Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

آموزش Microsoft Azure Blockchain

پلت فرم ابر زنجیره ای Azure یکی از پیشرفته ترین سیستم عامل های ابری موجود است. در این مقاله ، ما Microsoft Azure BaaS را کاوش خواهیم کرد و نحوه عملکرد آن را درک خواهیم کرد.

فناوری Blockchain به سرعت در بخشهای مختلف در حال گسترش است. بسیاری از سازمان های بزرگ در حال ساخت زیرساخت های بلاکچین خود از ابتدا هستند. این امر به آنها یک مزیت اضافی می بخشد در مورد سازگاری با انقلاب بلاکچین. با این حال ، هر مشاغلی توانایی ایجاد لوکس ایجاد زیرساخت های بلاکچین خود را ندارد. اینجاست که Blockchain as a Service وارد بازار می شود.

ما به سمت یک اقتصاد هوشمند در حال حرکت هستیم و سازگاری با زیرساخت های جدید بلاکچین به عهده تجارت است. Blockchain همچنین کلید تسریع عملکرد تجاری و توانمندسازی شرکت ها برای بهبود عملکرد آنها را دارد. همچنین به آنها در افزایش پاسخگویی ، بهبود شفافیت و تصمیم گیری در مورد تجارت براساس داده های واقعی کمک خواهد کرد.

شکی نیست که بسیاری از مشاغل خارج از کشور وجود دارند که می توانند از خدمات Azure BaaS استفاده کنند. خدمات لاجوردی آنها قبل از اینکه برای عموم باز شود ، وقت خود را صرف کرد. طبق این گزارش در TechCrunch ، آنها قبل از اینکه سرویس های بلاکچین خود را به صورت زنده کار کنند ، وقت شیرین خود را می گذرانند.

اکنون ثبت نام کنید: دوره مجاز Enterprise Blockchain Professional (CEBP)

راهنمای نهایی Azure Blockchain

قبل از شروع ، بیایید برخی از سردرگمی ها را برطرف کنیم. بلاکچین به عنوان یک سرویس بلاکچین نیست!

اگر در Blockchain تازه وارد هستید ، ممکن است این اصطلاحات گیج شوید. یا شاید فکر می کنید Azure BaaS و فناوری بلاکچین یکی هستند؟ اما این درست نیست.

ویژگی های بلاکچین عمدتا شامل شفافیت ، صداقت ، تمرکززدایی و غیره است. با این وجود ، انواع مختلف بلاکچین وجود دارد ، از جمله ترکیبی ، خصوصی و غیره. اما ، یک بلاکچین واقعی عمدتا به این واقعیت اختصاص دارد که یک شبکه واقعاً غیرمتمرکز را اجرا می کند و هیچ گونه تغییری در آن ایجاد نمی کند. ایده واقعی بلاکچین با بیت کوین بوجود آمد. این یک شبکه کاملاً غیرمتمرکز است که از گره هایی تشکیل می شود که از اجماع کلی مراقبت می کنند.

عالی! ما از طریق Blockchain-as-a-Service (BaaS) ، اهمیت آن ، مثالها و موارد دیگر مشورت کردیم. اکنون ، ما به دانش درک Azure Blockchain مجهز شده ایم. بنابراین ، بدون هیچ گونه تأخیری ، بیایید شروع کنیم.

Azure Blockchain چیست?

مایکروسافت یک رهبر فناوری است که ریشه در فناوری ابری دارد. سیستم عامل ابری لاجوردی آنها تسلط خود را ثابت کرده است. اما مایکروسافت می دانست که آنها نقش پررنگ تری در بازار دارند. اینجاست که Azure Blockchain و Azure Blockchain کاربرد دارند. ما همچنین می توانیم به عنوان “Blockchain on Azure” نامگذاری شویم.

Azure یک راه حل کامل از پایان به پایان برای توسعه ، میزبانی و مدیریت راه حل های بلاکچین ارائه می دهد. به عنوان یک توسعه دهنده ، می توانید با سکوی توسعه ساده آنها شروع کرده و با استفاده از شبکه های از پیش تعریف شده و مدولار آزمایش کنید. این زیرساخت برای پشتیبانی از توسعه ساده ساخته شده است. علاوه بر این ، ابزارها بر اساس ایده سریع بلند شدن و دویدن ساخته شده اند. Blockchain on Azure همه چیز درباره اعتبار سنجی و تکرار است.

همچنین می توانیم از آن به عنوان “سرویس دفتر کاملاً مدیریت شده” تعریف کنیم که توانایی فعالیت و رشد شبکه های بلاکچین را به مشاغل ارائه می دهد. شرکت ها کنترل کامل بر حاکمیت شبکه بلاکچین و همچنین زیرساخت ها دارند.


Azure Blockchain برای ایمن نگه داشتن فرایندها و داده ها ساخته شده است ، و شرکت ها را قادر می سازد با اطمینان از نوآوری استفاده کنند.

از طرف دیگر Azure Blockchain-as-a-Service (BaaS) از فناوری بلاکچین استفاده می کنند و به مشتریان خود خدمات ارائه می دهند. با این حال ، رویکرد آنها به هیچ وجه غیرمتمرکز نیست. BaaS کاملاً مخالف غیرمتمرکز است زیرا بستری متمرکز برای فروش ، ساخت و بازاریابی بلاکچین ارائه می دهد. BaaS به عنوان یک اکوسیستم ارزش را فراهم می کند ، اما برای این کار باید مغایر با ایده اصلی بلاکچین غیرمتمرکز باشد. با این حال ، آنها از بسیاری از سیستم عامل های بلاکچین سازمانی پشتیبانی می کنند.

همین مورد را می توان در مورد Azure blockchain-as-service نیز گفت. این یک راه حل مدیریت شده است که عدم تمرکز واقعی را ارائه نمی دهد. به همان اندازه قادر به حل راه حل ها است ، که ایده آل آن را برای شرکت های نوپا ، مشاغل و شرکت هایی که در یک اکوسیستم بسته کار می کنند ، اما مزایای Blockchain را می خواهند.

شبکه های Blockchain پشتیبانی شده توسط Azure Blockchain

Azure Blockchain Service از Ethereum ، Quorum Ledger ، Corda و Hyperledger Fabric پشتیبانی می کند. به عنوان یک تجارت ، مجبور نیستید دفتر را مدیریت کنید. همچنین ، هیچ هزینه ای با خود دفتر حساب همراه نیست. با این حال ، هنگام اجرای برنامه در Blockchain ، باید هزینه توسعه برنامه و هزینه آن را پرداخت کنید. با تخصیص منابع و زمان مورد نیاز ، ماشین های مجازی و زیرساخت های مربوطه دریافت خواهید کرد.

پشتیبانی از ابزار منبع آزاد

شبکه بلاکچین از ابزارهای منبع باز پشتیبانی می کند. این بدان معناست که شما می توانید با استفاده از پلتفرم و ابزارهای منبع باز به توسعه برنامه خود ادامه دهید. پس از پایان کار ، می توانید برنامه خود را از طریق شبکه بلاکچین مستقر کنید.

ویژگی های Azure Blockchain

پشتیبانی از شبکه های مختلف Blockchain

Azure Blockchain Services با پشتیبانی از چهار چارچوب برجسته Azure Blockchain شامل Quorum ، Ethereum ، Corda و Hyperledger Fabric ارائه می شود. این چارچوب ها نیز محدود نیستند ، زیرا Azure Blockchain مطمئناً پشتیبانی از سایر پروتکل های دفتر را در آینده اضافه خواهد کرد. به طور خلاصه ، “Azure Blockchain Framework” بیشتر وجود خواهد داشت.

بدون نیاز به مدیریت

Azure تمام ابزارها و زیرساخت های Backend را برای مدیریت شبکه بلاکچین مدیریت می کند.

استقرار ساده

به راحتی می توان از طریق ابزارهای بلاکچین موجود مانند Azure CLI ، پورتال Azure سرویس Azure blockchain را به کار گرفت. حتی کد Visual Studio برای پشتیبانی از افزونه Azure Blockchain به روز شده است که ایجاد برنامه های مرتبط با بلاکچین را برای توسعه دهنده آسان می کند. به غیر از این ، گره های تأیید اعتبار و معاملات نیز در دسترس هستند. علاوه بر این ، شما همچنین می توانید امنیت و ذخیره سازی Azure Virtual Networks را مدیریت کنید.

به عنوان یک توسعه دهنده ، به راحتی می توانید زیرساخت بلاکچین کنسرسیوم را پیکربندی و ایجاد کنید.

امنیت

تمام گره های معامله و اعتبارسنج با استفاده از قوانین فایروال محافظت می شوند. به عنوان مالک ، قبل از دسترسی به دیوار آتش باید پیکربندی کنید. همچنین ، رمزگذاری داده برای همه گره های معامله فراهم شده است. این کار از طریق TLS انجام می شود. در بالای آن ، همچنین می توانید احراز هویت اولیه را اضافه کنید ، قوانین فایروال بیشتری اضافه کنید یا حتی کلیدهای دسترسی اضافه کنید.

همچنین متعجب خواهید شد که مایکروسافت در زمینه امنیت بسیار جدی است و سالانه 1 میلیارد دلار سرمایه گذاری کرده است. آنها همچنین 3500 کارشناس امنیتی را به کار گرفته اند که از حریم خصوصی داده ها اطمینان دارند. سرانجام ، آنها همچنین دارای گواهینامه های بیشتری در مقایسه با سایر ارائه دهندگان ابر هستند که جنبه امنیتی خود را تأیید می کنند.

اکنون ثبت نام کنید: دوره خبره امنیت بلاکچین (CBSE)

نگهداری

همچنین گره ها برای اطمینان از عملکرد آنها با آخرین نسخه Blockchain نگهداری می شوند. Azure BaaS یک سرویس مدیریت شده است و از این رو همه چیز توسط خود Azure اداره می شود.

مدیریت کنسرسیوم

مدیریت زنجیره بلوک کنسرسیوم در Azure Blockchain پخته می شود. با استفاده از آن ، دسترسی کاملی به کنسرسیوم ها پیدا می کنید. همچنین شما می توانید مدیریت گره کامل و توانایی افزودن یا حذف اعضا را داشته باشید. از دیگر ویژگی های کلیدی پشتیبانی شده توسط مدیریت کنسرسیوم می توان به اجرای سیاست ساده و مجوز بدون کد اشاره کرد.

Azure Blockchain WorkBench

Azure Blockchain WorkBench ابزاری رایگان است که توسط Microsoft ارائه شده است و به شما امکان می دهد برنامه های Azure blockchain را مدیریت کنید. این برنامه از قابلیت ها و خدمات Azure تشکیل شده است که به شما امکان می دهد برنامه های بلاکچین را مستقر کرده و ایجاد کنید.

Azure WorkBench با تلاش 18 ماهه توسط تیم Azure ایجاد شده است. آنها با توسعه دهندگان و الگوهای ساخت بلاکچین کار کرده اند.

اکنون ثبت نام کنید: دوره الگوهای Blockchains سازمانی

نظارت و ورود به سیستم

ویژگی نظارت کاملاً توسعه یافته است. در اینجا ، شما تعداد معیارهای غنی برای نظارت بر محیط بلاکچین خود را دریافت خواهید کرد. این توسط Azure Monitor Service مدیریت می شود ، جایی که می توانید اطلاعاتی درباره ذخیره گره ها ، CPU ، حافظه و سایر معیارهای مهم ، از جمله عمق صف تراکنش ، بلوک های استخراج شده و غیره دریافت کنید.!

Azure Blockchain قیمت گذاری

آنها همچنین دو طبقه ارائه می دهند تا اطمینان حاصل شود که کسب و کار می تواند موردی را که به بهترین وجهی مناسب آنها است انتخاب کند. این طبقات با توجه به قابلیت ها و عملکردهای مختلف تقسیم می شوند. ردیف اصلی با 1 vCore و هر ماه 0.05 دلار در هر گیگابایت فضای ذخیره سازی ارائه می شود. برای رشد سبک بسیار مناسب است. علاوه بر این ، می توان از آن برای انجام آزمایش حجم کار نیز استفاده کرد. هر دو طبقه مقیاس پذیری بالایی دارند ، بنابراین برای مقیاس گذاری برنامه بلاک چین مشکلی نخواهید داشت.

 • پایه: 1 vCore ، 0.05 دلار در ماه در هر GB ذخیره سازی ، 0.0996 دلار در ساعت گره اعتبارسنج ، 0.0996 دلار در ساعت گره معامله. ردیف پایه پشتیبانی استقرار ترکیبی ندارد. اما حاکمیت کنسرسیوم را ارائه می دهد. این یک معیار در دسترس بودن بالا را ارائه می دهد ، که آن را برای یک محیط آزمایش ایده آل می کند.
 • استاندارد: 2 vCore ، 0.05 دلار در ماه به ازای هر گیگابایت فضای ذخیره سازی ، 0.318 دلار در ساعت گره اعتبارسنج ، 0.318 دلار در ساعت گره تراکنش ، 99.99٪ در دسترس بودن. برای اجرای بارهای تولید خوب است.

قیمت دو طبقه موجود به شرح زیر است:

 • پایه: 0.0996 دلار در ساعت برای قیمت گره تراکنش ، 0.0996 دلار در ساعت برای گره اعتبارسنج و 0.05 دلار در ساعت برای قیمت ذخیره سازی بلاکچین GB.
 • استاندارد: 0.318 دلار در ساعت برای قیمت گره تراکنش ، 0.318 دلار در ساعت برای قیمت گره اعتبارسنج و 0.05 دلار در ساعت برای قیمت ذخیره سازی بلاکچین GB.

قیمت لاکچری لاجوردی طبقات براساس گره و هزینه ذخیره سازی محاسبه می شود. بنابراین ، برای مثال ، اگر آزمایشی متشکل از دو عضو انجام داده اید (با استفاده از بلاک چین Quorum). در این صورت ، با توجه به اینکه یک ماه شامل 730 ساعت است ، هزینه پایه پایه 292.832 دلار در ماه برای شما هزینه خواهد داشت. به همین ترتیب ، سطح استاندارد برای 3 گره 733.92 دلار هزینه خواهد داشت. پارامترهای دیگری برای محاسبات وجود دارد و به همین دلیل توصیه می کنیم مقام رسمی آنها را بررسی کنید صفحه قیمت گذاری.

این لیست ما از ویژگی های Azure blockchain به پایان می رسد.

شرکتهایی که از Azure Blockchain استفاده می کنند از موارد استفاده می کنند

برای درک بهتر قدرت بلاکچین لاجوردی ، بیایید نگاهی به شرکتهای استفاده کننده از فناوری بلاکچین بیندازیم و همچنین سعی کنیم نحوه انجام این کار را بیاموزیم..

استارباکس

استارباکس به نوآوری در بلاکچین علاقه مند است. با این حال ، آنها برای اجرای کامل ایده خود ، از مایکروسافت کمک می گیرند. آنها اخیراً با مایکروسافت معامله قابل توجهی کردند تا اطمینان حاصل کنند که می توانند در مسیر درست رشد کنند.

در این مشارکت ، آنها قصد دارند از خدمات ابری بلاکچین Azure استفاده کنند. در ابتدا ، آنها با ابتکار بلاکچین خود در سال 2018 شروع کردند ، جایی که آنها می خواهند به طور فعال از Blockchain برای کمک به رواندا ، کلمبیا و کاستاریکا استفاده کنند. آنها از سیستم ردیابی قهوه استفاده می کنند که مبتنی بر Blockchain است. نقش مایکروسافت در قسمت فرآیند خدمت ، از جمله دستگاه های قهوه ساز ، سفارش از طریق رانندگی و ردیابی نقش دارد.

Insurwave

بیمه دریایی یکی از بزرگترین مشکلاتی است که باید در قرن 21 حل شود. از طرف دیگر ، Blockchain می تواند از طریق ویژگی های منحصر به فرد خود مانند شفافیت ، تغییرناپذیری و موارد دیگر ، مشکل را حل کند! Insurwave یکی از آن شرکت هایی است که توسط بازیکنان بزرگی از جمله EY ، Guardtime ، A.P. Moller-Maersk و R3 ایجاد می شود تا اولین بستر بلاکچین بیمه دریایی جهان را ایجاد کند. آنها از Microsoft Azure برای توانمندسازی شرکت و بلاکچین جهانی برای راه حل بیمه استفاده می کنند.

ایکس باکس

زیرمجموعه Xbox خود مایکروسافت از Azure Blockchain به نفع خود استفاده می کند. آنها از Blockchain برای ارائه اطلاعات مربوط به حق امتیاز به ناشران بازی Xbox استفاده می کنند. این کار به صورت بلادرنگ انجام می شود که باعث بهبود فرایند از 45 روز به چند دقیقه می شود. به طور کلی ، این یک گام به جلو به سمت خودکار کردن یکی از جنبه های مهم Xbox با استفاده از Blockchain on Azure است. این تصویب در سال 2018 انجام شد ، و آنها در حال حاضر قادر به بهبود سیستم های خود هستند!

نزدک  

بازارهای سرمایه نیز می توانند از بلاکچین بسیار بهره مند شوند. نزدک این را می داند و به همین دلیل است که آنها از لاجوردی استفاده می کنند. بازوی فناوری آنها از اهمیت مأموریت برخوردار است و زیرساختی را اداره می کند که بیش از 100+ صرافی و سایر بخشهایی را اداره می کند که در 50 کشور اداره می شوند! حرکت آنها ادغام چارچوب مالی Nasdaq است که از کل زیرساخت ها با بلاکچین مراقبت می کند. لاجورد آنها را به سمت ساختار مالی بعدی هدایت می کند که از استراتژی تجارت بلاکچین چند دفتر استفاده می کند.

شرکت های دیگری که از Azure Blockchain استفاده می کنند شامل Project Ubin ، webjet.com.au ، 3M ، Interswitch و موارد دیگر هستند.!

راه حل های معماری

یک بلاکچین به عنوان سرویس (BaaS) موارد استفاده زیادی دارد. لاجورد همچنین از صنایع مختلف و موارد استفاده پشتیبانی می کند. به عنوان مثال ، می توان از آن در بخشهای مختلف ، از جمله خدمات مالی ، بازی ، بهداشت استفاده کرد & علوم زندگی ، خرده فروشی و ساخت. این بدان معنی است که می توان آن را در موارد استفاده زیادی اجرا کرد.

Azure دو معماری راه حل را در سایت خود ارائه داده است تا بتوانید ایده خوبی از آنچه آنها ارائه می دهند بگیرید.

حال ، بیایید نگاهی به دو معماری راه حل بیندازیم –

شکل 1: معماری زنجیره تأمین با استفاده از Azure Blockchain و IoT

ردیابی و ردیابی زنجیره تأمین

زنجیره تأمین یکی از رایج ترین مشکلاتی است که با استفاده از بلاکچین قابل حل است. ایده اصلی این است که مطمئن شوید یک دارایی می تواند از طریق یک شبکه حرکت کند بدون اینکه از طریق حمل و نقل اصلاح شود. ما در سراسر صنعت زنجیره تأمین داریم. تقریباً هر بخش از زنجیره تأمین برای بهبود روند کار خود استفاده می کند. به عنوان مثال ، بهداشت و درمان همچنین هنگامی که صحبت از مدیریت زنجیره تأمین می شود ، دارای مشکلات جدی است. با استفاده از بلاکچین برای زنجیره تامین و ضمنی قوانین پیروی ، می تواند به طرز چشمگیری بهبود یابد. در زیر معماری زنجیره تامین با استفاده از Azure آورده شده است.

آیا می خواهید بیاموزید که Blockchain چگونه می تواند بر زنجیره تأمین تأثیر بگذارد؟ چرا برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آن با دوره Blockchains Enterprise و Supply Chain Management شروع نمی کنید?

برنامه گردش کار Blockchain

بلاکچین به همان اندازه در تغییر گردش کار در محل کار نیز مفید است. این می تواند به Blockchain کمک کند تا جریان کار را دیجیتالی کند و به بهبود کار داخلی و خارجی سازمان کمک کند. این امر همچنین بر چگونگی عملکرد زنجیره تأمین تأثیر می گذارد و باعث بهبود نحوه جریان دارایی از طریق آن می شود. معماری برنامه گردش کار blockchain بیشتر آناتومی برنامه های blockchain را پوشش می دهد و به هر توسعه دهنده ای برای پیاده سازی Blockchain کمک می کند.

در ابتدا ، توسعه دهنده باید از Azure Blockchain Services برای پیاده سازی شبکه بلاک چین مدیریت شده خود استفاده کند. پس از اتمام کار ، می توان یک برنامه کنسرسیوم در بالای آن ایجاد کرد در حالی که با رابط کاربر و برنامه های مختلف در همان کنسرسیوم ارتباط برقرار می کنید.

جریان اطلاعات در این نوع معماری به شرح زیر است:

جریان اطلاعات فوق در بین اکثر برنامه ها یا شبکه های مجهز به بلاکچین که از Azure Blockchain استفاده می کنند استاندارد است. بسیاری از محصولات Azure مختلف در معماری مورد استفاده قرار می گیرند ، از جمله Azure IoT Hub ، Service Bus ، Power BI و Power Apps. این جایی است که Azure از راه حل های دیگر بلاکچین سود می برد زیرا یک راه حل کامل به پایان برای اجرای برنامه های blockchain در Azure می دهد.

بازار لاجوردی

بازار با ابزارهایی رونق می یابد که می توانید برای بهبود توسعه بلاکچین خود استفاده کنید. بیایید در زیر ابزاری را لیست کنیم که به شما کمک می کنند از خدمات بلاکچین Azure بهترین بهره را ببرید.

برنامه های شتاب دهنده

 • Azure Blockchain Workbench – به راحتی برنامه های blockchain ایجاد کنید.
 • Vizix IOT blockchain for Retail Supply Chain – ابزار توسعه اینترنت اشیا.
 • گره نیلی Stratumn – چارچوبی برای ساخت شبکه Proof of Process
 • مالیات تجاری – اعتبار نامه – برنامه مالیه تجارت

دفترچه چند گره

 • Ethereum on Azure – پیکربندی و استقرار شبکه بلاکچین Ethereum
 • BlockApps چند گره Blockchain – نسخه سازمانی برای مدیریت بلاکچین Ethereum چند خصوصی.
 • بلاکچین EEA Single Member – پیکربندی و استقرار بلاک چین حد نصاب
 • Mijin Azure BaaS – این یک سیستم عامل خصوصی بلاکچین است.
 • R3 Single Network – استقرار شبکه از قبل پیکربندی شده برای R3
 • حد نصاب – ابزار حد نصاب برای پیکربندی و استقرار بلاک چین در حد نصاب
 • پارچه Hyperledger on Azure – پارچه Hyperledger را پیکربندی و استقرار دهید

دفتر تک گره

 • Syscoin Full Node – سیستم عامل بلاکچین تجاری با پشتیبانی Syscoin
 • نصب و پیکربندی بلاک چین Quorum – Quorum
 • سرویس توکن ERC-20 در حد نصاب – استاندارد توکن ERC20 در حد نصاب
 • Ripple Development and Training Suit – محیط توسعه و آموزش Ripple Blockchain
 • Ethereum Developer Kit – محیط Ethereum برای آزمایش
 • KrypCore PoC Creation Edition – با استفاده از KrypCore اثبات مفاهیم را در Hyperledger ایجاد کنید.

ابزارها

 • Blockstack Core v14 – یک اینترنت غیرمتمرکز جدید
 • Ethereum Studio – Blockchain Environment – بسته کامل توسعه Ethereum Blockchain
 • ترافل – محیط توسعه Ethereum ، خط لوله دارایی و چارچوب آزمایش
 • Parity Ethereum Dev – استقرار اتریوم سبک و سریع.
 • Rewards API – چارچوب پاداش برنامه های وفاداری مشتری.

می توانید لیست کامل ابزارهای مرتبط با Blockchain را در Azure Marketplace پیدا کنید اینجا. مرتباً آن را چک کنید زیرا در آینده ابزارهای بیشتری اضافه می کنند.

منابع

Azure Blockchain Services منابع زیادی دارد که می تواند به شما در تسلط بر آن کمک کند. برخی از آنها توسط خود مایکروسافت ایجاد شده اند. آنها بسیاری از آموزشهای خدمات blockchain لاجوردی را ارائه می دهند که شما را شروع می کند. علاوه بر این ، می توانید از آن آموزش های خدمات لاجورد لاجورد برای کار در هر سیستم عامل مانند پارچه هایپرلجر استفاده کنید.

بیایید چند مورد از موارد ذکر شده را در زیر ذکر کنیم:

 • Azure Blockchain Service: شروع کار در MSDN.com – در اینجا ، با نحوه کار Azure Blockchain Service آشنا خواهید شد. بلندگوها برنامه های گردش کار مشترک را آموزش می دهند و به شما در زمینه استقرار و محدود کردن زیرساخت های بلاکچین با استفاده از Azure کمک می کنند. عناوین کلیدی مورد بحث در این آموزش شامل مدیریت کنسرسیوم ، Azure Portal ، تعامل API سرویس و موارد دیگر است.!
 • کیت توسعه بلاکچین – کیت توسعه بلاکچین امکان همکاری یک توسعه دهنده با Azure و Blockchain را گسترش می دهد. این را می توان با Azure Blockchain Workbench و الگوهای توسعه دهنده بلاکچین استفاده کرد.
 • آموزش Corda – Azure Blockchain – بیاموزید که چگونه بلاکچین Corda را با Azure Blockchain راه اندازی کنید
 • نمونه های لاجوردی – در اینجا می توانید نسخه آزمایشی بلوچین Azure را پیدا کنید.

نتیجه

Azure یکی از بهترین خدمات بلاکچین است که در آن وجود دارد. این شامل همه مواردی است که برای ایجاد ، استقرار و مدیریت کنسرسیوم به آن نیاز خواهید داشت. همچنین این مجموعه از ویژگی های فراوانی برخوردار است که شما را در اکوسیستم به خوبی مجهز می کند. با این حال ، این بدان معنا نیست که شما می توانید سایر سرویس ها یا برنامه ها را ادغام یا متصل کنید. به عنوان مثال ، می توانید از ابزارهای منبع باز استفاده کنید. Azure Blockchain Workbench همچنین ابزاری عالی است که به شما امکان می دهد پروژه های خود را مدیریت کنید. اما این یک ابزار ضروری نیست.

با خدمات آن ، منابع زیادی نیز برای کار با آنها پیدا خواهید کرد. برای اطمینان از اینکه گیر نمی کنید ، منابعی را در مقاله خود آورده ایم. قیمت گذاری نیز به خوبی انجام شده است زیرا آنها یک ساختار قیمت دو لایه را ارائه می دهند. این بدان معنی است که Azure Blockchain می تواند برای آزمایش یا پروژه های کوچکتر استفاده شود.

اما قبل از سر و کار داشتن با بلاکچین لاجوردی ، باید بدانید که بلاکچین چگونه کاملاً کار می کند. برای آن ، ما توصیه می کنیم با دوره Certified Enterprise Blockchain Professional (CEBP) خود شروع کنید!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector