Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

Blockchain vs Hashgraph: چه کسی برنده دوگانه است؟

در 10 سال گذشته دنیای فناوری با زنجیره بلوک و ارز رمزنگاری شده سر و صدا شده است. در حالی که برخی از مردم آینده را در بلاکچین می بینند ، برخی به جهانیان نشان می دهند که ممکن است موارد بیشتری وجود داشته باشد. تعدادی از نقایص مربوط به فناوری بلاکچین وجود دارد. به عنوان مثال مصرف برق و تعداد معاملات محدود در ثانیه و غیره. خوب ، وقتی مردم با فناوری تازه اختراع شده – هاشگراف آشنا شدند ، شروع به زیر سوال بردن آینده بلاکچین کردند. بنابراین ، بیایید بحث خود را در مورد blockchain در مقابل Hashgraph آغاز کنیم.

Blockchain vs Hashgraph: نقص فناوری Blockchain

گزینه های Hashgraph vs Blockchain

مردم می گویند که هاشگراف ممکن است فناوری بلاکچین را منسوخ کند. اما چگونه؟ آیا زنجیره بلوک آخرین فناوری نیست که بتواند حاکمیت شرکت های شرور را ریشه کن کند؟ خوب ، بله ، اما حتی ماه نیز جای زخم دارد! Blockchain همچنین دارای برخی نکات منفی است. پسندیدن,

گرسنه قدرت

اولین و مهمترین نقص در بلاکچین این است که به مقدار زیادی نیرو نیاز دارد. الگوریتم های اجماع مانند Proof-of-Work (PoW) یا Proof-of-Stake (PoS) برای اجرای قدرت های محاسباتی زیادی نیاز دارند. امروزه به انبارهایی پر از پردازنده های استخراج معدن و افزایش شدید قبض های برق نیاز خواهید داشت. کاربران معمول معمول نمی توانند با استفاده از رایانه شخصی خود سکه ها را استخراج کنند.

آهسته تر

همه ما می دانیم که روند استخراج بسیار کند است. و همچنین روند معاملات کلی نیز به عنوان حلزون کند است. بیت کوین فقط می تواند 7 تراکنش در ثانیه را انجام دهد. معاملات بیت کوین به شخصی 6-7 ساعت طول می کشد. اگرچه بلاکچین های بزرگ سریعتر از پدربزرگ بیت کوین وجود دارد ، اما این سریعترین راه ممکن نیست.

غیر منصفانه?

اگر یک ماینر هستید ، می توانید سفارش معامله را به دلخواه خود انتخاب کنید. بنابراین ، استخراج کنندگان می توانند معامله را به تأخیر بیندازند زیرا توانایی انجام آن را دارند؟ اما ، آیا این منصفانه است؟ معدنچیان حتی می توانند بلوک را متصل کنند تا به زنجیره یا دفتر بپیوندند.

قدیمی تر در حال حاضر!

در حالی که سایر فن آوری ها از ابتدا به وجود می آیند ، می توان بلاکچین را در مقایسه با جدیدترین فناوری ها کمی قدیمی دانست. بله ، بلاکچین فکر کردن را حتی ممکن کرده است. اما دوباره ، جوانان همیشه پیرها را می بلعند!

هاشگراف چیست?


بنابراین, هاشگراف چیست? با عرض پوزش از اینکه تاکنون آن را مخفی نگه داشته ام هاشگراف به نوعی مانند فناوری بلاکچین است اما بهتر است. این همچنین یک دفتر دیجیتال غیر متمرکز مبتنی بر اجماع درست مانند بلاکچین است. بنابراین ، چگونه متفاوت است؟ خوب ، تفاوت اصلی در سازوکار است. هاشگراف دو فناوری از علوم کامپیوتر را در پیش گرفته است. آن ها هستند –

  • شایعات درباره شایعات ، و
  • رای گیری مجازی

فناوری هاشگراف اختراع لیمون بیرد ، بنیانگذار و CTO Swirlds است. وی حمایت گسترده ای از مدیرعامل خود مانس هارمون دریافت كرد. هدف آنها کارآیی بیشتر بلاکچین ها بود. و پسر ، آنها این کار را کرده اند! Hashgraph می تواند بیش از 250،000 معامله را در هر ثانیه انجام دهد در حالی که رهبر بازار بیت کوین فقط 7 کار را انجام می دهد! بنابراین ، بحث بلاکچین و هشگراف اجتناب ناپذیر است.

Blockchain vs Hashgraph: چرا هاشگراف در پیش است?

Blockchain در مقابل Hashgraph

اعتبار تصویر: Swirlds

با Forking خداحافظی کنید

وقتی زنجیره بلوک به دو یا چند قسمت تقسیم می شود ، این پدیده به عنوان چنگال یا به راحتی چنگال شناخته می شود. این پدیده زمانی اتفاق می افتد که همه گره های شبکه سعی در ارتقا به آخرین نسخه دارند. بنیانگذاران Hashgraph گفته اند که سیستم آنها از چنین چنگالهایی عاری است.

معاملات بیشتر

بله ، بلاکچین ها هنوز کند هستند. Ripple و NEO می توانند 10،000 تراکنش در ثانیه را مدیریت کنند که از نظر تعداد تراکنش هایی که بلاکچین می تواند در ثانیه انجام دهد ، پیشرو هستند. از طرف دیگر ، هاشگراف 250،000 تراکنش را در هر ثانیه امکان پذیر می کند. ویزا فقط 25000 را تحمل می کند. سرعت ، نوآورانه این فناوری است.

اثبات کار: آن چیست?!

تقریباً تمام بلاک چین ها قابل ساخت هستند. حداقل همه موارد عمومی هستند. استخراج به نیروی محاسباتی زیادی احتیاج دارد که به برق بسیار زیادی نیاز دارد. هاشگراف الگوریتم اجماع سنتی ندارد بنابراین شما مجبور نیستید هزاران دلار برای قبض برق هزینه کنید.

واقعا عادلانه

همه معاملات با توجه به جدول زمانی خود در دفتر نشان داده می شوند. هیچ معدنچی یا هر کسی نمی تواند تصمیم بگیرد که آیا یک معامله ثبت می شود یا خیر. با توجه به شایعات درباره فناوری شایعات ، مردم می توانند از شر چنین بی انصافی خلاص شوند.

افکار نهایی

بنابراین ، چه کسی آینده را اداره خواهد کرد – Blockchain vs Hashgraph؟ هیچ کس نمی تواند از آن مطمئن باشد. اما مسلم است که هاشگراف پتانسیل بیشتری نسبت به بلاکچین دارد. هدف اساسی هر دو یکسان است. اما هاشگراف جوان تر ، سریع تر و مقاوم تر است!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector