Hyperledger Fabric 2.0: Blockchain نسل بعدی

مدتی است که شرکت Hyperledger Fabric در بنگاه های اقتصادی وجود دارد. در حقیقت ، یکی از بسترهای خلاقانه برای موارد استفاده از بلاکچین را ارائه می دهد. اما یک فناوری که با گذشت زمان بهبود پیدا نمی کند خیلی زود منسوخ می شود. به همین دلیل Hyperledger نسخه جدید Hyperledger Fabric 2.0 را برای ما به ارمغان آورد.

اساساً ، پیش از این ، این شرکت نسخه Fabric نسخه 1.4 را ارائه می داد. اما اکنون نسل بعدی بلاکچین را در بین خود داریم. اگر از نسخه جدید مانند ما بیش از حد هیجان زده اید ، این راهنما را ببینید. زیرا امروز ما در مورد نسخه جدید Hyperledger Fabric 2.0 و در مورد تمام ویژگی های معرفی شده صحبت خواهیم کرد.

اما قبل از شروع ، پیشنهاد خواهیم داد که پلت فرم Hyperledger Fabric چیست و در ابتدا چه ویژگی هایی را ارائه می دهد.

بنابراین ، بیایید شروع کنیم!

Hyperledger Fabric 2.0

پارچه هایپرلجر چیست?

Hyperledger Fabric یک پلت فرم دفتر توزیع شده برای راه حل های سازمانی است که دارای قابلیت انعطاف پذیری ، مدولار بودن و عملکرد است. بنابراین ، همانطور که می دانید ، سیستم عامل های غیرمجاز نیز وجود دارد. اما پارچه با آن متفاوت است.

فقط به کسی اجازه ورود به سیستم عامل را نمی دهد. بلکه دسترسی مجاز کاربران را که دارای اختیارات در سیستم هستند ، ارائه می دهد. بیشتر از آن ، این همچنین حریم خصوصی داده ها و قراردادهای هوشمند را برای عملکرد مقیاس پذیر و ایمن ارائه می دهد.

به همین دلیل هر صنعتی فقط می تواند از Hyperledger Fabric برای هر نوع راه حلی استفاده کند. فرصت ها بی حد و حصر هستند و مشاغل همیشه بهترین خروجی را از سیستم عامل توزیع شده دفتر به دست می آورند.

حتی اگر کاربران درون یک سیستم شبکه با هم کار کنند ، اما شرکت ها برای تعاملات خاص نیاز به حفظ حریم خصوصی دارند. این چیزی است که صنعت بر اساس آن بنا شده است. به عنوان مثال ، ممکن است یک خریدار کالایی را به فروشندگان مختلف اما در محدوده قیمت متفاوت بفروشد.

اما خریدار باید در مورد آن حریم خصوصی را حفظ کند. و این همان جایی است که Hyperledger Fabric می تواند به شما کمک کند.

در واقع ، شما می توانید به راحتی کانال های جداگانه ای را در معامله برای فروشندگان جداگانه ایجاد کنید. همچنین ، می توانید از گزینه های داده خصوصی استفاده کنید تا اطلاعات را در سطح hush-hush نگه دارید.


چرا پارچه هایپرلجر?

در واقع ، Hyperledger Fabric به مرور زمان و با کمک جامعه منبع باز تکامل یافت و عمدتا بر موارد استفاده در سطح سازمانی تمرکز داشت. بیشتر از آن ، در حال حاضر ویژگی های زیادی را ارائه می دهد که شرکت اغلب آنها را می طلبد. بنابراین ، بیایید ببینیم اینها چیست –

 • معماری مدولار و مجاز.
 • یک راه حل تأیید بسیار انعطاف پذیر برای اجماع بین همه سازمان های معامله گر.
 • قراردادهای هوشمند انعطاف پذیر و باز که می توانند مدل ها و راه حل های مختلف داده ای مانند داده های ساخت یافته ، مدل حساب ، داده های بدون ساختار ، مدل UTXO و غیره را پشتیبانی کنند..
 • گزینه های قابل قبول پروتکل اجماع برای سفارش معاملات و انسداد.
 • حریم خصوصی کامل داده ها برای انزوای معامله یا به اشتراک گذاری فقط اطلاعات لازم برای دانستن با استفاده از مدل های داده خصوصی.
 • پشتیبانی از قرارداد هوشمند برای چندین زبان برنامه نویسی مانند JavaScript ، Java ، Go و غیره.
 • نسخه سازی و حکمرانی برای قراردادهای هوشمند.
 • پشتیبانی از جامدادی.
 • پشتیبانی از ماشین مجازی Ethereum.
 • به روز رسانی مداوم ، عملیات شرکت ، پشتیبانی از نسخه نامتقارن.
 • داده های قابل اندازه گیری مانند پرس و جوهای دامنه ، نمایش داده شده کلید خورده ، جستجوی موجود در JSON و بسیاری موارد دیگر.

Hyperledger Fabric 2.0: What’s New?

اولین نسخه تولید Hyperledger Fabric در نسخه v1.0 بازگشت. و اکنون ، ما دومین نسخه اصلی Hyperledger Fabric 2.0 را داریم. این بار با بسیاری از ویژگی های جدید و بهبود یافته برای کاربران و اپراتورهای موجود در سیستم عامل همراه است.

نسخه Hyperledger Fabric 2.0 شامل الگوهای حریم خصوصی است و از برنامه های جدید ، ویژگی های جدید برای گره های عملیاتی ، سیستم های حاکمیت پیشرفته برای قراردادهای هوشمند و بسیاری دیگر پشتیبانی می کند..

با این حال ، اگر هنوز آماده نیستید ، آنها شما را مجبور به ارتقا به جدیدترین Hyperledger Fabric 2.0 نمی کنند. بنابراین ، هنگامی که آماده هستید یا شرکت شما برای انتقال آماده است ، می توانید نسخه جدید را ارتقا دهید.

و این یک امتیاز مثبت بزرگ برای Hyperledger Fabric 2.0 است.

بیایید برخی از نکات برجسته نسخه جدید را بررسی کنیم –

قراردادهای هوشمند حاکمیت غیرمتمرکز

Hyperledger Fabric 2.0 اکنون حاکمیت غیرمتمرکز است ، به ویژه برای قراردادهای هوشمند. همچنین یک فرایند جدید ارائه می دهد که در آن می توانید یک کد Chainc را بر روی همتایان خود نصب کنید و آن را در کانال شروع کنید. بنابراین ، مدیریت چرخه حیات کد جدید اکنون به چندین سازمان امکان می دهد تا بر اساس پارامترهای کد کد ، به توافق برسند.

بنابراین ، اساساً ، شما برای تعامل با دفتر از سیاست تأیید chaincode استفاده خواهید کرد. بیایید ببینیم که چه پیشرفتهای دیگری نسبت به فرآیند چرخه حیات کد قبلی دارد –

توافق با پارامترهای Chaincode

اساساً ، در نسخه قبلی ، فقط یک سازمان در chaincode می توانست پارامترها را حتی برای سایر اعضای کانال نیز تنظیم کند. اما اعضای دیگر می توانند از دریافت کد زنجیره ای خودداری کنند و در روند معامله شرکت نکنند. بنابراین ، استناد به آن.

با این حال ، Hyperledger Fabric 2.0 جدید مسیر انعطاف پذیرتری برای شاسی کد ارائه می دهد. اکنون این مدل از هر دو مدل متمرکز Chaincode و مدل های غیرمتمرکز Chaincode پشتیبانی می کند. در نسخه غیرمتمرکز ، شرکت ها باید روی کد فعال شوند تا بتواند در کانال فعال شود.

با احتیاط Chaincode به روز رسانی

قبلاً فقط یک سازمان می توانست معامله را ارتقا دهد. با این حال ، اگر سایر کانال ها را نصب نکنید ، اعضای کانال دیگر در معرض خطر قرار می گیرند. بنابراین ، Hyperledger Fabric نسخه 2.0 جدید به Chaincode اجازه می دهد تا فقط پس از توافق اعضای کافی بدون هیچ گونه مشکلی در مورد ارتقا ، نسخه جدید را ارتقا دهد..

جمع آوری اطلاعات خصوصی و به روزرسانی های آسان تأیید تأیید

Hyperledger Fabric نسخه 2.0 نسخه جدیدی از سیاست را تأیید می کند که در آن می توانید مجموعه داده خصوصی یا پیکربندی خط مشی را بدون نصب مجدد Chaincode به روز کنید. بیشتر از این ، کاربران می توانند از سیاست تایید استفاده کنند زیرا این امر به توافق تعداد زیادی از کاربران در کانال نیاز دارد.

در حقیقت ، هر بار که عضوی از دفتر استفاده می کند یا دفتر را ترک می کند ، خط مشی به روز می شود.

بسته های Chaincode قابل بازبینی

در حال حاضر Hyperledger Fabric نسخه 2.0 همراه با یک فایل tar به راحتی قابل خواندن برای chaincode است. این به شما کمک می کند تا پرونده های chaincode را به راحتی بازرسی کنید و نصب را در سازمان های دیگر تعیین کنید.

کدهای متعدد در یک کانال

در نسخه قبلی ، چرخه حیات برای تعریف هر کد کد با استفاده از نسخه و نام مشخص شده در هنگام نصب بسته استفاده می شود. اما اکنون می توانید فقط از یک بسته Chaincode استفاده کرده و بیش از یک بار با چندین نام در هر بار شبکه استفاده کنید. همچنین ، می توانید این کار را در کانال های مختلف یا در یک کانال انجام دهید.

بسته های Chaincode در میان اعضای کانال

در Hyperledger Fabric نسخه 2.0 ، کاربران می توانند یک کد حروف برای موارد استفاده شخصی خود گسترش دهند. به عنوان مثال ، یک سازمان می تواند کد تأیید اعتبار در شرکت خود را گسترش دهد. اما حداقل نیازهای سازمان ها وجود دارد. بنابراین ، وقتی تأیید کافی امکان پذیر باشد ، معاملات معتبر می شوند و جای خود را در دفتر ثبت می کنند.

بنابراین ، این به شرکت شما کمک می کند تا بدون آسیب رساندن به کل شبکه ، در زمان خود هرگونه مشکلی را مرتفع کند.

با استفاده از چرخه زندگی جدید Chaincode

Hyperledger Fabric نسخه 2.0 هم اکنون چرخه حیات کاملاً جدیدی را ارائه می دهد. با این حال ، اگر آماده تغییرات جدید نیستید ، می توانید از چرخه حیات قبلی با Hyperledger Fabric نسخه 2.0 استفاده کنید.

در واقع ، چرخه حیات جدید فقط وقتی فعال می شود که قابلیت ها را به v2.0 به روز کنید.

الگوهای جدید Chaincode

اساساً ، نقشه راه Hyperledger Fabric 2.0 به شما امکان می دهد از همان روش اجماع غیرمتمرکز برای برنامه های کدبرای خود نیز استفاده کنید. این اطمینان حاصل خواهد کرد که سازمان ها قبل از تعهد به دفتر ، رضایت معاملات داده ها را دارند.

چک های خودکار

یک سازمان می تواند برای تأیید اعتبار اطلاعات بیشتر قبل از تأیید معامله در دفتر ، چک های خودکار را به chaincode اضافه کند.

توافق نامه غیرمتمرکز

بهترین قسمت این است که نقشه راه Hyperledger Fabric 2.0 به شما اجازه می دهد تا تصمیمات انسانی را در مورد کد برای مدل سازی بیش از یک معامله مدل کنید. با این حال ، شما برای تعامل با شرایط و ضوابط قرارداد به سایر کاربران سازمان نیاز دارید.

سپس ، سرانجام ، یک پیشنهاد کد می تواند تأیید کند که تمام شرایط کاربر برآورده شده است و معامله را بر اساس آن تسویه می کند.

توانایی ها

قابلیت های خاصی در نقشه راه Hyperledger Fabric 2.0 وجود دارد. بیایید ببینیم اینها چیست –

برنامه V2_0: همانطور که در Chaincode ذکر شده است ، چرخه حیات کد جدید برای اپراتورها شروع می شود.

کانال V2_0: اساساً ، هیچ تغییری ندارد ، اما می توانید از آن برای حفظ سازگاری با سطح قابلیت مرتب شده و برنامه ها استفاده کنید.

سفارش دهنده V2_0: این مورد UseChannelCreationPolicyAsAdmins را کنترل می کند ، و روش تأیید تراکنش کانال را تغییر می دهد. اگر آن را با گزینه -baseProfile ترکیب کنید ، می توانید مقادیر قبلاً به ارث برده را در سیستم سفارش دهنده تغییر دهید.

اما وقتی سطح توانایی خود را به روز می کنید ، همیشه به یاد داشته باشید که باینرهای همتا را نیز به روز کنید. همچنین ، قبل از به روزرسانی قابلیت های سفارش دهنده و کانال ، باینری های سفارش دهنده را به روز کنید.

پیشرفت خصوصی داده

نقشه راه Hyperledger Fabric 2.0 همچنین الگوی جدیدی را برای به اشتراک گذاشتن تمام داده های خصوصی شما بدون جمع آوری همه آنها به یکباره ارائه می دهد و سپس اعضای کانال را بر اساس آن ترکیب می کند. به طور خاص ، بدون به اشتراک گذاشتن اطلاعات خصوصی با مجموعه ای از کاربران ، می توانید آنها را با یک سازمان واحد به اشتراک بگذارید.

اما قبل از اینکه کمی بیشتر به مستندات Hyperledger Fabric 2.0 بپردازیم ، بیایید ببینیم داده های خصوصی در Hyperledger به چه چیزی اشاره دارند.

اطلاعات خصوصی چیست?

در بسیاری از موارد ، ممکن است یک شرکت نیاز داشته باشد که اطلاعات خاصی را در کانال سایر شرکت ها خصوصی نگه دارد. بنابراین ، آنها مجبورند کانال جدیدی با تنها سازمانهایی که می توانند اطلاعات را جداگانه ببینند ایجاد کنند. اما این بدان معناست که همچنین به مدیریت های اضافی ، سیاست ها ، دسترسی به عضویت و موارد دیگر نیاز دارد.

علاوه بر این ، همچنین به شرکت کننده کانال اجازه نمی دهد تا از سیستم در موارد استفاده که همه طرفین می توانند بخشی از اطلاعات را ببینند در حالی که دیگران پنهان هستند ، از سیستم استفاده کند..

با این حال ، در حال حاضر نقشه راه Hyperledger Fabric 2.0 به شما کمک می کند تا یک مجموعه داده خصوصی ایجاد کنید. در اینجا می توانید زیر مجموعه ای از شرکت ها را تعریف کنید که می توانند داده های خصوصی را بدون ایجاد کانال جدید برای هر مورد مشاهده کنند.

مجموعه خصوصی اطلاعات چیست?

اساساً ، یک مجموعه ترکیبی از دو عنصر مختلف است –

اطلاعات واقعی که با استفاده از پروتکل شایعات بین همسالان پخش می شود. اما در اینجا ، فقط شرکت مجاز به دیدن آن می تواند این را ببیند. اساساً ، این داده ها در یک پایگاه داده خصوصی دولتی در دفاتر ثبت نام همتای آن سازمان وجود دارد.

بیشتر اینکه ، در اینجا هیچ خدمات سفارشی وجود ندارد و آنها نمی توانند اطلاعات خصوصی را ببینند. به هر حال ، همانطور که پروتکل های شایعات اطلاعات را از یک شخص دیگر به دیگری منتقل می کنند ، شما باید Anchor Nodes را در کانال تنظیم کنید.

همچنین حاوی یک هش از آن داده های خصوصی است که در دفتر کل همتایان کانال مرتب شده ، تأیید شده و نوشته می شود. اساساً ، به عنوان شواهدی برای تأیید معامله در کانال عمل می کند. همچنین می توانید از آن برای اهداف حسابرسی استفاده کنید.

استفاده از مجموعه

در یک کانال

اگر می خواهید کل معامله را از گروهی از سازمانهای داخل کانال مخفی نگه دارید ، باید از کانالها استفاده کنید.

کانال جداگانه

طبق اسناد Hyperledger Fabric 2.0 ، درصورت نیاز به مخفی نگه داشتن بخشی از دفتر کل از مجموعه شرکت ها ، می توانید از مجموعه ها استفاده کنید.

در واقع ، برخی از سازمان ها دسترسی کامل به دفتر حساب خواهند داشت و برخی دیگر ممکن است فقط آنچه را که مجاز به آن هستند ، ببینند. اگر می خواهید داده های معاملاتی را از سرویس های سفارش دهنده مخفی نگه دارید ، می توانید برای محرمانه بودن از مجموعه داده های خصوصی استفاده کنید.

یک مثال

بیایید یک نمونه از اسناد Hyperledger Fabric 2.0 را بررسی کنیم تا شرایط را بهتر درک کنیم.

بگذارید بگوییم ، در یک سیستم عامل تجارت ، پنج شرکت در یک کانال وجود دارد.

 • كشاورزی كه كالا می فروشد
 • توزیع کننده ای که آن کالاها را جابجا می کند
 • باربری که کالا را بین دو طرف جابجا می کند
 • عمده فروشی که کالا را از توزیع کننده خریداری می کند
 • خرده فروشی که کالا را از عمده فروشان و حمل و نقل خریداری می کند

اساساً ، توزیع کننده می تواند در هر مورد متفاوت شارژ کند. بنابراین ، او ممکن است بخواهد معاملات خود را با حمل و نقل و کشاورز خصوصی حفظ کند زیرا ممکن است معاملات دیگری با خرده فروش و عمده فروش داشته باشد.

همچنین ، توزیع کننده هزینه عمده ای را نسبت به خرده فروش از یک عمده فروش دریافت می کند. بنابراین ، او ممکن است بخواهد این راز را از خرده فروش مخفی نگه دارد.

از طرف دیگر ، عمده فروش می تواند روابط خصوصی با فرستنده و خرده فروش داشته باشد. اما اگر می خواهید برای هر اطلاعات خصوصی یک کانال جداگانه ایجاد کنید ، سیستم بسیار پیچیده تر می شود.

به جای انجام این کار ، می توانید مجموعه داده های خصوصی یا PDC های مختلفی برای هر یک از اعضا داشته باشید.

مانند,

Private-Data-Collection-1: فرستنده ، کشاورز و توزیع کننده

Private-Data-Collection-2: حمل و نقل ، فروشنده و عمده فروش

Private-Data-Collection-3: عمده فروش و توزیع کننده

طبق اسناد Hyperledger Fabric 2.0 ، کلیه همکاران توزیع کننده دارای پایگاه داده های خصوصی حاوی داده های خصوصی برای رابطه حمل کننده ، کشاورز و توزیع کننده و رابطه عمده فروش و توزیع کننده خواهند بود..

پیشرفت در الگوهای داده

طبق اسناد Hyperledger Fabric 2.0 ، موارد پیشرفته ای وجود دارد که در واقع امکان کار کردن برای الگوهای جدید داده خصوصی را فراهم می کند. اینها هستند –

اشتراک و تأیید داده های خصوصی

طرفین گیرنده می توانند از API GetPrivateDataHash () برای تأیید صحت داده های خصوصی مشترک با آنها در دو حالت استفاده کنند –

 • وقتی اطلاعات خصوصی را با یک کاربر کانال که عضو یک مجموعه نیست ، به اشتراک می گذارید.
 • وقتی آن را با مجموعه دیگری که دارای یک یا چند عضو است به اشتراک می گذارید.

خط مشی های تأیید در سطح مجموعه

اکنون می توانید مجموعه داده های خصوصی را با کمک خط مشی تأیید تعریف کنید که می تواند سایر سیاست های سطح کد برای کلیدهای موجود در مجموعه را نادیده بگیرد. اساساً ، شما می توانید از آن برای محدود کردن سایر شرکت ها برای نوشتن روی مجموعه و آنچه می تواند چرخه حیات و کد الگوها را فعال کند ، استفاده کنید.

خوب ، به عنوان مثال ، شما ممکن است نیاز به تأیید داشته باشید که در صورت موافقت اکثر شرکت ها ، می توانید معامله را شروع کنید ، اما در مواردی ، ممکن است به توافق یک سازمان خاص برای عملکرد آن نیاز داشته باشید.

مجموعه های ضمنی هر سازمان

طبق اسناد Hyperledger Fabric 2.0 ، در هر صورت ، اگر می خواهید از یک الگوی داده خصوصی برای هر سازمان استفاده کنید ، بدون تعریف مجموعه در نسخه جدید ، می توانید کد chainc را مستقر کنید. این یکی از اصلی ترین ویژگی های Hyperledger Fabric 2.0 است.

پرتاب Chaincode خارجی

پرتاب کننده کد خارجی یکی از ویژگی های بسیار جذاب Hyperledger Fabric 2.0 است. به طور عمده ، این اپراتورها را قادر می سازد زیرا اکنون آنها می توانند انتخاب کنند که کد انتخاب تکنولوژی خود را راه اندازی کنند. بیشتر از این ، نیازی به استفاده از راه انداز یا سازنده خارجی برای آن نیست و کد زنجیره ای را با استفاده از Docker API اجرا می کند.

اساساً ، همتایان اکنون برای راه اندازی یا ساخت Chaincode نیازی به دسترسی به یک Daemon Docker ندارند. در یک محیط تولید مطلقا مطلوب نیست و به همین دلیل همتایان اکنون می توانند وابستگی به شیطان داکر را از بین ببرند.

اکنون شما مجبور نیستید که یک زنجیره کد را در یک ظرف Docker اجرا کنید ، می توانید از انتخاب محیط خود برای اجرای کد شكایت كنید.

علاوه بر این ، اپراتورها می توانند اجزای سازنده سازنده خارجی را برای نظارت بر چگونگی راه اندازی یا ساخت کد شایع توسط کاربران ارائه دهند.

پیش از این ، همتایان یک کد رمز را راه اندازی کردند و سپس دوباره به آنها متصل شد. اما اکنون می توانید آن را به عنوان سرویس خارجی اجرا کنید.

عملکرد بهتر در CouchDB

پیش از این ، وقتی از پایگاه داده حالت CouchDB استفاده می کردید ، در تأیید اعتبار و تأیید با تاخیر در خواندن روبرو می شوید. بنابراین ، دستیابی به عملکرد تا حد ممکن روان بود. اما اکنون ، با ویژگی های Hyperledger Fabric 2.0 ، یک حافظه پنهان جدید دریافت می کنید که جایگزین جستجوی طولانی با خروجی های سریع می شود. علاوه بر این ، می توانید آنها را با ویژگی core.yaml cacheSize پیکربندی کنید.

تصاویر داکر مبتنی بر آلپ

در Hyperledger Fabric 2.0 جدید ، از Alpine Linux برای تصاویر Docker استفاده خواهد کرد. Linux Alpine توزیع لینوکس امن تر و سبک تری است که به راحتی می تواند عملکرد شبکه را افزایش دهد.

در حقیقت ، این بدان معناست که تصاویر داکر ابعاد کوچکتری خواهند داشت ، بنابراین بارگیری یا شروع کار به زمان کمتری نیاز دارد. بیشتر از این ، از این به بعد نیز فضای زیادی را اشغال نخواهد کرد.

این شرکت با در نظر داشتن امنیت ، لینوکس Alpine را از ابتدا طراحی کرده است و ویژگی حداقلی این توزیع همه آسیب پذیری ها را از بین می برد.

شبکه نمونه آزمایش

اکنون یک شبکه آزمایشی نمونه جدید در مخزن پارچه-نمونه ها خواهید داشت. این یکی از ویژگی های جالب Hyperledger Fabric 2.0 است. در واقع ، این شبکه آزمایشی مدولار است و استفاده از آن آسان است. بنابراین ، شما قبل از راه حل برای آزمایش قراردادهای هوشمند یا برنامه های خود مشکلی نخواهید داشت.

علاوه بر این ، شما همچنین می توانید شبکه را با مجوزهای صدور گواهینامه همراه با کریپتوژن مستقر کنید.

نحوه ارتقا به Fabric v2.0

هر بار که نسخه اصلی رخ می دهد ، تعداد زیادی از موارد مربوط به ارتقا را به همراه می آورد. در بسیاری از موارد ، ممکن است مجبور شوید نسخه جدید را از ابتدا نصب کنید ، اما این می تواند زمان خرابی داشته باشد. اما ، یکی از ویژگی های Hyperledger Fabric 2.0 این است که اگر از قبل در نسخه 1.4 هستید ، می توانید مستقیماً به نسخه 2.0 بدون هیچ گونه خرابی ارتقا دهید.

آنها همچنین اسناد به روزرسانی را برای بررسی مجدد و گسترش شما در یک خانه مستقل در آنها قرار دادند مستندات. می خواهید ارتقا دهید؟ سپس آنها را بررسی کنید مستندات در آن.

اساساً ، ارتقا به آخرین نسخه یک فرایند چهار مرحله ای است –

 • ابتدا باید از دفترچه و MSP خود نسخه پشتیبان تهیه کنید.
 • سپس باینری های سفارش دهنده را به جدیدترین نسخه به صورت نوری ارتقا دهید.
 • پس از آن ، همین روند به روزرسانی را نیز برای باینری های همتا دنبال کنید.
 • در آخر ، شما باید کانال های برنامه و کانال سیستم سفارش دهنده را در زمان موجود بودن به آخرین قابلیت های آنها به روز کنید. بیشتر از این ، همه نسخه ها قابلیت افزایش ندارند ، گاهی اوقات پیشرفت های عمده ای دارند که گاهی نخواهد شد.

به روزرسانی آموزشها

قبل از به روزرسانی هر فرآیند ، باید بررسی کنید که آموزش های آنها را برای این کار ببینید. همچنین می توانید آموزش Fabric ما را نیز بررسی کنید. به هر حال ، ما در اینجا نسخه کوتاه آن را ارائه می دهیم –

 • قبل از اینکه قابلیت های خود را ارتقا دهید ، ابتدا باید تمام اجزای خود را ارتقا دهید. مطمئن شوید که آخرین نسخه هستند.
 • همچنین ، قبل از به روزرسانی کل کانال ، اطمینان حاصل کنید که همه گره ها را به آخرین نسخه به روز کنید.
 • برای شروع یک چرخه حیات کد جدید در سیستم باید سیاست های تأیید را برای یک شرکت خاص اضافه کنید.

این پارچه اکنون به روزرسانی گره ها و افزایش قابلیت ها را به عنوان یک استاندارد در نظر گرفته است.

توجه داشته باشید: توصیه می شود SDK خود را به جدیدترین نسخه نیز ارتقا دهید. حتی اگر SDK شما توانایی مدیریت نسخه های معادل Hyperledger Fabric و نسخه پایین تر را داشته باشد ، بهتر است آن را به روز کنید زیرا در این صورت می توانید از جدیدترین ویژگی های Fabric به طور موثر استفاده کنید.

اگر هنوز درباره روند به روزرسانی گیج هستید ، اسناد و مدارک آنها را در این مورد بررسی کنید.

نتیجه

آخرین نسخه نسخه 2.0 یک نقطه عطف در تاریخ است. در حقیقت ، Fabric 2.0 به عنوان نسل بعدی فناوری بلاکچین در نظر گرفته می شود. علاوه بر این ، بسیاری از ویژگی های Hyperledger Fabric 2.0 وجود دارد که فرصت های زیادی را ارائه می دهد.

از هم اکنون ، ما هنوز نمی دانیم که این فناوری چگونه کار خواهد کرد یا اینکه آیا نسخه جدید می تواند سرانجام از جنبه های منفی بلاکچین خلاص شود. حتی در این صورت ، نقطه عطف جدیدی برای خانواده و جامعه هایپرلجر پیشرفت های جدید زیادی را به وجود آورد و ما فقط می توانیم به بهترین ها امیدوار باشیم.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map