چگونه بلاکچین تمام معاملات را ثبت می کند

آیا می خواهید بدانید چگونه دفتر کل معاملات را در بلاکچین ثبت می کند؟ یا چگونه بلاکچین تمام معاملات را ثبت می کند؟ اگر این کار را انجام دهید ، پس به جای درست آمده اید.

آیا Blockcahin فناوری آینده است؟ این امکان را دارد که با ارائه یک سیستم مبتنی بر دفتر مرکزی غیرمتمرکز ، چشم انداز صنعتی را تغییر دهد.

جنبه تحول آفرین آنچه بلاکچین را به بحث شهر تبدیل می کند. اما چگونه همه اینها همیشه زیر سوال می روند?

در این مقاله ، ما نحوه کار بلاکچین را بررسی خواهیم کرد و به طور خاص بر روی نحوه کار ، ثبت و ذخیره معاملات در شبکه بلاکچین تمرکز می کنیم..

تمام معاملات را در یک بلاکچین ثبت می کند

بلاکچین: رشد بی نظیر

انتظار می رود راه حل های بلاکچین از 1.5 میلیارد دلار در سال 2018 ، به 15.9 میلیارد دلار برسد, طبق گفته استاتیستا. همچنین در مورد تصمیم گیرندگان کسب و کار که بلاکچین را اتخاذ می کنند ، نرخ تایید بهتری وجود دارد. در حقیقت ، با گذشت زمان ، صنایع بیشتری پیدا شده اند که اکنون بر روی بلاکچین در سال 2019 تمرکز دارند. به طور خلاصه ، سرمایه گذاری ها در حال افزایش است.

با پول بیشتر در اکوسیستم بلاکچین ، به راحتی می توان پیشرفت هایی را که در مورد فناوری بلاکچین وجود دارد ، مشاهده کرد.

شکی نیست که بلاکچین توانایی تغییر آینده و در واقع تبدیل شدن به آینده معاملات را دارد.

Blockchain: آینده معاملات

برای اینکه بدانیم معاملات سوابق بلاکچین چگونه کار می کنند ، ابتدا باید نحوه کارکرد آن را بیاموزیم!

با عجله ، راهنمای Blockchain for Beginners را بررسی کنید.

Blockchain زنجیره ای از بلوک ها است که با استفاده از الگوریتم های اجماع ، همتایان را قادر می سازد بدون نیاز به مرجع مرکزی انتقال دهند.


بلوک می کند

Block اصطلاحی است که باید روی آن تمرکز کنیم. در اینجا اطلاعات دیجیتالی ذخیره و مدیریت می شوند.

هر بلوک از سه قسمت تشکیل شده است:

 • اطلاعات معامله: بلوک ها همیشه اطلاعات مربوط به معاملات را ذخیره می کنند. به عنوان مثال ، اگر یکی از همتایان با دیگری معامله کند ، آن زمان ، تاریخ و مقدار معامله را ذخیره می کند. این می تواند هر اطلاعاتی باشد ، از جمله معاملات تجارت الکترونیکی ، انتقال پیام و غیره!
 • کاربران شرکت کننده در معامله: بلوک ها همچنین اطلاعات مربوط به کاربرانی را که در معامله شرکت کرده اند ذخیره می کنند. به عنوان مثال ، اگر دو همتا معامله ای انجام دهند ، اطلاعات همتا ذخیره می شود. انتخاب اطلاعات مربوط به همسالان به نحوه اجرای حریم خصوصی در شبکه بلاکچین بستگی دارد. در بیشتر مواقع ، حریم خصوصی شبکه با استفاده از امضاهای دیجیتالی کنترل می شود ، که بدون نشان دادن هویت واقعی آنها به عنوان نام کاربری عمل می کنند.
 • ذخیره منحصر به فرد اطلاعات معاملات: این بلوک همچنین اطلاعات را برای اطمینان از منحصر به فرد بودن هر معامله / اطلاعات در خود ذخیره می کند. معاملات ماهیتاً قابل تشخیص هستند.

“هش” شبکه را قادر می سازد تراکنش را شناسایی کند. برای تولید مقدار هش از الگوریتم های رمزنگاری استفاده می شود.

نحوه کار Blockchain

اکنون که درک روشنی از ذخیره سازی بلاکچین اطلاعاتی پیدا کرده ایم ، اکنون آماده درک مطلب برای یادگیری نحوه کار بلاکچین هستیم.

مرحله 1: یک معامله زمانی اتفاق می افتد که همتایان اطلاعات یا پول خود را برای همکار دیگر خود بفرستند. پس از انجام این کار ، بلوک در مورد معامله مطلع می شود. این شبیه نحوه انجام معاملات آنلاین است.

وقتی چیزی را به صورت آنلاین خریداری می کنید ، سیستم عامل و بانک در مورد آن مطلع می شوند. هر دو اطلاعات لازم در مورد معامله را ذخیره می کنند. همچنین ، شبکه بلاکچین می تواند ده ها و هزاران معامله را در هر زمان مشخص به طور موازی مشاهده کند.

گام 2: در مورد بلاکچین ، معاملات باید تأیید شود. این امر همانند تأییدهای انجام شده توسط پلت فرم تجارت الکترونیکی و بانک هنگام خرید است. با این حال ، در اینجا یک تفاوت بزرگ وجود دارد.

تفاوت در این است که هیچ موجود متمرکز وجود ندارد که از آن مراقبت کند. برای مراقبت از معاملات ، از روش اجماع استفاده می شود.

اطلاعات معامله با استفاده از روش تأیید می شود. مشارکت همسالان برای عملی ساختن روش اجماع بسیار مهم است. با این حال ، همه همسالان نیازی به مشارکت در ایجاد روش اجماع برای کار ندارند.

مرحله 3: در مرحله 3 ، معامله در بلوک ذخیره می شود. این مرحله فقط در صورت تأیید معامله اتفاق می افتد. بنابراین ، اگر تراکنش ها به تأیید نرسیدند ، به بلوک اضافه نخواهید شد. این می تواند مشابه چگونگی انجام معامله شما باشد ، هنگامی که معامله را با استفاده از رمز عبور یک بار تأیید کردید. در مورد بلاکچین ، تأیید با استفاده از الگوریتم های اجماع انجام می شود. پس از تکمیل تأیید ، معامله در بلوک ذخیره می شود.

مرحله 4: در آخرین مرحله ، بلوک اکنون یک مقدار هش منحصر به فرد دارد. سپس مقدار هش آخرین بلوک برای تولید مقدار هش منحصر به فرد استفاده می شود. این به ایجاد زنجیره بلوک کمک می کند.

مقدار هش در مقابل سایر بلوک های زنجیره تأیید و بررسی می شود تا اطمینان حاصل شود که آیا یک بلوک بخشی از زنجیره است.

همچنین ، مقدار هش توسط معاملات ذخیره شده در بلوک تعیین می شود. این امر آن را به کدی منحصر به فرد تبدیل می کند که نمی توان از طریق هیچ فرآیند محاسباتی یا الگوریتم دیگری حدس زده یا تکرار کرد.

آنچه تمام معاملات را در یک بلاکچین ثبت می کند?

برای پاسخ به این سوال ، اصطلاح جدیدی را معرفی می کنیم که به عنوان “دفتر کل.”

Ledger یک پرونده رایانه ای یا یک کتاب اصلی است که تمام ضبط معاملات انجام شده در یک شرکت ، سازمان یا شبکه را ضبط می کند.

مفهوم دفتر جدید نیست. از زمان شروع معاملات آنجا بوده است. اولین دفترها 7000 سال قبل در شهر بین النهرین پیدا شد که اکنون به عراق معروف است. جذاب جذاب?

مردم این دفترهای مفید را نزدیک خود نگه داشتند تا بتوانند از نحوه معاملات مطلع شوند.

تاریخچه دفترها مفهوم جالب دیگری است. در حال حاضر دفترهای مدرنی وجود دارد و رایانه ها اکنون قادر به ثبت و مدیریت دفترهای پیچیده هستند.

بلاکچین همچنین نحوه عملکرد دفترها را تغییر داده است. با استفاده از آن ، اکنون یک دفتر توزیع و غیرمتمرکز داریم. همچنین ، چون مرجع مرکزی وجود ندارد ، اعتبار سنجی با استفاده از الگوریتم های اجماع انجام می شود.

دفتر کل Blockchain چیست?

دفتر بلاکچین یک دفتر توزیع شده است که معاملات را ذخیره و مدیریت می کند. واضح است که توزیع و غیرمتمرکز است که باعث می شود در مقایسه با سیستم های دفتر کل سنتی بسیار جالب توجه باشد.

از آنجا که هیچ مرجع مرکزی وجود ندارد ، دفتر در طبیعت توزیع می شود. در یک بلاک چین عمومی ، هر رایانه ای یک کپی از دفتر خود دارد. آنها یا کپی کامل دفتر یا قطعات ضروری را برای واجد شرایط بودن برای شرکت در شبکه دارند.

با معاملات جدید دفتر به طور مداوم در حال تغییر است. بنابراین ، هر زمان معامله جدیدی انجام می شود ، دفتر به روز می شود.

برخی از ویژگی های اصلی دفتر بلاکچین به شرح زیر است:

 • فساد ناپذیر
 • فناوری غیرمتمرکز
 • امنیت پیشرفته
 • اجماع، وفاق
 • شهرک های سریعتر

می توانید راهنمای کامل ویژگی های بلاکچین را در اینجا بررسی کنید: 6 ویژگی کلیدی بلاکچین که باید درباره آنها بدانید!

چرخه زندگی معاملات Blockchain

حتی اگر این بخش را در بخش قبلی خود به صورت بیت بررسی کرده باشیم ، بهتر است با گذر از چرخه عمر معاملات بلاکچین ، دید واضحی در مورد آنچه ارائه می شود.

به طور کلی ، یک چرخه عمر معامله دارای شش مرحله زیر است.

 1. یک گره در شبکه درخواست معامله را ایجاد می کند. گره یا از یک برنامه غیرمتمرکز یا کیف پول استفاده می کند.
 2. یک پیام پخش شده به شبکه ارسال می شود
 3. اکنون ، رایانه ها اعتبار سنجی معامله را براساس قوانین اعتبار سنجی (الگوریتم اجماع) که مختص شبکه بلاک چین است ، آغاز می کنند..
 4. معامله اکنون یک مقدار هش منحصر به فرد دریافت می کند. بلوک معامله را پس از تأیید اعتبار اضافه می کند.
 5. بلوک معتبر شده اکنون به زنجیره بلوک اضافه شده است.
 6. معامله بلاکچین اکنون تکمیل شده است.

نحوه ثبت دفتر در یک شبکه خصوصی / مجاز?

انواع مختلفی از شبکه های بلاکچین وجود دارد. یکی از انواع بحث در اینجا شبکه مجاز است. این یک شبکه خصوصی است که تنها شرکت کنندگان انتخاب شده می توانند در آن شرکت کنند.

بنابراین ، اگر شرکتی تصمیم به ایجاد شبکه مجاز داشته باشد ، می تواند افراد منتخب را به آن دعوت کند. همه شرکت کنندگان باید فرایند مشتری خود را بشناسند (KYC).

اما ، مهمترین سوال این است که دفتر آب و هوا به طور مشابه در یک شبکه مجاز کار می کند?

خوب ، سوال این است که تا حدی ، بله.

تنها تفاوت در انتخاب افرادی است که می توانند به شبکه بپیوندند. تغییر دیگری که در یک شبکه مجاز معمول است ، مجموعه ای از رایانه های از پیش انتخاب شده برای فرآیند تأیید تراکنش است.

با استفاده از شبکه مجاز ، مشاغل می توانند از سرعت و کارایی ارائه شده استفاده کنند.

شبکه مجاز به این شرکت اجازه می دهد تا تنظیمات شبکه را با توجه به نیازهای آنها تغییر دهد.

سیستم دفتر کل در شبکه های مختلف بلاکچین چگونه کار می کند?

اکوسیستم بلاکچین با سرعت بالایی در حال تکامل است. اولین بلاکچین شبکه بلاکچین در مورد کارایی ، مقیاس پذیری و ویژگی ها محدود بود.

این فرصت مناسب را برای دیگران فراهم کرد و بسیاری از پروژه های جالب زنجیره بلوک را ایجاد کرد.

بیایید در زیر درباره آنها بحث کنیم و بیاموزیم که چگونه معاملات را در شبکه بلاکچین خود ثبت می کنند.

کوردا

Corda نمونه بارز رویکرد متفاوت به شبکه بلاکچین است. برخلاف شبکه های سنتی بلاکچین ، Corda نمی خواهد جزئیات معامله را برای همه افراد خارج از کشور پخش کند.

این می خواهد در رویکرد خود کارآمد باشد و به همین دلیل فقط همتایان شرکت کننده در معامله از داده ها اطلاع دارند. این رویکرد منحصر به فرد است و مشکلات داده های تکراری و مقیاس پذیری را حل می کند.

در Corda ، هر معامله فردی است و بنابراین هیچ مفهوم بلوک یا دفتر وجود ندارد. با هر تغییر در هر معامله ای که در شبکه اتفاق می افتد نیازی به به روزرسانی دفتر حساب نیست. همتایان همچنین می توانند خدمات ضروری دیگری را که می توانند معاملات را تأیید کنند و مطمئن باشند از هرگونه کلاهبرداری مطمئن هستند ، متصل کنند.

به این ترتیب مشاغل می توانند واقعاً از Corda به عنوان فناوری دفتر توزیع شده استفاده کنند. سریع و ایمن است. Corda همچنین برای ایجاد برنامه های کاربردی در دنیای واقعی ایده آل است.

اتریوم

Ethereum یک فناوری بلاکچین نسل دوم است که مفاهیم جالب قراردادهای هوشمند و dApps را معرفی می کند. اتوماسیون کارهای مختلف شرکت ها را قادر می سازد فرآیندهای تجاری خود را بیشتر اصلاح کنند. اما ، آیا این نحوه کار دفتر کل را تغییر می دهد؟ یا مسئله در واقع ، آیا معاملات متفاوت عمل می کنند?

در مورد Ethereum ، حالت های معامله وجود دارد.

 • حالت ناشناخته → در حالت ناشناخته ، معامله مشاهده یا پردازش نمی شود.
 • در حالت تعلیق → معدنچیان معامله را انتخاب نمی کنند زیرا وضعیت آن معلق است. Mempool معاملات را تا آن زمان ذخیره می کند. همچنین ، استخراج کنندگان معامله را با بالاترین مقدار گاز انتخاب می کنند.
 • در بلوک state حالت معامله اکنون روی “در بلوک” تنظیم شده است.
 • جایگزین شده است … در اینجا ، معامله جایگزین می شود

برای درک بهتر نحوه ذخیره و اجرای سوابق بلاکچین در Ethereum ، این را بررسی کنید پست مفصل.

حد نصاب

حد نصاب رویکرد بسیار جالبی در مورد چگونگی وقوع و ذخیره معاملات در دفتر دارد. جنبه های مختلفی وجود دارد که از حوصله مقاله خارج است. به همین دلیل است که ما به شما توصیه می کنیم چرخه حیات یک معامله خصوصی در بلاک چین Quorum را در اینجا بخوانید: چرخه زندگی یک معامله خصوصی.

تمام معاملات را در یک بلاکچین ثبت می کند

زیرنویس: چرخه حیات معاملات نصاب ، منبع: حد نصاب

معاملات رکورد بلاکچین: پایان

به راحتی می توان گفت که فناوری بلاکچین هر روز تکامل می یابد. پروژه های دیگری وجود دارد که من در پست ذکر نکردم. به عنوان مثال هایپرلجر ، در حال انتخاب راه خود برای حل مشکل فناوری دفتر کل توزیع شده برای شرکت ها است.

امیدوارم که شما یاد گرفته باشید که چگونه دفتر کل معاملات را در بلاکچین ثبت می کند. اگر می خواهید در این موضوع مشارکت داشته باشید ، سپس با استفاده از بخش نظرات زیر نظر دهید. ما در حال گوش دادن!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map