Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

Hyperledger Sawtooth Vs. پارچه: تفاوت آنها با یکدیگر چیست؟

Hyperledger یکی از پروژه های محبوب بلاک چین در حال حاضر است. بیشتر از این ، Hyperledger Fabric و Hyperledger Sawtooth دو پلتفرمی هستند که بهترین بهترین تولید را برای شرکت ها ارائه می دهند. به همین دلیل است که همیشه یک بحث عمومی در مورد Hyperledger Sawtooth vs Fabric وجود دارد.

بسیاری از شما همچنین فکر می کنید که هر دو سیستم عامل کم و بیش یکسان هستند. اما این واقعیت نیست. در واقع ، تفاوت های مشخصی بین آنها وجود دارد ، و امروز من نیز در مورد آنها صحبت خواهم کرد.

به نظر می رسد Hyperledger Fabric در طرفداران محبوبیت کمی بیشتری داشته باشد ، اما هر دو سیستم عامل موارد استفاده خاص خود را دارند. به هر حال ، کافی است با گفتگوی چیت ، مقایسه Hyperledger Sawtooth و Fabric را شروع کنیم.

Hyperledger Sawtooth در مقابل پارچه

Hyperledger Sawtooth چیست?

اول از همه ، من با کمی معرفی هر دو سیستم عامل شروع می کنم تا کمی برای شما روشن شود. Hyperledger Sawtooth یکی از اصلی ترین منابع آزاد است پروژه ها کنسرسیوم هایپرلجر. در واقع ، این شباهت هایی با Hyperledger Fabric دارد.

با این حال ، برای توسعه برنامه ها یا سیستم عامل های غیرمتمرکز مناسب تر است.

بیشتر از این ، طراحی همراه با یک رویکرد کاربر پسند و عملکرد بی نقص فقط به دلیل استفاده از شرکت است.

همچنین ، آنها اطمینان می دهند که شما بهترین تجربه روان را در توسعه دارید. بنابراین ، آنها لایه توسعه را کاملاً از شبکه اصلی جدا کردند.

به همین دلیل هر کاری که انجام می دهید ، سیستم اصلی همیشه تحت تأثیر قرار نخواهد گرفت. علاوه بر این ، افزایش میزان اشتراک منابع به هیچ وجه بر سیستم اصلی تأثیر نخواهد گذاشت. بنابراین ، ساخت این پلت فرم به نمونه ای کامل از توسعه برنامه ها.

نکته دیگری که باید به خاطر داشته باشید این است که این پلت فرم از طیف گسترده ای از زبان های برنامه نویسی پشتیبانی می کند. بنابراین ، این روشهای جالبی برای توسعه برنامه یا راه حل های بلاکچین به شما می دهد.

در آموزش Hyperledger Sawtooth می توانید درباره موارد استفاده بیشتر بدانید. در واقع ، هایپرلجر فقط برای کمک به توسعه دهندگان برای درک بهتر آن ، آموزش های بسیار غنی سازی شده ای را در مورد Sawtooth ارائه می دهد. بنابراین ، اگر شما علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر در مورد آن هستید ، می توانید به راحتی از آموزش Hyperledger Sawtooth آنها برای آن استفاده کنید.

به هر حال ، اجازه دهید ویژگی های Sawtooth را در این راهنمای Fabric Hyperledger vs Sawtooth Lake ببینیم.


ویژگی های کلیدی Hyperledger Sawtooth

 • توسعه آسان برنامه

اگر هر نمونه از Hyperledger Sawtooth را بررسی کنید ، خواهید دید که استفاده از سیستم عامل برای توسعه برنامه ها بسیار آسان است. همانطور که قبلاً می دانید ، هسته مرکزی به لایه برنامه متصل نیست. بنابراین ، ایجاد راه حل های بلاکچین بدون تأثیر بر هسته اصلی آن ، واقعاً آسان است.

بیشتر از این ، گزینه های زیادی برای توسعه قرارداد هوشمند وجود دارد. از بین آنها می توانید زبان برنامه نویسی دلخواه را انتخاب کرده و روی آن کار کنید. در واقع ، شما همچنین می توانید از تسهیلات قرارداد هوشمند در سیستم عامل اطمینان حاصل کنید.

حتی می توانید از آن فقط یک برنامه قرارداد هوشمند بسازید.

 • شبکه خصوصی و عمومی

یکی دیگر از ویژگی های عالی Sawtooth این است که 2 نوع بلاکچین را برای هر نوع مورد استفاده ارائه می دهد. این بدان معناست که با استفاده از این سیستم عامل هم دسترسی مجاز و هم بدون اجازه خواهید داشت.

در واقع ، این چیزی است که بسیاری از سیستم عامل ها نمی توانند ارائه دهند. بیشتر از این ، آنها می توانند یا مجاز یا غیر مجاز ارائه دهند ، اما هرگز هر دو.

بنابراین ، این ویژگی گزینه ها و انعطاف پذیری بیشتری به شما می دهد زیرا شرکت شما می تواند راه حل های شما را با توجه به نیاز شما شکل دهد.

بنابراین ، اگر در یک راه حل به دسترسی مجاز نیاز دارید ، می توانید به دنبال آن بروید. از طرف دیگر ، می توانید به دنبال دسترسی بدون مجوز نیز باشید. به راحتی می توانید هر نمونه از نمونه های Hyperledger Sawtooth را مشاهده کنید.

 • ویژگی های مجوز

در حقیقت ، این پلت فرم برای کمک به شما در حل همه مسائل بلاکچین خصوصی کاملاً مجهز است. بنابراین ، برای آن ، یک گزینه مجوز مجزا را برای هر خوشه گره / دستگاه در شبکه ارائه می دهد.

بهترین قسمت این است که هیچ گره ای اجازه نشت اطلاعات حساس روی سیستم عامل به دنیای خارج را ندارد. بعلاوه ، می توانید از گزینه مجوز مجزا استفاده کنید تا سطح مختلفی از ترخیص را برای هر گره اختصاص دهید.

بنابراین ، اگر گره ای برای دیدن اطلاعات خاص در مورد شرکت شما پاک نشود ، آنها هرگز نمی توانند به آن دسترسی پیدا کنند.

در واقع ، آموزش Hyperledger Sawtooth این قسمت را نیز پوشش می دهد. بنابراین ، می توانید اطلاعات بیشتری در این مورد در آنجا کسب کنید.

 • ساختار مدولار

این کمی شبیه به پارچه است زیرا هر دو آنها یک ساختار مدولار را برای نیازهای شرکت شما ارائه می دهند. همچنین یکی از بزرگترین موارد افزودنی معماری Sawtooth است. در حقیقت ، اگر هر نمونه Hyperledger Sawtooth را مطالعه کنید ، خواهید دید که سفارشی سازی این سیستم عامل بسیار آسان است.

این قطعاً در یک سطح دیگر است.

هایپرلجر نمی خواهد نوآوری شما را محدود کند. بنابراین ، اطمینان حاصل می کند که تا آنجا که می توانند ویژگی هایی را برای بررسی وجود داشته باشند.

در واقع ، اگر می خواهید یک ویژگی کاملاً خارجی اضافه کنید ، می توانید به سادگی آن را به برق متصل کرده و از آن استفاده کنید.

بله ، انجام این کار بسیار ساده است.

 • اجرای معامله موازی

یکی دیگر از ویژگی های عالی Sawtooth این است که همراه با تأیید معاملات موازی است. آیا میدانید چه معنایی میدهد؟ به زبان ساده ، می تواند چندین معامله را به موازات یکدیگر تأیید کند. بنابراین ، انجام صدها معامله با هم به یک زمان نیاز دارد.

در واقع ، از فشار گسترده کار شبکه خلاص می شود و در این کار زمان زیادی را صرفه جویی می کند. بنابراین ، پردازش تراکنش خود را خیلی زودتر از سایر سیستم عامل ها مشاهده خواهید کرد.

به هر حال ، بعداً در بخش مقایسه Hyperledger Fabric vs Sawtooth Lake ، دقیق تر به این موضوع خواهیم پرداخت.

Elements of the Hyperledger Sawtooth Architecture

 • سیستم رویداد

ابتدا سیستم رویداد می آید. این یکی از مهمترین نیازهای شبکه است. در واقع ، سیستم رویداد در واقع از توسعه رویدادها پشتیبانی می کند و اطمینان می یابد که آنها به گره ها پخش می شوند.

بنابراین ، با استفاده از این ، بسیاری از برنامه ها می توانند مشترکاً در برخی از رویدادها مشترک شوند تا به عملکرد بهتر بلاکچین کمک کنند. بیشتر از این ، این سیستم می تواند اطلاعات را به گره های دیگر شبکه نیز منتقل کند.

 • پروژه ادغام Sawtooth-Ethereum (ست)

این در واقع بسیار مهم است زیرا به شما امکان می دهد از EVM در Hyperledger Sawtooth بدون هیچ مشکلی استفاده کنید. آیا می دانید با این ویژگی می توانید شکلی از قابلیت همکاری بین Ethereum و Sawtooth ایجاد کنید?

بله ، شما در واقع می توانید با آن به نوعی از قابلیت همکاری برسید. چقدر باحاله ، درسته؟ به هر حال ، شما می توانید در مورد استفاده از آن بیشتر از آموزش Hyperledger Sawtooth آنها بیاموزید.

 • الگوریتم های اجماع قابل جابجایی

در هر مثال Hyperledger Sawtooth ، الگوریتم های اجماع موارد بسیار مهمی هستند که باید توجه کنید. چرا؟ خوب ، Sawtooth در مورد الگوریتم های اجماع انعطاف پذیری بسیار بیشتری ارائه می دهد.

بیشتر ، در واقع با یک گزینه پروتکل قابل جابجایی همراه است که به شما کمک می کند هر الگوریتم اجماع مورد علاقه خود را انتخاب کنید.

آیا می دانید این به چه معناست؟ این بدان معناست که شما در کار با یک روند اجماع گیر نمی کنید. بنابراین ، اگر فکر می کنید اجماع خاصی با حجم کار راه حل بلاکچین شما بهتر پیش می رود ، پس می توانید به دنبال آن باشید.

در واقع ، شما حتی می توانید از چندین الگوریتم اجماع برای اجرای چندین ویژگی از راه حل خود استفاده کنید. به عنوان مثال ، می توانید از الگوریتم “X” برای قراردادهای هوشمند و از الگوریتم “Y” برای معاملات استفاده کنید.

به هر حال ، برخی از الگوریتم های اجماع سیستم عامل شامل –

 • قایق
 • Devmode
 • شاعر CFT
 • PBFT

به هر حال ، بعداً در بخش مقایسه Hyperledger Fabric vs Sawtooth Lake ، دقیقاً به این موضوع خواهیم پرداخت. در واقع ، در این قسمت از دو سیستم عامل تفاوت های جالبی وجود دارد.

 • معاملات خانواده مدل

هنگامی که نمونه Hyperledger Sawtooth را مطالعه می کنید ، خواهید دید که این معماری برخی از خانواده های معاملات را ارائه می دهد. در واقع ، این شبکه در واقع با استفاده از این خانواده ها کار می کند. بنابراین ، شما باید از آنها در آموزش Hyperledger Sawtooth استفاده کنید.

به هر حال ، Sawtooth گزینه هایی را برای شروع به شما ارائه می دهد. بنابراین ، بیایید آنها را بررسی کنیم و ببینیم هرکدام چه هستند.

 • خانواده تراکنش BlockInfo: در حقیقت ، می توانید از این موارد برای ذخیره اطلاعات مربوط به بلوک ها استفاده کنید.
 • خانواده معاملات Smallbank: برای آزمایش و تجزیه و تحلیل عملکرد راه حل خود می توانید از Smallbank استفاده کنید.
 • تنظیمات خانواده معامله: این مدل ، مدل های مرجع را برای ذخیره تنظیمات پیکربندی زنجیره ای به شما ارائه می دهد.
 • خانواده معامله رجیستری اعتبارسنج: بیشتر ، با استفاده از خانواده رجیستری اعتبار سنج ، می توانید اعتبار سنج های بیشتری را به شبکه اضافه کنید.
 • خانواده معاملات IntegerKey: می خواهید دفترهای مستقر را آزمایش کنید؟ برای آزمایش آنها می توانید از IntegerKey استفاده کنید.
 • خانواده معاملات XO: این در واقع کمی جالب است. در حقیقت ، می توانید از آن برای بازی tic-tac-toe با گره دیگری در شبکه استفاده کنید.
 • خانواده معامله هویت: این کلیه داده های مجاز برای اعتبار سنج ها و حتی تراکنش گره ها با کلید عمومی آنها را حفظ می کند.

به غیر از اینها ، در حال حاضر دو خانواده معاملاتی دیگر در سیستم عامل وجود دارد –

Seth Transaction Family: این خانواده بسیار ضروری است زیرا سازگاری ماشین مجازی Ethereum را برای سیستم عامل ارائه می دهد. بنابراین ، با استفاده از این ، می توانید قراردادهای هوشمند را در Solidid اجرا کنید.

Sabre Transaction Family: این خانواده همچنین خانواده دیگری است که به شما کمک می کند تا قراردادهای هوشمندی را انجام دهید. اما در اینجا می توانید آن را بر روی یک ماشین مجازی WebAssemble (WASM) اجرا کنید. در واقع ، به شما کمک می کند تا قرارداد را به صورت زنجیره ای اجرا کنید.

پارچه هایپرلجر چیست?

Hyperledger Fabric یکی دیگر از سیستم های معروف دفتر منبع توزیع شده منبع آزاد تحت Hyperledger است – کنسرسیوم بلاکچین سازمانی. در حقیقت ، هایپرلجر همیشه می خواهد یک محیط مشترک برای پروژه های خود داشته باشد. بنابراین ، تمام پروژه های آنها نتیجه همکاری شرکت های مختلف سطح بالا است.

به عنوان مثال ، معماری Hyperledger Fabric در واقع همکاری بین Hyperledger و IBM است. به هر حال ، درست مثل همه سیستم عامل های موجود در بازار ، Fabric دارای سهم اختصاصی پروتکل ها ، استاندارد ها ، اجماع ، API ها ، سیستم های دفترچه ، قراردادهای هوشمند و غیره است..

اما این را خواهید دید این سیستم عامل همچنین کمی متفاوت است. برجسته ترین تفاوت این است که این سیستم عامل عمومی نیست بلکه مجاز است. بنابراین ، بیشتر برای نیازهای سازمانی مناسب است. هر مالک عمومی نمی تواند از این بستر برای راه حل های بلاکچین خود استفاده کند.

به هر حال ، اگر شما یک توسعه دهنده یا یک صنعت حرفه ای هستید ، می توانید از دوره های blockchain ما برای دسترسی به آموزش Hyperledger Fabric استفاده کنید.

علاوه بر این ، می توانید از دوره حرفه ای Blockchain Professional Certified Enterprise ما نیز استفاده کنید تا گواهینامه دریافت کنید. بیایید مزایای اساسی پارچه Hyperledger را در بخش بعدی این راهنمای پارچه Hyperledger vs Sawtooth Lake بررسی کنیم.

فواید پارچه هایپرلجر چیست?

قبل از پرداختن به مقایسه ، بیایید در مورد مزایای پارچه Hyperledger از زیر اطلاعات بیشتری کسب کنیم:

 • متن باز

اول از همه ، Fabric کاملاً منبع باز است تا شما از آن استفاده کنید. بنابراین ، برای استفاده از آن مجبور نیستید یک سکه پرداخت کنید. بیشتر از این ، Hyperledger قبلاً پرونده ها و کدها را در GitHub بارگذاری کرده است. بنابراین ، دسترسی به همه کدها از آن هم کاملاً آسان است.

بنابراین ، اگر توسعه دهنده یا شرکتی با تیم توسعه قوی هستید ، می توانید از آن برای ساختن راه حل بلاکچین خود استفاده کنید..

عامل مهم دیگر این پلتفرم این است که همه ویژگی ها را بدون هیچ گونه قفل اولیه ارائه می دهد. بنابراین ، از کد استفاده کنید ، آن را به دلخواه تغییر دهید ، همه اینها به شما و شرکت شما بستگی دارد.

 • مناسب برای صنعت گسترده

بله ، پارچه برای طیف گسترده ای از صنایع مناسب است. در حقیقت ، این امر به دلیل محبوبیت در زمان انتشار برای اولین بار است که نمونه های زیادی وجود دارد که اکنون می توانید بررسی کنید. بسیاری از شرکت های سطح بالا از Fabric به عنوان ستون فقرات راه حل های خود استفاده می کنند.

بنابراین ، شما ثابت کرده اید که در زندگی واقعی کار می کند و می تواند آنچه را که واقعاً وعده داده است ، تحقق ببخشد. اما اگر می خواهید نحوه استفاده از آن را بیاموزید ، باید آموزش Hyperledger Fabric را ببینید یا حتی یک گواهینامه دریافت کنید که این مورد را پوشش دهد.

به هر حال در بانکداری ، اینترنت چیزها ، مدیریت زنجیره تامین ، بیمه ، مراقبت های بهداشتی ، رسانه ها ، دولت و غیره محبوب ترین است.

 • کد کیفیت

بهترین قسمت در مورد Hyperledger Fabric این است که با کیفیت بالای کدها ارائه می شود. بیشتر ، آنها در مورد به روزرسانی های جدید بسیار دقیق هستند. بنابراین ، هنگامی که آنها به روزرسانی جدیدی اضافه می کنند ، بارها کدهای خود را بررسی و آزمایش می کنند تا ببینند آیا مشکلی دارند یا نه.

بنابراین ، وقتی نوبت به پارچه می رسد ، می توانید کیفیت بیشتری نسبت به کمیت انتخاب کنید. اگر به درستی متوجه شوید ، خواهید دید که برای هر پروژه Hyperledger زمان زیادی لازم است تا در بازارها زندگی کند. و پارچه قطعاً در بین آنهاست.

بنابراین ، شما همیشه می توانید بهترین کدهای با کیفیت را از این سیستم عامل انتظار داشته باشید.

 • کارایی بالاتر

اگر من شروع به مقایسه Fabric با سیستم عامل های دیگر در بازار کنم ، از پیدا کردن نتیجه تعجب خواهید کرد. در حقیقت ، Fabric با کارایی بالاتر تک تک آنها را شکست می دهد. بیشتر از این ، توسعه دهندگان این پلتفرم اطمینان حاصل می کنند که می تواند بارهای زیادی را به دوش بکشد.

به همین دلیل بیش از 2000 تراکنش در ثانیه ارائه می دهد. اما چگونه به آن دست می یابد؟ خوب ، معماری این پلت فرم فرآیندهای معامله را از خدمات سفارش دهنده جدا می کند. بنابراین ، گره ها اهداف خاصی را دنبال می کنند و همه چیز برای این کار بین گره ها توزیع می شود.

من فکر می کنم اگر آکادمی ما را بررسی کنید ، جایی که ما آموزش Hyperledger Fabric را نیز پوشش می دهیم ، سود بیشتری خواهید برد.

 • طراحی مدولار

یکی دیگر از مزایای بزرگ Fabric این است که این یک ساختار مدولار برای نیازهای شرکت شما ارائه می دهد. همچنین یکی از بزرگترین موارد افزودنی معماری پارچه است. در واقع ، این قابلیت های زیادی به سیستم اضافه می کند و آن را قابل برنامه ریزی دیوانه وار نسبت به سایر پلتفرم های بازار می کند..

این قطعاً در یک سطح دیگر است.

هایپرلجر نمی خواهد نوآوری شما را محدود کند. بنابراین ، اطمینان حاصل می کند که تا آنجا که می توانند ویژگی هایی را برای بررسی وجود داشته باشند. به همین دلیل بسیاری از موارد استفاده را با یک سیستم عامل در پس زمینه مشاهده خواهید کرد. آیا می توانید تصور کنید که?

در واقع ، اگر می خواهید یک ویژگی کاملاً خارجی اضافه کنید ، می توانید به سادگی آن را به برق متصل کرده و از آن استفاده کنید.

بله ، انجام این کار بسیار ساده است.

بعداً در مورد این موضوع در قسمت مقایسه Hyperledger Fabric vs Sawtooth Lake بیشتر صحبت خواهم کرد.

به هر حال ، بیایید سرانجام تفاوت اصلی این دو سیستم عامل را در مقایسه Hyperledger Sawtooth vs Hyperledger Fabric بررسی کنیم.

Hyperledger Sawtooth vs Fabric: The مقایسه

در حقیقت ، بسیاری از متخصصان در مورد موضوع Hyperledger Fabric vs Sawtooth بحث می کنند. خوب ، من می توانم سردرگمی را در کجا ببینم ، زیرا هر دو کم و بیش کاملاً به نظر می رسند.

اما تفاوت هایی وجود دارد که درک آنها برای شما حیاتی است. بنابراین ، پس از شناختن آنها ، می توانید از این دو سیستم عامل در جایی که بیشترین ارتباط را دارند استفاده کنید.

بنابراین ، بیایید اکنون مقایسه نهایی Hyperledger Fabric در مقابل Sawtooth را ببینیم!

 • سطح مجوز

اول از همه ، سطح مجوز در Hyperledger Sawtooth vs Hyperledger Fabric تفاوت فاحشی دارد. در حقیقت ، Sawtooth از هر دو سیستم شبکه مجاز و غیرمجاز پشتیبانی می کند. بنابراین ، هیچ محدودیتی در آنجا وجود ندارد.

از طرف دیگر ، معماری Hyperledger Fabric فقط دسترسی مجاز را ارائه می دهد. بنابراین ، این فقط برای موارد استفاده از شرکت است. اما سایر شرکت های دولتی نیز می توانند از Sawtooth به جای Fabric استفاده کنند.

 • الگوریتم اجماع

تفاوت عمده دیگر در مقایسه Hyperledger Fabric vs Sawtooth استفاده از الگوریتم های اجماع است. در حال حاضر ، Sawtooth طیف گسترده ای از الگوریتم اجماع را برای انتخاب ارائه می دهد. به عنوان مثال ، این سرویس Proof of Elapsed Time، Practical Byzantine Fault Tolerance، Devmode، Raft و PoET CFT را ارائه می دهد.

از طرف دیگر ، معماری Hyperledger Fabric فقط Kafka ، Solo و Raft را ارائه می دهد.

 • پشتیبانی از تحمل خطای بیزانس

این یکی از تفاوتهای عمده در Hyperledger Fabric vs Sawtooth است. در حقیقت ، Sawtooth از تحمل گسل بیزانس پشتیبانی می کند ، که اطمینان می دهد شبکه شما ایمن است و از هرگونه فساد محافظت می کند.

اما معماری Hyperledger Fabric فقط تحمل Crash Fault Tolerance را ارائه می دهد. بنابراین ، در Fabric بالاترین سطح تحمل خطا را نخواهید داشت. حتی اگر CFT از هم اکنون کاملاً خوب کار می کند. با این وجود ، Sawtooth در این اصطلاح خیلی جلوتر از Fabric است.

 • فناوری قرارداد هوشمند

در نکته بعدی مقایسه Hyperledger Sawtooth در مقابل Hyperledger Fabric ، ما فناوری قرارداد هوشمند داریم. در واقع ، قراردادهای هوشمند فقط نوعی منطق تجاری هستند ، بنابراین به این معنی است که شما می توانید قراردادهای تجاری خود را در شبکه به صورت خودکار و دیجیتالی کنید.

بنابراین ، در Sawtooth ، خانواده های معامله به دنبال این ویژگی هستند. شما باید از این خانواده ها برای تسهیل منطق تجارت خود استفاده کنید.

از طرف دیگر ، Fabric Chaincode را برای آن ارائه می دهد. این ویژگی انواع مدیریت منطقی و مدیریت دارایی را کنترل می کند.

 • نوع قرارداد هوشمند

در Hyperledger Fabric ، نسخه نصب شده Chaincode را دریافت می کنید. آیا می دانید به چه معناست؟ این بدان معنی است که شما نمی توانید در اینجا زبان قرارداد را تغییر دهید. کمی محدود کننده است.

اما در Sawtooth شما هم قرارداد نصب دارید و هم قرارداد زنجیره ای. بنابراین ، این اطمینان را می دهد که می توانید قراردادهای خود را سفارشی کنید و از زبان برنامه نویسی مورد نظر خود برای آن استفاده کنید.

می توانید در مورد آن از آموزش Hyperledger Fabric بیشتر بدانید. به هر حال ، بیایید نکته بعدی را در این مقایسه Hyperledger Fabric vs Sawtooth ببینیم.

 • پشتیبانی از زبان قرارداد هوشمند

زبان های قرارداد هوشمند در مورد سیستم عامل های بلاکچین واقعاً مهم هستند. در واقع ، در Sawtooth ، شما طیف گسترده ای از پشتیبانی زبان را از آن دریافت می کنید. به عنوان مثال ، Rust ، JavaScript ، Go یا Python و حتی Solidity را با استفاده از Seth ارائه می دهد!

بیشتر ، آنها در حال کار بر روی معرفی بیشتر زبان ها نیز هستند. اما در Fabric شما فقط Go ، Java ، Javascript و Solidid را دریافت می کنید که کمی محدود کننده است.

 • پروسه جابجایی پول

برای این مقایسه Hyperledger Sawtooth vs Hyperledger Fabric ، من به دنبال روش پردازش معاملات هستم. در Hyperledger Sawtooth اعتبار سنجهایی دریافت خواهید کرد که مراحل معامله را بررسی می کنند.

از طرف دیگر ، در Fabric تأیید همتایان و سفارش خدمات ، به دنبال این فرآیند هستید. به طور خلاصه ، این روند باعث می شود که پروژه های Hyperledger در وهله اول بسیار کارآمد باشند.

 • ذخیره سازی دولتی

در Sawtooth ، وضعیت فعلی شبکه در پایگاه داده مرکزی lmdb ذخیره می شود. اما در Fabric ، ذخیره سازی دولت پایگاه داده leveldb یا CouchDB است. به طور خلاصه ، این یکی از جنبه های مهم این دو سیستم عامل است. و بدون ذخیره سازی حالت ، یک شبکه نمی تواند به درستی کار کند. بنابراین ، اگر توسعه دهنده هستید ، این را بخاطر بسپارید.

 • پشتیبانی EVM

Hyperledger Sawtooth از Seth برای پشتیبانی از ماشین مجازی Ethereum استفاده می کند. در واقع ، این یک معامله بزرگ برای توسعه دهندگان است زیرا آنها اکنون می توانند از Solidid برای تماس های هوشمند استفاده کنند. از طرف دیگر ، Fabric اخیراً این سیستم جدید را ادغام کرده است که به آن امکان می دهد از EVM نیز استفاده کند. بنابراین ، در مقایسه Hyperledger Sawtooth vs Hyperledger Fabric ، هر دو از EVM پشتیبانی می کنند.

 • سرعت معامله

وقتی نوبت به سرعت معامله می رسد ، اکنون هیچ چیز نمی تواند Fabric را شکست دهد. در واقع ، Hyperledger Fabric با استراتژی متفاوتی برای افزایش سرعت در شبکه ارائه می شود. بنابراین ، بیش از 2000 تراکنش در ثانیه را ارائه می دهد.

از طرف دیگر ، Sawtooth فقط چیزی نزدیک به 1000 تراکنش در ثانیه ارائه می دهد. این مقدار کمی از Fabric کمتر است ، اما بیشتر برای صنایعی مناسب است که نیازی به نرخ معاملات بالا ندارند.

جدول مقایسه Hyperledger Sawtooth در مقابل پارچه

هایپرلجر-اره

Hyperledger-Fabric

سطح مجوز

مجاز و بدون اجازه مجاز

پشتیبانی BFT

بله ، از تحمل خطای بیزانس پشتیبانی می کند خیر ، فقط از Crash Fault Tolerance پشتیبانی می کند

پروسه جابجایی پول

اعتبارسنج

تأیید همتایان و خدمات سفارش

الگوریتم اجماع

اثبات زمان سپری شده ، تحمل گسل عملی بیزانس ، Raft ، Devmode کافکا ، رفت ، انفرادی

سرعت معامله

>1000 TPS >2000 TPS

پشتیبانی EVM

بله (از طریق شیث) آره

فناوری قرارداد هوشمند

خانواده های معامله Chaincode

ذخیره سازی دولتی

پایگاه داده مرکزی lmdb CouchDB یا leveldb

پشتیبانی از زبان قرارداد هوشمند

Rust ، JavaScript ، Go یا Python ؛ با استفاده از Seth از جامدادی پشتیبانی می کند برو ، جاوا ، جاوا اسکریپت ، جامدادی

نوع قرارداد هوشمند

زنجیره ای و نصب شده نصب شده است

کدام مورد علاقه ات است?

اکنون که همه چیز را در مورد Hyperledger Sawtooth vs Fabric دانستید ، می توانید تماس آخر خود را بدون هیچ مشکلی برقرار کنید.

همانطور که می بینید ، هر دو سیستم عامل شباهت ها و تفاوت های خود را دارند. بنابراین ، وقتی می خواهید بستر مناسبی برای راه حل خود انتخاب کنید ، باید تفاوت های فنی آنها را نیز بررسی کنید. همیشه به یاد داشته باشید که یک بستر عالی می تواند شرکت شما را غنی کند و درآمد را به شدت افزایش دهد.

اگر در راه حل راه حل به کمک بیشتری نیاز دارید ، پس باید مجموعه گسترده ای از دوره های بلاکچین را بررسی کنید. من اطمینان دارم که دوره های ما می تواند به شما کمک کند بهترین ایجاد راه حل های مبتنی بر بلاکچین را توسعه دهید.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector