Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

بلاکچین در پرداخت: سرعت بخشیدن به خدمات پرداخت

فناوری Blockchain یک فناوری عالی مناسب برای سیستم های پرداخت است. امروز ، نگاه دقیق تری به مزایای احتمالی بلاکچین در صنایع پرداخت خواهیم داشت.

فناوری Blockchain خدمات پرداخت سریعتر ، کم هزینه و ایمن را به همراه دفتر توزیع شده ارائه می دهد که می تواند اعتماد شرکت کنندگان را فراهم کند. اگرچه بلاکچین به عنوان بستر پشتیبانی اولیه ارزهای دیجیتال آغاز به کار کرد ، اکنون در صنایع مختلف از جمله پرداخت ادغام شده است.

در واقع ، سیستم پرداخت ما پر از مسائل است و در حال حاضر نیاز به تغییر دارد. در بسیاری از موارد ، پردازش یک معامله با هزینه های اضافی و امنیت پایین ممکن است روزها طول بکشد. این همان دلیلی است که مصرف کنندگان از استفاده از روش های پرداخت برای ذخیره یا تراکنش پول خود طفره می روند.

همچنین ، بخش خوبی از مردم حتی به کانال های بانکی و پرداخت مناسب دسترسی ندارند. بلاکچین در این زمینه واقعاً می تواند تغییری ایجاد کند. این می تواند فرصتی را که شایسته آنها هستند ارائه دهد و همچنین همه مسائل این بخش را تا حد قابل توجهی کاهش دهد.

بنابراین ، در این راهنما ، ما به نقش بلاکچین در سیستم های پرداخت خواهیم پرداخت. هر مبتدی که در مورد پیامدهای بلاکچین در صنعت پرداخت کنجکاو است ، باید از این راهنما استفاده کند تا بیشتر در مورد موضوع اطلاعات کسب کند.

اکنون ثبت نام کنید: دوره Blockchain رایگان

بلاکچین در پرداخت: چرا ما به این فناوری نیاز داریم?

ممکن است بسیاری از شما در مورد استفاده از بلاکچین یا هر فناوری توزیع شده در بخشهای پرداخت تردید داشته باشید. با این حال ، صنعت پر از موضوعات است و در زمان حال نیاز به بررسی واقعیت دارد. بیایید ببینیم در حال حاضر عمده ترین موضوعات یا این بخش چیست!

کلاهبرداری و شارژ پرداختی

افزایش میزان سرقت و کلاهبرداری پرداخت در حال حاضر کاملا نگران کننده است. در حقیقت ، به دلیل گسترش بخش تجارت الکترونیکی ، فرصت سو mis استفاده از اطلاعات مصرف کنندگان یا سرقت کارت با خشونت بیشتری اتفاق می افتد.

همچنین ، برگشت شارژ واقعا گران است و می تواند به تنهایی به اعتبار یک کسب و کار آسیب برساند. بیشتر از این ، افزایش تعداد شارژدهی حتی می تواند تجارت را نیز از بین ببرد. مسائل این است که ، در بسیاری از موارد ، بازپرداخت به یک دلیل قانونی اتفاق نمی افتد. بنابراین ، فعالیت های متقلبانه انباشته شده و تحمل آن را در طولانی مدت برای یک تجارت دشوار می کند.

بیشتر از این ، مشکلات سرقت باعث ایجاد مشکلات گسترده ای در مشتری می شود ، که پس از آن علاقه خود را به نام تجاری از دست می دهد.

تأخیر در معاملات مرزی


پردازش پرداخت مرزی امروزه زمان زیادی می برد. حتی اگر از یک کانال بانکی برای پردازش معاملات استفاده نمی کنید ، پردازش آن هنوز 6 روز طول می کشد. در واقع ، این می تواند دنیای تجارت را کاملاً منفی تحت تأثیر قرار دهد. Enterprise مجبور است روزانه پول معامله کند. همچنین ، این معاملات آخرین مهلت برای برآوردن است.

بنابراین ، هرگونه تأخیر در رعایت این مهلت ها منجر به خسارات زیادی خواهد شد. بنابراین ، این روند کار را کاملاً ناکارآمد می کند. همچنین ، به طور روزمره ، بسیاری از مردم از خارج از کشور برای خانواده های خود پول می فرستند.

با این حال ، در صورت بروز شرایط اضطراری ، هیچ راهی برای ارسال سریع پول توسط مردم وجود ندارد. بنابراین ، باعث بدبختی های زیادی نیز می شود.

کم بودن اطلاعات داده کارت

یک بازرگان برای پذیرش هرگونه کارت نقدی یا اعتباری به گواهینامه استانداردهای امنیتی داده صنعت کارت پرداخت نیاز دارد. با این حال ، در بسیاری از موارد ، بازرگانان قادر به تأمین تمام نیازهای این گواهینامه نیستند. در بیشتر موارد ، آنها این واقعیت را نادیده می گیرند که امنیت داده کارت باید از بالاترین اولویت برخوردار باشد.

به همین دلیل این کانال ها از امنیت بسیار کمی برای اطلاعات کارت مشتری برخوردار هستند. این چیزی است که مجرمان اینترنتی می توانند به راحتی از آن سو explo استفاده کرده و هر زمان که بخواهند از آن استفاده کنند. بنابراین ، بدون وجود پروتکل امنیتی مناسب ، این نوع سرقت داده ها ادامه خواهد یافت.

همچنین بخوانید: فناوری Blockchain توضیح داده شده: یک اکوسیستم غیرمتمرکز

مشکل در تبدیل ارز

تجارت الکترونیکی بین المللی یا جهانی نیاز به پذیرش انواع ارزها و روش های پرداخت دارد. بیشتر از این ، پرداخت های الکترونیکی مانند کارت های بدهی / اعتباری ، پرداخت های تلفن همراه یا کیف پول الکترونیکی باید تبدیل ارز را به طور موثر ارائه دهند. با این حال ، در بسیاری از موارد ، این خدمات قادر به پشتیبانی از ارزهای بومی خاص نیستند ، که این امر توانایی کاربر برای خرید از هر نقطه را محدود می کند.

باز هم ، ارائه دهندگان پرداخت مختلف خدمات مختلفی را ارائه می دهند که با هزینه های زیادی نیز ارائه می شود. به طور کلی ، این تجربه می تواند هم برای بازرگان و هم برای مشتریان بسیار دردسرساز باشد. روند تبدیل ارز به درستی ساده نیست ، بنابراین این کار نیز به زمان نیاز دارد. بنابراین ، تاجر قادر به استفاده از توانایی های زیادی برای تجارت بیشتر نیست.

عدم ادغام مناسب فنی

مسئله مهم دیگر این بخش عدم ادغام فن آوری مناسب است. چه مفهومی داره؟ خوب ، این بدان معناست که حتی اکنون ، ارائه دهندگان پرداخت از شبکه های قدیمی برای انجام فعالیت های روزمره خود استفاده می کنند. متأسفانه ، این شبکه های قدیمی نمی توانند از پس تقاضای روزافزون مشتریان و مشاغل برآیند.

بنابراین ، خطاهای زیادی رخ می دهد و پردازش معاملات یا هرگونه خدمات پرداختی ممکن است روزها طول بکشد. ناگفته نماند که آسیب پذیری این فناوری ها خطر هویت یا سرقت پول را افزایش می دهد. با این حال ، این سازمان ها هنوز تمایلی به تغییر یا تلفیق فناوری های جدید ندارند.

هزینه های پردازش بالا

خوب ، هر کسب و کاری هزینه پردازش را به عنوان یک مسئله مهم نمی داند. با این حال ، این نیز یکی از چالش های این صنعت است. در حقیقت ، هزینه پردازش همیشه با هر سال افزایش می یابد و در بسیاری از موارد ، تغییرات هزینه پردازش کاملاً پیچیده است. بنابراین پیگیری هزینه های پردازش و هزینه آنها در طولانی مدت کاملاً دشوار است.

بدون درک چگونگی عملکرد اینها ، ممکن است در مراحل اولیه با مشکلی در تجارت خود روبرو شوید. همچنین ، برای مصرف کنندگان ، این هزینه ها کاملاً غیرضروری است ، زیرا ، در موارد خاص ، می تواند هزینه های زیادی برای آنها در دراز مدت ، به ویژه برای معاملات بین المللی داشته باشد.

مقررات مالی پیچیده در سراسر سرزمین ها

در بحث تأمین مالی یا فرآیند پرداخت ، هر کشور با مجموعه ای از مقررات خاص خود همراه است. با این حال ، هر بار که یک تجارت به مناطق جدیدی گسترش می یابد ، آنها مجبورند با مقررات جدیدی روبرو شوند. این بدان معنی است که آنها باید مدل های تجاری خود را برای هر کشور جدیدی شروع یا تغییر دهند. بنابراین ، روند کار بسیار پیچیده و پیگیری آن دشوارتر می شود.

اما بدون رعایت صحیح رهنمودها ، ممکن است شرکت ها مجبور به پرداخت جریمه یا حتی مجازات بر اساس قانونی شوند که آنها اعمال کرده اند. این می تواند برای مشاغل کوچک و متوسط ​​وضعیت سختی باشد زیرا می تواند ارزش برند آنها را با مشکل روبرو کند.

عنوان مشابه را بخوانید: اهمیت بلاکچین در صنعت بیمه

رضایت مشتری پایین

با افزایش مسائل در بخش پرداخت ، سطح رضایت مشتری با سرعت سریعی کاهش می یابد. و چرا اینطور نیست؟ افزایش میزان سرقت پول ، سرقت هویت و خدمات آهسته باعث می شود که مصرف کنندگان از ارائه دهندگان پرداخت دور شوند. به عنوان مثال ، فرض کنید ارائه دهنده پرداخت به دلیل حمله سایبری یا مغایرت در سیستم خود ، ارائه خدمات را متوقف می کند. در این صورت ، این مشتری است که باید هزینه آن را پرداخت کند.

در این حالت مشتریانی که روزانه از کارت ها استفاده می کنند نمی توانند به پولی که دارند دسترسی پیدا کنند و با مشکلات زیادی روبرو می شوند. همچنین ممکن است زمان زیادی برای حل مسئله طول بکشد. در تمام این مدت ، همه مصرف کنندگان باید به دنبال گزینه دیگری برای پس گرفتن پول خود باشند.

افزایش حملات سایبری

تعداد حملات سایبری به ارائه دهندگان پرداخت نگران کننده است. خوب ، ارائه دهندگان پرداخت اولین هدف آنها در مورد حملات سایبری است. هزینه های حملات سایبری تنها می تواند هر سال 6 تریلیون دلار ضرر داشته باشد. فقط میزان ضرر و زیانی را که از خسارات مصرف کنندگان و شرکت ها اتفاق می افتد تصور کنید.

همانطور که قبلاً می دانید این شرکت ها مقررات مناسب یا پروتکل های امنیتی مناسب را ارائه نمی دهند ، هک کردن سیستم و سرقت پول یا داده های مصرف کننده از آن بسیار آسان است. بنابراین ، این بخش به فناوری جدیدی نیاز دارد که بتواند بدون هیچ مشکلی به نبرد با همه مسائل کمک کند.

رویه های تکراری KYC

به دلایلی روشهای مشتری خود را بشناسید یا KYC وجود دارد. ما می دانیم که اینجا برای محافظت از ارائه دهندگان پرداخت و مصرف کنندگان از هر گونه مسئله مبتنی بر هویت است. با این حال ، این روند به آسانی به نظر نمی رسد. در حقیقت ، این مدارک زیادی را شامل می شود و برای تأیید آن به مستندات رسمی زیادی نیاز دارد.

با این حال ، فرض کنید مشتری تصمیم دارد از ارائه دهنده پرداخت دیگری استفاده کند. در این صورت ، او باید دوباره همین روند را دوباره انجام دهد. از آنجا که هیچ راهی برای استفاده بانکها از اطلاعات سایر بانکها برای تأیید آنها وجود ندارد ، مصرف کننده مجبور است با همان روند روبرو شود و وقت گیر باشد. در طولانی مدت ، این یک دردسر بزرگ برای بانک و مصرف کننده است.

بیشتر بخوانید: Blockchain در ساخت: راهنمای توانمندسازی صنایع

مزایای استفاده از بلاکچین در پرداخت چیست?

اکنون که از مسائل مربوط به صنایع پرداخت مطلع شدید ، وقت آن است که بفهمید بلاکچین چگونه می تواند روی آن تأثیر مثبت بگذارد. خوب ، بلاکچین هنوز هم کامل نیست ، اما هنوز هم می تواند ویژگی های زیادی را برای این صنعت ارائه دهد.

اول از همه ، بلاکچین می تواند بستر امن تری را برای فرآیندهای معامله ارائه دهد. در حقیقت ، استفاده از بلاکچین برای پردازش پرداخت می تواند فرصت های جدیدی را برای مصرف کننده و شرکت ایجاد کند. عملکرد هش رمزنگاری اطمینان حاصل خواهد کرد که هیچ کس نمی تواند سیستم را هک کرده و داده های آن را به دلخواه تغییر دهد.

بنابراین ، بلاکچین می تواند از شبکه در برابر حملات بیرونی و داخلی محافظت کند.

باز هم ، بستر پرداخت بلاکچین یک شبکه ماهیتی توزیع شده را دنبال می کند. بنابراین ، هیچ مرجع حاکمیتی مرکزی وجود ندارد. این در واقع می تواند کاملاً مثبت باشد زیرا مقامات حاکمیت مرکزی اکنون پر از فساد هستند. بنابراین ، فرض کنید مقامات مرکزی کنترل سیستم ها را ندارند. در این صورت ، مصرف کنندگان در نهایت می توانند به سیستم اعتماد کنند تا امنیت کاملی را که شایسته آنهاست ، ارائه دهند.

شفافیت یکی دیگر از مزایای بلاکچین در این صنعت است. در حال حاضر ، این صنعت هیچ شفافیتی در سیستم ایجاد نمی کند. بنابراین ، مشتریان نمی دانند که چگونه شرکت ها پول خود را پردازش می کنند یا چگونه از آنها استفاده می کنند. با این وجود بلاکچین می تواند حقوق مشتری را پس دهد.

بنابراین ، استفاده از سیستم های صورتحساب مبتنی بر بلاکچین در واقع می تواند مزایای زیادی برای شرکت ها و مشتری های آنها به همراه داشته باشد.

بلاکچین مزایای زیادی برای صنایع مختلف دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آن ، به راهنمای ما در مورد مزایای فناوری بلاکچین مراجعه کنید.

از موارد Blockchain در بخش پرداخت استفاده کنید

بلاکچین در بخش پرداخت می تواند موارد استفاده زیادی را ارائه دهد. بیایید بررسی کنیم که اینها چیست –

تأیید هویت دیجیتال

همانطور که قبلاً می دانید ، تأیید هویت یک پروسه طولانی است و همچنین 100٪ امنیت را ارائه نمی دهد. به همین دلیل بسیاری از مصرف کنندگان در ایجاد یا به اشتراک گذاشتن اطلاعات خود برای تأیید دیجیتال تردید دارند. نکته مهم دیگر زمان مورد نیاز برای هر تأیید است. در واقع ، تأیید تک تک سندها زمان زیادی می برد.

با این حال ، روش های مبتنی بر بلاکچین می توانند فرآیندهای خودکار تأیید هویت را ارائه دهند. بیشتر از این ، روند کلی تأیید در مقایسه با فرآیندهای سنتی تسریع می شود. در اینجا ، می توانید تمام اسناد خود را بارگذاری کنید ، و آنها را تأیید می کند و یک هویت دیجیتالی برای شما ایجاد می کند. بدیهی است که در این صورت ، شما هویت دیجیتالی خود را خواهید داشت و باید خودتان آن را حفظ کنید.

امنیت بالای داده ها

یکی دیگر از موارد عالی استفاده از بلاکچین برای پردازش پرداخت ، امنیت بالایی است که برای داده ها فراهم می کند. همانطور که قبلاً می دانید ، بازرگانان قادر به تأمین تمام نیازهای این گواهینامه نیستند. در بیشتر موارد ، آنها این واقعیت را نادیده می گیرند که امنیت داده کارت باید از بالاترین اولویت برخوردار باشد.

به همین دلیل این کانال ها از امنیت بسیار کمی برای اطلاعات کارت مشتری برخوردار هستند. با این حال ، با یک سیستم صورتحساب بلاکچین ، سناریو می تواند به شدت تغییر کند. در حقیقت ، بلاکچین یک فرآیند شبکه ایمن را ارائه می دهد که در آن بازرگانان می توانند اطلاعات مشتریان را ذخیره کنند و هیچ کس نمی تواند به آنها دسترسی داشته باشد.

این فرآیند در واقع می تواند برای همیشه از شر هر نوع مشکل امنیتی داده خلاص شود.

پروتکل های بهتر ضد پولشویی (AML)

به دلیل عدم وجود پروتکل های مبارزه با پولشویی (AML) و مبارزه با تروریسم (CTF) ، بسیاری از بانک ها یا ارائه دهندگان پرداخت قربانی این فعالیت های غیرقانونی می شوند. به عنوان مثال ، بانک HSBC مجبور شد 1.9 میلیارد دلار جریمه به دلیل درگیر شدن در یک طرح پولشویی کارتل Norte del Valle کلمبیا و کارتل Sinaloa مکزیکی پرداخت کند..

این نوع سناریو زیاد اتفاق می افتد ، سپس می توانیم به آن فکر کنیم. صرف اینکه مدل موجود توانایی اداره شرایط را ندارد ، به این معنی نیست که این باید اینگونه ادامه یابد.

با این حال ، بلاکچین برای طرح های پردازش پرداخت در واقع می تواند سناریو را برای همیشه تغییر دهد. استفاده از سیستم صدور صورتحساب بلاکچین به بانک های صادق کمک می کند تا بهتر با این موارد مطابقت داشته باشند. بیشتر از این ، آنها به راحتی می توانند هر نوع فعالیت غیرقانونی را که ممکن است در طولانی مدت اتفاق بیفتد ، تشخیص دهند.

فرآیندهای خودکار مشتری خود را بشناسید (KYC)

همانطور که قبلاً می دانید ، روند KYC به آسانی آنچه به نظر می رسد نیست. در واقع ، این مدارک زیادی را شامل می شود و برای تأیید آن به مدارک رسمی زیادی نیاز دارد.

با این حال ، فرض کنید مشتری تصمیم دارد از ارائه دهنده پرداخت دیگری استفاده کند. در این صورت ، او باید دوباره همین روند را دوباره انجام دهد. از آنجا که هیچ راهی برای استفاده بانکها از اطلاعات سایر بانکها برای تأیید آنها وجود ندارد ، مصرف کننده مجبور است با همان روند به صورت تکراری کنار بیاید.

اما با استفاده از روش های پرداخت مبتنی بر بلاکچین ، مصرف کننده مجبور است فقط یک بار مراحل را طی کند. پس از آن ، تمام فرایندها به صورت خودکار انجام می شوند. در واقعیت ، بلاکچین یک نوع سیستم دفتری قابل اشتراک اما امن است. بنابراین ، بانک ها می توانند با یکدیگر ارتباط برقرار کرده و از داده های KYC از یک بانک به بانک دیگر استفاده کنند.

فقط فکر کنید که چقدر در وقت و اسناد و مدارک صرفه جویی می شود!

آیا می خواهید موارد بیشتری را برای استفاده از بلاکچین بررسی کنید؟ در حال حاضر 20 مورد برتر استفاده از بلاکچین را بررسی کنید!

تراکنش های مرزی سریعتر

پرداخت مرزی بخشی جدایی ناپذیر از مشاغل سازمانی است. اما پردازش پرداخت مرزی امروزه زمان زیادی می برد. حتی اگر از یک کانال بانکی برای پردازش معاملات استفاده نمی کنید ، پردازش آن هنوز 6 روز طول می کشد. در واقع ، این می تواند دنیای تجارت را کاملاً منفی تحت تأثیر قرار دهد.

از طرف دیگر ، روش های پرداخت مبتنی بر بلاکچین می توانند زمان معامله سریع تری را ارائه دهند. در واقع ، شما می توانید معامله را به جای چند روز در عرض چند ثانیه پردازش کنید! آیا می توانید پیامدهای این ویژگی را تصور کنید؟ این می تواند چندین برابر صرفه جویی کند و بازده بسیاری از مشاغل را افزایش دهد.

انتقال نظیر به نظیر (P2P)

یکی دیگر از موارد اصلی استفاده از بستر پرداخت بلاکچین ، انتقال همتا به همتا است. در حقیقت ، استفاده از فناوری بلاکچین به شما کمک می کند تا مستقیماً با کاربر دیگری معامله کنید. برای انجام این کار مجبور نیستید از طریق یک واسطه یا یک مرجع مرکزی مراجعه کنید.

اگرچه برنامه های انتقال P2P از قبل در بازار موجود هستند ، اما آنها قادر به ارائه آزادی کامل به شما نیستند زیرا همه آنها به نوعی محدودیت دارند. به عنوان مثال ، آنها فقط می توانند از یک موقعیت جغرافیایی واحد پشتیبانی کنند یا یک منطقه خاص داشته باشند.

اما در بلاکچین هیچ محدودیتی وجود ندارد. می توانید از هرجای دنیا کره زمین پول معامله کنید.

هزینه های پردازش کاهش یافته است

هزینه پردازش مسئله بزرگی است که صحبت از ارائه دهندگان پرداخت می شود. در حقیقت ، این بار هم برای مصرف کنندگان و هم برای مشاغل است. در بسیاری از موارد ، هزینه پردازش همیشه با هر سال افزایش می یابد و در بسیاری از موارد ، تغییرات هزینه پردازش کاملاً پیچیده است. بنابراین پیگیری هزینه های پردازش و هزینه آنها در طولانی مدت کاملاً دشوار است.

اما با بستر پرداخت مبتنی بر بلاکچین ، نیازی به واسطه نیست. بنابراین ، شما مجبور به پرداخت هزینه پردازش برای آن نیستید. این به طور قابل توجهی تعداد کارمزد معاملات را برای مشاغل و مصرف کنندگان کاهش می دهد.

محافظت در برابر جرایم سایبری

مسئله مهم دیگری که بخش پرداخت با آن سرو کار دارد افزایش نرخ جرایم اینترنتی است. این امر به دلیل عدم ارائه مقررات مناسب یا پروتکل های امنیتی مناسب در صورت نیاز توسط شرکت ها اتفاق می افتد. بنابراین ، هک شدن در سیستم و سرقت پول یا داده های مصرف کننده از آن کاملاً آسان می شود.

با این حال ، با استفاده از سیستم پرداخت مبتنی بر بلاکچین ، دیگر نگران حملات سایبری نخواهید بود. بلاکچین کاملاً مناسب برای مقابله با هر نوع حمله سایبری است. بیشتر از این ، حتی برنامه های ضد DDoS حمله مبتنی بر بلاکچین وجود دارد که می تواند به شما کمک کند تا از هرگونه حمله DDoS جلوگیری کنید. آیا می تواند بهتر از این باشد؟?

اکنون ثبت نام کنید: دوره حرفه ای Blockchain Professional (CEBP)

شرکتهایی که از فناوری Blockchain در بخشهای پرداخت استفاده می کنند

BBVA

BBVA یکی از شرکت های پرداخت است که از بلاکچین استفاده می کند. بیشتر از این ، اخیراً ، آنها با استفاده از این فناوری شگفت انگیز وام مشترکی را با شرکت Red Electrica Corporation تکمیل کردند. بهترین قسمت این است که ، طبق گفته آنها ، روند معامله آنقدر سریع بود که در پلت فرم BBVA سرعت رکوردی داشت.

اینتسا سانپائولو

Intesa Sanpaolo همچنین یکی دیگر از شرکت های پرداخت است که از فناوری بلاکچین برای برنامه های خود استفاده می کنند. در حقیقت ، آنها از این فناوری برای اعتبار سنجی داده های معاملات استفاده می کنند. اخیراً شرکت کنندگان دیگری مانند Eternity Wall و Deloitte شروع به آزمایش این فناوری کردند تا از مزایای آنها مطلع شوند.

بارکلی

Barclays در حال حاضر دومین بانک بزرگ انگلیس است و آنها همچنین در اکوسیستم بلاکچین هستند. در حال حاضر ، آنها یکی از شرکت های پرداخت برجسته و فعال هستند که از بلاکچین برای ساده سازی پروتکل های KYC و انتقال وجوه خود استفاده می کنند. همچنین ، آنها حتی حق ثبت اختراع در برابر این دو ویژگی را دارند که در سیستم عامل خود پیاده سازی کرده اند.

HSBC

HSBC همچنین از صنعت بلاکچین در صنعت پرداخت استفاده می کند. در واقع ، این بانک در حال حاضر روی پروژه های زیادی کار می کند که می تواند انتقال وجوه و اسناد بدون کاغذ آنها را تسهیل کند. بنابراین ، سرمایه گذاران آنها ممکن است تمام پول خود را در سیستم عامل ردیابی کنند.

همچنین ، اخیراً ، HSBC بنگلادش برای اولین صدور اعتبار نامه مرزی رقابت کرد.

ویزا

مدتی است که ویزا روی این فناوری کار می کند. در واقع ، این شرکت همچنین از زنجیره بلوک در صنعت پرداخت برای پرداختن به خدمات پرداخت از طریق تجارت دیگر استفاده می کند. در حال حاضر ، این پروژه هنوز زنده و پر رونق است.

بدون در نظر گرفتن یک مدل تجاری مناسب ، استفاده از بلاکچین به عنوان اهرم کار دشوار است. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد توسعه بلاکچین ، استراتژی نهایی اجرای بلاکچین ما را بررسی کنید.

بانکو سانتاندر

Banco Santander از بلاکچین در صنعت پرداخت برای ساده سازی پروژه هویت دیجیتال خود استفاده می کند. این شرکت در کنار سایر شرکت کنندگان در حال کار بر روی یک سیستم هویت دیجیتال خودکار است. بیشتر از این ، این پروژه می تواند به کاربر خود کنترل بیشتری بر داده های خود و نحوه استفاده از آنها بدهد.

مستر کارت

MasterCard یکی از شرکتهای پردازش پرداخت است که از بلاکچین نیز استفاده می کند. آنها یک پلت فرم آزمایش ارز دیجیتال دارند که ممکن است به بانک ها کمک کند تا با ابتکار CBDC (ارز دیجیتال بانک مرکزی) برخورد کنند. بیشتر از این ، این سیستم عامل نشان می دهد که مشتری چگونه می تواند از ارزها برای پرداخت در زندگی روزمره استفاده کند.

پی پال

PayPal یکی دیگر از شرکت های پردازش پرداخت است که از بلاکچین برای به دست آوردن بهره وری بیشتر در تجارت استفاده می کند. در واقع ، این شرکت به کاربران پیشنهاد خرید ، فروش و حتی نگه داشتن ارزهای رمزپایه یا رمزهای دیجیتالی را از کیف پول های PayPal خود داده است. بدیهی است که این در آینده امکانات جدیدی را برای شرکت ها ایجاد خواهد کرد.

سیتی بانک

سیتی بانک از یک سیستم پرداخت بلاکچین برای مدرن سازی فرآیندهای معاملات کالا استفاده می کند. در حقیقت ، آنها از بلاکچین استفاده می کنند تا راه حل بهتری برای تأمین مالی تجارت کالا ارائه دهند. این بدان معنی است که آنها تمام معاملات مالی یا قراردادهای معاملات را از طریق سیستم عامل خود ساده می کنند.

بانک ING

ING بانک همچنین برای آزمایش فناوری حفظ حریم خصوصی خود که به عنوان ضد گلوله شناخته می شود ، از سیستم پرداخت بلاکچین استفاده می کند. با این کار مقدار هر معامله با استفاده از بیت کوین پنهان می شود. با این کار اطمینان حاصل خواهید شد که تمام اطلاعات مشتری آنها همیشه ایمن است و هیچ گونه آسیبی به حریم خصوصی وارد نمی شود.

بسیاری از شرکت ها در سراسر جهان به فناوری بلاکچین علاقه مند هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد این 50 شرکت برتر با استفاده از فناوری بلاکچین را بررسی کنید.

نتیجه

در پایان ، استفاده از بلاکچین در صنایع پرداخت می تواند بدون هیچ مشکلی از شر بسیاری از مسائل خلاص شود. شما می توانید پردازش تراکنش ، امنیت بیشتر داده ها و مالکیت هویت دیجیتال خود را بهتر انجام دهید. ما معتقدیم که اجرای بلاکچین می تواند واقعاً مزایایی را هم برای مشاغل و هم برای مشتریان ایجاد کند.

اگر شما علاقه مند به پیاده سازی بلاکچین در سیستم های پرداخت خود هستید ، پس باید یادگیری دقیق این فن آوری را شروع کنید. ما برای تسلط بر عناصر اصلی بلاکچین قبل از شروع پروژه خود ، توصیه می کنیم با یک دوره رایگان بلاکچین شروع کنید. بنابراین ، چرا صبر کنید؟ اکنون بصری را در نظر بگیرید!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector