Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

ساتوشی ناکاموتو کیست؟ افسانه خالق بیت کوین

فضای رمزنگاری رشد کرده و به دنیای بزرگی تبدیل شده است. فناوری بلاکچین تخیل ، ترس ، گیجی و کنجکاوی را برانگیخته است. این احساسات هم برای علاقه مندان و هم برای منتقدان است. دنیای رمزنگاری امروز بسیار شناخته شده است در حالی که موارد زیادی نیز ناشناخته مانده است. برخی از ناشناخته ها این است که Satoshi Nakamoto کیست.

امروز ما به چگونگی ورود رمزنگاری خواهیم پرداخت. تمرکز اصلی تلاش برای کشف بزرگترین رمز و راز پشت بیت کوین است. بیت کوین محبوب ترین ارز رمزنگاری شده است. شخص یا بهتر بگوییم می تواند افراد پشت بیت کوین باشد.

ایجاد بیت کوین

در سال 2007 ، اولین قدم برای ایجاد بیت کوین اتفاق افتاد. Satoshi Nakamoto کد بیت کوین را نوشت. سپس این مرحله بسیار ارزشمند به نظر می رسید ، سال ها بعد می توانید قاضی شوید. فکر می کنید این یک مرحله ارزشمند بود؟ من فکر نمی کنم.

در سال 2008 ، از طریق دامنه آنلاین bitcoin.org ، خالق بیت کوین مقاله سفید منتشر کرد. ساتوشی در این مقاله به بیان چگونگی عملکرد بیت کوین با استفاده از شبکه های رایانه ای می پردازد. هدف پایان دادن به اشخاص ثالث برای معاملات دیجیتالی بود.

در سال 2009 ، بیت کوین برای عموم منتشر شد. اولین استخراج کننده بیت کوین Hal Finney بود که بلاکچین را بارگیری کرد. بعداً ، او ده بیت کوین استخراج کرد و او را در میان کاربران اولیه بیت کوین قرار داد. دیگر علاقه مندان اولیه بیت کوین عبارتند از: وی دای ، نیک سابو و گاوین آندرسن. و پشتیبانی فعلی آنها از همان زمان افزایش یافت.

رشد بیت کوین

در طول دوره رشد ، یک نام برجسته است. گاوین آندرسن. سازنده آمریکایی مانتو را از Satoshi Nakamoto مرموز در سال 2010 گرفت. آخرین پیام توسط خالق ، بیت کوین انقلابی در دستان امن بود. در زمان گاوین آندرسن ، هفت سال آینده بسیار حیاتی به نظر می رسد.

این رشد از طریق روابط استراتژیک چشمگیر اتفاق افتاده است. در سال 2013 ، یک موسسه یادگیری در ایالات متحده Bitcoin را به عنوان روش قانونی پرداخت پذیرفت. در حال حاضر ، این حالت در سطح جهانی توسط نهادهای خصوصی و برخی دولت ها قابل قبول است.

این رشد در میان درگیریها با دولت طی سالهای گذشته اتفاق افتاده است. در مجموع ، بیت کوین به عنوان ایده انقلابی توسعه یافته و رشد می کند. 2017 بهترین سال برای بیت کوین بود زیرا ارزش آن برای یک بیت کوین به بیش از 11000 دلار رسید.

رمز و راز پشت ساتوشی ناکاموتو

در میان همه این اطلاعات در مورد بیت کوین ، یک رمز و راز همچنان حل نشده است. همانطور که طبیعت انسان است ، کنجکاوی تحقیقات مختلفی را در مورد این موضوع انجام داده است که Satoshi Nakamoto کیست؟ اما ، شواهد قطعی در مورد اینکه دقیقاً به چه کسی یا به عبارت بهتر ، چه کسی اشاره دارد ، وجود نداشته است. ما با ورود به دنیای ناشناخته شانس خود را می گیریم. شاید شما خوش شانس باشید که بدانید آن کیست.

حرکت از حالت شناخته شده به ناشناخته. ما مشتاق جزئیات خواهیم بود و می خواهیم چیزی را از دست ندهید. از این رو ، دنده فوکوس را روشن کرده و در این سفر با من همراه باشید.


اما قبل از هر نوع منجر به دانستن هویت ناکاموتو ، کارهای زیادی انجام شده است. از سبک سنجی برای پیوند دادن آثار بیت کوین با هویت Satoshi Nakamoto استفاده شده است. این سبک متن های اصلی بیت کوین را بررسی می کند و آنها را به متن نویسنده مرتبط می کند.

این سبک امکان شناسایی بسیاری از هویت های ممکن را دارد. اما هنوز افراد دیگری هستند که به اندازه کافی نزدیک هستند تا ناکاموتو باشند.

در مجموع ، اجازه دهید ابتدا بررسی کنیم که چه چیزی به ما کمک می کند تا ناکاموتو را شناسایی کنیم.

شناخته شده درباره ساتوشی ناکاموتو

برخی از حقایق درباره هر کسی که Satoshi Nakamoto بسیار واضح است. آنها اطلاعاتی هستند که برای همه وجود دارد.

ساتوشی ناکاموتو نابغه است

مقاله ای در سال 2011 در نیویورکر به درستی اعتبار کامل بیت کوین را به خود اختصاص داده است. کد بیت کوین بدون اشتباه است. با حذف اشتباهات ، Satoshi Nakamoto یک بستر آنلاین امن ، قابل اعتماد و ایمن ایجاد کرد.

به قول مقاله؛ ‘فقط پارانویا ترین و کوشنده ترین رمزگذار در جهان می تواند از اشتباهات جلوگیری کند. ‘

ساتوشی ناکاموتو به زبان انگلیسی تسلط کامل دارد

ناکاموتو کد و ادبیات مربوط به بیت کوین را از جمله مقاله سفید آن نوشت. و به صورت آنلاین در دسترس هستند. ادبیات و کد نشان می دهد ساتوشی ناکاموتو به زبان انگلیسی بسیار مسلط است. مخصوصاً انگلیسی انگلیسی. این پیش فرض به گمانه زنی های مکرر انگلیسی بودن ساتوشی دامن زده است. او ممکن است ریشه ژاپنی را ادعا کند ، اما درک او از زبان انگلیسی به او خیانت می کند. با این وجود ، درک انگلیسی لزوماً به معنای انگلیسی بودن یا ژاپنی نبودن او نیست.

ساتوشی ناکاموتو می تواند بیش از یک نفر باشد

یک احتمال بزرگ وجود دارد که ساتوشی ممکن است یک فرد واحد نباشد. احتمال اینکه گروهی از افراد باشد جذاب است. اما ، این ادعاها که ممکن است گروهی از افراد باشند از کجا ناشی می شوند؟ اینجا کجاست این ادعاها ناشی از ماهیت نوآوری است.

سیستم بیت کوین به دلیل درخشش در جامعه امروز برجسته است. این یک نوآوری معاملاتی برگشت ناپذیر ، سریع ، قابل اعتماد و جهانی است. علاوه بر این ، سیستم عامل مستعار است. بنابراین ثبت نام بدون افشای هویت واقعی امکان پذیر است.

آنچه حتی هیجان انگیز است ، سیستم بیت کوین از نفوذ شخص ثالث محافظت می کند. یا از طرف دولت یا احزاب دیگر. با توجه به میزان کاری که برای چنین ایده ای پیش می رود ، ممکن است درست به نظر برسد که کار برای ایجاد یک تیم نیاز داشته است.

یک اظهارات توسط Laszlo Hanyecz ، توسعه دهنده اولیه بیت کوین ، از این فکر پشتیبانی می کند. بنابراین ، او احساس کرد که کد برای یک نفر خیلی خوب است. وی همچنین از طریق پست الکترونیکی ناکاموتو از این امتیاز برخوردار بود.

ناشناخته

اکنون اطلاعاتی در مورد محل جستجوی خود داریم. راه حل های ما برای معما درک شده است. زمینه گسترده است. اما ما هنوز باید ادامه دهیم. شما تاکنون آمده اید تا از راه حل دست بکشید. ما باید بفهمیم Satoshi Nakamoto کیست؟ آیا نمی خواهید این رمز و راز را حل کنید؟ اگر بله ، باید به موارد ناشناخته ادامه دهید.

بنابراین ، آنچه در Satoshi Nakamoto ناشناخته است?

ما به معلومات پرداخته ایم اما ناشناخته چیست. چیزی که به همه دیوانگی های این رمز و راز می افزاید?

آیا Satoshi Nakamoto مذکر است یا زن?

ما دیده ایم که ساتوشی ناکاموتو می تواند هرکسی باشد. ساتوشی ناکاموتو ادعا می کند که ژاپنی متولد آوریل 1975 است. اما مشخص نیست مرد است یا زن. بسیاری از نظرات به هر دلیلی مرد بودن ساتوشی ناکاموتو را نشان می دهد. اما ، اگر ماده باشد چه؟ من درست می دانم! این می تواند یک زن نابغه باشد. حداقل داشتن ایده ابتکاری ترین ایده توسط یک توسعه دهنده زن هیجان انگیز است. حتی در این صورت ، فراخوانی آن خیلی زود است. ما باید کمی بیشتر نگه داریم.

چرا او نمی خواهد دور برای گرفتن اعتبار?

اگر من ساتوشی ناکاموتو بودم ، باید اعتبار می گرفتم. حضور در نمایش های تلویزیونی برای گرفتن اعتبار. برای درخشش من افتخار. اعتراف کنید شما هم دوست دارید هنوز؛ Satoshi Nakamoto ، ناپدید شدن را انتخاب کرد. بنابراین ، انگیزه این حرکت چه بود؟ به زودی خواهید فهمید که این یک موضوع کاملاً تحقیق شده است.

دلایل احتمالی ناشناس ماندن Satoshi Nakamoto

احتیاط فراوان

منطقی ترین استدلال که مورد پسند هر اندیشمندی است ، این است. او از روی احتیاط سکوت را انتخاب کرد. فناوری بیت کوین ریشه در سایبرپانک ها دارد! نمی دانید اینها چه کسانی هستند؟ سایبرپانک ها فعالانی هستند که طرفدار استفاده از رمزنگاری هستند. زیرا آنها بخشی از نبرد برای تغییر اجتماعی و سیاسی هستند.

به چالش کشیدن نهادهای دولتی سخت است. این می تواند شما را در برابر حملات از همه مناطق آسیب پذیر کند. نیازی به گفتن نیست که ساتوشی ناکاموتو ، با بینش بودن ، این را پیش بینی کرد. بنابراین ، او تصمیم گرفت که به خاطر مصلحت خود ناشناس بماند.

توجه و پیچش های سیاسی را منحرف کنید

با شروع بلاکچین بیت کوین ، ناکاموتو قصد بسیار روشنی در ذهن داشت. او می خواست دنیای مالی را تغییر دهد. او می خواست معاملات را آسان کند در حالی که اشخاص ثالث را نیز حذف می کند. بنابراین ، او می خواست امنیت خود را به خاطر پروژه تأمین کند.

ما می دانیم که تاکنون هرکسی می توانست ساتوشی ناکاموتو باشد. همچنین شناخته شده است که سازمان های جنایی از بلاکچین در معاملات خود استفاده کرده اند. این واقعیت که شما این را می خوانید نیز روشن می کند که شما یک شهروند متوسط ​​نیستید. بنابراین ، واضح است که شما خود را درگیر سیاست می کنید ، و می دانید که سیاست داستان های پیچ و تاب دارد.

حال تصور کنید اگر ساتوشی ناکاموتو چهره ای به نام خود می زد چه اتفاقی می افتاد. و سازمانهای جنایی از فناوری وی استفاده کردند. ماجرا پیچیده می شد که ایده جدید نامناسب تلقی می شد. آینده نگری او باعث می شود که ناشناس بماند. برای دستیابی فناوری به هدف مورد نظر. حدس بزن چی شده؟ حق با او بود.

ناشناس ماندن چیزی را که ممکن است به تعقیب گربه های سیاسی تبدیل شود ، کاهش داد. هر چقدر که یک دخالت سیاسی روشن باشد ، کثیف تر بود.

از حریم خصوصی لذت برد?

به نظر می رسد تعجب آور است ، بعضی از افراد از حریم خصوصی لذت می برند. ساتوشی ناکاموتو شاید یکی از همین افراد باشد. برای او یا آنها یک زندگی آرام کافی است. توجه فقط به دنبال افزودن بدبختی به زندگی آنهاست. بنابراین ، او تصمیم گرفت که در جعبه گمنامی باقی بماند. شهرت و توجهی که به همراه داشت اهمیتی نداشت. تا زمانی که انقلاب در حال وقوع بود ، فرقی نمی کرد که به او اعتبار بدهند یا نه.

بنابراین ، آیا می توانیم Face to The Name را قرار دهیم?

شما در حال پیشرفت عالی هستید. با شناخته شده و ناشناخته در قلمرو شما اکنون می توانیم چهره ای به نام بگذاریم؟ چالش را بپذیرید.

با این حساب ، در اینجا برخی از خصوصیات لازم برای هر کاندیدای احتمالی وجود دارد. او باید یک توسعه دهنده ، معتقد به رمزنگاری ، یک علاقه مند به ارز غیرمتمرکز و یک کارآفرین باشد.

Satoshi Nakamoto کیست: کاندیداهای برتر

در اینجا بهترین مدعیان منشا Bitcoin است.

Nick Szabo – خالق طلا بیت

Nick_szabo

اعتبار تصویر: یوتیوب

نیک سابو پیوسته پیوندهای ارتباطی وی با ساتوشی ناکاموتو را رد می کند. اما ، نوشته های او در مورد “بیت طلا” وقتی مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت ، شباهت با اصل را نشان می دهد کاغذ سفید بیت کوین. علاوه بر این ، در میان اولین کسانی که بیت کوین را کشف می کند ، او را به عنوان یک رقیب برتر در پشت Satoshi Nakamoto قرار می دهد.

هارولد فینی – اولین معامله بیت کوین توسط یک سایفرپانک آمریکایی

هارولد فینی

اعتبار تصویر: یوتیوب

هارولد فینی را به خاطر می آورید که ده بیت کوین اول را در همان روزی که آزاد شده استخراج کرده است؟ بله ، این پسر ممکن است خالق بیت کوین باشد که با خودش تجارت می کند. بعلاوه ، این واقعیت که وی تنها پس از ساتوشی ناکاموتو پیشنهاد بهبود بیت کوین را داد تا حدی قابل اثبات است. به هر حال ممکن است هال فینی بتواند ناکاموتو باشد.

دوریان پرنتیس – فیزیکدان نظامی: ساتوشی ناکاموتو آمریکایی?

دوریان

اعتبار تصویر: استیمیت

دوریان پرنتیس که نام تولد او ساتوشی ناکاموتو است مورد توجه رسانه ها قرار گرفته است. به خاطر اسم یا نبوغ او خواهد بود. اما ، سابقه او به عنوان یک آزادیخواه و دانش به عنوان یک فیزیکدان او را در موقعیتی قرار می دهد که Satoshi Nakamoto ما باشد.

احتمالاً بزرگترین پیوند این مرد با خالق بیت کوین ، بیانیه ای است که او ارائه داده است. در بیانیه ، او به این واقعیت اشاره کرد که دیگر درگیر فناوری نیست. ادعا می کنند افرادی مسئول بیت کوین هستند. آیا این برای سو susp ظن کافی کافی نیست؟ اگرچه ، او بعداً بیانیه را پس گرفت.

کریگ رایت – پذیرش توسط یک دانشمند رایانه ای در استرالیا به اشتباه انجام شد

کریگ مایل

اعتبار تصویر: اقتصاد دان

دانشمند رایانه توسط شخصی که ادعا می کرد با او کار می کند ، برکنار شد. در نامه الکترونیکی Gizmodo ، نکته ناشناس ادعا کرد کریگ رایت خالق بیت کوین است.

علاوه بر این ، در سال 2016, کریگ رایت ادعا کرد او Satoshi Nakamoto ما است. با این حال ، اداره استرالیا با حمله به خانه او واکنش نشان داد. پس از آن ، کریگ اظهارات خود را پس گرفت. مدارک اثبات ادعا کرد که ادعا کرده است که پس داده است.

سایر نامزدهای احتمالی

چیزی که ناکاموتو توانسته آن را به خوبی انجام دهد پنهان کردن هویت خود است. او به همه بهترین افراد برای مراقبت داده است. اما احتمال عدم حضور او در آنها را نمی توان نادیده گرفت. حتی با توجه به این نکته ، شما می توانید خوش شانس باشید که دیگران را نیز می شناسید که دارای صفاتی هستند که با خالق بیت کوین ارتباط دارند.

در میان شخصیت های برتر پیوند شامل یک دانشجو ، دانشمند ، جامعه شناس و ریاضیدان است.

یک مقاله هویت ناکاموتو را به جامعه شناس فنلاندی دکتر ویلی لهدونویرتا پیوند داد. این مقاله هنوز دانشجوی ایرلندی ، مایکل کلیر ، فارغ التحصیل رمزنگاری را بهم پیوند می دهد.

حتی گاروین آندرسن نیز در مقاله ای در سال 2013 با هویت ناکاموتو مرتبط شده است. بحث این است که گاروین مسئولیت توسعه بیت کوین را به راحتی بر عهده گرفت. یا گاروین می داند ناکاموتو کیست یا اوست.

ارتباط ظالمانه دیگری با توجه به تخصص در نرم افزار مالی و نوشتن مقاله سفید در مقاله 2017 با الون ماسک برقرار شد.

Satoshi Nakamoto Net Worth

همانطور که قبلاً بیان شد ، در مورد اینکه ساتوشی ناکاموتو دقیقاً چه کسی است ، هیچ توضیحی وجود ندارد. اما ، اطلاعاتی در مورد ارزش وی شناخته شده است. قبل از محو شدن در سال 2011 ، گزارش ها ادعا می کنند Satoshi Nakamoto حدود 1 میلیون بیت کوین استخراج کرده است. در حال حاضر ، اینها به بیش از 6 درصد از کل بیت کوین ترجمه می شوند. با این مقدار بیت کوین ، ارزش این ارزش بیش از 15 میلیارد دلار است. این ارزش او را در موقعیت 40 تا 50 در ثروتمندترین فرد جهان قرار داده است. بنابراین ، بدیهی است که خالق بیت کوین همچنین یک فرد تجاری عاقل است.

نتیجه

در پایان ، رمز و راز پیرامون خالق و توسعه دهنده بیت کوین وجود دارد. ساتوشی ناکاموتو حداقل در حال حاضر حل نشده باقی خواهد ماند. شاید ما هرگز ندانیم چه کسی بیت کوین را ایجاد کرده است. یا شاید ما همین الان رمز و راز را حل کردیم.

با این وجود ، در میان همه رمز و رازها ، برخی چیزها بسیار واضح است. که فناوری بیت کوین یک خلق خارق العاده است. طی سالهای گذشته بیت کوین به ایده ای عمیق تبدیل شد که تصور می شد. این امر باعث شده جامعه بیت کوین یک بستر جهانی داشته باشد. بستری سریع ، قابل اعتماد ، قابل اعتماد و ایمن برای انجام معاملات آنلاین آنها.

علاوه بر این ، ممکن است هویت سازنده به اندازه تحقیق در مورد آینده بیت کوین قابل توجه نباشد. علاقه مندان استدلال می کنند که با رشد زنجیره بلوک ، این پتانسیل بسیار زیاد است. منتقدان استدلال می کنند که پتانسیل رو به رشد ممکن است سیستم را بیش از حد بار بیاورد. در نتیجه ، خیانت به آنچه بیت کوین برای آن ساخته شده است – تمرکززدایی ارز.

در کل ، حتی اگر شما نمی دانید Satoshi Nakamoto کیست. شما از ثمرات فن آوری او لذت می برید. سایر پروژه های بلاکچین از آن سرچشمه گرفته اند.

منابع

https://www.bbc.com/news/av/uk-36185280/bitcoin-creator-reveals-hadity

https://money.cnn.com/infographic/technology/what-is-bitcoin/

https://metro.co.uk/2018/04/06/alleged-bitcoin-creator-craig-satoshi-nakamoto-wright-reveals-srets-rare-interview-7444418/

https://www.cnbc.com/2017/10/27/bitcoins-origin-story-remains-shounced-in-her-ystery-reshe-with-it-matters.html

https://www.inc.com/will-yakowicz/5-billion-lawsuit-craig-wright-bitcoin.html

https://www.cnbc.com/2016/05/02/bitcoin-inventor-satoshi-nakamoto-finally-rehalled. html

https://www.newyorker.com/business/currency/ ما-باید-بدانیم-چه کسی-ساتوشی-ناکاموتو- است

https://www.bbc.com/news/technology-36168863

http://www.businessinsider.com/bitcoin-history-cryptocurrency-satoshi-nakamoto-2017-12؟IR=T#wait-so-with-is-this-japanese-american-guy-named-satoshi-nakamoto- 7

https://www.digitaltrends.com/cool-tech/who-is-satoshi-nakamoto/

https://steemit.com/bitcoin/@oppaidaisuke69/dorian-prentice-satoshi-nakamoto

https://www.economist.com/briefing/2016/05/02/craig-wrights-claims-to-be-satoshi-nakamoto-come-under- آتش-

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector