Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

Hashgraph Vs Blockchain: یک مقایسه دقیق

در این مقاله ، ما به مقایسه دقیق Hashgraph vs Blockchain خواهیم پرداخت و حوزه های علمیه و تفاوت آنها را درک خواهیم کرد.

اگر شما به بخش بلاکچین تعلق دارید ، می دانید که این روند بطور مداوم با سرعت بالایی در حال تکامل است. همچنین سایر فناوری های دفتر توزیع شده مشابه (DLT) برای جایگزینی Blockchain با ارائه راه حل بهتر در حاشیه وجود دارد.

یکی از این DLT هاشگراف است. این دفتر توزیع شده را به طرز متفاوتی حل می کند و ادعا می کند از امنیت ، سرعت و انصاف بیشتری برخوردار است. به همین دلیل ما این دو فناوری Hashgraph و Blockchain را با یکدیگر مقایسه خواهیم کرد – و می بینیم که این بازارها در کجای بازار قرار دارند. بیایید شروع کنیم.

اکنون ثبت نام کنید: دوره مبانی Blockchains سازمانی

هاشگراف در مقابل بلاکچین

قبل از شروع و کاوش ، باید معنای واقعی فناوری دفتر توزیع شده را درک کنیم.

فناوری دفتر توزیع شده شبکه ای از همتا است که برای رسیدن به اتفاق نظر با یکدیگر ارتباط برقرار می کنند. در DLT ، هر گره یک کپی از دفتر دارد و ماهیت آن تغییرناپذیر است.

DLT های زیادی وجود دارد ، از جمله دو موردی که امروز قرار است درباره آنها بحث کنیم ، یعنی Blockchain و Hashgraph. ویژگی های کلیدی فناوری دفتر توزیع شده عدم تمرکز ، امنیت ، شفافیت ، یکپارچگی و سرعت است. با این حال ، همه DLT ها همه ویژگی ها را ارائه نمی دهند.

در واقع ، DLT همچنین می تواند در یک سیستم متمرکز که یک سیستم می تواند از یکپارچگی ، شفافیت و سرعت اجرا بهره مند شود ، م effectiveثر باشد. در هسته اصلی ، فناوری دفتر توزیع شده (DLT) به بلاکچین و بلاکچین به بیت کوین قدرت می بخشد.

بیایید اکنون سعی کنیم بلاکچین و هاشگراف را درک کنیم.

بلاکچین چیست?

بلاکچین یکی از محبوب ترین اشکال فناوری دفتر کل توزیع شده است. این فناوری زیربنایی است که برای اولین بار در هر ارز رمزنگاری موجود ، یعنی بیت کوین استفاده می شود. در یک بلاکچین ، همسالان برای تشکیل شبکه ای نظیر به نظیر بین خود ارتباط برقرار می کنند.

بیت کوین از ابتدایی ترین شکل فناوری بلاکچین استفاده می کند. از نظر ریاضی صدا ، اما عملا خیلی کارآمد نیست. به همین دلیل اخیراً شاهد افزایش انواع مختلف فناوری بلاکچین هستیم. Ethereum با حمایت جامعه بزرگی از آن موفق ترین است. Ethereum بلاکچین نسل 2 است ، به این معنی که از dApps و قراردادهای هوشمند نیز پشتیبانی می کند.


از نظر فنی ، بلاکچین مجموعه ای از بلوک ها یا سوابق است. این از ساختار فقط ضمیمه پشتیبانی می کند. با این حال ، پایگاه داده تغییرناپذیر است ، به این معنی که داده ها ، پس از نوشتن ، توسط هیچ کس قابل حذف یا ویرایش نیستند. داده های ذخیره شده در بلوک های قبلی به هیچ وجه قابل تغییر نیستند.

این بلاکچین را به یک راه حل ایده آل برای مشکلات نسل فعلی تبدیل می کند ، جایی که تغییرناپذیری داده ها ضروری است. می تواند برای رای گیری ، مدیریت زنجیره تأمین و صنعت مالی استفاده شود.

اگر در مورد فناوری بلاکچین کنجکاو هستید ، در اینجا راهنمای فناوری بلاکچین وجود دارد که می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد فناوری به آن مراجعه کنید..

هاشگراف چیست?

از طرف دیگر ، هاشگراف یک روش اجماعی است که رویکرد متفاوتی را برای فناوری دفتر توزیع شده ارائه می دهد. مقاله سفید خود را به عنوان یک ساختار داده یا الگوریتم اجماع و نه یک سیستم کامل و به طور خاص یک فناوری دفتر توزیع شده تعریف می کند.

این توسط Swirlds ثبت شده است و غیر از مجوز هیچ کس نمی تواند از آن استفاده کند. با این حال ، ما همچنین هدرا هاشگراف را داریم و این یک شبکه عمومی هاشگراف است. این همه ویژگی های الگوریتم اجماع هاشگراف با تغییرات جزئی در نحوه استفاده از قالب رهبر را دارد. از شایعات درباره شایعات و رای گیری مجازی به عنوان دو تکنیک برای حفظ اتصال و همفکری استفاده می کند.

هاشگراف در مقابل بلاکچین

Hedera همچنین با ارز رمزنگاری شده خود به نام HBAR همراه است. ارز رمزپایه Hedera برای ساخت سیستم پرداخت نظیر به نظیر ، برنامه های غیرمتمرکز قدرت ، توسعه راه حل های پرداخت خرد و محافظت از شبکه استفاده می شود.

Hashgraph برای ارائه یک شبکه امن ، منصفانه و سریع طراحی شده است. با استفاده از زبان برنامه نویسی جاوا و Lisp اجرا می شود. این همچنین بدان معنی است که از Solidity نیز پشتیبانی می کند. یکی از مهمترین مزایای شبکه Hashgraph سرعت آن است. حالا که دانستید هاشگراف چیست ، بیایید به تمام جنبه های مهم مقایسه زیر برویم. بیایید شروع کنیم.

Hedera Hashgraph vs Blockchain: تفاوت آنها با یکدیگر چیست?

رویکرد

مهمترین تفاوت بین هاشگراف و بلاکچین رویکرد آنهاست. Blockchain داده ها را در بلوک ذخیره می کند – به روشی خطی. روش ضمیمه عالی کار می کند اما همیشه راهی برای راه حل های بلاکچین نیست. از طرف دیگر ، هاشگراف از نمودار دایره ای چرخشی جهت ذخیره و دسترسی به اطلاعات استفاده می کند. در هر دو DLT ، هر گره یک کپی از دفتر دارد ، که آن را واقعاً غیرمتمرکز می کند.

امنیت

وقتی صحبت از امنیت می شود ، بلاکچین و هاشگراف هم قدرت دارند. بلاکچین رویکرد متفاوتی دارد که در آنها از روشهای رمزنگاری برای اطمینان از امنیت داده های ذخیره شده و انتقال یافته در شبکه استفاده می کنند.

بلوک های دیجیتال بدون دستکاری و عملکرد مخربی هستند و به هیچ وجه نمی توانند یکپارچگی داده ها را تغییر دهند. به عنوان مثال ، اگر کسی داده ها را دستکاری کند ، امضا نامعتبر می شود ، و این گره ها را از احتمال نقض یا فعالیت مخرب هشدار می دهد.

Hashgraph از امنیت و تحمل خطای بیزانس همزمان (aBFT) برای امنیت شبکه در برابر بازیگران بد استفاده می کند. هر یک از رویدادها به درستی ضبط شده است ، و این رویکرد اطمینان حاصل می کند که هیچ داده ای حتی وقتی شبکه دارای برخی از عوامل مخرب باشد ، نمی تواند دستکاری کند.

درست مانند بلاکچین ، یک معامله پس از اتمام ، به هیچ وجه امکان تغییر یا ویرایش ندارد. این همچنین به معنای ایمن بودن آن از حمله 51٪ است. از طرف دیگر ، Hedera Hashgraph تغییر جزئی در نحوه استفاده از aBFT ایجاد کرده است. الگوریتم اجماع از قالب رهبر استفاده نمی کند تا اطمینان حاصل کند که حملات DDoS مانع شبکه نمی شوند. در Hedera Hashgraph vs Blockchain ، ما فکر می کنیم که هر دو پیشنهاد می دهند

الگوریتم اجماع

بلاکچین رویکرد واحدی در مورد اجماع ندارد. بستگی به ارز رمزنگاری شده یا سیستم عامل دارد. الگوریتم های اجماع رایج بسیاری در بلاکچین استفاده شده است. تعداد کمی از آنها شامل اثبات کار ، اثبات سهام ، اثبات زمان سپری شده و غیره است. NEO ، یکی دیگر از راه حل های محبوب بلاکچین ، از تحمل گسل بیزانسی تفویض شده استفاده می کند. این یک الگوریتم اجماع بهبود یافته است که از PoF و PoS می آموزد.

از طرف دیگر ، هاشگراف یا هدرا هاشگراف از رای گیری مجازی به عنوان نوعی کسب توافق شبکه استفاده می کند. هاشگراف ، یک الگوریتم اجماع است ، اما اگر جزئیات دقیق تری را ببینیم چیزهای زیادی برای ارائه دارد.

سرعت

سرعت Blockchain بسته به راه حل متفاوت است (ارز رمزنگاری شده ، سیستم عامل و غیره). با این حال ، نسبت به هاشگراف نسبتاً کندتر است. از نظر تئوری ، هاشگراف می تواند به سرعت 5،00،000 تراکنش در ثانیه برسد. عملاً ممکن است بسته به عوامل دیگر تغییر کند. راه حل های بلاکچین مانند بیت کوین ، اتریوم و غیره بسیار کند هستند و می توانند سرعتی معادل 100 تا 10 هزار تراکنش در ثانیه را ارائه دهند..

روش هاشگرگ شایعه دلیل سرعت آن است. با استفاده از آن ، به دلیل وقایع بیشتر ، نیاز به انتشار اطلاعات کمتری در شبکه است.

انصاف

بلاکچین در مورد ماینرها یا کاربران کمتر منصفانه است. معدنچی هنگام انتخاب سفارشاتی که می خواهد پردازش کند ، سفارش آنها و حتی توقف معاملات قدرت بیشتری دارد. این برای کسی که مستقیم یا غیرمستقیم به شبکه متصل است منصفانه نیست.

Hashgraph انصاف را به گونه ای متفاوت مدیریت می کند ، جایی که گره ها را به طور تصادفی اختصاص می دهد. همچنین از مهر زنی هم زمان استفاده می کند ، به این معنی که هیچ شخصی به دلیل ترتیب معاملات تحت تأثیر قرار نمی گیرد. با این حال ، مفهوم انصاف هنوز مبهم است و در مقاله سفید Hashgraph به اندازه کافی توضیح داده نشده است. این یکی از جنبه های مهم مقایسه Hashgraph vs Blockchain است.

بهره وری

هاشگراف به دلیل رویکردی که دارد 100٪ کارآمد است. رویکرد Blockchain’s blockchage کار ماینرها در یک بلوک را دشوار می کند. مواردی وجود دارد که همزمان دو بلوک استخراج می شود. این بدان معناست که اکنون جامعه استخراج کننده باید در مورد یک بلوک تصمیم بگیرد ، این بدان معنی است که بلوک دیگر کنار گذاشته می شود. در پایان ، تلاش ماینرها به هدر می رود ، و در نتیجه شبکه ای کارآمدتر ایجاد می شود. از آنجا که هاشگراف مجبور نیست به ایجاد بلوک اعتماد کند ، اما فقط به رویدادها بستگی دارد ، از این مشکل رنج نمی برد.

مرحله فرزندخواندگی و توسعه

وقتی نوبت به مرحله پذیرش و توسعه می رسد ، بلاکچین به راحتی هاشگراف را شکست می دهد. بلاکچین تقریباً یک دهه قدمت دارد و از ابتدا به بازار سود می برد. این تلاشهای بسیاری را برای کمال دیده است – مانند انتشار Ethereum که از dApps و قراردادهای هوشمند پشتیبانی می کند. راه حل های خاص بلاکچین مانند NEO ، VeChain و غیره نیز ظاهر می شوند.

از طرف دیگر ، هاشگراف نزدیک به نرخ پذیرش بلاکچین نیست. اولاً ، این یک فناوری اختراع شده است. نسخه عمومی ، Hedera Hashgraph ، هنوز در حال توسعه فعال است. در زمان نوشتن این مقاله ، توسط بیش از 300 شرکت مورد استفاده قرار می گیرد که ممکن است بسیار زیاد به نظر برسد ، اما در مقایسه با شرکت هایی که از فناوری های بلاکچین استفاده می کنند ، کمتر است.

CategoryHashgraphBlockchain
زبان برنامه نویسی جاوا و لیسپ زبانهای مختلف
دسترسی خصوصی ، عمومی اگر هدرا هاشگراف بستگی دارد ، می تواند عمومی ، خصوصی یا ترکیبی باشد
اجماع، وفاق رای گیری مجازی اثبات سهام ، اثبات کار ، اثبات زمان سپری شده و موارد دیگر!
مکانیسم امنیت عدم تحمل گسل بیزانس ناهمزمان هش کردن رمزنگاری
سرعت بسیار سریع تا 500000 تراکنش در ثانیه سرعت پایین تا متوسط ​​، از 100 تا 10000 تراکنش در ثانیه
نمایشگاه منصفانه تر کمتر منصفانه
بهره وری 100٪ <100٪
ABFT 100٪ سازگار کاملاً سازگار نیست

DAG: نگاهی دیگر به دفترهای توزیع شده

هاشگراف تنها تلاش برای اصلاح محدودیت های بلاکچین نیست. توسعه دهندگان بر روی ساختار داده های شبکه های فناوری توزیع شده دفتر متمرکز هستند که بر اثربخشی آنها تأثیر می گذارد. به طور مشابه ، نمودارهای چرخشی جهت دار (DAG) از یک ساختار داده متفاوت استفاده می کنند که اتفاق نظر بیشتری ایجاد می کند.

به طور خاص ، DAG نوعی فناوری دفتر توزیع شده است که به الگوریتم های اجماع متکی است. الگوریتم های اجماع به روشی عمل می کنند که معاملات غالب به سادگی نیاز به پشتیبانی اکثریت درون شبکه دارند. در چنین شبکه ای ، همکاری ، کار تیمی و حقوق گره ها بسیار بیشتر است.

برخلاف فناوری های سنتی بلاکچین ، که اثبات کار اصلی است ، DAG اطمینان از انصاف را به وجود می آورد. این نوع انصاف این احساس را ایجاد می کند که شبکه به هدف اولیه فناوری توزیع دفتر مرکزی پایبند است. به ویژه ، هدف اصلی DLT دموکراتیک سازی اقتصاد اینترنت بود.

Tangle یکی از نمونه های برجسته DAG در محل کار است. بنابراین ، اگر Blockchain vs Hashgraph vs Tangle را مقایسه کنیم ، عملا DAG را با blockchain و Hashgraph مقایسه می کنیم..

Hashgraph vs Dag vs Blockchain

بسیاری از افراد علاقه مند هستند بدانند که شفقت Hashgraph vs Dag vs Blockchain چگونه رقم خواهد خورد. بنابراین ، برای خلاص شدن از سردرگمی ، اجازه دهید جدول زیر را بررسی کنید.

دسته ها Blockchain Hashgraph DAG
معدن شرکت کنندگان این توانایی را دارند که از طریق مکانیسم های مختلف اجماع ، نشانه های جدیدی را ضرب کنند گره ها از طریق رای گیری مجازی اتفاق نظر ایجاد می کنند معامله قبلی موفقیت در دستیابی به اتفاق نظر را تأیید می کند
معاملات در هر ثانیه از نظر مقیاس پذیری و TPS بسیار محدود است سازوکارهای اجماع منحصر به فرد باعث کاهش بار محاسباتی از این رو مقیاس پذیری بالا و TPS بالا می شود ساختار داده منحصر به فرد از طریق نمودارهای حلقوی جهت دار ، اطمینان از بالا بودن مقیاس پذیری و TPS را می دهد
ساختار داده ها داده ها به ترتیب تراکنش هایی که توسط ماینرها در اکوسیستم تأیید می شوند ، به صورت بلوکی ساخته می شوند رأی دادن مجازی و شایعات درباره شایعات اطمینان از اعتبار سنجی معاملات توسط اکثریت افراد را تضمین می کند ساختار داده از مکانیزم نمودار چرخان جهت دار که در آن هر معامله مستقل است پیروی می کند
اعتبار سنجی معاملات ماینرها توانایی به تعویق انداختن معامله یا لغو کامل آن را دارند اعتبار سنجی معاملات طبق توافق صورت می گیرد موفقیت معامله فعلی به توانایی آن در اعتبارسنجی دو معامله قبلی بستگی دارد
شبکه هایی که روی سیستم عامل در حال اجرا هستند بیت کوین و اتریوم محبوب ترین شبکه های ساخته شده بر روی بلاکچین هستند Swirlds و NOIA تنها شبکه های Hashgraph هستند NXT ، Tangle و ByteBall محبوب ترین شبکه هایی هستند که از پایه DAG استفاده می کنند

شما همچنین می توانید یک راهنمای مقایسه دقیق در مورد Blockchain vs Hashgraph vs Dag vs Holochain بررسی کنید تا بفهمید چگونه هر یک از دفترهای توزیع شده کار می کند.

آیا هاشگراف بلاکچین را جایگزین می کند?

در حال حاضر ، ما اعتقاد نداریم که Hashgraph جایگزین بلاکچین شود. با این حال ، Hashgraph مزایای زیادی نسبت به استفاده از فناوری بلاکچین دارد. هنوز هم ، پذیرش بلاکچین در حال حاضر فقط در حال افزایش است و با استفاده از بلاکچین های خصوصی اکنون شرکت ها نیز مایل به استفاده از بلاکچین هستند.

در حال حاضر شرکت های زیادی از فناوری بلاکچین استفاده می کنند و ما معتقدیم که این تنها آغاز دوره جدید است. از طرف دیگر ، Hedera Hashgraph می تواند به تنهایی پیروز شود و محبوبیت خود را بدون جایگزینی سایر فناوری ها به دست آورد.

اگرچه بلاکچین مشکلات زیادی دارد ، اما برای کاهش محبوبیت این فناوری کافی نیست.

نتیجه

هاشگراف در مقایسه با بلاکچین بدون شک یک فناوری پیشرفته تر است. اما این بدان معنا نیست که جایگزین بلاکچین می شود. هنوز پروژه هایی وجود دارد که می توانند از بلاکچین بهتر از Hashgraph استفاده کنند. با توجه به اینکه هاشگراف به صورت خصوصی برگزار می شود ، فرزندخواندگی به کندی انجام می شود. ما Hedera Hashgraph ، یک شبکه عمومی Hashgraph را داریم که می تواند به تسریع رشد آن کمک کند.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector