Follow Us
Facebooktwitteryoutube
YouTube
Promo
banner
Promo
banner

بلاکچین برای املاک و مستغلات: این چگونه بازار را مختل می کند

با توجه به اینکه بلاکچین به طور گسترده بخشهای بانکی و مالی را مختل می کند ، یافتن هر صنعتی که هنوز تحت تأثیر این فناوری قرار نگیرد کاملاً سخت است. در واقع ، حتی املاک و مستغلات نیز نمی توانند از این اختلال نجات پیدا کنند. بنابراین ، ما نگاه دقیق تری خواهیم داشت که چگونه و چرا بلاکچین برای املاک و مستغلات می تواند به نقطه عطف این بخش تبدیل شود.

در واقع ، املاک و مستغلات تجاری نقش مهمی در اقتصاد کل جهان دارند. طبق MSCI ، بازار جهانی املاک و مستغلات از 8.9 تریلیون دلار در سال 2018 به 9.6 تریلیون دلار در سال 2019 افزایش یافته است. اگرچه به نظر می رسد صنعت بسیار خوب پیش می رود ، اما در واقع از بسیاری از اصطکاک ها و مسائل نقدینگی تشکیل شده است.

اکنون بازار برای سرمایه گذاری بیش از حد بی ثبات است و فقط در دسترس طبقه بالا قرار دارد. جالب توجه است که چندین شرکت املاک و مستغلات مبتنی بر بلاکچین در طول سالها ظهور کردند و اکنون آنها قصد دارند نحوه کار این صنعت را مختل کنند.

تهدید واقعی است و بر روش های سنتی املاک و مستغلات تأثیر می گذارد ، که به زودی منسوخ می شوند. بنابراین ، تنها راهی که این صنعت می تواند زنده بماند ادغام بلاکچین در مدل های تجاری آنها است.

به همین دلیل است که ، در این راهنما ، چگونگی اخلال در این فناوری در املاک و مستغلات و چگونگی بهترین روش در حال حاضر بلاکچین برای ابتکارات املاک و مستغلات را دنبال می کنم..

اکنون ثبت نام کنید: دوره رایگان مبانی بلاکچین

Contents

بلاکچین برای املاک و مستغلات: بزرگترین مشکلات املاک و مستغلات چیست؟?

برای همه باز نیست

صادقانه بگویم ، صنعت املاک و مستغلات همیشه یک گزینه سرمایه گذاری فقط برای ثروتمندان بوده است. با این حال ، طبقه متوسط ​​قبلی می توانست از این به عنوان گزینه استفاده کند ، اما این از دسترس آنها دور است. دارایی های زیادی وجود ندارد که بتواند به عنوان جایگزینی برای املاک و مستغلات برای طبقات متوسط ​​عمل کند. اما چرا اکنون شرایط بسیار سخت است?

در واقع موانع زیادی برای جلوگیری از دسترسی اکثر مردم به املاک و مستغلات وجود دارد. به عنوان مثال ، امتیازات اعتباری ، حساب های بانکی بین المللی ، اعتبارسنجی ، تابعیت ، تأمین مالی ، دسترسی به حامی مالی مناسب ، نیازهای نقدی و مدیران صندوق از مهمترین موانع موجود است..

همچنین ، این صنعت با تعداد زیادی از واسطه ها سر و کار دارد ، که این میزان دشواری را برای جمعیت عمومی افزایش می دهد.

عدم شفافیت

سطح عدم صداقت و فساد به شدت این بخش را آزار می دهد. از آنجا که هیچ مفهومی از شفافیت در روند تجارت وجود ندارد ، این امر با فرار مالیاتی ، کلاهبرداری ، پولشویی و غیره سروکار دارد..

در سطح جهان هر ساله 800 تا 2 تریلیون دلار پولشویی می شود. و بخش قابل توجهی از آن از طریق طرح های املاک و مستغلات انجام می شود. بیشتر از این ، برآورد پولشویی در املاک و مستغلات در حدود 1.6 تریلیون دلار است.

بدیهی است که این یک مسئله عظیم است که دولت در برخورد با آن مشکل دارد. بنابراین ، اگر مدل تجاری شروع به شفاف سازی کند ، می تواند با فساد مقابله کند.


هزینه های بسیار بالا

این بیشتر نگران کننده سرمایه گذاران علاقه مند به سرمایه گذاری در املاک و مستغلات بین المللی است. اما برای انجام این کار ، آنها باید در مراحل مختلف هزینه زیادی را پرداخت کنند. به عنوان مثال ، هزینه های کارگزار ، هزینه مبادله ، مالیات ، حق الوکاله ، حق انتقال ، هزینه سرمایه گذاری و غیره وجود دارد.

همچنین ، از آنجا که تعداد واسطه ها در این بخش کاملاً طاقت فرسا است ، همه آنها خودشان کاهش می یابند و بودجه کلی شما را برای سرمایه گذاری افزایش می دهند. بیشتر ، شما همچنین باید به خاطر داشته باشید که برای تمیز نگه داشتن سوابق مالیاتی خود نیز باید از حسابداران استفاده کنید و با وکلا مشورت کنید.

بنابراین ، به طور کلی ، این یک گزینه سرمایه گذاری پرهزینه است.

سطح نقدینگی کم

خوب ، من فکر می کنم همه می دانند که تصفیه دارایی های املاک و مستغلات چقدر دشوار است. این یکی از مهمترین دلایلی است که باعث می شود این بخش واقعاً تغییر کند. در اینجا ، منظور من از نقدینگی این است که شما با چه سرعتی می توانید دارایی املاک خود را به پول نقد تبدیل کنید. به دلیل هزینه های بالا و ارزش بالای دارایی های املاک و مستغلات ، خریداران زیادی در بازار نیستند تا در هنگام نیاز به فروش دارایی خود کمک کنند.

بنابراین ، یافتن خریدار برای آن بسیار دشوارتر از انواع دیگر دارایی ها است. مشکلات موانع ورود ، دسترسی کم ، مقررات بسیار زیاد ، فرآیندهای طولانی و غیره است.

همه این مشکلات خریداران بالقوه را از سرمایه گذاری در املاک و مستغلات منصرف می کند.

تعهدات با قیمت بالا

این مسئله هنوز مسئله دیگری است که باعث می شود طبقه متوسط ​​هرگز املاک و مستغلات را به عنوان گزینه خوبی در نظر نگیرند. در واقع ، این نوع سرمایه گذاری نیاز به سرمایه زیادی از قبل دارد. خیلی از مردم توانایی پرداخت چنین هزینه ای را ندارند. بیشتر اینکه ، فقط تعداد معدودی از طبقات بالاتر می توانند سرمایه زیادی را از قبل نشان دهند.

در بسیاری از موارد ، سرمایه گذاران برای دستیابی به تعهدات قیمت گذاری مجبور به جستجوی گزینه های گران قیمت دیگری هستند. همچنین ، از آنجا که بازار بی ثبات است ، شرط بندی این مقدار پول در یک دارایی یک خطر قابل توجه است. اگرچه ممکن است در کشور خود نمره اعتباری عالی داشته باشید ، اما نمی توانید از آن برای بازارهای بین المللی استفاده کنید.

سرعت معامله کند

وحشت از خرید املاک و مستغلات با روند کند و معقولانه معاملات شروع می شود. این بخش نه تنها در بیشتر مواقع ناکارآمد است ، بلکه در روند کار نیز خطاهای زیادی ایجاد می کند. همچنین ، یافتن ملک مناسب نیز زمان زیادی را می گیرد.

ظاهراً یافتن یک ملک به طور متوسط ​​حدود 6 ماه طول می کشد و سپس 6 ماه دیگر برای بدست آوردن ملک طی می شود. این زمان زیادی برای اتلاف وقت در برنامه های سرمایه گذاری است.

اگر همه اینها را به خاطر بسپارید ، خواهید دید که چرا این بخش در حال حاضر به یک نیروی برهم زننده نیاز دارد.

اکنون ثبت نام کنید: دوره حرفه ای Blockchain Professional (CEBP)

مزایای بلاکچین در املاک و مستغلات چیست?

 

استفاده از بلاکچین در بخش املاک و مستغلات مزایایی دارد. بیایید بررسی کنیم که اینها چیست –

افزایش شفافیت

بدون شک این بلاکچین کاملاً قادر به ارائه شفافیت مورد نیاز بخش املاک و مستغلات است. همانطور که قبلاً می دانید ، بخش املاک و مستغلات با بسیاری از فسادها روبرو هستند. اما با کمک سیستم های شفاف ، سرانجام این می تواند متوقف شود. اگر شرکت های املاک و مستغلات شروع به استفاده از بلاکچین برای راه حل های خود کنند ، مشتریان می توانند ببینند که پول کجا می رود.

همچنین ، به دلیل عمومی بودن پایگاه داده اصلی ، هیچ کس نمی تواند معاملات را تغییر داده یا حتی حذف کند پس از ورود به بلاکچین.

ما معتقدیم که این بهترین راه حل در حال حاضر است.

سیلوهای داده ای وجود ندارد

داده ها همه در آژانس های املاک و مستغلات پراکنده است. بنابراین ، هرگز منبع واحدی پیدا نمی کنید که بتوانید به تمام اطلاعات لازم برای خرید خود دسترسی پیدا کنید. این برای شرکتهای سازمانی بسیار مهمتر است. اگر فقط یک پایگاه داده وجود داشته باشد که شامل کلیه اطلاعات ذینفعان مختلف باشد ، بازده شرکت بسیار افزایش می یابد.

بلاکچین می تواند چنین چیزی را ارائه دهد. در حقیقت ، بلاکچین می تواند سیاهههای مربوط به اشتراک دستکاری شده را ارائه دهد که می تواند تک تک اطلاعات مربوط به یک ملک را جمع آوری کند. بنابراین ، استفاده از بلاکچین در املاک و مستغلات می تواند به سرعت یک مسئله عظیم را حل کند و درآمد کلی را نیز افزایش دهد.

فرآیندهای معامله کارآمد

در واقع ، معاملات روزانه در املاک و مستغلات از طریق انتقال وجه انجام می شود و به زمان زیادی نیاز دارد. بیشتر از این ، در بسیاری از موارد ، تأیید KYC یا سایر اسناد هزینه زیادی می گیرد. اما با استفاده از بلاکچین ، معاملات در عرض چند دقیقه اتفاق می افتد.

حتی در بدترین سناریو نیز می تواند طی یک روز فرآیندی را به اتمام برساند ، در حالی که قبل از آن روزها به پایان می رسید. بنابراین ، سرمایه گذاران یا مشتریان اشتیاق بیشتری برای سرمایه گذاری پیدا می کنند و از آن اجتناب نمی کنند.

اما شما باید اطمینان حاصل کنید که راه حل blockchain شما می تواند پاسخگوی تقاضای روزانه شرکت شما باشد. اگر نتواند ، در نهایت با یک سیستم کند مواجه خواهید شد.

واسطه های محدود

بهترین مزیت استفاده از بلاکچین در املاک و مستغلات کاهش واسطه های قریب به اتفاق است. در واقع ، تعداد زیادی از واسطه ها باعث پیچیدگی و هزینه اضافی می شوند. بلاکچین در حذف واسطه ها از معادله موثر است. بنابراین ، با دیجیتالی شدن کامل ، دیگر نیازی به مقابله با کاهش غیرضروری واسطه ها نخواهید داشت.

همچنین ، لیست های جدید در سیستم عامل روند تأیید کامل را طی می کنند. بنابراین ، کلاهبرداری یا فعالیت های متقلبانه در این بخش وجود ندارد. این نه تنها برای سرمایه گذاران بلکه برای شرکت های بزرگ املاک و مستغلات نیز کارآمدتر است.

آیا می خواهید در مورد مزایای فناوری بلاکچین بیشتر بدانید؟ چرا راهنمای ما در مورد مزایای فناوری بلاکچین را بررسی نمی کنید?

موارد احتمالی استفاده از بلاکچین در املاک و مستغلات

افزایش نقدینگی

یکی از بهترین موارد استفاده از زنجیره بلوک در این صنعت ، افزایش نقدینگی است. در حقیقت ، استفاده از بلاکچین می تواند بستری را ایجاد کند که شرکت های املاک و مستغلات بتوانند خدمات و املاک خود را برای خرید و فروش ارائه دهند.

بیشتر از این ، افرادی که در دارایی های املاک و مستغلات سرمایه گذاری می کنند می توانند املاک خود را برای دسترسی بهتر لیست کنند. سیستم عامل های بلاکچین عمومی می توانند از هرکسی در لیست دارایی های خود استقبال کنند. با این حال ، آنها برای بررسی پیشینه و حذف هرگونه کلاهبرداری مجبور به گذراندن مراحل احراز هویت می شوند.

اما داشتن بستری برای خرید و فروش املاک به ارتباط موثر خریداران بالقوه با فروشندگان کمک می کند.

روند جستجوی بهتر املاک

جستجوی ویژگی عالی یک دردسر واقعی است زیرا بسیاری از سیستم عامل ها گزینه های قانونی را ارائه نمی دهند. امروزه افراد بیشتر از اینکه شخصاً به آنجا مراجعه کنند ، بیشتر به جستجوی آنلاین علاقه مند هستند. بنابراین ، تنها عقل سلیم است که به دنبال سیستم عامل هایی باشید که این ویژگی را ارائه می دهند.

اما در بیشتر موارد ، این سیستم عامل ها حداقل دسترسی به خواص را دارند. بیشتر از این ، در بسیاری از موارد ، آنها هزینه اشتراک گران دارند. همچنین مسئله دیگر این نوع سیستم عامل ها ، کمبود محتوای به روز شده است. در بیشتر موارد ، آنها حتی اینکه ملکی قبلاً فروخته شده است یا نه به روز نمی کنند.

بنابراین ، استفاده از بلاکچین می تواند کمک بزرگی کند زیرا کارگزاران می توانند مستقیماً داده ها را کنترل کنند و مصرف کنندگان مجبور نیستند با اشخاص ثالث معامله کنند. به همین دلیل بلاکچین برای املاک و مستغلات می تواند گزینه های بهتری برای جستجوی ملک ارائه دهد.

شفافیت کامل در نقل و انتقالات عنوان

داستان های ترسناک بسیاری در اطراف خرید خانه وجود دارد. از تاریخچه دارایی گرفته تا سلب مالکیت ، در هر مرحله از موارد ، اشتباهات زیادی وجود دارد. با توجه به همه اینها ، خرید خانه می تواند برگردد و مشکلات زیادی را برای صاحب خانه جدید ایجاد کند. در واقع ، بدون شفافیت کامل در روند انتقال عنوان ، بسیاری از افراد با خرید خانه جدید حتی با مشکلات حقوقی روبرو می شوند.

اینجاست که بلاکچین واقعاً می تواند مفید واقع شود. با استفاده از قراردادهای هوشمند در املاک و مستغلات ، آنها می توانند روند انتقال عنوان را ساده کنند. هم خریدار و هم فروشنده می توانند خود ببینند که چه کسی مالک فعلی ملک است و همچنین خریداران آینده می توانند ببینند که چه کسی مالک این ملک در طول سالها بوده است!

خرید و فروش املاک خودکار

باز هم فرایند خرید و فروش املاک زمان زیادی را به خود اختصاص می دهد. در این مدت ، قیمت گذاری می تواند همراه با هزینه کارگزاران تغییر کند. با همه مسائل ، بخش به شدت عقب است. بنابراین ، استفاده از قراردادهای هوشمند در املاک و مستغلات می تواند روند خرید و فروش املاک را آسان کند.

در حقیقت ، بلاکچین می تواند کل مراحل خرید خانه را به طور خودکار انجام دهد. مصرف کنندگان می توانند به سکویی مراجعه کنند که فروشندگان بالقوه دارایی های خود را به نمایش بگذارند. به محض اینکه یکی را انتخاب کنند ، می توانند از نظر فیزیکی نگاهی بیندازند یا به طور مجازی به گشت و گذار بپردازند. پس از آن ، تنها کاری که آنها باید انجام دهند تنظیم پارامترها و پردازش پرداخت است و آنها تمام می شوند.

تمام اینها فقط چند روز طول می کشد تا تمام شود.

جلوگیری از تقلب در عنوان و عمل

یکی دیگر از موارد استفاده از بلاک چین در استفاده از املاک و مستغلات جلوگیری از کلاهبرداری در قبال اسناد و املاک است. شما باور نخواهید کرد که کلاهبرداری در طول دهه گذشته چه عواملی را ایجاد کرده است. در واقع ، این نوع فعالیت های متقلبانه ، به ویژه در فروش املاک اینترنتی ، با سرعت بالایی در حال افزایش است.

بیشتر از این ، افراد می توانند دارایی های خود را بدون اطلاع شما به یک طرف دیگر بفروشند ، که برای شروع بسیار ترسناک است. اما از آنجا که بلاکچین می تواند تمام اطلاعات مربوط به دارایی و اطلاعات مالک و اسناد قانونی را در دفتر ذخیره کند ، به هیچ وجه شخص ثالث نمی تواند بر دارایی های شما کنترل کند.

مبارزه با کلاهبرداری با سیم و ایمیل

آیا می دانید کلاهبرداری های بی سیم و ایمیل مستقر در املاک و مستغلات هر ساله 480 درصد افزایش می یابد؟ بدین ترتیب سالانه تعداد زیادی از قربانیان با خسارات قابل توجه بیشتری مواجه می شوند. بیشتر از این ، این بخش برای شروع گزینه بسیار گران قیمتی است ، و سپس این نوع جرم باعث می شود مردم تمایلی به سرمایه گذاری در آن نداشته باشند. در حقیقت ، مجرمان می توانند به عنوان نماینده یا شرکت ظاهر شوند تا مردم را از دادن پول به آنها کلاهبرداری کنند.

از آنجا که هیچ پروتکل امنیتی مناسبی در دسترس نیست ، بسیاری از مأموران حتی هویت خود را به سرقت می برند و سپس درگیر پرونده های کیفری می شوند. اما بلاکچین می تواند این تعداد را به شدت کاهش دهد. ما نمی دانیم که آیا می تواند به طور کامل از این مشکل خلاص شود ، اما مطمئناً می تواند به شدت علیه آن مبارزه کند.

بیشتر بخوانید: لیست 20 مورد استفاده از فناوری Blockchain

غیر متمرکز کردن خدمات لیست چندگانه

یکی دیگر از موارد مهم استفاده از املاک و مستغلات بلاکچین ، استفاده از MLS غیرمتمرکز است. به طور معمول ، در MLS ، کارگزاران شرکتی گرد هم می آیند و یک پایگاه داده برای خواص تشکیل می دهند. در اینجا ، آنها می توانند اطلاعات را برای فروش احتمالی با یکدیگر به اشتراک بگذارند. بنابراین ، به محض فروش یک ملک ، کارمزد بین کارگزاران تقسیم می شود.

این یک بازار رسیده است ، اما بدون پایگاه شبکه مناسب ، مجرمان می توانند به این سیستم نیز هک کنند. بیشتر اینکه ، استفاده از بلاکچین در MLS می تواند روند غیر متمرکز سازی ، دستکاری در آن را غیرممکن کند.

سرمایه گذاری کسری یا مالکیت

این یک اقدام خلاقانه دیگر در مورد استفاده از بلاکچین است. با استفاده از فناوری بلاکچین ، شرکت های املاک و مستغلات می توانند گزینه های سرمایه گذاری جزئی را ارائه دهند. به طور معمول ، این بدان معنی است که مالکین متعدد می توانند بخشی از یک ملک را که به صورت جداگانه مقرون به صرفه نیست ، مالک شوند. بنابراین ، اگر طبقات متوسط ​​می خواهند در یک ملک با قیمت بالا سرمایه گذاری کنند ، پس می توانند مالکیت آن را با دیگران تقسیم کنند.

در واقع ، این یک راه حل عالی برای خرید و فروش دارایی های واقعی است زیرا می تواند افراد بیشتری از حد معمول را شامل شود ، و گزینه های نقدینگی کلی را افزایش می دهد.

برای سهولت انجام معاملات و صرفه جویی در وقت می توانید از قراردادهای هوشمند برای املاک و مستغلات استفاده کنید.

مالکیت مبتنی بر رمز

این یکی از موارد درخشان استفاده از املاک و مستغلات بلاکچین است. در واقعیت ، برداشت متفاوتی از کل دارایی های املاک و مستغلات است. به عنوان مثال ، شما می توانید با استفاده از رمزها در بسیاری از دارایی ها سرمایه گذاری کنید. بنابراین ، در اینجا ، نشانه ها برای دارایی ها یک مقدار را نشان می دهند. بنابراین ، به این معنا نیست که شما یک دارایی خاص خواهید داشت ، نه این که در نشانه هایی که نمایانگر مجموعه ای از دارایی های گفته شده است ، سرمایه گذاری کنید.

بنابراین ، بیشتر شبیه سرمایه گذاری در طلا است که ریسک بسیار کمی در ارتباط با آن دارد. در واقع ، پروژه های مختلفی برای این نوع برنامه ها در حال حاضر وجود دارد.

جلوگیری از تقلب در رهن

کلاهبرداری در رهن یکی از اصلی ترین دغدغه های صنایع املاک و مستغلات است. در حقیقت ، افزایش ارزش املاک فقط درصد این نوع کلاهبرداری را افزایش می دهد. بنابراین ، این صنعت احتمال ضرر و زیان خواهد داشت که می تواند به میلیارد دلار برسد. فقط در ایالات متحده آمریکا ، این کلاهبرداری هر ساله 2.5 میلیارد دلار ضرر می کند! آیا می توانید تصور کنید که?

اما اگر شروع به استفاده از بلاکچین برای املاک و مستغلات می کنید ، پس می توانید از همان ابتدا از این نوع کلاهبرداری جلوگیری کنید. از آنجا که همه چیز بصورت آنلاین کنترل می شود ، هیچ کس نمی تواند بدون شناسایی از طریق سیستم دزدکی حرکت کند.

بازرسی املاک شفاف

مشکلات زیادی در مورد بازرسی املاک وجود دارد. در واقع ، بازرسی از املاک بیشتر از فروشندگان ضرر به خریداران وارد می کند. به عنوان مثال ، بسیاری از کلاهبرداری ها در شرکت های املاک و مستغلات یک ملک جعلی را به خریدار نشان می دهند. در بسیاری از موارد ، خریداران فقط در ملک سرمایه گذاری می کنند تا از آن استفاده نکنند بلکه با افزایش قیمت آن را بفروشند. بنابراین ، آنها حتی ممکن است ندانند ملکی که در آن سرمایه گذاری کرده اند حتی وجود ندارد.

اما پس از تبدیل بلاکچین برای خرید املاک و مستغلات ، می توانید در بازرسی از دارایی شفافیت کسب کنید. برای آنها هیچ راهی برای تقلب در سیستم وجود ندارد ، و شما ملک مناسبی را که در آن سرمایه گذاری خواهید کرد مشاهده خواهید کرد. علاوه بر این ، شما همچنین می توانید تاریخچه گذشته هر گونه مشکل در ملک را فقط از طریق سیستم عامل ببینید.

کاهش هزینه های املاک و مستغلات

این بهترین موارد استفاده از بلاکچین است. هنگامی که شرکت ها شروع به ترکیب بلاکچین در سیستم شبکه خود می کنند ، می توانند کل فرآیند را خودکار کرده و سپس هزینه ها را به شدت کاهش دهند. علاوه بر این ، فقط به سطح سازمانی محدود نخواهد شد ، بلکه به مصرف کنندگان نیز کمک خواهد کرد.

وقتی blockchain جای واسطه ها را می گیرد ، برای خرید ملک ها مجبور به پرداخت هزینه های اضافی نخواهید بود. تغییر شدید در مدل واسطه ، کاهش کمتر را تضمین می کند و همچنین باعث صرفه جویی در وقت زیادی خواهد شد.

آیا می خواهید فناوری بلاکچین را در املاک و مستغلات پیاده کنید؟ اکنون سفر خود را با استراتژی نهایی اجرای بلاکچین آغاز کنید!

چگونه سازمانها از بلاکچین برای املاک و مستغلات استفاده می کنند

Lantmäteriet

Lantmäteriet یک آژانس املاک و مستغلات دولت سوئد است که با فناوری blockchain کار می کند. در حال حاضر ، آن در حال کار بر روی یک راه حل جدید است که روند ثبت زمین آنها را تسهیل می کند. علاوه بر این ، از هر گونه مغایرت خلاص می شود و روند را یکپارچه می کند.

Brookfield Asset Management

خوب ، Brookfield Asset Management یکی از بزرگترین شرکتهای سازنده املاک و مستغلات در حال حاضر در جهان است. در حال حاضر ، آنها علاقه شدیدی به بلاکچین نشان داده اند و قصد دارند روی یک راه حل برای ادغام آن در سیستم شبکه داخلی خود کار کنند. آنها معتقدند می توانند با استفاده از بلاکچین برای املاک و مستغلات تجاری به شدت هزینه های خود را کاهش دهند.

پیوند REIT ، هنگ کنگ

Link REIT در هنگ کنگ با Allinfra برای یک پروژه بلاکچین در املاک و مستغلات همکاری می کند. با این حال ، این بیشتر یک طرح آزمایشی است که آنها در حال بررسی نحوه کارکرد بلاکچین در حال حاضر برای این بخش هستند.

JLL

JLL همچنین در حال کار بر روی پروژه های املاک و مستغلات بلاکچین است. با استفاده از این فناوری ، آنها قصد ارزیابی املاک و مستغلات تجاری اسپانیا را دارند. بیشتر ، آنها معتقدند که می توانند از آن برای ساخت و تأمین مالی پروژه ها نیز استفاده کنند.

وستفیلدز

یکی دیگر از نمونه های خوب پروژه های املاک و مستغلات بلاکچین راه حل Westfield است. آنها در حال کار بر روی راه حل متمرکز بر ارائه ضمانت نامه های بانکی املاک و مستغلات هستند. همچنین ، به طور عمده در بخش خرده فروشی ، دارندگان اجاره را معرفی خواهد کرد.

Coldwell Banker

Coldwell Banker یکی از غول های املاک و مستغلات است که در حال کار بر روی راه حل های مبتنی بر بلاکچین است. در حقیقت ، آنها از بلاکچین برای فهرست کردن نمایندگان ، فروشندگان و ارائه فرایندهای معامله استفاده می کنند. همچنین ، آنها می خواهند معاملات و قراردادهای خود را از یک سیستم عامل ساده کنند.

آژانس ملی ثبت عمومی

آژانس ملی ثبت عمومی جورجیا یکی از نمونه های استفاده از بلاکچین برای برنامه های تجاری املاک و مستغلات است. در واقع ، جورجیا در حال کار بر روی راه حلی است که باعث افزایش شفافیت املاک و مستغلات و کاهش هزینه ها و افزایش کارایی شود.

پرولوگیس

Prologis در حال کار بر روی یک راه حل متمرکز در املاک و مستغلات تدارکات است. این یکی دیگر از موارد جالب دیگر در لیست پروژه های املاک و مستغلات بلاکچین است. در حال حاضر ، آنها برای ایجاد استانداردهای داده بدون حق امتیاز برای شرکت های تدارکات ، با Blockchain in Alliance Alliance (BiTA) پیوسته اند..

پایتخت ماتا

Mata Capital یک شرکت مدیریت صندوق املاک و مستغلات فرانسه است. آنها در حال حاضر در حال کار بر روی راه حل های بلاکچین هستند که بر روی بهینه سازی و نوسازی روند حفظ و توزیع وجوه ثبت سرمایه گذاران خود تمرکز دارند.

دبی اداره زمین

دبی بخش سرزمین دبی در حال کار بر روی بلاکچین گزینه های املاک تجاری است. در واقع ، آنها در حال کار بر روی یک راه حل هستند که در آن ثبت تمام قراردادهای املاک و مستغلات محلی آنها بر روی دفتر کار باشد. بیشتر از این ، آنها قصد دارند کلیه اسناد دولتی مرتبط را نیز در مورد آن ایمن کنند.

بلاکچین فقط به شرکت های املاک محدود نمی شود. بسیاری از بخشهای دیگر نیز از زنجیره بلوک برای تسهیل فرایندهای کاری خود استفاده می کنند. از لیست 50 شرکت برتر با استفاده از فناوری بلاکچین بیشتر بیاموزید.

نتیجه

بلاکچین برای املاک و مستغلات حوزه ای است که نیاز به مواجهه بیشتر در جهان دارد. این بخش پر از فساد و فعالیت های جنایی است. با این حال ، اکنون اهمیت این بخش در همه زمان ها بالا است. بنابراین ، بدون وجود رهنمودهای مناسب ، هیچ راهی وجود ندارد که این بخش بتواند شکوفا شود و برای همیشه از شر فساد خلاص شود.

این نیاز به یک تغییر دارد و بلاکچین قطعاً در حد وظیفه است. بنابراین ، فقط یک زمان است که شرکت های املاک و مستغلات ارزش بلاکچین را می بینند و شروع به ادغام گسترده فناوری می کنند.

اگر در صنعت املاک و مستغلات هستید و می خواهید بلاکچین را با جزئیات کشف کنید ، ما به شما پیشنهاد می کنیم دوره رایگان بلاکچین خود را بررسی کنید.

جهان در حال تغییر است. خوب ، چرا باید از مسابقه عقب بیایید ، درست است؟ سفر خود را همین حالا شروع کنید!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Adblock
detector