Blockchain vs Technology Ledger Distribution

نمی دانید آیا تفاوتی بین بلاکچین یا DLT وجود دارد؟ در اینجا پاسخ با مقایسه فناوری بلاکچین و دفتر توزیع شده است.

در این دوره که همه در مورد عدم تمرکز صحبت می کنند ، بلاکچین و فناوری دفتر توزیع شده که به آن DLT نیز می گویند ، رایج ترین فناوری هایی هستند که در مورد آنها صحبت می شود. بسیاری از افرادی که با این فن آوری ها آشنایی ندارند ، اغلب از این اصطلاحات به جای یکدیگر استفاده می کنند.

با این حال ، آیا این درست است؟ آیا فناوری بلاکچین و دفتر توزیع شده یکسان هستند؟ خوب ، نه کاملا فناوری Blockchain vs ledger توزیع شده موضوع مهمی در بین علاقه مندان به آینده این فناوری ها است.

عدم دانش مناسب در مورد هر یک از این فناوری ها منجر به سردرگمی و کناره گیری در جمع می شود. در این عصر دیجیتال ، فن آوری های جدید می توانند به سرعت تبدیل به واژه هایی شوند و همانطور که می دانید دوام زیادی ندارند. با این حال انتظار می رود که بلاکچین و DLT آینده را متحول کنند.

در اینجا راهنمای دقیق ما در مورد بلاکچین چیست و حتی بهتر ، بررسی این ورقه تقلب نهایی بلاکچین که به تمام س questionsالات اساسی در مورد بلاکچین پاسخ می دهد.

فناوری های بلاکچین و همچنین دفترهای توزیع شده از بسیاری از جنبه ها منحصر به فرد هستند ، حتی اگر در اطراف تمرکززدایی باشد. در حقیقت ، این دلیل اصلی است که مردم اغلب هر دو فناوری را اشتباه می گیرند. با این حال ، یک چیز مطمئناً وجود دارد و می تواند انقلابی در بسیاری از صنایع ، به ویژه در دنیای مالی ایجاد کند.

آیا می خواهید در Blockchain Technology شغلی ایجاد کنید؟ در دوره رایگان Blockchain ثبت نام کنید و همین حالا شروع کنید.

Blockchain vs Technology Ledger Distribution: به سادگی توضیح داده می شود

قبل از اینکه به فناوری blockchain vs ledger توزیع شده بپردازیم ، بیایید بررسی کنیم که واقعاً هر فناوری چیست.

اکنون بخوانید: بلاکچین روش آسان را توضیح داد

دفتر توزیع شده چیست?

دفتر توزیع شده پایگاه داده ای است که غیرمتمرکز است ، یعنی در چندین کامپیوتر یا گره توزیع می شود. در این فناوری هر گره دفتر را حفظ می کند ، و اگر هر گونه تغییر داده رخ دهد ، دفتر به روز می شود. بروزرسانی به طور مستقل در هر گره انجام می شود.

همه گره ها از نظر اقتدار وضعیت برابر دارند. هیچ مرجع مرکزی یا سرور مدیریت پایگاه داده وجود ندارد ، که این فناوری را شفاف می کند. هر گره می تواند دفتر را به روز کند و سایر گره ها وجود آن را تأیید می کنند.


روند کار بسیار آسان است گره ها سعی می کنند معامله را با الگوریتم اجماع یا رأی گیری تأیید کنند. با این حال ، حق رأی یا مشارکت همه گره ها به قوانین آن دفتر بستگی دارد. بنابراین ، گاهی اوقات همه گره ها می توانند شرکت کنند ، در زمان های دیگر ، فقط گره های انتخاب شده شرکت می کنند.

هنگامی که همه گره ها سیگنال go را می دهند ، معامله جای خود را در دفتر ثبت می کند و ممکن است همه گره ها وضعیت به روز شده را دریافت کنند. جنبه مثبت این فناوری چیست?

خوب ، بدیهی است که شما در این فناوری شفافیت زیادی کسب خواهید کرد ، نه?

با این حال ، تمام فناوری دفتر توزیع شده امنیت زیادی را ایجاد می کند ، زیرا هیچ مرجع مرکزی وجود ندارد. هیچ گره واحدی یک مرجع واحد نیست. گره ها فرصتی برای انجام تأیید پیدا می کنند ، اما این در مورد آن است. بنابراین ، هیچ فسادی در این فناوری وجود ندارد.

این باعث می شود که این یک فناوری جذاب برای صنعت مالی یا هر صنعت دیگری باشد که به دنبال فناوری شفاف تری هستند و کسانی که می خواهند از یک مرجع مرکزی دور شوند.

برای کسب اطلاعات بیشتر ، می توانید راهنمای مفصل مبتدیان را در مورد آنچه که دفتر توزیع می شود بخوانید.

همچنین بخوانید: فناوری لجر توزیع شده: از کجا انقلاب فناوری آغاز می شود

بلاکچین چیست?

بلاکچین در واقع فقط نوعی دفتر کل توزیع شده است. شما می توانید DLT را به عنوان فناوری اصلی بلاکچین در نظر بگیرید. با این حال ، با گذشت زمان ، محبوبیت آن از کل مفهوم فناوری دفتر کل توزیع شد.

با این حال ، بسیاری از توسعه دهندگان در حال تلاش برای بیرون آمدن از سایه بلاکچین هستند. به همین دلیل است که مردم بیش از حد مشتاق اطلاع از بلاکچین در مقابل تفاوت های فناوری دفتر کل توزیع شده هستند.

بلاکچین یکی از فناوری های دفتر توزیع شده است که در آن هر گره نسخه اصلی خود را از دفتر می گیرد. هر بار که شخصی معامله جدیدی اضافه می کند ، تمام نسخه های دفتر به روز می شوند. همه معاملات قبل از اضافه شدن به دفتر رمزگذاری می شوند.

بلاکچین برای مدیریت عملیاتی مشابه DLT نیازی به مرجع مرکزی ندارد. در واقع کاملا غیرمتمرکز است. پروتکل های امنیتی سختگیرانه ای وجود دارد که نیاز به اعتماد محاسباتی دارند. زنجیره بلوک داده ها را از نظر بلوک سازماندهی می کند ، از این رو نام آن را می گیرد. این بلوک ها با یکدیگر مرتبط شده و برای امنیت رمزگذاری شده اند.

Blockchain فقط اجازه اضافه کردن عملیات را می دهد ، یعنی شما می توانید داده های جدید اضافه کنید ، اما نمی توانید داده های موجود را تغییر دهید یا حذف کنید. این یکی از جنبه هایی است که آن را از پایگاه های داده سنتی متمایز می کند. از آنجا که نمی توانید حتی یک بلاک از داده ها را تغییر دهید یا حذف کنید ، هر معامله ای در تاریخ وجود دارد.

این امر آن را به یکی از شفاف ترین فن آوری ها ، به ویژه برای صنعت مالی تبدیل می کند. همچنین این یکی از دلایلی است که انتظار می رود بازار بلاکچین از آن افزایش یابد نیم میلیارد دلار در سال 2018 به 2.3 میلیارد دلار در سال 2021. برخی پیش بینی ها حتی a را تخمین می زنند 16 میلیارد دلار بازار در سال 2024.

Blockchain vs Technology Ledger Distribution

حتی اگر هر دو فناوری به نظر یکسان است ، اما تفاوت هایی نیز وجود دارد. می توانید دفتر توزیع شده بلاکچین را به عنوان فناوری والد بلاکچین یا بلاکچین را به عنوان نسخه پیشرفته دفتر توزیع شده مشاهده کنید..

به عبارت ساده ، زنجیره بلوک نوعی دفتر توزیع شده است. با این حال ، شما نمی توانید هر دفتر کل توزیع شده را بلاکچین بنامید. شما می دانید که چگونه انواع خاصی از محصولات به یک مارک تجاری تبدیل می شوند و به اسم خود محبوبیت بیشتری پیدا می کنند.

به عنوان مثال ، کفش های کتانی همکاری مایکل جوردن با نایک در واقع فقط کفش های کتانی هستند ، اما آنقدر محبوب هستند که مردم اکنون آنها را به عنوان اردنی با هویت جداگانه خود می شناسند. این مورد دقیقاً در مورد بلاکچین است که هویت خاص خود را به دست آورده است.

همچنین می توانید تفاوت هایی در نحوه عملکرد دفتر توزیع شده پیدا کنید. به عنوان مثال ، در مورد DLT ، اتفاق نظر ضروری است. با این حال ، در زنجیره بلوک ، توسعه دهندگان می توانند از روش های مختلفی برای دستیابی به اتفاق نظر استفاده کنند که شامل Proof of Stake (PoS) و Proof of Work (PoW) است. می توانید در مقایسه دقیق ما در اینجا درباره هر دو روش بیشتر بدانید.

همچنین می توانید در راهنمای blockchain vs database در مورد تفاوت بلاکچین و پایگاه داده بیشتر بدانید.

در اینجا برخی از جنبه های بلاکچین ذکر شده است که منحصر به فرد است و ممکن است لزوماً در سایر دفترهای توزیع شده وجود نداشته باشد ، تا به شما کمک کند درک بهتری از مقایسه فناوری بلاکچین و دفتر توزیع شده داشته باشید..

  • ساختار بلوک

در اینجا اولین تفاوت بلاکچین در مقابل فناوری دفتر کل توزیع شده است – ساختار. بلاکچین از بلوک داده تشکیل شده است. این ساختار ساختار داده های واقعی دفترهای توزیع شده نیست. دفتر توزیع شده به سادگی یک پایگاه داده است که در گره های مختلف پخش می شود. با این حال ، می توانید این داده ها را به روش های مختلف در هر دفتر نشان دهید.

  • توالی

در فناوری بلاکچین ، می توانید تمام بلوک ها را در یک توالی خاص پیدا کنید. دفترهای توزیع شده به توالی خاصی از داده ها نیاز ندارند. این دنباله بلوک ها باعث تفاوت بلاکچین با سایر فناوری های دفتر توزیع شده است.

  • اثبات اجماع گرسنه کار یا قدرت

تفاوت دیگر بین فناوری بلاکچین و دفتر توزیع شده الگوریتم های اجماع قدرت طلب است. در بیشتر موارد ، به طور معمول استفاده گسترده ای از مکانیسم اثبات کار وجود دارد. با این حال ، سازوکارهای دیگری نیز وجود دارد ، اما در نهایت ، آنها نیز قدرت را به دست می گیرند.

اما دفتر توزیع شده به این نوع اجماع نیاز ندارد ، بنابراین به طور خلاصه ، آنها نسبتاً مقیاس پذیر تر هستند.

بلاکچین صرفاً زیرمجموعه دفترهای توزیع شده است. این قابلیت اضافی فراتر از محدوده DLT های سنتی دارد. آنها توانایی عملکردی را دارند که شاید سایر دفترهای توزیع شده نتوانند به دست آورند ، به عنوان مثال ، ایجاد ارزش دیجیتال و قابلیت همکاری. به راحتی می توان گفت که بلاک چین DLT را به سطح بالاتری می رساند.

همچنین بخوانید: الگوریتم های اجماع: ریشه فناوری Blockchain

  • اجرای واقعی

هنگام استفاده از بلاکچین در مقابل فناوری دفتر توزیع شده ، پیاده سازی ها فاکتور بزرگی هستند. بلاکچین اتفاقاً در این مورد پیشتاز است. با توجه به اینکه بلاکچین از همان ابتدا توجهات را به خود جلب کرده است ، تعداد زیادی پیاده سازی در زندگی واقعی وجود دارد.

همچنین ، بسیاری از شرکت ها ذات بلاکچین را دوست دارند و به آرامی شروع به ادغام آن در سیستم های خود می کنند. همچنین بسیاری از غول های بزرگ مانند IBM ، آمازون ، Oracle ، Alibaba و بسیاری دیگر وجود دارند که راه حل های خوب Blockchain As A را ارائه می دهند.

از طرف دیگر ، توسعه دهندگان به تازگی شروع به عمیق شدن در هسته اصلی دفتر توزیع شده دفتر فناوری کرده اند. انواع دیگری از DLT ها در دنیای فناوری وجود دارد. با این وجود ، این همه پیاده سازی در زندگی واقعی مبتنی بر سادگی آن فناوری دفتر توزیع شده وجود ندارد. اما آنها در دست توسعه هستند و خیلی زود نور روز را می بینند.

به همین دلیل از نظر پیاده سازی در زندگی واقعی ، بلاکچین در حال حاضر از محبوبیت بیشتری نسبت به DLT برخوردار است. با این حال ، بازار به آرامی به سمت کل مفهوم فناوری دفتر کل توزیع شده پیش می رود.

اکنون بخوانید: راهنمای اجرای بلاکچین: تجارت خود را توانمند کنید

  • نشانه ها

در اینجا نشانه ها ، تفاوت کلیدی دیگر بین این دو فناوری وجود دارد. در یک فناوری دفتر توزیع شده ، داشتن نشانه یا هر نوع ارز در شبکه ضروری نیست.

تنها زمانی که می توانید نیاز به استفاده از رمزها را پیدا کنید این است که می خواهید هرزنامه را مسدود کنید ، و نیاز به شناسایی ضد هرزنامه وجود دارد.

در زنجیره بلوک ، هرکسی می تواند گره ای را اجرا کند. با این حال ، اجرای یک گره کامل اساساً به معنای یک شبکه عظیم است که مدیریت آن ممکن است دشوار شود. در بیشتر موارد ، نوعی اقتصاد رمز وجود دارد.

اگرچه فناوری مدرن بلاکچین سعی دارد از سایه ارز رمزنگاری شده خارج شود.

توکن در فناوری بلاکچین نقشی اساسی دارد. هر شخصی می تواند یک گره کامل را اجرا کند ، اما بعید است که بتواند یک بلاک جدید را حل کند. با این حال ، آنها هنوز هم می توانند با تأیید معاملات و بلوک های جدید ، بخشی از سیستم باشند.

از منظر معماری ، بلاکچین بسیار متفاوت است. به عنوان مثال ، قراردادهای هوشمند را در نظر بگیرید که به صورت جداگانه کد کد هستند. هر زمان که معامله ای در شبکه بلاکچین رخ می دهد ، این قراردادهای هوشمند را در اکوسیستم پلت فرم ایجاد می کند.

نکته بسیار خوبی که باید برای فناوری blockchain vs ledger توزیع شود.

همچنین بخوانید: Tokens Non Fungible (NFTs): یک راهنمای کامل

برنامه های Blockchain و DLT

بسیاری از برنامه ها و سیستم ها از فناوری توزیع شده و فرزند آن از فناوری بلاکچین استفاده می کنند. هنگام بحث در مورد فناوری بلاکچین و دفتر توزیع شده ، مهم است که به سیستم های فعلی در جهان نگاه کنیم که به این فناوری ها متکی هستند. این کمک می کند تا درک بهتری از تفاوت بلاکچین با دیگر فناوری های دفتر توزیع شده داشته باشید.

مهم است که بدانید DLT ها a نیستند مفهوم جدید, گرچه اخیراً محبوب شده اند. مدت هاست که بحث در مورد پایگاه های غیرمتمرکز وجود دارد.

اگر به گذشته نگاه کنید ، این بیت کوین است ، اولین ارز رمزنگاری شده در جهان که بلاکچین را به اصطلاح مشهوری تبدیل می کند. بیت کوین مبتنی بر بستر بلاکچین بود. پس از آن بلاکچین ابتدا بازار خود را با کمک ارزهای رمزپایه تأسیس کرد. اما با گذشت زمان ، سرانجام توسعه دهندگان پتانسیل آن را شناختند.

اکنون ، بلاکچین به غیر از صنعت مالی و رمزنگاری ، در سایر صنایع نیز به طور مستقل رشد می کند.

در حقیقت ، افت فعلی بازار رمزنگاری که بدترین سال در سال 2018 را متحمل شده است ، به دلیل کاهش بسیار زیاد تقریباً در تمام ارزهای رمزپایه ، تأثیر چندانی بر رشد بلاکچین ندارد.

شما می توانید بسیاری از برنامه های دیگر را که در حال حاضر از دفترهای توزیع شده استفاده می کنند ، پیدا کنید. برخی از این موارد شامل IBM Fabric ، R3 Conda و Digital Asset Holdings است. این سیستم های DLT شبیه بلاکچین هستند ، اما این بیشتر به این دلیل است که فناوری بلاکچین فرزندان یا زیرمجموعه های فناوری دفتر توزیع شده است.

همچنین بخوانید: فناوری دفتر کل توزیع شده: از کجا انقلاب فناوری آغاز می شود

چرا دفتر کل توزیع شده و بلاکچین را با هم مقایسه می کنیم؟ آیا این حس می کند?

زیبایی فناوری بلاکچین در مقابل توزیع دفتر کل این است که برای ایده های جدید و نوآوری باز است. ما فقط شاهد شروع این فناوری در زمینه های عملی هستیم. دنیای رمزنگاری مرتباً پروژه هایی را تولید می کند که حداقل جالب است.

حتی اگر بلاکچین از DLT نشات گرفته باشد ، برای مردم ، توسعه دهندگان و معتقدان به این فن آوری ها مهم است که بتوانند تمایز صحیح ایجاد کنند. مثال بیت کوین در اینجا بهترین جا را دارد زیرا این یک پروژه منبع باز بود که منجر به ایجاد بسیاری از پروژه های مشابه ، Ethereum ، سکه Lite و موارد دیگر شد..

بسیاری از پروژه ها به اصول DLT پایبند بوده و مفاهیم سنتی بلاکچین را کنار گذاشته اند. این شامل هدرا هاشگراف, RaiBlocks, Peaq, و نانو.

مزایای استفاده از فناوری لجر توزیع شده & بلاکچین

مزیت شماره یک DLT ها و دلیل محبوبیت روز افزون آن عدم تمرکز گره ها است. این آدم بزرگ را از صحنه دور می کند. در اصل کنترل اطلاعات و جریان را برای همه کاربران فراهم می کند.

شفافیت در بسیاری از صنایع به ویژه دنیای بانکی و مالی یک نیاز بزرگ ساعت است. دفترهای توزیع شده شفافیت ارائه می دهند و می توانند میلیاردها معامله را نسبتاً سریعتر از سیستم های پایگاه داده سنتی که امروز کار می کنند ، انجام دهند. وقتی مشکلات عملیاتی را کاهش می دهند ، هزینه های چنین عملیاتی به طور خودکار کاهش می یابد.

بلاکچین در مورد ارز رمزنگاری شده اجازه شفافیت داد. هر معامله در دسترس عموم بود. مردم ایده چنین سیستمی قوی را که نمی توانست داده ها را به خطر بیاندازد و امنیت معاملات را دوست دارند ، دوست داشتند.

همچنین بخوانید: Cryptographic Hashing: A Beginner’s Guide

یکی دیگر از مزایای عدم تمرکز امنیت قوی است. تمام گزارش فعالیت ها و افزودن داده های جدید باید از طریق بررسی های امنیتی سخت انجام شود.

اعم از انتقال پول یا ایجاد سوابق بیمه ، الگوریتم های هوشمند همراه با رمزگذاری سطح بالا یک محیط ضد دستکاری ایجاد می کنند.

با توجه به مزایا ، تفاوت زیادی بین فناوری بلاکچین و دفتر توزیع شده وجود دارد.

دفتر توزیع شده به جای اعتماد به منابع انسانی یا پایگاه های داده سنتی ، همه کارها را سریعتر و با روشی قابل اطمینان انجام می دهد. داده ها را نمی توان در معرض خطر قرار داد زیرا هیچ مکان یا واحدی آن را کنترل نمی کند. مناطق بسیاری وجود دارد که بلاکچین می تواند در از بین بردن مشکلات موثر باشد.

نتیجه

امیدواریم پس از مطالعه راهنمای فناوری Blockchain vs ledger توزیع شده ، اکنون بتوانید ایده روشنی درباره تفاوت ها داشته باشید. فناوری دفتر توزیع شده ، فناوری اصلی بلاکچین است. بلاکچین در اصل یک دفتر توزیع شده است که به فناوری پشت ارزهای رمزپایه تبدیل شده است.

Blockchain از نظر معماری با DLT متفاوت است. با این حال ، ایده همان است. این فناوری ها به دلیل تمرکززدایی بسیار محبوب شده اند. بین علاقه مندان به تمرکززدایی و علاقه مندان به ارزهای دیجیتال اتفاق نظر وجود دارد که DLT می تواند بسیاری از مشکلات موجود در صنعت مالی را حل کند. تاکنون می توانیم بلاکچین را به عنوان بخشی از ارز رمزنگاری شده و نفوذ در صنعت مالی ببینیم ، اما این پتانسیل را دارد که بر هر صنعتی تأثیر بگذارد و برای بهتر شدن انقلاب ایجاد کند..

Blockchain یک فناوری پرطرفدار است و طبق گزارشات ، Blockchain مهارت برتر است. بنابراین ، اگر شما آرزو دارید که یک حرفه Blockchain را شروع کنید ، باید در دوره Blockchain رایگان ثبت نام کنید و بدون هیچ گونه تأخیری سفر Blockchain خود را آغاز کنید.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map