بلاک چین های سازمانی: کدام یک هستند و چگونه می توانند چشم انداز سازمانی را متحول کنند؟

بلاک چین های سازمانی شبکه های بلاکچینی هستند که توسعه یافته و در سیستم های سازمانی ادغام شده اند و بدون شک کاملا مخل و ​​تحول آفرین خواهند بود. برای درک اینکه بلاکچین های سازمانی چقدر برای تغییر منظره ایستاده اند ، درک ویژگی های این فناوری مهم است.

افزایش علاقه به بلاکچین سازمانی بدیهی است که بدان معنی است که شرکتهای بیشتری علاقه مند به درک این فناوری هستند تا بتوانند سیستم عاملهای بلاکچین سازمانی خود را ایجاد کنند. Blockchain به عنوان یک دفتر دیجیتال توصیف می شود که داده ها را ثبت می کند اما اجازه تغییر داده ها را نمی دهد. علاوه بر این ، غیرمتمرکز است به این معنا که در شبکه ای از رایانه ها کار می کند و بلاکچین غیرقابل کنترل است و همچنین بسیار کارآمد است. این بدان معنی است که این فناوری ایده آل برای بازار شرکت ها است زیرا به شرکت ها امکان می دهد سیستم های ایمن تری را به کار گیرند که به ارائه خدمات سریعتر نیز دست یابند..

متأسفانه ، بیشتر مردم هنوز بلاکچین را با ارز رمزنگاری شده مرتبط می دانند و آنها نمی توانند تفاوت این دو را تشخیص دهند. بلاک چین فناوری است که ارزهای رمزپایه بر اساس آن ساخته و کار می کنند. با این حال ، این فناوری طیف گسترده ای از برنامه ها فراتر از فضای ارز دیجیتال را دارد.

پیاده سازی فناوری بلاکچین با سیستم های سازمانی

همانطور که قبلاً اشاره شد ، ویژگی های منحصر به فرد فناوری دفتر مرکزی غیرمتمرکز ، آن را به گزینه ای جذاب برای ایجاد سیستم عامل های بلاکچین سازمانی تبدیل کرده است. به نظر می رسد بخش شرکتی کاملاً به راه حل های بلاکچین سازمانی علاقه مند است که می تواند به دستیابی به کارایی بیشتر کمک کند و از این رو ، برخی از آنها شروع به تحقیق در مورد این فناوری کرده اند.

طلوع عصر بلاکچین به عصر اینترنت تشبیه شده است ، جایی که بسیاری از شرکت ها قول داده اند بهترین تجربه اینترنت را ارائه دهند. در مورد فناوری بلاکچین ، استارت آپ های زیادی وجود دارند که بر توسعه راه حل های مختلف با استفاده از این فناوری تمرکز دارند. این فناوری آنقدر محبوب شده است که شرکت های بزرگی مانند IBM نیز سعی در تأمین قطعه ای از پای داشتند.

IBM تاکنون با هدف بررسی کارکرد بلاکچین با صدها شرکت همکاری کرده است. تاکنون هزاران شرکت وجود دارد که این فناوری را آزمایش می کنند. دلیل اصلی علاقه آنها به Blockchain این است که آنها می توانند از قابلیت های آن برای کاهش تقلب ، افزایش امنیت سیستم های خود ، بهبود محصولات خود و کاهش هزینه معاملات و همچنین مدت زمان انجام معاملات استفاده کنند. تأیید و تکمیل شود.

IBM قبلاً ابتکاری به نام IBM Blockchain Foundation for Developers (هدف بنیانگذاران IBM Blockchain) را برای تقویت مهارتهای توسعه دهندگان راه اندازی کرده است. این بنیاد با هدف گسترش دانش و مهارت های لازم برای توسعه راه حل های بلاکچین است.

بلاک چین های سازمانی از موارد استفاده می کنند

طیف گسترده ای از موارد استفاده از بلاکچین وجود دارد و با ورود فناوری به بخشهای مختلف ، آنها ادامه می یابند. کاربرد راه حل های بلاکچین سازمانی را می توان به صورت زیر دسته بندی کرد:

 • برنامه های خاص عمودی

این به استفاده از بلاکچین برای نظارت بر بیومتریک در سلامت ، سوابق بهداشت شخصی در صنعت بهداشت ، منشأ غذایی و اصالت در سلامت و ایمنی ، آزمایشات بالینی مجازی در صنعت داروسازی و بهداشت اشاره دارد. همچنین به کاربرد این فناوری در معاملات مرزی در امور مالی ، تسویه معاملات در صنعت بیمه و دارایی اشاره دارد.

 • برنامه های افقی

این کاربرد بلاکچین سازمانی در زمینه هایی مانند تأیید روند است & حسابرسی ، منشأ محصول & اصالت ، مدیریت زنجیره تأمین ، ذخیره داده های چرخه عمر محصول و قابلیت همکاری سیستم & به اشتراک گذاری داده ها.

مدیریت و ردیابی زنجیره تامین


نمونه ای از یک برنامه خاص عمودی که در حال حاضر یکی از موارد استفاده شرکت Blockchain است که در بازار برای ردیابی تولیداتی مانند گوشت یا محصولات از شرکت تا جایی که به قفسه های آماده برای مصرف کنندگان برسند ، در بازار آزمایش می شود.

حمل بار و حمل و نقل

یکی از موارد مشهور استفاده از بلاکچین مشارکت IBM و شرکت حمل و نقل Maersk برای ایجاد بستری به نام TradeLens است که یک بستر تجارت جهانی بلاکچین است. همانطور که حدس می زدید ، این مشارکت برای دستیابی به بهره وری بیشتر برای پیاده سازی فناوری بلاکچین در صنعت حمل و نقل ایجاد شده است.

این مشارکت تاکنون بیش از 90 شرکت از جمله شرکتهای تدارکات ، مقامات گمرکی ، اپراتورهای بندر و حتی سایر شرکت های حمل و نقل اقیانوس را به خود جلب کرده است. علاوه بر این ، IBM و Maersk تلاش کرده اند تا اطمینان حاصل کنند که این پلت فرم به نفع شرکت های دیگر خواهد بود و به همین ترتیب ، اطمینان حاصل کردند که این یک اکوسیستم باز است که برای سایر شرکت های صنعت قابل دسترسی خواهد بود..

امنیت سایبری

همانطور که قبلاً اشاره شد ، یکی از مشخصه های اصلی فناوری بلاکچین تغییرناپذیری آن است ، به این معنی که داده ها نمی توانند به خطر بیفتند یا هک شوند. این فناوری می تواند برای تضمین ایمنی داده ها ، به ویژه در فضای سازمانی ، در نتیجه محافظت از شرکت ها در برابر حملات سایبری مورد استفاده قرار گیرد..

صنعت فین تک

به غیر از تسهیل وجود ارزهای دیجیتال که ممکن است آینده ارز باشد ، فناوری بلاکچین همچنین می تواند به پیشرفت های چشمگیر در صنعت فین تک کمک کند. از راه حل های Blockchain سازمانی می توان برای بهبود قابل توجه پردازش پرداخت ها از طریق معاملات بسیار امن ، سریع و کارآمد استفاده کرد. حواله های مرزی از طریق فناوری بلاکچین می توانند از پیچیدگی و کارایی بیشتری برخوردار شوند.

بخش انرژی

از راه حل های Enterprise Blockchain می توان برای ایجاد نسل بعدی سیستم های قدرت و سیستم های شبکه استفاده کرد. این بخش از پذیرش چنین فناوری بسیار سود می برد. برخی از ایده هایی که در مورد بیت کوین و بخش انرژی مطرح شده اند شامل اندازه گیری ابزار هوشمند و انتقال انرژی از طریق نظیر.

تحصیلات

از بلاکچین سازمانی می توان برای ایجاد یک سیستم دیجیتالی استفاده کرد که از طریق آن می توان اعتبار علمی را تأیید کرد. رویکردهای پیشنهادی شامل ایجاد بستری است که شامل سوابق تحصیلی مربوط به دانشجویان ، کلاسها و اساتید آنها می باشد. چنین سیستمی هنگام استخدام برای شرکت ها بسیار مفید خواهد بود زیرا کار آنها را ساده می کند و همچنین بسیاری از مدارک را از بین می برد..

اینترنت اشیا

وقتی می خواهیم اینترنت اشیا را وارد جریان اصلی و به ویژه در فضای سازمانی کنیم ، فناوری Blockchain می تواند قطعه گمشده معما باشد. از راه حل های سازمانی بلاکچین می توان برای پیوند داده های معاملات با برنامه های اینترنت اشیا استفاده کرد.

صنعت رسانه

با افزایش محبوبیت فناوری بلاکچین ، جای تعجب نخواهد بود اگر شرکت های بلاکچین سازمانی نیز به استفاده از این فناوری در صنعت رسانه روی بیاورند. به عنوان مثال ، آنها می توانند راه حل هایی ارائه دهند که اقدامات ضد دزدی دریایی را اعمال کند و حقوق مالکیت کپی رایت را کنترل کند. از قراردادهای هوشمند می توان برای تسهیل مراحل قانونی یا حتی تسهیل جبران خسارت هنرمندان استفاده کرد.

بخش بهداشت و درمان

راه حل های بلاکچین سازمانی از طرق مختلف ممکن است در صنعت بهداشت و درمان بسیار مفید باشد. از این فناوری می توان برای ایجاد پایگاه داده بیمار استفاده کرد که کل روند را بسیار راحت و ایمن می کند. همچنین می توان از بلاکچین برای ایجاد یکپارچگی بیشتر در مدیریت زنجیره تأمین دارو استفاده کرد و در نتیجه به کاهش میلیونها دلار از دست رفته سالانه کمک می کند..

از فناوری Blockchain همچنین می توان برای حفظ حریم خصوصی ، مالکیت و کارایی بیشتر داده های سلامت بیمار استفاده کرد. همچنین ممکن است یک راه حل اصلی برای بهبود مدیریت زنجیره تأمین پزشکی باشد.

شرکت های بلاکچین سازمانی

تقاضای گسترده و فزاینده برای راه حل بلاکچین منجر به ایجاد راه حل های بلاکچین سازمانی شده است که هدف آن ارائه این راه حل ها است. در اینجا برخی از شرکت های بلاکچین سازمانی است که در حال حاضر در بازار هستند.

 • Blockchain کاربردی

این شرکتی است که با توسعه راه حل های بلاکچین خصوصاً راه حل هایی که بر قراردادهای هوشمند و فناوری های دفتر مرکزی غیرمتمرکز (DLT) تمرکز دارند ، سروکار دارد. این شرکت در CanaryWharf ، لندن مستقر است و بخشی از شتاب دهنده FinTech Level39 است. تاکنون این شرکت یک چارچوب حفظ حریم خصوصی و یک برنامه کاربردی زنجیره بلوکی ایجاد کرده است. اینها را می توان در هر سیستم عامل بلاکچین برای راه حلهای ضد آینده ، معرفی عملکرد گردش کار و افزایش کارایی توسعه استفاده کرد.

 • AlphaPoint سیستم عامل توزیع شده لجر

این یک شرکت بلاکچین سازمانی خصوصی است که به دنبال استفاده از مزایایی است که فناوری بلاکچین ارائه می دهد. این موارد شامل پاکسازی سریع ، رمزنگاری قوی و تغییرناپذیری است. ADLP همچنین با بلاکچین سنتی متفاوت است زیرا این امکان را برای شرکت ها فراهم می کند تا کنترل کاملی بر داده های خود داشته باشند. مشتریان سازمانی می توانند برنامه های مالی خود را با استفاده از بستر عمومی هدف ADLP استقرار دهند.

 • BigchainDB

این شرکت توانایی راه اندازی اثبات مفهوم برای شبکه های بلاکچین و همچنین دسترسی به برنامه ها و سیستم عامل هایی را که دارای یک پایگاه داده بلاکچین قابل توسعه هستند ، به شرکت ها و توسعه دهندگان ارائه می دهد..

 • بهمن زنجیره ای

این یک شرکت بلاکچین است که سرویس های داده به عنوان یک جریان را به مشتریان ارائه می دهد. شرکت ها می توانند با استفاده از راه حل های بلاکچین Avalanchain ، تعداد نامحدود زنجیره ای را ارائه دهند. علاوه بر این ، هر زنجیره می تواند زنجیره ای جداگانه از رویدادها باشد که به صورت دیجیتالی امضا می شوند.

 • ریخته گری بلاکچین

این شرکت بلاکچین به ویژه برای شرکت هایی که به دنبال یک پلت فرم بلاکچین سازمانی هستند که برای استقرار تولید و نمونه سازی امن ، قوی و قابل توسعه باشد ، ایده آل است.

 • بلوک

Bloq یکی از شرکت هایی است که فناوری بلاکچین در سطح سازمانی را در اختیار شرکت های پیشرو جهانی قرار می دهد. این زیرساخت نرم افزاری حیاتی را توسعه می دهد که در برنامه های بلاکچین به کار گرفته می شود.

 • BlockCypher

این یک شرکت بلاکچین است که تمرکز خود را بر ارائه معماری درجه یک سازمانی ابر بهینه و مدولار دارد. همچنین هدف آن ارائه درجه بالایی از قابلیت اطمینان و عملکرد است.

 • راکتور زنجیره ای

این شرکت بلاک چین سازمانی متمرکز بر ارائه بستری برای بلاک چین های مجاز است که عملکرد بالایی دارند. برخی از ویژگی های اصلی آن شامل پشتیبانی از پایگاه داده NoSQL و SQL است که به این معنی است که فناوری Chain Reactor می تواند در سیستم های موجود موجود قرار گیرد.

 • زنجیره ای

این شرکت بلاکچین سازمانی خاص در تأمین صنایع مختلف با محصولات و برنامه های توزیع شده مبتنی بر راه حل های بلاکچین سازمانی متمرکز است. هدف این شرکت نوپا ارائه خدمات و راهکارهایی است که در جهت بهبود پردازش همتا به همتا از طریق جدیدترین فن آوری های غیرمتمرکز باشد. بنابراین هدف کلی تسهیل پردازش متمرکز است که امکان کیفیت بهتر داده ، تحویل سریعتر و صرفه جویی در هزینه را فراهم می کند.

 • ChromaWay

این استارت آپ بلاکچین بلاکچین را به موسسات مالی به عنوان بستری ارائه می دهد که می توانند راه حل های خود را در آن توسعه دهند. این شرکت همچنین از یک پلتفرم که مبتنی بر قراردادهای هوشمند است و برای سهولت دیجیتال سازی و همچنین کمک به شرکت ها برای ارائه گردش کار به صورت خصوصی ، ایمن و کارآمد ، طراحی شده است. این پلت فرم در شبکه بیت کوین برای تسهیل معاملات استفاده می شود.

 • اپی فیت

این شرکت خاص با ارائه خدمات SaaS که از طریق بلاکچین برای تحویل فوری در مقابل پرداخت (DVP) و تسویه حساب در معاملات مالی ارائه می شود ، با بخش مالی سروکار دارد. نرم افزار سازمانی تولید شده توسط Epiphyte می تواند توسط بانک ها و سایر موسسات مالی برای دستیابی به ادغام امن با بازار مالی رمزنگاری استفاده شود.

اینها تنها تعدادی از بسیاری از شرکتهای سازنده بلاکچین است که در حال حاضر موجود هستند. اکثر این شرکت ها راه حل های خود را برای کمک به شرکت های سنتی در اتخاذ فناوری های بلاکچین و دفتر مرکزی غیرمتمرکز ارائه داده اند تا بتوانند تجارت خود را بهبود بخشند. انتظار می رود با ادامه ظهور موارد استفاده شرکت Blockchain ، تحولات بیشتری رخ دهد.

چگونه جنبش بلاکچین صنعت را متحول می کند

همانطور که قبلاً اشاره شد ، بلاکچین یکی از امیدوار کننده ترین و مخل ترین فن آوری هایی است که از زمان طلوع عصر اینترنت به وجود آمده است. به همین ترتیب ، این ظرفیت برای آغاز عصر جدیدی است که رویکرد متفاوتی در مورد نحوه کار دنیای فناوری و رایانه دارد. تاکنون ثابت شده است که بلاکچین کاملاً دگرگون کننده است و این دلیل علاقه بسیاری از شرکت ها از صنایع مختلف را توضیح می دهد.

فناوری بلاکچین همچنین از نظر معنایی که برای استفاده از شرکت بدون نیاز به ایجاد سیستم های سازمانی جدید از ابتدا پذیرفته شده ، بسیار متنوع است. این بدان معناست که به کارگیری چنین فناوری کار گران قیمتی نخواهد بود و این نیز دلیل دیگری برای جذابیت بسیار زیاد آن است. به لطف شرکتهای سازمانی بلاکچین ، راه حلهایی وجود دارد که شرکتها و شرکتها می توانند برای دستیابی به یکپارچگی بلاکچین از آنها استفاده کنند. این نوع پشتیبانی همچنین تقاضای موجود برای چنین خدماتی را برجسته می کند و به همین ترتیب ، توسعه دهندگان با ایجاد شرکت هایی برای پاسخگویی به این تقاضا واکنش نشان می دهند.

یادآوری این نکته نیز مهم است که شرکتها به یک دلیل کاملاً واضح بلاکچین خصوصی و نه دولتی را اتخاذ خواهند کرد. بلاک چین های عمومی دسترسی به هر کسی را فراهم می کنند و این برای تنظیمات شرکتی که باید در یک محیط بسته کار کنند خوب نیست. بلاک چین خصوصی را می توان به گونه ای پیاده سازی کرد که فقط کاربران خاص از طریق شرکت مجاز به دسترسی باشند.

اجازه به کاربران خاص از نظر اقدامات امنیتی ویژگی جذابی است. علاوه بر این ، این فناوری به راحتی می تواند برای تأمین کارایی بیشتر در مورد دسترسی به داده ها از جمله جزئیات اصلی ، به کار گرفته شود. مهم است که شرکت ها بهترین بلاکچین متناسب با علایق خاص آنها را انتخاب کنند. به عنوان مثال ، بلاک چین هایی که از قراردادهای هوشمند پشتیبانی می کنند برای شرکت هایی که عمدتا با سیستم های طراحی شده برای تسهیل هر نوع معاملات قراردادی کار می کنند ، ایده آل هستند..

برنامه های غیرمتمرکز و قراردادهای هوشمند

راه حل های Blockchain که دارای قراردادهای هوشمند هستند معمولاً برای برنامه های غیرمتمرکز (DApps) ایده آل هستند. این به این دلیل است که DApp ها برای انجام معاملات از طریق قراردادهای هوشمند طراحی شده اند. تا آنجا که به آینده مربوط می شود ، فناوری بلاکچین به احتمال زیاد در مرکز آن قرار خواهد گرفت و با قضاوت در مورد محبوبیت روزافزون آن در صنایع مختلف ، به احتمال زیاد این یک فناوری است که برای ماندن در اینجا وجود دارد..

بلاکچین خصوصی همچنین به این معنی است که یک بلاکچین وجود ندارد بلکه نسخه های مختلف این فناوری وجود دارد. علاوه بر این ، این فناوری دائماً در حال کار است تا بتواند آن را بهبود بخشد ، زیرا هنوز در مراحل اولیه است. این احتمال وجود دارد که فناوری بلاکچین طی پنج یا 10 سال آینده بسیار پیشرفته تر از آنچه در حال حاضر است باشد.

برخی از موضوعات وجود دارد که طی چند سال گذشته با محبوبیت بلاکچین مطرح شده است و برخی از آنها منجر به ایجاد راه حل های دیگر شده است. این امر معمولاً در مورد توسعه سایر فن آوری ها اتفاق می افتد که در آنها مرتباً برای بهبود چالش ها یا موانعی که در این مسیر وجود دارد ، پیشرفت و ارتقا می یابد.

پذیرش فناوری بلاکچین برای استفاده شرکتی نیز با علاقه دولت به این فناوری همسو است. کشورهایی مانند چین از ایده استفاده از راه حل های بلاکچین کاملا استقبال کرده اند و پشتیبانی زیادی از توسعه فناوری ارائه داده اند.

آیا بلاک چین های سازمانی جایگزین رایانش ابری و سیستم های سازمانی موجود می شوند?

حدس و گمان هایی وجود دارد که فناوری بلاکچین نقش سیستم های موجود در سیستم عامل های بلاکچین Enterprise را بر عهده خواهد گرفت و شاید حتی جایگزین فناوری های قابل توجهی مانند رایانش ابری شود. با این حال ، چنین نیست زیرا بلاکچین بیشتر شبیه فناوری است که این فن آوری ها را تکمیل می کند و به آنها امکان می دهد سریعتر و کارآمدتر به اهداف خود برسند..

یک مثال خوب استفاده از فناوری بلاکچین برای بهبود سیستم های بیمارستانی است که در آن می توان از بلاکچین برای بهبود سیستم های داده بیمار استفاده کرد در حالی که هنوز هم می توان از فناوری هایی مانند هوش مصنوعی ، ذخیره سازی ابری و رایانش ابری استفاده کرد.

آیا بلاکچین های سازمانی به مرکز سیستم های شرکتی تبدیل می شوند?

در حال حاضر بسیاری از شرکت ها در حال آزمایش راه حل های بلاکچین سازمانی هستند و به همین دلیل مشهور است که این فناوری از نظر کارایی و سرعت چیزهای زیادی برای ارائه دارد. در واقع این فناوری به ویژه در فضای ارزهای رمزپایه و چند سیستم عامل بلاکچین Enterprise بسیار مفید و موفق بوده است. آزمایشاتی که در بخشهای دیگر خارج از حوزه رمزنگاری در حال انجام است نیز پتانسیل زیادی را نشان داده است اگرچه تصویب انبوه هنوز اتفاق نمی افتد.

بلاکچین با توجه به این نکته زیاد شروع شده و در این مرحله احتمال جریان اصلی آن بسیار زیاد است. تا آنجا که به جدول زمانی مربوط می شود ، نمی توان گفت چه مدت طول می کشد تا این اتفاق بیفتد اما روشن است که این فناوری برای بسیاری از صنایع جذاب است. این خوب است زیرا به این معنی است که احتمال بیشتری وجود دارد که راه حل های بلاکچین سازمانی در نهایت توسط صنایع بیشتری پذیرفته شود.

اتخاذ راه حل های سازمانی بلاکچین همچنین دوره ای از مدل های تجاری بسیار مخل را آغاز می کند. به عنوان مثال ، فناوری بلاکچین به لطف قراردادهای هوشمند برای دستیابی به سیستمی بی اعتماد که اجازه می دهد قراردادهایی بین طرفین بسته شود ، نیازی به واسطه ها را از بین می برد. اجرای قراردادهای هوشمند در سیستم عامل های بلاکچین Enterprise بدون واسطه ها یا اشخاص ثالث ممکن است مدل های تجاری موجود را تهدید کند و به طور بالقوه منجر به از دست دادن بسیاری از مشاغل شود.

آموزش بلاکچین

همانطور که قبلاً اشاره شد ، بلاکچین هنوز در مراحل اولیه تصویب خود قرار دارد و به همین ترتیب ، هنوز هم افراد زیادی هستند که این فناوری را درک نمی کنند. بنابراین آموزش بلاکچین برای اطمینان از درک توده مردم از همه چیز مهم است. این رویکرد ممکن است به افزایش اعتماد به فناوری کمک کند و بنابراین اجازه می دهد تا استفاده از راه حل های سازمانی بلاکچین تأثیر بیشتری داشته باشد.

مشارکت شرکتهای بزرگی مانند IBM و Microsoft در توسعه بلاکچین سازمانی نیز باید تشویق این فناوری باشد. دلیل این امر این است که چنین شرکت های بزرگی در حال حاضر چهره ای شرکتی قوی ایجاد کرده اند و به همین ترتیب اعتماد جامعه را به خود جلب کرده اند. مشارکت آنها در بلاکچین از طریق سیستم عامل های بلاکچین Enterprise ممکن است نقشی بزرگ در متقاعد کردن شرکت های بیشتری برای پرش به باند شرکت های بلاکچین سازمانی داشته باشد.

مایکروسافت یکی از شرکت هایی است که به دلیل تلاش و توسعه فناوری های جدید بسیار شناخته شده است و این تازه کننده است که این شرکت به درک و توسعه راه حل های بلاکچین علاقه داشته است.

راه حل های سازمانی بلاکچین ممکن است ارزهای رمزپایه را تحت الشعاع خود قرار دهد

تاکنون فناوری بلاکچین توسط بازار ارزهای رمزپایه رایج شده است و به همین دلیل بسیاری از افراد علی رغم تمایز واضح هنوز نمی توانند بین این دو تفاوت قائل شوند. با این حال ، محبوبیت سریع رشد بلاکچین سازمانی در صنایع مختلف می تواند منجر به پذیرش گسترده شود که به این معنی است که در نهایت محبوبیت بیشتری نسبت به استفاده از بلاکچین برای فضای رمزنگاری پیدا می کند. این به این معنی نیست که ارزهای رمزپایه بی فایده می شوند. در حقیقت ، هیچ چیزی درباره آینده چه چیزی گفته می شود وجود ندارد ، اما به یک روش یا روش دیگر. بلاکچین به احتمال زیاد در مرکز آن آینده قرار خواهد گرفت.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map