Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

پروژه: DABL – برنامه های خود را سریعتر به کار گیرید

تمام توسعه دهندگان خارج از آن باید در مورد DAML – زبان برنامه نویسی تغییر دهنده بازی که همه منتظر آن بوده ایم – بدانند. اما اکنون Digital Asset یک سورپرایز بزرگ برای همه طرفداران خارج از آن ایجاد کرده است – پروژه: DABL.

بلافاصله پس از زنده شدن ، پروژه DABL در جامعه بلاکچین سر و صدا ایجاد می کند. منظورم این است که چرا این یک فناوری سطح بعدی است که زندگی ما را بسیار آسان می کند ، خصوصاً برای توسعه دهندگان.

اما ، ممکن است بسیاری از شما درک کاملی از نحوه کارکرد آن یا نوع مزایای آن نداشته باشید. بنابراین ، برای کمک به ذهن آزار دهنده شما ، این راهنما را با تمرکز بر پروژه DABL گردآوری کرده ام.

فقط محکم بنشینید ، یک فنجان قهوه بگیرید ، و شروع کنیم!

چیست پروژ : DABL?

اول از همه ، بیایید با موضوع این پروژه شروع کنیم. DABL در واقع یک پلت فرم ابری است که به شما کمک می کند تا از همان ابتدا تا خط پایان برنامه یا راه حل SaaS خود را ساده کنید. آیا می دانید بهترین قسمت چیست؟?

خوب ، بهترین قسمت این است این سیستم عامل طراحی شده است تا به شما کمک کند با کمترین پیشرفت ممکن همه کارها را انجام دهید.

فقط فکر کنید توسعه پروژه های شما بدون اتلاف وقت و منابع زیاد چقدر آسان است. در واقع ، معماری DABL پروژه برای هر توسعه دهنده ای که می خواهد برنامه های ساده و مقیاس پذیر باطنی را توسعه دهد ، گزینه مناسبی است.

همچنین ، اکنون با یک تجربه بدون سرور همراه است! همچنین ، هر نوع برنامه ای که نیاز به پشتیبانی سنگین باطن مانند برنامه های وب نداشته باشد ، می تواند از معماری DABL بهره مند شود.

بیشتر از این ، توسعه دهندگان در حال بررسی این پلت فرم و ساخت برنامه های کاربردی DABL برای آن هستند.

ترکیب قدرتمند DABL و DAML واقعاً حیرت انگیز است.

پروژه dabl


مزایای پروژه DABL چیست?

استفاده از DABL می تواند گزینه مناسبی برای روند توسعه شما باشد. در واقع ، شما نه تنها سریعتر برنامه خود را راه اندازی خواهید کرد ، بلکه می توانید با تعداد کمی مهندس و طراحی تمیز این کار را انجام دهید..

به هر حال ، بیایید مزایای استفاده از این سیستم عامل را بررسی کنیم.

 • پشتیبانی از هر دامل کاربرد: در واقع DABL امکان بارگذاری هر یک از برنامه های شما را بدون تغییر کد یا تغییر ساختار فراهم می کند. بنابراین ، می توانید برنامه های DAML خود را در کمترین زمان به طور خودکار مقیاس بندی کنید.
 • API های برنامه رایگان: هر کد برنامه شما که با DAML نوشته شده باشد به طور خودکار تمام API ها را برای برنامه شما در سیستم عامل ایجاد و تعریف می کند. بنابراین ، به این معنی است که تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که دستگاه های اینترنت اشیا یا UI خود را به باطن خود متصل کنید و تمام!
 • تأیید اعتبار و کنترل دسترسی رایگان: هر کاربر برنامه ای می تواند با استفاده از API به طور مستقیم احراز هویت کند. بیشتر ، کد برنامه DAML هر اقدام و داده مجاز را مشخص می کند. بنابراین ، برای ایمن نگه داشتن راه حل و حفظ قوانین ، به هیچ سیاست پیچیده یا منطق اساسی احتیاج ندارید.
 • پشتیبانی API شخص ثالث: شما همچنین می توانید از API شخص ثالث یا هرگونه سرویس مستقیماً در برنامه خود با استفاده از معماری DABL استفاده کنید. بنابراین ، برای این کار به هیچگونه م componentsلفه یا معماری اضافی نیاز نخواهید داشت.
 • DAML Ledger سازگار: شاید شما فقط می خواهید محیط برنامه های خود را مدیریت کنید. بنابراین ، برای آن ، هر برنامه ای که برای DABL نوشتید ، در هر نوع دیگری پشتیبانی می شود دامل پلت فرم دفتر کل بنابراین ، این طیف بازار شما را نیز گسترش می دهد.

بیشتر راهنماهای ما را ببینید:

 • هش کردن در رمزنگاری
 • شرکت هایی که در بلاکچین سرمایه گذاری می کنند
 • اوراکل Blockchain: درباره اصول بدانید

آموزش DABL

اکنون وقت آن است که نگاهی بیندازید به کنسول سیستم عامل ها. بنابراین ، در اینجا یک آموزش مختصر DABL خواهید گرفت. اما من به شما پیشنهاد می کنم برای راهنمایی صحیح ، از آموزش های پلتفرم آنها بازدید کنید. به هر حال ، بیایید شروع کنیم!

کنسول DABL

خانه

این اولین برگه ای است که کنسول DABL را مشاهده خواهید کرد. اگر برنامه های موجود روی آن دارید ، آن را در اینجا مشاهده خواهید کرد. اما اگر هیچ موردی ندارید ، گزینه خود را ایجاد خواهید کرد.

برنامه ها

در اینجا ، می توانید به برنامه ای که از آن دعوت کرده اید بپیوندید. بیشتر از این ، گزینه “عضویت توسط Ledger ID” را برای نگه داشتن برنامه در لیست خود مشاهده خواهید کرد. علاوه بر این ، بهترین قسمت این است که می توانید برای راحتی کار خود از یک نام سفارشی برای برنامه استفاده کنید.

پس از پیوستن به یک برنامه ، می توانید قراردادهای جدیدی در دفتر حساب ایجاد کنید ، از انتخاب های خود استفاده کنید و حتی قراردادهای فعال خود را ببینید.

فعالیت اخیر

اگر به هر دفتری پیوسته اید ، می توانید برگه فعالیت اخیر را مشاهده کنید. با استفاده از این ، می توانید الگوهای قرارداد ، همه طرفین و غیره را مشاهده کنید.

فضای کاری

پس از ورود به سیستم DABL ، فضای کاری خود را بدست خواهید آورد. در واقع ، این ویژگی به شما امکان می دهد تمام دفترهای خود را مدیریت کرده و پرونده های پروژه های خود را سازماندهی کنید. علاوه بر این ، می توانید پرونده های DAML خود را نیز در اینجا بارگذاری کنید.

برگه ساخت سریع

یک “فکر می کنید بعد باید چه کار کنید؟” را مشاهده خواهید کرد گزینه در رابط. پس از کلیک روی آن ، می توانید تعداد پرونده ها و قسمت هایی از برنامه DABL خود را مشاهده کنید. به هر حال ، در اینجا می توانید DAML Triggers ، دارایی های رابط کاربری و غیره را بارگذاری کنید.

برگه اعزام ها

برای دیدن برگه اعزام ها ، باید از فضای کاری خود روی یک دفتر کلیک کنید و کنسول را ببینید. در واقع ، این برگه به ​​شما امکان می دهد تا پرونده ها را پیکربندی کنید ، مصنوعات برنامه را مدیریت کنید ، نمای برنامه خود را منتشر کنید.

مدل های DAML

این مدل ها عمدتا ساختار عملکردی و داده های برنامه شما را تعریف می کنند.

خدمات خودکار

اکثر برنامه ها به طور پیش فرض از خدمات اتوماسیون برخوردار هستند. در واقع ، آنها این کار را با استفاده از DAML Triggers یا سرویس های خودکار در پایتون انجام می دهند.

راه اندازهای DAML

DAML Triggers در واقع به شما امکان می دهد فرآیندهای خودکار را با استفاده از DAML در برنامه خود بنویسید. اگر می خواهید یک DAML Trigger استفاده کنید ، باید تمام الگوهای DAML و DAML Trigger ها را به طور جداگانه در پرونده های own.dar کامپایل کنید. از آنجا می توانید DAML و DAML Trigger.dars خود را در دفتر خود بکشید و رها کنید.

ادغام ها

یکپارچه سازی به برنامه شما کمک می کند تا با دنیای خارج ارتباط برقرار کند. هنگامی که یک ادغام را روی دفتر خود مستقر کردید ، این ارتباطات بین دفتر کل DABL شما و سیستم خارجی مانند یک دستورالعمل روی دفتر حفظ می شود.

رابط کاربر برنامه

در DABL, شما می توانید اجزای frontend خود را برای برنامه خود مستقر کرده و میزبانی کنید. برای این منظور ، باید پرونده ها را در زیر دامنه مخصوص دفتر ثبت کنید. پرونده ها باید در قالب zip باشد. برای اطلاعات بیشتر ، به آموزش DABL مراجعه کنید.

برگه داده زنده

می توانید از این برگه برای کاوش در تمام قراردادهای DAML خود در دفتر برنامه خود مانند کاوشگر دفتر استفاده کنید.

پروژ : آموزش DABL: نحوه استقرار یک برنامه نمونه?

این یک آموزش بسیار اساسی DABL برای استقرار یک برنامه کاربردی است. پس از ورود به سیستم عامل ، متوجه خواهید شد که برخی از نمونه برنامه ها در پایین فضای کار وجود دارد. از آنجا می توانید آنها را در یک دفتر ثبت کنید و سپس روند اجرای خود را شروع کنید.

 • اول از همه ، شما باید یک پروژه در فضای کاری خود ایجاد کنید. می توانید این کار را با کلیک کردن روی “پروژه جدید” و دادن نام و دفتر به آن انجام دهید.
 • در مرحله بعدی ، می توانید برنامه ای را برای استقرار در قسمت پایین فضای کار پیدا کنید. پس از آن ، روی “افزودن به پروژه” کلیک کنید.
 • پس از آن ، دفتر و پروژه خود را انتخاب کنید ، و DABL را مشاهده خواهید کرد که به طور خودکار همه پرونده ها را مستقر می کند.
 • استقرار پرونده ها مدتی طول می کشد. بنابراین ، پس از پایان کار ، می توانید بر روی دفتر کلیک کرده و پرونده های مستقر را پیکربندی کنید.
 • برای این منظور ، باید به تب استقرار بروید. در آنجا برگه Action Needed و فایلهای اتوماسیون غیر پیکربندی شده را در زیر آن مشاهده خواهید کرد. برای اتوماسیون ، اطمینان حاصل کنید که هنگام پیکربندی به عنوان حزب UserAdmin مستقر شوید. پس از آن ، فقط روی “راه اندازی” کلیک کنید.
 • بعد ، باید دارایی UI خود را در برگه استقرار منتشر کنید. اگر منتشر نشده اند ، باید با کلیک روی “انتشار” آنها را منتشر کنید.

آنجا تمام شده است! حالا شما زنده هستید!

علاوه بر این ، برای تعامل با برنامه ، می توانید از کنسول DABL استفاده کنید یا می توانید زیر دامنه URL را در تب Deployments دنبال کنید تا با رابط کاربری مستقیم خود ارتباط برقرار کنید

موارد استفاده از چیست DABL?

DABL و DAML ترکیبی کشنده برای ایجاد چارچوبی برای توسعه کاربردهای انعطاف پذیر و قابل انعطاف بدون سرعت پایین می سازند. در واقع ، تنها کاری که شما باید انجام دهید این است که کدی را بنویسید که ویژگی برنامه شما را توصیف کند بدون اینکه نگران مدیریت معماری باشید..

پس از استقرار در پروژه DABL ، فقط هزینه آنچه را که استفاده می کنید پرداخت خواهید کرد و نه بیشتر.

نرخ متغیر قیمت گذاری هنوز منتشر نشده است ، اما میزان استفاده از برنامه شما به دفعات بروزرسانی دفتر اندازه گیری می شود..

در اینجا موارد استفاده خوب DABL وجود دارد. بگذارید آنها را بررسی کنیم!

برنامه های خودکارسازی

در DABL ، می توانید یک برنامه DAML را بدون هیچ نوع پیکربندی یا توسعه زیرساخت مستقر کنید. بنابراین ، می توانید یک برنامه کاملاً کاربردی را از ابتدا بسازید و آن را ظرف چند روز راه اندازی کنید!

بعلاوه ، هنگامی که میزان بازدید شما افزایش می یابد ، برنامه هایی که در DABL اجرا می شوند به طور خودکار مقیاس می شوند. بیشتر از این ، فقط در این صورت است که باید هزینه افزایش ترافیک را پرداخت کنید ، نه یک دقیقه قبل.

برنامه چند صفحه ای (MPA) باطل می شود

یکی دیگر از موارد استفاده از پروژه DABL این است که می توانید از آن برای هدایت برنامه های چند صفحه ای غنی استفاده کنید. علاوه بر این ، فقط یک فایل می تواند تمام API ها ، کنترل دسترسی ، نقش ها ، مجوزها و غیره را تولید کند.

به هر حال ، DAML به طور عمده تمام مراحل گردش کار را به مجموعه ای از تغییرات و عملکردهای مختلف تقسیم می کند. بیشتر از این ، پرونده DAML کنترل های بسیار دانه ای را که شما در مورد مجوزهای داده در گردش کار دارید ، توصیف می کند.

در این راستا ، می توانید از DABL برای ساده سازی مجوزها و طرح های احراز هویت با استفاده از روش نقشه برداری برای نقشه برداری از یک لایه احراز هویت استفاده کنید..

برنامه های مبتنی بر رویداد

آیا می دانید برنامه های DAML می توانند با استفاده از توالی رویدادها ، برنامه های رویداد محور قابل تولید و ملموس تولید کنند؟ بیشتر از این ، می تواند این کار را در چندین سیستم متفاوت انجام دهد و آن را برای نتیجه گیری نهایی در دسترس قرار دهد.

این یکی از مزایای برنامه DAML است که در DABL اجرا می شود. همراه با این ، خواهید دید که برنامه های DAML از اجزا و سیستم های خارجی پشتیبانی می کنند. بنابراین ، می توانید با DABL خیلی سریع تر مقیاس بگیرید.

در حال گسترش دستگاه دولتی

تقریباً هر کسب و کار ، عمدتاً آنهایی که در مرحله آغازین تحول دیجیتال هستند ، می توانند به دنبال اصلاح ، ادغام و کدگذاری کسب و کار اصلی خود باشند..

بنابراین ، برای کمک به شما در این زمینه ، می توانید از زبان توصیفی DAML استفاده کنید که می تواند این گردش کار را ثبت کند.

بیشتر از این ، این زبان می تواند تفکیک کنش ها را بر اساس نقش توصیف کرده و آنها را در یک ماشین حالت گسترده تر ترکیب کند. بنابراین ، می بینید که DAML برای گسترش دستگاه دولتی شما ایده آل است و با استفاده از DABL می توانید به راحتی به آن برسید.

برنامه های قابل کنترل و شفاف

استفاده از برنامه SaaS در واقع می تواند به ارزش برند شما آسیب برساند زیرا این موارد در سو with استفاده از داده های برنامه دارای مشکل است. اما در DABL ، هر یک از برنامه های شما از این کنترل عاری است زیرا کاربران می توانند داده های اصلی مربوط به خود را مشاهده کنند.

علاوه بر این ، کاربران همچنین می توانند در هر زمان که شخص یا کاربر مجاز به دسترسی به داده های خاص است ، حسابرسی کنند. بنابراین ، زیرساخت شفافی را برای آنها ایجاد می کند و ارزش برند شما را افزایش می دهد.

همچنین ، توسعه برنامه های کاربردی به این روش به شما و شرکت شما کمک می کند تا اعتماد مصرف کنندگان خود را جلب کنید ، که باعث افزایش بازدید نیز می شود.

بیشتر بخوانید:

 • مفاهیم Blockchain که باید درباره آنها بدانید
 • آکادمی Blockchain: با دوره های Blockchain شروع کنید!

چگونه DABL با سایر سیستم عامل ها مقایسه می شود?

DABL همراه با عناصر SaaS ، FaaS ، iPaaS و PaaS است. در اینجا ، من تعدادی از آنها را با DABL مقایسه می کنم تا در مورد چگونگی مقایسه این فناوری با DABL ایده بهتری داشته باشید.

DABL در مقابل IaaS

غالباً در زیرساخت به عنوان یک سرویس (مانند Azure ، GCP ، AWS) ، ارائه دهندگان به کاربران پیشنهاد می دهند تا اجزای برنامه مجازی خود را که می توانید در هر مرکز داده پیدا کنید ، مدیریت کنند.

آنها هیچ پیشنهادی به توسعه دهندگان نمی دهند. بیشتر از این ، توسعه دهنده تنها مسئول نوشتن کد هم برای برنامه و هم برای زیرساخت ها است. در واقع ، این می تواند تیم شما را به یک مسیر DevOps بسیار پیچیده هدایت کند.

اما برنامه های DABL فقط از یک فایل پشتیبان DAML قابل اجرا هستند. این بدان معنی است که شما فقط باید رفتار چارچوب خود را توصیف کنید ، و سیستم عامل از بقیه مراقبت خواهد کرد.

بنابراین ، تیم شما به هیچ وجه مجبور به انجام مراحل پیچیده DevOps نیست.

DABL در مقابل PaaS

شما می توانید Platform را به عنوان یک سرویس به عنوان IaaS ارتقا یافته تصور کنید. اگرچه سیستم عامل های PaaS جهت گیری بیشتری دارند و به توسعه برنامه کمک می کنند ، اما باز هم مشکلات زیادی وجود دارد که سازنده باید آنها را حفظ کند.

در حقیقت ، شما کد کمتری می نویسید یا در زیرساخت ها کمی کمتر کار می کنید ، اما هنوز هم باید بسیاری از اجزا را به تنهایی و در هماهنگی با معماری PaaS مقیاس بندی کنید. این بدان معناست که کار کردن روی اجزا ، سرورها – راه اندازی برنامه را کند و پیچیده می کند.

اما برنامه های DABL مجبور به حل این مشکلات نخواهند بود. بیشتر اوقات ، توسعه دهندگان حتی در مورد زیرساخت های اساسی اطلاعاتی نخواهند داشت. و آنها لازم نیست که در مورد آن نگران باشند. در حقیقت ، DABL از بقیه امور مراقبت خواهد کرد.

DABL در مقابل iPaaS

یکپارچه سازی بستر به عنوان یک سرویس ، یک فضای محبوب محبوب سرور ابری است که برای اتصال برنامه های پر سرعت به ابر ساخته شده است.

هدف اصلی اتصال API شخص ثالث و میراث به یکدیگر و دسترسی به آن در خارج از زیرساخت های قدیمی است. همانطور که برنامه ها بیشتر و بیشتر API ها را در فرایندهای اصلی خود قرار می دهند ، بسیاری از توسعه دهندگان برای پشتیبانی از اکوسیستم در حال رشد API ها ، نرمال سازی داده ها و لایه های معاملاتی را ایجاد می کنند..

اما در DABL ، می توانید API های خارجی را به برنامه فراخوانی کنید بدون اینکه حتی یک لایه تجمیع دیگر در سیستم ایجاد کنید. API های خارجی به DAML نرمال می شوند و توسعه دهندگان برنامه یک روش ساده برای تعامل با بسیاری از API ها از هر نوع دارند. بنابراین ، این بدان معناست که ادغام API های خارجی بدون نگرانی در مورد مسائل مدیریتی آسان تر است.

DABL در مقابل FaaS

به نظر می رسد معماری DABL از تجربه بدون سرور پیروی می کند که در Function as a platform platform پیدا خواهید کرد. امروزه ، FaaS برای فرآیندهای محاسبات لبه ای و خدمات با عملکردهای ساده و ساده بسیار مناسب است.

همچنین ، آنها عمدتا سیستم های بدون دولت و رویداد محور هستند. به نظر می رسد DABL از این سیستم عامل ها الهام گرفته است. بیشتر متمرکز بر توانمندسازی توسعه دهندگان است تا اینکه آنها را در توسعه برنامه هایشان غرق کند.

بنابراین ، در DABL ، شما یک تجربه بدون سرور با طراحی ساده و تمیز خواهید داشت. علاوه بر این ، می توانید از اتصال به هر سرویس بدون سرور نیز بهره مند شوید. هیچ محدودیتی در این مورد وجود ندارد.

می خواهید در مورد Blockchain اطلاعات کسب کنید? همین حالا دوره های بلاکچین ما را بررسی کنید!

یادداشت پایانی: بهترین دوستان برنامه نویس

به نظر می رسد DABL همه چیز را دارد. در واقع ، این سیستم عامل برای راه اندازی هر برنامه مبتنی بر DAML بدون نگرانی در مورد زیرساخت ها بسیار مناسب است! تمام کاری که شما باید انجام دهید این است که منطق یا رفتارهای برنامه کاربردی خود را توصیف کنید و بقیه برنامه ها از این سیستم عامل مراقبت خواهند کرد.

آیا می تواند آسان تر شود؟ من کاملا مطمئن هستم که توسعه دهندگان مطمئناً این پلتفرم را دوست دارند. چرا آنها نباید ساخت و راه اندازی هرگونه برنامه کاربردی روی آن زمان کمتری لازم دارد.

به هر حال ، اکنون که از این پروژه اطلاع دارید ، تصمیم نهایی با شماست. اما من می گویم شما قطعاً باید به این یکی ضربه بزنید!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector