Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

Hyperledger Cactus: یک چارچوب جدید Hyperledger

به تازگی هایپرلجر در وبلاگ خود اطلاعات جدیدی درباره پروژه جدید Hyperledger Cactus خود منتشر کرده است.

کمیته راهبری فنی (TSC) سرانجام پروژه Hyperledger Cactus را پس از شش ماه کار در کار تأیید کرد. در ابتدا به عنوان Blockchain Integration Framework نامگذاری شد ، اما بعداً به Hyperledger Cactus تغییر یافت.

همانطور که ممکن است قبلاً بدانید ، Hyperledger Cactus یک پروژه منبع باز است. بهترین اصطلاحاتی که پروژه را توصیف می کنند ، نام قبلی پروژه است ، به عنوان مثال ، Blockchain Integration Framework. این پروژه توسط فوجیتسو و Accenture انجام می شود. با گنجاندن آن در اکوسیستم هایپرلجر ، این پروژه اکنون طبق استانداردهای هایپرلجر مدیریت خواهد شد. این شامل باعث شد TSC نام خود را برای دیدار با سایر پروژه های هایپرلجر تغییر دهد و از این رو آن را “Hyperledger Cactus” نامگذاری کند.

توجه: این یک آموزش کاکتوس Hyperledger نیست

همچنین ، در مورد سایر چارچوب های اکوسیستم هایپرلجر مطالعه کنید.

  • Hyperledger Fabric 2.0: Blockchain نسل بعدی
  • آموزش Hyperledger: راهنمای نهایی

کاکتوس هایپرلجر چیست و چرا به آن نیاز داریم?

پروژه هایپرلجر تمرکز جدیدی بر روی آوردن فناوری بلاکچین به همه ایجاد کرده است. در حال حاضر ، چندین پروژه وجود دارد که در تلاش برای بهبود فناوری بلاکچین هستند. با این حال ، آنها چندپاره هستند و در واقع می توانند سرعت پذیرش انبوه بلاکچین در بین مشاغل و کاربران نهایی را کاهش دهند.

کاکتوس Hyperledger ، همچنین به عنوان ، Blockchain Integration Framework شناخته می شود ، پروتکلی است که هدف آن حل مسئله تکه تکه شدن است یا حداقل هدف آن حل آن با کمک معماری ناهمگن سیستم است..

در بلاکچین های سازمانی و مشاغل مورد استفاده در آنها افزایش یافته است. این بدان معناست که بین پیاده سازی های مختلف نیاز به قابلیت همکاری وجود دارد. تعامل می تواند بین صنایع مختلف با استفاده از فناوری بلاک چین یا سیستم عامل های بهینه شده برای نیازهای آنها باشد.

مشکل آنها حل مشکل قابلیت همکاری است و می توان از Hyperledger Cactus برای حل مشکل استفاده کرد. به این ترتیب داده ها می توانند بین سیستم های مختلف به اشتراک گذاشته شوند بدون اینکه نیازی به ایجاد راه حل های سفارشی برای هر نوع زیرساخت موجود باشد.

یک مثال خوب زنجیره تأمین است. در یک زنجیره تأمین ، نیاز است کالاها از طریق شبکه های مختلف بلاکچین جابجا شوند. این بدان معناست که داده ها باید با دست نخورده نگه داشتن اطلاعات از یک شبکه به شبکه دیگر منتقل شوند. مورد استفاده دیگر انتقال پول دیجیتال توکن شده از یک شبکه به شبکه دیگر است.

کاکتوس هایپرلجر

برای درک بهتر ، اجازه دهید از موارد استفاده شده در زیر Hyperledger Cactus استفاده کنیم.


موارد استفاده از کاکتوس هایپرلجر

بهترین راه ممکن برای درک Hyperledger Cactus عبور از موارد استفاده از آن است.

انتقال دارایی Ethereum به حد نصاب

یکی از بهترین موارد استفاده از Hyperledger Cactus ارائه انتقال ارزش بین دو فناوری مختلف دفتر بلاکچین است. به عنوان مثال ، یک کاربر می تواند دارایی های خود را در دفتر Ethereum ذخیره کند. اما اکنون ، او می خواهد آن را با دارایی های موجود در دفتر حد نصاب مبادله کند. در شرایط عمومی بدون راه حل مبدل ، کاربر باید دارایی های Ethereum خود را بفروشد و سپس با استفاده از پول دارایی های Quorum را خریداری کند. اما این برای همه دارایی ها امکان پذیر نیست.

برای حل این مسئله خاص ، Hyperledger Cactus می تواند تعامل اجتماعی Escrowed Asset Transfer را ارائه دهد. این تعامل مهم است زیرا به کاربر این انعطاف را می دهد تا دفتر اصلی بلاک چین را انتخاب کند.

در این مورد استفاده از Hyperledger Cactus ، کاربر پس از انتقال دارایی از Ethereum ، آن را از آنجا گم می کند. با این حال ، این دارایی اکنون در دفتر لزوم حد نصاب در دسترس خواهد بود. همچنین ، برای کارکرد آن ، دفترها باید تهیه شوند و مبدل باید هویت خود را قبل از مبادله مشخص کند.

فروش داده برای سکه ها

کاکتوس هایپرلجر همچنین می تواند فروش گسترده داده های سکه را تسهیل کند. بدین معنی ، این بدان معناست که می تواند یک تبادل نظیر بین دو کاربر را با استفاده از اسکرو بین دو سیستم مختلف مبادله یا دفتر ارائه دهد..

داده هایی که بین کاربران به اشتراک گذاشته می شود می تواند از جمله یک پایگاه داده ad-tech ، مدل یادگیری ماشین ، هنر دیجیتالی یا موارد دیگر باشد.!

یک کاربر که داده را دارد معاملات را آغاز می کند. هم داده و هم بودجه از طریق معاملات Hyperledger Cactus با استفاده از سپردن انجام می شوند. معامله از طریق مبادله اتمی انجام می شود ، اطمینان حاصل شود که منافع هر دو طرف به طور مداوم محافظت می شود.

برای ایجاد همه این موارد ، هر دو طرف باید اطلاعات مهم از جمله آدرس تحویل ، ارائه دهندگان امنی را که به آنها اعتماد دارند و نوع فعلی را به اشتراک بگذارند..

صرافی

کاکتوس هایپرلجر همچنین هنگامی که می خواهد سکه های پایدار را در مقابل سایر ارزهای رمزپایه متصل کند موثر است. در این حالت استفاده ، یک کاربر می تواند با استفاده از Hyperledger Cactus محیطی را تنظیم کرده و از پلاگین های لازم برای ایجاد دفترچه برای ضبط رمزها ، معاملات و رایت استفاده کند..

این مورد استفاده بهتر است به عنوان یک پروژه پیاده سازی نرم افزار توصیف شود که در آن یک سکه تثبیت شده می تواند از سکه ثابت به عنوان راهی برای جلب اعتماد کاربر استفاده کند. معمولاً کاربران به سکه هایی که پشتیبان نیستند اعتماد نمی کنند. این پیاده سازی می تواند به کاربران کمک کند تا سکه را در برابر بیت کوین یا دلار آمریکا خریداری کنند.

اشتراک داده های بهداشتی با کنترل دسترسی

یکی دیگر از موارد محبوب کاکتوس هایپرلجر ، مراقبت های بهداشتی است. صنعت بهداشت و درمان با تقسیم داده ها دست و پنجه نرم می کند. استفاده از فناوری بلاکچین آنها را قادر می سازد تا داده ها را بین خود به اشتراک بگذارند. با این حال ، استفاده از فناوری های مختلف بلاکچین به معنای نیاز به تبادل داده و قابلیت همکاری مناسب است.

کاکتوس هایپرلجر می تواند با کمک تعامل اجتماعی اشتراک داده های همتا برای حل مشکل به حل مشکل کمک کند. بیمار نیز از این تعامل سود می برد. آنها می توانند تصمیم بگیرند که آیا می خواهند ارائه دهنده خدمات بهداشتی اطلاعات بیمار از جمله سابقه پزشکی آنها را ذخیره کند. ارائه دهنده خدمات بهداشتی می تواند از بیمار مجوز بخواهد و پس از اعطای مجوز ، داده های بیمار اکنون بر اساس ویژگی های حریم خصوصی / کنترل دسترسی تنظیم شده توسط کاربر ذخیره می شود.

این همچنین بدان معنی است که کاربر کنترل داده هایی را که بین ارائه دهندگان خدمات مختلف بهداشتی به اشتراک گذاشته می شود کنترل می کند زیرا آنها خود دسترسی کنترل را تنظیم کرده اند. موفقیت در این پرونده به نحوه کارکرد فناوری بلاکچین بستگی دارد. اثبات رمزنگاری اطمینان از عدم تخلف توسط هیچ یک از ارائه دهندگان خدمات بهداشتی در هنگام ذخیره سازی و به اشتراک گذاری داده های بیمار را می دهد.

ادغام ردیابی مواد غذایی

فناوری Blockchain در زمینه ادغام مواد غذایی پیشرفت کرده است. IBM Food Trust یکی از آن پروژه هایی است که می خواهد با فراهم آوردن محیطی دقیق تر ، ایمن تر و پایدار ، اکوسیستم غذایی را متحول کند.

Hyperledger Cactus با تهیه ابزاری از پروژه اجرای نرم افزار می تواند اعتماد غذایی IBM را تکمیل کند. در این حالت استفاده ، سودمندترین کاربر نهایی مصرف کننده است زیرا او می تواند با پرس و جو از برنامه کاربردی که آثار غذایی را نگه می دارد ، مواد غذایی را در یک فروشگاه فیزیکی ارزیابی کند. به محض اطمینان از غذا و اصل آن ، می تواند با خیال آسوده خرید را انجام دهد.

سازمانهایی که مواد غذایی را اداره می کنند می توانند با اطمینان از اینکه خدمات / محصولات جداگانه همچنان می توانند منشا محصولات غذایی فروخته شده در مراکز خرده فروشی را تعامل و تعامل بهتری با یکدیگر داشته باشند. این بدان معنی است که تولیدکننده مواد غذایی می تواند اطلاعات را با سایر بازیکنان زنجیره غذایی به اشتراک بگذارد بدون اینکه نیازی به ایجاد راه حل جداگانه برای آن باشد زیرا با کاکتوس قابل حل است. خرده فروش نیاز به ادغام کاکتوس به عنوان یک م componentلفه معماری و ارائه رابط به مصرف کننده برای ردیابی مواد غذایی در طول زنجیره تامین دارد..

مدیریت هویت: مجوز و احراز هویت کیف پول کاربر نهایی

آخرین مورد استفاده از Hyperledger Cactus که قصد داریم درباره آن بحث کنیم ، مجوز و احراز هویت کیف پول است.

این مورد خاص استفاده از همه این موارد است که به کاربر توانایی مدیریت و تعامل با کیف پولها را در دفترهای مختلف مختلف بدون اجازه و مجاز می دهد. به عبارت ساده ، کاربر نهایی اکنون قادر خواهد بود از طریق یک رابط واحد به شبکه های مختلف غیر مجاز یا مجاز متصل شود.

Hyperledger Cactus vs Fabric

اگر از اکوسیستم هایپرلجر پیروی می کنید ، در مورد Hyperledger Fabric اطلاعات خواهید داشت. این یکی از محبوب ترین چارچوب هایپرلجر است که در آن وجود دارد. تردیدی نیست که کاکتوس جدید است ، اما برای تغییر چشم انداز فناوری بلاکچین نیست ، بلکه برای شکل گیری بهتر آن برای راه حل های موجود مانند Fabric وجود دارد..

Hyperledger Fabric یک چارچوب کامل است که به توسعه دهندگان توانایی ایجاد راه حل یا برنامه با کمک معماری مدولار را می دهد..

در اصل ، Hyperdeger Fabric یک چارچوب است و Cactus یک پروتکل است که به سیستم های مختلف دفتر اجازه می دهد تا اطلاعات را بهتر و متصل کنند.

آیا می خواهید در مورد آنها بیشتر بدانید؟ سپس آموزش Hyperledger: The Ultimate Guide را ببینید. ما به زودی آموزش Hyperledger Cactus را پوشش خواهیم داد.

اصول Hyperledger Cactus

در این بخش ، ما اصول اصلی Hyperledger Cactus هستیم. این اصول بر پروژه هایپرلجر کاکتوس حاکم است.

پشتیبانی گسترده

این پروژه می خواهد اکوسیستم های مختلف را بدون در نظر گرفتن محدودیت هایی که این فناوری دارد به هم متصل کند.

معماری پلاگین ها

کاکتوس ادغام یکپارچه ای در سرویس های اطراف خود ایجاد می کند. از این طریق می خواهد اطمینان حاصل کند که واقعاً قابلیت همکاری را فراهم می کند و ادغام نظر یافته را به حداقل می رساند. علاوه بر این ، آنها همچنین با PR و بازخورد کار خواهند کرد تا اطمینان حاصل کنند که کد Hyperledger Cactus در پلاگین ها برداشته می شود. سرانجام ، آنها همچنین می خواهند اطمینان حاصل کنند که اضافه کردن پروتکل های آینده و موارد استفاده تا حد ممکن یکپارچه است.

بدون هزینه مضاعف

یکی دیگر از اصول Hyperledger Cactus جلوگیری از هزینه های مضاعف در اکوسیستم های مختلف در هر زمان خاص است.

تلفیق ویژگی DLT

فناوری های دفتر توزیع شده معماری خاص خود را دارند. این بدان معنی است که هر DLT دارای ویژگی هایی است که به طور جزئی یا کاملاً از DLT های دیگر در دسترس نیست.

Hyperledger Cactus می خواهد طرحی را تضمین کند که امکان دسترسی به آن ویژگی های منحصر به فرد را هنگام دسترسی کاکتوس به DLT فراهم کند.

تاثیر کم

Hyperledger Cactus نمی خواهد تعریف جدیدی از اکوسیستم داشته باشد اما می خواهد مطمئن شود که قابلیت همکاری بین آنها وجود دارد. این شیوع پایین اطمینان حاصل خواهد کرد که مدل اعتماد ، حاکمیت و گردش کار در اکوسیستم مربوطه حفظ می شود. مصافحه پروتکل که بین اکوسیستم انجام می شود باید اطمینان حاصل کند که در آنجا ناسازگاری ها از قبل به اشتراک گذاشته شده اند تا راهی برای اطلاع کاربر از آن وجود داشته باشد. سپس کاربر می تواند تصمیم بگیرد که آیا می خواهد معاملات را ادامه دهد یا خیر.

شفافیت

در مورد پیامدهای انتقال جهانی و محلی شفافیت کامل وجود خواهد داشت. همچنین ، Hyperledger Cactus اطمینان حاصل خواهد کرد که هرگونه خطایی به درستی به شرکت کنندگان اعلام شده و همچنین به موقع است. همچنین ارتباطات باید با شواهدی انجام شود که بتواند برای رفع مشکل یا اطلاع رسانی به کاربر استفاده شود.

گردش کار خودکار

گردش کار بین اکوسیستم می تواند به طور خودکار برای کار طراحی شود. این اجرای سریع را تضمین می کند.

بالاترین امنیت

Hyperledger Cactus طیف گسترده ای از گزینه های ایمن را ارائه می دهد که فقط به شدت انتخاب می شوند و گزینه ای برای انصراف ندارند.

مذاکرات پروتکل معامله

مکانیزم دست دادن برای شرکت کنندگان وجود خواهد داشت. مکانیسم دست دادن باید دارای پروتکل هایی باشد تا اطمینان حاصل کند که معامله به درستی انجام شده است.

نیاز به ویژگی کاکتوس هایپرلجر

جدا از اصول ، Hyperledger Cactus برخی از ویژگی های اصلی را نیز ارائه می دهد که در زیر به آنها خواهیم پرداخت.

ادغام پروتکل جدید: کاکتوس اطمینان می دهد که همیشه راهی برای افزودن پروتکل های جدید به ساختار پلاگین وجود دارد. این به شما امکان برقراری ارتباط می دهد و به آنها اجازه می دهد بدون محدودیت و محدودیت ، پیاده سازی ها را پیشنهاد ، آزمایش و توسعه دهند.

سازگاری NAT / Firewall / Proxy: به شما اجازه می دهد تا پروتکل ها از طریق NAT ، فایروال ها و پروکسی ها کار کنند.

لایه ارتباطات دو جهته: پشتیبانی از کانال ارتباطی دو جهته با یا بدون استفاده از فایروال ، پروکسی و NAT.

مدیریت کنسرسیوم: کاکتوس با پشتیبانی از مدیریت کنسرسیوم ارائه خواهد شد. این بدان معنی است که نهادهای همکاری می توانند با کمک منابع شبکه یا سخت افزار ، کنسرسیوم ایجاد کرده و به عملکرد خوشه کاکتوس کمک کنند. خوشه Cactus از سرورهای API ، گره های اعتبارسنج و غیره تشکیل شده است.

این کنسرسیوم بر روی چگونگی کارکرد خوشه و اطمینان از عاری بودن هرگونه اشکال متمرکز شده است.

معماری Hyperledger Cactus

معماری Hyperledger Cactus از اجزای اصلی به شرح زیر تشکیل شده است:

  • الگوهای تعامل
  • تعامل معماری
  • معماری فنی
  • مشخصات پروتکل معامله
  • معماری پلاگین

همه اینها از حوصله مقاله خارج است ، بنابراین ما در معماری Hyperledger Cactus که به زودی به آن خواهیم پرداخت ، به آنها خواهیم پرداخت! ما در مقاله های آینده خود نیز به همه این موارد در آموزش Hyperledger Cactus خواهیم پرداخت.

نتیجه

این ما را به پایان مقاله Hyperledger Cactus هدایت می کند. در اینجا سعی کردیم ببینیم چارچوب Hyperledger جدید چه پیشنهادی دارد. موارد استفاده روش خوبی برای درک جای کاکتوس است.

بنابراین ، شما در مورد Hyperledger Cactus چه نظری دارید؟ نظر خود را در زیر وارد کنید و به ما اطلاع دهید.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector