چگونه بلاکچین می تواند سلامت را مختل کند؟

بلاکچین یک کاتالیزور برای تغییر فرایندها و مدل های تجاری در شرکت های سازمانی در بهداشت و درمان است. بیایید دقیقاً بفهمیم که blockchain در حال تبدیل شدن به یک نیروی مخل ، به ویژه در بخش مراقبت های بهداشتی است.

بخش بهداشت و درمان یک بازار عظیم است. تنها در ایالات متحده ، کل هزینه های مراقبت های بهداشتی در سال 2018 3.8 تریلیون دلار تخمین زده شده است. همچنین پیش بینی می شود تا سال 2027 به 6 تریلیون دلار برسد. اما واقعیت غم انگیز این است که این جنبه مهم زندگی ما بسیار ناکارآمد است. در حقیقت ، بیش از 30٪ هزینه های مراقبت های بهداشتی به دلیل ضعف مدیریت و امنیت ، بیهوده است.

آخرین بلاکچین نوآوری با ارائه امنیت بالا ، ردیابی داروها و اعطای مالکیت به افرادی که حق رضایت برای استفاده از آن را دارند ، به مراقبت های بهداشتی مربوط می شود. علاوه بر این ، افراد همچنین می توانند بین داده های مبتنی بر نگهداری داده ها از مرزهای مختلف سازمانی مهاجرت کنند.

بلاکچین واقعاً می تواند تغییری ایجاد کند و زمان آن فرا رسیده است که در بخش بهداشت و درمان ما از این فناوری برای منافع خود استفاده کنیم. بنابراین ، در این راهنما ، شما را در حوزه بلاکچین در مراقبت های بهداشتی و اینکه چگونه این فناوری به آرامی این بخش را مختل می کند ، مرور می کنم. بیا شروع کنیم!

اکنون ثبت نام کنید:دوره رایگان مبانی بلاکچین

Contents

Blockchain در بهداشت و درمان: چرا این بخش باید تغییر کند?

سیستم مراقبت های بهداشتی کنونی پر از روزنه ها و موارد امنیتی است. بیشتر این مسائل حول داده های پزشکی ، زنجیره تأمین دارو ، آزمایشات بالینی ، اطلاعات بیمار ، مدارک پزشکی و غیره است. از امروز ، این موضوعات به قدری طاقت فرسا هستند که حتی برترین شرکت های بهداشتی نیز توانایی مقابله با آن را ندارند. بیایید ببینیم این مسائل چیست –

داروهای تقلبی

این یکی از کشنده ترین موضوعات این بخش است. در حقیقت ، صنایع بهداشتی ابزار مناسبی برای ردیابی هر دارو از مرحله تولید تا بیماران ندارند. بنابراین ، بسیاری از داروها تقلبی می شوند. بدترین قسمت این است که این داروهای تقلبی بدون شناسایی وارد سیستم می شوند و افراد فقط برای بیمار شدن شدید آنها را خریداری می کنند.

در بسیاری از موارد ، این داروها حتی تهدید کننده زندگی هستند. مسئله این است که تعداد زیاد داروهای تقلبی نیز باعث می شود صنعت مراقبت های بهداشتی هر ساله ضرر کند. شرکت های دارویی می توانند هر ساله میلیاردها دلار برای محصولات تقلبی ضرر کنند.

ضعیف مدیریت داده و تقسیم بندی

این یک جنبه مهم دیگر است که در آن سیستم مراقبت های بهداشتی بسیار شکست می خورد. در واقع ، سیستم مدیریت در صنعت بهداشت و درمان واقعاً چندان قابل توجه نیست. در نتیجه ، بیشتر داده ها از بین می روند یا جا به جا می شوند. بنابراین ، وقتی به آنها احتیاج دارید ، نمی توانید به راحتی یا به موقع آنها را پیدا کنید. در حقیقت ، این امر همچنین می تواند منجر به دریافت اطلاعات نادرست توسط پزشکان و یا حتی تأخیر در دریافت اطلاعات صحیح و صدمه جدی به بیماران شود..

همچنین ، در بسیاری از موارد ، داده ها در پایگاه داده و به صورت غیر سازمان یافته تقسیم بندی می شوند. بنابراین ، سازماندهی آنها با همان معیارها نیز امکان پذیر نیست.


بدون حریم خصوصی بیمار

بدترین قسمت سیستم مراقبت های بهداشتی عدم رعایت حریم خصوصی برای بیماران است. در پایان بیمار ، آنها هیچ کنترلی بر روی اینکه چه کسی می تواند اطلاعات شخصی آنها را ببیند و چه کسی نمی تواند کنترل کند. همچنین ، آنها تمایل دارند که به اطلاعات خود دسترسی نداشته باشند ، که از ابتدا کاملا پوچ است. بیشتر اوقات ، این اطلاعات به اشخاص ثالث فروخته می شود ، جایی که آنها بدون رضایت بیمار از اطلاعات سو استفاده می کنند.

در حقیقت ، این میزان رضایت مشتری و اعتماد پزشکان به برقراری بهترین تماس را کاهش می دهد.

ذخیره اطلاعات بهداشتی کافی نیست

تعجب آور نیست که بخش مراقبت های بهداشتی همچنان اطلاعات بیماران را ذخیره می کند زیرا این اطلاعات برای منافع بیماران و حتی بعداً برای محققان ضروری است. اما با گذشت زمان ، سیستم ذخیره سازی این داده های مراقبت های بهداشتی منسوخ شده است. اینها برای ذخیره مقدار فزاینده اطلاعات یا حتی توانایی تجزیه و تحلیل آنها کافی نیست.

بیشتر این که ، سیستم های ذخیره داده دارای روزنه های نرم افزاری هستند که به راحتی توسط مجرمان سایبری هدف قرار می گیرند. بنابراین ، این تهدید به نقض گسترده امنیت است.

امنیت سایبری ضعیف

سیستم های بهداشتی باید از پروتکل های امنیتی بالاتری برخوردار باشند تا هم از بیماران و هم از رازداری پزشک محافظت کنند. اما فناوری که آنها در حال حاضر استفاده می کنند برای این کار مناسب نیست. در حقیقت ، فناوری قدیمی مستعد ایجاد حفره های امنیتی است که باعث حملات سایبری می شود.

بیشتر اوقات ، این مجرمان اینترنتی به این داده ها دسترسی پیدا می کنند و آنها را به شخص ثالثی که از اطلاعات سو mis استفاده می کند می فروشند. بدترین قسمت این است که در بسیاری از موارد ، مقامات حتی متوجه نمی شوند که سیستم هک شده است.

بنابراین ، بدون حل این مسئله ، صنعت بهداشت و درمان به زودی عقب خواهد افتاد.

افزایش هزینه

هزینه های مراقبت های بهداشتی روز به روز در حال افزایش است. به طور خاص ، هزینه ساخت داروها واقعاً زیاد است و در نتیجه ، مصرف کنندگان مجبورند آنها را با قیمت بالایی خریداری کنند. این اجازه نمی دهد که هر فرد به امکانات بهداشتی مناسب دسترسی داشته باشد ، که این حق وی است.

با این حال ، به دلیل افزایش ناکارآمدی های بخش زنجیره تامین ، هزینه های تولید و حمل و نقل افزایش می یابد که منجر به افزایش قیمت محصول می شود. بنابراین ، برای مبتدیان ، این بخش باید ناکارآمدی ها را بفهمد و براساس آن اقدامات انجام دهد.

همچنین بخوانید:ویژگی های برتر فناوری Blockchain

مزایای بلاکچین در صنایع بهداشتی

اکنون که می دانید مسائل اصلی این بخش چیست. بیایید بررسی کنیم مزایای استفاده از بلاکچین در جدول چیست.

دقت داده

استفاده از بلاکچین در مراقبت های بهداشتی می تواند به شما کمک کند تا در هر مرحله از دقت داده ها برخوردار شوید. برای اطمینان از در دسترس بودن کلیه سوابق پزشکی سیستم مراقبت های بهداشتی ، بلاکچین می تواند تغییرناپذیری خود را نسبت به وظیفه وام دهد. در حقیقت ، هر اطلاعاتی که در زنجیره بلوک ذخیره شده است ، به هیچ وجه قابل تغییر نیست. بنابراین ، اگر رویه حسابرسی مناسبی را اعمال کنید ، هر سندی دست نخورده باقی می ماند.

بنابراین ، هیچ نوع اختلافی یا اطلاعات نادرست وجود نخواهد داشت. در حال حاضر پروژه های زیادی در راه حل این مشکل خاص برای مراقبت های بهداشتی وجود دارد.

قابلیت همکاری

مزایای بلاکچین در مراقبت های بهداشتی به قابلیت همکاری نیز گسترش می یابد. در واقع ، شما می توانید از فناوری بلاکچین برای ارتباط با احزاب مختلف در این صنعت استفاده کنید. به عنوان مثال ، می توانید از بستر blockchain برای کار به عنوان مرکز ارتباط با ارائه دهندگان بیمه درمانی ، بیمارستان ها ، داروسازی ، توزیع کنندگان یا حتی بازرسان بهداشت استفاده کنید..

به این ترتیب ، در مواردی که بیمار می تواند به طور خودکار هنگام بستری شدن در بیمارستان ، از او درخواست بیمه کند ، چیزهای بیشتری کسب خواهید کرد. همچنین ، این امر به تأیید بسیاری از اسناد قانونی در مدت زمان بسیار کمتری کمک می کند.

امنیت بالا

بلاکچین تلاش می کند تا بهترین پروتکل های امنیتی موجود در بازار را ارائه دهد. با استفاده از بلاکچین ، سیستم های مراقبت های بهداشتی می توانند اقدامات امنیتی آنها را تقویت کرده و تهدیدات حملات سایبری را از بین ببرند.

بنابراین ، هیچ مجرمی نمی تواند فقط سیستم را هک کرده و به داده ها دسترسی پیدا کند و آن را به اشخاص ثالث بفروشد. این یکی از مزایای بلاکچین در مراقبت های بهداشتی است که کاملاً ضروری است. همچنین ، از آنجا که این فناوری نقطه خرابی مرکزی ندارد ، در مواقع بلایای طبیعی ، جامعه مراقبت های بهداشتی می توانند بدون توجه به مکان آنها به اسناد دسترسی پیدا کنند.

هزینه های پایین حمل و نقل

هزینه مدیریت فناوری بلاکچین در مقایسه با سیستم های قدیمی سنتی بسیار پایین است. حتی با تعمیر و نگهداری کم ، این سیستم کاملاً قادر است در مدت زمان کوتاهی از پس ترافیک بالا برود. نه تنها این ، بلکه برخی از سیستم عامل ها می توانند 3000-10000 تراکنش در ثانیه را ارائه دهند. فقط تصور کنید که در مقایسه با سیستم های پردازش سنتی چقدر سریعتر است.

این چیزی است که بخش مراقبت های بهداشتی از آن بی بهره است زیرا آنها هر ساله میلیون ها دلار صرفاً برای نگهداری سرمایه گذاری می کنند. در حقیقت ، بلاکچین می تواند با ارائه این راه حل کاهش هزینه و بدون هیچ زحمتی ، مراقبت های بهداشتی را به طور موثر مختل کند. با این حال ، برخی عوامل هزینه دیگر نیز در آن وجود دارد. من آن را به زودی توضیح خواهم داد.

قابلیت ردیابی در زمان واقعی

یکی دیگر از مزایای استفاده از بلاکچین در این بخش ویژگی ردیابی است. در حقیقت ، بلاکچین می تواند ردیابی بی درنگ داروها یا اقدامات دیگر در اکوسیستم را ارائه دهد. به عنوان مثال ، تولیدکنندگان می توانند همه داروها را از خط تولید تا مصرف کنندگان ردیابی کنند. بیشتر از این ، آنها حتی می توانند لوازم خود را ردیابی کنند تا هر بار از بالاترین کیفیت اطمینان حاصل کنند.

یکی دیگر از ویژگی های عالی ردیابی گزارشات آزمایش پزشکی است. با استفاده از این ، بیمار دقیقاً می داند چه زمانی انتظار دارد آزمایش های مختلف پزشکی را تحویل دهد. بنابراین ، از این طریق ، بلاکچین و مراقبت های بهداشتی می توانند به طور همزمان زندگی کنند و یک اکوسیستم کاری بهتر و کارآمد ایجاد کنند.

همچنین بخوانید:Blockchain برای مراقبت های بهداشتی: از موارد و برنامه ها استفاده کنید

موارد احتمالی استفاده?

اینفوگرافیک بلاکچین و مراقبت های بهداشتی

امنیت سوابق الکترونیکی بهداشت

بیایید یک سناریو را به تصویر بکشیم که در آن شما فقط باید یک بار فرم های پزشکی خود را پر کنید و دیگر با هیچ گونه مدارکی برخورد نکنید! بلاکچین در مراقبت های بهداشتی می تواند یک پورتال واحد با تمام اطلاعات در قالب های دیجیتال به شما ارائه دهد. به طور معمول ، صنایع مراقبت های بهداشتی هنوز از سیستم های دستی مبتنی بر کاغذ استفاده می کنند که مستعد خطا است.

اما با استفاده از بلاکچین ، فقط زمان کافی است که هر سندی حضور دیجیتالی پیدا کند. همچنین ، برنامه های زیادی از بلاکچین در مراقبت های بهداشتی وجود دارد که یک مرکز درمانی برای بیمار ایجاد می کند ، و او می تواند اطلاعات عمومی خود را در آنجا بارگذاری کند ، و سایر پزشکان می توانند آنها را با اجازه مشاهده کنند.

بنابراین ، این یک مورد استفاده عالی برای بلاکچین است.

مطالبات و حسابرسی های بیمه ای بهتر

بلاکچین و مراقبت های بهداشتی می توانند یک اکوسیستم فوق العاده ایجاد کنند که در آن با سرعت بیشتری دعاوی بیمه پردازش می شود. در واقع ، همه ما برای پوشش صورتحساب پزشکی خود به بیمه درمانی نیاز داریم. اما این فرآیند بسیار وقت گیر و کمی خسته کننده است.

در واقع ، همه آمریکایی ها باید بیمه درمانی داشته باشند ، در غیر این صورت مجبور به مجازات می شوند. اگرچه این سیستم ممکن است از کشوری به کشور دیگر متفاوت باشد ، اما در نهایت ، بیمه سهم زیادی در آن دارد. بنابراین ، روند باید تا حد ممکن روان باشد ، یا در این صورت همیشه شخصی مجبور است به مشکل بخورد.

با استفاده از بلاکچین ، شرکت ها می توانند بیمه نامه های درمانی خود را ساده کنند ، و رفتارهای مشکوک را همراه با خلاص شدن از شر تمام مدارک ، پیگیری کنند. همچنین ، با لینک مستقیم به بیمارستان ، آنها می توانند وضعیت و نیازهای بیمار را به روز کنند.

جلوگیری از قبض های جعلی

هر ساله میلیاردها و میلیارد دلار به عنوان تسویه حساب های تقلبی و نسخه های جعلی جمع می شود. شفافیت این قبض های پزشکی وجود ندارد و بنابراین بیماران هر روز قربانی این مسئله می شوند. برای متوقف کردن این ، بلاکچین می تواند شفافیت هر معامله ای را که برای هر بیمار اتفاق افتاده ارائه دهد.

از آنجا که بیمار می تواند قبض خود را از طریق بستر بلاکچین پیگیری کند ، مجالی برای کلاهبرداری قبض پزشکی یا پرداخت بیش از حد صورتحساب برای بیمار وجود ندارد. بنابراین ، صنایع بلاکچین و مراقبت های بهداشتی می توانند فضای امن مناسبی را برای مصرف کنندگان ایجاد کنند که باعث ایجاد اعتماد و امنیت شود.

بیشتر بخوانید:Blockchain In Pharma: آیا صنعت داروسازی تکامل می یابد?

کاهش داروهای تقلبی

داروهای تقلبی یکی از موضوعات اصلی بخش بهداشت و درمان است. همانطور که قبلاً می دانید ، این امر سالانه میلیاردها ضرر به بار می آورد. طبق اعلام سازمان بهداشت جهانی ، بیش از 10٪ داروهای دنیا محصولات تقلبی است. اگرچه ممکن است مقدار کمی به نظر برسد اما در واقعیت ، 75 میلیارد دلار در جیب تولیدکنندگان غیرقانونی می گذارد.

بیشتر از این ، هر ساله با این محصولات تقلبی ، 100000 نفر جان خود را از دست می دهند. در این حالت ، بلاکچین با ارائه یک روش ردیابی مناسب ، مراقبت های بهداشتی را مختل می کند. در حقیقت ، شما می توانید از بلاکچین برای ردیابی تمام داروها و اطمینان از اینکه مصرف کنندگان فقط داروهای اصلی را دریافت می کنند ، استفاده کنید. بیشتر ، این به شما کمک می کند تا داروهای تقلبی و تولیدکنندگان نیز شناسایی شوند.

تأیید آزمایشات بالینی

این یکی دیگر از موارد استفاده از فناوری بلاکچین در مراقبت های بهداشتی است. در حقیقت ، آزمایش پزشکی یا آزمایشات بالینی بستگی زیادی به روند تأیید داده ها دارد زیرا زندگی ارزشمندی به آن بستگی دارد. با این حال ، داده ها در بسیاری از موارد 100٪ تأیید نمی شوند ، و دامنه فعالیت های کلاهبرداری را می دهند.

اما هزینه تأیید همه داده ها در صورت وجود بودجه محدود بسیار گران است. بیشتر از این ، بازدهی برای این نوع سرمایه گذاری صفر است. تقریباً 150،000 دلار صرف تأیید داده ها می شود و فقط 500 دلار در ازای آن هزینه می شود.

با این حال ، بلاکچین می تواند با ارائه یک مکانیزم هش کردن برای تأیید و مهر زمان برای جلوگیری از خطا ، به حل این مسئله کمک کند. بنابراین ، همچنین می تواند هزینه ذخیره سازی یا تأیید تمام این اطلاعات را کاهش دهد. در حال حاضر برنامه های زیادی از بلاکچین در مراقبت های بهداشتی وجود دارد که این ویژگی را ارائه می دهند.

محافظت از داده های بیمار

داده های بیمار یکی از مهمترین عناصر صنایع بهداشتی است. همانطور که قبلاً می دانید ، در حال حاضر بیماران هیچ گونه اطلاعاتی در مورد آنها ندارند. بنابراین ، سو mis استفاده از تمام اطلاعات برای مجرمان یا شرکت های سایه کار ساده ای است.

همچنین ، در بیشتر موارد ، هزینه این نقض داده ها بسیار زیاد است ، زیرا تنها در ایالات متحده آمریکا هر ساله 6.2 میلیارد دلار طول می کشد. بیشتر از این ، این هزینه به بیماران منتقل می شود و در نهایت هزینه های کلی آنها افزایش می یابد که قطعاً عادلانه نیست.

بلاکچین می تواند با استفاده از سیاست های حفظ حریم خصوصی صنعت بهداشت و درمان را مختل کند. بسیاری از سیستم عامل های بلاکچین خصوصی یا فدراسیون هستند. بنابراین ، با استفاده از این سیستم عامل ها ، بخش مراقبت های بهداشتی می تواند به بیماران امنیت و حریم خصوصی را ارائه دهد. بنابراین ، همچنین نقض داده ها را از بین می برد.

اعتبار نامه کارکنان پزشکی

پزشکان و متخصصان زیادی در زمینه پزشکی وجود دارند که بدون بررسی پیشینه مناسب هستند. در بسیاری از موارد ، کمبود وقت و منابع و تقاضای زیاد می تواند بیمارستان ها یا کلینیک ها را از این روند غافل کند.

در نتیجه ، گاهی اوقات افراد کم صلاحیت می توانند در موقعیت شغلی متقاضی استخدام شوند که این امر بیماران را نیز در معرض خطر قرار می دهد. با این حال ، بلاکچین می تواند به سرعت این روش قدیمی تأیید را با پیشرفته سازی غیر متمرکز جایگزین کند ، جایی که می تواند به صورت آنلاین تأیید شود.

علاوه بر این ، شما همچنین می توانید از این فناوری برای دسترسی کامل ، جزئی یا بسیار محدود به کلیه مدارک استفاده کنید. در حال حاضر ، برنامه های زیادی از بلاکچین در مراقبت های بهداشتی وجود دارد که این ویژگی را ارائه می دهند.

بیشتر بخوانید:لیست 20 مورد استفاده از فناوری Blockchain

چالش ها و ملاحظات اجرا

چالش های پیاده سازی خاصی در رابطه با بلاکچین وجود دارد. در حقیقت ، استفاده از بلاکچین در مراقبت های بهداشتی هنوز به کار زیادی نیاز دارد. در حال حاضر ، بلاکچین هنوز یک فناوری نسبتاً جدید است. بنابراین ، این محدودیت هایی دارد که باید برطرف شوند. بنابراین ، هرگونه اجرای بلاکچین در بخش مراقبت های بهداشتی باید این موارد را از قبل مورد توجه قرار دهید.

محدودیت های مقیاس پذیری

بلاکچین یک فناوری شگفت انگیز است ، اما در مورد استفاده از تمام مزایایی که ارائه می دهد یک معامله وجود دارد. برای مبتدیان ، با مشکلات مقیاس پذیری سرو کار دارد.

بنابراین ، هنگامی که تعداد شرکت کنندگان در شبکه بسیار زیاد است ، عملکرد شبکه به شدت خراب می شود. بنابراین ، این بخش می تواند یک مشکل بزرگ ایجاد کند زیرا این بخش با تعداد زیادی بیمار همزمان سروکار دارد.

با این حال ، برخی از عوامل مهم در این امر وجود دارد. اجرای خاصی از زنجیره بلوک در مراقبت های بهداشتی در تلاش برای حل مشکل با بلاکچین های خصوصی یا استفاده از اجماع مختلف است. اما هنوز نیاز به طی مسیری طولانی است.

استاندارد سازی داده ها

استاندارد سازی داده ها یک نگرانی گسترده است. بدون درک یا انتخاب نوع اطلاعاتی که باید در سیستم عامل ذخیره شود ، نمی توانید از مزایا به درستی استفاده کنید. به عنوان مثال ، اگر نوع داده ای را انتخاب کنید که بسیار بزرگتر باشد ، ذخیره انواع اطلاعات حتی در صورت استفاده از بلاکچین برای شما مشکل خواهد بود..

بگذارید بگوییم یک سیستم عامل می خواهد یادداشت دکتر را نیز حفظ کند. اما این یک اندازه غیر ضروری بزرگ برای ذخیره سازی است ، که بدیهی است بر عملکرد تأثیر می گذارد. بنابراین ، در آن صورت ، مشخص کردن استاندارد سازی داده ها از قبل ، به طور آشکار از عملکرد کم آن جلوگیری می کند. هر نوع پیاده سازی زنجیره بلوک در مراقبت های بهداشتی باید استانداردهایی را برای ذخیره داده ها ارائه دهد.

چالش های اجرای بلاکچین اگر نمی دانید چگونه آنها را مدیریت کنید ، می تواند مانعی بزرگ برای پروژه شما باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آنها ، می توانید 10 چالش برتر پیاده سازی بلاکچین سازمانی را بررسی کنید.

روند فرزندخواندگی آهسته

یکی از چالش های عظیم بلاکچین در مراقبت های بهداشتی مرحله فرزندخواندگی است. از آنجا که این یک فناوری جدید است ، بسیاری علاقه مند به استفاده از فناوری به جای سیستم های قدیمی نیستند که سالهاست از آنها استفاده می کنند. در واقع ، این یک تغییر گسترده است و می تواند روش های نحوه تجارت ما را تغییر دهد.

همچنین ، ناقص بودن یا ویژگی جدید تا حدودی غیرقابل پیش بینی است زیرا هیچ کس نمی داند دنیای دارای اکوسیستم مبتنی بر بلاکچین واقعاً چگونه خواهد بود. بنابراین ، روند فرزندخواندگی هنوز بسیار کند است. در این حالت ، سازمان ها یا سیستم عامل ها می توانند انگیزه هایی برای ایجاد انگیزه در افراد برای مشارکت ارائه دهند.

هزینه بالا

این یکی از معایب بلاکچین در مراقبت های بهداشتی است. در حقیقت ، فناوری بلاکچین می تواند درآمد شما را افزایش دهد ، اما پیاده سازی یا حتی جایگزینی سیستم های قبلی با این کار مستلزم سرمایه گذاری هنگفتی است.

از آنجا که این فناوری هنوز به طور گسترده در دسترس نیست و فقط تعداد کمی از شرکت ها یا شرکت های نوپا روی آن کار می کنند ، قیمت گذاری آن هنوز کاملاً بالا است. همچنین ، از آنجا که سازمانهای بهداشتی مجبورند از سیستم قدیمی خود به فناوری جدید مهاجرت کنند ، برای جایگزینی هر یک از آنها به زمان و هزینه بیشتری نیاز خواهد داشت. به همین دلیل بسیاری از شرکت ها علاقه ای به سرمایه گذاری این همه در فناوری ندارند.

ملاحظات نظارتی

یکی دیگر از مهمترین معایب بلاکچین در مراقبت های بهداشتی ، نبود مقررات است. بدون مقررات مناسب در این سیستم عامل ، صنعت بهداشت و درمان نمی تواند عملکرد کارآمد داشته باشد. این شرکت ها برای برطرف کردن کارهای روزمره و پیروی از قوانین خاص برای از بین بردن هرگونه فعالیت غیرقانونی به مقررات نیاز دارند.

بنابراین ، آنچه سازمان ها می توانند انجام دهند ، این است که سیاست هایی را در زمینه مدیریت فناوری بلاکچین همراه با ترسیم شرایط تنظیم کننده از قبل انجام دهند. با این حال ، آنها همچنین باید ماهیت غیرمتمرکز سیستم را نیز در نظر بگیرند.

هر نوع تغییری باید بدون تأثیر بر اصول اصلی بلاکچین انجام شود.

اکنون ثبت نام کنید: دوره حرفه ای Blockchain Professional (CEBP)

شرکت های دنیای واقعی از بلاکچین برای بهداشت و درمان استفاده می کنند

بهداشت و درمان را تغییر دهید

Change Healthcare یکی از شرکت هایی است که از بلاکچین در بخش مراقبت های بهداشتی استفاده می کند. به هر حال ، آنها یک شبکه بهداشتی درمانی هوشمند برای مدیریت ادعاهای بیمار و پیگیری وضعیت در زمان واقعی ارائه می دهند. بیشتر از این ، از Hyperledger Fabric به عنوان فناوری زیربنایی پروژه استفاده می کند.

آیا می خواهید در مورد پارچه هایپرلجر بیشتر بدانید؟ اکنون راهنمای نهایی ما را در مورد پارچه هایپرلجر بررسی کنید!

FDA (سازمان غذا و دارو)

راه حل FDA یکی دیگر از اقدامات خلاقانه ای است که در آن می توانید بلاکچین را که خدمات بهداشتی را مختل می کند مشاهده کنید. علاوه بر این ، این سیستم عامل داده های مراقبت های بهداشتی مانند EMR ، داده های ژنومی ، آزمایشات بالینی و موارد دیگر را ایمن می کند ، به هر حال این فناوری همچنین از Hyperledger برای تأمین انرژی محلول خود استفاده می کند.

DHL

DHL مثالی خوب دیگر برای رونق بلاکچین در بخش مراقبت های بهداشتی است. در حقیقت ، آنها با Accenture در حال کار بر روی POC هستند که داروهای دارویی را از تولید به مصرف کنندگان می رساند. به این ترتیب ، آنها به راحتی می توانند با مسائل تقلبی کنار بیایند.

مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری

مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ها نیز برای استفاده از این فناوری در بخش مراقبت های بهداشتی در اینجا هستند. در حال حاضر ، آنها مستقیماً با IBM در بستری کار می کنند که تمام سوابق الکترونیکی بهداشت (EHR) را ضبط و تأمین می کند. بنابراین ، آنها از Hyperledger Fabric برای آن استفاده می کنند.

فایزر

این یکی از بزرگترین شرکتهای دارویی در جهان است. در حقیقت ، Pfizer و Biogen از زنجیره بلوکی برای ایجاد اخلال در بخش بهداشت و درمان با ایجاد کارگروه Blockchain Supply Supply Clinical استفاده می کنند. بیشتر از این ، این گروه در حال توسعه POC برای ردیابی و مدیریت سوابق موجودی دیجیتال داروها هستند.

سازمان بهداشت جهانی (WHO)

یکی دیگر از پروژه های بزرگ مراقبت های بهداشتی بلاکچین استفاده از فناوری برای به اشتراک گذاشتن ایمن داده های مربوط به ویروس کرونا است. بیشتر از این ، این پلت فرم از Hyperledger Fabric به عنوان فناوری اساسی استفاده خواهد کرد. علاوه بر این ، این پلت فرم می تواند تشخیص زودهنگام و نقاط داغ COVID-19 را ارائه دهد.

Metlife

مرکز نوآوری MetLife LumenLab در حال کار بر روی فرایندهای اتوماسیون بیمه درمانی است. در حقیقت ، آنها بیمه خودکار را به زنان بارداری که با دیابت بارداری سر و کار دارند ارائه می دهند. بهترین قسمت این است که آنها حتی مجبور به مطالبه بیمه نیستند. به محض ارائه مدرکی از مشکلات ، به طور خودکار به سراغ آنها می رود.

GlaxoSmithKline

GlaxoSmithKline یکی از بزرگترین شرکتهای داروسازی در حال حاضر است. اما آنها همچنین روی پروژه های مختلف بهداشتی بلاکچین کار می کنند. یکی از این پروژه ها از Ethereum استفاده می کند که کلیه محصولات دارویی را ردیابی می کند و جعل تقلبی را برای مخلوط شدن با محصولات معتبر از بین می برد..

مک کسون

McKesson یکی از شرکت های پیشرو در بخش مراقبت های بهداشتی است. در واقع ، این شرکت به همراه سایر غول ها با MediLedger برای ایجاد بستری برای عقد قرارداد و برگشت هزینه همکاری می کنند. شرکت های دارویی معمولاً با GPO و عمده فروشان توافق قیمت گذاری دارند. بنابراین ، مهم است که هر طرف قبل از خرید ترجیحات را بداند.

UnitedHealth Group

UnitedHealth Group در حال کار بر روی یکی از پروژه های مراقبت های بهداشتی بلاکچین است که متمرکز بر به روز نگه داشتن و نگهداری کلیه سوابق مراقبت های بهداشتی است. در حقیقت ، در بیشتر مواقع که مراقبت های بهداشتی با اطلاعات نادرست سروکار دارد ، این شرکت در حال برداشتن تدابیری برای از بین بردن این موضوع است.

بیشتر بخوانید:لیست 50 شرکت برتر با استفاده از فناوری Blockchain

جمع بندی افکار

بلاکچین به آرامی صنایع مراقبت های بهداشتی را به دست می گیرد. با این حال ، ممکن است یکی از فن آوری هایی باشد که با اختیار دادن به بیماران ، سلسله مراتب صنعت بهداشت و درمان را تغییر می دهد.

این انتقال اختیارات در نهایت منجر به مراقبت بیشتر بیمار محور می شود. با این حال ، تاکنون تأثیرات بلاکچین در مراقبت های بهداشتی فقط روی سطح است. هنوز راه طولانی در پیش است.

هر مبتدی می تواند از این راهنما برای کسب اطلاعات در مورد نیروی برهم زننده فناوری استفاده کند. اما اگر بیشتر به یادگیری فناوری بلاکچین علاقه دارید ، می توانید با دوره رایگان بلاکچین ما شروع کنید. اکنون اولین قدم را به سمت عصر جدید بردارید!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map