Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

Ethereum Smart Contracts Ultimate Guide

آیا می خواهید در مورد قراردادهای هوشمند Ethereum اطلاعاتی کسب کنید؟ اگر این کار را انجام دهید ، پس به جای درست آمده اید. در این مقاله ، قراردادهای هوشمند را در زمینه Ethereum بررسی خواهیم کرد. در واقع ، این Ethereum بود که مفهوم اتوماسیون را از طریق قراردادهای هوشمند به ارمغان آورد. این نحوه تکامل فناوری بلاکچین را تغییر داد و به شکل گیری آینده بلاکچین به عنوان یک کل کمک کرد.

افزایش بلاکچین در سالهای اخیر را نیز نمی توان انکار کرد. پروژه هایی مانند Hyperledger و Corda در خط مقدم وارد آوردن فناوری بلاکچین به مشاغل در سراسر جهان هستند.

واضح است که مفهوم بلاکچین که از انتشار ارز رمزنگاری شده اول ابداع شد ، یعنی بیت کوین برای تأمین تقاضای تجارت فعلی کافی نبود. با قراردادهای هوشمند ، نسل جدید فناوری بلاکچین از فناوری های مختلف دفتر کل توزیع شده برای مطابقت بهتر با تقاضای بخشهای مختلف استفاده می کند.

قراردادهای هوشمند Ethereum

بیایید با درک اینکه قراردادهای هوشمند Ethereum یا قراردادهای هوشمند به طور کلی چیست شروع کنیم.

قرارداد هوشمند چیست?

قراردادهای هوشمند به گونه ای طراحی شده اند که به عنوان یک پروتکل رایانه ای کار می کنند که می تواند بدون نیاز به انجام هرگونه مدارک ، قرارداد را به صورت دیجیتالی تأیید ، اجرا و تسهیل کند. این قرارداد با قراردادهای کاغذی مشابه است اما در مقایسه با آنها با کارایی و کارایی بیشتری مدیریت می شود. قراردادهای هوشمند برای مدیریت عملکرد معاملات بین طرفین قابل اجرا هستند.

قراردادهای هوشمند به دلیل ماهیت واقعی بلاکچین ، یعنی تمرکززدایی امکان پذیر است. شکی نیست که بدون نیاز به واسطه ها ، وظایف یا معاملات انجام شده توسط طرفین نیز می تواند خودکار باشد.

بدون امکان تعارض ، بلاکچین همیشه انتخاب شماره یک برای مشاغلی بوده است که شفافیت و اعتبار کامل را ترجیح می دهند.

همه اینها بدان معناست که از قراردادهای هوشمند می توان برای تقسیم ارزش به شکل سهام ، دارایی یا پول از طریق روشی بدون تعارض ، شفاف و غیرمتمرکز استفاده کرد. از آنجا که هیچ مرد میانی وجود ندارد ، این فرآیند به لطف استفاده از ویژگی تغییرناپذیری بلاکچین و رمزنگاری ، ایمن نیز است و ضد دستکاری است..

یک متن ساده


یک روش ساده برای درک آن مقایسه آن با یک دستگاه وزنه برداری است. برای استفاده از دستگاه ، تنها کاری که باید انجام دهید این است که ورودی لازم را به دستگاه بدهید و منتظر بمانید تا آن را برای شما محاسبه کند.

در اینجا هیچ مرد میانی وجود ندارد و بدون دستکاری دقیق است. این یک قرارداد ساده بین شما و دستگاه است.

قراردادهای هوشمند نیز به همین روش کار می کنند. با استفاده از آن ، لازم نیست که از هیچ شخص ثالثی مراقب باشید. در یک قرارداد هوشمند ، قوانین به همراه مجازات ها یا بندهای دیگری که دو طرف توافق کرده اند به درستی تعریف شده اند.

این مشابه توافق نامه عادی است که از طریق یک قرارداد سنتی انجام می شود. با این حال ، در قراردادهای هوشمند یا قراردادهای هوشمند Ethereum ، همه چیز خودکار است.

آیا می خواهید در مورد قراردادهای هوشمند اطلاعات بیشتری کسب کنید؟ راهنمای نهایی ما را در این باره در اینجا بخوانید: Smart Contracts: The Ultimate Guide for the Beginners.

چه کسی قراردادهای هوشمند و قراردادهای هوشمند Ethereum را ایجاد کرده است?

مفهوم قراردادهای هوشمند در سال 1996 پا به عرصه وجود نهاد. این مفهوم اولین بار توسط Nick Szabo مطرح شد. وی دانشمند کامپیوتر بود. با گذشت زمان ، او نسخه های بهتری از آن را منتشر کرد و انتشارات متعددی را منتشر کرد.

اما ، اجرای واقعی قراردادهای هوشمند با انتشار بیت کوین – ارز رمزپایه ای که در سال 2009 منتشر شد – اتفاق افتاد.

با این حال ، استفاده واقعی برای اولین بار در Ethereum انجام شد ، جایی که Vitalik Buterin جایی که او روی اجرای صحیح قراردادهای هوشمند کار می کرد.

به گفته وی ، قرارداد هوشمند برنامه ای است که از کد برای تعیین مالک دارایی استفاده می کند و فرایند انجام آن را خودکار می کند. اگر دارایی به شخصی اختصاص نیافته باشد ، بازپرداخت با توجه به شرایط تعیین شده در قرارداد هوشمند انجام می شود. این یک گام به جلو در مقایسه با فناوری دفتر مرکزی غیرمتمرکز است ، جایی که ایده اصلی این است که داده ها را بدون نیاز به مرجع متمرکز تکثیر و به اشتراک بگذارید..

امروزه ، قراردادهای هوشمند تقریباً در همه ارزهای رمزپایه استفاده می شود.

چرا ما به قراردادهای هوشمند Ethereum نیاز داریم?

در این بخش یاد خواهیم گرفت که چرا به قراردادهای هوشمند Ethereum نیاز داریم. درست مثل هر قرارداد هوشمند ، قراردادهای هوشمند Ethereum دارای مزایای خاص خود هستند.

 • اعتماد کنید

قراردادهای هوشمند اعتماد به کل معامله یا توافق نامه ای را که طرفین برای انجام معاملات تنظیم می کنند ، القا می کنند. با تماس های هوشمند ، هیچ کس نمی تواند اسناد را اصلاح کند یا شرایط قرارداد را تغییر دهد. اسناد نیز بدون نیاز به مرجع متمرکز با خیال راحت و با روش های رمزگذاری مناسب ذخیره می شوند. استفاده از قراردادهای هوشمند بدون نیاز به شناخت کامل طرف مقابل ، اعتماد شرکت کنندگان را نیز به همراه دارد.

 • خودمختاری

استفاده از قرارداد هوشمند استقلال را به همراه دارد زیرا برای تسهیل معامله یا توافق نامه به شخص واسطه شخص ثالث احتیاج ندارد.

 • پس انداز

استفاده از قراردادهای هوشمند همچنین برای طرفین درگیر در مبادله صرفه جویی می کند. پس انداز با حذف بنگاه های املاک غیر ضروری ، دفاتر اسناد رسمی ، کمک ها یا هر نوع واسطه دیگر انجام می شود. به عبارت ساده تر ، قرارداد هوشمند هزینه های اضافی مرتبط با بسیاری از خدمات موجود را از بین می برد.

 • ایمنی

قراردادهای هوشمند در مقایسه با سایر روشهای سنتی مدیریت قرارداد بی خطر هستند. قراردادهای هوشمند در صورت اجرای صحیح دشوار است. به هر حال ، آنها با استفاده از رمزنگاری هیچ کاری را نمی توانند هک یا تغییر دهند.

 • دقت

تمام معاملات انجام شده با استفاده از قراردادهای هوشمند دقیق بوده و با توجه به اینکه قرارداد هوشمند در زمان ایجاد قبل از اجرای آن به خوبی بررسی شده است ، خطایی ندارد..

قرارداد هوشمند Ethereum چگونه کار می کند?

در این بخش ، ما می آموزیم که چگونه قراردادهای هوشمند Ethereum یا قراردادهای هوشمند ، به طور کلی ، چگونه کار می کنند.

قبل از شروع ، باید درک کنیم که به ابتدایی ترین روش ، بیت کوین از قراردادهای هوشمند پشتیبانی می کند. این کار را با ارائه شبکه به عنوان راهی برای انتقال ارزش از یک همتا به دیگری انجام داد. گره های موجود در شبکه از روند اعتبار سنجی مراقبت می کنند.

با این حال ، استفاده از قراردادهای هوشمند راهی فراتر از ارز رمزپایه است.

بیایید نگاهی به Ethereum بیندازیم. این زبان اسکریپت نویسی و ایده پیکربندی قراردادهای هوشمند را برای انجام کارهایی فراتر از انتقال ارزش ها یا دارایی ها در بین همتایان ، معرفی کرد.

به توسعه دهندگان این امکان را می داد تا برنامه های خود را از طریق قراردادهای هوشمند ایجاد کنند ، که بر اساس آن به عنوان عوامل خودمختار نیز شناخته می شوند کاغذ سفید Ethereum.

Ethereum امکان پشتیبانی از دامنه وسیع تری از دستورالعمل های محاسباتی را فراهم کرده است زیرا “یک تورینگ کامل” است.

بنابراین ، قراردادهای هوشمند در شبکه Ethereum قادر به چه کاری هستند؟ اجازه دهید آن را در زیر بررسی کنید.

 • قراردادهای هوشمند Ethereum ویژگی های چند امضایی را ارائه می دهند. این بدان معنی است که می توان با استفاده از قراردادهای هوشمند یک حساب (حساب) ایجاد کرد که هزینه آن براساس توافق افراد در یک گروه انجام می شود.
 • همچنین می تواند به طور موثر برای تأمین سودمندی قرارداد استفاده شود ، به عنوان مثال ، ارائه آن به سایر قراردادها.
 • از قراردادهای هوشمند می توان برای مدیریت توافقات بین کاربران استفاده کرد.
 • سرانجام ، می تواند به عنوان راهی برای ذخیره اطلاعات مانند سوابق عضویت عمل کند.

قراردادهای هوشمند نیز جداگانه کار نمی کنند. برای اینکه آنها را کاربردی و قابل کنترل کنید ، می توانید روش های مختلفی برای اتصال قراردادهای هوشمند و شبکه بلاکچین به یکدیگر داشته باشید.

به عنوان مثال ، اگر یک قرارداد هوشمند تعداد پذیرفته شدگان را در یک مدرسه مدیریت کند – این قرارداد به سایر قرارداد های هوشمند تسهیل می کند که پذیرش را تأیید می کند ، اعتبار آنها را تأیید می کند و پذیرش ها را به موضوع فوق منتقل می کند.

ایجاد قرارداد هوشمند خود

ایجاد قرارداد هوشمند خود آسان است. منابع آنلاین زیادی وجود دارد که می توانید با استفاده از آنها قرارداد هوشمند خود را ایجاد کنید. یکی از این منابع از اسناد Solidity – زبان برنامه نویسی است که برای نوشتن قراردادهای هوشمند در بستر Ethereum استفاده می شود. بیایید نمونه های قرارداد هوشمند Ethereum را بررسی کنیم.

برای دسترسی به آموزش ، می توانید مستندات آنها را بررسی کنید اینجا: مقدمه ای بر قراردادهای هوشمند – مستندات Solid 0.6.7. در اینجا می توانید از آموزش قرارداد هوشمند Ethereum نیز مطلع شوید.

Solidid یکی از زبان های قرارداد هوشمند Ethereum است که می توانید از آن برای توسعه قراردادها استفاده کنید.

ما همچنین مثالی را در زیر می خوانیم که از مستندات گرفته شده است.

اتریوم-ایجاد-قرارداد-هوشمند

ایجاد قرارداد هوشمند Ethereum خود

در بالا یک مثال ذخیره سازی است که در آن ما یک متغیر را شروع می کنیم اطلاعات ذخیره شده و سپس با استفاده از تابع set (unit x) آن را بصورت عمومی تنظیم کنید. مقادیر از طریق تابع get () بر می گردند.

بیایید نگاهی به مثال زیر ارز بیندازیم.

ethereum-smart-contract-sub-currency-example

مثال زیر ارز

در اینجا قرارداد سکه () داریم.

در مخاطب ، ما توابع اصلی را از جمله تعریف کرده ایم

 • ارسال شده (آدرس از ، آدرس به ، مقدار uint) → برای ارسال مبلغ از یک آدرس به آدرس دیگر استفاده می شود.
 • سازنده () → سازنده را آغاز می کند
 • function mint (گیرنده آدرس ، مقدار uint) → ارز رمزپایه را مخلوط می کند

موارد استفاده از قرارداد هوشمند Ethereum

موارد استفاده چندگانه از موارد استفاده از قرارداد هوشمند Ethereum وجود دارد. بیایید مختصراً یکی یکی آنها را مرور کنیم.

 • دولت

یکی از بهترین موارد استفاده از قراردادهای هوشمند در دولت است. به عنوان مثال ، آنها می توانند از آن برای اهداف رأی گیری استفاده كنند كه یكی از موضوعات اصلی در حكمرانی است.

مردم خواهان شفافیت هستند و قراردادهای هوشمند می توانند به سیستم های رأی دهی در تأمین آن کمک کنند. به این ترتیب ، هیچ سیاست و توطئه ای پیرامون رای گیری وجود نخواهد داشت. راه حل مبتنی بر دفتر به راحتی می تواند آراce را ردیابی کند و اطمینان حاصل کند که نتایج تا حد ممکن دقیق است.

قراردادهای هوشمند همچنین می تواند میزان مشارکت رای دهندگان را بهبود بخشد زیرا می تواند با هویت دیجیتالی کار کند که نیازی به پر کردن فرم ها نیست. رأی دهندگان می توانند از طریق یک سیستم آنلاین ایمن رای گیری کنند – شانس انتخاب یک حزب دولتی عادلانه برای قدرت را افزایش دهند.

 • مدیریت

همچنین می تواند فرآیندهای کاری آنها را با استفاده از قراردادهای هوشمند به طور خودکار انجام دهد.

همچنین ، استفاده از قراردادهای هوشمند به این معنی است که اعتماد بهتری در بین مدیریت وجود دارد زیرا منبع اطلاعات یک دفتر کل است که به طور مداوم با اطلاعات قابل تأیید جدید به روز می شود.

از دیگر مزایای آن می توان به شفافیت ، دقت و سیستم های خودکار اشاره کرد. واضح است که وقتی منبع واحدی برای توزیع اطلاعات دارید که به روش متمرکز متکی نیست ، رفت و برگشت برای تأییدها و بحث ها فایده ای ندارد..

این پردازش را تا سطح جدیدی بهبود می بخشد ، بدون وابستگی به سایر فرآیندها و شانس کمتری برای به اشتراک گذاری و استفاده از اطلاعات غلط. همچنین رسیدگی به شهرک ها و دادخواست ها را بر عهده دارد.

 • زنجیره تامین

بدون شک زنجیره تأمین مورد استفاده شماره یک برای قراردادهای هوشمند است. هر زنجیره تأمین که از Ethereum استفاده می کند می تواند از آنچه قراردادهای هوشمند Ethereum می تواند انجام دهد بهره مند شود.

به عنوان مثال ، یک سیستم تحویل که از قراردادهای هوشمند برای ردیابی محصول ، حالتی که در آن است و سایر جزئیات کلیدی که بدون استفاده از قرارداد های هوشمند یا سیستم دفتری امکان پذیر نیست ، استفاده می کند. همچنین ، در صورت کمبود تجهیزات ، قراردادهای هوشمند قادر به سفارش خودکار موارد هستند.

این یک چیز بزرگ برای خرده فروشان یا بازارهای آنلاین زنجیره تأمین است زیرا آنها مجبور نیستند همیشه مواردی را که باید دوباره ذخیره کنند نگه دارند و به این ترتیب شرکا می توانند از سیستم خودکار نهایت استفاده را ببرند. یکی دیگر از مزایای استفاده از قراردادهای هوشمند ، حل اختلاف در زنجیره تأمین است. با ردیابی همه چیز ، اختلافات ظرف چند دقیقه حل و فصل می شود.

 • خودرو

اتومبیل یکی دیگر از موارد استفاده در قراردادهای هوشمند است. صنعت اتومبیل می تواند از قراردادهای هوشمند در زمینه رانندگی خود استفاده کند.

قراردادهای هوشمند می تواند به شما کمک کند تا در هنگام تصادف معایب را کشف کنید یا به درک مشکلات موجود در خودرو کمک می کند. این می تواند به بیمه خودرو کمک کند و کلاهبرداری را از وقوع برطرف کند.

همچنین می تواند به کاربرانی که از یک تصادف اتومبیل رنج می برند کمک کند و بیمه آنها را خیلی سریع حل کند!

 • مشاور املاک

آیا تاکنون فکر کرده اید که بخواهید خانه ای بخرید و بعداً بخواهید آن را به تأخیر بیندازید زیرا این کار طولانی است. اگر چنین کنید ، پس تنها نیستید.

ناگفته نماند ، مراحل تأیید وجود دارد که ممکن است مدت زمان طولانی طول بکشد تا بتوانید مالکیت خانه جدید خود را بدست آورید!

همه اینها را می توان با کمک قراردادهای هوشمندی که می توانند کل فرآیند خرید و انتقال مالکیت از فروشنده به خریدار را کنترل کنند ، خودکار کنند. این بند را می توان تصمیم گرفت و سپس قبل از انعقاد مستقیم ، در یک قرارداد هوشمند کدگذاری کرد.

پس از اتمام کار ، خریدار باید هزینه اقساط یا پرداخت را پرداخت کند. پس از اتمام ، مالکیت خانه جدید به طور خودکار منتقل می شود.

 • مراقبت های بهداشتی

آخرین مورد استفاده از قرارداد هوشمند Ethereum ، مراقبت های بهداشتی است. در حال حاضر مراقبت های بهداشتی هنگام ارائه خدمات به بیماران از مشکلات و موانع زیادی رنج می برد. یکی از این مشکلات شامل ذخیره و نگهداری سوابق بهداشت شخصی بیمار است.

از آنجا که هر ارائه دهنده خدمات بهداشتی پایگاه داده و روش مدیریت خود را دارد ، دسترسی به سوابق قبلی برای ارائه دهندگان خدمات دشوار است.

این امر منجر به ناسازگاری در بحث خدمت به بیماران می شود. همچنین ، بدون داشتن یک شبکه غیرمتمرکز مناسب ، دریافت بیمه نیز می تواند یک چالش باشد.

قراردادهای هوشمندی که در شبکه Ethereum در حال اجرا هستند می توانند با ایجاد یک سیستم مراقبت های بهداشتی که به پروفایل بیماران از طریق یک شبکه غیرمتمرکز دسترسی داشته باشد ، مشکلات بهداشتی و درمانی را حل کنند. همچنین در نتایج آزمایش ، انطباق با مقررات و نظارت بر منابع دارویی بهبود می یابد!

نتیجه

قرارداد هوشمند Ethereum برای ماندن در اینجا است. آنها فناوری بلاکچین را قادر می سازند تا بدون نیاز به یک مرجع متمرکز کار کند و آنها را خودکار کند.

این واقعیت که موارد عدیده استفاده برای قراردادهای هوشمند وجود دارد ، این کار را برای مشاغل خارج از کشور مفیدتر می کند. دفعه بعدی که قصد خرید خانه را دارید ، سپس به دنبال سکویی غیرمتمرکز باشید و از قراردادهای هوشمند استفاده کنید.

به این ترتیب می توانید با خرید توانایی وام و پیش پرداخت ، فرآیند خرید خود را خودکار کنید. پس از اتمام پرداخت ، قرارداد هوشمند به طور خودکار مالکیت املاک و مستغلات را به شما منتقل می کند!

چقدر حیرت انگیز است؟ درست!

بنابراین ، به طور کلی در مورد تماس های هوشمند چه نظری دارید؟ نظر خود را در زیر وارد کنید و به ما اطلاع دهید.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector