درباره بهترین پروژه های منبع باز بلاکچین بدانید

تقریباً یک دهه است که بلاکچین کلید واژه سال است و به نظر نمی رسد که به این زودی ها متوقف شود. در حالی که این فناوری با بیت کوین محبوبیت پیدا کرد ، روند اصلی جریان کند است. با این حال ، این بلاکچین است که می تواند جریان اصلی آن را هدایت کند. در این مقاله ، ما به بررسی منبع باز بلاکچین و چگونگی تسریع در روند جریان اصلی آن خواهیم پرداخت.

نگاهی کوتاه به فناوری Blockchain

برای سهولت درک ، بیایید ابتدا فناوری بلاکچین و آنچه را ارائه می دهد ، درک کنیم.

فناوری Blockchain یک برنامه ابتکاری از دفتر توزیع شده برای ایجاد شبکه ای از گره های متصل است. بستر بلاکچین را یک صفحه گسترده Google فرض کنید. این صفحه گسترده در بین شبکه های رایانه ای توزیع می شود و هر کاربر درون شبکه یک نسخه از آن را دارد.

هر بار که شخص حقیقی معامله ای انجام می دهد ، اطلاعات در صفحه گسترده ثبت می شود و همه شرکت کنندگان در شبکه می توانند به آن دسترسی داشته باشند. نکته مثبت مهم این است که هیچ یک از کاربران نمی توانند اطلاعات را ویرایش کنند.

فناوری بلاکچین دارای ویژگی های کلیدی است که آن را جذابتر می کند.

اول ، هیچ مرجع مرکزی وجود ندارد که واسطه معاملات بین همسالان باشد. به همین ترتیب ، جهت تعامل با همتا امکان معاملات سریع و ایمن را فراهم می کند.

دوم ، دفتر در سراسر اکوسیستم توزیع می شود و هر گره می تواند به اطلاعات یکسان دسترسی داشته باشد. از این رو ، یک بازیگر بد نمی تواند با موفقیت در داده های دفتر حساب دستکاری کند.

اکنون بخوانید: فناوری Blockchain توضیح داده شده: یک اکوسیستم غیرمتمرکز

سوم ، یک شبکه بلاکچین حول مفهوم رمزنگاری ساخته شده است. اساساً ، بازیگران بد نمی توانند در شبکه دستکاری کنند مگر اینکه سیستم های رمزنگاری قوی مستقر شده را دور بزنند.

چهارم ، هنگامی که داده ها به دفتر عمومی متعهد شدند ، هیچ کاربری نمی تواند آن را تغییر دهد.

در آخر ، کاربران می توانند از طریق همفکری برای افزودن داده ها در سیستم عامل توافق کنند. اینجاست که این فناوری ویژگی غیرمتمرکز خود را بدست می آورد و از این رو نام فناوری توزیع شده لجر (DLT) را می گیرد..

منبع باز بلاکچین


وقتی فناوری بلاکچین عمومی شد ، عمدتا بخش مالی را هدف قرار داد. به طور خاص ، کاغذ سفید بیت کوین سیستمی را ترسیم کرد که به کاربران امکان انتقال پول از نقطه A به نقطه B را می دهد بدون اینکه به کانال های سنتی اعتماد کنند. همانطور که در بالا توضیح داده شد کانال جدید نظیر به نظیر خواهد بود.

با این حال ، بلاکچین اکنون فراتر از منابع مالی گسترش یافته است و کاربردهای آن در مدیریت داده ها ، تجارت الکترونیکی ، حاکمیت الکترونیکی ، رأی گیری آنلاین ، انرژی ، بازی و سایر بخشها مشهود است..

در پی این برنامه های جدید ، سیستم عامل های مختلف زنجیره بلوکی تجاری شروع به کار می کنند.

در همان زمان ، یک جامعه منبع باز بلاکچین تشکیل شد که پروژه های منبع باز بلاکچین را برای پیشرفت صنعت راه اندازی کرد.

چه تجاری و چه منبع باز ، یک بستر بلاکچین در درجه اول برای تأمین شرایط زیر ساخته شده است.

اول ، یک بستر بلاکچین باید دارای یک پایگاه داده معاملات و کارگر باشد. به این ترتیب ، کاربران باید در هر زمان با همتایان خود معامله کنند.

ثانیا ، یک بستر بلاکچین باید دارای برچسب های شناسایی کاربر باشد که معاملات بین کاربران فعال را تسهیل می کند.

ثالثاً ، سیستم عامل باید سازوکارهایی برای تأیید معاملات قبل از تأیید آنها فراهم کند.

سرانجام ، این سیستم عامل باید سیستم هایی برای جلوگیری از معاملات قابل تأیید داشته باشد.

سیستم عامل های منبع باز بلاکچین توسعه دهندگان را قادر می سازد تا برنامه های غیرمتمرکز (dApps) ایجاد کنند که راه حل هایی برای مشکلات مختلف ارائه دهند. تقاضا برای نرم افزار منبع باز در حال گرم شدن است زیرا مشاغل همچنان به طور فزاینده ای از این فناوری استفاده می کنند. بلاکچین سازمانی مهمترین چیز بعدی فناوری است که هنوز برای بسیاری از افراد ناشناخته است. با این حال ، این نوع تصویب نامه دعوت به استفاده از جریان اصلی است.

اکنون امتحان کنید: دوره رایگان Blockchain Fundamentals

بهترین پروژه های منبع باز Blockchain

افزایش تقاضا برای بلاکچین سازمانی ، صنعت را مجبور به ایجاد پروژه های متن باز کرده است که هرکدام از آنها یک چارچوب منبع باز بلاکچین منحصر به فرد دارند..

به طور خاص ، هر یک از پروژه ها به دنبال دستیابی به هدفی خاص در صنعت هستند. راه حلهای مورد استفاده در بخشهای مختلف صنعت مالی ، بهترین راهکارها است.

اکنون بخوانید: چرا بلاکچین جهان را تغییر خواهد داد?

منبع باز بلاکچین

بخش زنجیره تأمین همچنین چندین پروژه را تاکنون با راه حلهای متناسب با آنها مشاهده کرده است. با توجه به این ، برخی از بهترین پروژه های منبع باز بلاکچین عبارتند از:

1. هایپرلجر

بنیاد لینوکس با درک پتانسیل فناوری بلاکچین ، گروهی از مدیران بین صنعت را برای تأسیس پروژه هایپرلجر جمع کرد. این یک پلت فرم منبع باز رایگان بلاکچین است که ابزارها و چارچوب های گسترده ای را برای توسعه دهندگان برای ایجاد راه حل های متمرکز بر شرکت ارائه می دهد..

تحت چتر Hyperledger ، یک شرکت می تواند با سیستم عامل های blockchain با هدف ایجاد راه حل در همه صنایع آزمایش کند.

یک کمیته راهبری فنی (TSC) وجود دارد که وظیفه اصلی آن بررسی و تأیید سهم فنی همه اعضای جامعه Hyperledger برای زنده نگه داشتن محیط منبع باز در جامعه است..

TSC متشکل از متخصصان برجسته ای است که از سراسر صنایع استخراج شده اند و متعهد به “بحث و گفتگو ، تصمیم گیری و فرآیندهای باز و شفاف” است.

برخی از مسئولیت های اساسی که TSC بر عهده می گیرد شامل نظارت بر گروه های کاری و جهت فنی جامعه است.

همچنین ، کمیته مشارکتهای پیشنهادی اعضا را ارزیابی خواهد کرد. نیاز به TSC اطمینان از وجود یک کد کد واحد برای همه پروژه های تحت اختیار Hyperledger است. بیش از TSC ، هیئت مدیره وجود دارد که تصمیمات مهم مدیریتی را می گیرد.

همچنین بخوانید: Hyperledger: The Enterprise Blockchain

پروژه های منبع باز Blockchain تحت Hyperledger
 • پارچه هایپرلجر

اعضای مختلف با استفاده از طبیعت منبع باز Hyperledger ، پروژه هایی با تمرکز بر صنایع مختلف را توسعه داده اند.

یکی از مشهورترین و مشهورترین پروژه ها ، Hyperledger Fabric است. استحکام این پلت فرم آن را به جایگاه استاندارد واقعی برای پروژه های متمرکز بر بلاکچین سازمانی سوق داده است. قابل ذکر است ، توسعه دهندگان به یک رویکرد اجماع منحصر به فرد دسترسی دارند که عملکرد را در مقیاس تسهیل می کند. در عین حال ، سیستم عامل ها در محیط شبکه ای از شبکه ها بسیار سازگار هستند بدون اینکه حریم خصوصی را به خطر بیندازند.

Hyperledger Fabric یکی از بهترین چارچوب های منبع باز بلاکچین برای ابتکاری بودن آن است. از طریق حاکمیت باز و منبع باز ، توسعه دهندگان و شرکت ها می توانند برنامه های قابل اعتماد ایجاد کنند که از پاسخگویی و شفافیت پشتیبانی می کنند.

در حال حاضر ، می توان از طریق Hyperledger Fabric شبکه های مجاز و بدون اجازه ایجاد کرد.

این چارچوب معاملات محرمانه را امکان پذیر می کند و دارای معماری قابل جابجایی است. به همین ترتیب ، کاملاً طبیعی است که هرکسی با تهیه برنامه ای برای راه حل های خود شروع به کار کند. قابل توجه استحکام پارچه هایپرلجر توسط تعداد زیادی مهندس که با این چارچوب کار می کنند ، تأکید شده است. به طور خاص ، 28 سازمان و 159 مهندس در حال حاضر از این چارچوب استفاده می کنند.

 • Hyperledger Sawtooth

Hyperledger Sawtooth دومین پلت فرم محبوب منبع باز در زیر چتر Hyperledger است. مانند پارچه هایپرلجر ، Hyperledger Sawtooth چارچوبی را در سطح سازمانی ارائه می دهد که توسعه دهندگان می توانند از آن برای ایجاد dApp استفاده کنند.

توسعه دهندگان و شرکت ها می توانند dApp ها را ایجاد کنند ، مستقر کنند و اجرا کنند بدون اینکه به یک مرجع مرکزی اعتماد کنند.

Hyperledger Sawtooth کاری مشترک بین Digital Asset و IBM است. برخلاف سایر سیستم عامل های بلاکچین ، Sawtooth از Proof of Elapsed Time (PoET) به عنوان سازوکار اجماع استفاده می کند. این مکانیزم محیط های قابل اتکایی را ایجاد می کند که به راحتی با راه حل های امنیتی سخت افزاری ادغام می شوند.

Sawtooth در صف مقدم جاه طلبی های منبع باز بنیاد لینوکس قرار دارد. راه حل های نرم افزاری پیرامون کد Hyperledger ساخته شده اند ، که به راحتی می توانید بدون تجربه خرابی شبکه ، آنها را ارتقا دهید. مانند بسیاری دیگر از سیستم عامل های بلاکچین سازمانی ، Sawtooth دارای بلاکچین مجاز است و دارای یک چارچوب قابل جابجایی است.

همچنین بخوانید: آهنگساز Hyperledger: بلاکچین سازمانی خود را بسازید

2. Enterprise Ethereum

علاوه بر اینکه پلتفرمی است که قراردادهای هوشمند را رواج می دهد ، Ethereum از اهمیت بالایی برای شرکت ها برخوردار است. این پلتفرم که به راحتی Enterprise Ethereum نامیده می شود ، به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا راه حل های بلاکچین را با هدف سرویس دهی به کاربران سازمانی ایجاد کنند. برخلاف شبکه سنتی Ethereum که عمومی است ، Enterprise Ethereum به همان دلایلی که HydraChain ، Corda و Hyperledger مجاز است ، مجاز است..

اساساً ، این سیستم عامل پیاده سازی پایگاه کد Ethereum است. با استفاده از این شبکه ، سازمان ها می توانند برنامه های غیرمتمرکز (dApps) ایجاد کنند. dApps را می توان بدون هیچ گونه زمان خرابی در اکوسیستم آزمایش و مستقر کرد. با توجه به ویژگیهای ذاتی فناوری بلاکچین ، dApp های ایجاد شده در اینجا نمی توانند سانسور شوند ، توسط اشخاص ثالث دخالت کنند یا برای اقدامات متقلبانه مورد استفاده قرار گیرند.

Enterprise Ethereum توسط اتحاد Ethereum اداره می شود. سازمانهایی که می خواهند از این پلت فرم استفاده کنند ، اولین اعضای اتحاد هستند. در حال حاضر ، سازمانهای عضو بین صنایع هستند. برخی از آنها Accenture ، Microsoft ، Advanced Micro Devices (AMD) ، Banco Santander SA ، BBVA ، Deloitte و غیره هستند..

اکنون بخوانید: راهنمای نهایی: همه آنچه درباره Ethereum باید بدانید

امتیاز فروش عمده برای Enterprise Ethereum
 • بسیار قابل تنظیم است

برخلاف پلت فرم سنتی Ethereum ، Enterprise Ethereum به توسعه دهنده اجازه می دهد تا اندازه شبکه را برای بهترین مقیاس تغییر دهد. همچنین ، توسعه دهندگان می توانند اندازه بلوک و همچنین محدودیت گاز را تغییر دهند تا از بهترین عملکرد شبکه اطمینان حاصل کنند. به طور خاص ، استفاده اصلی از پلتفرم بلاکچین سازمانی این است که کاربران قادر به ایجاد برنامه هایی هستند که به شرکت ها امکان عملکرد بهتر را می دهد.

 • کاهش هزینه اعتماد

همانطور که قبلاً ذکر شد ، Enterprise Ethereum پیاده سازی پایگاه کد Ethereum است. این بدان معناست که سازمانها (که هم اکنون همتایان پلتفرم Ethereum هستند) می توانند بدون واسطه مستقیم و ایمن تعامل داشته باشند. همچنین ، چنین نزدیکی بین کاربران شانس همکاری در اقدامات پیشگامانه را افزایش می دهد. علاوه بر این ، ماهیت تغییرناپذیر داده ها در سیستم عامل دسترسی و مدیریت داده ها را به روشی رادیکال برای کاربران آسان می کند.

 • کارایی بهتر

عملیات تجاری میراثی مبتنی بر کاغذ است و از این رو دست و پاگیر و ناکارآمد است. برعکس ، یک شبکه بلاکچین نیازی به مقاله در معاملات نظیر به نظیر را از بین می برد ، که باعث افزایش کارایی می شود. طرفین دارای مجوز کافی می توانند سوابق معاملات و داده ها را با استفاده از قراردادهای هوشمند مبادله کنند. این فرآیند تراکنش هایی مانند تأیید شناسه ، مدیریت زنجیره تأمین و غیره را به روشی بنیادی خودکار و ساده می کند.

3. کوردا

Corda یکی دیگر از پلتفرم های محبوب بلاکچین است ، به خصوص از آنجا که بر حریم خصوصی اطلاعات مربوط به معاملات بین همسالان تأکید جدی دارد..

بلاک چین Corda تجارت محور است. این توانایی توسط توسعه دهندگان برای ایجاد شبکه های بلاکچین قابل همکاری ، اما با سیاست حفظ حریم خصوصی دقیق ، مورد تأکید قرار گرفته است. شرکت هایی که از راه حل های ساخته شده روی Corda استفاده می کنند می توانند مستقیماً معامله کنند.

از ویژگی های اصلی Corda می توان به قراردادهای هوشمندی اشاره کرد که می توانند به زبانهای JVM و همچنین جاوا نوشته شوند. همچنین ، این پلت فرم در اطراف چارچوب جریان ساخته شده است که در آن می توان مذاکرات و ارتباطات بین کاربران را به راحتی مدیریت کرد.

همچنین ، گره های درون شبکه بر اساس peer-to-peer تعامل می کنند. علاوه بر این ، این پلت فرم از زیرساخت اسناد رسمی پشتیبانی می کند که توالی معاملات را تسهیل می کند و همچنین اعتبار منحصر به فرد آنها را بدون پخش جهانی تأیید می کند..

به طور خاص ، Corda برای همه علاقه مندان ساخته شده است که می خواهند برنامه های قوی برای راه حل های بین صنعت ایجاد کنند. قابل توجه است که این پلت فرم Apache 2.0 را به عنوان مجوز منبع باز بلاکچین خود در سال 2016 خریداری کرده است.

به عنوان یک مثال منبع باز بلاکچین ، Corda خود را به عنوان بستری که معاملات در آن عمومی نیست متمایز کرده است. به طور معمول ، سیستم عامل های سنتی بلاکچین مانند بیت کوین و اتریوم اطمینان حاصل می کنند که تمام اطلاعات معامله عمومی هستند تا قابلیت اطمینان را افزایش دهند. با این حال ، این یک مانع اصلی برای بلاکچین سازمانی بود ، با توجه به اینکه بیشتر شرکتها بخاطر استراتژی می خواهند داده های معاملات خود را خصوصی نگه دارند. هیچ شغلی مایل نیست که زیر نرم خود را در معرض دید رقبا قرار دهد!

از آنجا که Corda مجاز است ، همه گره ها به طور خودکار به یکدیگر اعتماد می کنند ، زیرا قبل از دسترسی به شبکه ، هیچ کس نمی تواند بدون انجام اولین مراحل سخت KYC معامله کند. از نظر فنی ، Corda بی اعتماد است. این بدان معناست که تکمیل معاملات در سیستم عامل نیازی به اتفاق نظر در سطح شبکه ندارد. به طور خاص ، فقط گره هایی که طرف معاملات هستند ، برای تأیید معاملات نیاز دارند.

این سازوکار بی اعتماد به این معنی است که سرعت معامله در مقایسه با سیستم عامل های سنتی پایین است. برای مبتدیان ، تراکنش در ثانیه (TPS) یک آستانه اصلی است که سرعت پذیرفتن جریان اصلی بلاکچین را تعیین می کند. بنابراین ، هر کس موفق شود سرعت TPS را تا سطح شرکت های کارت مانند MasterCard و VISA افزایش دهد ، برنده بسیاری از مشتریان سازمانی خواهد بود.

4. حد نصاب

برای مبتدیان ، اکوسیستم بلاکچین ابتدا به عنوان محصولی در بخش مالی تکامل یافت که مردم را قادر به مبادله ارزش به صورت غیرمتمرکز کرد. اولین وسیله مبادله از طریق بستر بلاکچین بیت کوین بود. با رشد بلاکچین ، این بخش از بخش مالی دور شد و در هر صنعتی که وجود داشت منشعب شد. با این حال ، ظهور بلاکچین سازمانی ، توسعه یک پلت فرم بلاکچین سازمانی را که صرفاً برای بخش مالی ایجاد شده بود ، از بین برد. این همان چیزی است که حد نصاب به دنبال تحقق آن است.

حد نصاب توسط جی پی مورگان ایجاد شد. این پلتفرم یک چنگال Ethereum است و هدف آن ارائه بخش های مالی کامل بلاکچین به بخش مالی است. قابل ذکر است ، پردازش JP Morgan بر روی اکوسیستم بلاکچین گام بزرگی در جهت پذیرش جریان اصلی فناوری است. هدف اصلی این شبکه ارائه یک شبکه بلاکچین مجاز مبتنی بر پایگاه کد Ethereum است که معاملات خصوصی را امکان پذیر می کند.

اکنون بخوانید: بلاکچین مالی تجارت: طراحی مجدد دنیای تجارت و مشاغل

ویژگی های اصلی حد نصاب
 • اعتماد کنید

هیچ صنعتی وجود ندارد که اعتماد آن از ارزش بیشتری در بخش مالی برخوردار باشد. حد نصاب با ارائه بستری که اعتماد دیجیتالی آن ذاتی سیستم است ، این مرحله را به مرحله بعدی می رساند. این بدان معناست که می توان اطلاعات را بدون کمک سازمانهای خارجی و قابل اعتماد اثبات و تأیید کرد. همچنین ، کاربران می توانند امضاهای سایر همتایان خود را تأیید کنند ، این ویژگی در Ethereum در دسترس نیست که در آن افراد می توانند به صورت ناشناس معامله کنند.

 • همکاری

با توجه به منبع آزاد بودن حد نصاب ، یک جامعه پر جنب و جوش از سازمان ها وجود دارد که مایلند این پلتفرم را امتحان کنند. به همین ترتیب ، دیدگاه های متنوعی وجود دارد که باعث همکاری بین همسالان می شود.

 • بلوغ

حد نصاب از پایگاه کد Ethereum استفاده می کند. به این ترتیب ، این پلتفرم توسعه Ethereum را که از جمله سیستم عامل های پیشگام بلاکچین است ، ردیابی می کند. بنابراین ، با بالغ شدن اتریوم ، حد نصاب در کنار آن رشد می کند و این تا حد زیادی به نفع کاربران خواهد بود.

چارچوب های متن باز Blockchain بیشتر

به غیر از Hyperledger و Corda ، چندین چارچوب منبع باز بلاکچین وجود دارد که یک گزینه سالم برای توسعه دهندگان فراهم می کند. برخی از آنها عبارتند از:

5. OpenChain

این یک پلت فرم بلاکچین مستقل است که از طراحی و معماری سنتی یک شبکه DLT دور می شود. به ویژه, OpenChain این مفهوم را که اطلاعات معامله در بلوکی که به صورت زنجیره ای مرتب شده اند ذخیره می شود ، کنار می گذارد. به همین ترتیب ، این شبکه بسیار مقیاس پذیر و مقاوم می کند. علاوه بر این ، این بدان معنی است که کاربران می توانند به راحتی TPS را بدست آورند ، که هنوز در سیستم عامل های بلاکچین سازمانی سنتی ثبت شده است.

به جای زنجیره بلوک ، معماری OpenChain معاملات را مستقیماً در لحظه ارسال کاربران از یکدیگر پیوند می دهد. این کاملا انقلابی است ، حتی اگر کل اکوسیستم بلاکچین تازه شروع به جلب توجه جهانی کند.

نحوه کار OpenChain

با درک اینکه OpenChain مانند شبکه های بلاکچین سنتی کار نمی کند ، باید از نحوه عملکرد آن تعجب کرد. در اینجا نحوه است.

اولاً ، OpenChain در مقایسه با شبکه های بلاکچین سنتی به طور متمرکز مدیریت می شود. زیرا اعتبار سنجی معاملات توسط یک مرجع واحد انجام می شود.

ثانیا ، هر گره در اکوسیستم OpenChain دفتر مخصوص خود را دارد که کنترل انحصاری آن را دارد. این بر خلاف معماری سنتی یک شبکه بلاکچین است که در آن یک دفتر کل وجود دارد که در تمام گره ها به اشتراک گذاشته می شود.

علاوه بر این ، OpenChain دارای معماری مدولار است. آنها به شرح زیر است:

اول ، موتورهای ذخیره سازی وجود دارد که سوابق و زنجیره های معاملات در آنها ذخیره می شود.

نمونه هایی از اجزای موجود در این ماژول شامل OpenChain.SQLServer، OpenChain.SQLite و OpenChain، MongoDB است. ماژول دوم موتورهای اعتبار سنجی است ، در حالی که آخرین مورد لنگر انداز است.

قدرت شبکه بر سرعتی است که توسعه دهندگان می توانند برنامه هایی را ایجاد کنند.

قابل ذکر است ، نمونه جدیدی از OpenChain می تواند ظرف چند ثانیه به صورت زنده آغاز شود. هر نمونه OpenChain دارای یک مدیر است که همچنین مسئول دفتر دفتر است. سرپرست استانداردهایی را تعیین می کند که کاربران نهایی باید از آنها پیروی کنند. همچنین ، معاملات با استفاده از امضاهای دیجیتالی ، همانطور که در شبکه بیت کوین اتفاق می افتد ، اعتبارسنجی می شوند.

اکنون بخوانید: Blockchain برای هویت دیجیتال: هویت غیر متمرکز و خود حاکم (SSI)

6. چند زنجیره ای

یکی دیگر از پروژه های جالب منبع باز بلاکچین ، چند زنجیره ای است. این یک بلاکچین سازمانی است. طبق وب سایت رسمی ، هر سازمانی که از MultiChain استفاده می کند می تواند 80٪ زمان توسعه خود را کاهش دهد.

در اصل ، ایده آن ارائه ابزارها و تکنیک هایی برای سریعتر استقرار برنامه های بلاکچین است.

برخی از ویژگی های اصلی آن شامل استقرار سریع ، جریان داده ها ، مجوزهای ریز ریز و دارایی های نامحدود است. اجازه دهید ویژگی های اصلی آن را در زیر مرور کنیم.

 • استقرار سریع

Multichain در هنگام استقرار سریع بسیار کارآمد است. برای ایجاد بلاکچین جدید فقط به دو مرحله نیاز دارید. اگر می خواهید به زنجیره بلوکی موجود متصل شوید ، به سه مرحله نیز نیاز دارید. همچنین در مورد استفاده از بلاکچین هیچ محدودیتی وجود ندارد.

 • جریان داده ها

این امکان را برای شما فراهم می کند تا با کمک کلید-مقدار جریان های داده ایجاد کنید. این بدان معنی است که شما می توانید به طور همزمان به چندین پایگاه داده متصل شوید تا زمان بندی بهتر ، به اشتراک گذاری داده ها و رمزگذاری سطح بالا را بهبود ببخشید. دارایی های نامحدود

با استفاده از Multichain می توانید دارایی های نامحدودی را در بلاکچین ایجاد و مستقر کنید.

اکنون بخوانید: Blockchain vs Database: درک تفاوت بین این دو

 • متن باز

پروژه بلاکچین کاملاً متن باز است. این بدان معنی است که شما می توانید به هسته اصلی کمک کنید. در صورت نیاز می توانید در کد کد نیز تغییراتی ایجاد کنید.

 • مجوزهای ریز ریز

همچنین می توانید به یک سیستم مجوز مناسب دسترسی پیدا کنید.

سایر ویژگی های کلیدی MultiChain شامل موارد زیر است.

 • قابل تنظیم
 • امنیت انعطاف پذیر
 • توسعه دهنده دوستانه

اکنون بخوانید: 5 دلیل برای تبدیل شدن به یک توسعه دهنده بلاکچین

کلمات نهایی

بنابراین ، اینها پروژه های متن باز Blockchain مختلفی هستند که باید درباره آنها بدانید. اگر می خواهید در بلاکچین شغل ایجاد کنید ، می توانید آنها را امتحان کنید. ما در 101Blockchains دوره های آموزشی و برنامه های صدور گواهینامه را برای علاقه مندان به بلاکچین برای یادگیری بلاکچین ، ایجاد مهارت های بلاکچین و شناخت این مهارت ها ارائه می دهیم..

اگر شما کسی هستید که توانایی بالایی برای شرکت در مسابقه بلاکچین دارد ، از شما دعوت می کنیم دوره رایگان بلاکچین ما را امتحان کنید و اولین قدم را برای شروع سفر بلاکچین خود بردارید.!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map