Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

Contour Blockchain (Voltron): نقطه عطفی برای امور مالی تجارت

صنعت مالی تجارت در آستانه تبدیل شدن به یک مدل منسوخ شده است که با سیستم های IT که به سرعت پیر می شوند کار می کند. بیشتر از این ، این سیستم ها هزینه ، ناکارآمدی و خطر بیشتری را برای تجارت جهانی تزریق می کنند. بنابراین ، منجر به تجربه بد مشتری ، هزینه پردازنده مشتری و سازش ناکارآمد می شود. اما چگونه سناریو می تواند تغییر کند؟ وارد بلاکچین کانتور شوید.

Blockchain Project Contour برداشت متفاوتی از تجارت جهانی است که بر اساس جدیدترین فناوری های موجود در پیش روی ما قرار گرفته است. از آنجا که مدلهای قدیمی اکنون کافی نیستند ، زمان آن رسیده است که بلاکچین برای این شرکت نیز مختل شود.

بنابراین ، اکنون ما یک پلت فرم بلاکچین Contour داریم تا مسائل تجارت جهانی خود را برای همیشه مدیریت کنیم. بنابراین ، اگر شما نیز در مورد این پروژه جدید کنجکاو هستید ، به جای مناسب آمده اید.

امروز ، من بینشی در مورد پروژه Contour blockchain به اشتراک می گذارم و به شما اطلاع می دهم که چگونه واقعاً می تواند به سود بازارهای تجارت جهانی باشد. بنابراین ، بیایید شروع کنیم!

 

Contents

پلت فرم Blockchain کانتور چیست?

بلاکچین کانتور یک بستر صنعت باز مورد حمایت Corda برای ایجاد ، مبادله ، تصویب و صدور اعتبار اسنادی است. با این حال ، این فقط اولین محصول در سیستم عامل است. در گذشته به عنوان بلاکچین Voltron شناخته می شد. اما بعداً آنرا با نام Contour Blockchain تغییر نام دادند.

در واقع ، این کنسرسیومی با گروهی از بانک ها و شرکت های مالی است که پروژه را هدایت می کنند. R3 و CryptoBLK با تخصص فن آوری خود از پروژه پشتیبانی می کنند. بیشتر از این ، از Corda یک سیستم عامل بلاکچین دیگر به عنوان فناوری پایه خود برای تأمین راه حل استفاده می کند.

آنها با دوازده شرکت کننده شروع به کار کردند و اکنون بیش از 50 شرکت و بانک دارند که از این پلتفرم استفاده می کنند. در حقیقت ، بستر بلاکچین Contour فقط در اختیار مشتریان بانک های عضو قرار دارد.

بنابراین ، با استفاده از این ، مشتریان آنها خدمات سریع ، نرخ پایین تر ، تصمیمات مالی و موارد دیگر را دریافت می کنند.

علاوه بر این ، می توانید اسناد تجاری را در شبکه های خارجی ایجاد کنید و آنها را در شبکه ارسال ، پردازش و تأیید کنید. این واقعاً می تواند نحوه تجارت یک شرکت را در حال حاضر تغییر دهد. بیشتر از این ، بلاک چین Contour قبلاً ادغام بارنامه الکترونیکی را از سیستم عامل های دیگر مانند این آزمایش کرده است EssDOCS و بولرو.

در طول سال ها ، بلاکچین Contour 25 معامله داده موفقیت آمیز را انجام داده و اکنون شرکت کنندگان مشهور زیادی برای سایر خدمات مالی تجارت دارد.

در میان آنها ، ReChainMe امارات متحده عربی اولین معامله زنده خود را با بلاک چین قبلی Voltron در ژوئن 2019 انجام داد..


اعضای کنسرسیوم Contour Blockchain چه کسانی هستند?

در حال حاضر ، ما فقط می دانیم که بیش از 50 شرکت کننده در پروژه وجود دارد. با این حال ، ما هنوز نام شرکتها را نمی دانیم. به هر حال اعضای اولیه پروژه بلاکچین کانتور عبارتند از:

BBVA ، بانکوک بانک ، HSBC ، Natwest ، ING ، SEB ، اسکوشیابانک ، ایالات متحده Bancorp ، Intesa Sanpaolo ، Mizuho ، BNP Paribas و CTBC.

بعداً شرکتهای دیگری مانند Alfa-Bank ، China Everbright Bank Hong Kong شعبه ، Ekman & Co ، MUFG ، Natixis ، بانک ملی مصر ، بانک استاندارد ، Scylla ، Banco de Crédito del Perú-BCP ، Banorte ، CIB ، ABN Amro ، Commerzbank ، SABB ، LH Trading ، Bci ، بانک تجارت قطر ، Societe Generale ، RBI ، و بانک انگلیس سعودی در یک پروژه آزمایشی شش هفته ای این سیستم عامل شرکت کردند.

در ابتدا ، آنها اولین بار معاملات جهانی خود را در آوریل 2018 به پایان رساندند که موفقیت بزرگی بود. پس از آن ، در سپتامبر 2019 ، HSBC اعلام کرد که یک اعتبار اسنادی با ارزش یوان را در سیستم عامل Contour پردازش می کند.

به هر حال ، بعداً ، آنها شبکه بتا خود را در دسامبر 2019 راه اندازی کردند. اما آنها این کار را کردند ، آنها به طور زنده پلت فرم Contour blockchain را در 15 کشور مختلف آزمایش کردند.

در واقع ، تغییر نام تجاری اخیراً اتفاق افتاده است. در آخر ، CordaCon در سپتامبر 2019 ، آنها اعلام کردند که پروژه بلاکچین Voltron را تجاری می کنند و قبل از شروع به کار می کنند.

 

تاریخچه کنسرسیوم Contour Blockchain

در سال 2016 ، کنسرسیوم Contour blockchain با دوازده بانک پشتیبان آنها تشکیل شد. در ابتدا ، مشتریان هدف آنها واردکنندگان و صادرکنندگان بزرگ ، همراه با بانک هایی بودند که با افزایش تعداد تجارت معامله می کنند.

بعداً ، 2017 ، آنها دومین بلاکچین Voltron A.K.A خود را تکمیل کردند. نمونه اولیه بلاکچین کانتور. عملاً در سال 2018 ، آنها اولین پروژه زنده خود را به پایان رساندند.

به هر حال ، آنها قبلاً قصد داشتند مدیریتی را برای کنسرسیوم بلاکچین Contour در اکتبر 2019 تنظیم کنند و قصد دارند این پلت فرم را در سال 2020 شایسته تولید کنند..

در حقیقت ، شرکای تحویل کالا ، بانک های عضو و سرمایه گذاران خارجی دارای مالکیت سیستم عامل هستند.

نمونه هایی از معاملات انجام شده است

بانک صادر کننده

HSBC ، بانكوك بانك ، ING ، BNP Paribas و Standard Chartered.

مشاوره بانکی

ING ، HSBC ، Standard Chartered و بانکوک بانک.

وارد کننده

Bukitmega Masabadi ، Tricon ، Cargill ، Babyshop ، Landmark Group ، PTT Group و China SDIC Int’l Trade Nanjing.

صادر کننده

راه حل های بازاریابی GC ، Bee Dee Industries ، Cargill ، RioTinto ، Reliance ، Fox and Lille و IRPC.

اولین سنت داده های زنده آنها در سیستم عامل شامل کارگیل ، ING و HSBC بود. علاوه بر این ، در اینجا آنها یک اعتبار دیجیتال برای دانه های سویا صادراتی از آرژانتین به مالزی صادر کردند. بهترین قسمت این است که در آن معامله زنده ، آنها موفق به کاهش زمان از 10 روز به 24 ساعت شدند!

 

چرا کانتور از کوردا استفاده می شود؟?

بلاکچین کانتور از طریق آن تأمین می شود R3بلاکچین سازمانی کوردا سکو. اما چرا آنها از Corda برای امور مالی تجارت استفاده می کنند؟ آیا واقعاً می تواند آن را بیرون بکشد؟ بیایید برخی از مزایای استفاده از Corda را به عنوان فناوری اساسی ببینیم.

 

 • تغییرناپذیری

در سیستم عامل Corda ، هیچ کس نمی تواند دفتر را دستکاری کند. هنگامی که داده ها وارد سیستم می شوند ، هیچ کس نمی تواند آن را اصلاح یا به هیچ وجه تغییر دهد. بنابراین ، کاملاً ضد دستکاری است.

 • راستی آزمایی کامل

تمام اطلاعات موجود در دفترچه برای تأیید صحت یا عدم صحت آن ، از مراحل تأیید عبور می کنند.

 • قابلیت همکاری

Corda حریم خصوصی را حفظ می کند ، اما همچنین به گره ها کمک می کند بدون مشکلات نقدینگی یا ایجاد جزایر دارایی معامله کنند.

 • حریم خصوصی و امنیت

در سیستم عامل ، فقط گره های مجاز به دیدن اطلاعات خاصی می توانند آنها را ببینند. گره های دیگری که به آن دسترسی ندارند ، نمی توانند اطلاعات را ببینند ، بنابراین حریم خصوصی حفظ می شود.

 • ادغام آسان

ادغام در سیستم بانکی موجود با Corda بسیار آسان است. بیشتر اینکه ، شما حتی می توانید از زبان استاندارد مانند جاوا برای کدگذاری قراردادها استفاده کنید.

 • شفافیت

این با طیف گسترده ای از الگوریتم اجماع همراه است. بنابراین ، شما می توانید در هر معامله ای به توافق برسید تا در سطح سیستم.

 • داده های سازگار

تمام داده های موجود در چندین دفتر در سیستم سازگار است. بنابراین ، هیچ مسئله عدم تطابق اطلاعات وجود نخواهد داشت.

 • قراردادهای هوشمند

همچنین می توانید از ویژگی های قرارداد هوشمند در سیستم استفاده کنید که باعث صرفه جویی در وقت و منابع شما می شود.

 

اعتبار نامه اعتبار سنجی Contour Blockchain

پردازش اسناد اعتبار نامه در بلاکچین به افزایش سرمایه در گردش ، بهبود مدیریت ریسک آنها ، دیجیتالی کردن کل روند و اطمینان از تسویه سریع کمک می کند..

ایجاد یک شبکه از شبکه ها با کمک essDocs ، Bolero و سایر اکوسیستم ها ، این پلت فرم به یکی از بزرگترین شبکه های شرکت ها ، بانک ها ، حمل و نقل کالا ، شرکت های حمل و نقل و سایر تسهیل کنندگان تجارت تبدیل خواهد شد..

از آنجا که این یک پلت فرم باز است ، به سایر فروشندگان راه حل های مالی تجاری اجازه می دهد اسنادی را برای راه حل های تجاری در شبکه تجاری Contour ارائه دهند ، که مقیاس و انعطاف پذیری را افزایش می دهد.

 

مأموریت مالی تجارت بلاکچین کانتور

امور مالی تجارت بلاکچین کانتور با مجموعه ماموریت های خاص خود برای پروژه هایشان همراه است. در واقع ، آنها نتایج متفاوتی برای بانک ها و شرکت های بزرگ با استفاده از این سیستم عامل دارند. بیایید ببینیم اینها چیست –

برای بانک ها

با استفاده از سیستم باز و غیرمتمرکز تأمین مالی تجارت بلاکچین Contour ، بانک ها می توانند به راحتی با صادر کنندگان ، واردکنندگان و سایر شرکت کنندگان در تجارت در اکوسیستم ارتباط برقرار کنند. بیشتر ، مأموریت آنها ارائه راه حل های تجاری پایان به پایان برای خلاص شدن از تمام مسائلی است که مالی تجارت امروز با آن روبرو است.

علاوه بر این ، آنها قصد دارند به مشتریان خود در سراسر جهان گسترش و خدمات دهند. بنابراین ، مهم نیست که شرکت شما کجاست. به راحتی می توانید از اکوسیستم آنها برای امور مالی خود استفاده کنید.

برای شرکت های بزرگ

برای شرکتها ، آنها قصد دارند تجارت سریعتر را انجام دهند ، که کارایی آنها را بسیار افزایش می دهد. بیشتر از این ، آنها می توانند ریسک چند بانکی را نیز کاهش دهند. بستر مالی تجارت تجارت بلاکچین Contour همچنین نیازهای سرمایه در گردش و سرمایه را برای صادر کنندگان و واردکنندگان فراهم می کند.

با استفاده از شرکت های شبکه می توان به راحتی تمام استانداردها و قوانین جهانی را حفظ کرد.

 

فناوری چگونه کار می کند

اساساً ، اعتبار نامه بلاکچین Contour اکنون در شبکه موجود است. اگرچه آنها در حال برنامه ریزی برای گسترش آن به سایر خدمات هستند. اما در حال حاضر ، آنها پردازش اعتبار اسنادی را از طریق سیستم ارائه می دهند. بنابراین ، بیایید ببینیم آنها چه می کنند –

اساساً ، در دو مرحله انجام می شود –

خریداری کردن

 • اعتبار اسنادی دیجیتال

ابتدا ، هر دو خریدار و فروشنده می توانند ایجاد ، ویرایش کرده و با پیش نویس اعتبار نامه بین آنها موافقت کنند.

 • Bank Issues Digital LC

در مرحله بعدی ، بانکها اعتبار اسنادی را در سیستم عامل مشاوره ، صدور و تأیید می کنند.

 • روند پیگیری

پس از تأیید و توافق هر دو طرف ، روند ردیابی در زمان واقعی شروع می شود.

فروش

 • مستندات دیجیتال

در اینجا می توانید با بارنامه الکترونیکی essDocs و Bolero در سیستم ادغام شوید.

 • اختلافات برجسته

می توان مستقیماً تمام اختلافات برجسته در سیستم را بدست آورد. علاوه بر این ، این خطاها نیز قابل رفع هستند.

 • بخشنامه های بانکی

فروشنده تمام دستورالعمل ها را از بانک دریافت می کند ، از تأیید ، پذیرش ، قبض ها و وام ها مستقیماً در بلاک چین Voltron A.K.A. بلاکچین کانتور.

 

ویژگی های Contour Blockchain Platform

 • در دسترس بودن زیاد گره ها ، بنابراین از بین رفتن سیستم وجود نخواهد داشت.
 • این از استقرار ترکیبی پشتیبانی می کند.
 • این رمزگذاری داده در حالت استراحت را برای امنیت فراهم می کند.
 • این پلت فرم از بروزرسانی و لغو کلید در صورت بروز هرگونه فاجعه پشتیبانی می کند.
 • این اتصال بهتری در سراسر جهان ارائه می دهد.
 • سیستم عامل بسیار مقیاس پذیر است.
 • DLT Health Monitoring از CryptoBLK به نظارت بر وضعیت شبکه در زمان واقعی کمک می کند.

 

ویژگی هایی که پلت فرم ندارد

 • انتقال وجوه

در حال حاضر ، هنوز نمی توانید در Contour پرداخت کنید. بنابراین ، شما باید از SWIFT استفاده کنید.

 • اسناد منطبق خودکار

از آنجا که بیشتر صنعت از فناوری blockchain استفاده نمی کند ، شما باید برخی از اسناد را به صورت دستی بررسی کنید.

 • ارزهای رمزپایه یا رمزها

این سیستم عامل هیچ رمز یا رمز بومی ندارد.

 

مزایای این پروژه چیست?

اساساً ، هر دو بانک و شرکت های بزرگ سهم منافع خود را با این پروژه به دست می آورند. بیایید ببینیم آنها چه هستند –

مزایای بانکی

 • تجربه مشتری بیشتر.
 • ارزش مارک بانکی را به عنوان یک مبتکر برای کارمندان ، مشتریان و سهامداران افزایش دهید.
 • مدیریت ریسک اعتباری را کاهش می دهد.
 • مدیریت عملیاتی را بهبود می بخشد.
 • با دیجیتالی شدن و افزایش بهره وری ، هزینه پردازش تجارت را کاهش می دهد.
 • با ارائه گزینه های متنوع تأمین مالی و خدمات پیشرو بیشتر ، مشتریان بیشتری دریافت کنید.
 • با راه حل سرمایه در گردش و کاهش خطر سهم کیف پول را برای مشتریان موجود افزایش می دهد.
 • سازگاری حسابرسی را در زمان واقعی فراهم می کند.
 • دارایی ها را ردیابی می کند و شفافیت را بهبود می بخشد.

 

مزایای شرکت

 • اسناد و مدارک و زمان انتقال را کاهش می دهد. حمل و نقل و پردازش اسناد در یک کانال واحد از طریق چندین شریک تجاری به زمان کمتری نیاز دارد.
 • تسویه حساب های سریع و معاملات تقریباً فوری.
 • نرخ تأمین سرمایه در گردش را کاهش می دهد.
 • سطح بالاتر محافظت در برابر تقلب.
 • تمام اسناد دیجیتالی به صورت رمزنگاری امضا و تولید می شوند ، که بعداً برای ادعاهای اصالت تأیید می شود.
 • از ادعاهای جعلی و BL های تکراری در سراسر راه حل خلاص می شود.
 • راندمان عملیاتی را تا حد زیادی افزایش می دهد و برای آن از اعتبار سنجی خودکار و ویژگی های تماس هوشمند در زمان واقعی استفاده می کند.
 • ارائه الکترونیکی در زمان واقعی و به اشتراک گذاری اطلاعات اسناد و برنامه ها.
 • تجارت Doc سنتی را با بررسی های قابل اعتماد و سریعتر برای تعدیل و کاهش عوامل خطر خاص ارائه می دهد.

درباره نحوه پیاده سازی بلاکچین بیشتر بدانید!

 

یادداشت پایان

اعتبار اسنادی بلاکچین کانتور یک بستر فوق العاده برای بخش مالی تجارت است. حتی اگر بسیاری از شرکت ها در مورد استفاده از فناوری دفتر توزیع شده برای بخش مالی تجارت تردید داشتند ، اما در واقع راه حل بهتری برای همه مواردی که این صنعت با آنها سرو کار دارد ارائه می دهد.

پس از اجرای پروژه زنده در 14 کشور مختلف ، که شامل بیش از 50 شرکت و بانک بود ، در حال راه اندازی تجاری است. طبق نتایج ، این می تواند کل فرآیند اعتبار نامه را به جای 10 روز در عرض 24 ساعت اجرا کند!

این یک نقطه عطف برای فناوری blockchain است. در حال حاضر ، این سرمایه گذاری در سنگاپور برای راه اندازی در حال راه اندازی است و پس از آن ، ما اطلاعات بیشتری در مورد توانایی این سیستم خواهیم داشت.

 

می خواهید صنایع بیشتری را بررسی کنید?

بیاموزید که بلاکچین چگونه بر مراقبت های بهداشتی و بیمه تأثیر می گذارد!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector