Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

چرا Hyperledger Indy برای هویت های دیجیتال مهم است؟

Hyperledger Indy می تواند کنترل هویت و داده های خود را به شما بازگرداند. احساس کنجکاوی می کنید؟ بیایید پلت فرم را از هسته اصلی کالبد شکافی کنیم تا نحوه عملکرد این پروژه را بفهمیم.

با تکامل دنیای دیجیتال ، همه ما می خواهیم همیشه آنلاین بمانیم. با این حال ، هنگام انجام کارهای مختلف ، ممکن است مجبور شوید اطلاعات شخصی خود را در چندین سیستم عامل نیز فاش کنید. به خصوص هنگامی که در حال خرید آنلاین هستید ، باید اطلاعات مالی خود را برای خرید هر چیزی به آنها بدهید.

و به همین دلیل است که نیاز به هویت های دیجیتالی بیش از هر زمان دیگری وجود دارد. خوب ، مهم نیست که سیستم عامل های آنلاین هر چقدر امنیت داشته باشند ، به نظر می رسد در هر مورد تعداد زیادی سرقت هویت وجود دارد.

از لحظه ای که اطلاعات شخصی خود را فاش می کنید ، در چندین پایگاه داده ذخیره می شود. و این پایگاه های داده از نظر هکرها ایمن نیستند. بیشتر ، اکنون سیستم عامل ها بدون رضایت ما از داده های ما استفاده می کنند. علاوه بر این ، این سیستم عامل ها همچنین اطلاعات شما را به مشتریان تبلیغاتی می فروشند.

این قطعاً احساس نمی کند شما کنترل دارید ، اینطور نیست؟ و اینجاست که Hyperledger Indy به بازی می آید.

اکنون ثبت نام کنید:دوره Blockchain رایگان

Hyperledger Indy چیست?

Hyperledger Indy پروژه ای تحت پروژه Hyperledger تحت حمایت بنیاد لینوکس است. این عمدتا یک چارچوب ساخته شده برای هویت غیرمتمرکز و همچنین یک دفتر توزیع شده است. در واقع ، با معماری Hyperledger Indy ، می توانید هویت دیجیتالی ایجاد کنید که ریشه در بلاکچین یا هر شکل دیگری از دفتر بی اعتماد داشته باشد.

علاوه بر این ، با معماری Hyperledger Indy ، کتابخانه ها ، ابزارها ، اجزای قابل استفاده مجدد و بسیاری موارد دیگر خواهید داشت..

علاوه بر این ، بهترین قسمت این است که هر هویتی که از این معماری Hyperledger Indy خارج می شود ، در چندین حوزه ، سیلوهای سازمانی و برنامه های کاربردی قابل همکاری است..

بنابراین ، این بدان معنی است که شما می توانید در کنار همه همکاران خود تنها به یک حقیقت مشترک اعتماد کنید.

به هر حال ، با آموزش Hyperledger Indy ، اکنون می توانید س questionsالاتی مانند اینکه با چه کسانی سروکار دارید و اینکه چگونه می توانید اطلاعات خود را قبل از تعامل با طرف دیگر تأیید کنید ، بپرسید. از آنجا که این یک روش شفاف را ارائه می دهد ، هیچ چیز برای شما پنهان نخواهد بود.

در واقع ، Hyperledger Indy vs. Fabric نوع موضوعی کاملاً متفاوت است. اگرچه ممکن است پروژه های مشابه به نظر برسند ، اما در واقعیت چنین نیستند. پارچه بیشتر برای موارد استفاده و صنایع مناسب است. از طرف دیگر ، ایندی به طور خاص برای مدیریت هویت خود مختار ایجاد شده است. بنابراین ، هر صنعتی که با مدیریت هویت سر و کار داشته باشد می تواند از آن استفاده کند.


بنابراین ، اگر یک مقایسه Hyperledger Indy در مقابل پارچه انجام دهیم ، متوجه خواهید شد که هر دو پروژه چیزهای مختلفی برای ارائه به جدول دارند.

آیا می خواهید در مورد هایپرلجر بدانید؟ همین حالا می توانید راهنمای جامع ما در مورد بلاک چین Hyperledger را بررسی کنید!

هایپرلجر ایندی

ویژگی های اصلی Hyperledger Indy

از آموزش Hyperledger Indy می توانید با ویژگی های اصلی این پلتفرم آشنا شوید. بیایید ببینیم آنها چه هستند –

خود حاکمیت

از اسناد Hyperledger Indy ، خواهید دانست که این چارچوب هویت ها را در یک دفتر توزیع شده ذخیره می کند. مصنوعات خاصی وجود دارد که این سکو برای شما ذخیره می کند. اساساً ، این مصنوعات شامل جمع کننده های رمزنگاری ، اثبات وجود ، کلیدهای عمومی و موارد دیگر خواهد بود.

هیچ کس ، اما شما فقط می توانید هویت خود را تغییر دهید یا حذف کنید.

حریم خصوصی

به طور پیش فرض ، این پلت فرم تمام حریم خصوصی شما را حفظ خواهد کرد. در حقیقت ، اسناد Hyperledger Indy بیان می کند که چگونه تنظیمات حریم خصوصی را حفظ می کند و چگونه می تواند بدون هیچ گونه تضادی با هیچ یک از طرفین عمل کند..

بیشتر ، شما همچنین می دانید که چگونه می تواند امنیت را در یک سیستم غیرمتمرکز فراهم کند.

ادعاهای قابل تأیید

در حقیقت ، ادعاهای هویت ممکن است دارای مدارک مشابه باشند ، مانند گواهینامه رانندگی یا گواهی تولد یا گذرنامه. اما می توانید اینها را با هم ترکیب کنید تا از قدرت بیشتری برخوردار شود.

علاوه بر این ، شما می توانید هویت خود را با یک شناسه واحد از دفتر اثبات کنید – دیگر نیازی به ارائه تمام اسناد و مدارک در هر مورد نیست.

هدف ساخته شده

این هدف فقط برای هویت های غیرمتمرکز ساخته شده است. طبق اسناد Hyperledger Indy ، شما از هر پلتفرمی که با هویت سر و کار دارد از بستر آماده برای ادغام استفاده می کنید. بنابراین ، شما مجبور نیستید به سراغ راه حل دیگری بروید یا فقط برای ادغام در صنایع خود به سراغ سیستم عامل خود بروید.

آیا می خواهید بدانید فناوری دفتر توزیع شده چیست؟ اکنون از راهنمای فناوری دفتر کل توزیع شده ما بیشتر بدانید!

هویت مقاوم در برابر همبستگی

این بهترین قسمت از Hyperledger Indy است. طبق اسناد Hyperledger Indy ، کاملاً در برابر همبستگی مقاوم است. بنابراین ، دیگر نگران نخواهید بود که آرد سوخاری از یک شناسه به شناسه دیگر بدهید.

بیشتر از این ، هیچ راهی برای اتصال دو شناسه یا داشتن دو شناسه مشابه در دفترچه وجود ندارد.

شناسه های غیرمتمرکز (DIDs)

طبق اسناد Hyperledger Indy ، تمام شناسه های غیرمتمرکز در سطح جهان قابل حل و منحصر به فرد هستند و بدون نیاز به هیچ حزب مرکزی در مخلوط.

بنابراین ، هر هویت غیرمتمرکز روی سیستم عامل یک شناسه منحصر به فرد خواهد داشت که فقط متعلق به شما خواهد بود.

هیچ کس نمی تواند هویت شما را به عنوان هویت شما ادعا کند یا حتی از آن استفاده کند. بنابراین ، مسئله سرقت هویت بسیار کاهش می یابد.

اتصال همتا به همتا

طبق آموزش Hyperledger Indy ، این پلتفرم دارای اتصال همتا به همتا است. بنابراین ، هر ارتباطی بین دو همسال اتفاق می افتد. در واقع ، این متفاوت از سایر سرورهای متمرکز است ، زیرا در آن سرویس دهنده به عنوان واسطه عمل می کند.

اما در Hyperledger Indy ، واسطه ای وجود نخواهد داشت.

اثبات دانش صفر

با کمک اثبات دانش صفر ، می توانید فقط اطلاعات مورد نیاز را بدون هیچ چیز دیگری افشا کنید. بنابراین ، وقتی باید مدارک خود را اثبات کنید ، فقط می توانید اطلاعات مورد نیاز خود را آزاد کنید. به عنوان مثال ، اگر لازم است شناسنامه خود را فاش کنید ، پس فقط می توانید این کار را انجام دهید.

بنابراین ، این به شما یک مقدار کنترل اضافی بر اطلاعات شما می دهد.

در مورد اثبات دانش صفر احساس کنجکاوی می کنید؟ برای درک چگونگی عملکرد این مفهوم ، از راهنمای ما برای اثبات دانش صفر استفاده کنید.

چرا به Hyperledger Indy نیاز دارید?

بیایید برخی از موضوعات اصلی زیرساخت های موجود را بررسی کنیم. این به شما کمک می کند درک کنید که چرا این پروژه واقعاً مهم است.

مدیریت هویت متمرکز

اول از همه ، بیایید بررسی کنیم که مدیریت هویت متمرکز در طول این سالها چه کاری انجام داده است. در حقیقت ، اینترنت برای ارتباط مردم بدون اعتماد به واسطه ساخته شده است. با این حال ، با خصوصی سازی اینترنت ، واسطه های شخص ثالث ظهور می کنند.

و سرانجام ، اکنون به بخشی اساسی از این زیرساخت تبدیل شد. به هر حال ، بنیاد مبتنی بر یک مدل متمرکز است که دارای یک نهاد کنترل کننده تنها است که به همه چیز دسترسی دارد.

در حقیقت ، مرجع متمرکز می تواند در محتوای شما تغییراتی ایجاد کند ، می تواند اطلاعات شما را بدزدد و حتی به هر طریقی که بخواهد از آنها سو mis استفاده کند.

بیشتر ، حتی اگر آنها آن را به سرقت نبرند ، آنها هنوز هم مقدار زیادی اطلاعات شخصی را جمع آوری می کنند که هکرها به راحتی می توانند بدست آورند. علاوه بر این ، حجم عظیم اطلاعات نیز احتمال نقض داده ها را افزایش می دهد.

به همین دلیل این سیستم مدیریت هویت متمرکز به طرز وحشتناکی از کار می افتد و می تواند منجر به این مسائل شود –

عدم شفافیت

از آنجا که هیچ شفافیتی در سیستم های متمرکز وجود ندارد ، به نظر می رسد بسیاری از موارد نقض حریم خصوصی در طول سالها افزایش یافته است. به عنوان مثال ، به اشتراک گذاری غیرقانونی داده های بیمار DeepMind ، رسوایی کمبریج آنالیتیکا و جریمه فیس بوک به دلیل سرقت اطلاعات کاربر برای تبلیغات.

همه این منابع تأیید نکردند که کاربر رضایت دارد یا خیر. بیشتر از این ، آنها هیچ قانون حریم خصوصی را رعایت نکردند و تمام سابقه خود را برای تولید تبلیغات دنبال کردند.

عدم کنترل

یکی دیگر از اشکالات عمده سیستم متمرکز این است که شما هیچ کنترلی بر روی آن ندارید. در بسیاری از موارد ، اطلاعات شما با توجه به نیاز مقامات مورد استفاده قرار می گیرد. به عنوان مثال ، حتی اگر حساب فیس بوک خود را حذف کنید ، باز هم برخی از اطلاعات فیس بوک در سرور باقی می ماند.

بنابراین ، هرگز نمی توانید همه اطلاعات را از آنها حذف کنید. به هر حال ، این فقط یکی از عواقب بدی است که با یک مدل سرور متمرکز همراه است.

سرقت هویت

هر هکر می تواند به راحتی تمام داده های شما را که در اینترنت به اشتراک گذاشته اید بدون اینکه عرق کنید ، هک کند. بیشتر از این ، این مسئله هنگامی اتفاق می افتد که شخصی داده های شما را ربوده و برای بازپرداخت آن طلب دیه زیادی می کند.

این می تواند هر نوع اطلاعاتی مانند اطلاعات حساب بانکی شما ، اطلاعات حساس شرکت شما یا حتی پرونده های شخصی شما باشد که نمی خواهید در معرض دید قرار گیرد.

طبق شاخص سطح شکست ، در هر ثانیه ، 214 رکورد به سرقت می رود یا از بین می رود. بنابراین ، این بدان معناست که در هر روز ، 18،525،816 رکورد هر روز به سرقت می رود! حتی داده های شما نیز می تواند در آن لیست باشد و شما حتی در مورد آن اطلاعی نخواهید داشت.

همانطور که مشاهده می کنید ، با این همه هک داده هر روز ، آشکار است که سیستم های متمرکز در محافظت از اطلاعات هکرها به سختی عمل می کنند.

بیشتر بخوانید:Blockchain vs. Database: درک تفاوت بین این دو

بدون هویت جهانی

سیستم های متمرکز هیچ سیستم ثبت جهانی ندارند ، که می تواند مانع هنگام درخواست برای برخی از اسناد مانند گذرنامه ، گواهینامه رانندگی ، کارت PAN و غیره شود. بنابراین ، شما باید هر زمان که درخواست این مدارک را می دهید همان اسناد را ارائه دهید.

در واقع ، این کار واقعا وقت گیر است و روند کار را دست و پا گیر می کند. در حال حاضر ، هیچ مرجع جهانی وجود ندارد که بتواند اسناد شما را فقط با یک شناسه تأیید کند.

در نتیجه ، وقتی از کشوری به کشور دیگر می روید دریافت این اسناد بسیار سخت می شود. بیشتر از این ، روند جمع آوری تمام این اطلاعات کار طاقت فرسایی است.

بار اقتصادی

سیستم مدیریت هویت در حال حاضر ذینفعان اصلی آنها را شامل می شود – دارندگان هویت ، شرکت های تأیید کننده و احزابی که کاربران را تأیید می کنند. به طور کلی ، پرداخت برای هر بخش هزینه سنگینی دارد.

به هر حال ، شرکتهای KYC مجبورند اطلاعات بسیاری از سازمانها مانند شرکتهای بیمه ، بیمارستانها ، بانکها و غیره را پردازش کنند که باعث سنگین شدن آنها می شود و به منابع بیشتری نیاز دارند.

برای برآورده ساختن تمام خواسته های نیروی انسانی ، شرکت ها هزینه تأیید بالایی را می گیرند و این یک هزینه پردازش مخفی برای افراد می شود.

همانطور که مشاهده می کنید ، در پایان ، شما کسی خواهید بود که برای تأیید اعتبار خود هزینه بیشتری پرداخت می کنید. طبق یک نظرسنجی ، شرکتهای KYC هر ساله بیش از 48 میلیون دلار صرفاً برای مراحل تأیید هزینه می کنند.

بیشتر اینکه ، زمان پاکسازی فرد 26 روز است و همچنین ، اگر کاربر بخواهد تغییری ایجاد کند ، انجام آن 20 روز طول می کشد ، که زمان زیادی است.

بنابراین ، در درازمدت به دوشی برای کلیه ذینفعان تبدیل می شود. به هر حال ، هویت های فدرال با رضایت کاربر می توانند از یک هویت واحد برای بسیاری از اهداف استفاده کنند. با این حال ، همانطور که در یک سرور متمرکز ذخیره می شود ، برای کاربران نیز غیر شفاف است.

هویت کاربر محور

بنابراین ، پس از شکست همه مدل ها ، تمرکز به سمت یک هویت کاربر محور تر حرکت می کند که در آن کاربران می توانند اطلاعات به اشتراک گذاشته شده را کنترل کنند. اما همچنین به ثبت هویت محدود شد که می تواند دسترسی را در هر زمان که بخواهند لغو کند.

بنابراین ، مفهوم هویت خود-حاکمیت شروع به افزایش می کند ، و این اطلاعات را به جای استفاده از سازمان ها یا اشخاص ثالث در دست کاربر نگه می دارد. اما پایه معماری به یک بستر غیرمتمرکز نیاز دارد.

و اینجاست که معماری Hyperledger Indy وارد عمل می شود. از آنجا که این یک پلت فرم غیرمتمرکز است ، می تواند راه حل مناسبی برای همه مسائل باشد. بیشتر از این ، معماری Hyperledger Indy مخصوص راه حل های مبتنی بر هویت است.

همین حالا 15 پروژه هایپرلجر را بررسی کنید!

اجزای معمولی Hyperledger Indy کدامند؟?

رمزنگاری

هر نوع راه حل هویتی که از عامل Hyperledger Indy استفاده کند ، از رمزنگاری با دانش صفر استفاده می کند. در این SDK Hyperledger Indy ، اثبات دانش صفر اطمینان حاصل خواهد کرد که یک کاربر می تواند به هر کاربر دیگری ثابت کند که اطلاعات خاصی را بدون فاش کردن چیز دیگری می داند.

بنابراین ، این بدان معناست که کاربر فقط به اشتراک می گذارد که اطلاعات خاصی را می داند و بر اساس آن ، کاربر می تواند بداند که آیا او حقیقت را می گوید یا نه.

گره ها

در Hyperledger Indy SDK ، همه گره ها را می توان به سه نوع عمده – گره کامل ، گره اصلی و گره ها طبقه بندی کرد. در حقیقت ، دستگاهی که تراکنش های زنجیره بلوکی را انجام می دهد ، گره است. از طرف دیگر ، در Hyperledger Indy SDK ، کلاینتی که در شبکه کار می کند و کپی کامل دفتر را نگهداری می کند ، یک گره کامل است.

به هر حال ، یک گره اصلی در واقع مسئول حکومت غیرمتمرکز در Hyperledger Indy SDK است.

اما در مورد اجماع Hyperledger Indy چطور؟ خوب ، در واقع ، اجماع Hyperledger Indy در واقع پروتکل های Redundantant Fault Byzantine Fault Tolerance (RBFT) است.

بیشتر از این ، اجماع Hyperledger Indy در واقع یک شکل پیشرفته از مدل Plenum Byzantine Fault Tolerance است.

در این اجماع Hyperledger Indy ، چندین نمونه موازی پروتکل BFT (تحمل خطای بیزانس) را مشاهده خواهید کرد. بیشتر از این ، هر نمونه یک نسخه اصلی دارد. حتی اگر همه نمونه های پروتکل دیگر می توانند یک درخواست را سفارش دهند ، اما هنوز فقط یک نمونه اصلی می تواند آنها را اجرا کند.

به همین دلیل اجماع Hyperledger Indy در واقع کاملاً کارآمد است.

دفتر کل

طبق آموزش Hyperledger Indy ، درخت Merkle از دفتر پشتیبان تهیه می کند. بیشتر از این ، همه گره ها کپی دفترچه را دارند.

عامل

عوامل Hyperledger Indy انواع مختلفی دارند. در واقع ، برخی از آنها ممکن است کاملاً ساده و ایستا باشند. و این موارد بیشتر برای موارد استفاده از اینترنت اشیا مناسب است که به یک اتصال سیمی سخت نیاز دارند. از طرف دیگر ، عوامل Hyperledger Indy نیز مبتنی بر ابر و پیچیده هستند. این موارد بیشتر برای موارد استفاده در شرکت مناسب است.

حالت و ذخیره سازی

نوعی شبیه به Ethereum است و وضعیت شبکه توسط پاتریشیا تری (Triche) حفظ می شود. در واقع ، این ترکیبی از مرکل تری و رادیکس تری است. از طرف دیگر ، ذخیره سازی در سیستم با استفاده از leveldb اجرا می شود زیرا پیاده سازی پایگاه داده مقدار / کلید را ارائه می دهد. همچنین نقشه برداری سفارش داده شده را ارائه می دهد.

بیشتر بخوانید: Enterprise Ethereum: Blockchain خصوصی برای شرکت ها

مزایای کاربر Hyperledger Indy

کنترل: کاربران کنترل کامل بر هویت خود را دارند.

شفافیت: هرچیزی روی دفتر است برای همه قابل مشاهده است. با این حال ، اطلاعات رمزگذاری خواهند شد.

دسترسی: فقط کاربر به داده های خود دسترسی خواهد داشت.

قابلیت همکاری: کاربران می توانند از هویت خود در هر شبکه ای که به آنها اجازه می دهد استفاده کنند.

رضایت: هر طرف دیگری که بخواهد به اطلاعات خاصی دسترسی پیدا کند ، به رضایت کاربر احتیاج دارد.

وجود داشتن: تمام کاربران وجود کامل و مستقل بر روی دفتر دارند.

طول عمر: تا زمانی که کاربر بخواهد روی دفتر نگه دارد. بنابراین ، در صورت تمایل می توانند هویت خود را نیز حذف کنند.

قابلیت حمل: همچنین کاربران می توانند شناسه های خود را به دستگاه های دیگر منتقل کنند.

به حداقل رساندن: افشای هر نوع اسنادی با به حداقل رساندن شدید همراه است.

حفاظت: این پلت فرم تمام وقت از حقوق کاربر محافظت خواهد کرد.

بیشتر بخوانید: 6 ویژگی کلیدی Blockchain که باید درباره آنها بدانید

بازیکنان هویت مستقل در Hyperledger Indy

در Hyperledger Indy به طور خاص سه نوع بازیکن هویت وجود دارد. بیایید ببینیم اینها چیست –

ارائه دهنده هویت: هیچ ارائه دهنده متمرکز ندارد اما به صورت غیرمتمرکز با قوانین از پیش تعریف شده کار می کند. اصولاً این گره ها هویت خود را صادر می کنند.

مالک هویت: دارندگان هویت هویت تأیید شده خود را در دفتر ثبت می کنند و برای امنیت دارای جفت کلید عمومی-خصوصی هستند.

اعتبار سنجی هویت: این گره ها اعتماد به شبکه را کسب کرده و در فرآیند اعتبارسنجی شرکت می کنند.

همچنین بخوانید: Blockchain برای هویت دیجیتال

این فرایند چگونه کار می کند?

کاربر می تواند نام خود یا فرم دیگری را که برای انسان به یاد می ماند در مرحله اولیه برای شناسه ارائه دهد.

پس از آن ، نام شناسه به یک کد یا کلید منحصر به فرد تبدیل می شود ، که در دفتر به نام Identials غیرمتمرکز (DID) نامیده می شود. مقداری در ارتباط با آن وجود دارد که به عنوان DID descriptor object (DDO) شناخته می شود. با هم رکوردهای DID نامیده می شوند.

با کمک رکورد DID می توانید یک کاربر را شناسایی کنید. در واقع ، کلید خصوصی مالک رکورد DID خود را به صورت رمزنگاری ایمن می کند.

در مرحله بعدی ، کاربر یک کلید عمومی متناظر با جفت کلید تولید شده در DDO دریافت می کند. همچنین ، DDO خدمات تعاملی خاصی برای دارنده هویت خواهد داشت.

کاربر به مشخصات روش DID دسترسی پیدا خواهد کرد که به وی اطلاع می دهد که چگونه می تواند شناسه خود را در دفتر ثبت ، به روز رسانی ، لغو یا حل و فصل کند.

اکنون ثبت نام کنید: دوره حرفه ای Blockchain Professional (CEBP)

موارد استفاده از Hyperledger Indy

موارد زیادی برای استفاده از Hyperledger Indy برای شرکت ها و افراد وجود دارد. بیایید ببینیم آنها چه هستند –

اسناد دیجیتالی

شما می توانید هر نوع سندی را در قالب های دیجیتالی مانند گواهی تولد ، گذرنامه ، گواهینامه رانندگی و غیره دریافت کنید. بهترین قسمت این است که می توانید اسناد مهم دیگری را نیز در شبکه داشته باشید ، به ویژه برای موارد استفاده از بلاکچین سازمانی.

احراز هویت بدون رمز عبور

یکی دیگر از بهترین موارد استفاده از Hyperledger Indy این است که به شما امکان می دهد یک فرآیند احراز هویت بدون رمز عبور داشته باشید. به هر معنا ، زیرا رمزهای عبور بسیار راحت تر هستند ، به همین دلیل می توانید با اثر انگشت یا هر شکل بیومتریک دیگری از تلفن همراه خود به یک سایت امن وارد شوید.

پایان هرزنامه

با موارد استفاده از Hyperledger Indy ، دیگر نامه های هرزنامه نخواهید داشت. علاوه بر این ، مجبور نیستید هر چند وقت یک بار شماره تلفن های خود را تأیید کنید. با داشتن لایه های فوق العاده محافظ ، هیچ ایمیل هرزنامه ای بدون اجازه شما نمی تواند از طریق آن عبور کند.

مدیریت عضویت

این بیشتر برای شرکتهای سازمانی مناسب است زیرا آنها می توانند از موارد استفاده از Hyperledger Indy برای مدیریت مدل عضویت غیرمتمرکز خود استفاده کنند. اصولاً نماینده ایندی کارت عضویت شما خواهد شد و در هر مکانی که اجازه دهد می توانید از آن استفاده کنید.

محدودیت های سنی

امروزه اینترنت به مکانی تبدیل شده است که همه چیز برای همه باز است. گاهی اوقات ، بدون محدودیت ، افراد می توانند از اطلاعات سو mis استفاده کنند. به همین دلیل وب سایت ها ، دستگاه ها و سرویس ها با محدودیت سنی مناسب می توانند کارآمدتر کار کنند.

به عنوان مثال ، سازندگان بازی می توانند افراد کم سن و سال را برای انجام برخی بازی ها یا خریدهای خاص در بازی محدود کنند.

بیشتر بخوانید:موارد استفاده از پارچه هایپرلجر و مطالعات موردی

هشدار آسیب پذیری

با استفاده از موارد استفاده از Hyperledger Indy ، توسعه دهندگان می توانند نرم افزاری را که تهیه می کنند قبل از انتشار در بازار رسماً امضا کنند. بنابراین ، اجازه دادن به یک کاربر برای دانستن اینکه آیا نرم افزار قانونی است یا خیر. اساساً ، با نرم افزار کپی مخرب ، هکرها می توانند به دستگاه کاربر دسترسی پیدا کنند.

اگر کاربر حتی اگر نوعی آسیب پذیری در نرم افزار وجود داشته باشد در صورت استفاده از Indy ، بلافاصله هشدار می گیرد.

تأیید اشتغال

در حین استخدام کارمند جدید ، شرکت ها می توانند به راحتی با کمک شناسه غیرمتمرکز بررسی سوابق را انجام دهند. بنابراین ، اگر کارمند ادعا کند که سابقه قبلی دارد یا گواهینامه مناسبی داشته باشد ، با شناسنامه وی در ارتباط خواهد بود.

بنابراین ، شرکت فقط با درخواست این اسناد می تواند صحت یا اعتبارنامه را تأیید کند.

منشأ

زمانی که صحبت از مشاغلی مانند زنجیره تأمین یا تجارت می شود ، منشاven مسئله اصلی است. طبق آموزش Hyperledger Indy ، شرکت ها به راحتی می توانند منشأ ماده را بدست آورند. بیشتر از این ، حتی مصرف کنندگان از محصولاتی که می خرند منشأ می گیرند. سطح متفاوتی از اعتماد را در بین تولید کننده و مصرف کنندگان ارائه خواهد داد.

دسترسی جهانی

با کمک این فناوری می توانید با یک شناسه واحد به هر کجا منتقل شوید. به این معنی که حتی اگر به خارج از کشور بروید ، آنها فقط می توانند از شناسنامه شما برای تأیید اعتبار شما استفاده کنند. بنابراین ، به جای گرفتن شناسه جدید در کشور یا منطقه دیگر ، می توانید از شناسه خود در هر کجا که مجاز به رفتن هستید استفاده کنید.

همچنین ، با استفاده از DID ، بسیاری از افرادی که به شناسه دسترسی ندارند شناسنامه خود را دریافت می کنند و از امکانات همراه آن بهره مند می شوند.

بازیابی یک هویت غیر متمرکز سازگار

اگر به نوعی هویت خود را از دست دهید ، می توانید دوباره آن را بازیابی کنید. اما برای درخواست ارائه دهنده هویت باید اسناد اثبات هویت داشته باشید. در واقع ، ارائه دهنده هویت هر سندی را در دفتر ثبت می کند ، بنابراین شما می توانید اعتبار خود را با آن مطابقت دهید و دوباره شناسنامه خود را دریافت کنید.

پس از آن ، اعتبار سنجی هویت می توانند هویت شما را دوباره با کمک اطلاعات بیومتریک تأیید کنند. بنابراین ، تأیید خواهید شد و دوباره به شناسه خود دسترسی خواهید داشت.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این 50 شرکت برتر با استفاده از فناوری بلاکچین را بررسی کنید.

نتیجه

Hyperledger Indy اینجاست تا تمام مشکلات مربوط به هویت ما را حل کند. افراد زیادی در جهان وجود دارند که حتی شناسنامه ندارند. در نتیجه ، بسیاری نمی توانند از امکاناتی که در یک کشور به همراه دارد ، لذت ببرند. اما با داشتن هویت غیرمتمرکز ، صدور شناسنامه برای آنها بسیار آسان تر خواهد بود.

همانطور که می بینید ، Hyperledger Indy پر از ویژگی ها است و یک پلت فرم خوش ساخت است. بنابراین ، شرکت ها می توانند به راحتی با سیستم ادغام شوند و تمام مدل های محدود خود را به مدل های بسیار بهتری ارتقا دهند.

اگر شما فقط یک تازه کار هستید و می خواهید فناوری مختلف بلاکچین را به طور دقیق تری درک کنید ، توصیه می کنیم با راهنمای رایگان بلاکچین ما شروع کنید.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector