Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

آموزش آموزش DAML: با DAML شروع کنید

آیا به دنبال یک دوره آموزشی DAML یا دوره DAML هستید؟ اگر این کار را انجام دهید ، پس به جای درست آمده اید. در این مقاله ، ما DAML را با جزئیات بیشتری بررسی خواهیم کرد. ما منابع زیادی از DAML را که به شما کمک می کند تسلط پیدا کنید ، مرور خواهیم کرد.

شما می توانید مقاله را به عنوان منبع آموزش DAML علامت گذاری کنید و هنگام یادگیری DAML سریع آن را بررسی کنید.

ما در دوره ای از برنامه های توزیع شده زندگی می کنیم. با متداول شدن جریان اصلی دفتر فناوری ، بیش از هر زمان دیگری ، اکنون زمان آن رسیده است که توسعه دهندگانی مانند شما مهارت لازم را در این زمینه داشته باشند 

تمرکز ما این است که مفاهیمی را که در آموزش DAML مورد بحث قرار داده ایم ، جمع کنیم. اگر هنوز آن را نخوانده اید ، پیشنهاد می کنیم قبل از شروع اینجا آن را بخوانید.

آموزش DAML: با DAML شروع کنید

قبل از شروع ، بیایید مقدماتی اساسی در مورد DAML ارائه دهیم. اگر کاملاً در بلاکچین تازه وارد هستید ، می توانید راهنمای Blockchain for Beginners را نیز ببینید!

بنابراین ، DAML چیست?

DAML یک زبان برنامه نویسی منبع باز است که هدف آن ارائه ابزارهای ایجاد برنامه های توزیع شده است. زبان برنامه نویسی مختصر است و می تواند به سرعت برای ساخت dApp مورد استفاده قرار گیرد.

از ویژگی های اصلی DAML می توان به موارد زیر اشاره کرد

 • مدل داده
 • مجوزهای ریز ریز
 • منطق تجارت
 • آزمایش مبتنی بر سناریو
 • انتزاع ذخیره سازی
 • بررسی مجوز
 • پیگیری مسئولیت پذیری
 • ترکیب پذیری اتمی
 • هیچ دو برابر هزینه نمی کند
 • نیاز به دانستن حریم خصوصی است
 • اعدام قطعی

و بیشتر! لیست کامل و توضیحات دقیق مقاله آموزشی DAML ما را بررسی کنید. همچنین بخوانید ، DAML- زبان منبع باز قراردادهای هوشمند که توسط Digital Asset نشات گرفته است

در حال نصب DAML

نصب DAML بر روی دستگاه بسیار آسان است. شما باید SDK نصب شده بر روی دستگاه خود را انجام دهید. قبل از آن ، باید وابستگی ها را نصب کنید.

این وابستگی ها شامل Visual Studio Code و JDK 8 یا بیشتر هستند.


برای نصب SDK ، باید آن را از اینجا بارگیری کنید اینجا اگر از ویندوز استفاده می کنید.

برای نصب آن روی MAC یا Linux ، از دستور زیر استفاده کنید.

حلقه –sSL https://get.daml.com/ | ش

همچنین باید ~ / .daml / bin را به متغیر PATH اضافه کنید.

ساخت یک برنامه ساده با استفاده از اتصالات Node.js برای DAML

دوره DAML که می خواهیم طی کنیم ساخت یک برنامه ساده با استفاده از اتصال های DAML و Node.js است.

با این کار ، شما می توانید نحوه کار DAML و نحوه استفاده از آن برای ساخت برنامه های واقعی را بیاموزید. برنامه ای که در حال ساخت آن هستیم قادر به انجام یک کار بسیار ساده است ، یعنی دریافت و ارسال پیام های پینگ. شگفت آور ، درست است! خوب ، از نظر عملکرد حداقل است ، اما مطمئناً درک خوبی از عملکرد DAML به شما می دهد.

اولین کاری که باید انجام دهید نصب DAML بر روی سیستم شما است. برای این منظور ، باید مطمئن شوید که از جدیدترین SDK استفاده می کنید.

شبیه سازی پروژه

ما قصد داریم از آموزش DAML استفاده کنیم که توسط Digital Asset برای یادگیری DAML ارائه شده است. ما برای تکمیل آموزش از ویندوز 10 استفاده می کنیم.

برای ادامه ، Powershell یا خط فرمان را برای اجرای دستورات باز کنید.

git کلون https://github.com/digital-asset/ex-tutorial-nodejs cd ex-tutorial-nodejs git checkout v0.6.1

تدوین کد

برای کامپایل کد ، باید از دستور زیر استفاده کنید. دستور را از خود دایرکتوری ریشه اجرا کنید.

برای انجام این کار ، باید کد زیر را اجرا کنید.

daml build

پس از اتمام ، پیام زیر را نشان می دهد. در حال حاضر ، می توانید هشدار را نادیده بگیرید.

جعبه شنی

با ساخت کامل ، اکنون زمان آن فرا رسیده که ما sandbox را اجرا کنیم. جعبه ماسه برای آزمایش برنامه شما مفید است. همچنین ، بهترین کار این است که پوسته جدیدی را شروع کنید تا ماسهبازی همچنان کار کند. برای اجرای sandbox ، از دستور زیر استفاده کنید.

daml sandbox dist / ex-tutorial-nodejs.dar

اجرای برنامه اسکلت

اکنون زمان آن فرا رسیده است که ما با ایجاد برنامه خود شروع کنیم. برای شروع ، ابتدا باید برنامه اسکلت را که در دفتر اصلی اجرا می شود ، اجرا کنیم و سپس از آن به نفع خود استفاده کنیم. برای انجام این کار ، بیایید وابستگی های خود را فعال کنیم.

npm نصب کنید

با این کار وابستگی ها در بسته نصب می شوند

برای شروع برنامه ، اکنون باید دستور زیر را اجرا کنید.

npm شروع کنید

در آخر ، می توانید با اجرای دستور زیر خروجی را تأیید کنید.

سلام از

درک اسکلت

برای درک بیشتر آنچه که در دست داریم ، باید خود کد را مرور کنیم. برنامه اسکلت که در بسته داریم حاوی کد مهمی است. قبل از حرکت به جلو ، بیایید نگاهی به کد پرونده index.js بیندازیم.

منبع: دارایی دیجیتال

بیایید سعی کنیم رمزگشایی کنیم که سه خط اول کد برای دستیابی به آن تلاش می کنند.

سه خط اول دفتر تشکیل = نیاز دارد (‘@ digital-asset / daml-ledger‘)

این خط کد به شما امکان می دهد یک شی دفتر ایجاد کنید و از طریق آن به دفتر دسترسی پیدا کنید. این به عنوان یک اتصال دهنده کار می کند. 

هزینه daml = ledger.daml؛

اکنون ، با استفاده از کتابخانه daml-ledger یک شی daml دیگر ایجاد می کنیم. این کار به این منظور انجام می شود که از مقادیر DAML در کدها استفاده شود.

در خط سوم ، ما یک شی another دیگر ایجاد می کنیم که خود را به شناسه های منحصر به فرد متصل می کند. 

سه خط بعدی

سه خط بعدی ممکن است کمی پیچیده تر از خطوط قبلی به نظر برسند. در حال حاضر ، شما باید درک کنید که آنها برای خواندن استدلال های خط فرمان استفاده می شوند. آنها همچنین به طور پیش فرض معقول برنامه ما را ارائه می دهند.

کد اصلی

آخرین بخش index.js سنگین کردن را انجام می دهد.

در اینجا ، خواهید دید که برنامه از روش DamlLedgerClient.connect برای اتصال به دفتر استفاده می کند. برای اتصال صحیح ، این روش از دو آرگومان استفاده می کند.

 • اولین استدلال شی options گزینه های اتصال است
 • عملکرد برگشت تماس

توابع برگشت از هر دو نتیجه از جمله موفقیت و عدم موفقیت مراقبت می کنند.

همچنین ، می بینید که برای اتصال ، دو پارامتر باید ، میزبان و پورت هستند. اگر این موارد را به درستی مشخص نکنید ، اتصال قطع می شود.

اگر در گذشته با Node.js کار کرده اید ، می دانید که توابع برگشت در عملکرد Node.js معمول است. اگر کاملاً با Node.js تازه کار هستید ، پس نگران نباشید زیرا برای یادگیری از خود آموزش به مهارت در سطح کار نیاز ندارید.

اگر همه چیز مطابق هدف کار کند ، شی مشتری ارتباط دفتری را آغاز می کند.

با اجرای آن به سادگی خروجی “سلام ، جهان!”

مراحل بعدی که باید در این آموزش انجام دهید شامل موارد زیر است.

 • شناسه های بسته بازیابی می شوند
 • درک ماژول پینگ پنگ
 • ایجاد قرارداد
 • خواندن معاملات
 • انتخاب ورزش
 • خواندن یک قرارداد فعال.

همه این مراحل در آموزش رسمی دارایی دیجیتال در مورد آنها به خوبی پوشش داده شده است صفحه GitHub. ما به شما توصیه می کنیم آموزش را بررسی کرده و هر مرحله را برای درک عمیق تر آن طی کنید.

DAML 12 موارد استفاده

همچنین می توانید با مرور 12+ مثال موارد استفاده که از DAML استفاده می کنند ، خود را آموزش دهید. این چندین مورد استفاده مطمئناً به شما کمک می کند تا خود را در DAML آموزش دهید و خود را با دانش لازم برای انجام آموزش DAML خود مجهز کنید..

مخزن GitHub: https://github.com/digital-asset/ex-mode

نمونه های DAML که در آنجا به اشتراک گذاشته می شوند شامل موارد زیر است:

 • تخصیص صندلی هواپیمایی
 • زنجیره تصویب
 • پخش
 • چت گروهی
 • سرمایه گذاری گسترده
 • شطرنج
 • رمز صادر کننده
 • استخر هزینه
 • MongoDB ODS
 • شبانه روزی
 • حکومت
 • پیگیری وظیفه
 • تیک تاک انگشت
 • رأی دادن

برای شروع ، باید مخزن را بارگیری کنید و سپس پروژه های منفرد را کامپایل کنید. همیشه کد را مرور کنید تا درک بهتری از نقش DAML در عملکردی شدن برنامه داشته باشید.

آموزش جاوید جاوا

اگر شما یک شخص جاوا هستید و می خواهید یاد بگیرید که چگونه جاوا را با DAMl انجام دهید ، آموزش آنلاین ارائه شده توسط Digital Asset را بررسی می کنید. این صفحه اطلاعات خوبی در مورد نحوه تنظیم پروژه دارد. همچنین با پیچیدگی های مختلف کد همراه شما خواهد بود. 

مخزن GitHub را در اینجا ببینید: https://github.com/digital-asset/ex-java-bindings

سایر آموزشهای آموزش DAML که ارزش بررسی دارند

همچنین بسیاری از آموزشهای دیگر DAML وجود دارد که می توانید بررسی کنید. برای کمک به شما ، اجازه دهید آنها را در زیر لیست کنیم.

وثیقه مدیریت مثال DAML

در این مثال ، شما یاد می گیرید که چگونه مدیریت وثیقه را انجام دهید و در DAML مدل سازی کنید. با مفهوم مدیریت وثیقه آشنا خواهید شد. سپس ، تمرکز خود را بر روی مدل مدل فرآیند تغییر می دهد. سرانجام ، اجرای DAML با در نظر گرفتن طرح های اصلی انجام خواهد شد. گردش کار نمونه نیز ارائه می شود تا بتوانید سناریوی آزمون را در محل کار خود ببینید.

مخزن GitHub: https://github.com/digital-asset/ex-collateral

مثال تجارت اوراق قرضه

در این مثال ، شما می خواهید یاد بگیرید که چگونه اوراق قرضه را با پول نقد معامله کنید. این آموزش به شما می آموزد که چگونه مفهوم را در DAML مدلسازی کنید و سپس آن را در Java Application Framework پیاده سازی کنید.

مخزن GitHub: https://github.com/digital-asset/ex-bond-trading

نمونه قرارداد خرید مجدد

در این مثال آموزش DAML ، شما می خواهید در مورد بازار بازاریابی اطلاعات کسب کنید. شما یک مدل معاملاتی repo ایجاد کرده و سپس آن را با استفاده از DAML پیاده سازی می کنید. 

مخزن GitHub: https://github.com/digital-asset/ex-repo-market

چرا گرفتن گواهینامه ضروری است?

اگر در مورد آینده خود جدی هستید و می خواهید آن را در صنعت بلاکچین بزرگ کنید ، پس همیشه گرفتن گواهینامه ایده خوبی است. این به شما کمک می کند تا اعتماد به نفس لازم برای کار و نمایش مهارت خود را به مخاطبان احتمالی خود جلب کنید.

ما در 101Blockhains.com دوره حرفه ای بلاکچین سازمانی را به شما ارائه می دهیم.

نتیجه

این ما را به انتهای مقاله آموزش DAML هدایت می کند. در اینجا ما به آموزش و منابع آموزش DAML نگاه می کنیم. با پیروی از این موارد ، شما باید دانش نظری و عملی DAML خود را ارتقا دهید. نظر شما در مورد اینها چیست؟ نظر خود را در زیر وارد کنید و به ما اطلاع دهید.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector