکچین در خرده فروشی برای ردیابی محصولات خود هستند. بیشتر اینکه ، خبر خوب این است که این شرکت ادعا می کند که فروش آنها پس از ورود به بلاک چین به شدت افزایش یافته است. روند ردیابی در چین موفقیت چشمگیری داشت. بنابراین ، آنها می خواهند آن را در کشورهای دیگر نیز وارد کنند.

آلدی

آلدی برای مدیریت زنجیره تأمین خود از بلاکچین در خرده فروشی استفاده می کند. در حال حاضر ، آنها از فناوری برای تأیید خرید شرکتی خود استفاده می کنند. همراه با Verifish ، آنها غذاهای دریایی ارگانیک ارگانیک و پایدار را ردیابی می کنند. بیشتر ، Verifish پروژه را توسعه داد و BIM از این راه حل پشتیبانی می کند. اگرچه این پروژه به مدت 12 ماه ادامه دارد ، این شرکت می خواهد پروژه را در سال 2021 بسته بندی کند.

IKEA

چه کسی نام IKEA را نمی داند؟ با این حال ، شما خوشحال خواهید شد که بدانید این شرکت همچنین در حال کار بر روی برنامه های کاربردی بلاکچین در بخش خرده فروشی است. به ویژه بخش ایسلند آنها در فرآیندهای معاملات تجاری با استفاده از Ethereum شرکت می کند. بیشتر از این ، راه حل از طریق Tradeshift بود ، و آنها از پول نقد قابل برنامه ریزی استفاده کردند. در حقیقت ، این امر همچنین استفاده از CBDC را در مقیاس جهانی تعیین می کند.

اوچان

Auchan همچنین در حال کار بر روی برنامه های کاربردی بلاکچین در صنایع خرده فروشی است. این شرکت اخیراً اعلام کرده است که آنها در حال استفاده از برنامه ردیابی مواد غذایی با استفاده از بلاکچین در فرانسه ، پرتغال ، ایتالیا ، اسپانیا و سنگال هستند. این یک نمونه عالی از منشأ است زیرا آنها به مشتریان پیشنهاد می دهند تا از اسکن کد QR عمر محصول را ردیابی کنند.

انبار خانه

Home Depot نام آشنای دیگری در میان شرکت های خرده فروشی است. آنها با استفاده از بلاکچین در یک فروشگاه خرده فروشی می خواهند هرگونه اختلاف در زمینه تامین کننده را که به دلیل سوman مدیریت اتفاق می افتد از بین ببرند. بیشتر از آن ، این اختلاف می تواند موجودی کالا را نیز متشنج کند ، که کارآمد نیست. بنابراین ، هوم دپو در حال کار بر روی یک راه حل آزمایشی برای ردیابی تمام خریدها از تامین کنندگان و اطمینان از حفظ همه چیز است.

هدف

هدف از زنجیره بلوک در خرده فروشی برای مدیریت زنجیره تأمین خود استفاده می کند. با این حال ، ما هنوز از کاربرد مناسب پروژه اطلاع نداریم ، اما می دانیم که آنها از اره های Hyperledger برای راه حل استفاده می کنند. اما بعداً ، آنها به Hyperledger Grid منتقل شدند ، که به آنها کمک کرد تا بخش خرده فروشی را به طور موثرتری هدف قرار دهند.

بیشتر بخوانید:50 شرکت برتر با استفاده از فناوری Blockchain

افکار نهایی

بلاکچین در خرده فروشی می تواند بسیاری از جنبه های این بخش را تغییر دهد. اگرچه این بخش به خودی خود کاملاً قوی است ، اما هنوز با بسیاری از مسائل سروکار دارد که بعداً در آینده می توانند مشکلاتی ایجاد کنند. اما با استفاده از بلاکچین ، این صنعت می تواند تمام نقایص را برطرف کرده و ویژگی های بیشتری را برای مصرف کنندگان معرفی کند.

اگر در صنعت خرده فروشی هستید ، وقت آن است که از این فناوری و همه مزایای آن استقبال کنید. هر مبتدی که در مورد فناوری بلاکچین کنجکاو است می تواند دوره رایگان بلاکچین ما را بررسی کند و سفر بلاکچین خود را آغاز کند.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map