هایپرلجر از موارد و مطالعات موردی استفاده می کند

آیا به دنبال بهترین موارد استفاده از Hyperledger هستید؟ اگر این کار را انجام دهید ، پس به جای درست آمده اید. در این مقاله ، ما Hyperledger را با مرور موارد استفاده آن بررسی خواهیم کرد.

Hyperledger توسط بنیاد لینوکس مدیریت می شود. هدف آنها بهبود استفاده از بلاکچین مشاغل با همکاری متن باز از سراسر جهان است.

هایپرلجر یک پروژه چتر است. این بدان معنی است که از چندین پروژه شامل کتابخانه ها ، ابزارها و چارچوب هایی برای استقرار بلاک چین در سطح سازمانی تشکیل شده است..

برخی از محبوب ترین پروژه ها در چتر Hyperledger شامل موارد زیر است.

 • Hyperledger-Fabric
 • هایپرلجر-ایندی
 • هایپرلجر-کولیس

و غیره.

این همچنین بدان معنی است که موارد استفاده از پارچه هایپرلجر ، موارد استفاده Hyperledger Iroha ، موارد استفاده از Hyperledger Indy و غیره را لیست خواهیم کرد.!

بدیهی است که Hypereledger برای استفاده سازمانی مناسب است که شامل ایجاد و مدیریت شبکه های مجاز است. شبکه مجاز مقیاس پذیری ، سطح اعتماد و عملکرد بهتری را ارائه می دهد.

علاوه بر این ، می توان از یک شبکه مجاز به طور مثر برای ایجاد هویت دیجیتالی استفاده کرد که اطمینان حاصل کند KYC مناسب برای هر کسی که به شبکه بپیوندد انجام می شود..

همچنین بخوانید,

 • Hyperledger Cactus: یک چارچوب جدید Hyperledger
 • تاریخچه هایپرلجر: هر آنچه لازم است بدانید

در هر یک از موارد استفاده ، ما پروژه ای را که برای آن کاربرد دارد ذکر می کنیم. بیایید شروع کنیم.

موارد استفاده از هایپرلجر

موارد استفاده از هایپرلجر

زنجیره تامین دارو


یکی از بارزترین و بارزترین موارد استفاده از هایپرلجر زنجیره تأمین است. به عنوان مثال داروسازی می تواند از Hyperledger برای ایجاد یک شبکه بلاکچین استفاده کند که می تواند زنجیره تأمین را به طور کامل کنترل کند..

هر دارویی که تولید کننده را ترک کند ، طبق استانداردهای تعیین شده در زنجیره تأمین ثبت می شود و اطلاعات بین سهامداران و کاربران نهایی به اشتراک گذاشته می شود تا آنها بتوانند هر حرکت آن را ردیابی کنند. این البته داروهای تقلبی را از زنجیره خارج می کند.

IBM یکی از اولین شرکت های فناوری است که در حال ساخت چندین سیستم سازمانی بلاکچین جدید است. آنها برای این منظور از پارچه هایپرلجر استفاده می کنند.

در حال حاضر ، آنها با سیچوان هجیا ، یک مجتمع چینی برای ساخت سیستم عامل های زنجیره تامین مبتنی بر بلاکچین همکاری کرده اند. با این کار ، خرده فروشان با اندازه های مختلف در چین می توانند به یک سیستم اعتباری مناسب دسترسی داشته باشند تا اینکه به سیستم ارزیابی اعتبار کم اعتبار و پر از خطر اعتماد کنند..

با استفاده از شبکه DLT ، آنها می توانند بدون نیاز به دو یا سه ماه انتظار برای پرداخت ، سریعتر حقوق بگیرند.

بلاک چین Hyperledger قادر خواهد بود سوابق معاملاتی را رمزگذاری کرده و همچنین داروها را ردیابی کند. همچنین شفافیت لازم برای اطمینان از اعتماد کاربران را فراهم می کند.

مالی تجارت

تجارت مالی بخش دیگری است که واقعاً تحت تأثیر اکوسیستم هایپرلجر قرار خواهد گرفت. بدیهی است که استفاده از DLT در امور مالی تجارت مزایای بسیاری دارد. یکی از بزرگترین مزایا کاهش زمان پردازش است.

IBM همچنین در استفاده از Hyperledger برای ایجاد یک بستر مبتنی بر بلاکچین تأمین مالی تجارت در خط مقدم است.

IBM با بانک Mizuho و گروه مالی Mizuho ژاپن همکاری کرده است. آنها بر ایجاد بستری متمرکز شده اند که نهادهای مختلف مالی را توانمند کرده و واسطه ها را در هر زمان لازم حذف کند. نتیجه نهایی به معنای بهبود شفافیت ، زمان پردازش معاملات کمتر و دیجیتالی شدن اسناد است.

آنها قصد دارند از Hyperledger Fabric استفاده کنند تا کلیه معاملات تجاری با آن انجام شود. بیانیه مطبوعاتی رسمی IBM همچنین تأیید می کند که استفاده از DLT باعث بهبود زمان معامله و کاهش هزینه های عملیاتی می شود.

آموزش و پرورش

تا کنون ، یکی از موارد جذاب Hyperledger ، آموزش و آموزش است. در چند دهه گذشته آموزش تغییر چندانی نکرده است. ادغام آن با فناوری به عنوان کاتالیزوری عمل می کند که اکنون م nowسسات آموزشی بیشتر مشتاقند تغییراتی در سیستم خود ایجاد کنند.

همچنین ، با شیوع همه گیر در سراسر جهان ، اکنون زمانی است که دانش آموزان باید کلاس های آنلاین را بگذرانند.

به غیر از بهبود جنبه های مختلف سیستم آموزشی مانند ارائه گواهینامه های دیجیتالی که در سطح جهان قابل دسترسی و تأیید هستند ، موارد استفاده دیگری از Hyperledger نیز وجود دارد.

در سال 2018 ، این اجرا برای تسهیل آموزش دانش آموزان انجام شد. IBM در اینجا با چالش روبرو بود و همچنین با دانشگاه ملی سنگاپور همکاری کرد. هر دو آنها در حال ایجاد یک ماژول فناوری مالی هستند که به طور مستقیم به دانشجویان در بخش آموزش کمک خواهد کرد.

دانشجویان اکنون می توانند با جدیدترین فن آوری ها از جمله فن آوری دفتر توزیع شده و مبانی بلاکچین آشنا شوند. مرکز NUS مسئول تدوین برنامه درسی خواهد بود.

جنبه دیگری که می توان از هایپرلجر استفاده کرد ایجاد بستری برای ارائه آموزش است. شرکت ها و سازمان ها می توانند از این پلت فرم برای توزیع دیجیتالی فیلم ها و گواهینامه های آموزشی استفاده کنند.

زنجیره تأمین ساده

زنجیره تامین هسته اصلی صنعت جهانی است. بدون وجود زنجیره تأمین مناسب ، شرکت ها برای پاسخگویی به تقاضاها تلاش می کنند و از این رو دچار از دست دادن درآمد می شوند.

تجارت الکترونیکی نیز به سرعت در حال رشد است که به نوبه خود خواستار بهبود کارایی از خود زنجیره تأمین است. صنعت تجارت الکترونیکی با سرعت بالایی در حال رشد است که افزایش 246.15٪ در فروش در سراسر جهان مشاهده می شود.

برای بهبود عملکرد کلی زنجیره تأمین ، اطمینان از پیگیری در زمان واقعی و شفافیت زنجیره تأمین مهم است.

IBM و Walmart برای ردیابی غذا با هم همکاری کردند. آنها با ردیابی غذا می خواهند تعداد بیماریهای منتقله از غذا را کاهش دهند و همچنین به شرکت ها و کشاورزان اطلاعات می دهند تا در موارد اضطراری یا اختلاف سریع بتوانند اقدام کنند.

IBM از Hyperledger Fabric برای ایجاد بستری استفاده كرد كه به نوبه خود در نظر گرفته شده است توسط فروشندگان مختلف مواد غذایی در سراسر جهان استفاده شود. آنها در حال حاضر در مرحله آزمایش هستند که موفق به ردیابی 5 ماده غذایی از مبدا آن تا 25 تامین کننده در سراسر جهان شدند.

موفقیت اولیه به این معنی است که خرده فروشان بیشتر و بیشتر می خواهند در آن همکاری کنند ، از جمله شرکت های Kroger ، McLane Company ، Dole و غیره.

مدیریت انرژی هوشمند

انرژی به همه چیز در زندگی ما قدرت می بخشد. بدون آن ، ما هرگز مانند گذشته پیشرفت نخواهیم کرد. با این حال ، بازار انرژی فعلی از بسیاری جهات محدود است. هر زمان که یک طوفان به منطقه ای برخورد می کند ، قطعاً به دلیل از بین رفتن درختان ، برق از دست خواهد داد. مسئولیت حل این مسئله توسط تأمین کننده برق آن منطقه است.

حتی اگر آنها این مسئله را حل کنند ، اما وقت خود را برای حل این مسئله می گذارند. رویکرد متمرکز کل روند ترمیم را کند کرده و روند ترمیم را پایین می آورد.

ناگفته نماند ، انرژی همیشه متمرکز است ، به این معنی که هر کس نمی تواند انرژی خود را تولید کند یا شبکه خود را داشته باشد. و حتی در صورت انجام چنین کاری ، دسترسی مناسبی به راه حل های اتصال به شبکه مرکزی برای تقسیم انرژی خود با دیگران ندارند..

راه حل همه اینها مدیریت هوشمند انرژی است. IBM در ماه مه سال 2017 این مشکل را درک کرد و تصمیم گرفت یک پروژه مدیریت انرژی هوشمند با بستر زنجیره ای Hyperledger ایجاد کند.

IBM با Vandebron ، Sonnen و TenneT همکاری می کند تا یک پایگاه داده توزیع شده ایجاد کند که به مدیریت کمربند برق در آلمان و هلند کمک کند.

این شبکه قادر خواهد بود کمبودهای یک منطقه خاص را برطرف کرده و به آنها در تأمین انرژی مورد نیاز کمک کند. آنها همچنین به پر کردن سایر منابع انرژی از جمله باتری ، اتومبیل های الکتریکی و بهبود روند کلی توسعه انرژی و مصرف انرژی کمک خواهند کرد..

این مورد تحت موارد استفاده از Hyperledger Blockchain است.

مطالعات موردی هایپرلجر

برای درک بهتر ، ما مطالعات موردی Hyperledger را انجام خواهیم داد.

ChainYard و IBM روند پردازش را کاهش می دهند

 • فناوری مورد استفاده: پارچه هایپرلجر
 • صنعت: ساخت

IBM و ChainYard در تلاشند تا یک بستر جدید ایجاد کنند که هدف آنها ساده سازی روند پردازش عرضه کننده B2B در عین کاهش خطر باشد. پلتفرم جدید روند پردازش را از دو ماه به فقط سه روز کاهش می دهد.

هوافضای هانیول یک بازار آنلاین برای قطعات ایجاد می کند

 • فناوری مورد استفاده: پارچه هایپرلجر
 • صنعت: ساخت

مطالعه موردی جالب دیگر توسط شرکت هوافضای هانیول انجام شده است زیرا آنها می خواهند یک بستر تجارت الکترونیکی برای قطعات هواپیما ایجاد کنند. بستر تجارت الکترونیکی زمان مورد نیاز برای تهیه قطعات جدید را که معمولاً ماهها طول می کشد ، کاهش می دهد. این همچنین شامل واسطه هایی است که به معنای صرف هزینه بیشتر برای شرکت های هواپیمایی است. بدون شک ، موارد زیادی وجود دارد که از جمله شفافیت بهتر ، در دسترس بودن و حمل و نقل در حال بهبود است.

Health Change از پارچه Hyperledger برای بهبود روند ادعا استفاده می کند

 • فناوری مورد استفاده: پارچه هایپرلجر
 • صنعت: بهداشت و درمان

Change Healthcare می خواهد از Hyperledger برای بهبود روند ادعاها و در نتیجه بهبود شفافیت مربوط به آن استفاده کند. رویکرد آنها ایجاد یک سیستم مراقبت های بهداشتی بهتر با ارائه شبکه های مراقبت های بهداشتی راهی برای بهبود معاملات و ادعاهای مراقبت های بهداشتی است.

همچنین نتایج حیرت انگیز بود زیرا Hyperledger Fabric در بحث رسیدگی به معاملات ظرفیت زیادی نشان می دهد. این شرکت در سال 2018 موفق شد 50 میلیون تراکنش در روز انجام دهد که به معنای 550 تراکنش در ثانیه است.

ساده تصویب بلاکچین سازمانی BTP

 • فناوری مورد استفاده: Hyperledger Sawtooth
 • صنعت: رایانش ابری ، بلاکچین ، خدمات فناوری اطلاعات و فناوری

در اینجا ، شرکت Blockchain Technology Partners (BTP) در تلاش است تا اطمینان حاصل کند که شبکه های بلاکچین می توانند برای مدت طولانی دوام داشته باشند ، نه اینکه پس از نصب یا عملیاتی شدن ، از بین بروند. به همین دلیل آنها از Hyperledger Sawtooth برای شبکه و Kubernetes برای لایه عملیاتی استفاده کردند.

این پروژه تقریباً در اواخر سال 2018 انجام شد و در حال حاضر در بازار AWS موجود است. اخیراً از زبان قرارداد هوشمند DAML نیز پشتیبانی می کند تا ارزش کاربران را فراهم کند.

بریتیش کلمبیا نوار قرمز را با استفاده از Hyperledger Indy کاهش می دهد

 • فناوری مورد استفاده: Hyperledger Indy
 • صنعت: Tech ، Blockchain ، دولت ، تجارت کوچک

کانادا ، انتاریو و بریتیش کلمبیا شبکه سازمانهای قابل تأیید (VON) را ایجاد کردند که از این پروژه حمایت مالی می کند. هدف این پروژه ارتقا trust اعتماد در بین مشاغل مقیاس متوسط ​​و متوسط ​​با دولت با فراهم آوردن پشته نرم افزاری باز است. این پشته به بازرگانان کمک می کند تا روابط دیجیتالی را ایجاد و مدیریت کنند و به دولت در کاهش یا کاهش نوار قرمز کمک می کند.

این پروژه از آنجا که موفق شد شامل 529000 شناسه دیجیتال شرکت و کمک به 1.4 میلیون اعتبار نامه باشد ، از پشتیبانی و موفقیت خوبی برخوردار شد.

Walmart بهبود شفافیت در عرضه مواد غذایی

 • فناوری مورد استفاده: پارچه هایپرلجر
 • صنعت: کشاورزی ، خرده فروشان ، زنجیره تأمین ، غذا

یکی از موارد معروف Hyperledger ، تأمین مواد غذایی است. Walmart برای بهبود شفافیت در زنجیره تأمین مواد غذایی از Hyperledger Fabric استفاده می کند.

چالش آنها كاهش بيماريهاي منتقله از طريق غذا بود و يكي از بهترين راهها براي اين كار پيگيري بهتر در زنجيره تامين مواد غذايي است. این به شرکتها کمک می کند تا بتوانند سریعتر عمل کنند و همچنین از معاش کشاورز محافظت کنند زیرا در صورت بروز مشکلی به آنها اطلاع داده می شود.

روش استفاده از Hyperleder Fabric ، یک فناوری دفتر توزیع شده مجاز است. والمارت سپس با IBM همکاری کرد تا بستری ایجاد کند که مواد غذایی را در سراسر قاره ها ردیابی کند. نتایج همچنین امیدوار کننده بود زیرا آنها توانستند 25 محصول را از طریق 5 تامین کننده مختلف ردیابی کنند – همه از طریق سیستم Hyperledger Fabric.

Circulor با ارائه قابلیت ردیابی درگیری های صنعت معدن را حل می کند

 • فناوری مورد استفاده: پارچه هایپرلجر
 • صنعت: معدن

در بحث استخراج همیشه یک مبارزه قوی وجود داشته است. در این مطالعه موردی ، خواهیم آموخت که چگونه رواندا ، بزرگترین تامین کننده تانتال ، برای نشان دادن ردیابی تلاش می کند.

آنها برای حل مشکل ردیابی مواد معدنی ، هر کیسه تانتالیم را تحت شرایط تأیید شده توسط OECD پردازش کردند. این باعث بهبود گردش خون کلی و بهبود اعتماد در بین مصرف کنندگان و همچنین متوقف کردن کار برده یا کودک شد.

ScanTrust بهبود شفافیت زنجیره تامین با اره

 • فناوری مورد استفاده: Hyperledger Sawtooth
 • صنعت: کالاهای تجاری ، زنجیره تأمین

ScanTrust قصد دارد شفافیت زنجیره تأمین خود را بهبود بخشد زیرا آنها هویت دیجیتالی را با استفاده از فناوری ابر ارائه می دهند.

انجمن های ملی خدمات اعضا را با پارچه بهبود می بخشند

 • فناوری مورد استفاده: پارچه هایپرلجر
 • صنعت: هویت دیجیتال و املاک و مستغلات

انجمن های ملی از Hyperledger Fabric برای ارائه خدمات به اعضای بهتر به روابط عمومی استفاده می كنند. آنها در حال حاضر نماینده 1.3 میلیون عضو با 54 انجمن قلمرو و 1200 انجمن محلی هستند.

آنها می خواهند با همکاری یکدیگر اصول اخلاقی خود را بهبود بخشند. برای انجام این کار ، آنها قصد دارند Blockchain RETALOR Association را ایجاد کنند که در آن اطلاعات اعضای خود را به اشتراک بگذارند و مشارکت را بهبود ببخشند..

آموزش جهانی سونی ایجاد بستر اعتبار اسناد نسل بعدی با استفاده از پارچه

 • فناوری مورد استفاده: پارچه هایپرلجر
 • صنعت: دولت ، آموزش و پرورش

Sony Global Education در تلاش است تا بستر اعتبارنامه نسل بعدی خود را با کنسرسیوم سازمان ها و سازمان های دولتی ایجاد کند.

رویکرد آنها ایجاد کنسرسیوم همکار و سپس ایجاد نمونه اولیه راه حل blockchain است. پس از اتمام ، آنها نمونه اولیه را با 250،000 شرکت کننده آزمایش می کنند. اگر همه چیز عالی کار کند ، آنها بستر اعتبار را به جهانیان می دهند.

نتیجه

این ما را به انتهای موارد استفاده از Hyperledger هدایت می کند. ما موارد جالب استفاده از Hyperledger و مطالعات موردی را مرور کردیم.

نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که از Hyperledger Fabric برای پیاده سازی در دنیای واقعی چند بار استفاده می شود. بدون شک پارچه یکی از مهمترین چارچوبهایی است که هایپرلجر ارائه می دهد.

اما ، این بدان معنی نیست که موارد استفاده یا اجرای پروژه های دیگر کمتر است. دلیل این امر این است که سایر پروژه های هایپرلجر استفاده خاصی دارند که باعث می شود آنها کمتر استفاده شوند.

بنابراین ، نظر شما در مورد موارد استفاده Hyperledger که در این پست بحث شده است چیست؟ فکر می کنید موارد استفاده بیشتری باید به لیست اضافه کنیم؟ نظر خود را در زیر وارد کنید و به ما اطلاع دهید.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map