Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

زنجیره بلوک عمومی و خصوصی: چگونه تفاوت می کنند؟

شرکت های سازمانی همیشه با فناوری های بلاک چین دولتی و خصوصی بلاتکلیف هستند. در اینجا ، ما عمیق تر خواهیم فهمید و ویژگی ها را درک خواهیم کرد و بلاکچین عمومی و خصوصی را مقایسه خواهیم کرد.

از زمان شروع فناوری بلاکچین ، مردم در مورد بلاکچین عمومی و خصوصی بحث کرده اند. در یک محیط سازمانی ، دانستن تفاوت های بزرگ بین این دو واقعاً بسیار مهم است. اساساً ، مثالهای بلاکچین دولتی و خصوصی در شرکتهایی که به دنبال نوع مناسب بلاکچین برای راه حلهای خود هستند ، نقش زیادی دارند.

اما چگونه؟ خوب ، اگر نتوانید تفاوت اینها را تشخیص دهید و بستر غلطی را انتخاب کنید ، راه حل شما کارساز نیست. با این حال ، بسیاری از مردم هنوز این روزها آنها را اشتباه می گیرند.

به همین دلیل برای کمک به شما ، امروز قصد داریم بلاکچین عمومی و خصوصی را مورد توجه قرار دهیم. پس از دانستن شباهت ها و شباهت های آنها ، به راحتی می توانید موردی را که برای نیازهای شما مناسب است انتخاب کنید.

اکنون ثبت نام کنید: دوره Blockchain رایگان

بلاکچین عمومی و خصوصی: مقدمه ای بر دو نوع عمده بلاکچین

بلاکچین عمومی چیست?

شبکه بلاک چین عمومی شبکه بلاک چین است که هر کسی هر زمان که بخواهد می تواند به آن بپیوندد. اصولاً در مورد مشارکت محدودیتی وجود ندارد. بیشتر از این ، هر کسی می تواند دفتر را ببیند و در روند اجماع شرکت کند.

به عنوان مثال ، Ethereum یکی از نمونه های پلتفرم بلاکچین عمومی است.

بنابراین ، اگر می خواهید یک سیستم شبکه کاملاً غیرمتمرکز داشته باشید ، بلاکچین عمومی راهی است که باید دنبال کنید. با این وجود ، هنگامی که بخواهید یک شبکه بلاک چین عمومی را در فرآیند بلاک چین شرکت قرار دهید ، ممکن است کمی مشکل ساز شود.

به هر حال ، شبکه بلاکچین عمومی اولین نوع بلاکچین در انقلاب بود. در حقیقت ، این بیت کوین بود که بنیان فناوری های بلاکچین را بنیان نهاد.

هنگامی که مردم شروع به دیدن مزایای اساسی فناوری کردند ، برای خلاص شدن از همه مسائل ، شروع به ایجاد سایر تغییرات بلاکچین کردند.

بهترین قسمت در مورد شرکتهای بلاکچین عمومی این است که آنها اطمینان حاصل می کنند که همه شرکت کنندگان از حقوق برابر برخوردار نیستند.


افراد می توانند در اجماع شرکت کرده و در آن شرکت کنند ، هرطور که دوست دارند با همسالان خود معامله کنند.

شرکت های بلاک چین مطمئن هستند که این فناوری بالاترین سطح امنیت را ارائه می دهد. بیشتر این چیزی است که در بلاکچین خصوصی نخواهید دید.

همه می توانند دفتر حساب را نیز ببینند ، بنابراین شفافیت را همیشه حفظ می کنند.

با این حال ، نمونه های بلاکچین عمومی نیز دارای نقص بسیار خوبی هستند. در حقیقت ، این سیستم عامل ها کندتر از حد معمول هستند. علاوه بر این ، این می تواند افراد بدخواه را به دلیل ماهیت ناشناس با استفاده از بستر برای فعالیت های غیرقانونی جذب کند.

بیایید بهترین ویژگی های بلاکچین عمومی را در این راهنمای بلاکچین عمومی و بلاکچین خصوصی بررسی کنیم.

بیشتر بخوانید: بلاکچین عمومی چیست؟ راهنمای مبتدیان

Blockchain عمومی: بهترین ویژگی ها

امنیت بالا

شرکت های بلاکچین عمومی همیشه تک تک پلتفرم ها را به شکلی طراحی می کنند که امنیت کامل را ارائه دهد. در واقع ، هر روز ، بنگاه ها و سازمان ها با هک های آنلاین سروکار دارند. با گذشت زمان ، این یک مانع بزرگ می شود.

بعلاوه ، هر ساله میلیاردها و میلیاردها دلار ضرر به بار می آورد.

اما با وجود تمام پروتکل های امنیتی زنجیره بلوکی عمومی ، آنها می توانند به راحتی جلوی تمام مشکلات هکری که با آن روبرو هستند را بگیرند. بیشتر اینکه ، آنها در نهایت می توانند از ارزش واقعی یا کیفیت بهتر داده ها برای هر پروژه اطمینان حاصل کنند.

پروتکل های امنیتی ممکن است بر اساس پلت فرم متفاوت باشند ، اما به راحتی می توانم بگویم که بلاک چین های عمومی کم و بیش قوی هستند.

 محیط باز

همانطور که قبلاً می دانید بلاکچین عمومی مانند همه نام هایش برای همه باز است. بنابراین ، مهم نیست که در کجا اقامت داشته باشید ، می توانید وارد این سیستم عامل ها شوید. شما فقط به یک اتصال اینترنتی خوب و کامپیوتر نیاز خواهید داشت.

بنابراین ، شما همیشه از تمام مزایای حاصل از فناوری بلاکچین لذت خواهید برد. بیشتر ، شما می توانید از آن برای معامله در یک محیط امن استفاده کنید. همچنین ، می توانید از طریق استخراج نیز درآمد کسب کنید. با این حال ، همه سیستم عامل های عمومی ویژگی های استخراج را ارائه نمی دهند.

بیایید ویژگی بعدی این راهنمای بلاکچین عمومی و خصوصی را بررسی کنیم.

 طبیعت ناشناس

این در واقع یکی از بهترین ویژگی های بلاک چین های عمومی است که اکثر کاربران آن را دوست دارند. اساساً ، در اینجا همه ناشناس هستند. در واقع ، شما از نام واقعی یا هویت واقعی خود در اینجا استفاده نخواهید کرد. همه چیز پنهان می ماند و هیچ کس نمی تواند براساس آن شما را ردیابی کند.

از آنجا که این یک دامنه عمومی است ، این ویژگی عمدتا برای ایمنی دارایی های شخص است. با این حال ، مردم به دلایل غیرقانونی نیز از آن استفاده کردند. بسیاری از مجرمان تمایل به استفاده از بیت کوین برای پرداخت هزینه های غیرقانونی در شبکه تاریک دارند. این نیز یکی از معایب بلاکچین عمومی است.

اما قضاوت نکنید که بر اساس گذشته بد آن است. مردم می توانند از هر فناوری جدیدی برای اهداف بد و خوب استفاده کنند. بنابراین ، به هیچ وجه نباید در فناوری بلاکچین عمومی منعکس شود.

 بدون مقررات

در حقیقت ، بلاکچین عمومی هیچ قانونی را ندارد که گره ها از آن پیروی کنند. بنابراین ، هیچ محدودیتی در نحوه استفاده از این سیستم عامل برای پیشرفت خود وجود ندارد. با این حال ، مسئله اصلی این است که شرکت ها نمی توانند در یک محیط غیرتنظیمی کار کنند.

چرا؟ خوب ، به این دلیل است که ، بدون مقررات ، پیگیری همه نیازهای یک پروژه دشوار است. بنابراین ، توصیه می کنم از شبکه های عمومی در سیستم عامل های مصرف کننده استفاده کنید. این بدان معناست که شما نباید از آن به عنوان یک سیستم شبکه داخلی استفاده کنید و از آن به عنوان یک سیستم خارجی استفاده کنید. این نیز یکی از معایب بلاکچین عمومی است.

بیایید ویژگی بعدی این راهنمای بلاکچین عمومی و خصوصی را بررسی کنیم.

پیاده سازی فناوری بلاکچین فرآیند دشواری است. بیاموزید که چگونه بلاکچین را پیاده سازی کنید و اکنون از آن برای توانمند سازی تجارت خود استفاده کنید!

 چرا از این استفاده کنیم?

 تمرکززدایی واقعی

در زنجیره بلوکی عمومی ، تمرکززدایی واقعی به دست می آورید. این چیزی است که در شبکه های خصوصی بلاکچین کاملاً وجود ندارد. از آنجا که هرکسی یک کپی از دفتر حساب دارد ، طبیعتی توزیع شده را نیز ایجاد می کند.

اساساً در این نوع بلاکچین نهادی متمرکز وجود ندارد. بنابراین مسئولیت نگهداری شبکه فقط به عهده گره ها است. با کمک الگوریتم اجماع ، آنها دفتر را به روز می کنند و انصاف را ارتقا می دهند.

بعلاوه ، هر دو این ویژگی ها اطمینان می دهند که همیشه یک محیط غیرمتمرکز در سیستم وجود دارد.

به هر حال ، اجازه دهید مورد بعدی را در این راهنمای بلاکچین عمومی در مقابل راهنمای بلاکچین خصوصی بررسی کنیم.

شفافیت کامل

خوب ، هیچ چیز با یک پلت فرم کاملاً شفاف با چیزهای دیگر قابل مقایسه نیست. اساساً ، شرکتهای بلاکچین عمومی سیستم عاملها را به گونه ای طراحی می کنند که برای هر کسی که در دفتر حساب باشد کاملاً شفاف باشد.

این بدان معناست که هر زمان که بخواهید می توانید دفتر را ببینید. بنابراین ، هیچ زمینه ای برای هر گونه فساد یا اختلاف وجود ندارد. به هر حال ، همه باید دفتر خود را حفظ کنند و در اجماع شرکت کنند.

این چیزی است که شما در سیستم عامل های بلاکچین خصوصی پیدا می کنید.

تغییرناپذیری

شبکه بلاکچین عمومی کاملاً غیرقابل تغییر است. اما به چه معنا است؟ خوب ، این بدان معنی است که وقتی یک بلوک روی زنجیره قرار گرفت ، هیچ راهی برای تغییر آن یا حذف آن وجود ندارد. بنابراین ، اطمینان حاصل می کند که هیچ کس فقط می تواند یک بلوک خاص را تغییر دهد و می تواند از دیگران سود ببرد.

در واقع ، هر سازمان با مسائل مربوط به تغییر کار می کند. یا این به صورت آفلاین یا آنلاین اتفاق می افتد. بهترین قسمت این است که توابع هش به عنوان یک پروتکل امنیتی کار می کنند.

بنابراین ، وقتی شخصی سعی در تغییر بلوک ها دارد ، زنجیره ای متفاوت از زنجیره اصلی ایجاد می کند. بنابراین ، لغو تغییرات آنها.

به هر حال ، بیایید بلاکچین خصوصی بعدی را در این راهنمای بلاکچین عمومی در مقابل بلاکچین خصوصی بررسی کنیم.

توانمندسازی کامل کاربر

به طور معمول ، در هر شبکه ، کاربر باید قوانین و مقررات زیادی را دنبال کند. در بسیاری از موارد ، این قوانین حتی ممکن است منصفانه نباشد. اما نه در شبکه های بلاک چین عمومی. در اینجا ، همه کاربران قدرت دارند زیرا هیچ مرجع مرکزی برای بررسی هر حرکت آنها وجود ندارد.

این سیستم عامل ها برای عموم آزاد است ، بنابراین هیچ شرکتی نمی تواند مانع بارگیری گره ها و پیوستن به اجماع شود..

این چیزی است که در سیستم عامل های خصوصی بلاکچین مشاهده نخواهید کرد. بیشتر اینکه ، اگر بلاکچین خصوصی را بررسی کنید ، خواهید دید که کاربران نمی توانند از آزادی کامل برخوردار شوند.

در مورد سیستم عامل های بلاکچین سازمانی بیشتر بدانید تا نحوه عملکرد هر یک از آنها را بفهمید.

بلاکچین خصوصی چیست?

قبل از اینکه به سراغ مقایسه کامل برویم ، ببینیم بلاکچین خصوصی چیست. بلاکچین خصوصی نوع خاصی از فناوری بلاکچین است که در آن فقط یک سازمان واحد بر شبکه اختیار دارد. بنابراین ، این بدان معناست که ورود مردم برای عموم آزاد نیست.

در واقع ، تمام راه حل های خصوصی بلاکچین نوعی طرح مجوز برای هویت دارند که وارد سیستم عامل می شوند. اساساً ، راه حل های خصوصی بلاکچین این سیستم عامل ها را برای سیستم شبکه داخلی یک شرکت توسعه می دهند.

بنابراین ، برای استفاده از این سیستم عامل نیاز به اعتماد دارید. بدون اعتماد به گره ها ، این مدل شبکه کار نمی کند. بنابراین ، فقط کارمندان یک شرکت می توانند به آن دسترسی پیدا کنند.

ممکن است فکر کنید ، پس چگونه این حالت غیرمتمرکز است؟ خوب ، به هر حال از نظر فنی اینگونه نیست. بلاکچین خصوصی مانند سیستم عامل های بلاکچین عمومی کاملاً غیرمتمرکز نیست. بیشتر یک وضعیت نیمه متمرکز است.

با این حال ، در سیستم عامل های بلاکچین خصوصی ، مقرراتی دریافت خواهید کرد که سایر سیستم عامل ها ندارند. بنابراین ، همه گره ها باید از قوانین خاصی پیروی کنند تا از جریان مناسب یک شرکت اطمینان حاصل کنند.

با سیستم عامل های بلاکچین خصوصی نیز اختلاف نظرهای زیادی وجود دارد. اساساً مردم بر این باورند که مقامات حاکم می توانند در صورت صلاح دانستن یک معامله ، آن را نادیده بگیرند. اما بسیار بعید است.

همچنین ، از آنجا که شرکتها به حریم خصوصی نیاز دارند ، موارد استفاده از بلاکچین خصوصی کاملاً مناسب در این مورد است. بدون حریم خصوصی مناسب ، رقابت آنها می تواند به سیستم عامل ها وارد شود و اطلاعات ارزشمندی را برای مطبوعات درز کند.

این ، در طولانی مدت ، می تواند ارزش برند را بسیار تحت تأثیر قرار دهد. بنابراین ، در موارد خاص ، شرکت ها به شدت به حریم خصوصی نیاز دارند.

به هر حال ، بیایید ویژگی های سودآور بلاکچین خصوصی را در این راهنمای بلاکچین خصوصی و عمومی بررسی کنیم.

آیا می خواهید در مورد بلاک های خصوصی خصوصی بیشتر بدانید؟ در حال حاضر راهنمای مقدماتی نهایی ما در مورد بلاکچین خصوصی را ببینید!

Blockchain خصوصی: بهترین ویژگی ها

 بازدهی بالا

حتی اگر بلاکچین عمومی در درجه اول قرار گیرد ، تمایل آنها به کمبود کارآیی است. چرا؟ خوب ، به این دلیل است که آنها همه را به شبکه معرفی می کنند. در نتیجه ، وقتی افراد بیشتری سعی می کنند از این ویژگی ها استفاده کنند ، منابع زیادی را اشغال می کند که سیستم عامل ها نمی توانند از آنها پشتیبان تهیه کنند.

بنابراین ، به سرعت کند می شود. از طرف دیگر ، بلاکچین خصوصی فقط به تعداد معدودی از افراد در شبکه اجازه می دهد. در بسیاری از موارد ، آنها حتی وظایف خاصی را نیز باید انجام دهند. بنابراین ، به هیچ وجه نمی توانند منابع اضافی را اشغال کرده و سیستم عامل را کند کنند.

برای این کار بلاک چین های خصوصی از پروتکل های اجماع سازگار با محیط زیست برای رسیدن به توافق استفاده می کنند.

بیایید ویژگی بعدی را در این راهنمای مقایسه خصوصی و بلاکچین عمومی بررسی کنیم.

حریم خصوصی کامل

برخلاف سیستم عامل های بلاکچین عمومی ، راه حل های خصوصی بلاکچین تمرکز خود را بر نگرانی های مربوط به حفظ حریم خصوصی می گذارند. اگر به دنبال فناوری هستید که بتواند بالاترین سطح حفظ حریم خصوصی را برای شرکت شما ایجاد کند ، این برای آن مناسب است.

ممکن است کمی فراتر از حد به نظر برسد ، اما واقعیت این است. شرکت ها همیشه با مسائل مربوط به حریم خصوصی تبلیغات امنیتی برخورد می کنند. بیشتر از این ، آنها همچنین با چنین اطلاعات حساس روزانه برخورد می کنند. اگر حتی یکی از آنها به بیرون درز کند ، می تواند برای شرکت ضرر بزرگی داشته باشد.

به همین دلیل لازم است که یک شرکت از شبکه ای استفاده کند که بتواند این اطلاعات را ایمن کند. و این همان جایی است که بلاکچین های خصوصی بازی می کنند.

 توانمندسازی شرکت ها

راه حل های خصوصی بلاکچین برای توانمندسازی بقیه شرکت ها و نه کارمندان منفرد کار می کنند. در حقیقت ، شرکت ها برای پشتیبان گیری از فرایندهای خود به فناوری فوق العاده ای نیاز دارند. بیشتر از این ، این راه حل ها عمدتا برای سیستم های داخلی یک شرکت است. این یکی از بهترین موارد استفاده از بلاکچین خصوصی است.

از آنجا که آنها بسیار قادر به پشتیبان گیری از شرکت ها و ارائه امنیت هستند ، لازم است که راه حل های بلاکچین خود را بر این اساس پیاده سازی کنید.

 ثبات

راه حل های خصوصی بلاکچین پایدار هستند و آرامش دلخواه خود را از آنها کسب خواهید کرد. اصولاً در هر پلتفرم بلاکچین برای انجام یک معامله باید هزینه مشخصی را پرداخت کنید. اما ، در سیستم عامل های عمومی ، به دلیل فشار گره های درخواست کننده معاملات ، هزینه می تواند تا حد زیادی افزایش یابد.

وقتی درخواست تراکنش زیاد باشد ، تکمیل آنها زمان می برد. بیشتر ، با افزایش زمان ، هزینه به شدت افزایش می یابد. اما نه در سیستم عامل های خصوصی بلاکچین. از آنجا که فقط تعداد معدودی از افراد می توانند درخواست معاملات کنند ، تأخیر در آنها به هیچ وجه وجود ندارد.

بنابراین ، هزینه ثابت مانده است.

بیشتر بخوانید: 6 ویژگی کلیدی Blockchain که باید درباره آنها بدانید

چرا از این استفاده کنیم?

 هزینه کم

در سیستم عامل های خصوصی بلاکچین ، هزینه های معامله بسیار کم است. برخلاف سیستم عامل های بلاکچین عمومی ، هزینه تراکنش براساس تعداد درخواست ها افزایش نمی یابد. بنابراین ، مهم نیست که چه تعداد از افراد درخواست معامله می کنند ، هزینه ها همیشه پایین و دقیق باقی می مانند.

بنابراین ، هیچ هزینه پنهانی وجود ندارد.

پس انداز می کند

در حقیقت ، بلاکچین خصوصی در هزینه های زیادی صرفه جویی می کند. حفظ یک بلاکچین خصوصی در مقایسه با بلاکچین های عمومی ساده است. سیستم عامل های خصوصی بلاکچین تنها منابع کمی را اشغال می کنند. اما از طرف دیگر ، بلاکچین عمومی برای پشتیبانی از خیل عظیم سیستم عامل ها هزینه زیادی می برد. بنابراین ، در دراز مدت ، پس انداز زیادی می کند.

اما این بدان معنا نیست که بسیار ارزان یا چیز دیگری است.

به هر حال ، بیایید مورد بعدی را در این راهنمای خصوصی در مقابل بلاکچین عمومی ببینیم.

بدون فعالیت غیرقانونی

همانطور که قبلاً می دانید ، سیستم عامل های بلاکچین خصوصی قبل از ورود به شبکه ، فرآیند احراز هویت دارند. کاری که این فرآیند انجام می دهد فیلتر کردن هر نفوذی است که سعی می کند وارد سیستم شود.

من قبلاً به شما گفته ام که راه حل های بلاکچین عمومی گذشته تلخی با ارتباط با فعالیت های مجرمانه دارند. بدیهی است که در یک محیط سازمانی ، چیزی نیست که شما بخواهید.

بنابراین ، فقط افراد تأیید شده وارد سیستم می شوند و از شر همه فعالیت های غیرقانونی خلاص می شوند.

بیایید مقایسه اصلی را در این راهنمای بلاکچین خصوصی و عمومی ببینیم.

آئین نامه

اگر به دنبال فناوری مناسب برای شرکت سازمانی خود هستید ، ممکن است بلاکچین خصوصی انتخاب درستی باشد. چرا؟ خوب ، در شرکت ها ، شما باید بسیاری از قوانین و مقررات را دنبال کنید. و اگر مطابق آنها پیروی نکنید ، عواقب خاصی وجود دارد.

در یک بلاکچین خصوصی ، نظریه کاملاً مشابه است. در واقع ، این اجازه می دهد تا شما همه قوانین را ترسیم کنید ، و کارمندان شما باید آن را دنبال کنند.

بیایید نکته بعدی را در این راهنمای مقایسه خصوصی و بلاکچین عمومی بررسی کنیم.

در مورد تفاوت کنسرسیوم و بلاکچین خصوصی کنجکاو هستید؟ راهنمای مقایسه ما بلاکچین خصوصی در مقابل بلاکچین کنسرسیوم را بررسی کنید!

زنجیره بلوک عمومی و خصوصی: مقایسه نهایی

قدرت

در زنجیره بلوکی عمومی ، تمرکززدایی واقعی به دست می آورید. این چیزی است که در شبکه های خصوصی بلاکچین کاملاً وجود ندارد. از آنجا که هرکسی یک کپی از دفتر حساب دارد ، طبیعتی توزیع شده را نیز ایجاد می کند.

از طرف دیگر ، بلاکچین خصوصی دارای اقتدار بزرگی است که به سیستم نگاه می کند.

ممکن است فکر کنید ، پس چگونه این حالت غیرمتمرکز است؟ خوب ، به هر حال از نظر فنی اینگونه نیست. بلاکچین خصوصی مانند سیستم عامل های بلاکچین عمومی کاملاً غیرمتمرکز نیست. بیشتر یک وضعیت نیمه متمرکز است.

این جایی است که به نظر می رسد بلاکچین عمومی و خصوصی به شکل کوچکتری متفاوت است. حتی اگر بلاکچین های خصوصی تا حدی غیرمتمرکز باشند ، اما هنوز هم برای محیط شرکت بهتر عمل می کند.

دسترسی

در یک بلاکچین خصوصی ، تنها یک سازمان دارای اختیارات شبکه است. بنابراین ، این بدان معناست که ورود مردم برای عموم آزاد نیست.

در حقیقت ، تمام راه حل های خصوصی بلاکچین نوعی طرح مجوز برای هویتی دارند که وارد سیستم عامل می شوند. بنابراین ، فقط اعضای منتخب به شبکه دسترسی دارند.

از طرف دیگر ، در یک شبکه بلاک چین عمومی ، هر کسی هر زمان که بخواهد می تواند عضو شود. اصولاً در مورد مشارکت هیچ محدودیتی وجود ندارد. بیشتر از این ، هر کسی می تواند دفتر را ببیند و در روند اجماع شرکت کند.

بیایید نکته مقایسه بعدی را در این راهنمای blockchain خصوصی در مقابل blockchain عمومی ببینیم.

هزینه تراکنش

سیستم عامل های بلاکچین عمومی در مقایسه با سیستم عامل های بلاکچین خصوصی هزینه معامله بالاتری دارند. در واقع ، تعداد بسیار زیادی گره در سیستم عامل ها باعث کاهش عملکرد می شود. و در نتیجه پردازش درخواست ها به زمان زیادی نیاز دارد. بنابراین ، قیمت ها به شدت افزایش می یابد.

از طرف دیگر ، در سیستم عامل های خصوصی بلاکچین ، هزینه های معامله بسیار کم است. برخلاف سیستم عامل های بلاکچین عمومی ، هزینه تراکنش براساس تعداد درخواست ها افزایش نمی یابد. بنابراین ، مهم نیست که چه تعداد از افراد درخواست معامله می کنند ، هزینه ها همیشه پایین و دقیق باقی می مانند.

به هر حال ، نکته بعدی را در این راهنمای بلاکچین عمومی و خصوصی بررسی کنید.

 اجماع، وفاق

در یک بلاک چین عمومی ، گره ها هیچ محدودیتی در پیوستن به روند اجماع ندارند. در نتیجه ، همه در مشارکت و بهره مندی از مزایای سیستم عامل آزاد هستند.

از طرف دیگر ، بلاکچین خصوصی از قبل تصمیم می گیرد که چه کسی می تواند به اجماع بپیوندد و چه کسی نمی تواند. در نتیجه ، بسیاری از گره ها واقعاً در این روند مشارکت نخواهند کرد.

بیایید نکته مقایسه بعدی را در این راهنمای بلاکچین خصوصی در مقابل راهنمای بلاکچین عمومی بررسی کنیم.

برای موفقیت لازم است یک استراتژی تجاری فعال مبتنی بر بلاکچین داشته باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر ، اکنون آخرین راهنمای استراتژی کسب و کار بلاکچین ما را بررسی کنید!

 سرعت معامله

برای مقایسه بلاکچین خصوصی در مقابل مقایسه بلاکچین عمومی ، می توانیم نگاهی به سرعت معاملات آنها بیندازیم. در واقع ، تا یک نقطه خاص ، هر دو سیستم عامل می توانند کاملاً یکسان عمل کنند. اما بعد از آن نقطه مشخص ، سرعت معامله به شدت تغییر می کند.

معمولاً در یک بلاک چین عمومی ، هرکسی می تواند درخواست معامله کند. بنابراین ، وقتی درخواست های زیادی در شبکه وجود دارد ، شبکه با سرعت تراکنش نسبتاً کند می شود. پس از آن حتی پردازش یک معامله می تواند زمان زیادی را صرف کند.

اما نه در سیستم عامل های خصوصی بلاکچین. در اینجا ، تعداد انگشت شماری از گره ها می توانند در روند معامله شرکت کنند. بنابراین ، سرعت همیشه ثابت است.

 داده گردانی

بیایید نحوه استفاده از داده های این دو فناوری را بخاطر مقایسه بلاکچین خصوصی در مقابل مقایسه بلاکچین عمومی ببینیم. در زنجیره بلوکی عمومی ، هرکسی می تواند روی دفتر بنویسد و بنویسد. اما نمی توانید یک بار آن را به دفتر تغییر دهید.

اما در یک بلاکچین خصوصی فقط یک سازمان می تواند روی دفتر حساب بخواند و بنویسد. بیشتر از این ، تعداد انگشت شماری از گره ها می توانند روی دفتر بنویسند. در برخی موارد ، آنها حتی می توانند یک بلوک را نیز حذف کنند.

این بیشتر برای نمونه های بلاکچین دولتی و خصوصی بیشتر شبیه به هم است.

 بهره وری

این آخرین نکته راهنمای بلاکچین عمومی و خصوصی است. در حقیقت ، بلاکچین عمومی در مقایسه با سیستم عامل های بلاکچین خصوصی از کارآیی کمتری برخوردار است. چطور؟ خوب ، سیستم عامل های بلاکچین عمومی با مقیاس پذیری مقابله می کنند و هنگامی که گره های زیادی در سیستم عامل وجود دارد ، سرعت آنها کم می شود.

از طرف دیگر ، بلاکچین خصوصی تنها تعداد انگشت شماری از گره ها را در سیستم عامل دارد. بنابراین ، فارغ از هر چیزی ، آنها همیشه کارآمد باقی می مانند.

تغییرناپذیری

شبکه بلاکچین عمومی کاملاً غیرقابل تغییر است. اما به چه معنا است؟ خوب ، این بدان معنی است که وقتی یک بلوک روی زنجیره قرار گرفت ، هیچ راهی برای تغییر آن یا حذف آن وجود ندارد. بنابراین ، اطمینان حاصل می کند که هیچ کس فقط می تواند یک بلوک خاص را تغییر دهد و می تواند از دیگران سود ببرد.

از طرف دیگر ، بلاکچین های خصوصی تا حدی تغییرناپذیر هستند. در موارد خاص ، مقامات می توانند بلوک خاصی را در صورت مناسب بودن حذف کنند.

اینجاست که مقایسه بلاکچین خصوصی در مقابل بلاکچین عمومی بیشترین اختلاف را دارد.

اکنون ثبت نام کنید: دوره حرفه ای Blockchain سازمانی مجاز

زنجیره بلوک عمومی و خصوصی: جدول مقایسه

 Blockchain عمومی Blockchain خصوصی
دسترسی هر کسی سازمان واحد
قدرت غیر متمرکز تا حدی غیرمتمرکز
سرعت معامله آهسته. تدریجی سریع
اجماع، وفاق بدون مجوز مجاز
هزینه تراکنش بالا کم
داده گردانی دسترسی برای هر کسی را بخوانید و بنویسید دسترسی یک سازمان را بخوانید و بنویسید
تغییرناپذیری پر شده جزئي
بهره وری کم بالا

در پایان

ما در راهنمای مقایسه بلاکچین عمومی و خصوصی به نقطه پایان رسیده ایم. همانطور که می بینید ، تفاوت های زیادی در هر دو فناوری وجود دارد. در حقیقت ، اگر بتوانید از ویژگی های مورد نظر خود استفاده کنید ، بلاکچین عمومی و خصوصی برای محیط شرکت مناسب است.

اما در نهایت ، تصمیم کاملاً با خود شماست. امیدوارم که این راهنما به شما در انتخاب راهنمای مناسب برای تجارت شما کمک کند.

اما اگر می خواهید به جزئیات بیشتری بپردازید ، پس حتماً به دوره رایگان بلاکچین ما مراجعه کنید تا درباره آن بیشتر بدانید.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector