Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

چگونه می توان خبره خبره امنیت بلاکچین (CBSE) شد؟

آرزو دارید که یک متخصص امنیت بلاکچین شوید؟ این راهنمای جامع در مورد چگونگی تبدیل شدن به خبره خبره امنیت بلاکچین (CBSE) است.

بلاکچین – چه فناوری آینده باشد یا فقط یک مد دیگر باشد ، از موانع اولیه شک و تردید عبور کرده است. این مفاهیم و رویکردهای متداول اشتراک اطلاعات در بنگاه های اقتصادی داخلی و خارجی را متحول کرده است. شرکت ها به اهمیت بلاکچین برای حفظ و بهبود ارزش تجاری در طولانی مدت پی می برند. یکی از جنبه های مهیب فناوری بلاکچین که باعث استقبال گسترده آن می شود ، امنیت است.

بلاک چین به عنوان یک مداخله امیدوار کننده برای بهبود کیفیت پادمان در معاملات و ارتباطات داخلی و خارجی یک شرکت ظاهر شده است. بنابراین ، شرکت ها برای تقویت راه حل ها و زیرساخت های بلاکچین خود نیاز به متخصصان امنیتی زنجیره بلوک ماهر دارند. اگر می خواهید به خبره امنیت بلاکچین (Certified Blockchain Security Expert) برسید ، پس تأییدیه CBSE توسط 101 Blockchains ممکن است فقط گزینه ایده آل مورد نظر شما باشد. بحث زیر به شما کمک می کند تقاضا برای مهارت های بلاکچین در بازار کار موجود را درک کنید.

اکنون ثبت نام کنید: گواهینامه خبره امنیت Blockchain

علاوه بر این ، می توانید جزئیات مربوط به گواهینامه خبره امنیت بلاکچین (Certified Blockchain Security Expert) ارائه شده توسط 101 بلاکچین را بررسی کنید ، مانند اهداف و مخاطبان هدف آزمون. علاوه بر این ، داوطلبان می توانند نمای کاملی از ماژول ها و موضوعات مختلف مورد نیاز برای احراز صلاحیت 101 Blockchains CBSE دریافت کنند. با این حال ، برجسته ترین نکته در این بحث ، اشاره گرهای پیشنهادی برای دریافت گواهینامه CBSE با سهولت است.

تقاضا برای مشاغل امنیتی Blockchain

قبل از بحث در مورد چگونگی تبدیل شدن به یک خبره خبره امنیت بلاکچین ، دانستن تقاضا برای بلاکچین مهم است. تقاضای واضح برای متخصصان امنیت ، به ویژه در امنیت سایبری ، پتانسیل معتبری برای پیگیری نقش های مختلف شغلی مبتنی بر امنیت را ارائه می دهد. همچنین ، نقش مهندس امنیت یکی از پر تقاضا ترین نقش های شغلی با بسته حقوق پردرآمد برابر با توسعه دهندگان بلاکچین است.

بنابراین ، چرا باید در امنیت بلاکچین دنبال حرفه خود بروید؟ بلاکچین یک فناوری مخل نیست اما مشاهده اجرای صریح بلاکچین در بخشهای مختلف در حال حاضر دشوار است. بنابراین ، راه حل های بلاکچین سازمانی باید قبل از توسعه به زیرساخت های کامل ، از ضرورت شروع از ابتدا استفاده کنند..

طبق گزارشی از Hired ، متوسط ​​حقوق سالانه توسعه دهندگان نرم افزار با تخصص بلاکچین تا 157000 دلار است. این گزارش همچنین متوسط ​​حقوق سالانه مهندسان امنیتی را تقریباً 156000 دلار در ایالات متحده نشان می دهد. بنابراین ، توسعه دهندگان بلاکچین با تخصص امنیتی می توانند به عنوان دارایی امیدوار کننده برای شرکت های مختلف عمل کنند.

تسلط بر امنیت بلاکچین مسیر مطلوبی را برای نامزدهای خبره بلاکچین با مهارت های همه جانبه در زمینه توسعه و امنیت فراهم می کند. با به رسمیت شناختن بلاکچین به عنوان یکی از مهارت های برتر تقاضا در سال 2020 و افزایش تقاضا برای مهندسان بلاکچین به عنوان یکی از نقش های شغلی در حال ظهور برای سال 2021 ، تأیید تقاضا برای نقش های شغلی امنیتی بلاکچین اجتناب ناپذیر است.

آرزو دارید که یک حرفه Blockchain شوید؟ بهترین نکات برای شروع کار Blockchain توسط متخصصان را بررسی کنید.

دلایل انتخاب 101 بلاکچین

منطقی است که نامزدی که قصد دارد به یک خبره امنیتی Blockchain تبدیل شود ، در مورد گواهینامه ایده آلی که می تواند به آنها کمک کند تعجب کند. 101 Blockchains اولین نامی است که در این مورد ظاهر می شود ، به ویژه با مجوز Certified Blockchain Security Expert مبتنی بر نقش خود. بنابراین ، متخصصان مشتاق امنیت بلاکچین نگران یافتن ابزاری برای اثبات تخصص امنیت بلاکچین خود نیستند.

شک بعدی در ذهن شما ممکن است به سمت اعتبار 101 بلاکچین متمایل شود. می توانید پاسخ شک و تردید خود در مورد 101 بلاکچین را از طریق مروری بر مواد مختلفی که آنها برای آموزش پرورش و تحقیق در مورد فناوری بلاکچین فراهم می کنند ، پیدا کنید. همچنین ، 101 Blockchains در تمام گواهینامه ها و دوره های آموزشی مرتبط سه موضوع غالب را دنبال می کند.

101 بلاکچین از آموزش و آموزش قابل اعتماد برای گواهینامه ها و دوره های آموزشی بلاکچین اطمینان حاصل می کند. تیم متخصصان صنعت و رهبران فناوری پشت دوره های آموزشی و گواهینامه های بلاکچین 101 Blockchains عنصر “اعتماد” را برای همه نامزدها فراهم می کند. جنبه مهم بعدی که اعتبار 101 بلاکچین را تقویت می کند ، رویکرد استراتژیک برای مواد مطالعه برای صدور مجوزهای بلاکچین است..

گواهینامه های بلاکچین در 101 بلاکچین بر پوشش مفاهیم اساسی تا پیشرفته مورد نیاز برای هر نقش شغلی مبتنی بر بلاکچین تمرکز دارند. در نتیجه ، متخصصان مشتاق بلاکچین می توانند در مجموعه مهارت های مناسب برای تقویت رشد شغلی خود در بلاکچین ، تخصص کسب کنند. آخرین و غالب ترین جنبه در صدور گواهینامه و مواد آموزشی در مورد 101 Blockchains عملی است.


نامزدها می توانند به 101 بلاکچین برای توسعه تخصص خود در زمینه نقش های امنیتی حرفه ای بلاکچین سازمانی اعتماد کنند. استفاده از نمایش های عملی و تمرین های تعاملی و عملی ارائه شده توسط 101 Blockchains می تواند پایه و اساس محکمی برای حرفه نامزدها ایجاد کند. بنابراین ، می توانید توجه داشته باشید که 101 Blockchains بهترین گزینه شما برای تبدیل شدن به خبره خبره بلاکچین در حوزه امنیت است. بنابراین ، بیایید نگاهی به گواهینامه 101 Blockchains بیندازیم که می تواند به شما در تبدیل شدن به یک خبره خبره امنیت بلاکچین کمک کند.

اکنون با دوره بنیادی بلاکچین رایگان شروع کنید!

خبره خبره امنیت بلاکچین (CBSE) شوید

خبره امنیت Blockchain Security یا گواهی CBSE توسط 101 Blockchains یکی از سه گواهینامه برجسته مبتنی بر نقش بلاکچین در این سیستم عامل است. این گواهینامه فقط برای تبدیل شدن به خبره خبره امنیت بلاکچین طراحی نشده است و پیشرفت چشمگیر مهارت ها را در جنبه های نظری و عملی امنیت بلاکچین فراهم می کند..

این گواهینامه بر پوشش جامع تهدیدات هر لایه در اکوسیستم بلاکچین تأکید دارد. علاوه بر این ، همچنین به طور کافی بر روی نمونه های عملی و مطالعات موارد مختلف استفاده متمرکز شده است تا درک بهتری از همه تهدیدات امنیت بلاکچین داشته باشد. داوطلبان واجد شرایط گواهینامه CBSE همچنین می توانند تسلط در استفاده از ابزارهای لازم برای ارزیابی امنیت سیستم بلاک چین را نشان دهند.

پذیرش فزاینده امنیت بلاکچین در استفاده از شرکت ، توجه را به سمت آسیب پذیری داده ها و عملکردهای ارزشمند در سیستم های بلاکچین معطوف کرده است. گواهینامه CBSE مبنایی نیرومند برای متخصصین مشتاق بلاکچین فراهم می کند تا امنیت بلاکچین را در فرآیندهای مختلف ادغام کنند.

داوطلبان دارای گواهینامه CBSE می توانند از ادغام موثر امنیت در مراحل مختلف مانند برنامه ریزی تجاری ، توسعه نرم افزار و طراحی معماری اطمینان حاصل کنند. گواهینامه CBSE همچنین بینش موثری در مورد بهبود امنیت ، کارایی عملیاتی و قابلیت اطمینان راه حل های فناوری بلاکچین ارائه می دهد. گواهینامه CBSE نه تنها به شما کمک می کند تا خبره امنیت Blockchain شوید ، بلکه درک خوبی از تهدیدات امنیتی بلاکچین و ملاحظات برای طراحی امنیت بلاکچین ایجاد می کند..

در نتیجه ، داوطلبان همچنین می توانند توانایی های خود را برای تصمیم گیری ایده آل در مورد انتخاب ، طراحی و اجرای راه حل های بلاکچین بهبود دهند. جالب اینجاست که 101 Blockchains یک دوره آموزش صدور گواهینامه انعطاف پذیر را برای گواهینامه CBSE در طول 4 هفته ارائه می دهد. این دوره آموزشی انعطاف پذیر شامل سه تا چهار ساعت یادگیری در هر هفته برای یک تجربه یادگیری آسان تر برای داوطلبان است.

اگر مبتدی هستید ، پس باید کار خود را با این کار شروع کنید راهنمای Blockchain برای مبتدیان.

مخاطب مورد نظر برای صدور گواهینامه CBSE

نگرانی مهم بعدی برای هر داوطلبی که مایل به دریافت گواهینامه CBSE است مخاطبان ایده آل برای آزمون گواهینامه است. برداشت مخاطبان برای امتحان صدور گواهینامه CBSE به شناسایی نقش های مختلف شغلی که می توانند دنبال کنند کمک می کند. در اینجا خلاصه ای از نقش های مختلفی وجود دارد که یک خبره امنیت Blockchain می تواند حرفه خود را بر اساس آن ایجاد کند.

 1. معماران راه حل Blockchain
 2. مهندسان فناوری بلاکچین
 3. معماران ابر بلاکچین
 4. افسران ارشد اطلاعات
 5. مدیران فناوری اطلاعات
 6. توسعه دهندگان راه حل Blockchain
 7. تحلیلگران راه حل های بلاکچین و مدیران نوآوری
 8. تصمیم گیرندگان ارشد در فناوری بلاکچین

اهداف آزمون صدور گواهینامه CBSE

داوطلبان مشتاق به اخذ خبره خبره امنیت بلاکچین نیز باید اهداف آزمون را به دقت درک کنند. دانش اهداف آزمون صدور گواهینامه CBSE می تواند به شما کمک کند تا برداشتی از کارایی گواهینامه را بیان کنید. در اینجا خلاصه ای از اهداف آزمون با مجوز Certified Blockchain Security Expert ارائه شده است,

 1. درک عمیق تهدیدات امنیت بلاکچین
 2. توسعه مهارت برای انجام مدل سازی تهدید & ارزیابی آسیب پذیری
 3. طراحی و توسعه سیستم های بلاکچین & برنامه های توزیع شده با سطح امنیتی قابل اعتماد

ماژول ها و موضوعات در آزمون صدور گواهینامه CBSE

مهمترین نشانگر برای همه داوطلبانی که قصد دارند خبره امنیت بلاکچین (Certified Blockchain Security Expert) شوند تا آمادگی خود را تقویت کنند ، برداشت دقیق از همه ماژول ها و مباحث آزمون است. دانش ماژول ها و سرفصل های آزمون صدور گواهینامه CBSE می تواند اعتماد به نفس را برای داوطلبان فراهم کند زیرا آنها می دانند چه مباحثی را برای آزمون گواهینامه مطالعه کنند. مهمتر از همه ، آگاهی از مباحث امتحان به شما کمک می کند تا بدانید که چگونه گواهینامه CBSE می تواند رشد شغلی شما را به عنوان یک متخصص امنیت بلاکچین تقویت کند. در اینجا خلاصه ای از ماژول های صدور گواهینامه CBSE توسط 101 Blockchains و فصل های هر ماژول آورده شده است.

 • معرفی بلاکچین

اهمیت درک اساسی فناوری بلاکچین برای تخصص در امنیت بلاکچین ضروری است. نامزدها برای احراز صلاحیت CBSE باید در بخشهای زیر بخشهای زیر را پوشش دهند.

 1. مبانی بلاکچین
 2. ساختار بلاکچین
 3. مسدود شدن بلاکچین
 4. مفهوم زنجیره ای که در بلاکچین مشاهده می شود
 • مدل تهدید Blockchain

اهمیت مدل سازی تهدید برای طبقه بندی و درک تهدیدات در امنیت سایبری مهم است. داوطلبان می توانند از این ماژول برای درک توسعه مدل تهدید ، مناسب برای تهدیدهای امنیتی بلاکچین استفاده کنند. داوطلبان باید مهارت ها ، دانش و توانایی های خود را در فصل های زیر در این ماژول اثبات کنند تا خبره امنیت بلاک چین شوند..

 1. مزایای مدل سازی تهدید در امنیت سایبری
 2. اکوسیستم چند لایه بلاکچین
 3. اصول چارچوب STRIDE برای مدل سازی تهدید
 4. توسعه مدل تهدید بلاکچین
 • مبانی رمزنگاری Blockchain

داوطلبانی که مشتاق دریافت گواهینامه CBSE هستند نیز باید درک خود را از عملکرد الگوریتم های رمزنگاری بهبود بخشند. این ماژول بر روی کارکرد الگوریتم های رمزنگاری همراه با ایجاد فرضیات امنیتی قابل اعتماد برای درک سوابق امنیتی در اکوسیستم های بلاکچین تمرکز دارد. داوطلبان باید مهارت ها ، دانش و توانایی های خود را در فصول بعدی این ماژول برای صلاحیت موفقیت آمیز دریافت گواهینامه CBSE اثبات کنند.,

 1. مبانی رمزنگاری بلاکچین
 2. مقدمه ای برای رمزنگاری کلید عمومی
 3. رمزنگاری کلید عمومی در ارتباط با فناوری بلاکچین
 4. ملاحظات امنیتی رمزنگاری کلید عمومی
 5. مقدمه ای برای توابع هش
 6. توابع هش Blockchain
 7. ملاحظات امنیتی در عملکردهای هش
 • اجماع الگوریتم امنیت

این ماژول صدور گواهینامه CBSE همچنین نقش مهمی در کمک به شما برای گرفتن خبره خبره امنیت بلاکچین دارد. الگوریتم های اجماع برای نگهداری دفترهای مشترک ، غیرمتمرکز و توزیع شده در سیستم عامل های دیجیتالی بسیار مهم هستند. تخصص در الگوریتم های اجماع و آسیب پذیری آنها می تواند قابلیت های حرفه ای شما را به میزان قابل توجهی افزایش دهد. داوطلبان باید مهارت ها و دانش را در فصل های بعدی این ماژول برای صدور گواهینامه CBSE پوشش دهند,

 1. اصول الگوریتم های اجماع بلاکچین
 2. مبانی اثبات کار
 3. حملات بر اثبات کار
 4. مبانی اثبات سهام
 5. حمله به Proof of Stake
 • امنیت گره و شبکه Blockchain

پنجمین ماژول صدور گواهینامه CBSE تأکید متمرکز بر مرزبندی بین امنیت واقعی و نظریه های امنیتی برای سیستم های بلاکچین را فراهم می کند. پیاده سازی محیط های بلاکچین در شبکه ها و رایانه ها ، مسائل جدید امنیتی را به شما معرفی می کند و ناقلین حمله را به همراه دارد. بنابراین ، داوطلبان باید مهارت ها ، دانش و توانایی های خود را در فصل های زیر برای این واحد اثبات کنند,

 1. پیاده سازی های بلاکچین
 2. حمله به گره های بلاکچین
 3. حملات به شبکه های بلاکچین
 • امنیت قراردادهای هوشمند

قراردادهای هوشمند یکی از الزامات اساسی برای توسعه برنامه های مبتنی بر بلاکچین است. داوطلبان باید در درک خود از آسیب پذیری های عمومی مشهود در مورد قراردادهای هوشمند تخصص داشته باشند. برای اثبات مهارت و دانش خود برای تبدیل شدن به خبره خبره امنیت بلاکچین ، باید فصل های زیر را در این ماژول قرار دهید.

 1. معرفی امنیت قرارداد هوشمند
 2. آسیب پذیری های رایج برنامه نویسی
 3. آسیب پذیری های بلاک چین
 4. آسیب پذیری های مبتنی بر بستر های نرم افزاری
 • تست سیستم های Blockchain

این ماژول گواهینامه CBSE بر ملاحظات قابل توجهی برای ارزیابی کارآمد سیستم های بلاکچین تمرکز دارد. نامزدها برای شناسایی تأثیر عوامل مختلف در هک کردن یک بستر بلاکچین ، مطالعات موردی در دنیای واقعی را پیدا می کنند. داوطلبان باید مهارت ها ، دانش و توانایی های خود را در زمینه های زیر برای این واحد اثبات کنند,

 1. اصول تست بلاکچین
 2. ملاحظات معماری
 3. ملاحظات طراحی
 4. خطاهایی در اجرای بلاکچین
 • امنیت بلاکچین سازمانی

ماژول نهایی مجوز CBSE برای تبدیل شدن به Certified Blockchain Security Security در معرفی سیستم عامل های مختلف بلاکچین سازمانی مانند Hyperledger و Corda متمرکز است. این ماژول در نقش خود در تقویت قابلیت های امنیتی بلاکچین در سطح شرکت برای نامزدها بسیار قابل توجه است.

شما باید با نیازهای درک عمیق سیستم عامل های بلاکچین سازمانی و طراحی آنها کنار بیایید. همچنین ، داوطلبان باید در مورد ویژگی های مهم در این سیستم عامل های بلاکچین سازمانی که می توانند تأثیر بالقوه ای در امنیت بلاکچین داشته باشند ، تأمل کنند. داوطلبان باید بتوانند تخصص خود را در فصل های زیر در این ماژول برای صدور گواهینامه CBSE اثبات کنند,

 1. معرفی سیستم عامل های بلاکچین سازمانی
 2. اصول Corda
 3. ملاحظات امنیتی مربوط به Corda
 4. اصول هایپرلجر
 5. ملاحظات امنیتی مربوط به هایپرلجر

به غیر از پوشش جامع مفاهیم اساسی تا پیشرفته در مورد امنیت بلاکچین ، گواهینامه خبره امنیت بلاکچین توسط 101 بلاکچین مزایای بسیار دیگری را فراهم می کند. اول از همه ، شما یک دوره آموزشی را می بینید که به راحتی به شما کمک می کند تا به طور موثر برای صدور گواهینامه CBSE آماده شوید.

متعاقباً ، دوره صدور گواهینامه CBSE همچنین منابع یادگیری و مواد آموزشی بیشتری را برای حمایت از آمادگی های شما به ارمغان می آورد. داوطلبان همچنین می توانند از گزارش های صفحه گسترده هفتگی برای پیشرفت آموزش و راهنمایی شخصی خود از طریق ایمیل استفاده کنند. علاوه بر این ، 101 Blockchains از لحاظ راهنمایی شغلی پشتیبانی کافی را فراهم می کند تا نامزدها را در شناسایی بهترین نقش های شغلی که می توانند با گواهینامه CBSE دنبال کنند ، فراهم کند..

همچنین بخوانید: بلاکچین چگونه کار می کند؟?

روشهای ایده آل برای آماده سازی برای صدور گواهینامه CBSE

تقریباً هر نامزدی که می خواهد خبره امنیت Blockchain شود ، ممکن است امیدوار باشد که بتواند به راحتی مجوز CBSE را کسب کند. با این حال ، منطقی است که بپرسیم آیا صلاحیت دریافت گواهینامه CBSE آسان است؟ بنابراین ، داوطلبان باید به بهترین روشهای زیر اعتماد کنند تا به طور موثر برای صدور گواهینامه CBSE با شانس موفقیت بالاتر آماده شوند.

 • با اصول آزمون شروع کنید

همه داوطلبانی که تمایل به دریافت گواهینامه CBSE دارند باید با ارزیابی عمیق مباحث امتحان ، آماده سازی خود را آغاز کنند. سرفصل های امتحان نه تنها به شما کمک می کند تا بدانید برای آزمون چه چیزی یاد بگیرید بلکه باعث می شود اعتماد به نفس کافی برای مقابله با چالش های سفر آمادگی داشته باشید. دانش مباحث و اهداف آزمون و جزئیات رسمی می تواند توانایی داوطلبان را بیشتر تقویت کند. از همه مهمتر ، داوطلبان آگاه از مباحث امتحان می توانند منابع یادگیری ایده آل را انتخاب کرده و راهنماهای مطالعه را برای آمادگی خود انتخاب کنند.

 • 101Blockchains را برای آموزش انتخاب کنید

نشانگر مهم بعدی برای نامزدهایی که می خواهند خبره امنیت بلاکچین (Certified Blockchain Security Expert) شوند ، انتخاب 101 منبع آموزش Blockchains است. داوطلبان برای بهبود آمادگی خود باید از 101 دوره آموزش صدور گواهینامه Blockchains CBSE به طور موثر استفاده کنند. 101 ماده آموزشی Blockchains به طور خاص بر اهداف آزمون در صدور گواهینامه CBSE متمرکز هستند ، در نتیجه اطمینان بیشتری را برای آمادگی بیشتر ارائه می دهند. همچنین ، مزیت راهنمایی شخصی با منابع آموزش 101 Blockchains ارزش رقابتی را برای آماده سازی نامزدها دارد.

 • تدوین برنامه آماده سازی

یکی از مهمترین روشهای آماده سازی که داوطلبان اغلب از آن چشم پوشی می کنند ، تهیه یک برنامه دقیق آماده سازی است. داوطلبان باید یک برنامه مطالعاتی دقیق داشته باشند تا در یک دوره خاص تمام مباحث و ماژول های امتحان را پوشش دهد. استفاده از نقاط عطف در برنامه مطالعه می تواند به داوطلبان کمک کند تا قبل از آزمون گواهینامه ، کلیه اهداف آزمون را پوشش دهند. طرح مطالعه همچنین از آمادگی انعطاف پذیر برای همه داوطلبان پشتیبانی می کند زیرا کنترل برنامه آمادگی را کنترل می کنند.

 • مسئولیت پذیری بسیار مهم است

آخرین توصیه به داوطلبان برای آماده سازی م toثر برای دستیابی به خبره امنیت بلاکچین خبره ، پاسخگویی است. فرقی نمی کند که چه اتفاقی بیفتد ، همه داوطلبان باید دقیقاً بدون نیاز به برنامه آماده سازی برای صدور گواهینامه CBSE را دنبال کنند. یکی از اعضای خانواده ، یک دوست ، یا حتی بهتر ، یک شریک مطالعه می تواند گزینه ایده آل برای اطمینان از این باشد که در هر مرحله از آمادگی خود منحرف نشوید.

صدور گواهینامه اعتبار شما را تأیید می کند و حرفه Blockchain شما را به سطح بالاتری می رساند. بنابراین ، گواهینامه تخصصی Blockchain خود را دریافت کنید و حرفه Blockchain خود را پیش ببرید.

خط پایین

در یادداشت نهایی ، داوطلبان باید گواهی Certified Blockchain Security Expert توسط 101Blockchains را راحت تر از سایر گواهینامه های امنیتی بلاکچین پیدا کنند. علاوه بر این ، سازمان استراتژیک مباحث در ماژول های آزمون صدور گواهینامه CBSE و بینش عملی در مورد امنیت بلاکچین در دنیای واقعی ، مزایای امیدوار کننده ای برای توسعه شغلی متخصصان امنیت بلاکچین است.

اگر می خواهید به خبره امنیت Blockchain برسید ، 101 Blockchains می تواند زمینه امیدوار کننده ای برای شروع باشد. در طولانی مدت ، امنیت بلاکچین یکی از الزامات اجباری تقریباً برای همه انواع نقش های مبتنی بر بلاکچین است. اولین قدم را برای تبدیل شدن به یک متخصص خبره بلاکچین با مهارت های امنیتی بردارید!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector