Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

چگونه می توان توسعه دهنده بلاکچین شد؟

یک دهه پیش ، هیچ کس فکر نمی کرد بلاکچین به مرحله فعلی خود برسد و طیف گسترده ای از صنایع را تحت تأثیر قرار دهد. برنامه های کاربردی فناوری بلاکچین مسئول ایجاد تغییرات گسترده در صنایع مختلف هستند. بنابراین ، بسیاری از نامزدها در دنیای IT چشم اندازهای موجود را برای تبدیل شدن به توسعه دهنده بلاکچین در نظر می گیرند.

در طول سال ها ، این ارز به عنوان یکی از شاخه های ارز رمزپایه در نظر گرفته شده است ، در حالی که به عنوان پایه و اساس همه ارزهای رمزپایه فعالیت می کند ، از بیت کوین شروع می شود. به طور کلی ، شما می توانید بیت کوین را به عنوان یکی از برنامه های مبتنی بر فناوری بلاکچین در نظر بگیرید. بنابراین ، مشاغل و دولت ها در سراسر جهان در حال بررسی پتانسیل بلاکچین برای بهبود عملیات و خدمات خود هستند.

اکنون ثبت نام کنید: مجوز خبره Blockchain

در نتیجه ، اخیراً می توانید لیست های مختلفی را برای مشاغل در بسیاری از سیستم عامل ها مشاهده کنید. با این وجود آیا پیگیری نقش شغلی یک توسعه دهنده بلاکچین آسان است؟ بحث زیر سعی می کند تمام س questionsالاتی را که یک مبتدی قبل از تصمیم به توسعه دهنده بلاکچین با آنها روبرو است ، حل کند. خوانندگان می توانند نقش ها و مسئولیت های توسعه دهندگان بلاکچین ، مزایای شغلی و بهترین روش های توصیه شده توسط کارشناسان برای رسیدن به شغل رویایی شما را کشف کنند..

چرا باید به دنبال نقش های شغلی توسعه دهنده Blockchain باشم?

قبل از اقدام ، مهم است که در مورد محبوبیت بلاکچین اطلاعات بیشتری کسب کنید. در طول دهه گذشته ، فناوری های غیرمتمرکز به فضای اصلی فناوری راه یافته اند. پیش از سال 2009 ، پیشرفت ها در زمینه فناوری های غیرمتمرکز جهت خاصی نداشتند.

با این حال ، ظهور بیت کوین توجه فناوری بلاکچین را به خود جلب کرد. در زمان های حاضر ، بلاکچین برای کارهایی مانند مدیریت سیستم های حمل و نقل ، نظارت بر زنجیره تامین ، ردیابی جواهرات و ایجاد هویت های دیجیتال با موفقیت اجرا شده است..

علاوه بر این ، ارزش بازار جهانی بلاک چین تا سال 2025 به بیش از 20 میلیارد دلار می رسد. علاوه بر این ، شرکت غول هایی مانند سامسونگ و IBM در نوآوری در فناوری بلاکچین نیز نشانه مثبتی برای صنعت بلاکچین است. در نتیجه ، می توان انتظار رشد چشمگیر اهمیت بلاکچین برای عملیات شرکت را داشت.

همچنین بررسی کنید:ارائه مبانی Blockchain

مزایای شغلی نقش شغلی توسعه دهنده Blockchain

محبوبیت بلاکچین مستقیماً به نیاز شرکت ها به متخصصان متخصص در نقش های مختلف شغلی مبتنی بر بلاکچین تبدیل می شود. بنابراین ، یافتن تبلیغات برای یک کار توسعه دهنده بلاکچین در سیستم عامل های محبوب حرفه ای شبکه و استخدام آسان است..

بر اساس گزارش مشاغل نوظهور LinkedIn ، توسعه دهندگان بلاکچین در صدر لیست مشاغل مورد تقاضا قرار گرفتند در حالی که نرخ رشد مورد انتظار 33 33 است.

علاوه بر این ، پلتفرم محبوب فریلنسینگ ، Upwork ، بلاکچین را نیز به عنوان یکی از مهارت های سریع در حال رشد در میان 5000 مهارت دیگر در شاخص خود معرفی کرده است. متوسط ​​دستمزد سازنده بلاکچین نیز یکی از فاکتورهای برجسته ای است که می تواند شما را به سمت شغل سوق دهد.


طبق گفته ZipRecruiter ، متوسط ​​حقوق و دستمزد سالانه یک توسعه دهنده بلاکچین سطح پایین حدود 120،748 دلار است. علاوه بر این ، توسعه دهندگان بلاکچین می توانند با تجربه مناسب بیش از 150،000 دلار درآمد کسب کنند.

بنابراین ، شما همه دلایل ایجاد یک حرفه blockchain را دارید زیرا یک حرفه پیشرفت می کند. خوب ، آیا راه پیش رو می دانید؟ اینجاست که ممکن است کمی ناامید شوید ، به ویژه هنگامی که مجبور شوید چندین پست وبلاگ و مقاله را مرور کنید. با تلاش برای یافتن راه های آسان تبدیل شدن به یک توسعه دهنده بلاکچین ، می توانید از تمام مشکلات صرف ساعت ها در رایانه خود جلوگیری کنید.

از طرف دیگر ، می توانید با یک برنامه استراتژیک شروع کنید ، برنامه ای که با تأمل در نقش های یک توسعه دهنده بلاکچین شروع می شود. درک مسئولیت های توسعه دهندگان بلاکچین در نقش های مختلف می تواند به شما در یافتن آمادگی برای کار کمک کند یا خیر.

به این فکر می کنید که به عنوان یک توسعه دهنده Blockchain چقدر می توانید درآمد کسب کنید؟ طبق گزارش ها ، حقوق توسعه دهندگان Blockchain در حال حاضر در حال افزایش است ، بیایید اطلاعات مربوط به حقوق توسعه دهندگان Blockchain را دریافت کنیم.

من به عنوان یک توسعه دهنده Blockchain چه کاری باید انجام دهم?

هنگامی که می خواهید پاسخ های توسعه دهنده بلاکچین را پیدا کنید ، به احتمال زیاد به شخصی که راه حل های بلاکچین می سازد رضایت دهید. با این حال ، برای درک اهمیت آن به چیزی بیشتر از این تعریف عمومی نیاز دارید.

اول از همه ، شما باید نقش های برجسته سازنده بلاکچین را که می توانید در حال حاضر کشف کنید ، بدانید. به طور کلی ، شما می توانید توسعه دهندگان اصلی بلاکچین و توسعه دهندگان نرم افزار بلاکچین را به عنوان دو نقش رایج پیدا کنید. با این حال ، شما همچنین می توانید به عنوان مهندس قراردادهای هوشمند یا توسعه دهندگان با مهارت در زمینه توسعه بلاکچین فرصت هایی پیدا کنید.

Core Blockchain Developer

توسعه دهندگان اصلی بلاکچین مسئولیت مسئولیت های زیر را بر عهده دارند,

 1. توسعه و نگهداری از برنامه های غیرمتمرکز
 2. نظارت و برنامه ریزی پروژه های بلاکچین
 3. مشاوره با شرکتهای استفاده کننده از فناوریهای دفتر توزیع شده.
 4. درک نیازهای یک شرکت و توسعه برنامه ها در هماهنگی با نیازها

توسعه دهندگان بلاکچین اصلی همچنین می توانند نقش مدیران پروژه را بر عهده بگیرند و مسئولیت های اساسی آنها را بر عهده بگیرند. علاوه بر این ، این توسعه دهندگان باید به عنوان مدیر پروژه برای اعضای تیم و کارمندان آموزش دهند.

توسعه دهنده نرم افزار Blockchain

بنابراین ، یک توسعه دهنده اصلی بلاکچین اساساً بنیادی را فراهم می کند که می توانید بر اساس آن راه حل های بلاکچین ایجاد کنید. بنابراین ، چه کسی راه حل های بلاکچین را توسعه می دهد؟ این جایی است که گزینه دوم برای ایجاد حرفه ای به عنوان یک توسعه دهنده بلاکچین در تصویر ظاهر می شود. یک توسعه دهنده نرم افزار بلاکچین یا توسعه دهنده باطن وظیفه ایجاد وب و انواع مختلف برنامه های غیرمتمرکز را دارد. برخی از مسئولیت های برجسته در نقش توسعه دهنده بلاک چین یا توسعه دهنده نرم افزار بلاکچین شامل این موارد است,

 1. طراحی و توسعه API ها برای تسهیل ادغام بلاکچین
 2. اجرای تست عملکرد و استقرار
 3. مجموعه ای از الزامات و هماهنگ با سایر طراحان و توسعه دهندگان برای طراحی نرم افزار
 4. امکانات پشتیبانی فنی

همچنین بخوانید: چگونه می توان یک شغل توسعه دهنده بلاکچین را به دست آورد

توسعه دهنده قرارداد هوشمند

نقش قراردادهای هوشمند در اکوسیستم بلاکچین در چند وقت اخیر مورد توجه قرار گرفته است. بنابراین ، بسیاری از شرکت ها به دنبال توسعه دهندگان با قابلیت ادغام قراردادهای هوشمند در راه حل های بلاکچین هستند. در حقیقت ، افزایش تقاضا برای توسعه دهندگان قرارداد هوشمند دلیل بالقوه دیگری برای تبدیل شدن به یک توسعه دهنده بلاکچین است. توسعه دهندگان یا مهندسان قرارداد هوشمند باید تسلط کاملی به زبان های قرارداد هوشمند مانند Go ، Solidity یا Python داشته باشند. مسئولیت های اصلی در نقش مهندسان قرارداد هوشمند شامل این موارد است,

 1. حسابرسی و توسعه قرارداد هوشمند
 2. مشاوره و تعامل با کاربران و خریداران
 3. بررسی و درک جریان و امنیت کسب و کار برای اطمینان از خلأهای خالی در قراردادهای هوشمند به طور کامل
 4. اجرای آزمایش فرآیند تجارت از پایان به پایان

اکنون ، شما به وضوح می توانید انعطاف پذیری و تغییر نقش های مختلفی را که می توانید به عنوان توسعه دهندگان بلاکچین دنبال کنید ، مشاهده کنید. شما باید روی توسعه راه حل های نوآورانه برای چالش های جدید و نوظهور تجاری کار کنید. راه حل های توسعه یافته توسط شما باید متناسب با فرماندهی و کنترل بهتر در کنار ارائه یکپارچگی بهتر باشد.

همچنین ، شما باید از مراحل پیچیده تجزیه و تحلیل ، اشکال زدایی نرم افزار کامپیوتر ، طراحی ، آزمایش و توسعه سخت افزار خاص محصول یا خطوط خدمات فنی مختلف کسب و کار مراقبت کنید. شما همچنین باید از یکپارچه سازی معماری عملیاتی و انتخاب سیستم های رایانه ای مراقبت کنید.

بنابراین ، به وضوح مشهود است که توسعه دهندگان مشتاق بلاکچین باید در درک مهارت های فنی برای اجرای سیستم های رمزنگاری غیرمتمرکز با چالش هایی روبرو شوند. از همه مهمتر ، شما باید به دنبال مهارتهایی فراتر از مهارتهای مرسوم برای یک توسعه دهنده فناوری اطلاعات در بلاکچین باشید. در نتیجه ، شما باید توجه خود را به سمت مهارت های تخصصی مورد نیاز برای یک کار توسعه دهنده بلاکچین معطوف کنید.

مهارت های ضروری برای تبدیل شدن به توسعه دهنده بلاکچین مورد نیاز است

صحبت از مهارت است ، شما باید در مورد پیش نیازهای اساسی لازم برای پیگیری نقش یک توسعه دهنده بلاکچین بدانید. همچنین ، شما باید حداقل شرایط لازم برای تحصیل را داشته باشید.

در اساسی ترین سطح ، برای مشاغل توسعه دهنده بلاکچین حداقل به مدرک لیسانس امنیت اطلاعات یا علوم کامپیوتر نیاز دارید. در نتیجه ، شما باید دانش اساسی را در طیف گسترده ای از مفاهیم فنی مانند موارد زیر ایجاد کنید.

1. ساختارهای داده

وقتی به نقش های شغلی توسعه دهنده بلاکچین فکر می کنید ، ساختار داده یکی از مهمترین الزاماتی است که به ذهن شما خطور می کند. اینها ابزارهای بسیار اساسی برای جستجوی پیچیدگی های بلاکچین هستند. دفتر توزیع شده به عنوان شبکه ای از پایگاه های داده تکراری مختلف ، با اطلاعات ذخیره شده در بلوک ها ، کار می کند.

همچنین ، شما باید دانش لازم در مورد ساختارهای داده های عمومی مانند نمودارها ، درختان جستجوی باینری ، لیست های پیوند داده شده و نقشه های هش را داشته باشید.

2. رمزنگاری

نگرانی مهم بعدی توسعه دهندگان مشتاق زنجیره بلوک به رمزنگاری اشاره دارد که اساساً سنگ بنای اصلی بلاکچین است. بلاکچین بیت کوین رمزنگاری کلید عمومی را برای ایجاد توابع هش و امضاهای دیجیتالی پیاده سازی می کند.

اگر در ریاضیات مسلط نباشید ، می توانید با مشکلات خاصی در رمزنگاری روبرو شوید. برخی از متداول ترین مباحثی که باید در مورد رمزنگاری در نظر بگیرید ، شامل توابع هش رمزنگاری ، یکپارچگی پیام ، رمزگذاری بلوک و رمزگذاری تأیید شده است..

3. سیستم های توزیع شده و شبکه

داوطلبانی که سعی در ایجاد مشاغل بلاکچین در توسعه دارند ، باید تصور امیدوارکننده ای از عملکرد دفترهای توزیع شده نیز داشته باشند. علاوه بر این ، شما همچنین باید درک عمیقی از شبکه های نظیر به نظیر داشته باشید ، از جمله طیف گسترده ای از موضوعات مانند مسیریابی و توپولوژی شبکه.

علاوه بر این ، توسعه دهندگان مشتاق بلاکچین همچنین باید دانش اولیه در مورد مکانیسم اجماع تحمل خطای بیزانس داشته باشند. این یک ویژگی امنیتی برجسته است که برای ضبط و تبادل اطلاعات آسان تر و انعطاف پذیر همراه با بلاکچین است.

همچنین بررسی کنید:ابزارهای Blockchain که توسعه دهندگان آنها را دوست دارند

4. اقتصاد ارز رمزنگاری شده

نامزدهایی که می خواهند بهترین مشاغل توسعه دهنده بلاکچین را در نزدیکی خود پیدا کنند ، باید ساختار اقتصادی پیرامون ارزهای رمزپایه را نیز درک کنند. توسعه دهندگان مشتاق زنجیره بلوک باید درک بهتری از تئوری بازی را ایجاد کنند ، که به عنوان یک چارچوب ریاضی مناسب برای مدل سازی سناریوها با تضاد منافع موجود عمل می کند.

5. برنامه های غیرمتمرکز

کار اصلی یک توسعه دهنده بلاکچین حول برنامه های غیرمتمرکز یا dApps می چرخد. اگر می خواهید به توسعه دهنده بلاکچین تبدیل شوید ، پس باید بدانید که dApps در بلاکچین چگونه توسعه یافته اند. در میان بسیاری از سیستم عامل های قابل توجه توسعه dApps ، شما می توانید Hyperledger ، Ethereum و EOS را به عنوان گزینه های برتر پیدا کنید.

6. قراردادهای هوشمند

نسل توسعه دهندگان بلاکچین باید بیشتر با قراردادهای هوشمند سر و کار داشته باشند. بسیاری از برنامه های بلاکچین برای اطمینان از یکپارچگی معاملات بهتر ، قراردادهای هوشمند را ادغام می کنند. قراردادهای هوشمند قادر به معرفی معیار جدیدی در اجرای قراردادها و موافقت نامه های تجاری هستند. اجرای خودکار و بی طرفانه قراردادهای هوشمند ، نیاز به واسطه ها را از بین می برد.

اگرچه قراردادهای هوشمند رویکرد ساده تری برای ایجاد اعتماد به معاملات ارائه داده اند ، اما به تدریج پیچیده تر می شوند. بنابراین ، توسعه دهندگان بلاکچین برای بهینه سازی مناسب و حسابرسی قراردادهای هوشمند به مهارت های فنی نیز نیاز دارند.

همچنین بخوانید:مهارت های برتر Blockchain که باید داشته باشید

بهترین روش ها برای شروع شغل به عنوان یک توسعه دهنده بلاکچین

اطلاعات ارائه شده تاکنون به وضوح تمام مواردی را که باید در مورد حرفه به عنوان یک توسعه دهنده بلاکچین بدانید به نمایش می گذارد. با این وجود ، فقط با روشهای توصیه شده توسط متخصصان می توانید در مسیر خود در مسیر درست پیش بروید. بیایید نگاهی به برخی از بهترین روش ها برای شروع فعالیت بلاکچین به عنوان یک توسعه دهنده به شرح زیر بیندازیم,

 • هدف واقعی بلاکچین را بشناسید

مهمترین مسئله در مورد هر توسعه دهنده مشتاق بلاکچین عدم وضوح در مورد هدف بلاکچین است. بسیاری از افراد فناوری بلاکچین را با ارزهای رمزپایه مانند بیت کوین اشتباه می گیرند. با این حال ، مهم است که بدانیم بلاکچین برای تسهیل فناوری دفتر مرکزی غیرمتمرکز مورد استفاده بیت کوین استفاده شده است. بنابراین ، باید یک بررسی عمیق از دنیای ارزهای رمزنگاری شده داشته باشید و رابطه آنها با فناوری بلاکچین را درک کنید.

 • تسلط خود را در برنامه نویسی بهبود ببخشید

توصیه مهم بعدی برای تبدیل شدن به یک توسعه دهنده بلاکچین به رشد تسلط در برنامه نویسی اشاره دارد. مشتاقان باید با زبانهای مختلف برنامه نویسی مانند پایتون ، SQL و JavaScript دست خود را آلوده کنند. پس از آن ، می توانید سیستم عامل های مختلف را امتحان کنید تا تجربه عملی خود را در زمینه توسعه بلاکچین تقویت کنید.

 • برای گواهینامه ها و دوره های Blockchain ثبت نام کنید

سرانجام ، مهمترین بهترین روش توصیه شده برای نامزدهای توسعه دهنده بلاکچین ، به گواهینامه و آموزش بلاکچین اشاره دارد. بلاکچین هنوز در تلاش برای رسیدن به بلوغ است و بسیاری از سیستم عامل ها هستند که به طور یکپارچه آموزش و تحقیق در مورد بلاکچین را ارائه می دهند.

به عنوان مثال ، شما می توانید پورتال 101 Blockchains را به عنوان بهترین بستر برای اهداف شغلی خود انتخاب کنید. 101 Blockchains گواهینامه Certified Enterprise Blockchain Professional (CEBP) را ارائه می دهد که می تواند به شما کمک کند تا به راحتی مشاغل توسعه دهنده blockchain را بیابید. علاوه بر این ، شما همچنین می توانید طیف وسیعی از دوره های آموزشی مرتبط با بلاکچین را در 101 Blockchains برای تقویت مهارت های خود جستجو کنید.

برای مصاحبه توسعه دهنده Blockchain آماده می شوید؟ در اینجا بهترین س Blockالات مصاحبه برنامه نویس Blockchain است که باید برای شکستن مصاحبه از آنها استفاده کنید.

کلمات نهایی

در یک یادداشت نهایی ، می توانید به وضوح توجه داشته باشید که متوسط ​​دستمزد توسعه دهنده بلاکچین تنها جنبه مثبت حرفه یک توسعه دهنده بلاکچین نیست. در عین حال ، می توانید به مجموعه مهارت های لازم برای تبدیل شدن به توسعه دهنده بلاکچین نیز توجه کنید. خوانندگان می توانند برای توسعه دانش بنیادی خود در مورد بلاکچین از طریق دوره های آموزشی مختلف ، ثبت نام در 101 Blockchains را شروع کنند.

پس از پاک کردن اصول اولیه ، می توانید به سمت گواهینامه های حرفه ای مانند Certified Enterprises Blockchains Professional بروید تا به اهداف شغلی خود برسید. از همه مهمتر ، 101 Blockchains سالها تخصص صنعت را به همراه راهنمایی های استراتژیک و عملی برای همه زبان آموزان به ارمغان می آورد. پیش بروید و همین حالا فرصت خود را به دست آورید!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector