بلاکچین در صنعت نفت و گاز

بلاکچین یک فناوری در حال ظهور در بسیاری از صنایع از جمله صنعت نفت و گاز است. در اینجا ، ما نگاه دقیق تری خواهیم داشت که چگونه بلاکچین می تواند صنعت نفت و گاز را مختل کند و در طولانی مدت آن را پایدارتر کند.

بلاکچین به سرعت از برچسب رمزنگاری خارج می شود تا یک تسهیل کننده قرارداد اتوماتیک و هوشمند شود. نه تنها این بلکه زنجیره بلوک نیز به عنوان یک دیوار آجری قلمداد می شود که شکستن آن تقریباً غیرممکن است.

فراتر از حذف واسطه یا واسطه ها ، بلاکچین اکنون در حال کار با یک منبع معتبر است که در آن بیشترین حریم خصوصی را حفظ می کند. اما پیامدهای آن در صنعت نفت و گاز چه می شود. در حقیقت ، این صنعت با مشکلات زیادی دست و پنجه نرم می کند و نیاز به تغییر دارد. اما آیا بلاکچین می تواند ناجی این صنعت باشد?

آیا واقعاً در اینجا می توان فایده ای داشت؟ ما تازه کارها را تکه تکه خواهیم کرد و به آنها کمک خواهیم کرد تا تأثیرات بلاکچین را در این جایگاه درک کنند. بنابراین ، در اینجا ، شما می توانید به سرعت در مورد استفاده از بلاکچین در صنعت نفت و گاز بیاموزید و از این پایگاه دانش به نفع خود استفاده کنید.

اکنون ثبت نام کنید:دوره Blockchain رایگان

Contents

بلاکچین در نفت و گاز: آیا مشکلی وجود دارد?

موضوعات زیادی در این صنعت وجود دارد. و بلاکچین در بخش نفت و گاز واقعاً می تواند در این زمینه کمک کند. بیایید همین حالا مشکلات احتمالی این صنعت را بررسی کنیم!

موارد استفاده از بلاکچین در صنعت نفت و گاز

بدتر شدن شرایط مالی

موضوعات این است که دولت های مالی از ثبات مناسبی برخوردار نیستند. بنابراین ، صنعت نفت و گاز با مسائل اساسی روبرو است زیرا آنها مجبورند همیشه با تغییر مقررات سر و کار داشته باشند. بیشتر ، هر کشوری با انواع مختلفی از مقررات همراه است. همگام شدن با همه اینها کاملاً چالش برانگیز است.

رهبران صنعت در این بخش معتقدند که اگر دولت مالی ثبات نداشته باشد ، این مسئله در طولانی مدت آنها را تحت فشار قرار خواهد داد. بیشتر از این ، بی ثباتی به تنهایی بیش از 2.3 میلیارد دلار از درآمد کاهش یافته برای صنعت هزینه دارد. بنابراین ، اگر این بخش بتواند به درستی شکوفا شود ، در حال حاضر این نیاز به تغییر دارد.

منابع نامتعارف مضر

دسترسی به منابع غیر متعارف کاملاً دشوار است. همچنین ، قبلاً آنها به اندازه زمان حال محبوب نبودند. با استفاده از فناوری پیشرفته ، شرکت ها اکنون می توانند از این منابع استفاده کنند. در حقیقت ، اینها عمدتاً شامل گاز شیل ، ماسه های نفتی و متان ذغال سنگ هستند. اگرچه این منابع فرصت های جدیدی را برای این صنعت ایجاد می کنند ، اما پیامدهای استفاده از آنها ممکن است در دراز مدت آسیب بیشتری ببیند.


بسیاری از کارشناسان کاملاً نگران شکستگی هیدرولیک برای دسترسی به این منابع هستند. این می تواند منابع آب را مسموم کند یا حتی باعث بی ثباتی محیط شود. بنابراین ، این نیز یک مسئله عظیم است که در حال حاضر نمی توانید از آن چشم پوشی کنید.

افزایش تقاضای مصرف کننده

تقاضای مصرف کننده با سرعت بالایی در حال افزایش است. اگرچه بسیاری از شرکت ها در حال سرمایه گذاری برای افزایش رشد خود هستند ، اما همچنان برای حفظ تقاضای کافی برای حفظ روند ثابت نفت و گاز کافی نیست.

همچنین ، ما باید به این واقعیت بپردازیم که این منابع نامحدود نیستند. بیشتر اینکه ، فرایند دستیابی و تصفیه آنها نیز بسیار پرهزینه است. بنابراین ، مشاغل در این زمینه برای تأمین تقاضا در همه زمان ها مشکل دارند.

همچنین ، قیمت گذاری این موارد می تواند در صورت بروز یک فاجعه زیست محیطی با سرعت سریع کاهش یابد یا حتی در صورت افزایش تقاضا ، اما عرضه کم باشد ، حتی افزایش یابد.

مسئولیت اجتماعی و زیست محیطی

در حال حاضر این یک مسئله اساسی است. در اینجا ، شرکت ها باید با موضوعات مختلف اجتماعی مانند ذینفعان ، نگرانی های ایمنی و بهداشت کارکنان کنار بیایند. همچنین ، روابط کلی جامعه نیز می تواند آسیب ببیند. بیشتر از این ، صنعت نفت و گاز باید با فساد مقابله کند ، و آسیب های زیست محیطی زیرا روند استخراج این منابع برای خود زمین مضر است.

مشکل عمده دیگر تأثیرات زیست محیطی فراکینگ است. در حقیقت ، فرکینگ در بسیاری از کشورها غیرقانونی تلقی می شود زیرا می تواند سرزمینهای اطراف را به همراه منبع آب آنها مسموم کند. بنابراین ، مردم ساکن در این سرزمین ها با مشکلات اساسی روبرو خواهند شد. در دراز مدت ، این سرزمین ها خالی از سکنه و غیر قابل زندگی می شوند ، که این نیز یک نگرانی عمده است.

همچنین بخوانید:فناوری Blockchain توضیح داده شده: یک اکوسیستم غیرمتمرکز

افزایش تقاضا برای سوخت های تجدیدپذیر

این مسئله به دلیل فشار محیطی در حال رخ دادن است. در حقیقت ، بسیاری از مصرف کنندگان نگران تأثیرات محیط زیست هستند و آنها خواهان راه حل بهتر تجدیدپذیر برای این مشکل هستند. همچنین ، باید از افزایش میزان آلودگی جلوگیری شود. با این حال ، شرکت ها ارائه یک راه حل کاملاً تجدید پذیر را دشوار می دانند.

این جایی است که آنها بدون یافتن راه حل مناسب در این مکان ، به کمک اضافی در یافتن و هماهنگی کل طرح تجاری خود نیاز دارند. اگر آنها بلافاصله به این موضوع نپردازند ، ممکن است در طولانی مدت با مشکلات اساسی روبرو شوند.

افزایش هزینه های نگهداری

حفظ این نیروگاه ها نیز مسئله دیگری در این بخش است. در واقع ، همه کارخانه ها برای بررسی منظم نحوه کارخانه کار می کنند. بیشتر از این ، صنعت همچنین باید بر پیشرفت شرکت های سازگار با محیط زیست تمرکز کند. بنابراین ، برای اطمینان از اینکه آنها کاملاً کار می کنند ، باید معاینات منظم را انجام دهند.

اما همه این فرایندها هزینه نگهداری را افزایش می دهند. در نتیجه ، کارایی کلی شرکت ضربه می خورد و کاهش می یابد. بنابراین ، تعادل این دو اصطلاح و اطمینان از نگهداری بهتر با کاهش هزینه بسیار مهم است.

کاهش عملکرد

با بلوغ عمر یک سایت کاشت ، عملکرد کلی آن کاهش می یابد. با این حال ، رفتن به یک مزرعه کاملاً جدید فرآیندی بسیار پرهزینه است. بنابراین ، در حال حاضر نیاز به حفظ کارایی است حتی اگر مزارع با گذشت زمان پیر شود. بنابراین ، صنعت نفت و گاز باید اطمینان حاصل کنند که این نیروگاه ها قابل اطمینان هستند و خواسته های آنها را دنبال می کنند.

از امروز ، هیچ راه حل جامعی برای این مشکل وجود ندارد. به همین دلیل هم برای سرمایه گذاران و هم برای خود شرکت به یک مشکل بزرگ تبدیل شده است.

بیشتر بخوانید: بلاکچین در کشاورزی: ​​از موارد و مواردی استفاده کنید

زنجیره تأمین ناکارآمد

مشکل بزرگ دیگر در این بخش عدم مدیریت صحیح زنجیره تأمین است. در واقع ، هر یک از نیروگاه های نفت و گاز بسیار بزرگ هستند و به منابع انسانی زیادی برای هماهنگی بین همه موارد یا عناصر نیاز دارند..

اما حفظ یا حفظ ارتباط بین این عناصر یک کار پیچیده و چالش برانگیز است. بدون وجود مدیریت زنجیره تامین مناسب ، هیچ راهی وجود ندارد که آنها بتوانند با همه عناصر همزمان برخورد کنند. علاوه بر این ، هیچ گزینه ای برای پیگیری روند در زمان واقعی وجود ندارد. این فناوری که در حال حاضر از آن استفاده می کنند چندان قابل توجه نیست و روی سیستم قدیمی که مستعد خطا است اجرا می شود.

عدم شفافیت

مشکل بزرگ دیگر عدم شفافیت در این صنعت است. یکی از اصلی ترین موضوعات ، فساد فزاینده ای است که صنعت را از درون آزار می دهد. در حقیقت ، افراد زیادی هستند که از موقعیت خود سو استفاده می کنند و از مزایای شرکت ها بهره می برند بدون اینکه کسی حتی متوجه این موضوع شود. این یک بار عظیم است که صنعت باید با آن کنار بیاید و توانایی جلوگیری از فساد را ندارد.

بعلاوه ، هیچ شفافیتی در هر مرحله از شرکت وجود ندارد. بنابراین ، این فرصت مناسب برای بازیکن بد است که اسناد را به راحتی تغییر می دهد. بنابراین ، این مسئله نیاز به کمک خارجی دارد تا یک بار و برای همیشه از شر فساد خلاص شود.

عدم رسیدگی و نگهداری مناسب

صنایع نفت و گاز برنامه های نگهداری و حسابرسی مناسبی ندارند. بنابراین ، طبیعی است که همیشه با مشکلات فنی روبرو شوید. به دلیل این مشکلات ، صنعت هر ساله درآمد زیادی را از دست می دهد. نیازی به ذکر نیست که تعداد فزاینده خطرات در خود مزارع وجود دارد. فقط تصور کنید که اگر آسیب فنی به خط لوله وارد شود ، و بلافاصله برطرف نشود ، هر لحظه می تواند ترکید.

بدون روند ممیزی روزانه و نگهداری سریع این موارد ، وضعیت فقط بدتر خواهد شد. اما روند حسابرسی و هماهنگی این نگهداری ها نیز یک فرآیند پرهزینه است و شرکت ها تا حدی تمایلی به انجام آنها در بعضی مواقع ندارند.

مدیریت ضایعات ضعیف

وحشت مدیریت پسماند در این صنعت نگران کننده است. اکثر شرکت های بزرگ پروتکل مدیریت پسماند مناسبی ندارند. با این حال ، همه این شرکت ها مقدار زیادی پسماند تولید می کنند که باید به درستی نگهداری شوند. در واقع ، این زباله ها به طور خطرناکی برای محیط زیست و مردم مضر هستند.

اما خواهید دید که برخی از شرکت ها می توانند زباله های خود را در هر کجا که می خواهند ریخته و محیط زیست را سخت تر کنند. در حقیقت ، دولت ها مقررات سختگیرانه ای برای ارائه نتیجه بد دارند ، اما فقط تعداد معدودی از پروتکل ایمنی پیروی می کنند.

اکنون ثبت نام کنید:دوره حرفه ای Blockchain Professional (CEBP)

مزایای استفاده از بلاکچین در صنعت نفت و گاز

مزایای خاصی وجود دارد که همراه با استفاده از بلاکچین در این صنعت وجود دارد. در حقیقت ، بلاکچین ویژگی های بسیار خوبی را ارائه می دهد که در واقع می تواند به این صنعت کمک کند تا درخشش بیشتری داشته باشد. به عنوان مثال ، می توانید از قراردادهای هوشمند برای اتوماسیون خریدهای نفت و گاز استفاده کنید.

علاوه بر این ، شما می توانید برای تسهیل در هر قراردادی که شرکت با آنها قرارداد دارد از این موارد استفاده کنید. این کار علاوه بر صرفه جویی در وقت ، مقرون به صرفه نیز خواهد بود.

ویژگی مهم دیگر شفافیت است. بله ، بلاکچین یک سیستم دفتر کامل شفافیت ارائه می دهد که دیدن آن برای همه باز است.

بنابراین ، این یک فرصت عالی است تا سرانجام به فسادی برگردیم که این صنعت را از داخل نابود می کند. وقتی سیاههها برای دیدن همه افراد باز است ، در هر زمان می توانید مغایرت داشته باشید.

با این حال ، مهمترین قسمت این واقعیت است که به هیچ وجه احتیاج به شناسایی نخواهد داشت ، زیرا تمام سوابق این دفتر کل غیر قابل تغییر هستند. معنی آن چیست؟ خوب ، این بدان معنی است که هیچ کس نمی تواند آن را هرگز تغییر دهد یا هنگامی که یک رکورد در دفتر ثبت می شود ، آن را حذف کند. بنابراین ، دیگر راهی برای یک بازیکن بد برای تغییر مستندات وجود ندارد.

نکته آخر اینکه بلاکچین می تواند این صنعت را توزیع و غیرمتمرکز کند. معنی آن چیست؟ خوب ، این بدان معناست که این صنعت دیگر یک مرجع اصلی برای اداره نخواهد داشت.

در حقیقت ، این امر موجب افزایش اعتماد به نفس و انصاف بین طرفینی خواهد شد که قصد دارند با هم کار کنند. به همین دلیل این یکی از موارد استفاده از روغن و گاز بلاکچین است.

بلاکچین مزایای زیادی برای صنایع مختلف دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آن ، به راهنمای ما در مورد مزایای فناوری بلاکچین مراجعه کنید.

موارد استفاده از بلاکچین در صنعت نفت و گاز

موارد استفاده از زنجیره بلوک در این صنعت بسیار زیاد است. با این حال ، ما امروز به برخی از موارد مهم توجه خواهیم کرد. بیایید بررسی کنیم اینها در حال حاضر چیست.

دیجیتالی کردن معاملات نفت خام

یکی از برجسته ترین موارد استفاده از زنجیره بلوک استفاده از نفت و گاز ، روند دیجیتالی شدن معاملات نفت خام است. در حقیقت ، نفت خام در حال حاضر یک بازار کالایی از نظر اقتصادی بالغ است. با این حال ، تعداد کمی از شرکت ها تمایل به تولید نفت خام برای تجارت دارند. بیشتر این که این موارد در مکان های دور افتاده ای که نیاز به حمل و نقل دارند اتفاق افتاده است. تقریباً 80٪ معاملات نفت خام جهان از طریق آبراه اتفاق می افتد.

با استفاده از بلاکچین ، این فرآیند می تواند سرانجام معامله مورد نیاز را بدست آورد. به عنوان مثال ، با استفاده از بلاکچین ، این معامله امنیت و کارایی بیشتری کسب خواهد کرد. همچنین ، با بهبود شفافیت ، به راحتی می توانید روند کار را از سیستم عامل ردیابی کنید.

نفت و گاز با پشتیبانی از رمزنگاری

بلاکچین می تواند بسیاری از امکانات جدید را برای این صنعت ایجاد کند. برای مبتدیان ، این ارز می تواند ارز رمزنگاری شده با نفت و گاز را برای مصرف کنندگان ارائه دهد. در واقع ، این می تواند یک فرصت بزرگ واقعاً برای ایجاد این بخش و گزینه های بیشتر برای سرمایه گذاران باشد. بازارهای سرمایه گذاران در حال حاضر کاملاً شفاف هستند ، بنابراین افزودن گزینه های بیشتر فقط به نفع هر دو صنعت خواهد بود.

بیشتر از آن ، می تواند به یک منبع بزرگ سرمایه گذاری و یک منبع درآمد خوب برای بسیاری از افراد تبدیل شود. همچنین ، احزاب مختلف می توانند از این رمز برای انتقال ارزش در داخل خود استفاده کنند بدون اینکه هرگز به عنوان واسطه به هیچ بانکی احتیاج داشته باشند. بنابراین ، داشتن یک ارز رمزنگاری شده با نفت و گاز یک رویکرد بسیار عالی است.

مدیریت تنظیم مقررات بهتر

همانطور که قبلاً می دانید ، صنعت نفت و گاز با مسائل اساسی روبرو است زیرا آنها مجبورند همیشه با تغییر قوانین کار کنند. بیشتر ، هر کشوری با انواع مختلفی از مقررات همراه است. همگام شدن با همه اینها کاملاً چالش برانگیز است.

بیشتر ، با ادامه تغییر قوانین و میزان مالیات توسط دولت ها ، این شرکت ها مشکل دارند که بفهمند چگونه باید در مقررات باقی بمانند و مشاغل را ادامه دهند..

بنابراین ، استفاده از قراردادهای هوشمند برای صنعت نفت و گاز می تواند در این زمینه کمک کند. مقامات نظارتی می توانند از این قرارداد برای خودکار کردن روند پرداخت مالیات استفاده کنند. همچنین ، چون قراردادها همیشه باید به روز باشند و خود را حفظ کنند ، به راحتی می توانید با هر تغییری همراه باشید.

بهبود مدیریت ثبت زمین

یکی از موارد مهم استفاده از بلاکچین در صنعت نفت و گاز ، بهبود مدیریت ثبت زمین است. در واقع ، شرکت ها باید تمام سوابق زمینی خود را مدیریت کنند زیرا محصول میلیون ها دلار سرمایه گذاری است.

با این حال ، روش سنتی یا کاغذی نگهداری چنین مقیاس بزرگی از سوابق دست و پا گیر است. نیازی به گفتن نیست که ممکن است به دست اشتباهی بیفتد ، کسی می تواند از آن بهره برداری کند.

اما با استفاده از بلاکچین ، این مسئله کاملاً قابل کنترل است. از آنجا که قبلاً به یک دفتر حساب تغییرناپذیر دسترسی داشتید ، شرکت ها می توانند اطلاعات را همراه با مستندات دفاتر ثبت زمین بارگذاری کنند. بنابراین ، می توانید اسناد را کاملاً ایمن کنید زیرا هیچ کس نمی تواند آنها را از سیستم تغییر داده یا حذف کند.

بیشتر بخوانید:بلاکچین در ساخت: راهنمای توانمندسازی صنایع

ذخیره امن داده برای اینترنت اشیا

یکی دیگر از موارد استفاده از زنجیره بلوک در صنعت نفت و گاز ، ذخیره اطلاعات دستگاه های اینترنت اشیا است. در واقع ، با پیشرفت تکنولوژی ، شرکت ها اکنون از بسیاری از دستگاه های اینترنت اشیا برای نظارت بر عملکردهای مختلف خود استفاده می کنند.

با این حال ، امنیت داده هایی که دستگاه های اینترنت اشیا collect جمع آوری می کنند تقریباً وجود ندارد. به طور کلی ، دستگاه های اینترنت اشیا هیچ ساختاری غیرمتمرکز ندارند ، بنابراین مستعد حمله هستند و در برابر هک های سایبری بسیار آسیب پذیر هستند.

اما اگر شرکت ها شروع به استفاده از بلاکچین به عنوان ذخیره اولیه داده ها کنند ، می توانند از همه اطلاعات محافظت کنند. در واقع می تواند یک لایه ایمن با رمزنگاری برای رمزگذاری همه داده ها و مالکیت خصوصی آنها ارائه دهد.

بازیافت بهتر و مدیریت پسماند

این یک فرصت عظیم برای برنامه های مبتنی بر بلاکچین است که می توانند در این بخش بدرخشند. همانطور که می دانید ، اکثر شرکتهای بزرگ پروتکل مدیریت پسماند مناسبی ندارند. با این حال ، همه این شرکت ها مقدار زیادی پسماند تولید می کنند که باید به درستی نگهداری شوند.

در واقع ، این زباله ها به طور خطرناکی برای محیط زیست و مردم مضر هستند. از طرف دیگر ، بیشتر شرکت ها تمایل دارند مواد اولیه را به مقدار عمده سفارش دهند و در صورت امکان از این محصولات استفاده مجدد نکنند.

این نیز باعث افزایش ضایعات زیادی می شود. اما با وجود بلاکچین ، شرکت ها می توانند به سرعت از این مشکل خلاص شوند. در حقیقت ، بلاکچین می تواند راهی برای ردیابی این محصولات و زباله های تولید شده در مزارع ارائه دهد.

ردیابی اثر کربن

یکی دیگر از کاربردهای محبوب زنجیره بلوک در بخش نفت و گاز ، ردیابی انتشار کربن است. در دراز مدت ، تمام مزارع این صنعت آلودگی زیادی ایجاد کرده و کربن زیادی به محیط زیست منتقل می کنند. بنابراین ، ارائه یک مدل تجاری پایدارتر که باعث کاهش ردپای کربن برای همیشه شود ، فقط عملی است.

اینجاست که بلاکچین وارد عمل می شود. در حقیقت ، بلاکچین می تواند به تنهایی تمام انتشار کربن را ردیابی کند و سیستم های مدیریت بهتری را برای این صنعت ارائه دهد. بنابراین ، با استفاده از این فناوری ، صنعت بالاخره می تواند رد پای کربن را ردیابی و کاهش دهد.

بازرسی خط لوله بهبود یافته است

در حقیقت ، بازرسی از خط لوله به یک مقدار هماهنگی خوب از سوی شرکت های منطقه ای برای پایان کار کارآمد نیاز دارد. همانطور که در بسیاری از موارد ، شرکتها مجبورند اطلاعات بازرسی را نشان دهند یا بر اساس داده ها برای ادامه کار ، گواهینامه دریافت کنند.

با این وجود هماهنگی بین شرکت های منطقه ای کار ساده ای نیست. در بسیاری از موارد ، آنها در هماهنگی موفق نمی شوند و حتی گاهی برای دریافت گواهینامه ، داده ها را جعل می کنند.

برای متوقف کردن این ، بلاکچین می تواند بستر خود را برای مدیریت بازرسی های انبوه معرفی کند. علاوه بر این ، شرکت های بازرسی می توانند داده ها را از طریق تأیید در کانال بارگذاری کنند ، و این نیز در زمان واقعی اتفاق می افتد. هر نوع شرکتی می تواند داده های بازرسی را در زمان واقعی مشاهده کند.

آیا می خواهید موارد بیشتری را برای استفاده از بلاکچین بررسی کنید؟ در حال حاضر 20 مورد برتر استفاده از بلاکچین را بررسی کنید!

مدیریت زنجیره تأمین بهتر

همانطور که قبلاً می دانید ، تک تک کارخانه های نفت و گاز بسیار بزرگ هستند و برای هماهنگی بین همه موارد یا عناصر به منابع انسانی زیادی احتیاج دارند..

اما حفظ یا حفظ ارتباط بین این عناصر یک کار پیچیده و چالش برانگیز است. بدون وجود مدیریت زنجیره تامین مناسب ، هیچ راهی وجود ندارد که آنها بتوانند با همه عناصر همزمان برخورد کنند.

بنابراین ، استفاده از بلاکچین در بخش نفت و گاز می تواند به بهبود مدیریت زنجیره تأمین کمک کند. در حقیقت ، بلاکچین می تواند به نظارت بر سیستم 24/7/365 کمک کند. بنابراین ، هر گونه مشکل یا هر مشکلی به راحتی از طریق سیستم عامل قابل ردیابی است.

کاهش خطا

یکی دیگر از مشکلات عمده منابع انسانی ، تعداد خطاهایی است که هنگام جمع آوری داده مرتکب می شوند. خوب ، این چیزی است که حتی آموزش نمی تواند از شر آن خلاص شود. در حقیقت ، انسانها مستعد خطا هستند و حتی یک خطا در این زمینه می تواند تلفات عظیمی را به همراه داشته باشد. با این حال ، چون این صنعت راهی برای رهایی از تمام منابع انسانی ندارد ، به همان اندازه که می تواند نیاز به کمک فن آوری بیشتری دارد.

بنابراین ، استفاده از بلاکچین در اینجا مطمئناً به آنها کمک می کند تا خطاهای ساخته شده توسط انسان را یک بار و برای همیشه کاهش دهند. در بسیاری از موارد ، شرکت ها می توانند جمع آوری داده های داده های نگهداری ، بلیط های زمینه و غیره را به صورت خودکار انجام دهند. این امر احتمال خطاها را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.

تعمیر و نگهداری بهبود یافته

در حقیقت ، نگهداری در مزرعه کاری سنگین است. اما همه این فرایندها هزینه نگهداری را افزایش می دهند. در نتیجه ، کارایی کلی شرکت ضربه می خورد و کاهش می یابد.

بنابراین ، بسیار مهم است که تعادل را حفظ کنید و از تعمیر و نگهداری بهتر با کاهش هزینه اطمینان حاصل کنید.

بنابراین ، استفاده از بلاکچین در روغن و گاز در این صنعت در واقع می تواند به بهبود روند نگهداری کمک کند. این کار منظم خواهد بود و ایمنی در تمام مراحل حفظ خواهد شد.

در واقع ، این پایگاه ها به راحتی خودکار می شوند و نگهداری از این پایگاه ها کم است. بنابراین ، به طور خلاصه ، این باعث صرفه جویی در هزینه ها و نتیجه بهتری در طولانی مدت خواهد شد.

آشتی مالی

روند بالادستی صنعت کاملاً پیچیده است. بنابراین ، بسیاری از شرکت ها می توانند در همان زمان روی یک پروژه کار کنند. بنابراین ، در حال حاضر نگه داشتن همه این موارد و حفظ صحیح آنها یک تماس سخت است. به همین دلیل است که بسیاری از شرکت ها می توانند درمورد آنچه که کار می کنند با هم درگیر شوند.

بنابراین ، استفاده از قراردادهای هوشمند برای اتوماسیون تمام پروژه های صنعت نفت و گاز در واقع می تواند مسائل را حل کند. بنابراین ، تسهیل همه طرفین در یک قرارداد واحد در واقع در طولانی مدت به سرگرمی همه مسائل کمک می کند..

بلاکچین می تواند به شما کمک کند تا تجارت خود را تقویت کنید. اکنون پروژه بلاکچین خود را با استفاده از استراتژی نهایی اجرای بلاکچین شروع کنید!

کدام شرکت ها فناوری Blockchain را در صنعت نفت و گاز پیاده سازی می کنند?

شرکت ملی نفت ابوظبی

شرکت ملی نفت ابوظبی در حال اجرای فناوری بلاکچین در صنعت نفت و گاز برای افزایش شفافیت در شرکت ها است. بیشتر ، آنها همچنین قصد دارند این فناوری را به مدیریت زنجیره تأمین خود نیز گسترش دهند.

پوسته

Shell شرکت دیگری است که برای تجارت نفت خام خود فناوری بلاکچین را در صنعت نفت و گاز اجرا می کند. بیشتر از این ، آنها همچنین Macquarie را به عنوان بانک سرمایه گذاری در این پروژه در اختیار دارند. آنها در حال برنامه ریزی برای سرمایه گذاری در پروژه Sinochem هستند.

پترو چین

PetroChina از زنجیره بلوک در روغن و گاز برای فرآیندهای پایین دستی استفاده می کند. در حال حاضر ، آنها در حال کار بر روی پروژه ای هستند که به آنها کمک می کند تا به روش کارآمدتری تجارت نفت کنند. این شرکت در حال حاضر 15 میلیون دلار برای این پروژه جمع آوری کرده است.

عربکو آرامکو

آرامکو عربستان همچنین از زنجیره بلوک در صنعت نفت و گاز برای فرآیندهای پایین دستی استفاده می کند. در حال حاضر ، آنها با VAKT برای تجارت کار می کنند. در واقع ، این سیستم عامل برای پردازش پس از تجارت مناسب تر است.

BP

BP همچنین از بلاکچین در بخش نفت و گاز استفاده می کند. بیشتر ، آنها در حال کار بر روی بستری برای تجارت کالاهای انرژی هستند و صنعت نفت و گاز درست در آن قرار می گیرد. آنها همچنین با VAKT کار می کنند.

اکسون موبیل

ExxonMobil یکی دیگر از بازیکنان در بلاکچین است. در حال حاضر ، آنها از زنجیره بلوک در روغن و گاز برای فرآیندهای پایین دستی استفاده می کنند. آنها اخیراً یک آزمایش برای مجوز هزینه (AFE) مبتنی بر بلاکچین را به اتمام رسانده اند.

شرکت شورون

شرکت شورون یکی از غول های بزرگ این صنعت است. در حال حاضر ، آنها همچنین علاقه مند به استفاده از این فناوری برای اهداف تجارت نفت خود هستند. بیشتر از این ، آنها با دیگر بازیکنان برجسته بازار به یک کنسرسیوم پیوستند.

کل SE

Total SE برای افزایش کارایی توانایی تجارت نفت خود از بلاکچین در حوزه های نفت و گاز استفاده می کند. آنها انتظارات بسیار خوبی از این فناوری دارند و می خواهند تا حد ممکن از آن استفاده کنند.

لوک اویل

لوک اویل از این فناوری به روشی متفاوت استفاده می کند. در واقع ، آنها Bitcoin را به عنوان یک روش رسمی برای پرداخت در ایستگاه های سوخت خود قبول می کنند. ایستگاه های آنها در استونی ، لیتوانی و لتونی از قبل با پذیرش این رمزپایه زندگی می کنند.

گازپروم

گازپروم همچنین از بلاکچین در حوزه های نفت و گاز استفاده می کند. در واقع ، آنها می خواهند از این فناوری برای نظارت و اجرای قراردادهای روزمره کاری خود استفاده کنند. برای این منظور ، آنها از قراردادهای هوشمند برای اتوماسیون روند استفاده می کنند.

50 شرکت برتر با استفاده از فناوری بلاکچین را بررسی کنید تا نمونه واقعی تری از موارد استفاده مبتنی بر بلاکچین را در دنیای واقعی ببینید.

یادداشت پایانی: آینده بلاکچین در نفت و گاز

همانطور که می بینید ، آینده بلاکچین در صنعت نفت و گاز کاملاً درخشان است. روش های بسیاری وجود دارد که این فناوری می تواند به این بخش کمک کند. با قضاوت از تمام بازیکنان بزرگی که در این زمینه ابتکار عمل را انجام داده اند ، با خیال راحت می توانیم اینجا را برای ماندن فرض کنیم.

اگرچه بسیاری هنوز در مورد آینده بلاکچین در بخش نفت و گاز تردید دارند ، اما هنوز نمونه های واقعی این موضوع را غیر از این می گویند.

اگر شما تازه کار هستید که می خواهید در این صنعت از بلاکچین استفاده کنید یا می خواهید در مورد این فناوری اطلاعات بیشتری کسب کنید ، توصیه می کنیم از دوره رایگان بلاکچین ما شروع کنید. این می تواند اولین قدم به سمت هدف شما باشد!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map