ICO در مقابل VC: تجربه مهم است

آیا شما یک کارآفرین بلاکچین رمزنگاری هستید که می خواهید برای پروژه بلاکچین خود سرمایه جمع کنید؟ احتمال این وجود دارد که شما در حال ارائه پیشنهاد اولیه سکه (ICO) و سرمایه خطرناک (VC) به عنوان گزینه های خود باشید. در این مقاله ، ICO و VC را مقایسه می کنم.

ICO در مقابل VC: از نظر مفهومی متفاوت هستند

ICO ها رویدادهای کنترل نشده جمعیتی هستند که استارت آپ های بلاکچین-رمزنگاری برای جمع آوری بودجه برای پروژه خود استفاده می کنند. درباره ICO می توانید اطلاعات بیشتری را در این مقاله بخوانید “ICO چیست: مقدمه ای بر پیشنهاد اولیه سکه”.

شرکت های نوپا وب سایت خود را ایجاد می کنند و سپس در جایی که پروژه و فناوری خود را توضیح می دهند ، روزنامه سفید خود را منتشر می کنند. آنها اقدامات قانونی را انجام می دهند و تیم بازاریابی دیجیتال خود با تهاجمی پروژه را بصورت آنلاین بازاریابی می کنند.

به موازات آن ، رمز ارز رمزنگاری شده خود را با استفاده از پلت فرم بلاکچین Ethereum یا مورد مشابه ایجاد می کنند. پس از آن ، آنها فروش گسترده ای را برای نشانه های خود راه اندازی می کنند ، جایی که هر کسی می تواند سرمایه گذاری کند. بعداً آنها از صندوق برای توسعه پروژه خود استفاده می کنند.

VC سرمایه گذاران ثروتمندی هستند که به دنبال افزایش ثروت خود هستند و برای این کار ، آنها در شرکت های نوپایی که امیدوار کننده هستند سرمایه گذاری می کنند. آنها پروژه را به خوبی مطالعه می کنند و قبل از سرمایه گذاری با تیم پروژه به طور گسترده ای تعامل دارند. آنها سهام شرکت را خریداری می کنند و به مدت طولانی با تیم تازه کار همکاری می کنند.

سرمایه گذاران ICO می توانند جدید باشند ، در حالی که سرمایه گذاران VC باتجربه هستند:

هنگامی که ICO را راه اندازی می کنید ، در حال فروش رمزهای رمز خود به سرمایه گذارانی هستید که می توانند برای اولین بار سرمایه گذاری کنند. سرمایه گذاری در ICO هیچ مانعی برای ورود ندارد ، هر کسی می تواند Bitcoin یا Ether را بدست آورد و به یک سرمایه گذار تبدیل شود.

سرمایه گذاران ICO به طور منظم سیستم عامل های مختلف رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک یا توییتر را بررسی می کنند تا از پروژه شما مطلع شوند. Reddit منبع مشترک اطلاعاتی درباره پروژه شما برای آنها است ، یا ممکن است اطلاعات مربوط به آن را در تالارهای گفتگوی محبوب رمز ارز مانند Bitcointalk.

آنها همچنین برای اطلاع بیشتر در مورد پروژه و بررسی نظر انجمن رمزنگاری درباره پروژه ، مقاله سفید را مطالعه می کنند. می توانید این مقاله “راهنمای مبتدیان: نحوه بررسی نامه سفید ICO” را بخوانید تا بدانید سرمایه گذاران ICO در مقاله سفید به دنبال چه چیزی هستند. همچنین ، در مورد چگونگی آماده سازی قبل از سرمایه گذاری در ICO ، در این مقاله “راهنمای مبتدیان: چگونه در ICO شرکت کنیم؟” بیشتر بخوانید.

از طرف دیگر ، سرمایه گذاران VC بسیار باتجربه هستند. در بسیاری از موارد ، آنها قبلاً کارآفرین بودند. حتی اگر اینگونه نباشد ، آنها کارآفرینان باتجربه را درگیر ارزیابی طرح تجاری شما می کنند. در بسیاری از موارد ، سرمایه گذاران VC مدیران شرکت هایی بودند که دارای “خط مشاغل” مشابه (LOB) هستند و در همان بازار می فروشند.

 

سرمایه گذاران VC ، تجارت ، پویایی راه اندازی و سرمایه گذاری را کاملاً می دانند. آنها معمولاً از شهرت بالایی در بازار برخوردار هستند. به طور معمول متوجه خواهید شد که آنها زودتر در مشاغلی سرمایه گذاری کرده اند که از کوچک شروع شده و بسیار موفق بوده اند.


هدف از شروع کار در مقایسه ICO و VC مهم است:

آیا شما ، کارآفرین بلاکچین ، فقط می خواهید به سرعت پول جمع کنید؟ سپس ICO می تواند راهگشا برای شما باشد. سرمایه گذاران ICO دیگر نمی توانند پیشنهاد دهند. ممکن است اکثر آنها در شغلی که شما در آن تجربه دارید هیچ تجربه ای نداشته باشند و احتمالاً فقط با انتظار سود سریع به جمع مردم آمده اند.

با این حال ، اگر به دنبال مشاوره ، دستورالعمل های تجاری ، ارتباط با افراد تأثیرگذار در صنعت ، دستی و اثبات مفهوم (PoC) همراه با بودجه هستید ، باید به VC نزدیک شوید. آنها بسیار باتجربه هستند و از آنجا که سهام شرکت شما را خریداری می کنند ، برای موفقیت شما سرمایه گذاری می کنند. آنها به دنبال سود سریع نیستند.

آمادگی ICO برای شروع فعالیت بسیار متفاوت از نحوه آماده سازی آنها برای تأمین بودجه VC است:

شما باید یک وب سایت با ظاهری حرفه ای ، یک مقاله سفید عالی ، مواد بازاریابی عالی برای ICO تهیه کنید. سپس شما باید یک تیم حقوقی صالح را درگیر کنید تا تحت پوشش حقوقی حوزه ای باشید که از آن فعالیت می کنید. تیم بازاریابی دیجیتال شما باید یک کمپین بازاریابی آنلاین تهاجمی انجام دهند.

شاید لازم باشد یک کمپین تبلیغاتی «پرداخت به ازای هر کلیک» (PPC) انجام دهید. همچنین ، می توانید برنامه های Bounty و airdrops از رمزها را در نظر بگیرید. شما باید در رویدادهای Blockchain-crypto شرکت کرده و پروژه خود را ارائه دهید.

با فرض اینکه رمز رمز را با استفاده از یک پلتفرم مانند Ethereum ایجاد کرده اید ، این خلاصه ای از آمادگی شما برای راه اندازی ICO است. می توانید اطلاعات بیشتر در مورد آن را در اینجا بخوانید این مقاله “راهنمای مبتدیان: چگونه یک استراتژی عالی بازاریابی ICO ایجاد کنیم”.

برای VC کاملا متفاوت است. شما باید یک محصول واقعی یا حداقل یک نسخه ی نمایشی را به آنها نشان دهید. شما به یک طرح تجاری سالم ، یک نقشه راه دقیق و پیش بینی های دقیق مالی نیاز دارید. VC ها تاجر واقعی هستند و به راحتی می توانند بین یک طرح تجاری واقعی و اصطلاحات اصولی و بازاریابی تفاوت قائل شوند.

طرح های Ponzi به ICO راه پیدا کرده اند. به دلیل موشکافی دقیق آنها در برنامه تجاری ، این امکان برای VC وجود ندارد.

VC ها به جلسات زیادی با شرکت تازه تاسیس احتیاج دارند ، بنابراین آنها شرکت های مستقر در یک جغرافیا را ترجیح می دهند. از این رو ، بودجه VC از نظر جغرافیایی متمرکز است ، بیشتر VC ها در مراکز بزرگ تجاری و مالی فعالیت می کنند. سرمایه گذاران ICO چنین دقت جدی را انجام نمی دهند ، از این رو می توانند از هرجای دنیا سرمایه گذاری کنند.

الزامات ICO در مقایسه با الزامات قانونی معاملات بودجه VC حداقل است:

کارآفرین Blockchain در مورد توزیع توکن تصمیم می گیرد و اینکه سرمایه گذاران کی توکن دریافت می کنند. هیچ الزام قانونی وجود ندارد.

بیشتر ICO ها در سال 2017 حتی سهمی از شرکت خود را به سرمایه گذاران نفروختند. بسیاری از رمزهای امنیتی خود را به عنوان رمزهای کاربردی پنهان کرده و تمام مقررات را دور می زدند. می توانید در مورد این مقاله بیشتر بخوانید “ICO vs IPO: تفاوت واقعی چیست؟”.

با این حال ، برای تأمین بودجه VC شما باید 20٪ -30٪ سهام شرکت خود را به صندوق VC بفروشید. این یک قرارداد قانونی است. برای یک مذاکره شدید درباره ارزیابی بازار شرکت خود آماده شوید!

کارهای قانونی و کارهای مقدماتی قابل توجه است و بسته شدن یک قرارداد مالی VC ممکن است یک سال طول بکشد. این مورد را با ICO مقایسه کنید ، جایی که می توانید کل فرآیند را طی یک یا دو ماه به پایان برسانید!

ICO PR محدود است ، در حالی که معاملات VC معتبر هستند:

در سال 2017 902 ICO وجود داشت و فقط 48٪ موفق بودند. در بسیاری از کشورها ، ICO معنای منفی پیدا کرده اند. ارزش روابط عمومی (PR) ICO محدود است.

این را با پوشش مثبت رسانه ای مثبت که یک معامله بودجه VC برای شروع کار به ارمغان می آورد مقایسه کنید. سرمایه گذاران VC مشهور هستند و VC ها قبل از سرمایه گذاری ، دقت زیادی را انجام می دهند. VC ها همچنین دارای یک شبکه ارزشمند در صنعت هستند. همه این عوامل برای ایجاد یک پوشش رسانه ای بسیار مثبت به شرکت های نوپا که بودجه VC را تأمین می کنند ، ترکیب می شوند.

بودجه ICO نمی تواند با پوشش رسانه ای مثبت معاملات VC مطابقت داشته باشد ، حتی اگر بودجه بسیار بیشتر از قرارداد VC باشد.

از طرف دیگر ، انجمن های رمزنگاری و وب سایت های رسانه های رمزنگاری اغلب پوشش منفی پروژه های شکست خورده بلاکچین را ارائه می دهند. یک کارآفرین شکست خورده در زمینه بلاکچین سخت است که بعداً حتی با یک ایده بهتر بتواند برگردد.

با VC چگونه است؟ شرکت های تازه تاسیس ناموفق که بودجه VC را تأمین کرده اند ، هیچ پوشش قابل توجهی در رسانه های تجاری دریافت نمی کنند. اغلب صندوق VC ممکن است در سرمایه گذاری بعدی همان کارآفرین سرمایه گذاری کند. این به این دلیل است که VC ها برای مدت طولانی با شرکت نوپا می مانند و مسئولیت شکست را بر عهده می گیرند.

ICO vs VC: هیئت منصفه هنوز بیرون است!

گزارش های Crunchbase در مقاله آنها “ICOs از سال 2017 حداقل 3.5 برابر بیشتر از VC سرمایه گذاری به استارت آپ های بلاکچین تحویل داده اند” که ICO امیدوار کننده تر از VC برای کارآفرینان blockchain-crypto است.

با این حال ، نهادهای نظارتی در سراسر جهان با ماهیت غیرقانونی ICO و ریسکی که آنها برای سرمایه گذاران کوچک دارند بیدار می شوند. در ایالات متحده ، کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) پس از مشاهده نقض مقررات اوراق بهادار ، قبلاً 80 احضار احضاریه را به استارت آپ های بلاک چین ارسال کرده است. من قبلاً این را در مقاله “ICO vs IPO: تفاوت واقعی چیست؟” گزارش کردم..

هنوز VC ها را ننویسید. آنها ارزش قابل توجهی برای رشد طولانی مدت تجارت شما دارند. ICO ها سرمایه گذاری را دموکراتیک کرده اند و همچنین می توانند ارزش قابل توجهی را برای میز بیاورند. با این حال ، آنها ابتدا باید در سمت راست مقررات قرار بگیرند.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map